Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Elenpap είπε:

Λατρεύω σειρές, έχουμε κ μεις κανένα μήνα π ξαναξεκινήσαμε να βλέπουμε. Αγαπημένες αυτή την περίοδο είναι Mindhunter κ mr Mercedes. 

Εσυ που ξέρεις και αγγλικά θα τηςβλεπεις όλες με ευκολία και δεν χρειάζεται να περιμένεις υπότιτλους ... Έχω να σου πω ότι το mindhunter του άρεσε του άντρα μου και βάζουμε τώρα το πρώτο επεισοδιο

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια δεν προλαβαίνω για σειρές.. έχω την συνδρομή του Netflix και κάθεται.. 

Πάλι καλά που μας είπες για τις προσφορές γιατί θα πήγαινα να πάρω καρεκλακι. Θα περιμένω μέχρι τότε . . 

@Elenit το είπα στην παιδιατρο μήπως είναι από το εμβόλιο και μου είπε εφόσον δεν έχει άλλο σύμπτωμα ότι δεν είναι.. τώρα ξέρω και εγώ.  Και εγώ ελπίζω να είναι από το εμβόλιο..

@happysmile δεν υπάρχεις με τις απαντήσεις σου.. να και εγώ έτσι πρέπει να απαντώ. Τι τα παίρνω στα σοβαρά;; Αφού όπως είπε η @Anna17 η γενιά τους έχει μεγαλώσει αλλιώς..

Κορίτσια θυμήθηκα το σκάνδαλο με την Nestle που είχε πάει στην Αφρική και έδωσε δωρεάν σκόνη γάλακτος στις μαμάδες και καλά είναι ότι καλύτερο μπορούν να έχουν και το έδωσαν στα μωράκια τους και τους κόπηκε το γάλα. Και μετά δεν είχαν χρήματα να αγοράσουν νέα σκόνη ή χρησιμοποιούσαν βρώμικο νερό (γιατί καθαρό δεν υπάρχει) και πέθαναν παααααρα πολλά μωράκια. Πραγματικά θέλω κάποια στιγμή να καταφέρω να κάνω μποϊκοτάζ σε κάτι τέτοιες εταιρείες.. επίσης αρχισα χαίρομαι που έκοψα τα γαλακτοκομικά γιατί γενικα υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση στα ζωάκια.. θα πρέπει σιγά σιγά να το δουλέψω να τα κόψω γενικα στην ζωή μου.. (σήμερα έμεινα πολύ μόνη μου και θυμήθηκα λίγο τις παλιές μου ανησυχίες!!)

  • Μου αρέσει 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν τρώω γαλακτοκομικά, ξεπρηζεται το σώμα μου και χάνω κιλά. Οπότε από αυτή την πλευρά κάνει καλό η αποχή. Αλλά όταν σου πετάει κάτι γλυκαρες στο ινσταγκραμ συνέχεια, πώς να μην τα λιγουρευτεις;

Αυτό με την Νεστλέ δεν το θυμάμαι. Γαϊδούρια! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Καναμε και εμείς το εμβόλιακι μας.... Είχαμε γκρινιτσα 2 ημέρες τώρα και υδαρη κακάκια.... Μάλλον παρενέργεια από το εμβόλιο.... Σε κιλάκια είμαστε 5 και ύψος 62εκ! @Γλυκερια123 συμπεθέρα μου ακούς; ;) Πλέον λέμε κουβεντούλες, σταυρωνουμε χεράκια, "πλέκουμε" με τα χεράκια, χαμογελάμε, αναστεναζουμε,κάνουμε πολλά ναζακια,γυρναμε μπρούμυτα..... Πόσο γρήγορα μεγαλώνουν;;;;; ❤️

Κορίτσια, πότε αδιαθετουμε; έχω ξεχάσει να ρωτήσω τον γιατρό.... Εντωμεταξυ είναι δύο ημέρες βλέπω στο εσώρουχο καφέ εκκρίσεις, τι είναι αυτό; 

Φιλιά σε όλες :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά πότε προλαβαίνετε και βλέπετε σειρές; εγώ κοιμάμαι από τις 9. Ο Τζόκερ ταινιάρα, πήγαμε σήμερα και το ειδαμε... Αλλά θέλει οπωσδήποτε σινεμά να το ευχαριστηθείς. Στην τηλεόραση ίσως το βαριόμουν λιγο. Ψυχοπλακωνεσε, σκέφτεσαι και διάφορα για την δημόσια υγεία και την κοινωνία γενικά και σε κάνει να βλέπεις το κακό με άλλο μάτι. 

Όσο για τα ψώνια εγώ δεν περνώ τίποτα άλλο. Χαμένα θα πάνε, δεν θα τα φορέσει ποτέ. 

Και τα ρούχα του τζάμπο είναι μια χαρά ποιότητα είναι και από τιμές το ίδιο με τα άλλα μαγαζιά τα βρήκα εγώ. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωωωω κοριτσια εχω μεινει πισω απο σειρες δε βλεπω τιποτα..μονο tv...

@Luckystars περιοδος μου ρθε στις 40 μερες..σου χουν τελειωσει τα λοχεια;;;αν οχι οι καφε εκκρισεις μπορει να σημαινει οτι σου τελειωνουν σιγα σιγα...αν ναι λογικα θα ναι η αρχη της περιοδου σου..να ξερεις οι πρωτες φορες θα ειναι περιεργες..δε θα σου ρχεται οπως παλια....ωρε τι νυφη θα κανω εγω!!!!μοντελαρα!!!και με προσωπικοτητα εννοειται..!!!κι ο δικος μου τα ιδια κανει συν οτι γυριζει στο πλαι ανετα πλεον και μια μερα γελασε γαργαρα δυνατα..μετα δε μου το ξανακανε..

Ααα εγω θα ψωνισω κανα χειμωνιατικο στις εκπτωσεις...και εννοειται φορμακια χριστουγεννιατικα λογικα απ το jumbo..μολις μπει ο δεκεμβρης..ρε κοριτσια να σας πω..ενταξει με το θηλασμο δεν τα παμε καλα..το παλεψα μια εβδομαδα στο στηθος και δε θελει με τιποτα..οποτε συνεχιζουμε οπως πριν με αντλησεις ..τελοσπαντων το προβλημα ειναι οτι δεν τρωει..ετρωγε απο 600 μεχρι 700 με το ζορι..και τρια βραδια τωρα τον ταιζω ενα γευμα ενω ειναι μισοκοιμισμενος..για ποτε αρπαζε το μπιμπερο δεν το καταλαβα..ξερω δεν πρεπει δεν ειναι σωστο αλλα τι να κανω που δεν τρωει καθολου;;;τουλαχιστον ετσι ανεβηκαμε λιγο..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!

Όταν λέμε σειρές εννοούμε μαξιμουμ ένα επεισόδιο, δλδ κανενα 50λεπτο κ κάποιες φορές το βλέπουμε μισό κ το υπόλοιπο την άλλη μέρα. Εμένα μ παίρνει ο ύπνος...

Εμείς σινεμά δεν μπορούμε να πάμε γτ αν μπορέσει  να βγει κάποιος βγαίνει μόνος του, δεν έχουμε κανεναν να μας κρατήσει το παιδί. 

Όσο για τις αγορές κ γω στα ρούχα του θέλω να κουλάρω, νομίζω οτι έχει αρκετά. Εκείνο το 10ήμερο νοεμβρίου θα πάρω λογικά καρεκλάκι φαγητού κ υπνόσακο.

Κορίτσια τα γάργαρα γέλια διαρκείας εμένα μ τα κάνει με το μομπιλε κ από προχθές π το στήσαμε, με το γυμναστήριο. Τ άρεσε πάρα πολύ, χθες γελούσε μπορεί κ 10 λεπτά στο γυμναστήριο. Τέλεια ήταν. :wub:

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Πωωωω κοριτσια εχω μεινει πισω απο σειρες δε βλεπω τιποτα..μονο tv...

@Luckystars περιοδος μου ρθε στις 40 μερες..σου χουν τελειωσει τα λοχεια;;;αν οχι οι καφε εκκρισεις μπορει να σημαινει οτι σου τελειωνουν σιγα σιγα...αν ναι λογικα θα ναι η αρχη της περιοδου σου..να ξερεις οι πρωτες φορες θα ειναι περιεργες..δε θα σου ρχεται οπως παλια....ωρε τι νυφη θα κανω εγω!!!!μοντελαρα!!!και με προσωπικοτητα εννοειται..!!!κι ο δικος μου τα ιδια κανει συν οτι γυριζει στο πλαι ανετα πλεον και μια μερα γελασε γαργαρα δυνατα..μετα δε μου το ξανακανε..

Ααα εγω θα ψωνισω κανα χειμωνιατικο στις εκπτωσεις...και εννοειται φορμακια χριστουγεννιατικα λογικα απ το jumbo..μολις μπει ο δεκεμβρης..ρε κοριτσια να σας πω..ενταξει με το θηλασμο δεν τα παμε καλα..το παλεψα μια εβδομαδα στο στηθος και δε θελει με τιποτα..οποτε συνεχιζουμε οπως πριν με αντλησεις ..τελοσπαντων το προβλημα ειναι οτι δεν τρωει..ετρωγε απο 600 μεχρι 700 με το ζορι..και τρια βραδια τωρα τον ταιζω ενα γευμα ενω ειναι μισοκοιμισμενος..για ποτε αρπαζε το μπιμπερο δεν το καταλαβα..ξερω δεν πρεπει δεν ειναι σωστο αλλα τι να κανω που δεν τρωει καθολου;;;τουλαχιστον ετσι ανεβηκαμε λιγο..

@Γλυκερια123 Έλα συμπεθέρα μου, τα λοχεια έχουν τελειώσει ναι. Μάλλον αρχή περιόδου το βλέπω... Πως περίεργη δλδ; ας πούμε λιγότερες ημέρες ή ροή; 

Ο παιδίατρος μας είπε με περηφάνια πως θα γίνει ψιλολιγνο κορίτσι!Αν και τρώει πλέον 700-800μλ δεν της φαίνεται γτ το παίρνει σε ύψος! Έχουμε τα μπουτάκια μας και τις μαγουληθρες μας όσο να πεις αλλά κρατάμε σιλουέτα συμπεθέρα μου, τι κορίτσι σου δίνω, τι κορίτσι σου δίνω ;):Dο γαμπρός μας τι κάνει;;;;; 

Κορίτσια πως είστε;;;; τα μπεμπακια σας;;;; 

Κορίτσια εμείς είχαμε πάρει πολλά καλοκαιρινά φορμακια, ευτυχώς μεγαλύτερα σε νούμερο, και ευτυχώς κρατάει ακόμα ο καιρός της τα βάζω από μέσα σαν εσωρουχακι, είναι όλα βαμβακερά και δεν ιδρώνει..... Πάντως είναι περίεργος καιρός θέλει προσοχή στο ντύσιμο... Σήμερα πήγαμε βόλτα στο κέντρο , υπήρχαν σημεία με πολύ ήλιο και στον ίσκιο φυσαγε, από που να προφυλαχτουμε δεν ξέραμε, στον ήλιο βγάζαμε ζακετουλα, στον ίσκιο την βάζαμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Ξέρεις ότι πάει 120με 150μλ ανά κιλό του παιδιού. Δηλαδή αν τρώει 115 μλ στα 8 γεύματα είναι καλά. Το λέω γιατί αγχωνομαστε πολλές φορές με το βάρος και με το φαΐ. 

Ετσι όπως το λες κορίτσι μου..... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Ξέρεις ότι πάει 120με 150μλ ανά κιλό του παιδιού. Δηλαδή αν τρώει 115 μλ στα 8 γεύματα είναι καλά. Το λέω γιατί αγχωνομαστε πολλές φορές με το βάρος και με το φαΐ. 

Αννουλα εμενα που κανει 6/7 γευματα κ πινει 90/120(στην καλυτερη)ειναι λιγα λες?αυριο εχω παιδιατρο 2μηνων ηταν5400 κ 63 ποντους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμενα πινει 90-120/γεύμα.Άρχισε να πινει και 130 και το τελευταίο βραδυνο σήμερα μου ηπιε 140 κοιμισμένη. Καλά δεν είναι; 

Just now, happysmile είπε:

Αννουλα εμενα που κανει 6/7 γευματα κ πινει 90/120(στην καλυτερη)ειναι λιγα λες?αυριο εχω παιδιατρο 2μηνων ηταν5400 κ 63 ποντους!

Κορίτσι μου είμαστε κοντά στα εκατοστά 62 εμείς, στα κιλά είμαστε στα 5.Η μικρή μας πινει όπως εσάς 6-7 γεύματα στα 90-120 μλ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...