Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσιαααααααα είδα το μωρό μου επιτέλους!!! Ηρέμησα τόσο που είδα ότι είναι μέσα στη μήτρα.. Όλα τέλεια!!! 2,5 χιλιοστά είναι μωρέ το μικράκι μου, αύριο γίνομαι 6 εβδομάδων! Ακούσαμε και την καρδούλα, ο πιο όμορφος ήχος που έχω ακούσει ποτέ στη ζωή μου!!!!!!!!!! Μου έγραψε να κάνω ένα σκασμό εξετάσεις αίματος! Αυτά! Είμαι τόσο χαρούμενη! Περιμένω και τα δικά σας νέα..

Μπραβο αγαπη μου... Ολα καλα λοιπον... Καλη συνεχεια εγκυουλα μου... 

 

Κοριτσια, αισθανεστε καμια φορα πονακια; Δεν αναφέρομαι μονο σε πονους περιοδου αλλα διαφορετικους πονους. Δεξια ή αριστερά που να ειναι λιγο πιο δυνατοι κ να κρατανε κανα δυο δευτερόλεπτα... Οχι τσιμπηματα, πονακια... Να ανησυχω; Στο γιατρο θα παω την αλλη Πέμπτη. Αργει ακομα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 5 λεπτά , elpida20 είπε:

Κορίτσια στην αυχενική διαφάνεια πέρα από το ότι σου δείχνει αν έχει κάτι το μωρό σου δείχνει και το φύλλο; η επόμενη εξέταση μου θα είναι αυτη

Πότε θα την κανεις; λογικά θα δείξει αλλά δεν είναι βέβαιο. Εγω και στα δύο μου παιδιά έμαθα φύλο, στην αυχενικη. Αλλά ξέρω και περιπτώσεις που το έμαθαν αργότερα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Πότε θα την κανεις; λογικά θα δείξει αλλά δεν είναι βέβαιο. Εγω και στα δύο μου παιδιά έμαθα φύλο, στην αυχενικη. Αλλά ξέρω και περιπτώσεις που το έμαθαν αργότερα

Από Δευτέρα θα πάρω να κλείσω ραντεβού φαντάζομαι τέλη Μαρτίου θα με κλείσει εφόσον είμαι 8 και 4 σημερα


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elpida20 είπε:

Από Δευτέρα θα πάρω να κλείσω ραντεβού φαντάζομαι τέλη Μαρτίου θα με κλείσει εφόσον είμαι 8 και 4 σημερα

Τέλη Μαρτίου μπα εγώ ειμαι 8+2 σήμερα και θα κάνω αυχενική μέχρι τις 25 Μαρτίου το πολύ επίσης αγάπη δεν φαίνεται παντα το φύλο στην αυχενική ειναι αναλόγως την θέση που θα έχει το μωρο πολλά αν φαίνεται ως τοτε κανεις δεν ξέρει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Μπραβο αγαπη μου... Ολα καλα λοιπον... Καλη συνεχεια εγκυουλα μου... 

 

Κοριτσια, αισθανεστε καμια φορα πονακια; Δεν αναφέρομαι μονο σε πονους περιοδου αλλα διαφορετικους πονους. Δεξια ή αριστερά που να ειναι λιγο πιο δυνατοι κ να κρατανε κανα δυο δευτερόλεπτα... Οχι τσιμπηματα, πονακια... Να ανησυχω; Στο γιατρο θα παω την αλλη Πέμπτη. Αργει ακομα... 

 

πρίν από 13 λεπτά , winspert είπε:

Μπραβο αγαπη μου... Ολα καλα λοιπον... Καλη συνεχεια εγκυουλα μου... 

 

Κοριτσια, αισθανεστε καμια φορα πονακια; Δεν αναφέρομαι μονο σε πονους περιοδου αλλα διαφορετικους πονους. Δεξια ή αριστερά που να ειναι λιγο πιο δυνατοι κ να κρατανε κανα δυο δευτερόλεπτα... Οχι τσιμπηματα, πονακια... Να ανησυχω; Στο γιατρο θα παω την αλλη Πέμπτη. Αργει ακομα... 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!!! Ναι, πέρα απ' τα κλασικά πονάκια υπάρχουν στιγμές που μου δίνει σουβλιές εμένα.. Κρατάνε για 4-5 δευτερόλεπτα! Όλα καλά είναι, η μήτρα είναι που μεγαλώνει!!(Ήδη στην 6η εβδομάδα έχει γίνει σαν μήλο σε μέγεθος)

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!!! Ναι, πέρα απ' τα κλασικά πονάκια υπάρχουν στιγμές που μου δίνει σουβλιές εμένα.. Κρατάνε για 4-5 δευτερόλεπτα! Όλα καλά είναι, η μήτρα είναι που μεγαλώνει!!(Ήδη στην 6η εβδομάδα έχει γίνει σαν μήλο σε μέγεθος)

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γιατι τα χρειαστηκα λίγο είναι η αλήθεια... Το εχεις ρωτησει στο γιατρο σου κ στο εχει πει; Πρωτόγνωρα πράγματα για μενα κ αγνωστα οποτε το καθε τι το αξιολογω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Μεγάλωσε πολύ το φυστικακι μου και αρχίζει βγάζει χεράκια και η καρδούλα του χτυπάει σανννν τρεληηηηη

Ελπιδακι μου μπράβο, τέλεια νέα! Η κουμπάρα μου στην Αυχενική είδε φύλο αλλά νομίζω ήταν και τυχερή, το μπεμπακι καθόταν καμαρωτο καμαρωτο.

 

πρίν από 55 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσιαααααααα είδα το μωρό μου επιτέλους!!! Ηρέμησα τόσο που είδα ότι είναι μέσα στη μήτρα.. Όλα τέλεια!!! 2,5 χιλιοστά είναι μωρέ το μικράκι μου, αύριο γίνομαι 6 εβδομάδων! Ακούσαμε και την καρδούλα, ο πιο όμορφος ήχος που έχω ακούσει ποτέ στη ζωή μου!!!!!!!!!! Μου έγραψε να κάνω ένα σκασμό εξετάσεις αίματος! Αυτά! Είμαι τόσο χαρούμενη! Περιμένω και τα δικά σας νέα..

Εμένα βάσει τελ.περιόδου είναι 24/10!!!

Κορίτσι, τι καλαααα! Μπράβο! Έτσι μόνο ευχάριστα να είμαστε! Με το καλό και για τις εξετάσεις σου, κι εμένα στις 6 εβδομάδες με είχε στείλει για το κατεβατό των εξετάσεων! 

 

1 hour ago, Evangeliaa είπε:

Ημερα υπερηχων σημερα! Μια χαρα ειναι ολα τα μωρακια μας μωρε...τι ωραια!!! Σας εχει δωσει ΠΗΤ? Στειλτε να φτιαξω ενα πινακακι να τα εχουμε συγκεντρωμενα...

Βάσει περιόδου κι εγώ 05/10! Ο υπέρηχος ειχε βγάλει το σπορακι 5 μέρες μικρότερο και έδινε 10/10 ΠΗΤ αλλά η γιατρός μου είπε ότι προς το παρόν κρατάμε το 5/10!

 

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εγω 6.30!

Άντε κορίτσι μου πλησιάζει η ώρα!

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γιατι τα χρειαστηκα λίγο είναι η αλήθεια... Το εχεις ρωτησει στο γιατρο σου κ στο εχει πει; Πρωτόγνωρα πράγματα για μενα κ αγνωστα οποτε το καθε τι το αξιολογω... 

Μη φοβάσαι αγάπη, συμπτώματα αλλά δεν έχω αλλά οι πόνοι είναι φίλοι μου και τους αξιολογω πια, χαχα Ναι μου είπε η γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό και όπως ήδη σου έγραψαν είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα μας. Εμένα με έπιανε και δεξιά, αριστερά και κεντρικά. Μην ανησυχείς, αλλά εννοείται ότι σε ενοχλεί και σε προβληματιζει να το λες στο γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Πότε θα την κανεις; λογικά θα δείξει αλλά δεν είναι βέβαιο. Εγω και στα δύο μου παιδιά έμαθα φύλο, στην αυχενικη. Αλλά ξέρω και περιπτώσεις που το έμαθαν αργότερα.

Εγώ το φύλο το είχα μάθει πριν την αυχενικη και στην αυχενικη το επιβεβαιώσα κ ήμουν 12 βδομαδων όταν την έκανα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου γιατι τα χρειαστηκα λίγο είναι η αλήθεια... Το εχεις ρωτησει στο γιατρο σου κ στο εχει πει; Πρωτόγνωρα πράγματα για μενα κ αγνωστα οποτε το καθε τι το αξιολογω... 

Ναι είναι απόλυτα φυσιολογικό μου έχει πει!!! Έτσι είναι αγάπη, όλα πρωτόγνωρα και για μένα αλλά και τόσο όμορφα ταυτόχρονα! Λοιπόν, μου έφερε ο άντρας μου ένα βιβλίο που λέγεται Η εγκυκλοπαίδεια της εγκυμοσύνης και έχει απίστευτα πράγματα μέσα.. Έχω μάθει πολλά, ρωτάω φυσικά και το γιατρό για τα πάντα! Γράφει λοιπόν μέσα ότι πριν την εγκυμοσύνη η μήτρα έχει το μέγεθος ενός δαμάσκηνου, όταν φτάνεις στις 6 εβδομάδες είναι στο μέγεθος ενός μήλου και μέχρι το τέλος θα διασταλεί και θα φτάσει 500 φορές στο φυσιολογικό της μέγεθος!!!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Ναι είναι απόλυτα φυσιολογικό μου έχει πει!!! Έτσι είναι αγάπη, όλα πρωτόγνωρα και για μένα αλλά και τόσο όμορφα ταυτόχρονα! Λοιπόν, μου έφερε ο άντρας μου ένα βιβλίο που λέγεται Η εγκυκλοπαίδεια της εγκυμοσύνης και έχει απίστευτα πράγματα μέσα.. Έχω μάθει πολλά, ρωτάω φυσικά και το γιατρό για τα πάντα! Γράφει λοιπόν μέσα ότι πριν την εγκυμοσύνη η μήτρα έχει το μέγεθος ενός δαμάσκηνου, όταν φτάνεις στις 6 εβδομάδες είναι στο μέγεθος ενός μήλου και μέχρι το τέλος θα διασταλεί και θα φτάσει 500 φορές στο φυσιολογικό της μέγεθος!!!

Πω πω, φοβερα πράγματα συμβαινουν μεσα μας... Θεωρείς οτι αξίζει να το παρω κ εγω ή εχει πράγματα που μπορω τα βρω και στο διαδίκτυο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Πω πω, φοβερα πράγματα συμβαινουν μεσα μας... Θεωρείς οτι αξίζει να το παρω κ εγω ή εχει πράγματα που μπορω τα βρω και στο διαδίκτυο; 

Αγάπη απλά πάρ'το και θα με θυμηθείς!!! Πολύ ενημερωτικό, ό,τι θες βρίσκεις μέσα.. Εκδόσεις Ψυχογιός είναι να ξέρεις και το πήραμε από public! Κανονικά είχε 29.90 απλά δεν ήταν διαθέσιμο στο κατάστημα του Περιστερίου που θέλαμε να παραλάβουμε και επειδή έκαναν 4-5 μέρες να μας το φέρουν, το πήραμε 20 και κάτι!!! 

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο; βλέπει καμία άλλη αγχωτικα όνειρα η μόνο εγώ έχω τρελαθεί. Χτες έβλεπα ότι σκουπιστηκα στην τουαλέτα και είχα παρά πολύ αιμα και έχασα το μωράκι. Μάλλον το άγχος μου έχει επηρεάσει αισθητά το υποσυνείδητο!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , gogouli_ είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο; βλέπει καμία άλλη αγχωτικα όνειρα η μόνο εγώ έχω τρελαθεί. Χτες έβλεπα ότι σκουπιστηκα στην τουαλέτα και είχα παρά πολύ αιμα και έχασα το μωράκι. Μάλλον το άγχος μου έχει επηρεάσει αισθητά το υποσυνείδητο!

@gogouli_καθε τρεις και λιφο εφιάλτες βλέπω να ξέρεις ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό λόγω εγκυμοσύνης δεν ξέρω εγώ μερικές φορες δεν Εχω και άγχος αλλά βλέπω εφιαλτες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια....τα νέα μ δεν ειναι καλά...δυστηχως η καρδούλα μας σταμάτησε κ πλέον είμαστε αγγελάκι στον ουρανό....Παρασκευή παω για απόξεση κ ειμαι ειδη ετοιμη για τα επόμενα παγωτινια μ....σε 20 μερες θα τα χω βαλει παλι....

μην μ στεναχωριέσται καθολου....εγω μανα θα γίνω....Τέλος...

Θέλω πολύ να μείνω στην παρέα σας....οπότε λοιπόν θα με ανεκτητε  για πολυ ακομα....

κ κανονίστε Αφήστε κατω τα βυζια σας γιατί πήρα το σχοινί μ κ ήρθα στα σπίτια σας....χαχαχαχα.

σας ευχαριστώ όλες για όλα ΑΥΤΆ που κάνατε για μενα τόσο καιρό....εισται κατάπληκτες ολες σας....

τα δικά σας μπεμπακια θα μ δώσουν ακόμα δύναμη για να πετύχω κ εγώ κάποια στιγμή...

 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα κοριτσια....τα νέα μ δεν ειναι καλά...δυστηχως η καρδούλα μας σταμάτησε κ πλέον είμαστε αγγελάκι στον ουρανό....Παρασκευή παω για απόξεση κ ειμαι ειδη ετοιμη για τα επόμενα παγωτινια μ....σε 20 μερες θα τα χω βαλει παλι....

μην μ στεναχωριέσται καθολου....εγω μανα θα γίνω....Τέλος...

Θέλω πολύ να μείνω στην παρέα σας....οπότε λοιπόν θα με ανεκτητε  για πολυ ακομα....

κ κανονίστε Αφήστε κατω τα βυζια σας γιατί πήρα το σχοινί μ κ ήρθα στα σπίτια σας....χαχαχαχα.

σας ευχαριστώ όλες για όλα ΑΥΤΆ που κάνατε για μενα τόσο καιρό....εισται κατάπληκτες ολες σας....

τα δικά σας μπεμπακια θα μ δώσουν ακόμα δύναμη για να πετύχω κ εγώ κάποια στιγμή...

 

Αγάπη σε αγαπαωωωω πολύ τρελιαρα μου εσενα δεν κολωνεις μια εσύ δεν σε φοβάμαι ρε πάμε γερααααα αλλά να ξέρεις πονάει η ψυχή μου απλά στενάχωριεμαι αγάπη μου είμαι εδώ για ότι χρειαστείς εδώ θα κατσεις μωρή αν φύγεις εσύ μετα τι νόημα έχει το φόρουμ σε αγαπώ πολύ είμαι δίπλα σου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...