Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου... Ειχαμε βιντεοσκοπηση κ φωτογραφιση σημερα... Μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης μου... Δοξα τω θεω... Τωρα θα παρω να κλεισω κ ραντεβού για β επιπεδου... Εκει περιμενω περισσότερο να παω γιατι εκεινος ο γιατρος ειναι πιο ομιλητικος κ αναλυτικος... Κ ενω πηρα ενα κιλο μονο απο τον προηγούμενο μηνα μου ξαναπεταξε ο γιατρος το ιδιο:Μην τα παιρνουμε τα κιλα δυο δυο!!!! Μα του λεω κανω διατροφή διαβητικου... Ποσο λιγοτερο να φαω.... Αι στο καλο... Μου εχει δημιουργησει ψυχολογικο.... Ξερω οτι το λεει επιτηδες βέβαια κ σε ολες για να μην ξεφυγουν αλλα αρκετα... Δεν τρωω τπτ απολυτως... Τουλάχιστον τπτ παχυντικο... Το παιδι μου πειναει!!!! :lol:Νηστικο να το αφησω;;; :lol:

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Γεια σας κορίτσια μου... Ειχαμε βιντεοσκοπηση κ φωτογραφιση σημερα... Μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης μου... Δοξα τω θεω... Τωρα θα παρω να κλεισω κ ραντεβού για β επιπεδου... Εκει περιμενω περισσότερο να παω γιατι εκεινος ο γιατρος ειναι πιο ομιλητικος κ αναλυτικος... Κ ενω πηρα ενα κιλο μονο απο τον προηγούμενο μηνα μου ξαναπεταξε ο γιατρος το ιδιο:Μην τα παιρνουμε τα κιλα δυο δυο!!!! Μα του λεω κανω διατροφή διαβητικου... Ποσο λιγοτερο να φαω.... Αι στο καλο... Μου εχει δημιουργησει ψυχολογικο.... Ξερω οτι το λεει επιτηδες βέβαια κ σε ολες για να μην ξεφυγουν αλλα αρκετα... Δεν τρωω τπτ απολυτως... Τουλάχιστον τπτ παχυντικο... Το παιδι μου πειναει!!!! :lol:Νηστικο να το αφησω;;; :lol:

Ε καλά πες του να αναπνέω μπορω εγώ παλευω καλέ να πάρω χαχαχαχαχαχαχαχα μονο 1.5 κιλό Εχω πάρει και η αιματολογος λέει μην πάρεις κιλά σε παρακαλώ χαχαχχα @mamacita @Mamacita Alina λάθος το πρωτο όνομα παράθεσης συγνώμη εγώ Εχω ονειρευτεί μέχρι και την εβδομαδα που θα γέννησω και τον μήνα χαχαχαχαχαχαχαχα Αστα θέλω να μιλήσουμε για ψωνια αχ και θέλω να πάρω την κάρτα του όμορφου και παιδαρου άνδρα μου και να ξεχιθω η λυσαρα στα μαγαζιά να κοιταω για μωρουδιακα 

  • Χαχα 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα για β επιπεδου στις 6 Ιουνίου!!!! Ανυπομονώ!!! Οσο για τα ψωνια κοριτσια μου το πολυ  σε μια εβδομάδα θα εχω παρει κ κουνια κ καροτσι... Τα εχω βρει  σε προσφορα  τωρα οποτε αποκλείεται να τα εχουν πιο φθηνα στις εκπτωσεις... Κ λεω να τα παρω να τα βλεπω για να χαίρομαι!!! :wub:

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εκλεισα για β επιπεδου στις 6 Ιουνίου!!!! Ανυπομονώ!!! Οσο για τα ψωνια κοριτσια μου το πολυ  σε μια εβδομάδα θα εχω παρει κ κουνια κ καροτσι... Τα εχω βρει  σε προσφορα  τωρα οποτε αποκλείεται να τα εχουν πιο φθηνα στις εκπτωσεις... Κ λεω να τα παρω να τα βλεπω για να χαίρομαι!!! :wub:

Οποίο τέλεια μπορείς να πεις ποσο τα βρηκες αν δεν εχεις πρόβλημα φυσικά


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια υπάρχει ένα σαιτ πυο λέγεται baby me λογικά θα το έχετε δει έχει σε προσφορά ολοκληρωμένο πακέτο μόνο 780 ευρώ. Εσείς τι λέτε για τις παραγγελίες μέσω ίντερνετ; 

Εγώ όλες τις παραγγελίες τις κάνω μέσω ίντερνετ αγάπη αλλα πρεπει να ξέρεις κάποια πράγματα πιο πριν π.χ βλέπεις ενα ιντερνετικό κατάστημα πριν αγορασεις παντα βλέπεις αν είναι όντως εντάξει και όχι εξαπάτηση μετα είναι ο τροπος πληρωμής αγάπη δηλαδή αντικαταβολη κατάθεση σε τράπεζα και το πιο σημαντικό με κάρτα εκεί θέλει προσοχή οποτε ελεγχεις παντα το καταστημα 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη γέννα είδα σήμερα στον ύπνο μου. Μάλλον γιατί τα συζητάγαμε χθες με τον γιατρό. @Mamacita Alina  υπέροχη και τρομακτική ταυτόχρονα ήταν και η δική μου...

Just now, elpida20 said:

Κορίτσια υπάρχει ένα σαιτ πυο λέγεται baby me λογικά θα το έχετε δει έχει σε προσφορά ολοκληρωμένο πακέτο μόνο 780 ευρώ. Εσείς τι λέτε για τις παραγγελίες μέσω ίντερνετ; 

Εγώ είμαι υπερ των αγορών μέσω ίντερνετ αλλά θα ήθελα πρώτα να τα δω από κοντά. Το καρότσι θες να δεις αν τσουλάει καλά, αν είναι ελαφρύ, αν είναι εύκολο να κλείσει κλπ, τα υφάσματα θες να είναι απαλά και βαμβακερά γενικά. Προσωπικά είμαι πολύ της αφής! Στα μαγαζιά χαιδεύω τα ρούχα. Πιο μεγάλη σημασία παίζει για μένα το πως το αισθάνομαι από το πως μοιάζει. Αλλά έτσι είμαι εγώ. Έχω κάνει έρευνα αγοράς από το ίντερνετ αλλά θα πρέπει να τα δω από κοντά πριν τα πάρω.

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εκλεισα για β επιπεδου στις 6 Ιουνίου!!!! Ανυπομονώ!!! Οσο για τα ψωνια κοριτσια μου το πολυ  σε μια εβδομάδα θα εχω παρει κ κουνια κ καροτσι... Τα εχω βρει  σε προσφορα  τωρα οποτε αποκλείεται να τα εχουν πιο φθηνα στις εκπτωσεις... Κ λεω να τα παρω να τα βλεπω για να χαίρομαι!!! :wub:

Με το καλό κορίτσι μου η β επιπέδου! Άντε να παίρνουμε σειρά κι εμείς.. Καλά θα κάνεις κι εγώ αγόρασα λίκνο για τον μπεμπούλη μου που το βρήκα σε προσφορά! Το βλέπω συνέχεια και χαμογελάω σαν τη χαζή :razz:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οποίο τέλεια μπορείς να πεις ποσο τα βρηκες αν δεν εχεις πρόβλημα φυσικά

Φυσικα κ δεν εχω πρόβλημα... Λοιπον το καροτσι θα το παρω απο το ίντερνετ. Εχω βρει ενα καροτσι 3σε1 που κανει 500 κ αν κ μου ειπαν οτι ειναι λιιιιγο πιο βαρυ απο τα αλλα μου αρεσει πολυ κ χωραει κ στο πορτ μπαγκαζ κ μια κουνια καναπε της λορελι που θα μου τη φερουν σε κατάστημα εδω στη Σπάρτη με 145...Στρωμα θα παρω της media strom που μου αρεσουν κ ειναι κ σε προσφορα κ αυτα... 

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια υπάρχει ένα σαιτ πυο λέγεται baby me λογικά θα το έχετε δει έχει σε προσφορά ολοκληρωμένο πακέτο μόνο 780 ευρώ. Εσείς τι λέτε για τις παραγγελίες μέσω ίντερνετ; 

Το εχω δει αυτο που λες κ οντως εχει οικονομικά πακετα... Αν βρεις  καποιο να σου κανουν αυτα που εχει ειναι τελεια... Εγω το εψαξα λιγο παραπανω με το καροτσι κ γι αυτο κατέληξα να παρω ξεχωριστά κομματια... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Με το καλό και για τη βάφτιση κορίτσι μου!! Γιατί το λες έτσι; Τι σε βασανιζε στις εγκυμοσύνες; πάντως δεν ξέρω κορίτσια αλλά όλες μου λένε ότι ειδικά Ιούλιο Αύγουστο θα υποφέρουμε με κοιλιές και ζεστες! Εν τω μεταξύ με πονάει ήδη η μέση πολύ, δε θέλω καν να σκέφτομαι τι να περιμένω! Επίσης Έχω ερώτηση, έχετε συζητήσει καθόλου το θέμα θάλασσα; και ειδικά οι υπάρχουσες μανούλες, σε προηγούμενες εγκυμοσύνες μπαινατε κανονικά; Εγώ δεν το συζήτησα με το γιατρό, αλλά έχουμε σπίτι στη θάλασσα και λέω να μπαίνω κορίτσια, έχει πολύ καθαρά νερά, δεν έχει πολυκοσμία κτλ!

Αχ πίκρα! Κι εμείς σα φαντάροι μετράμε από τον έναν υπέρηχο στον άλλο!!! Είναι πάντα τόσες πολλές οι μέρες χαχαχα

Κάπου στις 27 βδομάδες αποκτώ πρόβλημα με τρομερές καουρες και ΓΟΠ . Και στις 2 το είχα έντονα, όλο το 24ωρο. Είναι πολύ ενοχλητικό να νιώθεις όλο το 24 ωρο να καίει όλος ο οισοφάγο σου και ο εμετός να κόβει βόλτες . Σορυ αν σε αηδιασα... Εγώ κάνω μικρή κοιλιά και με το μωρο που πιάνει έναν άλφα χώρο μάλλον πιέζονται πολύ τα όργανα. Στην 1η είχα κολικούς νεφρού και στο τέλος υδρονεφρωση και εγχείριση και στην 2η είχα έναν έντονο πόνο που φοβόμασταν για χολή αλλά τελικά ήταν πειστικός. Ξέρω πως θα τα έχω ξανά αυτά..

Εγώ θάλασσα με την κοιλιά στο.στομα δε νομίζω να θέλω να πάω . Διακοπές κανουμε τον Αύγουστο ή τις 2 πρώτες η τις 2 τελευταίες αναλόγως το πως θα μας κάτσουν οι εφημερίες. Δηλαδή θα ειμαι σχεδόν 9 μηνών. Οπότε δεν παίζει. Θα υποφέρουμε φίλη θα δεις όλες θα γκρινιάζουμε για τις εξαψεις μας αχαχα 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Με το καλό και για τη βάφτιση κορίτσι μου!! Γιατί το λες έτσι; Τι σε βασανιζε στις εγκυμοσύνες; πάντως δεν ξέρω κορίτσια αλλά όλες μου λένε ότι ειδικά Ιούλιο Αύγουστο θα υποφέρουμε με κοιλιές και ζεστες! Εν τω μεταξύ με πονάει ήδη η μέση πολύ, δε θέλω καν να σκέφτομαι τι να περιμένω! Επίσης Έχω ερώτηση, έχετε συζητήσει καθόλου το θέμα θάλασσα; και ειδικά οι υπάρχουσες μανούλες, σε προηγούμενες εγκυμοσύνες μπαινατε κανονικά; Εγώ δεν το συζήτησα με το γιατρό, αλλά έχουμε σπίτι στη θάλασσα και λέω να μπαίνω κορίτσια, έχει πολύ καθαρά νερά, δεν έχει πολυκοσμία κτλ!

Αχ πίκρα! Κι εμείς σα φαντάροι μετράμε από τον έναν υπέρηχο στον άλλο!!! Είναι πάντα τόσες πολλές οι μέρες χαχαχα

On 15/5/2019 at 2:05 ΠΜ, Mamacita Alina είπε:

Μα αυτό έλεγα κι εγώ καλέ..δε γίνεται να μην έχεις άγχος. Επειδή τα ξέρω σου έγραφα και τα κατεβατα. Αλλά ήταν το νου σου μάλλον στα εν κουλι πάλι

 

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ τη γέννα είδα σήμερα στον ύπνο μου. Μάλλον γιατί τα συζητάγαμε χθες με τον γιατρό. @Mamacita Alina  υπέροχη και τρομακτική ταυτόχρονα ήταν και η δική μου...

Εγώ είμαι υπερ των αγορών μέσω ίντερνετ αλλά θα ήθελα πρώτα να τα δω από κοντά. Το καρότσι θες να δεις αν τσουλάει καλά, αν είναι ελαφρύ, αν είναι εύκολο να κλείσει κλπ, τα υφάσματα θες να είναι απαλά και βαμβακερά γενικά. Προσωπικά είμαι πολύ της αφής! Στα μαγαζιά χαιδεύω τα ρούχα. Πιο μεγάλη σημασία παίζει για μένα το πως το αισθάνομαι από το πως μοιάζει. Αλλά έτσι είμαι εγώ. Έχω κάνει έρευνα αγοράς από το ίντερνετ αλλά θα πρέπει να τα δω από κοντά πριν τα πάρω.

Κοριτσια ένα θα πω εγώ όμως!!! Μετρήστε να χωράει στο ασανσέρ σας και στο αμάξι πριν αγοράσετε καρότσι!!!! 

Όχι θα πω κ άλλο. Δεν ξέρω γτ έκανε παράθεση όλα αυτά τα σχόλια! ααχαχχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Βλεπω οτι λετε για ψωνια κ γω ανυπομονω αλλα λεω να περιμενω την β επιπεδου, που θα την κανω τελος μηνα κ μετα να ξεκινησω σιγα σιγα...

Θελω να ρωτησω τις μελλουσες μανουλες απο 35 κ πανω, εχετε ρωτησει το γιατρο σας σχετικα με την εξεταση που γινεται στο αιμα αντι για την αμνιοπαρακεντηση; εγω τωρα ειμαι 35 μισο και οταν τον ρωτησα τι συστηνει κ αν χρειαζεται να κανω κατι απο τα 2 μου ειπε οτι εφοσον η αυχαινικη κ η papp a ειναι καλες δε χρειαζεται να κανω καμια απο αυτες. 

Για πειτε γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Βλεπω οτι λετε για ψωνια κ γω ανυπομονω αλλα λεω να περιμενω την β επιπεδου, που θα την κανω τελος μηνα κ μετα να ξεκινησω σιγα σιγα...

Θελω να ρωτησω τις μελλουσες μανουλες απο 35 κ πανω, εχετε ρωτησει το γιατρο σας σχετικα με την εξεταση που γινεται στο αιμα αντι για την αμνιοπαρακεντηση; εγω τωρα ειμαι 35 μισο και οταν τον ρωτησα τι συστηνει κ αν χρειαζεται να κανω κατι απο τα 2 μου ειπε οτι εφοσον η αυχαινικη κ η papp a ειναι καλες δε χρειαζεται να κανω καμια απο αυτες. 

Για πειτε γνωμες!

Γεια σου κοριτσάκι μου... Εγω τελος Ιουλίου γινομαι 36 κ με ανησυχουσε πολυ το θεμα αυτο. Επειδη η αυχενικη μου ομως ειχε βγει παρα παρα πολυ καλη μου ριπε ο γιατρος οτι δεν ειναι απαραίτητη αλλα δεν ειναι κ κακο να γινει... Εγω τελικα δεν το εκανα γιατι εχουμε ξεπαραδιαστει γενικα με τις εξωσωματικες, αλλα κ επειδη ηταν τοσο καλη η αυχενικη... Ειναι στην κριση του καθενος νομίζω... 

Ποσο θα ειστε ακριβως οταν θα κανετε τη β επιπεδου κοριτσια; Εγω θα είμαι 22 εβδομαδων κ 2 ημερων... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Βλεπω οτι λετε για ψωνια κ γω ανυπομονω αλλα λεω να περιμενω την β επιπεδου, που θα την κανω τελος μηνα κ μετα να ξεκινησω σιγα σιγα...

Θελω να ρωτησω τις μελλουσες μανουλες απο 35 κ πανω, εχετε ρωτησει το γιατρο σας σχετικα με την εξεταση που γινεται στο αιμα αντι για την αμνιοπαρακεντηση; εγω τωρα ειμαι 35 μισο και οταν τον ρωτησα τι συστηνει κ αν χρειαζεται να κανω κατι απο τα 2 μου ειπε οτι εφοσον η αυχαινικη κ η papp a ειναι καλες δε χρειαζεται να κανω καμια απο αυτες. 

Για πειτε γνωμες!

Κορίτσι είμαι 25 αλλά έτυχε να το συζητήσω με τον γιατρό που μου έκανε την αυχενική γιατί ήθελε να με ενημερωσει για όλα τα ενδεχόμενα από μόνος του. Μου είπε πως αν βγουν καλά τα αποτελέσματα του παπ-α δεν είναι ανάγκη να κάνω τίποτα αλλά με ενημέρωσε για την αμνιο, το τεστ αίματος και όλα αυτά για να γνωρίζω και να επιλέξω για παν ενδεχόμενο... Και του είπα αν ήμουν 30-35+ θα ήταν απαραίτητο να γινει κάτι απ' όλα αυτά κι ας ήταν καλά τα αποτελέσματα αλλά επειδή είμαι 25 περιμένουμε πρώτα τι θα δείξει το Παπ-α και αν είναι καλά δε κάνω τίποτα; (Έτσι μου είχε πει μια φίλη μου και ρώτησα να δω τι θα μου πει γιατί μου φάνηκε παραξενο τότε που μου το έλεγε η κοπέλα) και μου είπε όχι βέβαια και οι 35+ αν έχουν καλά αποτελέσματα αυχενικης και Παπ-α δε χρειάζεται να κάνουν τίποτα παραπάνω. ενημέρωσα και τη φίλη μου γιατί ο γιατρός της τής έλεγε να κάνει απαραίτητα αμνιο επειδή είναι 39 ενώ όλα της βγήκαν τέλεια... Εν τέλει άλλαξε γιατρό και ο καινούργιος της είπε τα ίδια με τον δικό μου. Αυτά ξέρω αλλά όχι από προσωπική εμπειρία μόνο από συζητήσεις οπότε :)


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου... Εγω τελος Ιουλίου γινομαι 36 κ με ανησυχουσε πολυ το θεμα αυτο. Επειδη η αυχενικη μου ομως ειχε βγει παρα παρα πολυ καλη μου ριπε ο γιατρος οτι δεν ειναι απαραίτητη αλλα δεν ειναι κ κακο να γινει... Εγω τελικα δεν το εκανα γιατι εχουμε ξεπαραδιαστει γενικα με τις εξωσωματικες, αλλα κ επειδη ηταν τοσο καλη η αυχενικη... Ειναι στην κριση του καθενος νομίζω... 

Ποσο θα ειστε ακριβως οταν θα κανετε τη β επιπεδου κοριτσια; Εγω θα είμαι 22 εβδομαδων κ 2 ημερων... 

Εμένα θα μου πει ο γιατρός την άλλη βδομάδα πότε πρέπει να την κάνω σίγουρα...Απλά μ έχουν πει ότι η πιο κατάλληλη εβδομάδα είναι 23η οπότε νομίζω ότι πρέπει να πάω 18/6 τώρα δεν ξέρω είδωμεν...

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...