Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Τώρα το νιώθεις έντονα το μωρό; εγω το νιώθω και το χέρι αν βάζω στη κοιλια μου νιώθω την κίνηση αλλά δεν κλωτσάει συνέχεια. Κάνα 2 φορές την ημέρα να την νιώθω. Κι αν κουραστώ πολύ , μπορεί να τη νιώσω μόνο μια φορά ίσα ίσα μια δυο κλωτσιές και τέλος.

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μπορεί να έχει τη πλάτη του προς τη κοιλίτσα σου γι'αυτό να μη το νιώθεις τόσο απλά να νιώθεις τη γενική κίνηση που κάνει. Εγώ 3-4 μέρες ισα που ένιωθα μια κίνηση τόσο ανεπαίσθητη σαν το έντερο στις αρχές που λέγαμε αν είναι έντερο ή μωρό. Αν δεν είχα το ντοπλερ θα είχα τρελαθεί αλλά σήμερα με έχει ταράξει στο κλωτσιδι.... Τα ξέρεις βέβαια σίγουρα κι εσύ αυτά αλλά όπου να ναι θα τις τρως τις κλωτσιές συχνά πυκνά στη μέρα....

Εγώ το μόνο που παρακαλάω να μην είναι τεμπέλικο και αυτό σαν το πρώτο μου παιδάκι στη κοιλιά γιατί αυτά τα χεράκια και τα ποδαράκια που βλέπουμε στα βίντεο να προεξέχουν κλπ για εμένα ήταν απλά φαντασία ... Ίσα που κουναγε. Τώρα; Κωλο δε βάζει κάτω με το συμπαθειο χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μπορεί να έχει τη πλάτη του προς τη κοιλίτσα σου γι'αυτό να μη το νιώθεις τόσο απλά να νιώθεις τη γενική κίνηση που κάνει. Εγώ 3-4 μέρες ισα που ένιωθα μια κίνηση τόσο ανεπαίσθητη σαν το έντερο στις αρχές που λέγαμε αν είναι έντερο ή μωρό. Αν δεν είχα το ντοπλερ θα είχα τρελαθεί αλλά σήμερα με έχει ταράξει στο κλωτσιδι.... Τα ξέρεις βέβαια σίγουρα κι εσύ αυτά αλλά όπου να ναι θα τις τρως τις κλωτσιές συχνά πυκνά στη μέρα....

Εγώ το μόνο που παρακαλάω να μην είναι τεμπέλικο και αυτό σαν το πρώτο μου παιδάκι στη κοιλιά γιατί αυτά τα χεράκια και τα ποδαράκια που βλέπουμε στα βίντεο να προεξέχουν κλπ για εμένα ήταν απλά φαντασία ... Ίσα που κουναγε. Τώρα; Κωλο δε βάζει κάτω με το συμπαθειο χαχαχαχα

Η αλήθεια είναι οτι μπορεί να μην κουνιουνται Ολη μέρα και την πλάτη να μην έχουν μπορεί να κοιμούνται μπορεί να βαριουνται αλλά καλό είναι να νιώθουμε έστω μια κινησουλα ρε αδερφε αχαχχαα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Η αλήθεια είναι οτι μπορεί να μην κουνιουνται Ολη μέρα και την πλάτη να μην έχουν μπορεί να κοιμούνται μπορεί να βαριουνται αλλά καλό είναι να νιώθουμε έστω μια κινησουλα ρε αδερφε αχαχχαα

Το ξέρω!! ;) Αλλά δεν κοιμούνται 24/7 σερί. Εγώ έκανα εβδομάδα σχεδόν να το νιώσω ήταν πολύ ανεπαίσθητη αίσθηση. Ευτυχώς έχω το ντοπλερ αλλά μεσολάβησε και υπέρηχος με τον γιατρό να μου λέει ότι είναι πάρα πολύ ζωηρό έμβρυο και δε μένει ακίνητο 2' να πιάσουμε καλό ήχο.... Εκεί χάρηκα... Εε σήμερα μου αποδεικνύει ότι ο γιατρός είχε δίκιο...

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το ξέρω!! ;) Αλλά δεν κοιμούνται 24/7 σερί. Εγώ έκανα εβδομάδα σχεδόν να το νιώσω ήταν πολύ ανεπαίσθητη αίσθηση. Ευτυχώς έχω το ντοπλερ αλλά μεσολάβησε και υπέρηχος με τον γιατρό να μου λέει ότι είναι πάρα πολύ ζωηρό έμβρυο και δε μένει ακίνητο 2' να πιάσουμε καλό ήχο.... Εκεί χάρηκα... Εε σήμερα μου αποδεικνύει ότι ο γιατρός είχε δίκιο...

Αααα ναι κατάλαβα τι λες αγάπη Αστα να πάνε εγώ Εχω πολύ άγχος για αυτό το θέμα απλα προσπαθώ να το μετριάζω Οσο μπορω και μερικές φορες όταν δεν το νιώθω λέω Οχι καλά είναι απλα κάθεται Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα Ποπο ενα σωρό άγχη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Αααα ναι κατάλαβα τι λες αγάπη Αστα να πάνε εγώ Εχω πολύ άγχος για αυτό το θέμα απλα προσπαθώ να το μετριάζω Οσο μπορω και μερικές φορες όταν δεν το νιώθω λέω Οχι καλά είναι απλα κάθεται Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα Ποπο ενα σωρό άγχη

Εσύ δεν έλεγες ότι δεν πρέπει να έχουμε άγχος για τα μωράκια μας γιατί αν είναι να γίνει το κακό δε το αλλάζουμε κλπ και γράφαμε κατεβατα; Άλλη μπήκε στο προφίλ σου; Χαχαχαχαχα.

 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εσύ δεν έλεγες ότι δεν πρέπει να έχουμε άγχος για τα μωράκια μας γιατί αν είναι να γίνει το κακό δε το αλλάζουμε κλπ και γράφαμε κατεβατα; Άλλη μπήκε στο προφίλ σου; Χαχαχαχαχα.

 

Σταματα μωρή εννοείται οτ που έλεγα το εννοουσα άλλα το άγχος παραμενει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Σταματα μωρή εννοείται οτ που έλεγα το εννοουσα άλλα το άγχος παραμενει

Μα αυτό έλεγα κι εγώ καλέ..δε γίνεται να μην έχεις άγχος. Επειδή τα ξέρω σου έγραφα και τα κατεβατα. Αλλά ήταν το νου σου μάλλον στα εν κουλι πάλι... Χαχαχαχαχα

Just now, tsilona είπε:

Χελλοου μελλοντικές χοντρουλες μου!! Αχαχαχ 

Εμένα η κόρη δίνει συχνα πυκνά πόνο. Κ τώρα που γράφω νοιώθω τα πόδια της να βαράνε την κύστη μου. Αχαχαχαχαχχα

Από τώρα την κύστη;;; Παρακαλά να την ξεχάσει ως τον ένατο γιατί τότε θα το νιώθεις πραγματικά χαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα αυτό έλεγα κι εγώ καλέ..δε γίνεται να μην έχεις άγχος. Επειδή τα ξέρω σου έγραφα και τα κατεβατα. Αλλά ήταν το νου σου μάλλον στα εν κουλι πάλι... Χαχαχαχαχα

Από τώρα την κύστη;;; Παρακαλά να την ξεχάσει ως τον ένατο γιατί τότε θα το νιώθεις πραγματικά χαχαχαχα

Μαρη το είδαμε κ στον υπέρηχο την περασμένη βδομάδα ότι εκεί έχει τα πόδια της, κ τα νοιωθα, τον λέω το γιατρό, δες εκεί, έχει τα πόδια; νοιώθω κλωτσιές κ κατουριεμαι. Κ το είδαμε. Η σκατιαρα ας αλλάξει θέση μαύρο ύπνο κάνω.κάθε μέρα 3 4 φορές ξυπνάω για τσισα 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, tsilona είπε:

Μαρη το είδαμε κ στον υπέρηχο την περασμένη βδομάδα ότι εκεί έχει τα πόδια της, κ τα νοιωθα, τον λέω το γιατρό, δες εκεί, έχει τα πόδια; νοιώθω κλωτσιές κ κατουριεμαι. Κ το είδαμε. Η σκατιαρα ας αλλάξει θέση μαύρο ύπνο κάνω.κάθε μέρα 3 4 φορές ξυπνάω για τσισα 

Βρε σε πιστεύω εννοειται αλλά με θυμήθηκα τι προβλημα ειχα από τον 7ο-8ο και μετά!!! Με ποναγαν αφόρητα οι κλωτσιές όχι απλά να κατουριεμαι. Έβρισκε κέντρο χαχαχαχα το ίδιο και με τη χολή μου. Διπλωνα στον πόνο!!! Εύχομαι να πάει πιο πάνω να παίξει με κάτι άλλο ποδόσφαιρο το σκανδαλιαρικο σου χαχαχαχα

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, καλημέρα! Χάθηκα τελείως, είχαμε τη μετακόμιση! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τελειώσαμε!!! Η μέση μου έχει διαλυθεί, και μόνο από την ορθοστασία! Χτες το βράδυ υπέφερα, με χτυπούσε στο γλουτο και δεν έβρισκα σωτηρία σε καμία στάση ύπνου! Διάβασα τα νέα σας! Θέλω λίγο ιδιαίτερα να σταθώ στην @Rafaelatarzan!  αρχικά εύχομαι ολόψυχα αυτή η προσπάθεια σου να αποδώσει αλλά ακόμα και να μη συμβεί αυτό αυτή τη φορά να ξέρεις ότι σίγουρα θα γίνεις μητέρα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο!  Είσαι ένας άνθρωπος δυνατός και πολύ αισιόδοξος από τη φύση σου και Συνήθως αυτοί οι άνθρωποι στο τέλος παίρνουν αυτό που θέλουν! Εύχομαι Λοιπόν γλυκιά μου όποιο δρόμο και να ακολουθήσεις από δω και πέρα να σου δώσει στην αγκαλιά σου το πολυπόθητο μωράκι! Με τη στάση σου δίνεις μάθημα ζωής και σε πολλά κορίτσια που πιθανόν μας διαβάζουν!

3 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Βρε σε πιστεύω εννοειται αλλά με θυμήθηκα τι προβλημα ειχα από τον 7ο-8ο και μετά!!! Με ποναγαν αφόρητα οι κλωτσιές όχι απλά να κατουριεμαι. Έβρισκε κέντρο χαχαχαχα το ίδιο και με τη χολή μου. Διπλωνα στον πόνο!!! Εύχομαι να πάει πιο πάνω να παίξει με κάτι άλλο ποδόσφαιρο το σκανδαλιαρικο σου χαχαχαχα

Ρε αγάπη ενώ εγώ είχα ξεκινήσει να τη νιώθω κανονικά εχει εδώ και τρεις-τέσσερις μέρες, ζήτημα να καταλαβαίνω κάποια της μικρή κίνηση και δεν σου κρύβω ότι λίγο ανησυχώ! Σε σημείο που επειδή κουράστηκα αυτές τις μέρες της ζητάω συνέχεια συγνώμη και νιώθω τύψεις χαχαχα

20 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Ευχαριστωωωω αγαπη μου!!!! Ναι παμε για Γενάρη 2020.:)  εσυ ολα καλα??/ ταλαιπωρείσαι ακόμα???

Κατερίνα μου συγχαρητήρια και σου εύχομαι μία τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη!!!

18 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εγώ θα σας τη χαλάσω την ισορροπία είτε έτσι είτε αλλιώς. Αν και νιώθω ότι έχω αγόρι...

Έρχεται η ώρα κοριτσάρα που θα μας την ταράξεις στην ισορροπία!!!!

16 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ γαμωτο 29/5 όχι την άλλη Τετάρτη. Μπερδεύτηκα. Πω πω πολύ αργεί.

Κι εγώ 29 και η Αλινα! Είδατε κορίτσια μου εφτασε και η περίοδος που μιλάμε για τις Β επιπέδου!!!

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα! Χάθηκα τελείως, είχαμε τη μετακόμιση! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τελειώσαμε!!! Η μέση μου έχει διαλυθεί, και μόνο από την ορθοστασία! Χτες το βράδυ υπέφερα, με χτυπούσε στο γλουτο και δεν έβρισκα σωτηρία σε καμία στάση ύπνου! Διάβασα τα νέα σας! Θέλω λίγο ιδιαίτερα να σταθώ στην @Rafaelatarzan!  αρχικά εύχομαι ολόψυχα αυτή η προσπάθεια σου να αποδώσει αλλά ακόμα και να μη συμβεί αυτό αυτή τη φορά να ξέρεις ότι σίγουρα θα γίνεις μητέρα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο!  Είσαι ένας άνθρωπος δυνατός και πολύ αισιόδοξος από τη φύση σου και Συνήθως αυτοί οι άνθρωποι στο τέλος παίρνουν αυτό που θέλουν! Εύχομαι Λοιπόν γλυκιά μου όποιο δρόμο και να ακολουθήσεις από δω και πέρα να σου δώσει στην αγκαλιά σου το πολυπόθητο μωράκι! Με τη στάση σου δίνεις μάθημα ζωής και σε πολλά κορίτσια που πιθανόν μας διαβάζουν!

Ρε αγάπη ενώ εγώ είχα ξεκινήσει να τη νιώθω κανονικά εχει εδώ και τρεις-τέσσερις μέρες, ζήτημα να καταλαβαίνω κάποια της μικρή κίνηση και δεν σου κρύβω ότι λίγο ανησυχώ! Σε σημείο που επειδή κουράστηκα αυτές τις μέρες της ζητάω συνέχεια συγνώμη και νιώθω τύψεις χαχαχα

Κατερίνα μου συγχαρητήρια και σου εύχομαι μία τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη!!!

Έρχεται η ώρα κοριτσάρα που θα μας την ταράξεις στην ισορροπία!!!!

Κι εγώ 29 και η Αλινα! Είδατε κορίτσια μου εφτασε και η περίοδος που μιλάμε για τις Β επιπέδου!!!

@gogouli_ σε ευχαριστώ πολύ....προσπαθώ πάντα για το καλητερο κ θα τα καταφέρω το ξέρω....πως είναι το μωράκι μας???? μάλλον το μωράκι Σου???? σε φιλώ 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια για να μην τρομοκρατουμαστε ετσι υπάρχουν γυναίκες που έχουν πρόσθιο πλακούντα και μπορεί και μέχρι τον τελευταίο μήνα να μην νιώθουν έντονα τις κινήσεις του μωρού επίσης στην εβδομάδα που είμαστε δεν κινούνται έντονα τι θέλω να πω ρίχνουν κλωτσιές αλλά εμείς μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε είναι μικρά δεν έχουν δυναμη @gogouli_ φιλη θα το καταλάβεις θα δεις φάε μια σοκολάτα μεγάλη αν κανει και δεν είσαι ζαχαρένια και κατσε χαλαρή αλλά σου λέω δεν γίνεται παντα νά το καταλαβαίνουμε 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2019 at 9:40 ΠΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σηκώθηκα στις 5 για τσισα κ τελικά κατέληξα να ξυπνάω τον άντρα μου για το κουλι του. Η ώρα είναι 6.30 κ σε 1μιση ώρα φεύγω στη δουλειά. Θα μαι ένα χαρούμενο κουλιασμενο πτώμα σήμερα όλη μέρα..

μια χαρα σε βρισκω φιλη μου χαχαχαχ

On 10/5/2019 at 7:59 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι μου δεν αγχώνομαι παραπάνω επειδή ξανά μετριέμαι. Θα αγχωνομουν αν ξανά μετριομουν και η τιμή παρέμενε στο 150 πχ. Το λένε και οι οδηγίες του μηχανακιου. Όταν βλέπεις τιμή ασυνήθιστα αυξημένη ή μειωμένη ξανά μετράς γιατί είναι μηχάνημα και κολλάει κάπου κάπου. Και η γιατρός μου το έχει πει. Εεε εγώ είδα μετά από λαχανικά 150 να μη ξανά μετρήσω; δεν με έχω κάνει σουρωτηρι αλλά δεν θα μείνω στη μία μέτρηση αν μου φανεί κάπως. Πχ μετά το φαγητό σήμερα πάλι μου έβγαλε 75!!! Ξανά μέτρησα να δω μη πάθω και υπογλυκαιμία. Τόσο ξανά έβγαλε και τσίμπησα μια σοκολάτα με στεβια! Οοοοοχι δεν έψαχνα αφορμή χαχαχαχα! Δεν είναι ότι μετριέμαι άσχετες ώρες ξανά και ξανά. Ή ότι και αν φάω. Τις ώρες όμως που πρέπει να μετρηθω αν μου βγει κουλή τιμή τη ξανά παίρνω. Και παίρνω από άλλο δάχτυλο γιατί έχει σταματήσει το αιματακι στο πρώτο. Δεν είναι κακό να ξανά τσεκαρεις κάτι αν σου φαίνεται παράξενο. Ούτε με αγχωνει από τη στιγμή που βλέπω νορμάλ τιμές. Αλλά άμα βλέπεις 150 από το πουθενά στα λαχανικά τα νεροβραστα χρειάζεται μια επανάληψη να δεις όντως τόσο είναι να το καταγράψω ή έγινε πατάτα. ;)

Το ότι με νευριάζει που κάνει αποκλίσεις με νευριάζει γιατί βλέπω ότι οι γιατροί εξαρτώνται αρκετά από αυτό και δεν γράφουν κάπου κάπου εξετάσεις πχ. Ενώ με κάτι τέτοια κουλά που να ξέρεις εν τέλει ποια τιμή ισχύει...Θα έπρεπε να γράφονται καπου κάπου εξετάσεις σε μικροβιολογικό. Εμένα πχ καμπύλη δε θέλουν να μου ξανά γράψουν αλλά ούτε και απλό νηστείας θα ξανά κάνω μόνο γλυκοζηλιωμενη σε δύο μήνες. Αλλά θα ζητήσω και απ' τα δύο να έχω το κεφαλάκι μου σίγουρο ότι πάμε καλά και δεν έχει ξεφύγει το πραμα και αστούς αυτούς να εμπιστεύονται μόνο το μηχανάκι. Πεινασα πάλι... Μα κάθε φορά που λέω κάτι τέτοιο να μου ανοίγει η όρεξη; Χαχαχαχαχα

Και το άλλο... Άσχετο βέβαια αρχίζει να με πιάνει το σύνδρομο της φωλιάς και θέλω να σηκώσω το σπίτι!!! Εσείς το εχέτε αυτό το κουλό ή είμαι η μόνη που αρχίζει να με τρώει ο πωπος μου για το τέλειο υπέρκαθαρο σπίτι για να το μωρό;

αχ ζουζουνα κ στα 2 προηγουμενα παιδιά μου το πάθαινα το συνδρομο φωλιας αλλα το τελευταιο 2μηνο της εγκυμοσυνης... τωραδεν το εχω παθει ακομα αλλα θα το παθω παλι προς το τελος σιγουραααα χαχαχ

On 10/5/2019 at 11:11 ΜΜ, minxri είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα αλλά πρώτη φορά γράφω θέλω να ευχηθώ σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα παιδάκια μας γερά!!!!Εγώ είμαι 17+3 σε δυδιμάκια και ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.Μερικές φορές νομίζω ότι είμαι λίγο υπερβολική με τους φόβους μου αλλά λογικά θα είναι φυσιολογικό έτσι πιστεύω τουλάχιστον:P:P

αχ κούκλα μου καλως ηρθες στην παρέα μας με το καλο να υποδεχθείς τα διδυμακια σου!!! ειναι κ ζευγαρακι ε; τελειαααα

On 11/5/2019 at 10:38 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια όμορφα και αγαπημένα πως είστε?? Μη μου λέτε για μέση, μηηηη μουυυυ λέτεεεεε για μέση! Υποφέρω κάθε μέρα 8 ώρες στη δουλειά με την ορθοστασία κορίτσιααααα... Μετράω τις μέρες αντίστροφα σαν το φαντάρο να πάρω την αναρρωτική και να κάτσω σπιτάκι μου.. Έχει αρχίσει καμία τα ψώνια? Ρε σεις δεν κρατήθηκα και αγόρασα λίκνο!!! Η πρώτη μας μεγάλη αγορά!! 

@minxri @stellaTanti καλώς μας ήρθατε!!! Με το καλό τα μωράκια σας!! Επιτεεεεελους τα πρώτα διδυμάκια στην παρέα μας! 

καλορίζικο το λικνο σας καλη μου! εγω εχω αγορασει αρκετα πραγματακια... ρουχα καλτσουλες φορεματακια κορδελες για μαλλια κλπ... κρεβατι καροτσι κλπ δεν θα αγορασω εχω του μικρου μου... αυτα θα χρησιμοποιήσουμε και στην μπεμπα

On 13/5/2019 at 4:16 ΠΜ, ΒΕΡΑ13 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια από εσάς να έχει βουες στα αυτιά και συγκεκριμένα να ακούει τους χτύπους της καρδιάς? Πέρα από πολύ ενοχλητικό, έχει αρχίσει να με ανησυχεί! Αύριο που έχω ραντεβού με το γιατρό μου θα το αναφέρω.. ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό!!

καλη μ εγω ακουω τους παλμους μ κ γενικα εχω το αισθημα των παλμων είναι του θυρεοειδή μου ειπεο γιατρος... 

On 13/5/2019 at 10:55 ΠΜ, winspert είπε:

Κ πανω που ελεγα να κοιμηθω μιση ωρα ακομα ο μπεμπουλης μου ειχε αλλη αποψη... Με αρχισε στα κλωτσιδια... Χαχαχα, τι υπεροχο συναίσθημα που ειναι... :wub:

@ΒΕΡΑ13, δυστυχώς εγω δεν μπορω να σε βοηθήσω σ αυτο που ρωτας. Ισως καποια αλλη κοπέλα κ οπως ειπες ακομα καλύτερα ο γιατρος σου... 

Καλημεραααααααααα!!!!! 

 

υπεροχο συναίσθημα οντως ❤️❤️❤️

On 13/5/2019 at 11:26 ΠΜ, minxri είπε:

Καλημέρααααα!!!!!

Εγώ πητ έχω 15/10 και στην αυχενική μας είπαν ότι είναι ένα και ένα με βεβαιώτητα τώρα περιμένουμε τον άλλο μήνα την β’επιπέδου εκτός και αν το δει ο γιατρός στις 22 που έχω τον επόμενο υπέρηχο...

Καλημέρα εγώ την περασμένη εβδομάδα που αισθάνθηκα την πρώτη κλοτσιά την ώρα που έκανα δουλειές έμεινα δεν το περίμενα....Είναι πραγματικά το πιο όμορφο συναίσθημα τώρα τις 2 τελευταίες μέρες έχω αρχίσει και καταλαβαίνω και κινησούλες και νοιώθω ότι έρχομαι όλο και πιο κοντά στα μωράκια μ:wub:

@ΒΕΡΑ13 Μήπως εiχες κανένα μπούκωμα στη μύτη και σε έχει χτυπήσει στα αυτιά? Γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο στην εγκυμωσύνη.Πάντως νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς

οσο περναν οι μερες θα νιωθεις κ πιο πολλες κινησουλες καλη μου ειναι κ δυο χαμος θα γινει χαχα

On 13/5/2019 at 1:04 ΜΜ, elpida20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τα νεύρα μου τσαταλια είναι!!!! Λοιπόν εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμουν 46 κιλά, ναι καλά διαβάσατε ούτε καν 50 βασικά ποτέ στην ζωή μου δεν ήμουν 50 κιλά, λοιπόν τώρα στον 5ο μήνα έφτασα τα 60 κιλά που θα πει έβαλα πάρα πολλά γιατί το σώμα μου τα είχε ανάγκη πόσο μάλλον το κορίτσι μου. Και εδώ ξεκινάει το παραμύθι. Εμένα η γυναικολόγος μου είναι σε κλινική όπου η αρχική σκέψη ήταν να γεννήσω εκεί.... Όμως εμαθα πως οι κλινικές αν χτυπά ξύλο πάει κάτι στραβά σε στέλνουν νοσοκομείο οπότε τζάμπα τα 2500 χιλιάρικα έτσι αποφάσισα να γεννήσω δε νοσοκομείο χωρίς την γυναικολόγο μου. Κάθε φορά που πάμε για το ραντεβού μας είναι χάχα και χουχου και γλυκές αυτή αλλά από τότε που τις είπα ότι ΔΝΕ θα γεννήσω στην κλινική της είναι σαν να μην υπάρχω!!! Πήρα τηλ και την γραμματέα της και της είπα πως έχω σοβαρό πρόβλημα με την μέση και την πλάτη, πονάω τόσο πολύ σε σημείο να με χτυπάει στο στομάχι ο πόνος και η γραμματέας μου είπε πως η γυναικολόγος μου θα με πάρει στο κινητό να μου πει τι να κάνω... Και ΔΝΕ με πήρε ΠΟΤΈ. Και εγώ κάθομαι και υποφέρω 5 μηνών έγκυος με μια μέση και μια πλάτη όλη μέρα εδώ και έναν μήνα!!!!!!!! 

καλη μου δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι για τη μεση υπεφερα κ στις δυο εγκυμοσυνες απο τη μεση μ κ τωρα στην 3η...περα απο κανα παυσιπονακι ελαφρυ... το οποιο τπτ δεν κανει... προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις ❤️

On 13/5/2019 at 1:53 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Στο δημόσιο δεν έχεις σταθερό γιατρό να ρωτήσεις εκείνον τι και πως; Διότι θα βοηθήσει αυτό και τη μεταξύ σας επικοινωνία να γίνει καλή μέχρι τη γέννα αλλά και να ξέρει και ο ίδιος τι μπορεί να σε ενοχλεί ή να σε προβληματίζει στην εγκυμοσύνη σου...

Αν τώρα δεν υπάρχει σταθερός γιατρός δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω.... Για τα κιλά δε θα σε κρίνω γιατί δε μου φαίνεται παράξενο ή κακό να πάρει μια γυναικα κιλά στην εγκυμοσύνη ας είναι και 40 αλλά μου φάνηκε παραξενο το ότι το σώμα ή το μωρό τα είχαν ανάγκη!! Εκτός και αν στο είπε η γιατρός σου οπότε πάω πάσο γιατί γιατρός δεν ειμαι. Εγώ δε θα προσεχα καθόλου αν δεν είχα ζάχαρο και ναυτίες γιατί είμαι απίστευτα λιχουδα και θα είχα ήδη πάρει 30 κιλα απ' τον 3ο μη σου πω αλλά όχι ότι θα τα είχε ανάγκη το σώμα μου ή το μωρό!! Ίσα ίσα που επιβαρύνεται η μέση παραπάνω αφού έχεις θεματακι. Τσεκαρε το να μην υποφέρεις και με τον γιατρό που θα σε δει στο δημόσιο.... Όσο για τη γιατρό αν σε έβλεπε σαν πορτοφόλι οπότε πλέον δεν υπάρχεις γραψτην γιατί είναι κρίμα να συγχιζεσαι...

με βρισκεις συμφωνη εννοείται κ δεν εχει το σωμα μας αναγκη το παραπαβω βαρος... αντιθετως κακο μας κανει... πονους μεση πλατη κλπ

On 13/5/2019 at 1:54 ΜΜ, elpida20 είπε:

Το αποφασίσαμε πολύ αργά για το νοσοκομείο και δεν μου ανοίγουν καρτέλα δεν ξέρω βέβαια αν μπορώ να βρω κάποιον γιατρό εκεί μέσα να με παρακολουθει

 

On 13/5/2019 at 3:24 ΜΜ, elpida20 είπε:

Κάθε μέρα ο καημένος με τρίβει ξανά και ξανά... Εγώ το νιώθω συχνά χιχι

Κορίτσια αναψυκτικά πίνετε; 

εγω πινω ναι οχι συχνα αλλα πινω 

On 13/5/2019 at 5:20 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri            πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10         ??

Clue                       πητ      7/11           ??

@Clue και. @minxri όταν μάθετε σιγουρα φυλο κοριτσαρες να μου πείτε! 

Κορίτσια κοιλιτσες κάνατε; εμένα επιτέλους άργησε να φαίνεται λιιιγο!!! 

εμενα φαινεται πολυυυυ

On 13/5/2019 at 6:51 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Πω πω από τη μια χαίρομαι που άρχισε να φαίνεται αλλά από την άλλη δεν είναι και το καλύτερο μου να κάνω κοιλιά. 3η φορά που θα αλλάξει το σώμα μου και τρομάζω...

και μενα 3η φορα που θα αλλάξει το σωμα μου αλλα μαρεσει παρα πολυυυυυ αγαπη μου

On 13/5/2019 at 7:53 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω ποιες οι Θρησκευτικές σας πεποιθήσεις, για μένα είναι σεβαστή κάθε άποψη. Μεγάλωσα σε οικογένεια που πιστεύουν. Κι εγώ πιστεύω, απλά με τα χρόνια άρχισα λίγο να αμφιταλαντεύομαι σε κάποια θέματα περί θρησκείας.. Στο θέμα μου τώρα... Την Κυριακή βαφτιζω τον γιο μου! (Γίνεται και ενός έτους το καμάρι μου) ο παππάς στη βάπτιση της κόρη μου , μας είχε πει κάτι πράγματα που με βρήκαν τελείως αντίθετη και φρικαρα δεν το κρύβω. Να πλύνω το μωρό μετά από 3 ημέρες. Να μαζέψω όλο το νερό όταν την κάνω μπάνιο και να το πάω στη θαλασσα να το ρίξω, να να πλύνω τα ρούχα της στη θάλασσα μετρώντας 40 κύματα, να μαζέψω όλες τις πάνες της και να της κάψω, κάτι αλλά με τις λαμπάδες που ούτε τα θυμάμαι. Το μόνο που τήρησα ήταν ότι την έκανα μπάνιο μετά από 3 ημέρες και επειδή τότε εμενα δίπλα στη θάλασσα πήγε ο πατέρας μου και το πέταξε στη θάλασσα (που παλι αυτο με έβρισκε τελείως αντίθετη γιατί ποιο πολύ σε μαγεία με παραπέμπει πάρα σε θρησκεία) τώρα άλλαξα περιοχή, δεν έχω σκοπό μεσοβδόμαδα έγκυος γυναίκα να τρέχω με τους κουβάδες στη θάλασσα ούτε να στέλνω τον καημένο τον άντρα μου που γυρίζει βράδυ από τη δουλειά. Ποια η άποψή σας;; αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;;; όλα αυτά τα ονομάζω δεισιδαιμονίες. Και είναι η πληρη έννοια της λέξης γιατί να τώρα μόνο τρόμο μου προκαλούν πως αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;; ας πούμε τον σαραντισμο ποτέ δεν τον τήρησα σε κανένα παιδί. Σεβαστή κάθε άποψη...

και εγω πιστευω αλλα στο γιο μ μονο τομπανιο τηρησα δλδ περιμενα 3 μερες

On 13/5/2019 at 8:01 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια καλησπέρα σας....πως εισται....ε εγω πηγα γιατρο κ δεν εχω κ τόσο καλά νέα....εχω μονο 2 αυγα μετα την διέγερση μ...το ένα 20 κ το άλλο  14....ξεκίνησα cetrodide σημερα κ αυριο κ Πέμπτη θα μ τα παρει....Είμαι 8η μέρα τ κύκλου....το μεγάλο παραμεγαλωσε πολυ πιο νωρίς μ με ο ντοκ μ.( κακό αυτο μ ειπε) ...το πρόγραμμα μ έχει ως εξης....τα παίρνουμε κ αν είναι καλα τα βάζω μ λέει αν δεν είναι καλα κ είναι Τζούφια που είναι κ το πιο πιθανό παω για δοτρια ..η ωοθήκες μ γερασαν μ είπε κ δεν εχω αλλα περιθώρια ( εκεί μ ήρθε κάπως δεν το περίμενα τόσο νωρίς να σας πω την αληθεια...αλλααααααααα το ξεπέρασα)....μέσα σε 6 μηνες χάλασαν πολυ....τερμα οι διεργεσεις για μένα λοιπόν κ τερμα κ τα αυγά...ότι κάναμε κάναμε μ λέει δεν υπάρχει λόγος πλέον να με γέμισε ορμόνες....αθτα ήταν τα νέα μ...ανάμεικτα συναισθήματα εχω....αντί να γερναω προς τα έξω εγω γερναω προς τα μέσα....( να σας πω με βολεύει αυτό γιατί το έξω φαίνεται αχχαχαχα αχαχχαχαχα).Πέμπτη λοιπόν θα πάρουμε τελικη απόφαση...σας φιλώ ολες παρα πολυ.

αγαπη μ ολα καλα θα πανε είτε με τον ενα ειτε με τον αλλο τροπο το νινι ερχεταιιιι 

On 14/5/2019 at 2:07 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, ηρθε η ωρα να προστεθει κι αλλο μπλε στο πινακακι μας!!Αγορακι εχω!!:)

Ευτυχως, ο γιατρος τα βρηκε ολα πολυ καλα!Ο μικρουλης ειναι υγιεστατος και ακρως υπερκινητικος...δε σταματησε λεπτο να κουνιεται!! Κλεισαμε και για β επιπεδου 21 Ιουνιου.

Ειδα κατι που λεγατε για 40 κυματα κτλ...OMG εχουν ξεφυγει τελειως οι παπαδες εχω να πω!!Θα σας διαβασω αναλυτικα ομως μολις εχω χρονο γιατι δεν τα ειδα ολα...

να τος ο αγοραρος!!!! αχ τελεια νεα με το καλο αγαπη μου 

21 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ κοριτσιαααα δεν ειμαι στην ομαδα σας αλλα πετυχα τυχαια τωρα το πινακακι σας και ειναι τοσο ωραια εικονα με τοσες εγκυουλες και τις ημερομηνιες τοκετου που δεν γινοταν να μην σχολιασωωω!!!!!!!!! :wub:Ευχομαι να εχετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη ολες!!! 

ευχαριστουμε μπουμπου ❤️❤️❤️και εσυ να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνηηηηη 

21 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Και πάλι ισοβαθμούν!

Κατερίνα;;; είσαι εγκυος;;;;;; τι εικόνα βλέπω στο προφιλ;; 

αχ ειδες τι παθαινεις οταν αργεις να μπεις κ στην άλλη ομαδα; χανεις επεισοδια χαχαχ

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...