Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου, χθες εκανα τη β επιπεδου...ολα καλα μεχρι που ακουσαμε το γιατρο να προβληματιζεται για κατι που ειχε να κανει με το εντερο..οσο τους ακουγαμε να συζητανε μας ειχσν κοπει τα ποδια. Ο δεικτης αυτος λεγεται υπερυχογενες εντερο, δηλ το εντερο ασπριζει στον υπερηχο, με ρωτησε αν ειχα αιμα στις αρχες γιατι το μωρο το καταπινει κ γι αυτο υπαρχει αυτη η ενδειξη στον υπερυχο. Εγω στις αρχες ειχα αυτα τα μπεζ καφε που λεγαμε για καμια βδομαδα κ στην αυχενικη μου βρηκαν μια αποκολληση που ομως εγω δεν ειχα καφε, εξωτερικα τουλαχιστον. Αυτο ειναι το καλο σεναριο. Το παιδι μου ειπε ειναι μια χαρα κατα 90 κατι τοις εκατο κ να μην ανησυχουμε γιατι οσες φορες του εχει τυχει αυτο δεν ειναι τιποτα, ομως οφειλει σαν γιατρος να μας προτεινει για το 100% να κανουμε αμνιοπαρακεντηση. Κυριως ο δεικτης αυτος κατηγορειται για συνδρομο down και κιστικη. Εμας η αυχενικη ειχε βγει πολλη καλη κ για κιστικη ημασταν αρνητικοι κ οι 2, ομως μου ειπε οτι μονο στο 57% καλυπτει αυτο το αποτελεσμα εκτος αν το κανεις σε εκειδικευμενα κεντρα απο οτι εψαξα κ ειδα κ γω. Οπως καταλαβαινετε εχω τρελο αγχος, προσπαθω να σκεφτομαι θετικα, εκλεισα ηδη για την Τεταρτη για την αμνιοπαρακεντηση, σκεφτομαι συνεχεια τον κινδυνο αποβολης που ειναι μεγαλυτερος απο οτι να εχει προβλημα το παιδι απο την αλλη δε μπορω να συνεχισω με αυτο το αν ως το τελος. Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι μονο στην ιδεα εχω χασει τον υπνο μου κ την ορεξη να κανω οτιδηποτε. Μου φαινεται αιωνας εως τοτε..

 

Κοριτσάκι μου καλό είχα το ίδιο ακριβώς στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου! Επειδή όμως η Papp-a μου ήταν εξερετικη και είχα κάνει ήδη για κυστική και ήταν αρνητική μου είπε η γιατρός μου ότι δεν χρειαζόταν τίποτα και είχε δίκιο, ο μπεμπουλης μου είναι υγιεστατος! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι μια χαρά το νινακι σου! 

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

9 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Καλημέρα τσουπριτσες, μηοως ξέρετε αν η λήψη κορτιζόνης αυξάνει το σάκχαρο; 

Χτες είχα 87 πρωινό έχοντας φάει λουκάνικο σε τορτιγια το βράδυ, και σήμερα είχα 103!βραδυ δεν έφαγα γτ ήταν αργά, άργησα να φάω μεσημεριανό. Όμως χτες έκανα ένεση κορτιζόνης για την αλλεργία μου γτ ήμουν πολύ χάλια 

Γεια σου κοριτσι μου. Ναι ενδεχεται να στο αυξανει το σακχαρο η κορτιζονη. Και καλο ειναι να αποφευγεις αλατι κ ζαχαρη οταν την παιρνεις για 5-7 μερες μετα. Εκανα κ γω 4 ενεσεις στην εγκυμοσυνη για αλλους λογους. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσάκι μου καλό είχα το ίδιο ακριβώς στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου! Επειδή όμως η Papp-a μου ήταν εξερετικη και είχα κάνει ήδη για κυστική και ήταν αρνητική μου είπε η γιατρός μου ότι δεν χρειαζόταν τίποτα και είχε δίκιο, ο μπεμπουλης μου είναι υγιεστατος! Είμαι σίγουρη ότι θα είναι μια χαρά το νινακι σου! 

Την pappa μου δεν την ειδα μου ειχε πει ο γιατρος μου ομως οτι ηταν καλη, για κυστικη ειχαμε κανει κ μεις κ ηταν αρνητικη κ στους 2 αλλα σε εργαστηριο απλο εκει που κανω κ τις αιματολογικες οχι εξειδικευμενα οπως διαβασα οτι υπαρχουν κ δινουν 95% πιθανοτητες. Και γω αυτο πιστευω οτι ολα θα ειναι καλα, να πανε ολα καλα με την αμνιο μονο τιποτα αλλο. Μου δινει κουραγιο αυτο που μου ειπες, σε ευχαριστω πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Την pappa μου δεν την ειδα μου ειχε πει ο γιατρος μου ομως οτι ηταν καλη, για κυστικη ειχαμε κανει κ μεις κ ηταν αρνητικη κ στους 2 αλλα σε εργαστηριο απλο εκει που κανω κ τις αιματολογικες οχι εξειδικευμενα οπως διαβασα οτι υπαρχουν κ δινουν 95% πιθανοτητες. Και γω αυτο πιστευω οτι ολα θα ειναι καλα, να πανε ολα καλα με την αμνιο μονο τιποτα αλλο. Μου δινει κουραγιο αυτο που μου ειπες, σε ευχαριστω πολυ!

Εγώ την κυστική την ειχα κάνει μαζί με την Papp-a στο ίδιο κέντρο, όχι σε μικροβιολογικο... Ποτε θα κάνεις αμνιο; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ την κυστική την ειχα κάνει μαζί με την Papp-a στο ίδιο κέντρο, όχι σε μικροβιολογικο... Ποτε θα κάνεις αμνιο; 

Εγω την την pappa την εκανα στο μητερα μετα την αυχενικη. Θα την κανω Τεταρτη 4.30 ωρα εχω ραντεβου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κοντεύει η Β επιπέδου για κάποιες από εμάς. 2μιση μέρες μας έμειναν. Εχω το περισσότερο άγχος από τις 3 εγκυμοσύνες μου, μετά απ όσα παθαίνω κάθε τρεις και λίγο.. 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια κοντεύει η Β επιπέδου για κάποιες από εμάς. 2μιση μέρες μας έμειναν. Εχω το περισσότερο άγχος από τις 3 εγκυμοσύνες μου, μετά απ όσα παθαίνω κάθε τρεις και λίγο.. 

Και εγώ Εχω άγχος αλλά πιστεύω και Εχω πίστη οτι όλα θα είναι καλα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Δλδ εγώ είμαι η πιο μεγάλη κύηση εδώ κ θα την κάνω πιο αργά απ όλες;; δεν παίζω 

Ποτέ την έχεις; Γιατί γίνεται συγκεκριμένες εβδομάδες!

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια κοντεύει η Β επιπέδου για κάποιες από εμάς. 2μιση μέρες μας έμειναν. Εχω το περισσότερο άγχος από τις 3 εγκυμοσύνες μου, μετά απ όσα παθαίνω κάθε τρεις και λίγο.. 

Σε νιώθω απόλυτα.... Θέλω να δω αν είναι όλα καλά τόσο πολύ.... Και δεν περνάνε οι μερεεεες

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Ποτέ την έχεις; Γιατί γίνεται συγκεκριμένες εβδομάδες!

Σε νιώθω απόλυτα.... Θέλω να δω αν είναι όλα καλά τόσο πολύ.... Και δεν περνάνε οι μερεεεες

3 Ιουνίου. Θα μαι 23 κ 3; 23 κ 2; κάπου τοσο. Εντωμεταξύ εγώ είμαι κανονικά μελλουσα μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά τεσπα. Αχαχαχ


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

3 Ιουνίου. Θα μαι 23 κ 3; 23 κ 2; κάπου τοσο. Εντωμεταξύ εγώ είμαι κανονικά μελλουσα μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά τεσπα. Αχαχαχ

Εεεντααααξει για λίγες μέρες διαφορά κάνεις έτσι; Σιγααα χαχαχα τι να λένε τα κορίτσια που θα πάνε τέλος Ιούνη!!

Ότι είσαι μαμά Σεπτεμβρίου το θυμάμαι. Όπως κι εγώ πιθανότατα.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εεεντααααξει για λίγες μέρες διαφορά κάνεις έτσι; Σιγααα χαχαχα τι να λένε τα κορίτσια που θα πάνε τέλος Ιούνη!!

Ότι είσαι μαμά Σεπτεμβρίου το θυμάμαι. Όπως κι εγώ πιθανότατα.

Ναι μαρη για λίγες μέρες διαφορά. Θα σκάσω λέμε. αχαχαχαχ. Ανυπομονώ να δω αν είναι όλα οκ


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ναι μαρη για λίγες μέρες διαφορά. Θα σκάσω λέμε. αχαχαχαχ. Ανυπομονώ να δω αν είναι όλα οκ

Όλες μας αλλά είναι σύντομα και η δικιά σου.... Υπομονή!!! Έτσι όπως το έγραψες φοβήθηκα ότι θα βγεις εκτός του ορίου και ότι σε έχει πολύ πιο μετά


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Όλες μας αλλά είναι σύντομα και η δικιά σου.... Υπομονή!!! Έτσι όπως το έγραψες φοβήθηκα ότι θα βγεις εκτός του ορίου και ότι σε έχει πολύ πιο μετά

Θα με βάζε αυτή τη βδομάδα αλλά είπε ότι η Β επιπεδου μπορεί να κρατήσει από 1 έως πολλές ωρες ανάλογα τις διαθέσεις της μικρής κ έτσι Προτιμα να μη βάζει πολλες β την ίδια μέρα. Με έχει στις 3 ραντεβού για να κρατήσει όσο πάει. Αχααχαχχα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...