Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το ότι το ακούς πρώτη φορά δεν το καθιστά παράξενο :)

ειχε πολύ ωραίες παροχές το νοσοκομείο ευτυχώς για δημόσιο!!! Κι εγώ σε μονοκλινο χωρίς να δώσω τίποτα!!

Γιωτακι μου εγώ το θεωρώ ταλαιπωρία αλλά όπως βολεύει τη κάθε μαμά..στην αρχή φοβήθηκα ότι δε θες την αποστείρωση και λέω θα τη τσουρουφλισω αλλά οκ συνήλθαααα χαχαχαχα

Καλέ δεν είπα είναι παράξενο, είπα δεν το ξανά άκουσα.

Αθήνα ή επαρχία είσαι; δε θυμάμαι.

Εγώ είχα την εντύπωση ότι επειδή το ιπποκράτειο είναι Αρκετά μεγάλο νοσοκομείο με καλή μαιευτική κ πάνε πολλές από β. Ελλάδα,αφου το κάνε έτσι που θεωρητικά έχει πιο πολύ κίνηση από κάποιο άλλο νοσοκομείο επαρχίας κ ετοιμάζει μπουκάλια, όλα τ αλλα θα κάναν το ίδιο. Εννοώ αφού μπαιναν σε 'κοπο' να κάνουν οι μαιες τη διαδικασία να ετοιμάσουν γάλα σε τόσα μωρα, έτσι θα κάναν παντού. 

Και λέει διαβάζουν αυτά τα μνμτα εργαζόμενοι εκεί κ αντιδρούν γτ αλλού με λιγότερα Μωρά αφήνουν τις λεχωνες να κάνουν τα Γαλατα :razz:

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το ότι το ακούς πρώτη φορά δεν το καθιστά παράξενο :)

ειχε πολύ ωραίες παροχές το νοσοκομείο ευτυχώς για δημόσιο!!! Κι εγώ σε μονοκλινο χωρίς να δώσω τίποτα!!

Γιωτακι μου εγώ το θεωρώ ταλαιπωρία αλλά όπως βολεύει τη κάθε μαμά..στην αρχή φοβήθηκα ότι δε θες την αποστείρωση και λέω θα τη τσουρουφλισω αλλά οκ συνήλθαααα χαχαχαχα

Ας έπαιρνες τουλάχιστον έναν καφέ κάτι από εκεί να τους κατηγορήσεις μετά ότι αυτοί φταίνε για το πιπι χαχαχαχα

Πήρα ρε κ έχω την εντύπωση ότι με φέρε επιπλέον συχνοουρια. Καμία ελπίδα σήμερα, μαύρο ύπνο θα κάνω στην τουαλέτα θα μαι συνεχει


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το ότι το ακούς πρώτη φορά δεν το καθιστά παράξενο :)

ειχε πολύ ωραίες παροχές το νοσοκομείο ευτυχώς για δημόσιο!!! Κι εγώ σε μονοκλινο χωρίς να δώσω τίποτα!!

Γιωτακι μου εγώ το θεωρώ ταλαιπωρία αλλά όπως βολεύει τη κάθε μαμά..στην αρχή φοβήθηκα ότι δε θες την αποστείρωση και λέω θα τη τσουρουφλισω αλλά οκ συνήλθαααα χαχαχαχα

Ας έπαιρνες τουλάχιστον έναν καφέ κάτι από εκεί να τους κατηγορήσεις μετά ότι αυτοί φταίνε για το πιπι χαχαχαχα

Τι λες μωρή τρελη είπαμε χωρίς αποστείρωση ούτε καν ε Οχι ας είναι ταλαιπωρία Εχω Πόλυ προσωπικους λόγους που δεν θα κάτσω να ανάλυσω γιατί δεν θέλω αποστείρωτη προτιμώ την ταλαιπωρία χαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλέ δεν είπα είναι παράξενο, είπα δεν το ξανά άκουσα.

Αθήνα ή επαρχία είσαι; δε θυμάμαι.

Εγώ είχα την εντύπωση ότι επειδή το ιπποκράτειο είναι Αρκετά μεγάλο νοσοκομείο με καλή μαιευτική κ πάνε πολλές από β. Ελλάδα,αφου το κάνε έτσι που θεωρητικά έχει πιο πολύ κίνηση από κάποιο άλλο νοσοκομείο επαρχίας κ ετοιμάζει μπουκάλια, όλα τ αλλα θα κάναν το ίδιο. Εννοώ αφού μπαιναν σε 'κοπο' να κάνουν οι μαιες τη διαδικασία να ετοιμάσουν γάλα σε τόσα μωρα, έτσι θα κάναν παντού. 

Και λέει διαβάζουν αυτά τα μνμτα εργαζόμενοι εκεί κ αντιδρούν γτ αλλού με λιγότερα Μωρά αφήνουν τις λεχωνες να κάνουν τα Γαλατα :razz:

Πήρα ρε κ έχω την εντύπωση ότι με φέρε επιπλέον συχνοουρια. Καμία ελπίδα σήμερα, μαύρο ύπνο θα κάνω στην τουαλέτα θα μαι συνεχει

Το ξέρω μαρή ... Αντίθετα αυτό που λες εσύ δεν το εχω ξανά ακούσει χαχαχαχα.

Περιόρισε τα υγρά όσο μπορείς το βράδυ τουλάχιστον να μη σηκώνεσαι συνεχώς

Just now, Giotitsa είπε:

Τι λες μωρή τρελη είπαμε χωρίς αποστείρωση ούτε καν ε Οχι ας είναι ταλαιπωρία Εχω Πόλυ προσωπικους λόγους που δεν θα κάτσω να ανάλυσω γιατί δεν θέλω αποστείρωτη προτιμώ την ταλαιπωρία χαχαχα

Δε χρειάζεται να αναλυσεις τους λογους. Αν δεν το έλεγες ότι έχεις λόγους ούτως ή άλλως δε θα το ξέραμε. Θα μπορούσες να προτιμάς τη κατσαρόλα γιατί έτσι. Χωρίς κάποιο συγκεκριμένο σκοπό. Όπως πχ εγώ προτιμώ τον αποστειρωτη.

Όπως βολεύεται η κάθε μαμά. Αν όμως ξέρεις κάτι για τους αποστειρωτες γι'αυτό δεν τους εμπιστεύεσαι που θα βοηθούσε και τις υπόλοιπες κοπέλες να έχουμε άποψη και εν τέλει να προτιμήσουμε την κατσαρόλα δεν θα ήταν κακό να το μοιραστείς!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το ξέρω μαρή ... Αντίθετα αυτό που λες εσύ δεν το εχω ξανά ακούσει χαχαχαχα.

Περιόρισε τα υγρά όσο μπορείς το βράδυ τουλάχιστον να μη σηκώνεσαι συνεχώς

Δε χρειάζεται να αναλυσεις τους λογους. Αν δεν το έλεγες ότι έχεις λόγους ούτως ή άλλως δε θα το ξέραμε. Θα μπορούσες να προτιμάς τη κατσαρόλα γιατί έτσι. Χωρίς κάποιο συγκεκριμένο σκοπό. Όπως πχ εγώ προτιμώ τον αποστειρωτη.

Όπως βολεύεται η κάθε μαμά. Αν όμως ξέρεις κάτι για τους αποστειρωτες γι'αυτό δεν τους εμπιστεύεσαι που θα βοηθούσε και τις υπόλοιπες κοπέλες να έχουμε άποψη και εν τέλει να προτιμήσουμε την κατσαρόλα δεν θα ήταν κακό να το μοιραστείς!! 

Γενικά Εχω ακούσει οτι οι αποστειρωτες αφήνουν μικροβια και για αυτό δεν θέλω μπορεί να μην αληθεύει εγώ ομως δεν θα πάρω προτιμώ εκεί με την κατσαρολιτσα μου και άγιος ο Θεός που λέμε 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Γενικά Εχω ακούσει οτι οι αποστειρωτες αφήνουν μικροβια και για αυτό δεν θέλω μπορεί να μην αληθεύει εγώ ομως δεν θα πάρω προτιμώ εκεί με την κατσαρολιτσα μου και άγιος ο Θεός που λέμε 

Άμα η άλλη έχει αποστειρωτη και αρκείται στο να αποστειρωνει και δεν τον καθαρίζει ποτέ ναι... Εγώ κάθε δύο μέρες τον επλενα με ξύδι και τον έβαζα να αποστειρωνετε μόνος του.... Δόξα τον Θεό όλα καλά!!! επειδή όμως δεν το έχω ακούσει ποτέ δεν έχω άποψη αν ισχύει οπότε κάνε ότι θεωρείς πιο σωστό. Κατσαρόλα; Κατσαρόλα... Μα 6 μήνες μόνο είναι


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα τσουπριτσες, μηοως ξέρετε αν η λήψη κορτιζόνης αυξάνει το σάκχαρο; 

Χτες είχα 87 πρωινό έχοντας φάει λουκάνικο σε τορτιγια το βράδυ, και σήμερα είχα 103!βραδυ δεν έφαγα γτ ήταν αργά, άργησα να φάω μεσημεριανό. Όμως χτες έκανα ένεση κορτιζόνης για την αλλεργία μου γτ ήμουν πολύ χάλια 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα τσουπριτσες, μηοως ξέρετε αν η λήψη κορτιζόνης αυξάνει το σάκχαρο; 

Χτες είχα 87 πρωινό έχοντας φάει λουκάνικο σε τορτιγια το βράδυ, και σήμερα είχα 103!βραδυ δεν έφαγα γτ ήταν αργά, άργησα να φάω μεσημεριανό. Όμως χτες έκανα ένεση κορτιζόνης για την αλλεργία μου γτ ήμουν πολύ χάλια 

Καλημερα κοριτσακι μου... Εγω δυστυχώς δε γνωρίζω αλλα μέχρι να σου απαντήσει καμια αλλη κοπελα δεν το γκουγκλαρεις μηπως βρεις τπτ; Φιλακια!!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα τσουπριτσες, μηοως ξέρετε αν η λήψη κορτιζόνης αυξάνει το σάκχαρο; 

Χτες είχα 87 πρωινό έχοντας φάει λουκάνικο σε τορτιγια το βράδυ, και σήμερα είχα 103!βραδυ δεν έφαγα γτ ήταν αργά, άργησα να φάω μεσημεριανό. Όμως χτες έκανα ένεση κορτιζόνης για την αλλεργία μου γτ ήμουν πολύ χάλια 

Χμμμ καλημερά αγαπη να σου αλήθεια δεν γνωρίζω καθόλου οποτε δεν μπορω να σου πω χαχαχαχαχαχαχαχα να βρίσκομαι σε κουβέντα μωρέ

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@tsilonaμου αυτο ειναι το συμπέρασμα σε ενα αρθρο που βρηκα οποτε συμπεραινω πως το αναβαζει το ζαχαρο. Δεν ξερω αν με συστηματικη ληψη κορτιζόνης ή με μια φορα αλλα το επηρεαζει. Δεν το επικολλησα ολο γιατί ηταν πολυ... 

Με απλά λόγια, η κορτιζόνη επάγει την αύξηση των επιπέδων της γλυκόζης διεγείροντας την έκκριση γλυκόζης από το ήπαρ, καθώς και αναστέλλοντας τη μείωση της μεταφοράς της γλυκόζης στα λιπώδη και μυϊκά κύτταρα, ενώ μπορεί επίσης να επηρεάσει την έκφραση των γλυκοζομεταφορέων GLUT-2.


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona said:

Καλημέρα τσουπριτσες, μηοως ξέρετε αν η λήψη κορτιζόνης αυξάνει το σάκχαρο; 

Χτες είχα 87 πρωινό έχοντας φάει λουκάνικο σε τορτιγια το βράδυ, και σήμερα είχα 103!βραδυ δεν έφαγα γτ ήταν αργά, άργησα να φάω μεσημεριανό. Όμως χτες έκανα ένεση κορτιζόνης για την αλλεργία μου γτ ήμουν πολύ χάλια 

Καλημέρα! Ούτε εγώ ξέρω... Όμως γενικά τα φάρμακα επηρεάζουν. Μου έχει πει να μετράω πριν πάρω το χάπι για θυρεοειδή. Χθες που μέτρησα νηστείας αλλά είχα πάρει το σίδηρο μου βγήκε 100 ενώ εκείνη την ώρα παίζω στο 80 με 90.

Εγώ έχω τρελή υπνηλία τελευταία... Εχθές ξύπνησα 8 το πρωί, με πήρε ο ύπνος 10.00 με 10.30, ξανά 14.00 με 15.00 και ξανά στις 21.00 και ξύπνησα τώρα! Εσείς είχατε τόση? Είμαι στη 17η εβδομάδα. Θολώνουν τα μάτια μου από τη νύστα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Βλέπω πιάσατε θέμα με κιλά ε; Εγώ προς το παρόν δεν έχω πάρει και η αλήθεια είναι πως επειδή είναι 3η εγκυμοσύνη θέλω και πρέπει να προσέξω να μην πάρω. Στις 2 προηγούμενες τα είχα καταφέρει πολύ καλά (8-9κιλα στην κόρη και 6μιση πήρα στον γιο) γέννησα και μέχρι να φύγω από το μαιευτήριο ήμουν σχεδόν όπως πριν. Τώρα είναι και καλοκαίρι... ήδη έχω φρικάρει με το Τι θα φοράω. Ψάχνω για φαρδιά αέρινα φορεματα. Το μόνο σίγουρο είναι πως θα νιώθω σαν ντολμας με πόδια με την κοιλιά. 

@elpida20 βρε θηρίο 16κιλα πήρες από τότε που έμεινες εγκυος; πως το κατάφερες αυτό; βέβαια τα 48 κιλά πιο πολύ για νούμερο παπουτσιού μου ακούγονται παρα για κιλά. Θα ήσουν αδυνατούμε πολύ. Οπότε ίσως έπρεπε!!

Έχουμε εδώ στην ομάδα μας ψεύτικο προφίλ;;

Καλημερααα. Ούτε που το κατάλαβα πως τα πήρα. Και δεν μου φαίνονται αυτό είναι το θέμα δεν έχω ούτε μποθρια παραπάνω ούτε φαίνομαι ότι έβαλα τοοοοσα κιλά πέρα από την κοιλαρα που έχω αχαχαχαχ και εγώ το ανακάλυψα στον πρώτο μεγάλο υπέρηχο. Λοιπόν τα θυμάμαι αναλυτικά χάχα. Στην αυχενικη ήμουν 54.100 εκεί ανακάλυψα ότι άρχισα να βάζω υπερβολικά. Μετά από έναν μήνα σε ραντεβού με την γυναικολόγο με μετράει και βλέπω 58. 900 λέει ΠΑΝΑΓΊΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΆΤΑ ΝΑ ΤΡΩΣ εκεί ένα δάκρυ κύλησε... Εγώ σταμάτησα να τρώω πατατάκια και χαζά που έτρωγα με το κιλό και ξεκίνησα τα φρούτα αλλά δεν μετά από έναν μήνα δηλαδή πριν λίγες μέρες βλέπω ζυγαριά 64.400 ααα καλά λέω άστο θα γεννήσω και θα μαι 100 κιλά. Το αστείο ήταν ότι το μωρό στον υπέρηχο είχε τα χεράκια του στο πρόσωπο λέει η γυναικολόγος ντροπαλό σαν την μαμά.. Μετράει τα γραμμαρια του μωρού 382 γραμματεία το μωρό Αααα καλά λέει χοντρό σαν τον μπαμπά( ο άντρας μου είναι τροφαντουτσικος) 

  • Χαχα 5

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

@tsilonaμου αυτο ειναι το συμπέρασμα σε ενα αρθρο που βρηκα οποτε συμπεραινω πως το αναβαζει το ζαχαρο. Δεν ξερω αν με συστηματικη ληψη κορτιζόνης ή με μια φορα αλλα το επηρεαζει. Δεν το επικολλησα ολο γιατί ηταν πολυ... 

Με απλά λόγια, η κορτιζόνη επάγει την αύξηση των επιπέδων της γλυκόζης διεγείροντας την έκκριση γλυκόζης από το ήπαρ, καθώς και αναστέλλοντας τη μείωση της μεταφοράς της γλυκόζης στα λιπώδη και μυϊκά κύτταρα, ενώ μπορεί επίσης να επηρεάσει την έκφραση των γλυκοζομεταφορέων GLUT-2.

Με απλά λόγια σκατα κ απόσκατα δλδ. 

Ρυθμίζεις κατι, ξεχαρβαλωνεται κάτι άλλο. 

Εγώ χτες εκάνα την κορτιζόνη κ δε μπορώ να κοιμηθώ. Το βράδυ δε με κολλούσε ύπνος, άσε που κατουρουσα συνέχεια. Κ σηκώθηκα στις 5.κουτουλαω κ δε με πιάνει ο ύπνος 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Με απλά λόγια σκατα κ απόσκατα δλδ. 

Ρυθμίζεις κατι, ξεχαρβαλωνεται κάτι άλλο. 

Εγώ χτες εκάνα την κορτιζόνη κ δε μπορώ να κοιμηθώ. Το βράδυ δε με κολλούσε ύπνος, άσε που κατουρουσα συνέχεια. Κ σηκώθηκα στις 5.κουτουλαω κ δε με πιάνει ο ύπνος 

Αχ βρε κοριτσακι μου, αυτο ειναι αλήθεια. Ρυθμιζεις το ενα κ χαλαει τι αλλο. Βεβαια αυτο μπορεί να μην ισχυει στη δικη σου περίπτωση που πηρες μια φορα αλλα για τους ανθρώπους που παιρνουν συστηματικα... Θα πρεπει να ρωτησεις το γιατρο σου γι αυτο... Θα μετρησεις και πιο μετα κ αυριο κ θα δεις διαφορές αν υπαρχουν.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου, χθες εκανα τη β επιπεδου...ολα καλα μεχρι που ακουσαμε το γιατρο να προβληματιζεται για κατι που ειχε να κανει με το εντερο..οσο τους ακουγαμε να συζητανε μας ειχσν κοπει τα ποδια. Ο δεικτης αυτος λεγεται υπερυχογενες εντερο, δηλ το εντερο ασπριζει στον υπερηχο, με ρωτησε αν ειχα αιμα στις αρχες γιατι το μωρο το καταπινει κ γι αυτο υπαρχει αυτη η ενδειξη στον υπερυχο. Εγω στις αρχες ειχα αυτα τα μπεζ καφε που λεγαμε για καμια βδομαδα κ στην αυχενικη μου βρηκαν μια αποκολληση που ομως εγω δεν ειχα καφε, εξωτερικα τουλαχιστον. Αυτο ειναι το καλο σεναριο. Το παιδι μου ειπε ειναι μια χαρα κατα 90 κατι τοις εκατο κ να μην ανησυχουμε γιατι οσες φορες του εχει τυχει αυτο δεν ειναι τιποτα, ομως οφειλει σαν γιατρος να μας προτεινει για το 100% να κανουμε αμνιοπαρακεντηση. Κυριως ο δεικτης αυτος κατηγορειται για συνδρομο down και κιστικη. Εμας η αυχενικη ειχε βγει πολλη καλη κ για κιστικη ημασταν αρνητικοι κ οι 2, ομως μου ειπε οτι μονο στο 57% καλυπτει αυτο το αποτελεσμα εκτος αν το κανεις σε εκειδικευμενα κεντρα απο οτι εψαξα κ ειδα κ γω. Οπως καταλαβαινετε εχω τρελο αγχος, προσπαθω να σκεφτομαι θετικα, εκλεισα ηδη για την Τεταρτη για την αμνιοπαρακεντηση, σκεφτομαι συνεχεια τον κινδυνο αποβολης που ειναι μεγαλυτερος απο οτι να εχει προβλημα το παιδι απο την αλλη δε μπορω να συνεχισω με αυτο το αν ως το τελος. Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι μονο στην ιδεα εχω χασει τον υπνο μου κ την ορεξη να κανω οτιδηποτε. Μου φαινεται αιωνας εως τοτε..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου, χθες εκανα τη β επιπεδου...ολα καλα μεχρι που ακουσαμε το γιατρο να προβληματιζεται για κατι που ειχε να κανει με το εντερο..οσο τους ακουγαμε να συζητανε μας ειχσν κοπει τα ποδια. Ο δεικτης αυτος λεγεται υπερυχογενες εντερο, δηλ το εντερο ασπριζει στον υπερηχο, με ρωτησε αν ειχα αιμα στις αρχες γιατι το μωρο το καταπινει κ γι αυτο υπαρχει αυτη η ενδειξη στον υπερυχο. Εγω στις αρχες ειχα αυτα τα μπεζ καφε που λεγαμε για καμια βδομαδα κ στην αυχενικη μου βρηκαν μια αποκολληση που ομως εγω δεν ειχα καφρ εξωτερικα τουλαχιστον. Αυτο ειναι το καλο σεναριο. Το παιδι μπυ ειπε ειναι μια χαρα κατα 90 κατι τοις εκατο κ να μην ανησυχουμε γιατι οσες φορες του εχει τυχει αυτο δεν ειναι τιποτα, ομως οφειλει σαν γιατρος να μας προτεινει για το 100% να κανουμε αμνιοπαρακεντηση. Κυριως ο δεικτης αυτος κατηγορειται για συνδρομο down και κιστικη. Εμας η αυχενικη ειχε βγει πολλη καλη κ για κιστικη ημασταν αρνητικοι κ οι 2, ομως μου ειπε οτι μονο στο 57% καλυπτει αυτο το αποτελεσμα εκτος αν το κανεις σε εκειδικευμενα κεντρα απο οτι εψαξα κ ειδα κ γω. Οπως καταλαβαινετε εχω τρελο αγχος, προσπαθω να σκεφτομαι θετικα, εκλεισα ηδη για την Τεταρτη για την αμνιοπαρακεντηση, σκεφτομαι συνεχεια τον κινδυνο αποβολης που ειναι μεγαλυτερος απο οτι να εχει προβλημα το παιδι απο την αλλη δε μπορω να συνεχισω με αυτο το αν ως το τελος. Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι μονο στην ιδεα εχω χασει τον υπνο μου κ την ορεξη να κανω οτιδηποτε. Μου φαινεται αιωνας εως τοτε..

 

Καλημέρα τζενακι μ....Όλα θα πάνε καλά κ το μωράκι σ θα είναι υγιέστατο...

Μην φοβάσαι να ακούσεις τον γιατρο σ κ όλα θα πάνε καλά....ξέρω δύσκολο να το κάνεις αγαπη μ αλλά πρέπει...προσπάθησε πολύ να είσαι ήρεμη ...

Φιλάκια σρην όμορφη κοιλιτσα σ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...