Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 hour ago, Penny... είπε:

Ποπο μωρέ αγαπη εγω σήμερα εβαλα τα κλαματα δεν μπορώ θα πάρω ευχη σε λιγες μερες και θα φυγω θα παω στην πεθερα μου εδω δεν έχω κανένα δεν γίνεται ο άνδρας μου ερχεται στις 10 το βράδυ

Κουραγιο κοριτσι μου σε καταλαβαινω ειναι δυσκολα.Εμεις εχουμε αλλες 21 μερες να σαραντησουμε.Εχω ζαλαδες ολη μερα.Φαγαμε τοσα λεφτα σε γιατρους και ακρη δεν βγαζουμε παλιοκολικοι.Εντωμεταξυ εγινα μελος σε μια ομαδα θηλασμος και αλλεργιες.Και με τρελαναν με τον χαλινο οτι εχει θεμα το παιδι.Επειδη εγραψα οτι ματωνουν οι θηλες μου στον θηλασμο.Ουτε θελω να ξερω πως τον κοβουν ανατριχιαζω και μονο στην ιδεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσια,όσες κάνατε επισκληριδιο,νοιωθετε τραβήγματα στη μέση ώρες ώρες; 

Ναι ναι ναι.... Έκανα ραχιαία βέβαια αλλά νιώθω ώρες ώρες τη βελονια ολότελα.... Συν τραβήγματα .... :/ 

  • Λυπημένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwro περίμενε να βγάλεις άκρη από τις ομάδες του φεις εκεί είναι όλες φανατικές με τον θηλασμό λες και δεν υπάρχει εναλλακτική πλέον στο 2019 σε κάνουν να νιώθεις τύψεις και μόνο στην σκέψη 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κουραγιο κοριτσι μου σε καταλαβαινω ειναι δυσκολα.Εμεις εχουμε αλλες 21 μερες να σαραντησουμε.Εχω ζαλαδες ολη μερα.Φαγαμε τοσα λεφτα σε γιατρους και ακρη δεν βγαζουμε παλιοκολικοι.Εντωμεταξυ εγινα μελος σε μια ομαδα θηλασμος και αλλεργιες.Και με τρελαναν με τον χαλινο οτι εχει θεμα το παιδι.Επειδη εγραψα οτι ματωνουν οι θηλες μου στον θηλασμο.Ουτε θελω να ξερω πως τον κοβουν ανατριχιαζω και μονο στην ιδεα

Κοριτσια να σασ ζησουν τα μπεμπακια σασ!!!κ εγω στισ 29 θ μπω μαλλον για καισαρικη μιασ κ περιμενω το 2ο κοριτσακι μου..υπομονη σε ολεσ κ γερα νευρα!!!συνηθωσ οταν σαραντιζουν στρωνουν λιγο τα νινακια μασ..εγω το σκεφτομαι κ αγχωνομαι απο τωρα..

@Dwro διαβασα για την αλλεργια..ειχε κ μενα η η κορη μου κ εκανα 1 χρονο αποχη..η αρχη ειναι δυσκολη..μετα ειναι πιο ευκολα..στην ομαδα που λεσ ειμαι κ εγω μελοσ..κ βοηθηθηκα πολυ..γιατι εμενα εκτοσ των αλλων ειχε κ αιμα στισ κενωσεισ κ καταλαβαινεισ την τρομαρα μου..μεχρι να πειστω πωσ ειναι απο αλλεργια περασαμε απο αρκετουσ γιατρουσ..η αληθεια ειναι πωσ ειναι λιγο αυστηρεσ στην ομαδα αλλα εσυ θα κρινεισ τι θα κανεισ κ πωσ θα συνεχισεισ..αλλα θα μπορεσεισ να βρεισ κ λυσεισ.

Οσο για τον χαλινο αν ειχε θα σου το λεγε ο παιδιατροσ..για ξανα ρωτα για να σου φυγει η απορια..

η δικη σου περιπτωση που δεν ειχατε αιματακι ισωσ ειναι πιο ελαφρυα κ δεν χρειαστει να τα κανεισ ολα κατα γραμμα ..δεσ αν δεισ βελτιωση κ μιλωντασ με τον γιατρο.σου θα κρινετε..εμασ μασ παρακολουθουσε παιδογαστρεντερολογοσ..θηλασα μεχρι 16 μηνων..τωρα ειναι 2 χρονων..σημερα εχουμε γενεθλια!!!

Τωρα φοβαμαξ μην εχει κ η 2η κορη αλλεργια..αλλα κ να εχει τωρα ξερω τι να κανω..

Αν θεσ σε κατι βοηθεια σε σχεση με την αλλεργια ρωτα  με..ευχομαι απλα.να ειναι.κατι παροδικο..κ να μην χρειαστει να κανεισ μεγαλη αποχη..μια φιλη.μου απλα.απειχε απο τα φανερα για ενα διαστημα κ μετα εστρωσε το παιδι..αλλα αυτα παντα σε συννενοηση με τον γιατρο..

10 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Φυγε να μην εισαι μονη σου γιατι σε καταλαβαινω οτι δεν παλευεται, τη μιση ευχη μπορεις να την παρεις. Εμεις εχουμε βγει εξω αρκετες φορες γιατι ειχε χρειαστει απο 7 ημερων..αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια.

@Jennak83 πωσ ειναι το.μωρακι σου??

Υποχωρησαν οι.μυξουλεσ?? Σε αναλογη περιπτωση  εμεισ καναμε ορο οχι μονο 4 φορεσ την μερα..αλλα.καθε φορα πριν θηλασει για να μπορει να φαει κ να κοιμηθει ησυχο το.μωρο..επισησ χρησιμοποιουσα.κ εκεινο το εργαλειο.που ρουφαει τισ.μυξεσ.. δεν μπορεισ να φανταστεισ τι εβγαζε..κ ακομη κ τωρα που ειναι 2 χρ το χρησιμ γιατι δεν μπορει να τισ φυσηξει..

Ευχομαι να σασ περασε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου... Οποτε μπορω μπαινω κ σας διαβαζω... Κ εμεις προσπαθούμε να προσαρμοστουμε... Εχω φτασει σε σημείο να εχω πολυ γαλα ευτυχως κ θηλαζω συνέχεια αλλα με τις ψευδοθηλες ακομα. Αν τις βγαλω κ του δωσω στηθος παίρνει μια εκφραση αηδιας το μωρο μου... Δεν το εχω παρει προσωπικά, εχει πλακα, χαχαχα. Θα τις βγαλουμε κ αυτες, που θα παει... Πινει βέβαια κ κανα δυο γευματα ξενο απο δικη μας ανασφάλεια μηπως δεν χορταινει... Το μωρακι μας ειναι ικανο αν δε το ξυπνησουμε τη νυχτα να μην ξυπνησει καθολου να φαει. Αλλα οταν ξυπνησει δυσκολεύεται πολυ να κοιμηθει. Κ κυριως τη μερα, απο τις 2 μεχρι τις 9 με 10 το βραδυ εχουμε σοου. Ξυπνιος δεν κάθεται στην καλαθουνα, θελει αγκαλιτσα. Αλλα κ στην αγκαλιτσα θελει συνέχεια αλλαγη θεσης κ βολτες. Εγω ακομα ποναω κ δεν μπορω να τον κρατησω ευκολα κ οπως θελω κ φυσικα δεν θελω να τον αφηνω να κλαιει, οποτε ειμαστε ολο αγκαλιά. Εγω για ταισμα, ο αντρας μου κ η μανα μου για νταντεμα... Κ φυσικα περιμενει να αλλάξουμε την πανα απο τα τσισα για να κανει κακα στο καπακι σε καθαρη πανα... Χαχαχα... Υπαρχει περιπτωση να εχουμε κολικους απο 8,9 ημερων; Παντως εκτος απο το ξαφνικο, οξυ κλαμα, δεν μαζευει ποδαρακια για να πω οτι ποναει η κοιλιτσα. Κακα με πορδιτσες κ πολλα τσισακια κανουμε παντως... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Πήγα παιδίατρο για ενα τσεκαρισμα κιλών μιας που φτάσαμε 20 ημερών.4600.

Ωωω μια χαρά η μπεμπουλα ❤️

10 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εμεις γυρισαμε απο παιδιατρο, τα καταφεραμε μου ειπε δεν εχει προχωρησει! Χαρηκα τοσο πολυ, συνεχιζουμε με ορο κ κοψε κ μια δοση μου ειπε αν τον ακους οτι δε χρειαζεται γιατι κ οι πολλοι οροι δεν κανουν καλο..αντε να φυγει αυτη η μυξα πια, ολα μαζι με κολικους δεν παλευονται..αν κ τον βλεπω λιγο καλυτερα στο θεμα κολικων σαν συχνοτητα κ ενταση πονου.

Ουαου, ποσο γεννηθηκατε;

Τέλεια αγάπη μου που είναι καλύτερα! :) αυτό ότι ο όρος κάνει κακό πρώτη φορά το ακούω εμάς η παιδίατρος μας μας λέει όσο πιο πολλές πλύσεις τόσο το καλύτερο αποφεύγεις κ την ωτίτιδα ετσι

10 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Δεν αντεχω αλλο πρπει να εχω λίγη βοήθεια

Να πας αγάπη μου να έχεις μια βοήθεια κ εσύ μες τη μερα

7 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Κορίτσια,όσες κάνατε επισκληριδιο,νοιωθετε τραβήγματα στη μέση ώρες ώρες; 

Εγω δε νιώθω κάτι από την επισκληριδιο αγάπη 

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Οποτε μπορω μπαινω κ σας διαβαζω... Κ εμεις προσπαθούμε να προσαρμοστουμε... Εχω φτασει σε σημείο να εχω πολυ γαλα ευτυχως κ θηλαζω συνέχεια αλλα με τις ψευδοθηλες ακομα. Αν τις βγαλω κ του δωσω στηθος παίρνει μια εκφραση αηδιας το μωρο μου... Δεν το εχω παρει προσωπικά, εχει πλακα, χαχαχα. Θα τις βγαλουμε κ αυτες, που θα παει... Πινει βέβαια κ κανα δυο γευματα ξενο απο δικη μας ανασφάλεια μηπως δεν χορταινει... Το μωρακι μας ειναι ικανο αν δε το ξυπνησουμε τη νυχτα να μην ξυπνησει καθολου να φαει. Αλλα οταν ξυπνησει δυσκολεύεται πολυ να κοιμηθει. Κ κυριως τη μερα, απο τις 2 μεχρι τις 9 με 10 το βραδυ εχουμε σοου. Ξυπνιος δεν κάθεται στην καλαθουνα, θελει αγκαλιτσα. Αλλα κ στην αγκαλιτσα θελει συνέχεια αλλαγη θεσης κ βολτες. Εγω ακομα ποναω κ δεν μπορω να τον κρατησω ευκολα κ οπως θελω κ φυσικα δεν θελω να τον αφηνω να κλαιει, οποτε ειμαστε ολο αγκαλιά. Εγω για ταισμα, ο αντρας μου κ η μανα μου για νταντεμα... Κ φυσικα περιμενει να αλλάξουμε την πανα απο τα τσισα για να κανει κακα στο καπακι σε καθαρη πανα... Χαχαχα... Υπαρχει περιπτωση να εχουμε κολικους απο 8,9 ημερων; Παντως εκτος απο το ξαφνικο, οξυ κλαμα, δεν μαζευει ποδαρακια για να πω οτι ποναει η κοιλιτσα. Κακα με πορδιτσες κ πολλα τσισακια κανουμε παντως... 

Αχ το μπεμπουλινι μου που θέλει βολτουλες ❤️

Κορίτσια μου καλημέρα καλό σαββατοκύριακο σε όλες μας!!! ❤️ 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

8 hours ago, tsilona said:

Κορίτσια,όσες κάνατε επισκληριδιο,νοιωθετε τραβήγματα στη μέση ώρες ώρες; 

Εγώ δε νιώθω τραβήγματα. Πονάω κανονικλα. Δε νομίζω όμως πως είναι από την επισκληρίδιο.

Just now, tzeni82 said:

Κοριτσια να σασ ζησουν τα μπεμπακια σασ!!!κ εγω στισ 29 θ μπω μαλλον για καισαρικη μιασ κ περιμενω το 2ο κοριτσακι μου..υπομονη σε ολεσ κ γερα νευρα!!!συνηθωσ οταν σαραντιζουν στρωνουν λιγο τα νινακια μασ..εγω το σκεφτομαι κ αγχωνομαι απο τωρα..

@Dwro διαβασα για την αλλεργια..ειχε κ μενα η η κορη μου κ εκανα 1 χρονο αποχη..η αρχη ειναι δυσκολη..μετα ειναι πιο ευκολα..στην ομαδα που λεσ ειμαι κ εγω μελοσ..κ βοηθηθηκα πολυ..γιατι εμενα εκτοσ των αλλων ειχε κ αιμα στισ κενωσεισ κ καταλαβαινεισ την τρομαρα μου..μεχρι να πειστω πωσ ειναι απο αλλεργια περασαμε απο αρκετουσ γιατρουσ..η αληθεια ειναι πωσ ειναι λιγο αυστηρεσ στην ομαδα αλλα εσυ θα κρινεισ τι θα κανεισ κ πωσ θα συνεχισεισ..αλλα θα μπορεσεισ να βρεισ κ λυσεισ.

Οσο για τον χαλινο αν ειχε θα σου το λεγε ο παιδιατροσ..για ξανα ρωτα για να σου φυγει η απορια..

η δικη σου περιπτωση που δεν ειχατε αιματακι ισωσ ειναι πιο ελαφρυα κ δεν χρειαστει να τα κανεισ ολα κατα γραμμα ..δεσ αν δεισ βελτιωση κ μιλωντασ με τον γιατρο.σου θα κρινετε..εμασ μασ παρακολουθουσε παιδογαστρεντερολογοσ..θηλασα μεχρι 16 μηνων..τωρα ειναι 2 χρονων..σημερα εχουμε γενεθλια!!!

Τωρα φοβαμαξ μην εχει κ η 2η κορη αλλεργια..αλλα κ να εχει τωρα ξερω τι να κανω..

Αν θεσ σε κατι βοηθεια σε σχεση με την αλλεργια ρωτα  με..ευχομαι απλα.να ειναι.κατι παροδικο..κ να μην χρειαστει να κανεισ μεγαλη αποχη..μια φιλη.μου απλα.απειχε απο τα φανερα για ενα διαστημα κ μετα εστρωσε το παιδι..αλλα αυτα παντα σε συννενοηση με τον γιατρο..

@Jennak83 πωσ ειναι το.μωρακι σου??

Υποχωρησαν οι.μυξουλεσ?? Σε αναλογη περιπτωση  εμεισ καναμε ορο οχι μονο 4 φορεσ την μερα..αλλα.καθε φορα πριν θηλασει για να μπορει να φαει κ να κοιμηθει ησυχο το.μωρο..επισησ χρησιμοποιουσα.κ εκεινο το εργαλειο.που ρουφαει τισ.μυξεσ.. δεν μπορεισ να φανταστεισ τι εβγαζε..κ ακομη κ τωρα που ειναι 2 χρ το χρησιμ γιατι δεν μπορει να τισ φυσηξει..

Ευχομαι να σασ περασε!!!

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό και το 2ο!!

Just now, marioula1234 said:

Ωωω μια χαρά η μπεμπουλα ❤️

Τέλεια αγάπη μου που είναι καλύτερα! :) αυτό ότι ο όρος κάνει κακό πρώτη φορά το ακούω εμάς η παιδίατρος μας μας λέει όσο πιο πολλές πλύσεις τόσο το καλύτερο αποφεύγεις κ την ωτίτιδα ετσι

Να πας αγάπη μου να έχεις μια βοήθεια κ εσύ μες τη μερα

Εγω δε νιώθω κάτι από την επισκληριδιο αγάπη 

Αχ το μπεμπουλινι μου που θέλει βολτουλες ❤️

Κορίτσια μου καλημέρα καλό σαββατοκύριακο σε όλες μας!!! ❤️ 

Κι εμάς μας είπε ότι ο ορός δεν κάνει συνέχεια. Ερεθόζει το βλεννογόνο και παράγει περισσότερες βλέννες άρα μπαίνεις σε φαύλο κύκλο.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Φυγε να μην εισαι μονη σου γιατι σε καταλαβαινω οτι δεν παλευεται, τη μιση ευχη μπορεις να την παρεις. Εμεις εχουμε βγει εξω αρκετες φορες γιατι ειχε χρειαστει απο 7 ημερων..αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια.

@Dwroμην μπαινεις σε ομαδες ο καθενας θα πει το μακρυ του και το κοντο του

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!

Ένα θα σας πω..θα πάω για καφέ σήμερα.φτιαχνω μαλλι τωρα

Να περάσετε τέλεια αγάπη μου ❤️ 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Εγώ δε νιώθω τραβήγματα. Πονάω κανονικλα. Δε νομίζω όμως πως είναι από την επισκληρίδιο.

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό και το 2ο!!

Κι εμάς μας είπε ότι ο ορός δεν κάνει συνέχεια. Ερεθόζει το βλεννογόνο και παράγει περισσότερες βλέννες άρα μπαίνεις σε φαύλο κύκλο.

Δεν ξερω βρε αγάπη μου εμενα έτσι μου είχε πει

Ίσως τώρα να είναι διαφορετικά τα πράγματα επειδή είναι μπεμπακια 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια εχω ερωτηση... Τα νύχια του μωρου τα κοβουμε, τα λιμαρουμε ή δεν τα πειραζουμε καθολου; 

Τα κοψα στην κλινική μέσα καλέ.ειχε κάνει το πρόσωπο της σκατα

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τα κοψα στην κλινική μέσα καλέ.ειχε κάνει το πρόσωπο της σκατα

Ελεγα μηπως για θρησκευτικους ή ιατρικούς λογους δεν κανει... Χαχαχα, μ αρεσει οπως τα λες.... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert said:

Κορίτσια εχω ερωτηση... Τα νύχια του μωρου τα κοβουμε, τα λιμαρουμε ή δεν τα πειραζουμε καθολου; 

Πωπω!το ίδιο σκεφτόμουν από χθες. Στη μενν μου είπαν να μην τα κοψουμε αλλά δε μου είπαν για πόσο και ξεχασα να ρωτήσω την παιδίατρο.Σκεφτόμουν όμως πως πρέπει σιγά σιγά. Ίσως σήμερα μετά το μπανάκι.

@marioula1234 ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.... Το θέμα είναι ποιον εμπιστεύεσαι. Πραγματικά το πόσες απόψεις έχω ακούσει τελευταία από τους γιατρούς δε λέγεται...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...