Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , marioula1234 είπε:

Ετσι έτσι θα ήθελα να τα ζήσω όλα ξανά εκτός της καμπύλης χαχαχ

Αγάπη εσύ θα κάνεις κι άλλο λογικά ε; 

Αγαπημένη η αλήθεια είναι ότι δε με παίρνει από άποψη υγείας ... Με έσωσε η καισαρικη και θα μείνω εκεί. Αν θες λμ να σου πω αλλιώς περιμένετε μέχρι να γεννήσουν όλες χαχαχα.

Αλλά δε σου κρύβω ότι θα ήθελα σαν τρελή να υοθετησω ένα παιδάκι.... και σε λίγα χρόνια θα ξεκινήσουμε διαδικασίες να είμαστε κάπου εκεί στη λίστα και ότι γίνει....

πρίν από 26 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@Mamacita Alina ωραίο το ταξίδι των 9 μηνών αλλά πίστεψε με τα ζόρια αρχίζουν με τα σχολεία το διάβασμα τα πρώτα τους ξενύχτια το σαββατόβραδο η βρεφική ηλικία είναι ένα γλυκό όνειρο η γονεικότητα όμως είναι ένα διαρκές "στοίχημα" με τον εαυτό μας μερικές φορές λες δεν με χωράει ο τόπος όμως τελικά όταν βλέπουμε το παιδί μας να μεγαλώνει να περνάει τα πρώτα του ζόρια να ξεπερνάμε τα όρια μας εκεί λες όχι δεν μπορώ να σηκωθώ και να φύγω γτ το παιδί μου ήταν κάποτε εκείνη η κουκίδα στον 1ο υπέρηχο εγώ τελικά έχω καταλάβει ότι η ζωή είναι γεμάτη προκλήσεις αλλά μέσα από αυτές εν τέλη ζούμε νιώθουμε ζωντανοί σε κάθε δυσκολία λοιπόν θυμάμαι πάντα το γλυκό όνειρο του 1ου χρόνου και την τρελή χαρά της θετικής χοριακής είναι το πιο αντιθετικό ταξίδι το να είσαι γονιός (συγγνώμη για το σεντόνι). Θυμάμαι τις αγωνίες μου για το αν θα φάει βιολογικό ρυζάλευρο ή όχι ε τώρα 4,5 χρόνια μετά γελάω με όλα αυτά. 

 

Κι έχεις δίκιο που γελας.... τραγικό και μόνο το ότι φρικαρουμε με το παραμικρό γενικά....

Η ζωή η ίδια (όχι απλά η γονεϊκοτητα) είναι ένα διαρκές στοίχημα... Ακόμη και παιδάκι να μην έχεις σίγουρα έχεις άγχη και σκαμπανεβάσματα για πολλά πράγματα ακόμη!!! Απλώς έχοντας και παιδάκι χτυπάει η καρδιά σου πλέον έξω από το σώμα σου... Είναι μαζί τους!!!Θέλοντας και μη λοιπόν μαθαίνεις να ζεις έτσι παρά το άγχος.... Όμως κάθε μα κάθε τι είναι μια πρόκληση... Κάθε μα κάθε τι έχει σκαμπανεβάσματα.... Χαρά, κλάμα, υπερηφάνεια,απογοήτευση και άλλα πολλά.... Οπότε ας ζήσουμε όσο πιο ευτυχισμένα γίνεται, ας κάνουμε όσα πιο πολλά όνειρα μας μπορούμε και είναι στο χέρι μας αληθινά, είτε έχει να κάνει με τα κουτσουνια μας αυτό είτε όχι και έτσι τουλάχιστον θα μετριαζουμε το άγχος με διάχυτες στιγμές ευτυχίας μέσα σε αυτό!!!

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Penny... είπε:

Ακριβώς αυτο εννοουσα αγάπη παντα εισαι στο μυαλο μου ετσι ειναι θελω πολυ να ξαναειμαι εγκυος αλλα φοβάμαι.... Φοβαμαι ακομη πολυ .... 

Και εγώ φοβάμουν αγάπη μου αλήθεια! ❤️ Έμεινα άλλες δύο φορές έγκυος από τότε κ όλα πήγαν καλά έχω δύο πανέμορφα παιδάκια ❤️❤️❤️

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αγαπημένη η αλήθεια είναι ότι δε με παίρνει από άποψη υγείας ... Με έσωσε η καισαρικη και θα μείνω εκεί. Αν θες λμ να σου πω αλλιώς περιμένετε μέχρι να γεννήσουν όλες χαχαχα.

Αλλά δε σου κρύβω ότι θα ήθελα σαν τρελή να υοθετησω ένα παιδάκι.... και σε λίγα χρόνια θα ξεκινήσουμε διαδικασίες να είμαστε κάπου εκεί στη λίστα και ότι γίνει....

Κι έχεις δίκιο που γελας.... τραγικό και μόνο το ότι φρικαρουμε με το παραμικρό γενικά....

Η ζωή η ίδια (όχι απλά η γονεϊκοτητα) είναι ένα διαρκές στοίχημα... Ακόμη και παιδάκι να μην έχεις σίγουρα έχεις άγχη και σκαμπανεβάσματα για πολλά πράγματα ακόμη!!! Απλώς έχοντας και παιδάκι χτυπάει η καρδιά σου πλέον έξω από το σώμα σου... Είναι μαζί τους!!!Θέλοντας και μη λοιπόν μαθαίνεις να ζεις έτσι παρά το άγχος.... Όμως κάθε μα κάθε τι είναι μια πρόκληση... Κάθε μα κάθε τι έχει σκαμπανεβάσματα.... Χαρά, κλάμα, υπερηφάνεια,απογοήτευση και άλλα πολλά.... Οπότε ας ζήσουμε όσο πιο ευτυχισμένα γίνεται, ας κάνουμε όσα πιο πολλά όνειρα μας μπορούμε και είναι στο χέρι μας αληθινά, είτε έχει να κάνει με τα κουτσουνια μας αυτό είτε όχι και έτσι τουλάχιστον θα μετριαζουμε το άγχος με διάχυτες στιγμές ευτυχίας μέσα σε αυτό!!!

Στείλε μου πμ αγάπη μου ❤️ 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ποσο το ιδιο νιωθω κ γω! Δε το περιμενα, με ολα αυτα τα αγχη για το αν το μωρο ειναι καλα, για το αν αυτη τη φορα θα ανεβει η χοριακη σωστα κ θα προχωρησει η εγκυμοσυνη...αμνιοπαρακεντηση, υπερηχοι, βουναλακια στην κοιλια ναι το μωρο ειναι καλα, το νιωθω..ξαφνικη γεννα χωρις αναισθησια κιομως το μονο που μου εμεινε εν τελη ειναι η ζεστη αισθηση του μωρου στην αγκαλια μου για πρωτη φορα κ τον γιατρο να μου λεει "ο γιος σου"..κ παρολο που ελεγα δε θα ξεχασω τους πονους οπως λενε, κ ομως τους ξεχασα..κ θελω κ γω κι αλλη κοιλιτσα, ναι δε παω καλα κ γω μαμασιτα μου, κ ας εχω να κοιμηθω 40 μερες..

 

Αυτό που λέμε εγώ δεν παίζει να ξεχάσω τους πόνους και στην εβδομάδα απάνω τους έχουμε ξεχάσει το έκανα κι εγώ....

Στη πρώτη που δε πόνεσα ιδιαίτερα αλλά είχα την επιπλοκη λέω δεν ξανά κάνω παιδί αυτό ήταν το ανακοίνωσα και στην οικογένεια. Μετά που μου ξύπνησε πάλι το ένστικτο έλεγα εγώ θα το ρισκάρω δε με πειράζει. Με τη βοήθεια του θεού όλα θα γίνουν ας γίνει λοιπόν ότι πρέπει να γίνει κι ενώ έτρεμα τη καισαρικη μια ζωή γιατί είμαι κοτα και γενικά φοβάμαι τα χειρουργεία άρχισα τις προσπάθειες ενώ ήξερα ότι η καισαρικη είναι μονόδρομος και είχα πιθανότητες 40% παραπάνω αυτή τη φορά για την ιδια επιπλοκή....

Γέννησα λέω ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ να κάνω άλλο, οι πόνοι τρελοί, όταν μου πάτησαν δε τη κοιλιά για τα λοχεία έκλαιγα 3 ώρες ασταμάτητα αφού ο γιατρός πέρασε και μου ζήτησε άπειρες φορές συγνωμη για αυτό... Εγώ να ξανά γεννήσω με καισαρική; Δε παίζει σκοτώστε με από το να το ξανά ζήσω έλεγα και να..... Δε θυμάμαι τίποτα...μόνο τη στιγμή που την είδα τη φίλησα και τη μύρισα ... Τη συγκίνηση που μου ειπαν είσαι και πάλι μανουλα... Ίσα ίσα που λέω στον εαυτό μου ποσο χαζή είμαι που δεν το απόλαυσα κάθε λεπτό να σιγά τους πόνους για να κάνω έτσι (μόνη μου με κατσαδιαζω χαχαχαχαχα)

Θα εμένα εγκυος και αύριο με τα ίδια ρίσκα και πάλι αν ήξερα ότι θα είχε τέλος καλό όλα καλά γιατί πλέον έχω και δύο παιδάκια να σκέφτομαι και θα ήταν εγωιστικό να ρισκάρω τη μανούλα τους εις γνώσιν μου... 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ έχω ερώτηση τα άλματα που λενε που το πρώτο πχ είναι γύρω στις 5 εβδομάδες... Την 5η εβδομάδα θα την υπολογίσω από το πόσο εβδομάδων είναι το παιδί ήδη η με βάση την πητ ποτέ θα ήταν πέντε εβδομάδων κ καλά; (αν γεννιόταν στην ώρα του δλδ)) 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Και εγώ φοβάμουν αγάπη μου αλήθεια! ❤️ Έμεινα άλλες δύο φορές έγκυος από τότε κ όλα πήγαν καλά έχω δύο πανέμορφα παιδάκια ❤️❤️❤️

Στείλε μου πμ αγάπη μου ❤️ 

Μαριουλα μου καλό είναι να ξεπερνάνε τα εμπόδια στη ζωή κι αν δε μπορούμε και μπλοκάρουμε να μιλήσουμε είτε σε έναν δικό μας άνθρωπο, είτε σε ιερέα, είτε σε ειδικό ότι μας βοηθάει περισσότερο...( Εγώ προσωπικά θα επέλεγα ειδικό ή ιερέα... Με τα δικά μου άτομα κατανόηση δε νιώθω....)

Όπως είπα και στη μοουκιτσα η ζωή είναι διαρκώς γεμάτη προκλήσεις.... 

Την ώρα της καισαρικης γύρισα στη μαία και είπα τι επιπλοκες υπάρχουν γεμάτη πανικό.... Μου λέει κορίτσι μου αυτά θα λέμε τώρα; Να είσαι αισιόδοξη. Όλη μας η ζωή είναι ένα ταξίδι που μπορεί να υπάρξουν χιλιάδες επιπλοκές από το πουθενά. Αν σκέφτεσαι συνέχεια ότι θα σκονταψεις και σκύβεις θα χάνεις όλη τη θέα.... Ναι ρε παιδιά δίκιο έχει.... Μπήκα εκεί μέσα με τον τρόμο.... Και μου έκανε τη μούρη κρέας που λένε ....

Εσύ είσαι παράδειγμα γυναίκας πραγματικα!!!! Και καμαρώνω τη δύναμή σου.... Φίλη μου έχασε με ενδομήτριο το παιδάκι της 2 μέρες πριν τη καισαρικη... Προσπαθεί πάλι και υποκλίνομαι στο θάρρος της.... Αλλά η ζωή είναι τόσο μικρή για να μας κρατάνε οι φόβοι μακριά απ' τα πραγματικά μας θέλω.... και το λέω εγώ αυτό που φοβόμουν για την ακεραιότητα μου με επιβεβαιωμένα ποσοστά ότι κάτι θα ξανά συμβεί...  Κορίτσια χαμόγελο και η ζωή είναι μπροστά μας.... Άμα πέφτουμε να το βγάζουμε από μέσα μας σε όποιον νιώθουμε παρηγορα.... Δεν είναι ανάγκη να σηκώνουμε το βάρος της ψυχής μας μόνες μας. Κι έτσι θα πάρουμε το θάρρος να κηνυγησουμε ότι θέλουμε και αύριο μεθαύριο να είμαστε το παράδειγμα για τα μικρά μας παιδάκια να κάνουν το ίδιο... 

Αύριο εν τω μεταξύ άμα κλαιω από κάτι δεν είναι τίποτα.... Ναι είμαι δυναμική αλλά κλαίω μεχρι και με τη διαφημιση της μπύρας.... Έχω κι εγώ τους γκρεμούς μου που δε βγαίνω εύκολα από εκεί μέσα... Με το να συμβουλεύω εσαν προσπαθώ να τα ακούω κι εγώ.... Μη το πάρετε στραβά του στυλ έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λες...

Από καρδιάς συμβουλή είναι ούτε μάθημα ούτε υπόδειξη.... 

Αγαπώ σας και έφυγα να πετάξω έξω το βυζί!!!

Just now, marioula1234 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ έχω ερώτηση τα άλματα που λενε που το πρώτο πχ είναι γύρω στις 5 εβδομάδες... Την 5η εβδομάδα θα την υπολογίσω από το πόσο εβδομάδων είναι το παιδί ήδη η με βάση την πητ ποτέ θα ήταν πέντε εβδομάδων κ καλά; (αν γεννιόταν στην ώρα του δλδ)) 

Απ' την ώρα που το γεννησες μάνα μου. Ξέχνα την Πητ τώρα πλέον με τα γενέθλια του θα μετράς....

  • Μου αρέσει 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτό που λέμε εγώ δεν παίζει να ξεχάσω τους πόνους και στην εβδομάδα απάνω τους έχουμε ξεχάσει το έκανα κι εγώ....

Στη πρώτη που δε πόνεσα ιδιαίτερα αλλά είχα την επιπλοκη λέω δεν ξανά κάνω παιδί αυτό ήταν το ανακοίνωσα και στην οικογένεια. Μετά που μου ξύπνησε πάλι το ένστικτο έλεγα εγώ θα το ρισκάρω δε με πειράζει. Με τη βοήθεια του θεού όλα θα γίνουν ας γίνει λοιπόν ότι πρέπει να γίνει κι ενώ έτρεμα τη καισαρικη μια ζωή γιατί είμαι κοτα και γενικά φοβάμαι τα χειρουργεία άρχισα τις προσπάθειες ενώ ήξερα ότι η καισαρικη είναι μονόδρομος και είχα πιθανότητες 40% παραπάνω αυτή τη φορά για την ιδια επιπλοκή....

Γέννησα λέω ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ να κάνω άλλο, οι πόνοι τρελοί, όταν μου πάτησαν δε τη κοιλιά για τα λοχεία έκλαιγα 3 ώρες ασταμάτητα αφού ο γιατρός πέρασε και μου ζήτησε άπειρες φορές συγνωμη για αυτό... Εγώ να ξανά γεννήσω με καισαρική; Δε παίζει σκοτώστε με από το να το ξανά ζήσω έλεγα και να..... Δε θυμάμαι τίποτα...μόνο τη στιγμή που την είδα τη φίλησα και τη μύρισα ... Τη συγκίνηση που μου ειπαν είσαι και πάλι μανουλα... Ίσα ίσα που λέω στον εαυτό μου ποσο χαζή είμαι που δεν το απόλαυσα κάθε λεπτό να σιγά τους πόνους για να κάνω έτσι (μόνη μου με κατσαδιαζω χαχαχαχαχα)

Θα εμένα εγκυος και αύριο με τα ίδια ρίσκα και πάλι αν ήξερα ότι θα είχε τέλος καλό όλα καλά γιατί πλέον έχω και δύο παιδάκια να σκέφτομαι και θα ήταν εγωιστικό να ρισκάρω τη μανούλα τους εις γνώσιν μου... 

Ακριβως, να ξεραμε μονο οτι τελος καλο ολα καλα κ τιποτα αλλο! Βεβαια την επομενη φορα αν με το καλο ξαναμεινω, θα ηθελα να κανω επισκληρηδιο! Απο οτι βλεπω οι περισσοτερες βραδυ γεννανε οποτε τις ενεσεις θα τις κανω πρωι αλλη φορα δε την ξαναπαταω! Χαχα

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ακριβως, να ξεραμε μονο οτι τελος καλο ολα καλα κ τιποτα αλλο! Βεβαια την επομενη φορα αν με το καλο ξαναμεινω, θα ηθελα να κανω επισκληρηδιο! Απο οτι βλεπω οι περισσοτερες βραδυ γεννανε οποτε τις ενεσεις θα τις κανω πρωι αλλη φορα δε την ξαναπαταω! Χαχα

Μη κάνεις σχέδια γιατί λένε ότι το δεύτερο έρχεται πιο εύκολα απ' το πρώτο.... Το δεύτερο σε βλέπω να το κάνεις στο αμάξι!!! Χαχαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Farmakotriftena said:

Από λόχεια πως πάτε κόρες;; εμενα, τουρίστες... έρχονται και φεύγουν. Αλλά είναι σπαστικό. Γιατί δεν μπορώ να είμαι όλο με σερβιέτες ενώ δεν έχω. Κι έτσι μπορεί να κάθομαι χαλαρά στον καναπέ μου να θηλάζω ή να αρμεγομαι με το θήλαστρο και ξαφνικά να νιώθω μια λίμνη να τρεεχει από κάτω. Προχθές λερωσα ρούχα , ριχταρια και καναπέ. Πφφφφφφφ 

Κι εγώ μία έτσι μία αλλιώς. Αλλά φοράω σερβιέτα ακόμα.

5 hours ago, marioula1234 said:

Καλέ σοβαρά; έχει τρία 4 σπυράκια στο μάγουλο να της βάλω γάλα πάνω; 

Ναι. Να της βάλεις και βλέπουμε... εγώ δεν έχει τύχει να της βάλω κάπου για να σου πω αποτελέσματα. Κακό δεν θα κάνει πάντως.

Just now, marioula1234 said:

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑ έχω ερώτηση τα άλματα που λενε που το πρώτο πχ είναι γύρω στις 5 εβδομάδες... Την 5η εβδομάδα θα την υπολογίσω από το πόσο εβδομάδων είναι το παιδί ήδη η με βάση την πητ ποτέ θα ήταν πέντε εβδομάδων κ καλά; (αν γεννιόταν στην ώρα του δλδ)) 

Άλλοι λένε με την πητ άλλοι όταν γεννήθηκε. Με την πητ λένε για τα πρόωρα συνήθως. Όταν φτάσουμε στις 5 εβδομάδες θα σου πω... Εγώ πάντως νομίζω ότι περνάει τώρα ένα άλμα. Και θεωρώ πως πέρασε όντως. Από εκεί που κοιμόταν συνέχεια, πλέον ανοίγει μάτια και προσπαθεί να μας κοιτάξει. Είναι 3 εβδομάδων. Με βάση την πητ είναι μείον 3 ακόμα! Χεχε

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μη κάνεις σχέδια γιατί λένε ότι το δεύτερο έρχεται πιο εύκολα απ' το πρώτο.... Το δεύτερο σε βλέπω να το κάνεις στο αμάξι!!! Χαχαχαχαχα

Χαχαχα σωστα! Εγω οποτε εκανα σχεδια παντα κατι αλλο γινοταν, οπως κ τωρα στη γεννα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Μαριουλα μου καλό είναι να ξεπερνάνε τα εμπόδια στη ζωή κι αν δε μπορούμε και μπλοκάρουμε να μιλήσουμε είτε σε έναν δικό μας άνθρωπο, είτε σε ιερέα, είτε σε ειδικό ότι μας βοηθάει περισσότερο...( Εγώ προσωπικά θα επέλεγα ειδικό ή ιερέα... Με τα δικά μου άτομα κατανόηση δε νιώθω....)

Όπως είπα και στη μοουκιτσα η ζωή είναι διαρκώς γεμάτη προκλήσεις.... 

Την ώρα της καισαρικης γύρισα στη μαία και είπα τι επιπλοκες υπάρχουν γεμάτη πανικό.... Μου λέει κορίτσι μου αυτά θα λέμε τώρα; Να είσαι αισιόδοξη. Όλη μας η ζωή είναι ένα ταξίδι που μπορεί να υπάρξουν χιλιάδες επιπλοκές από το πουθενά. Αν σκέφτεσαι συνέχεια ότι θα σκονταψεις και σκύβεις θα χάνεις όλη τη θέα.... Ναι ρε παιδιά δίκιο έχει.... Μπήκα εκεί μέσα με τον τρόμο.... Και μου έκανε τη μούρη κρέας που λένε ....

Εσύ είσαι παράδειγμα γυναίκας πραγματικα!!!! Και καμαρώνω τη δύναμή σου.... Φίλη μου έχασε με ενδομήτριο το παιδάκι της 2 μέρες πριν τη καισαρικη... Προσπαθεί πάλι και υποκλίνομαι στο θάρρος της.... Αλλά η ζωή είναι τόσο μικρή για να μας κρατάνε οι φόβοι μακριά απ' τα πραγματικά μας θέλω.... και το λέω εγώ αυτό που φοβόμουν για την ακεραιότητα μου με επιβεβαιωμένα ποσοστά ότι κάτι θα ξανά συμβεί...  Κορίτσια χαμόγελο και η ζωή είναι μπροστά μας.... Άμα πέφτουμε να το βγάζουμε από μέσα μας σε όποιον νιώθουμε παρηγορα.... Δεν είναι ανάγκη να σηκώνουμε το βάρος της ψυχής μας μόνες μας. Κι έτσι θα πάρουμε το θάρρος να κηνυγησουμε ότι θέλουμε και αύριο μεθαύριο να είμαστε το παράδειγμα για τα μικρά μας παιδάκια να κάνουν το ίδιο... 

Αύριο εν τω μεταξύ άμα κλαιω από κάτι δεν είναι τίποτα.... Ναι είμαι δυναμική αλλά κλαίω μεχρι και με τη διαφημιση της μπύρας.... Έχω κι εγώ τους γκρεμούς μου που δε βγαίνω εύκολα από εκεί μέσα... Με το να συμβουλεύω εσαν προσπαθώ να τα ακούω κι εγώ.... Μη το πάρετε στραβά του στυλ έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λες...

Από καρδιάς συμβουλή είναι ούτε μάθημα ούτε υπόδειξη.... 

Αγαπώ σας και έφυγα να πετάξω έξω το βυζί!!!

Απ' την ώρα που το γεννησες μάνα μου. Ξέχνα την Πητ τώρα πλέον με τα γενέθλια του θα μετράς....

Μου έχεις πει πολλές φορές πως με καμαρώνεις γλυκιά μου κ πως είμαι παράδειγμα γυναίκας ❤️ ήμουν μόλις 20χρονων όταν έχασα το αστεράκι μου... Και να ξέρεις πως δεν το ξεπέρασα ακόμα βασανιζομαι γιαυτό το παιδί που τόσο περίμενα κ ακόμα δεν ήρθε..   Αλλά τι να κάνω πρέπει να ειμαι δυνατή και ας υποφέρω μέσα μου κ ας κλαίω ακόμα κρυφα για το αντράκι εκείνο που έφυγε πριν καν γεννηθεί.. 

  • Λυπημένη/-ος 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Μου έχεις πει πολλές φορές πως με καμαρώνεις γλυκιά μου κ πως είμαι παράδειγμα γυναίκας ❤️ ήμουν μόλις 20χρονων όταν έχασα το αστεράκι μου... Και να ξέρεις πως δεν το ξεπέρασα ακόμα βασανιζομαι γιαυτό το παιδί που τόσο περίμενα κ ακόμα δεν ήρθε..   Αλλά τι να κάνω πρέπει να ειμαι δυνατή και ας υποφέρω μέσα μου κ ας κλαίω ακόμα κρυφα για το αντράκι εκείνο που έφυγε πριν καν γεννηθεί.. 

Αφού είσαι κοριτσι μου...

Να μη κλαίς κρυφά... Μη πνιγείς κανένα πόνο.... Δικαιουσαι να πονάς και εκείνου του αξίζει η θύμηση σου ας είναι και με πόνο ...

Απλά δεν πρέπει να είναι τα εμπόδια αυτά τα σκληρά της ζωής αιτία να πατάμε παύση σε κάτι που θέλουμε τόσο πολύ.... 

Να που η δύναμη της ψυχής σου να το παλέψεις ξανά, σού χάρισε δύο αγγελούδια επί γης αυτή τη φορά.. 

Just now, tsilona είπε:

Πόσα είπατε καλεεεεεε

Δεν είπαν πολλά καλέ. Εγώ γράφω για 5 σε κάθε κείμενο χαχαχαχα

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αφού είσαι κοριτσι μου...

Να μη κλαίς κρυφά... Μη πνιγείς κανένα πόνο.... Δικαιουσαι να πονάς και εκείνου του αξίζει η θύμηση σου ας είναι και με πόνο ...

Απλά δεν πρέπει να είναι τα εμπόδια αυτά τα σκληρά της ζωής αιτία να πατάμε παύση σε κάτι που θέλουμε τόσο πολύ.... 

Να που η δύναμη της ψυχής σου να το παλέψεις ξανά, σού χάρισε δύο αγγελούδια επί γης αυτή τη φορά.. 

Δεν είπαν πολλά καλέ. Εγώ γράφω για 5 σε κάθε κείμενο χαχαχαχα

Ορκίζομαι πως δεν υπάρχει μέρα που να μην το σκεφτώ και κάθε βράδυ προσεύχομαι για εκείνο.. Παρακαλάω να ναι καλά κει που είναι και να είναι ευτυχισμένο να μην στεναχωριέται κ να μην του λείπει η μανούλα... Μην γελάσετε με τις σκέψεις που κάνω το ξέρω πως εκείνο έφυγε κ από ταν έφυγε δεν νιώθει τίποτα ούτε στεναχώρια ούτε τπτ... απλά αυτές οι σκέψεις είναι που με βασανίζουν φοβάμαι μην του λείπει η μαμά του κ στεναχωριέται κλπ κλπ κ οπως προείπα μην γελάσετε στάνταρ θα σας ακούγεται κάπως.. 

Just now, tsilona είπε:

Μαριουλα εγώ αυτό το γεγονός δεν το ξερα.στελνω φιλάκι!

Ναι αγάπη στο πρώτο μου αγοράκι είχα ενδομητριο θάνατο στον 8ο μήνα 

Και για να αλλάξουμε λίγο το κλίμα συγνώμη αν σας στεναχωρήσα. Κορίτσια μου πριν που ρώτησα για τα άλματα ρώτησα γτ σήμερα η μικρή κάνει μαραθώνιο θηλάσμο παίζει να θηλάζει όλη μέρα δεν νιώθω τα βυζια μου έχουν μουδιασει...τι φάση; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...