Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Εμενα συνηθως ρευεται κατευθειαν, αλλα υπαρχουν κ φορες που δεν εχει ρευτει κ τον ξαπλωνω ετσι εχω κ λιγο το νου μου αλλα ολα καλα, υπαρχουν κ παιδακια που δε ρευονται ευκολα ή κ καθολου.

Κ μενα πνιγεται οταν τρωει λαιμαργα κ εχω παρατηρησει οτι απο το αριστερο στηθος συμβαινει αυτο, δε ξερω αν ειναι τυχαιο..

Μηπως έχεις μεγαλύτερη παραγωγή η πιο γρήγορη ροή από το αριστερό! 

Κορίτσια εσάς το στήθος σας πως είναι; εμένα ενω όλες τις μέρες ήταν μαλακό, και δε με ενοχλούσε καθόλου, από χτες ειδικά το αριστερό μου κάνει κάτι πετρώματα με αποτέλεσμα να πρεπει να αποσυμφορησω για να ηρεμήσω. Χτες με το χέρι έβγαλα 90μλ και είχε πιει και η μπέμπα πριν από εκείνο το στήθος! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Μηπως έχεις μεγαλύτερη παραγωγή η πιο γρήγορη ροή από το αριστερό! 

Κορίτσια εσάς το στήθος σας πως είναι; εμένα ενω όλες τις μέρες ήταν μαλακό, και δε με ενοχλούσε καθόλου, από χτες ειδικά το αριστερό μου κάνει κάτι πετρώματα με αποτέλεσμα να πρεπει να αποσυμφορησω για να ηρεμήσω. Χτες με το χέρι έβγαλα 90μλ και είχε πιει και η μπέμπα πριν από εκείνο το στήθος! 

Εμενα αν κανει να πιει πολλη ωρα, γινεται τουμπανο κ σταζει πολυ, πχ του εδωσα 2 φορες το δεξι σημερα συμεχομενα κ το αριστερο εγινε πετρα

Link to comment
Share on other sites

@winspert μου είπε αυτό που έγραψα. Ότι δε τα θεωρεί αλλεργία επειδή δεν έχει βλέννα ή αίμα ή πόνους το παιδί.... Τα θεωρεί είτε λοιμοξουλα είτε φυσιολογικα λόγο μεικτής διατροφής.... Βέβαια αν συνεχίσει θα πάρουμε ένα γαλατάκι αντιαλλεργικο και θα κάνω διατροφή.... Τα ξεκίνησε όμως εντελώς απ' το πουθενά... Έκανε μουσταρδι και μάλιστα 4-5 φορές τη μέρα... Μετά άρχισε τα πράσινα με κόκκους μέσα 1-2 το πολύ τη μερα και μετά άρχισε να μου κάνει 1 φορά στις 3 μέρες!!!!!!! Σήμερα μετά από καιρό μου έκανε 2 φορές... Είμαι να σκάσω....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

@winspert μου είπε αυτό που έγραψα. Ότι δε τα θεωρεί αλλεργία επειδή δεν έχει βλέννα ή αίμα ή πόνους το παιδί.... Τα θεωρεί είτε λοιμοξουλα είτε φυσιολογικα λόγο μεικτής διατροφής.... Βέβαια αν συνεχίσει θα πάρουμε ένα γαλατάκι αντιαλλεργικο και θα κάνω διατροφή.... Τα ξεκίνησε όμως εντελώς απ' το πουθενά... Έκανε μουσταρδι και μάλιστα 4-5 φορές τη μέρα... Μετά άρχισε τα πράσινα με κόκκους μέσα 1-2 το πολύ τη μερα και μετά άρχισε να μου κάνει 1 φορά στις 3 μέρες!!!!!!! Σήμερα μετά από καιρό μου έκανε 2 φορές... Είμαι να σκάσω....

Μηπως κατι τον πειραζει,πχ σημερα που σου εκανε 2 φορες μηπως εφαγες κατι διαφορετικο; εμενα μαξ 3 φορες τη μερα κανει. 

 

Κοριτσια εσεις τα ξυπνατε τα μωρακια σας τη νυχτα αν δεν ξυπνησουν; εμεις ειμαστε 50 ημερων κ τον ξυπναγα τελευταια εγω, αλλα μηπως τελικα δε κανει αλλωστε εχει σχεδον διπλασιασει το βαρος του!

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Μηπως έχεις μεγαλύτερη παραγωγή η πιο γρήγορη ροή από το αριστερό! 

Κορίτσια εσάς το στήθος σας πως είναι; εμένα ενω όλες τις μέρες ήταν μαλακό, και δε με ενοχλούσε καθόλου, από χτες ειδικά το αριστερό μου κάνει κάτι πετρώματα με αποτέλεσμα να πρεπει να αποσυμφορησω για να ηρεμήσω. Χτες με το χέρι έβγαλα 90μλ και είχε πιει και η μπέμπα πριν από εκείνο το στήθος! 

Κι εμενα ενω ειχε μαλακωσει απο χθες σκληραινει παλι. Ξεκινησα παλι ζεστες κομπρεσες, μασαζ και να βγαζω λιγο με το χερι για να μπορω να θηλασω μετα. Αυτο που με εχει αγχωσει ειναι οτι ο μπεμπης κλαιει την ωρα που θηλαζει, μου τραβαει τις θηλες και γενικα ειναι πολυ ανησυχος...Φοβαμαι οτι η ροη ειναι μεγαλυτερη απ' αυτο που θελει και γι' αυτο αντιδρα ετσι...Θα προσπαθησω να μιλησ  σε λιγο και με την παιδιατρο να δω τι θα μου πει.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Μηπως έχεις μεγαλύτερη παραγωγή η πιο γρήγορη ροή από το αριστερό! 

Κορίτσια εσάς το στήθος σας πως είναι; εμένα ενω όλες τις μέρες ήταν μαλακό, και δε με ενοχλούσε καθόλου, από χτες ειδικά το αριστερό μου κάνει κάτι πετρώματα με αποτέλεσμα να πρεπει να αποσυμφορησω για να ηρεμήσω. Χτες με το χέρι έβγαλα 90μλ και είχε πιει και η μπέμπα πριν από εκείνο το στήθος! 

Χθες τη νύχτα ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος που ήταν πέτρα κ έτρεχε... Βραχηκε όλη μου η μπλούζα κ το στρώμα του κρεβατιού... Τελικά έχω υπερπαραγωγή αυτές τις μέρες κ πολύ πιθανόν εκεί να οφείλονται τα πράσινα κακάκια της μικρής μου

Just now, Mamacita Alina είπε:

@winspert μου είπε αυτό που έγραψα. Ότι δε τα θεωρεί αλλεργία επειδή δεν έχει βλέννα ή αίμα ή πόνους το παιδί.... Τα θεωρεί είτε λοιμοξουλα είτε φυσιολογικα λόγο μεικτής διατροφής.... Βέβαια αν συνεχίσει θα πάρουμε ένα γαλατάκι αντιαλλεργικο και θα κάνω διατροφή.... Τα ξεκίνησε όμως εντελώς απ' το πουθενά... Έκανε μουσταρδι και μάλιστα 4-5 φορές τη μέρα... Μετά άρχισε τα πράσινα με κόκκους μέσα 1-2 το πολύ τη μερα και μετά άρχισε να μου κάνει 1 φορά στις 3 μέρες!!!!!!! Σήμερα μετά από καιρό μου έκανε 2 φορές... Είμαι να σκάσω....

Αγαπη  μου κ έμεις πράσινα κακα κανουμε η παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ της τα έδειξα φώτο.. Θεωρώ πως είναι λόγω της υπερπαραγωγής που εχω

Just now, Jennak83 είπε:

Μηπως κατι τον πειραζει,πχ σημερα που σου εκανε 2 φορες μηπως εφαγες κατι διαφορετικο; εμενα μαξ 3 φορες τη μερα κανει. 

 

Κοριτσια εσεις τα ξυπνατε τα μωρακια σας τη νυχτα αν δεν ξυπνησουν; εμεις ειμαστε 50 ημερων κ τον ξυπναγα τελευταια εγω, αλλα μηπως τελικα δε κανει αλλωστε εχει σχεδον διπλασιασει το βαρος του!

Όχι αγάπη δεν την ξυπνάω από την αρχή δεν την ξυπναγα... Ξυπνάει μια φορά μόνο τη νυχτα

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα ενω ειχε μαλακωσει απο χθες σκληραινει παλι. Ξεκινησα παλι ζεστες κομπρεσες, μασαζ και να βγαζω λιγο με το χερι για να μπορω να θηλασω μετα. Αυτο που με εχει αγχωσει ειναι οτι ο μπεμπης κλαιει την ωρα που θηλαζει, μου τραβαει τις θηλες και γενικα ειναι πολυ ανησυχος...Φοβαμαι οτι η ροη ειναι μεγαλυτερη απ' αυτο που θελει και γι' αυτο αντιδρα ετσι...Θα προσπαθησω να μιλησ  σε λιγο και με την παιδιατρο να δω τι θα μου πει.

Ναι όταν η ροή είναι μεγαλύτερη δαγκώνουν και τραβάνε τις θηλές μάλλον αυτό φταίει κ σε εσάς καλη μου 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Μηπως κατι τον πειραζει,πχ σημερα που σου εκανε 2 φορες μηπως εφαγες κατι διαφορετικο; εμενα μαξ 3 φορες τη μερα κανει. 

 

Κοριτσια εσεις τα ξυπνατε τα μωρακια σας τη νυχτα αν δεν ξυπνησουν; εμεις ειμαστε 50 ημερων κ τον ξυπναγα τελευταια εγω, αλλα μηπως τελικα δε κανει αλλωστε εχει σχεδον διπλασιασει το βαρος του!

Κορίτσι μου εγώ δεν την ξυπνάω! Βέβαια στις 3 ώρες περίπου ξυπνάει μόνη της! Χτες πχ έφαγε 12 πάρα, ξύπνησε 3.15 μετά 6.30 και μετά στις 9 και το πρωί. Μας πάει σχετικά καλά μπορώ να πω! Μου είπε και η παιδίατρος να μην την ξυπνάω εφόσον δεν είχαμε πρόβλημα με το βάρος. Θα έρθει την Παρασκευή να τη δει, να δούμε και το βάρος μας! Εγώ με μια καταπληκτική μέτρηση που έκανα ( ζυγιστηκα μόνη και μετά την πήρα αγκαλιά) τη βρίσκω 4.500, θα μάθουμε μεθαύριο! 

Just now, marioula1234 είπε:

Χθες τη νύχτα ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος που ήταν πέτρα κ έτρεχε... Βραχηκε όλη μου η μπλούζα κ το στρώμα του κρεβατιού... Τελικά έχω υπερπαραγωγή αυτές τις μέρες κ πολύ πιθανόν εκεί να οφείλονται τα πράσινα κακάκια της μικρής μου

Αγαπη  μου κ έμεις πράσινα κακα κανουμε η παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ της τα έδειξα φώτο.. Θεωρώ πως είναι λόγω της υπερπαραγωγής που εχω

Όχι αγάπη δεν την ξυπνάω από την αρχή δεν την ξυπναγα... Ξυπνάει μια φορά μόνο τη νυχτα

Ναι όταν η ροή είναι μεγαλύτερη δαγκώνουν και τραβάνε τις θηλές μάλλον αυτό φταίει κ σε εσάς καλη μου 

Και σε έπιασε ξαφνικά; εννοώ τις προηγούμενες μέρες ήταν μαλακό το στήθος σου ή σκληρό; 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα ενω ειχε μαλακωσει απο χθες σκληραινει παλι. Ξεκινησα παλι ζεστες κομπρεσες, μασαζ και να βγαζω λιγο με το χερι για να μπορω να θηλασω μετα. Αυτο που με εχει αγχωσει ειναι οτι ο μπεμπης κλαιει την ωρα που θηλαζει, μου τραβαει τις θηλες και γενικα ειναι πολυ ανησυχος...Φοβαμαι οτι η ροη ειναι μεγαλυτερη απ' αυτο που θελει και γι' αυτο αντιδρα ετσι...Θα προσπαθησω να μιλησ  σε λιγο και με την παιδιατρο να δω τι θα μου πει.

Κι εγώ το ίδιο Κατερίνα, κομπρεσουλες, μασάζ και αποσυμφόρηση για να ηρεμήσω! Σήμερα είμαι καλύτερα προς το παρόν! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 said:

Ακριβως αυτο κανει κ σε μενα που ποναμε, σφιγγεται κοκκινιζει κ τραβαει τη θηλη, δεν την αφηνει! Σημερα ειναι πολυ ανησυχος, απο το πρωι οταν δεν κοιμαται σφιγγεται εντονα ομως, τον λυπαμαι τοσο πολυ που υποφερει..πριν τον κοιμησα στην αγκαλια κ μου κ ξαφνικα πεταχτηκε κ τσιριζε! 

Κι εγώ συνήθως αγκαλιά την κοιμίζω και πολλές φορές ξυπνάει από το σφίξιμο και τον πόνο. Ειδικά αυτό το κλαματάκι που είναι απλά μια φωνούλα μέσα στον ύπνο της πολύ με στεναχωρεί. Τις προάλλες έσφιγγα κι εγώ μαζί της!

Just now, gogouli_ said:

Μηπως έχεις μεγαλύτερη παραγωγή η πιο γρήγορη ροή από το αριστερό! 

Κορίτσια εσάς το στήθος σας πως είναι; εμένα ενω όλες τις μέρες ήταν μαλακό, και δε με ενοχλούσε καθόλου, από χτες ειδικά το αριστερό μου κάνει κάτι πετρώματα με αποτέλεσμα να πρεπει να αποσυμφορησω για να ηρεμήσω. Χτες με το χέρι έβγαλα 90μλ και είχε πιει και η μπέμπα πριν από εκείνο το στήθος! 

Εμένα είναι μαλακό γενικά αλλά όταν γεμίζει πρήζεται. Ευτυχώς δεν έχει τύχει να πετρώσει. Απλά νιώθω έντονα το αντανακλαστικό καθόδου και σαν βελονιές. 90 ml??? Ουάου. Δεν έχω βγάλει ποτέ τόσο με το θήλαστρο. Το ανώτερο 40 κι από τα 2! Να δοκιμάσω με το χέρι?

Just now, Jennak83 said:

Μηπως κατι τον πειραζει,πχ σημερα που σου εκανε 2 φορες μηπως εφαγες κατι διαφορετικο; εμενα μαξ 3 φορες τη μερα κανει. 

 

Κοριτσια εσεις τα ξυπνατε τα μωρακια σας τη νυχτα αν δεν ξυπνησουν; εμεις ειμαστε 50 ημερων κ τον ξυπναγα τελευταια εγω, αλλα μηπως τελικα δε κανει αλλωστε εχει σχεδον διπλασιασει το βαρος του!

Εμένα μου έχει πει η παιδίατρος να μην την ξυπνάω αφού παίρνει καλά βάρος.

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ συνήθως αγκαλιά την κοιμίζω και πολλές φορές ξυπνάει από το σφίξιμο και τον πόνο. Ειδικά αυτό το κλαματάκι που είναι απλά μια φωνούλα μέσα στον ύπνο της πολύ με στεναχωρεί. Τις προάλλες έσφιγγα κι εγώ μαζί της!

Εμένα είναι μαλακό γενικά αλλά όταν γεμίζει πρήζεται. Ευτυχώς δεν έχει τύχει να πετρώσει. Απλά νιώθω έντονα το αντανακλαστικό καθόδου και σαν βελονιές. 90 ml??? Ουάου. Δεν έχω βγάλει ποτέ τόσο με το θήλαστρο. Το ανώτερο 40 κι από τα 2! Να δοκιμάσω με το χέρι?

Εμένα μου έχει πει η παιδίατρος να μην την ξυπνάω αφού παίρνει καλά βάρος.

Εμεις κοιμομαστε αγκαλια παλι! Δηλ πανω στο στερνο μου, εχει ταλαιπωρηθει σημερα πολυ κ ενω χθες μεχρι τις 4 τον ειχα λικνο  κ ειπα κ σημερα να τον αφησω μεχρι να πονεσει πολυ, δεν αντεξα μολις αρχισε να σφιγγεται τον πηρα αγκαλιτσα..εχει κ το μπουκωμα με τις μυξες κ μεχρι να κανουμε ορο θα τον εχω ετσι...οταν βαρυνει κι σλλο δε ξερω τι θα κανω γιατι τωρα 4500 κιλα κ νιωθω βαρος στο στηθος μου κ γω, ελπιζω να ηρεμησει το παιδακι μου γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί το ξυπνάμε μέχρι ν ανακτήσει το βάρος γέννησης +200 γραμμ...

 

Εμένα κάνει κακα 4-5 φορές τη μέρα.πηρα προχτες πάνες κ πήρα πάλι σήμερα.4 πακέτα αγόρασα τελικά σήμερα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Χθες τη νύχτα ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος που ήταν πέτρα κ έτρεχε... Βραχηκε όλη μου η μπλούζα κ το στρώμα του κρεβατιού... Τελικά έχω υπερπαραγωγή αυτές τις μέρες κ πολύ πιθανόν εκεί να οφείλονται τα πράσινα κακάκια της μικρής μου

Αγαπη  μου κ έμεις πράσινα κακα κανουμε η παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ της τα έδειξα φώτο.. Θεωρώ πως είναι λόγω της υπερπαραγωγής που εχω

Όχι αγάπη δεν την ξυπνάω από την αρχή δεν την ξυπναγα... Ξυπνάει μια φορά μόνο τη νυχτα

Ναι όταν η ροή είναι μεγαλύτερη δαγκώνουν και τραβάνε τις θηλές μάλλον αυτό φταίει κ σε εσάς καλη μου 

Κι εγω ετσι νομιζω...η παιδιατρος βεβαια το αποδιδει στους κολικους. Καλα..κι εμενα χθες το βραδυ οταν του αλλαζα πανα κι εκλαιγε αρχισαν να τρεχουν και τα δυο στηθη...αφου εγινε μουσκεμα ολη μου η μπλουζα!! Σημερα σταματησα και το μαραθο γιατι αυξανει την παραγωγη και μου ειπε οτι μπορω να πινω εναλλακτικα ροφημα χαμομηλιου για να ανακουφιζεται ο μικρουλης. Στην αρχη μου ειπε να του δωσω εκεινου αλλα της εξηγησα το φοβο μου για το μπιμπερο και μου ειπε να το πινω εγω τοτε.

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν την ξυπνάω! Βέβαια στις 3 ώρες περίπου ξυπνάει μόνη της! Χτες πχ έφαγε 12 πάρα, ξύπνησε 3.15 μετά 6.30 και μετά στις 9 και το πρωί. Μας πάει σχετικά καλά μπορώ να πω! Μου είπε και η παιδίατρος να μην την ξυπνάω εφόσον δεν είχαμε πρόβλημα με το βάρος. Θα έρθει την Παρασκευή να τη δει, να δούμε και το βάρος μας! Εγώ με μια καταπληκτική μέτρηση που έκανα ( ζυγιστηκα μόνη και μετά την πήρα αγκαλιά) τη βρίσκω 4.500, θα μάθουμε μεθαύριο! 

Και σε έπιασε ξαφνικά; εννοώ τις προηγούμενες μέρες ήταν μαλακό το στήθος σου ή σκληρό; 

Κι εγώ το ίδιο Κατερίνα, κομπρεσουλες, μασάζ και αποσυμφόρηση για να ηρεμήσω! Σήμερα είμαι καλύτερα προς το παρόν! 

Κι εγω σημερα πολυ καλυτερα. Υποψιαζομαι οτι εγω την εκανα τη βλακεια γιατι επινα το μαραθο που μου ειχε πει η πσιδιατρος για τους κολικους κι εδω και 3 μερες επειδη ενιωθα πολυ μαλακο το στηθος ειχα ξεκινησει παλι και το τσαι θηλασμου. Και τα 2 ομως αυξανουν την παραγωγη, οποτε ηρθα και τουμπανιασα!!

Just now, tsilona είπε:

Το παιδί το ξυπνάμε μέχρι ν ανακτήσει το βάρος γέννησης +200 γραμμ...

 

Εμένα κάνει κακα 4-5 φορές τη μέρα.πηρα προχτες πάνες κ πήρα πάλι σήμερα.4 πακέτα αγόρασα τελικά σήμερα

Εμεις ολη μερα τον ποπο μας πλενουμε...κανει κακα του σχεδον σε καθε θηλασμο...ασε αυτες οι πανες...δεν προλαβαινουμε να τις βαλουμε και τις λερωνουμε!!

Just now, Jennak83 είπε:

Μηπως κατι τον πειραζει,πχ σημερα που σου εκανε 2 φορες μηπως εφαγες κατι διαφορετικο; εμενα μαξ 3 φορες τη μερα κανει. 

 

Κοριτσια εσεις τα ξυπνατε τα μωρακια σας τη νυχτα αν δεν ξυπνησουν; εμεις ειμαστε 50 ημερων κ τον ξυπναγα τελευταια εγω, αλλα μηπως τελικα δε κανει αλλωστε εχει σχεδον διπλασιασει το βαρος του!

Εμενα μου εχει πει η παιδιατρος να τον ξυπναω ανα 3 ωρες λογω του ικτερου...οχι οτι τις φτανουμε και συχνα βεβαια αφου συνηθως στις 2-2:30 max ξυπναει απο μονος του!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Μηπως κατι τον πειραζει,πχ σημερα που σου εκανε 2 φορες μηπως εφαγες κατι διαφορετικο; εμενα μαξ 3 φορες τη μερα κανει. 

 

Κοριτσια εσεις τα ξυπνατε τα μωρακια σας τη νυχτα αν δεν ξυπνησουν; εμεις ειμαστε 50 ημερων κ τον ξυπναγα τελευταια εγω, αλλα μηπως τελικα δε κανει αλλωστε εχει σχεδον διπλασιασει το βαρος του!

Κοριτσι εμένα ως επί τω πλείστον τρώει σκόνη..κάνει μικτή διατροφή πάντα όμως θα φάει συμπληρωμα όση ώρα και αν την έχω στήθος ...δε τη φτάνει μέχρι που το φτύνει εκνευρισμένη πλέον και τρελαίνεται στο κλάμα γιατί πεινάει.... Τα κακά τα κάνει έτσι μπορεί και 20 μέρες.... Δε ξέρω τι παίζει.... 

Για το ξύπνημα η μεγάλη μου από 20 ημερών ξύπναγε 6 ώρες μετά το γεύμα το βράδυ πχ την τάιζα 10 το βράδυ τελευταία φορά εεε σίγουρα θα κοιμόταν έως τις 4. Όσο και να τη ξύπναγε δεν ξύπναγε ή άνοιγε τα μάτια έπινε δύο γουλιες και την έπαιρνε πιο βαθιά ο ύπνος. Η παιδίατρος μου είπε επειδή ήταν ακόμη μικρή να την αφήνω να κοιμάται απλά να μην αφήνω να περνάει το 6ωρο... Εεε εν τέλει μόνη της τότε ξύπναγε. 2.5 περίπου μηνών μου κοιμόταν πλέον σερί σχεδόν... Η μπέμπα τώρα ξυπνάει στο τρίωρο ακόμη. Οπότε αν δεν έχει ξυπνήσει άντε να την αφήσω μέχρι το 5 ωρο  μετά τη ξυπνάω.

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Χθες τη νύχτα ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος που ήταν πέτρα κ έτρεχε... Βραχηκε όλη μου η μπλούζα κ το στρώμα του κρεβατιού... Τελικά έχω υπερπαραγωγή αυτές τις μέρες κ πολύ πιθανόν εκεί να οφείλονται τα πράσινα κακάκια της μικρής μου

Αγαπη  μου κ έμεις πράσινα κακα κανουμε η παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ της τα έδειξα φώτο.. Θεωρώ πως είναι λόγω της υπερπαραγωγής που εχω

Όχι αγάπη δεν την ξυπνάω από την αρχή δεν την ξυπναγα... Ξυπνάει μια φορά μόνο τη νυχτα

Ναι όταν η ροή είναι μεγαλύτερη δαγκώνουν και τραβάνε τις θηλές μάλλον αυτό φταίει κ σε εσάς καλη μου 

Συνήθως στην υπερπαραγωγή έχουν και αφρούς να το πω έτσι.... Αλλά κι εμένα μου είπε να μην ανησυχώ και πως το έχει συναντήσει άπειρες φορές χωρίς να υποδηλώνει τίποτα παθολογικό.... Τώρα τι να πω....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...