Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Μανούλα Νοεμβρη ησουν; Εμείς ήμασταν γιαλαντζι Οκτωβρίου πάντως...ααχααχ 

Να σου ζήσει το σπάνιο παιδάκι σου!!!

Χαχχαχχαχαχχαχ μωρή έλεος με επνιξες χααχχαα θες να πεις μανουλες Οκτωβρίου μαϊμού χαχχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλημερααα κοριτσια!!Οσες θηλαζετε τα μωρακια σας ρευονται παντα?Εμενα ή που θα ρευτει αμεσως ή που οση ωρα και να τον κραταω δεν προκειται!!Οποτε αναγκαστικα τον ξαπλωνω χωρις να εχει ρευτει...αλλα με φοβο!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!Οσες θηλαζετε τα μωρακια σας ρευονται παντα?Εμενα ή που θα ρευτει αμεσως ή που οση ωρα και να τον κραταω δεν προκειται!!Οποτε αναγκαστικα τον ξαπλωνω χωρις να εχει ρευτει...αλλα με φοβο!!

Κατερινάκι κι εμένα ακριβώς έτσι! Η ρευεται απευθείας η καθόλου! Αν δε ρευτει την κρατάω κανένα δεκάλεπτο όρθια και μετά την ξαπλώνω, γιατί καμιά φορά μου βγάζει γουλιτσες! Το πρωί με έσκασε, έπινε λαίμαργα, ακουγόταν ένα δυνατό γκλουκ γκλουκ και σφιγγοταν ταυτόχρονα να κάνει κακά, και πνιγοταν συνέχεια!!! 

12 ώρες πρίν, minxri είπε:

Ναι ρε συ άσε να δω πως θα περάσει η ώρα μέχρι να τελειώσει και να τον δω ότι είναι καλά...Ο γιατρός μου είπε ότι θα πονάει αλλά θα του δίνουμε ντεπονάκι...

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Γρήγορη ανάρρωση να έχει η ψυχούλα ❤️

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πάλι!

Just now, winspert said:

Καλημερα κοριτσακι μου. Εμείς θηλασαμε, ξαναθηλασαμε. Τον πηρα στο κρεβάτι μου, ξαπλωτα... Βολεύει ετσι... Τα απογευματα που τον πιανουν κολικοι  μενει σιγουρα ωρα στο στηθος καθε φορα... 

Το ξαπλωτό το έχω κάμει μόνο μία φορά κι ενώ είμαι εντελώς ξύπνια. Το φοβάμαι πολύ. Άσε που δεν ξέρω πως να κάτσω και δε βολεύομαι...

Just now, katerinaki 86 said:

Καλημερααα κοριτσια!!Οσες θηλαζετε τα μωρακια σας ρευονται παντα?Εμενα ή που θα ρευτει αμεσως ή που οση ωρα και να τον κραταω δεν προκειται!!Οποτε αναγκαστικα τον ξαπλωνω χωρις να εχει ρευτει...αλλα με φοβο!!

 

Just now, gogouli_ said:

Κατερινάκι κι εμένα ακριβώς έτσι! Η ρευεται απευθείας η καθόλου! Αν δε ρευτει την κρατάω κανένα δεκάλεπτο όρθια και μετά την ξαπλώνω, γιατί καμιά φορά μου βγάζει γουλιτσες! Το πρωί με έσκασε, έπινε λαίμαργα, ακουγόταν ένα δυνατό γκλουκ γκλουκ και σφιγγοταν ταυτόχρονα να κάνει κακά, και πνιγοταν συνέχεια!!! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Γρήγορη ανάρρωση να έχει η ψυχούλα ❤️

Κι εμένα δε ρεύεται κάθε φορά. Τη σηκώνω να ρευτεί 5 με 10 λεπτά. Έχω ακούσει ότι τα μωρά που θηλάζουν δεν πειράζει και να μη ρευτούν αλλά αν δεν τη βάλω να ρευτεί κάνει γουλίτσες. Σπάνια να την ακούσω να ρεύεται.

Σφίγγεται και μένα για τα κακά με τη θηλή στο στόμα και την τραβάει...

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!Οσες θηλαζετε τα μωρακια σας ρευονται παντα?Εμενα ή που θα ρευτει αμεσως ή που οση ωρα και να τον κραταω δεν προκειται!!Οποτε αναγκαστικα τον ξαπλωνω χωρις να εχει ρευτει...αλλα με φοβο!!

Κ εμενα αγαπη τα ιδια... Απο το θηλασμο μην το φοβασαι πολυ. Δεν ρευονται παντα γιατι δεν καταπινουν ιδιαίτερα αερα οπως με το μπουκαλι... Κ εγω τη νυχτα που τον ταιζω δεν περιμενω να ρευτει. Τον βαζω με το κεφαλακι στο πλαι. Φοβάμαι αλλα δε ρευεται... Ενω με το μπουκάλι οταν επινε μας ακουγε ολη η γειτονιά... 

Just now, Clue είπε:

Το ξαπλωτό το έχω κάμει μόνο μία φορά κι ενώ είμαι εντελώς ξύπνια. Το φοβάμαι πολύ. Άσε που δεν ξέρω πως να κάτσω και δε βολεύομαι...

Δοκιμασε το μερικες φορές κ θα το βρεις. Κ εγω λογω καισαρικης κ πονου γενικότερα δεν το εκανα απο την αρχη αλλα τωρα με βολεύει. Ξυπνησε ο μικρος, τον πηρα στο κρεβάτι μου κ τον ταισα, αποκοιμηθηκαμε κ μετα ξαναξυπνησε, αλλαξαμε πλευρό κ τον ξαναταισα. Δες πως πρεπει να βαλεις το χερι σου κατω απο το κεφαλι σου κ θα δεις οτι δεν γίνεται ετσι να πεσεις προς τα εμπρός, προς το παιδι. Οποτε μην φοβάσαι. Αν βέβαια παλι δε νιωθεις σιγουρια, να κανεις αυτα που θεωρείς εσυ καλύτερα. Γενικα πρέπει να βολευομαστε στον θηλασμο κ οχι να ειμαστε στην τσιτα... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Πήγαμε παιδίατρο εμείς σήμερα. Φτάσαμε τα 5 κιλακια...

Με τα κακά μας έχουμε θεματακι.... Τα κάνουμε αρκετά πράσινα αλλά ούτε βλενες ούτε τίποτα οπότε δε θεωρούνται αλλεργία ακόμη.... Τα κάνει βέβαια έτσι σχεδόν 15 μέρες και έχω αγχωθει.... Αυτά τα λίγα από εμάς!! :)

Αααα επίσης....Σας έχουν πει οι παιδίατροι σας για τις πηγές στο κεφαλάκι του μωρου; γιατί εμάς τις βρίσκει αρκετά μεγάλες και η πίσω πηγη πρέπει λέει να κλείσει έως δύο μηνών.... Θα μας στείλει για υπέρηχο αν δεν έχει κλείσει και για εξετάσεις περαιτέρω και αγχωνομαι

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πήγαμε παιδίατρο εμείς σήμερα. Φτάσαμε τα 5 κιλακια...

Με τα κακά μας έχουμε θεματακι.... Τα κάνουμε αρκετά πράσινα αλλά ούτε βλενες ούτε τίποτα οπότε δε θεωρούνται αλλεργία ακόμη.... Τα κάνει βέβαια έτσι σχεδόν 15 μέρες και έχω αγχωθει.... Αυτά τα λίγα από εμάς!! :)

 

Τελεια με τα κιλα σας κοριτσακι μου... Για τα κακα τι ειπε ο παιδιατρος; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Γειά σας κορίτσια. Πήγαμε παιδίατρο εμείς σήμερα. Φτάσαμε τα 5 κιλακια...

Με τα κακά μας έχουμε θεματακι.... Τα κάνουμε αρκετά πράσινα αλλά ούτε βλενες ούτε τίποτα οπότε δε θεωρούνται αλλεργία ακόμη.... Τα κάνει βέβαια έτσι σχεδόν 15 μέρες και έχω αγχωθει.... Αυτά τα λίγα από εμάς!! :)

 

Αααα επίσης....Σας έχουν πει οι παιδίατροι σας για τις πηγές στο κεφαλάκι του μωρου; γιατί εμάς τις βρίσκει αρκετά μεγάλες και η πίσω πηγη πρέπει λέει να κλείσει έως δύο μηνών.... Θα μας στείλει για υπέρηχο αν δεν έχει κλείσει και για εξετάσεις περαιτέρω και αγχωνομαι

Τέλεια τα κιλά! Εμάς θα μας πάρει καιρό... Λογικά θα είναι γύρω στα 3 τώρα. Το νιώθω και στον καρπό μου....

Υπέρηχο εγκεφάλου θα κάνουμε εμείς προγραμματισμένο γιατί είναι πρόωρη. Νομίζω όμως πως η παιδίατρος τις βρήκε καλά. Ανοιχτές όμως είναι ακόμα. Παίζει να έχει μεγαλύτερο περιθώριο η δικιά μου βεβαια μιας και κανονικά θα την είχα ακόμα στην κοιλιά!

 

 


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα λοιπον...ειναι πολλα τα μωρακια που δε ρευονται τελικα!!Εμενα ευτυχως γουλιτσες δε πολυβγαζει...Την ξαπλωτη σταση την εχω ξεκινησει κι εγω απο χθες και βολευει πολυ μπορω να πω!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!Οσες θηλαζετε τα μωρακια σας ρευονται παντα?Εμενα ή που θα ρευτει αμεσως ή που οση ωρα και να τον κραταω δεν προκειται!!Οποτε αναγκαστικα τον ξαπλωνω χωρις να εχει ρευτει...αλλα με φοβο!!

Εμένα η που θα ρευτει αμέσως η που θα κάνει κάνα μισάωρο.. Προσπαθώ πάντα να την κάνω να ρευτει γτ βγάζει πολλές γουλιτσες.. 

πρίν από 7 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πήγαμε παιδίατρο εμείς σήμερα. Φτάσαμε τα 5 κιλακια...

Με τα κακά μας έχουμε θεματακι.... Τα κάνουμε αρκετά πράσινα αλλά ούτε βλενες ούτε τίποτα οπότε δε θεωρούνται αλλεργία ακόμη.... Τα κάνει βέβαια έτσι σχεδόν 15 μέρες και έχω αγχωθει.... Αυτά τα λίγα από εμάς!! :)

 

Αααα επίσης....Σας έχουν πει οι παιδίατροι σας για τις πηγές στο κεφαλάκι του μωρου; γιατί εμάς τις βρίσκει αρκετά μεγάλες και η πίσω πηγη πρέπει λέει να κλείσει έως δύο μηνών.... Θα μας στείλει για υπέρηχο αν δεν έχει κλείσει και για εξετάσεις περαιτέρω και αγχωνομαι

Μπράβο που πήγατε πέντε κιλακια ❤️κ εμείς λογικά τα κοντευουμε.. Τα κακά πράσινα κ εμας

  • Μπερδεμένη/-ος 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, minxri είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου ναι έχει ραιβοποπποδία στο αριστερό ποδαράκι του είχαμε ξεκινήσει από την πρώτη εβδομάδα γέννησης γυψάκια τώρα είμαστε στο 5 και τελευταίο πριν το χειρουργείο(8/11 είναι το χειρουργείο του μικρού)μετά θα βάλουμε άλλο ένα γυψάκι για 3 βδομάδες και τέλος με τους γύψους.Αμέσως μετά ξεκινάνε τα ειδικά παπουτσάκια με τον Dennis brown έχουμε αρκετή δουλίτσα

Περαστικά σας... ο γλυκούλι μωρε θα υποστει επεμβαση ε;; Κριμα... Σιδερένιος να είναι μετα απο αυτο!

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2019 at 9:49 ΜΜ, mar.x είπε:

Να σου ζησει κοπέλα μου.. Καλότυχο το παιδακι σας!!!

εχω αναλαβει το πινακακι μιας κ είμαι στο τελος του πινακα.. τουλαχιστον προς το παρόν χχαχα 3100 η μικρη στη σημερινή μετρηση. για να δουμε..

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!  

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                    19/9?   Αγοράκι

farmakotriftena      24/9    κοριτσάκι

Clue                          27/9    κοριτσάκι

Tsilona                     29/9   κοριτσάκι

dwro                         30/9     ?????

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Κάνω μια παράθεση για να το φτιάξουμε !


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλημερααα κοριτσια!!Οσες θηλαζετε τα μωρακια σας ρευονται παντα?Εμενα ή που θα ρευτει αμεσως ή που οση ωρα και να τον κραταω δεν προκειται!!Οποτε αναγκαστικα τον ξαπλωνω χωρις να εχει ρευτει...αλλα με φοβο!!

Εμενα συνηθως ρευεται κατευθειαν, αλλα υπαρχουν κ φορες που δεν εχει ρευτει κ τον ξαπλωνω ετσι εχω κ λιγο το νου μου αλλα ολα καλα, υπαρχουν κ παιδακια που δε ρευονται ευκολα ή κ καθολου.

2 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κατερινάκι κι εμένα ακριβώς έτσι! Η ρευεται απευθείας η καθόλου! Αν δε ρευτει την κρατάω κανένα δεκάλεπτο όρθια και μετά την ξαπλώνω, γιατί καμιά φορά μου βγάζει γουλιτσες! Το πρωί με έσκασε, έπινε λαίμαργα, ακουγόταν ένα δυνατό γκλουκ γκλουκ και σφιγγοταν ταυτόχρονα να κάνει κακά, και πνιγοταν συνέχεια!!! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Γρήγορη ανάρρωση να έχει η ψυχούλα ❤️

Κ μενα πνιγεται οταν τρωει λαιμαργα κ εχω παρατηρησει οτι απο το αριστερο στηθος συμβαινει αυτο, δε ξερω αν ειναι τυχαιο..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα πάλι!

Το ξαπλωτό το έχω κάμει μόνο μία φορά κι ενώ είμαι εντελώς ξύπνια. Το φοβάμαι πολύ. Άσε που δεν ξέρω πως να κάτσω και δε βολεύομαι...

 

Κι εμένα δε ρεύεται κάθε φορά. Τη σηκώνω να ρευτεί 5 με 10 λεπτά. Έχω ακούσει ότι τα μωρά που θηλάζουν δεν πειράζει και να μη ρευτούν αλλά αν δεν τη βάλω να ρευτεί κάνει γουλίτσες. Σπάνια να την ακούσω να ρεύεται.

Σφίγγεται και μένα για τα κακά με τη θηλή στο στόμα και την τραβάει...

Ακριβως αυτο κανει κ σε μενα που ποναμε, σφιγγεται κοκκινιζει κ τραβαει τη θηλη, δεν την αφηνει! Σημερα ειναι πολυ ανησυχος, απο το πρωι οταν δεν κοιμαται σφιγγεται εντονα ομως, τον λυπαμαι τοσο πολυ που υποφερει..πριν τον κοιμησα στην αγκαλια κ μου κ ξαφνικα πεταχτηκε κ τσιριζε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...