Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Annie4 είπε:

Εγώ 8.00!!! Χαχαχα. Στο τσακ

Αν αυξάνονται λέει! Άσε. Εμείς αποφασίσαμε να έίμαστε κάθετοι στα όρια που θα θεσουμε για να μην ξεπερασουμε κατά πολύ τον αριθμό των καλεσμένων. Έιχαμε πει 150 και φτάσαμε 170, κομπλέ. Σκέψου όμως ότι ο μπαμπάς μου έχει περίπου 35 πρώτα ξαδέρφια κι από την αρχή επέλεξα ποιους θα καλέσουμε και ποιους όχι φυσικά και με την συγκατάθεση του μπαμπά μου και της μαμας μου. Γενικά οι γονείς και των δυο μας έδειξαν απόλυτη κατανόηση σε αυτό, από μόνοι τους περιόρισαν τα σόγια παρολο που εκείνοι εκαναν όλα τα εξοδα του γαμου χωρίς δευτερη κουβέντα. 

Έίναι λοιπόν σημαντικό και αυτό γιατί συχνα τα ατομα αυξάνονται λόγο σογιού.

 

Εμείς επιλέξαμε να κάνουμε πιο νεανικό γάμο... έχουμε πολλούς φίλους κ συναδέλφους κ λιγότερο σόι... είχαμε πει έως 100 άτομα και μάλλον θα ξεπεράσουμε τα 130 ίσως κ 150... εμείς κάνουμε όλα τα έξοδα κ δυστυχώς θα φύγουν σχεδόν όσες οικονομίες κάναμε ανεξάρτητα τα χρόνια που δουλεύουμε... αλλά τι να γίνει... εύχομαι απλά να περάσουμε καλά! :) Πάντως εσύ δεν προσπαθείς καιρό ε; Ωραίο είναι να χαρούμε κ λίγο ως νιόπαντρες..... ε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva_Lou είπε:

Εμείς επιλέξαμε να κάνουμε πιο νεανικό γάμο... έχουμε πολλούς φίλους κ συναδέλφους κ λιγότερο σόι... είχαμε πει έως 100 άτομα και μάλλον θα ξεπεράσουμε τα 130 ίσως κ 150... εμείς κάνουμε όλα τα έξοδα κ δυστυχώς θα φύγουν σχεδόν όσες οικονομίες κάναμε ανεξάρτητα τα χρόνια που δουλεύουμε... αλλά τι να γίνει... εύχομαι απλά να περάσουμε καλά! :) Πάντως εσύ δεν προσπαθείς καιρό ε; Ωραίο είναι να χαρούμε κ λίγο ως νιόπαντρες..... ε; 

Κι εμείς νεανικό γάμο κάναμε...και περασαμε τελεια!!! Όταν φυγαν οι πρωτοι καναμε και καραοκε, βγαλαμε ποτα κι εγινε πανικος, 7.00 το πρωι φυγαμε! Φυσικα και να χαρουμε ως νιοπαντρες, ειναι διαφορετικο συναισθημα. Εγω 8 χρονια μαζι του, 3 συγκατοικηση κι ομως απο την πρωτη στιγμη που παντρευτηκαμε κατι μεσα μας εχει γινει ακομα πιο γλυκο!

Να χαρεις καθε πραγμα στη στιγμη του, κανε τον γαμο σου, ξεσαλώστε, ζήστε το, περαστε χρονο σα νιοπαντροι και θα σκασει και το σπορακι εκπληξουλα, θα δεις.

Εμεις προσπαθουμε 2 μηνες αλλα αυτος ειναι ουσιαστικα ο πρωτος με κανονικες προσπαθειες :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κι εμείς νεανικό γάμο κάναμε...και περασαμε τελεια!!! Όταν φυγαν οι πρωτοι καναμε και καραοκε, βγαλαμε ποτα κι εγινε πανικος, 7.00 το πρωι φυγαμε! Φυσικα και να χαρουμε ως νιοπαντρες, ειναι διαφορετικο συναισθημα. Εγω 8 χρονια μαζι του, 3 συγκατοικηση κι ομως απο την πρωτη στιγμη που παντρευτηκαμε κατι μεσα μας εχει γινει ακομα πιο γλυκο!

Να χαρεις καθε πραγμα στη στιγμη του, κανε τον γαμο σου, ξεσαλώστε, ζήστε το, περαστε χρονο σα νιοπαντροι και θα σκασει και το σπορακι εκπληξουλα, θα δεις.

Εμεις προσπαθουμε 2 μηνες αλλα αυτος ειναι ουσιαστικα ο πρωτος με κανονικες προσπαθειες :-)

Τέλεια!!! Άντε καλή αρχή κ όλα να πάνε καλά!!! :) Είμαι σίγουρη δηλαδή! Καλημέρα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Σε ευχαριστώ Ευάκι μου! Σου εύχομαι όλα τα καλά :-) Καλημέρα!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Επίσης!!! Να έχεις καλοκαιρινή φουσκωμένη κοιλίτσα και τα κάνεις μπανάκια το καλοκαίρι με το σποράκι σου!!! Αχ τι ωραία!!!!!!!!!!! :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva_Lou είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Επίσης!!! Να έχεις καλοκαιρινή φουσκωμένη κοιλίτσα και τα κάνεις μπανάκια το καλοκαίρι με το σποράκι σου!!! Αχ τι ωραία!!!!!!!!!!! :D 

Υπεραισιόδοξη σε βρίσκω αλλά γλυκύτατη! Σε ευχαριστώ κοπέλα μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Υπεραισιόδοξη σε βρίσκω αλλά γλυκύτατη! Σε ευχαριστώ κοπέλα μου.

Ναι ναι είμαι αισιόδοξη γενικά! Πιστεύω ότι αν θέλουμε κάτι το καταφέρνουμε κ είμαι σίγουρη γιαυτό! Έχω πει ότι κ αν συμβεί όσες φορές κ αν με πάρει από κάτω θα προσπαθήσω να το ξεπεράσω!!!! Νομίζω ότι όλα θα γίνουν την ώρα που πρέπει αλλά θα γίνουν!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva_Lou είπε:

Ναι ναι είμαι αισιόδοξη γενικά! Πιστεύω ότι αν θέλουμε κάτι το καταφέρνουμε κ είμαι σίγουρη γιαυτό! Έχω πει ότι κ αν συμβεί όσες φορές κ αν με πάρει από κάτω θα προσπαθήσω να το ξεπεράσω!!!! Νομίζω ότι όλα θα γίνουν την ώρα που πρέπει αλλά θα γίνουν!!!! 

Μπράβο σου Εύα μου, μπράβο σου! Κι εγώ έίμαι αισιόδοξη αλλά μου φαίνεται πολύ τυχερό να μας κάτσει τόσο νωρίς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

Σκατα! 

 Η χοριακη Απο 36 πήγε 87 σε δυο μέρες 

οπουδήποτε έχω διαβάσει εμπειρίες κοριτσιών ο ρυθμός αύξησης ήταν πολυυυ μεγαλύτερος...

Καλή μου όχι. Εγω αυτο που ξερβ ειναι οτι αρκει να διπλασιαστει. Κι εσενα σου διπλασιαστηκε και κατι παραπανω. Γιατι απογοητευεσαι; Μιλησες με τον γιατρο σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, xazo_mother είπε:

Σκατα! 

 Η χοριακη Απο 36 πήγε 87 σε δυο μέρες 

οπουδήποτε έχω διαβάσει εμπειρίες κοριτσιών ο ρυθμός αύξησης ήταν πολυυυ μεγαλύτερος...

Καρδούλα μου...μην σκέφτεσαι αρνητικά...κάτσε θα δείς...διπλασιάστηκε όντως...κάτσε θα δεις...μην σκέφτεσαι αρνητικά...μην το κάνεις αυτό...σαν πρώτο βήμα διπλασιάστηκε...κάτσε να δεις ξανά...ο γιατρός τι είπε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την υπέροχη παρέα ! Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών για 2ο παιδάκι αγόρασα και εγώ τεστάκια ωορρηξίας. Τελευταία περίοδος 23/3. Με κύκλο 25-26 ημερών το τεστάκι βγήκε θετικό 4/4 και ακόμα πιο σκούρο 5/4 το πρωί. 5/4 το μεσημέρι βγήκε αχνό. Επαφή είχαμε στις 5/4 το βράδυ! Έχω ελπίδες λέτε? Αυτό που παρατήρησα βέβαια ότι το τεστάκι βγήκε κανονικά θετικό την 14η μέρα, κάτι που δεν συμφωνεί με τον κύκλο μου των 25-26 ημερών. Λέτε 1 χρόνο τώρα να έχανα την ωορρηξία μου? αααα και στις 7/4 είχα το πρωί για μια φορά μόνο λίγα καφέ υγρά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

Γιατί παντού βλέπω από 35 κάτι 150αρια στην επόμενη μετρηση

 

Καλά κάτσε...αυτά με τα νούμερα που τα βλέπεις???δεν ξέρεις καν σε πόσες μέρες έχουν κάνει την δεύτερη φορά...εμένα η φίλη μου την πρώτη φορά είχε 17...και την επόμενη 46 κ έχει μια κόρη θέα 2 χρόνων...μην σκέφτεσαι έτσι αρνητικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

Σκατα! 

 Η χοριακη Απο 36 πήγε 87 σε δυο μέρες 

οπουδήποτε έχω διαβάσει εμπειρίες κοριτσιών ο ρυθμός αύξησης ήταν πολυυυ μεγαλύτερος...

Μια χαρά είναι η χοριακή σου διπλασιάστηκε και με το παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...