Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Moomin είπε:

Αν σε αγχωνει αφησε να περασουν καποιες μερες οχι ομως πολλες. Γιατι τοση απογοήτευση αφου ολες οι κοπελες σου εξηγησαμε καποια πραγματα που ισχυουν. Γιατροι δεν ειμαστε εννοειται! Ειναι το 1ο σου η εχεις κ αλλο; να εισαι σε επικοινωνια με το γιατρο σου κ ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Έχω κι άλλο ένα κοριτσάκι σε λίγους μήνες 2χρ

  • Μου αρέσει 1

vIBzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@xazo_mother είσαι απαισιόδοξη και δεν θα έπρεπε για είδες διπλασιασμό!!  Αυτό με τον τριπλασιασμό δεν ίσχυει μην κοιτάς άλλες χοριακες πως πάνε!! Είναι παααρα πολύ νωρίς ακόμη για να εκτοξευτεί η τιμή!! Εγώ στην βιοχημική που ειχα δεν είχα δίπλασιασμο καν απλά ανέβηκε λίγο!! Όμως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που οι χοριακες ήταν τέλειες απέβαλαν στην 9η εβδομάδα!! Δεν έχει σχέση αυτό!! Ηρέμησε λίγο! Εδώ μέσα υπάρχουν περιπτώσεις με οριακές χοριακες και χοριακες που αυξανοντουσαν κατά 60% και οι κοπέλες κρατάνε στα χέρια τους τα μωρά τους!! Μην είσαι τόσο απαισιόδοξη κανεις κακό κυριως σε εσενα!!και επανελαβε την χοριακη σου όπως σου είπε ο γιατρός!

Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

Έχω κι άλλο ένα κοριτσάκι σε λίγους μήνες 2χρ

Να σου ζησει η μπεμπα! Αρα εχεις ξαναπερασει τη διαδικασια αυτη! Πραγματικα πιστευω πως ολα θα πανε καλά! Εξαρταται απο το ποτε εγινε  η σύλληψη, ποτε εκανες χοριακη κ τι κυκλο θα ειχες. Θετικη σκεψη να εχεις κ μη συγκρινεις χοριακες κλπ. 

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω τι λέτε κορίτσια μου αλλά ψάχνω έστω μια ιστορία να πιαστώ ακόμα και σε ξένα σαιτ

οσες εγκυμοσύνες πήγαν καλά αυξάνονταν πολύ γρήγορα οι χοριακες τουλάχιστον σ αυτό το σταδιο

σας ευχαριστώ πάντως 


vIBzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elerina80 είπε:

Καλημέρα σε όλη την υπέροχη παρέα ! Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών για 2ο παιδάκι αγόρασα και εγώ τεστάκια ωορρηξίας. Τελευταία περίοδος 23/3. Με κύκλο 25-26 ημερών το τεστάκι βγήκε θετικό 4/4 και ακόμα πιο σκούρο 5/4 το πρωί. 5/4 το μεσημέρι βγήκε αχνό. Επαφή είχαμε στις 5/4 το βράδυ! Έχω ελπίδες λέτε? Αυτό που παρατήρησα βέβαια ότι το τεστάκι βγήκε κανονικά θετικό την 14η μέρα, κάτι που δεν συμφωνεί με τον κύκλο μου των 25-26 ημερών. Λέτε 1 χρόνο τώρα να έχανα την ωορρηξία μου? αααα και στις 7/4 είχα το πρωί για μια φορά μόνο λίγα καφέ υγρά....

Γεια σου κοριτσι μου!!! Καλα εκανες και πηρες τα τεστακια ωορρηξιας τουλαχιστον τωρα ξερεις ποτε κανεις ωορρηξια... Μαζι θα περιμενουμε τα αποτελεαματαααα.... Εγω εκανα ωορρηξια στις 5/4...  Ευχομαι να εχουμε ενα θετικο αποτελεσμα σε λιγες μερες... 

Just now, xazo_mother είπε:

Καταλαβαινω τι λέτε κορίτσια μου αλλά ψάχνω έστω μια ιστορία να πιαστώ ακόμα και σε ξένα σαιτ

οσες εγκυμοσύνες πήγαν καλά αυξάνονταν πολύ γρήγορα οι χοριακες τουλάχιστον σ αυτό το σταδιο

σας ευχαριστώ πάντως 

Κοριτσι μου θα σου πω και εγω τα ιδια με τις αλλες κοπελες... Θελουμε διπλασιαμο... Αφου διπλασιαζεται εισαι οκ... Ο καθε οργανισμος και η καθε κύηση ειναι διαφορετικη... Μην βαζεις τα χειροτερα στο μυαλο σου!!! Περιμενε λιγες μερες και πηγενε παλι για χοριακη!!!/και θα δεις ολα καλα θα πανε!!!!!!!

Just now, Pagor είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ σας έχασα εχθές δεν μπήκα σχεδόν καθόλου ...ήμουν μόνιμα έξω και έμπαινα και σας διάβαζα στα κλεφτα.....βλέπω πολύ αισιόδοξια και χαίρομαι τρέλα.....έτσι πάμε γερά...να δούμε ποιες περιμένουν τώρα ένα θετικό τεστακι εγκυμοσύνης????

Εγω pagor μου μεχρι τις 17/4  αλλα δεν ξερω αν θα κρατηθω μεχρι τοτε..... Μπορει ν κανω πιο νωρις....

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Καλα εκανες και πηρες τα τεστακια ωορρηξιας τουλαχιστον τωρα ξερεις ποτε κανεις ωορρηξια... Μαζι θα περιμενουμε τα αποτελεαματαααα.... Εγω εκανα ωορρηξια στις 5/4...  Ευχομαι να εχουμε ενα θετικο αποτελεσμα σε λιγες μερες... 

 

Σ ευχαριστώ πολυ!!!! Ναι ήθελα να ελέγξω ωορρηξία με τα τεστάκια!!! Εχεις καθόλου συμπτώματα?Καλή μας επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elerina80 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ!!!! Ναι ήθελα να ελέγξω ωορρηξία με τα τεστάκια!!! Εχεις καθόλου συμπτώματα?Καλή μας επιτυχία!!!!

Οχι τιποτα απολύτως λογικά όμως δεν θα έχει γίνει ακόμη η εμφύτευση αν εχει πιαστει το σπορακι.... Αυτες τις μέρες θα γίνει αν γινει και μετά μπορεί να ξεκινήσουν τα συμπτώματα... Αρα υπομονη....

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση...συνήθως από τα μέσα του κύκλου μου ή και λίγο μετα μου πρηζεται το στηθος. Τωρα ακομα τιποτα....πιθανον να μην εκανα ωορρηξία ε; γιατί λογικά κάπου αυτες τις μερες εχω ωορρηξία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Καλα εκανες και πηρες τα τεστακια ωορρηξιας τουλαχιστον τωρα ξερεις ποτε κανεις ωορρηξια... Μαζι θα περιμενουμε τα αποτελεαματαααα.... Εγω εκανα ωορρηξια στις 5/4...  Ευχομαι να εχουμε ενα θετικο αποτελεσμα σε λιγες μερες... 

Κοριτσι μου θα σου πω και εγω τα ιδια με τις αλλες κοπελες... Θελουμε διπλασιαμο... Αφου διπλασιαζεται εισαι οκ... Ο καθε οργανισμος και η καθε κύηση ειναι διαφορετικη... Μην βαζεις τα χειροτερα στο μυαλο σου!!! Περιμενε λιγες μερες και πηγενε παλι για χοριακη!!!/και θα δεις ολα καλα θα πανε!!!!!!!

Εγω pagor μου μεχρι τις 17/4  αλλα δεν ξερω αν θα κρατηθω μεχρι τοτε..... Μπορει ν κανω πιο νωρις....

Πόσο χαιρόμαι που σε βλέπω και από τα δικά μας τα μέρη...εύχομαι μόνο σαν επισκέπτρια και σύντομα να εγκατασταθεί στις μανουλες του Δεκεμβρίου 2019....με το καλό εύχομαι...με ένα μεγάλο +++++++...

Just now, Annie4 είπε:

Κορίτσια ερώτηση...συνήθως από τα μέσα του κύκλου μου ή και λίγο μετα μου πρηζεται το στηθος. Τωρα ακομα τιποτα....πιθανον να μην εκανα ωορρηξία ε; γιατί λογικά κάπου αυτες τις μερες εχω ωορρηξία.

Καρδούλα μου όμορφη ξέρω πως είναι να ψάχνεις σύμπτωματα παντού...ακόμα κ η απουσία σύμπτωματων είναι μια ένδειξη για εμάς για να αναρωτηθούμε....θα σου πω ότι εγώ πάντα πονάω 7μερες πριν...πάντα και πολύ...πρηζομαι πονάω παντού από στήθος ,μέση, κοιλιά.. πονοκέφαλοι....αλλά μέχρι τώρα τίποτα...τον προηγούμενο μήνα που έκανα κανονικά ωορρηξια μιας και εγω τις ελενχο πάντα με τεστ η με την γιατρό μου θα σου πω ότι δεν είχα τίποτα... απόλυτο τίποτα.. σαν να μην περιμένω ...και απλά ξαφνικά ήρθε...και εγώ αρχικά έλεγα ρε μπας και άλλαξε κάτι και...αλλά ... τίποτα ...θέλω να σου πω ότι όλα μπορεί να  είναι σύμπτωματα και όλα μπορεί να μην είναι τίποτα... εύχομαι βέβαια ολόψυχα να έχεις ένα μικρό σπορακι και ας μην το ξέρεις ακόμα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagor είπε:

Πόσο χαιρόμαι που σε βλέπω και από τα δικά μας τα μέρη...εύχομαι μόνο σαν επισκέπτρια και σύντομα να εγκατασταθεί στις μανουλες του Δεκεμβρίου 2019....με το καλό εύχομαι...με ένα μεγάλο +++++++...

Καρδούλα μου όμορφη ξέρω πως είναι να ψάχνεις σύμπτωματα παντού...ακόμα κ η απουσία σύμπτωματων είναι μια ένδειξη για εμάς για να αναρωτηθούμε....θα σου πω ότι εγώ πάντα πονάω 7μερες πριν...πάντα και πολύ...πρηζομαι πονάω παντού από στήθος ,μέση, κοιλιά.. πονοκέφαλοι....αλλά μέχρι τώρα τίποτα...τον προηγούμενο μήνα που έκανα κανονικά ωορρηξια μιας και εγω τις ελενχο πάντα με τεστ η με την γιατρό μου θα σου πω ότι δεν είχα τίποτα... απόλυτο τίποτα.. σαν να μην περιμένω ...και απλά ξαφνικά ήρθε...και εγώ αρχικά έλεγα ρε μπας και άλλαξε κάτι και...αλλά ... τίποτα ...θέλω να σου πω ότι όλα μπορεί να  είναι σύμπτωματα και όλα μπορεί να μην είναι τίποτα... εύχομαι βέβαια ολόψυχα να έχεις ένα μικρό σπορακι και ας μην το ξέρεις ακόμα ...

Ναι  μπαινω και εδω και διαβαζω τα νεα σας!!!! Ευχαριστω πολυ αγαπη...  Θα μαθουμε σε λιγες μερες οι οποιες δεν περνανε με τιποτα!!!! Εσυ κοριτσι εβγαλες τελικα ακρη με τα τεστακια?? Ειχες πει οτι θα το πας χαλαρα απο εδω και περα?? Καλα θυμαμαι?? 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Ω ρε συ, συγγνωμη, μπερδευτηκα. Σου ευχομαι να γινεις αυτη η μανουλα συντομα. Μπερδευομαι με τις κοπελες εδω, συγγνωμη.

Πρηξιμο στηθους ειχες πριν την περιοδο ομως; κι απλα δεν ειχες στην εγκυμοσυνη;

Λογικο αγαπη να μπερδευομαστε ακομα δεν εχουμε μαθει η μια την αλλη :)!!! Παντα εχω πρηξιμο πριν την περιοδο κ λιγα πονακια μια μερα πριν κ οταν προεκυψε εγκυμωσυνη ειχε πρηστει λιγο το στηθος μου κ οσο περναγαν οι μερες ξεπρηζοταν αυτο πριν την καθυστερηση!!! κ καμια αλλη ενοχληση !!! Βεβαια αυτο στον δικο μου οργανισμο αλλες βιωνουν αλλα συμπωματα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Πόσο χαιρόμαι που σε βλέπω και από τα δικά μας τα μέρη...εύχομαι μόνο σαν επισκέπτρια και σύντομα να εγκατασταθεί στις μανουλες του Δεκεμβρίου 2019....με το καλό εύχομαι...με ένα μεγάλο +++++++...

Καρδούλα μου όμορφη ξέρω πως είναι να ψάχνεις σύμπτωματα παντού...ακόμα κ η απουσία σύμπτωματων είναι μια ένδειξη για εμάς για να αναρωτηθούμε....θα σου πω ότι εγώ πάντα πονάω 7μερες πριν...πάντα και πολύ...πρηζομαι πονάω παντού από στήθος ,μέση, κοιλιά.. πονοκέφαλοι....αλλά μέχρι τώρα τίποτα...τον προηγούμενο μήνα που έκανα κανονικά ωορρηξια μιας και εγω τις ελενχο πάντα με τεστ η με την γιατρό μου θα σου πω ότι δεν είχα τίποτα... απόλυτο τίποτα.. σαν να μην περιμένω ...και απλά ξαφνικά ήρθε...και εγώ αρχικά έλεγα ρε μπας και άλλαξε κάτι και...αλλά ... τίποτα ...θέλω να σου πω ότι όλα μπορεί να  είναι σύμπτωματα και όλα μπορεί να μην είναι τίποτα... εύχομαι βέβαια ολόψυχα να έχεις ένα μικρό σπορακι και ας μην το ξέρεις ακόμα ...

Κοριτσάκι μου ειλικρινά εχεις δικιο. Δεν ψαχνω συμπτωματα εγκυμοσυνης, ειναι τοοοσο νωρις. Απλα αναρωτιεμαι αν η απουσια πρηξιματος στηθους συνεπαγεται απουσια ωορρηξίας, αλλά μου το διέψευσες. Όλα παιζουν βεβαια, εχω το νου μου...δεν παραμυθιαζομαι! 

Καλή μουυυ :-)

Just now, maria_kltha είπε:

Λογικο αγαπη να μπερδευομαστε ακομα δεν εχουμε μαθει η μια την αλλη :)!!! Παντα εχω πρηξιμο πριν την περιοδο κ λιγα πονακια μια μερα πριν κ οταν προεκυψε εγκυμωσυνη ειχε πρηστει λιγο το στηθος μου κ οσο περναγαν οι μερες ξεπρηζοταν αυτο πριν την καθυστερηση!!! κ καμια αλλη ενοχληση !!! Βεβαια αυτο στον δικο μου οργανισμο αλλες βιωνουν αλλα συμπωματα!!!

:-) κοιτα να δεις πόσα συμβαίνουν, πόσο διαφοροποιούνται όλα σε κάθε γυνάικα! Εγω απλα ανησυχησα μηπως σημαινει πως δεν κανω ωορρηξία, αυτό μόνο, σε καμία περίπτωση δεν ψαχνομαι για εγκυμοσυνη, ειναι πολύ πολύ νωρίς. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πρώτη φορά συμμετέχω σε forum. Σας διαβάζω κ μου φτιάχνεται τη διάθεση. :) Εγώ είμαι 29 χρονών κ με τον άντρα μου είμαστε πολλά χρόνια ζευγάρι, ωστόσο δεν κάναμε ποτέ προσπάθειες για μωράκι. Παντρευτήκαμε τον Αύγουστο κ από τότε εδώ κ 8 μήνες δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει. Εμένα ο κύκλος μου απο 12 χρονών είναι μεγάλος περίπου 45 μέρες, έχω φτάσει κ 56 σπάνια βέβαια. Η γυναικολόγος μου που με παρακολουθεί απο έφηβη ποτέ δεν έθεσε θέμα ΣΠΩ αν κ το συζήτησα πολλές φορές (περα του μεγάλου κυκλου δεν εχω κανενα αλλο απο τα συμπτώματα). Για να μην σας κουράζω άλλαξα γιατρό μετα από 15 χρόνια για να μου πεί ότι έχω ΣΠΩ κ ότι όσο κ αν προσπαθούμε αν δεν "στοχεύουμε" σωστά δύσκολα θα έρθει το πολυπόθητο. Ξεκινησα διάφορες βιταμίνες και τα inofert plus εδω κ 2 μήνες. Παράλληλα άρχισα να βάζω κιλά. Μέσα σε 4 μήνες έβαλα 8 κιλά.(Περιττό να πώ πως με καθε 2κιλο ο αντρας μου νόμιζε ότι είμαι έγκυος :-D) Πήγα έκανα εξετάσεις κ τελικά ανέπτυξα κ θυροειδή κ ξεκίνησα medithyrox. Τι να πώ.. Είχα αρχίσει να επιρεάζομαι πάρα πολύ.. Αλλα νομίζω πως τώρα έχω ηρεμίσει.. Ελπίζω πως ο οργανισμός μου θα έρθει σε μία ισοροπία κ θα καταφέρουμε κ εμείς να αποκτήσουμε μωράκι το 2020 :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ σας έχασα εχθές δεν μπήκα σχεδόν καθόλου ...ήμουν μόνιμα έξω και έμπαινα και σας διάβαζα στα κλεφτα.....βλέπω πολύ αισιόδοξια και χαίρομαι τρέλα.....έτσι πάμε γερά...να δούμε ποιες περιμένουν τώρα ένα θετικό τεστακι εγκυμοσύνης????

Γεια σου αγαπη μου . Εγω ειμαι με το ενα ποδι σε αυτο το γκρουπ με το αλλο ποδι στο 2019 . Περιμενω μεχρι 14/4 να ΜΗΝ ερθει . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...