Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, elerina80 είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ! Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι τα καφέ τα είδα στις 7/4 αλλά εγώ επαφή είχα μόνο 5/4...

Μια χαρά έίναι νομίζω, να ξέρεις. Άλλωστε απο οτι λενε και τα κοριτσια εδω το θετικο τεστακι ειναι 24-48 ωρες πριν την ωορρηξία.

Σου ευχομαι να πιαστηκε το σπορακι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moomin είπε:

Αυτο με το σπερμα δεν το ηξερα!

@Moomin Αν ξεκινησεις με τον άντρα σου να ερχεσαι σε επαφες ανα δευτερη μερα απο την 8-9 μερα μεχρι την 16 να ειναι μεσα η μερα ωορρηξιας ανεξαρτητα ποια ειναι η μερα αυτη τοτε εχεις τις ιδιες κ μπορει κ περισοοτερες πιθανοτητες σύλληψης. Ακου μια θεωρια... υποθετικα εχεις ωορρηξία στην 14 μερα εχεις επαφη την 12 ή 13 το σπερμα που τελικα θα επιβιωσει μεχρι την ωορρηξια ειναι κ το πιο δυνατο...Ολα ειναι θεωριες γιατι ολα γινονται !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ σας έχασα εχθές δεν μπήκα σχεδόν καθόλου ...ήμουν μόνιμα έξω και έμπαινα και σας διάβαζα στα κλεφτα.....βλέπω πολύ αισιόδοξια και χαίρομαι τρέλα.....έτσι πάμε γερά...να δούμε ποιες περιμένουν τώρα ένα θετικό τεστακι εγκυμοσύνης????

Καλημέρα @Pagor μου!!! Εγώ περιμένω μεγάλη βδομάδα, τωρα διανύω πιυανότατα γόνιμες αλλά αυτή τη φορά το χουμε πάει σερί πολλές μέρες, θα τα πετυχουμε τα αυγουλάκια, σίγουρα. Αλλά πολύ τυχερό μου φάίνεται να πιάσει κιόλας. Να ρωτήσω...ποιας το στηθος πρηζεται πριν την περίοδο; πρηζετςι παντα με την εναρξη της ωορρηξίας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

Οποτε και να έγινε η εμφύτευση από 36 έπρεπε να ανεβεί πιο πολύ :(

Ευχάριστω για τη συμπαράσταση αλλά όσες ιστορίες με αίσιο τέλος διαβάζω δεν είχαν τόσο μικρή αύξηση 

απο 30-40 όλες έφταναν πάνω από 100

(Το εχω γραψει απειρες φορες και θα το γραψω αλλη μια!! Εγω, τη 2η μερα καθυστερησης ειχα χοριακη 6!!! Και αυτη τη στιγμή κραταω αγκαλια μια μπουμπου 25 ημερων!)

αυτη ειναι μια συντομη ιστορια χαμηλης χοριακης μια μανουλας!!!  Σταματα να εισαι απαισιοδοξη θα μπω στον υπολογοστη να σε ταρακουνησω !!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_kltha είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου κοιτα απο την στιγμη που θα γινει η ωορρηξια εχεις πειπου 12 με 24 ωρες περιθωριο στο περιπου γιατι εξαρτώνται κ πολλοι παραγοντες για να ερθεις σε επαφη.Για καλυτερα αποτελεσματα καλο θα ειναι να ερχεστε σε επαφη απο την 8-9 μερα του κυκλου μεχρι την 16 ανα περιπου 2 μερες διοτι περα απο την μερα ωορρηξιας θα εχεις κ σπερμα ετοιμο να περιμενει το ωάριο (το σπερμα θελει 90 λεπτα να φτασει απο τον τραχηλο) Οποτε δεν θα χρειαζεται να αγχωνεσαι κ για τις μερες !!!

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Επειδή ένα χρόνο τώρα προσπαθούμε και δεν είχαμε αποτέλεσμα πήρα τα τεστάκια να βεβαιωθώ για την ωορρηξία τουλάχιστον..Και πράγματι είδα ότι σε κύκλο 25-26 ημερών δεν έκανα ωορηξία την 11η-12η μέρα αλλά αφού σκούρηνε το τεστάκι στις 5/4 έκανα ωορηξία στις 6/4 που ήταν 15η μέρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, maria_kltha είπε:

(Το εχω γραψει απειρες φορες και θα το γραψω αλλη μια!! Εγω, τη 2η μερα καθυστερησης ειχα χοριακη 6!!! Και αυτη τη στιγμή κραταω αγκαλια μια μπουμπου 25 ημερων!)

αυτη ειναι μια συντομη ιστορια χαμηλης χοριακης μια μανουλας!!!  Σταματα να εισαι απαισιοδοξη θα μπω στον υπολογοστη να σε ταρακουνησω !!! 

Ο ρυθμός αύξησης με απασχολεί όχι η τιμή :(


vIBzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_kltha είπε:

(Το εχω γραψει απειρες φορες και θα το γραψω αλλη μια!! Εγω, τη 2η μερα καθυστερησης ειχα χοριακη 6!!! Και αυτη τη στιγμή κραταω αγκαλια μια μπουμπου 25 ημερων!)

αυτη ειναι μια συντομη ιστορια χαμηλης χοριακης μια μανουλας!!!  Σταματα να εισαι απαισιοδοξη θα μπω στον υπολογοστη να σε ταρακουνησω !!! 

Αααχ, να σου ζησει μωρεεε!!! Για πες...ειχες καθολου συμπτωματα;

Just now, xazo_mother είπε:

Ο ρυθμός αύξησης με απασχολεί όχι η τιμή :(

36×2=72! Κι εχεις 86 καλή μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Αααχ, να σου ζησει μωρεεε!!! Για πες...ειχες καθολου συμπτωματα;

χαχαχαχα οχι δεν ειμαι εγω αυτη η μανουλα εγω θελω να γινω αλλα εχω δρομο μπροστα μου !!!!

Παντως οταν ειχα την βιοχημικη δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε πρηξιμο στηθους ουτε πονους περιοδου ουτε τπτ !!!! Μονο συχνοουρία κ αυτο μπορει να ηταν απο την αγωνια μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Αααχ, να σου ζησει μωρεεε!!! Για πες...ειχες καθολου συμπτωματα;

36×2=72! Κι εχεις 86 καλή μου

Ναι αλλά τόσο αρχή θέλουν * 3

Αν δείτε ιστορίες κοριτσιών όλες είχαν αποβολές με τόσο μικρή αύξηση 

  • Μου αρέσει 1

vIBzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, maria_kltha είπε:

@Moomin Αν ξεκινησεις με τον άντρα σου να ερχεσαι σε επαφες ανα δευτερη μερα απο την 8-9 μερα μεχρι την 16 να ειναι μεσα η μερα ωορρηξιας ανεξαρτητα ποια ειναι η μερα αυτη τοτε εχεις τις ιδιες κ μπορει κ περισοοτερες πιθανοτητες σύλληψης. Ακου μια θεωρια... υποθετικα εχεις ωορρηξία στην 14 μερα εχεις επαφη την 12 ή 13 το σπερμα που τελικα θα επιβιωσει μεχρι την ωορρηξια ειναι κ το πιο δυνατο...Ολα ειναι θεωριες γιατι ολα γινονται !!!

Εχω παρει τεστακια αλλα το εχω διαβασει κ αυτο που εγραψες! Απλα οταν δεν εχουμε επαφες μεσα στις γονινες με πιανουν τυψεις κ κακως το κανω αυτο. Ολα γινονται παντως οπως το εγραψες!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

Δε νομίζω ότι θα επαναλάβω 

 

Αν σε αγχωνει αφησε να περασουν καποιες μερες οχι ομως πολλες. Γιατι τοση απογοήτευση αφου ολες οι κοπελες σου εξηγησαμε καποια πραγματα που ισχυουν. Γιατροι δεν ειμαστε εννοειται! Ειναι το 1ο σου η εχεις κ αλλο; να εισαι σε επικοινωνια με το γιατρο σου κ ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, xazo_mother είπε:

Ναι αλλά τόσο αρχή θέλουν * 3

Αν δείτε ιστορίες κοριτσιών όλες είχαν αποβολές με τόσο μικρή αύξηση 

Καλέ τι απαισιοδοξία είναι αυτή...κοίτα ότι να γίνει θα γίνει...τι οφείλει να γίνεσαι έτσι και να στεσαρεις ένα πλασματακια που τώρα είναι μέσα σου. . πράγματικα τι οφείλει???μόνο κακό κάνεις σε εσένα κ σε αυτό πλάσμα. .έχεις ένα θαύμα μέσα σου...ότι είναι να γίνει θα γίνει.. ηρέμησε και σκέψου θετικά...μια χαρά χοριακη είχες .. μια χαρά σχεδον 3πλασιαστηκε κ εσένα.  Είναι τόσο άσχημο αυτό που κάνεις στον εαυτό σου ..από αγάπη στο λέω καθαρά ..όλα θα κάνε καλά...σκέψου θετικά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_kltha είπε:

χαχαχαχα οχι δεν ειμαι εγω αυτη η μανουλα εγω θελω να γινω αλλα εχω δρομο μπροστα μου !!!!

Παντως οταν ειχα την βιοχημικη δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε πρηξιμο στηθους ουτε πονους περιοδου ουτε τπτ !!!! Μονο συχνοουρία κ αυτο μπορει να ηταν απο την αγωνια μου

Ω ρε συ, συγγνωμη, μπερδευτηκα. Σου ευχομαι να γινεις αυτη η μανουλα συντομα. Μπερδευομαι με τις κοπελες εδω, συγγνωμη.

Πρηξιμο στηθους ειχες πριν την περιοδο ομως; κι απλα δεν ειχες στην εγκυμοσυνη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...