Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Κι εμένα φιλάει τη κοιλίτσα κ του λέω βάλε το χέρι σ να σε κλωτσισει το μωρό κ κάνω και καλά κίνηση με τη κοιλιά ότι κλωτσαει...χιχιχι πολύ γέλιο! Βέβαια κάνει και κάτι συγκρατημενες αγριαδες αλλά το ελέγχουμε!

Πω πω σε λίγο καιρό θα τα έχουμε αγκαλίτσα μια σταλιά πλασματακια!!! Πόσο μου άρεσε να το θηλάζω το βράδυ, ήταν η πιο δική μας στιγμή αφού όταν έπαψε να ξυπνάει, ξυπνούσα εγώ από συνήθεια κ καθόλου η κ το κοιτούσα!

Αχ  πρωτομανούλες τι σας περιμένει! Πόση ομορφιά!!! Με αυτή τη σκέψη να κοιμηθούμε με μια αγκαλίτσα γεμάτη την ομορφιά της ζωης!

Η πιο όμορφη σκέψη κ το πιο υπέροχο συναίσθημα!! Καληνύχτα σε όλες και σε όλα τα νινακια, εντός κι εκτός!:wink:

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν του έμαθα κάτι!! Νομίζω πως στην πραγματικότητα θέλει να με δαγκώσει ή κάτι τέτοιο!

Τα φιλάκια στο μαγουλακια μου έχουν λείψει πάρα πολύ αλλά δε μου τη κάνει τη χάρη! Να τα χαρείς οσο τα δίνει!!! Έτσι κάθε μέρα βρίσκουν άλλους τρόπους να τρελαινόμαστε ακόμη πιο πολύ!!!

Για την ώρα βολευομαι με αυτά που δίνει στο αδερφάκι κ με τις αγκαλίτσες που μου χαϊδεύει κ τα μαλλάκια με τα χεράκια από πισω:wub:

 

Οχι εμεις του τα μαθαινουμε. Π.χ. λεω κανε μα την μαμα. Και του δινω φιλι. Και τελος παντων γενικα ετσι τα μαθαινει ολα. Και το οτι τρωει με πιρουνι , ειναι επειδη τρωμε ολοι μαζι στο τραπεζι και μας παρατηρει.

Ειναι μαιμουδες τα παιδια. Σφουγγαρια.εμεις ειμαστε ολη μερα απο πανω του. Και συνεχεια του δινουμε ερεθισματα. Εχει κατακτησει τν κοσμο,

Οπως και ο παιδαρος σου! Ειναι γλυκας απ οσα διαβαζω! Καλοτυχος ευχομαι!


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ φορούσα 70b κ πήρα 80c! Κοιτά είναι μεγάλο το c, αλλά δεν το αλλάζω γιατί θεωρώ ότι θα πρηστω κι άλλο....  την έχω πάρει της medela ίσως τη βάλω κ εγώ στις θηλές αλλά σε θέλω να δω γάλα ακόμα!!!!

Πρώτα από όλα είναι απαίσιο κ μου είπαν ότι μαυρίζει τα δόντια, το γράφει κιολας μέσα στο χαρτάκι των οδηγιών! Θα πάρω πρωί πρωί την οδοντίατρο.... αναθεματισμένος αιματοκρίτης!

Ναι είναι τελείως χάλια!! Αυτό έπαιρνα στην αρχή κ του είπα να μου το αλλάξει γτ ήταν σαν να πίνω αίμα.. τώρα τον παίρνω σε χαπακια κ είναι μια χαρά!! Πες να σου γράψει σε χαπακια κ θα ξενοιασεις!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

 Κ εσύ το έριξες στις δουλειές;;;σιγά σιγά κ με προσοχή ε;;;

Μωρέ είναι πρώτος ξάδερφος του συζύγου κ δεν θέλω να τον αφήσω μόνο του αν κ μου το είπε αν δεν έχω διάθεση να μην πάω, αλλά έτσι κ αλλιώς είναι πρωινός γάμος χαλαρά πράγματα...

Χαπακια σίδηρο παίρνω εγώ!!

ΑΑΑα κ εμένα αγαπημένη ήρθαν σήμερα τα νυχτικά τα έβαλα για πλύσιμο με το μάτι όπως τα έκοψα περίπου γόνατο μου έρχονται , το medium πήρα κ είναι φαρδύ αλλά κ εγώ τα κρατάω να είναι ανετα...

Πόσο μακρυά σου είναι εσένα;;ποιο πήρες;;

Μη σκας καλέ αφού είναι κ πρωί δν χρειάζεται να είσαι κ υπερπαραγωγή! Ούτως ή άλλως θα κλέψεις τη παράσταση! Βάλε ένα φορεματάκι απλό να μν λέει κ το σοι και σε ματιασουν! Αχαχαχα :mrgreen:

  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κ τα κοχύλια αυτά τα φόραγες συνέχεια?

Απο τν 8ο κ επειτα ναι, μεσα απ το σουτιεν. Γ αυτο και πηρα απ το hm μεγαλυτερα μεγεθη για να μπαινει και το κοχυλι μεσα. Και αν σταξει γαλα το συλλεγει κιολας. Εξαιρετικα ηταν .δν εχω λογια. Επιθεματα φορεσα οταν γεννησα και ηθελα να βγω εξω. Στο σπιτι τα χα ολα εξω, να ξερενεται το δικο μας γαλα πανω στην θηλη, καθως εχει επουλωτικες ιδιοτητες.

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ninamc είπε:

Οχι εμεις του τα μαθαινουμε. Π.χ. λεω κανε μα την μαμα. Και του δινω φιλι. Και τελος παντων γενικα ετσι τα μαθαινει ολα. Και το οτι τρωει με πιρουνι , ειναι επειδη τρωμε ολοι μαζι στο τραπεζι και μας παρατηρει.

Ειναι μαιμουδες τα παιδια. Σφουγγαρια.εμεις ειμαστε ολη μερα απο πανω του. Και συνεχεια του δινουμε ερεθισματα. Εχει κατακτησει τν κοσμο,

Οπως και ο παιδαρος σου! Ειναι γλυκας απ οσα διαβαζω! Καλοτυχος ευχομαι!

Αστεράκια φωτεινά!! 

Έτσι θέλουν τα παιδάκια από πάνω κ μαζί! Αυτό κανει θαύματα! Μαζί παντού κ παντα! Βλέπουν συμπεριφορές κ μαθαίνουν

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι είναι τελείως χάλια!! Αυτό έπαιρνα στην αρχή κ του είπα να μου το αλλάξει γτ ήταν σαν να πίνω αίμα.. τώρα τον παίρνω σε χαπακια κ είναι μια χαρά!! Πες να σου γράψει σε χαπακια κ θα ξενοιασεις!!

Ρε παίρνω κ χάπι κ επειδή έπεφτε ο αιματοκρίτης πολύ, τώρα θα παίρνω κ τα δυο! Αστα...

Just now, EugenJen είπε:

 Κ εσύ το έριξες στις δουλειές;;;σιγά σιγά κ με προσοχή ε;;;

Μωρέ είναι πρώτος ξάδερφος του συζύγου κ δεν θέλω να τον αφήσω μόνο του αν κ μου το είπε αν δεν έχω διάθεση να μην πάω, αλλά έτσι κ αλλιώς είναι πρωινός γάμος χαλαρά πράγματα...

Χαπακια σίδηρο παίρνω εγώ!!

ΑΑΑα κ εμένα αγαπημένη ήρθαν σήμερα τα νυχτικά τα έβαλα για πλύσιμο με το μάτι όπως τα έκοψα περίπου γόνατο μου έρχονται , το medium πήρα κ είναι φαρδύ αλλά κ εγώ τα κρατάω να είναι ανετα...

Πόσο μακρυά σου είναι εσένα;;ποιο πήρες;;

Πήρα εκείνο το ροζ από οργανικό βαμβακι όχι αυτό με τη δαντέλα γιατί δεν έβρισκα νούμερο το σκέτο πήρα! Medium, κάτω από το γόνατο είναι αλλά είναι ωραία ποιότητα δεν έχω παράπονο! Αν δεν είχα διδυμα θα έπαιρνα small!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καληνύχτα κοριτσουδια μου !!

Θα κοιμηθω με τη σκέψη πως τον έχω αγκαλιά κ θηλάζει..

Εύχομαι κ σε εσάς τα πιο όμορφα ονειρα!! Μουτσια!!:x

Έλα έλιωσα γλυκούλα! Δεν αργεί να ξέρεις!!! 

Φιλάκια κι ετοιμάσου για τρέλες πόζες αύριο!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μη σκας καλέ αφού είναι κ πρωί δν χρειάζεται να είσαι κ υπερπαραγωγή! Ούτως ή άλλως θα κλέψεις τη παράσταση! Βάλε ένα φορεματάκι απλό να μν λέει κ το σοι και σε ματιασουν! Αχαχαχα :mrgreen:

Χαχαχαχα μα ενώ στην αρχή λες α είναι πρωί τέλεια κάτι απλό κ είμαι οκ, μετά λες μήπως είναι πολύ απλό για γάμο;;;κ μετά άντε βρες κάτι να χωράει την κοιλάρα!! :lol:

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε παίρνω κ χάπι κ επειδή έπεφτε ο αιματοκρίτης πολύ, τώρα θα παίρνω κ τα δυο! Αστα...

Πήρα εκείνο το ροζ από οργανικό βαμβακι όχι αυτό με τη δαντέλα γιατί δεν έβρισκα νούμερο το σκέτο πήρα! Medium, κάτω από το γόνατο είναι αλλά είναι ωραία ποιότητα δεν έχω παράπονο! Αν δεν είχα διδυμα θα έπαιρνα small!

Οχι μωρέ καλύτερα φαρδιά για να έχουμε κ χώρο!!! Εμένα έχει πεταχτεί τόσο η κοιλιά που ο αφαλός έχει γίνει σχεδόν επίπεδος σε λίγο δλδ θα πεταχτεί κ αυτός...κ δεν έχω χειροτεροοοοο

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Χαχαχαχα μα ενώ στην αρχή λες α είναι πρωί τέλεια κάτι απλό κ είμαι οκ, μετά λες μήπως είναι πολύ απλό για γάμο;;;κ μετά άντε βρες κάτι να χωράει την κοιλάρα!! :lol:

Οχι μωρέ καλύτερα φαρδιά για να έχουμε κ χώρο!!! Εμένα έχει πεταχτεί τόσο η κοιλιά που ο αφαλός έχει γίνει σχεδόν επίπεδος σε λίγο δλδ θα πεταχτεί κ αυτός...κ δεν έχω χειροτεροοοοο

Σου εχω χειρότερο!!! Πάνω που θα μαζευτεί μετά τη γέννα κ θα γίνει πάλι ωραία η κοιλίτσα, να ξαναμεινεις έγκυος κ να ξαναπεταχτει ο αφαλός με το καλημερα:P

Εγώ αυτό έπαθα αλλαααα... Το καλό είναι πως κάποια μαζί ξαναμαζευει!

Α! Εμένα τελικα πετάχτηκε ελάχιστα προς τα έξω...είναι λίγο ανατριχιαστικό που διαγράφει στα καλοκαιρινά ρούχα αλλά τότε θα είμαστε σε φάση που θα συμβαίνουν πολλά ανατριχιαστικα οπότε κομπλε


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ σίγουρα έχω γιατί τα κρατάει ζεστά τα μεμε ο μεγάλος για τον μικρο! Που να τα αφήσει????πουυυ

Έχω επιθέματα από την πρώτη εγκυμοσύνη φαντάσου, γιατί δεν ήθελα να τα φοράω ,ήθελα να παίρνω αέρα κι αν λερωνα άλλαζα μπλουζάκια!! 

Μόνο οπότε έβγαινα εκτός σπιτιού φορούσα 

Για πες!!!

@RenezΝα σας πω την αλήθεια κοίταξα κ σήμερα στο Mothercare, το μεγάλο στον Άλιμο, κ πλενόμενα δεν είχαν! Ο Σκρουτζ όμως βγάζει μπόλικα! Γράψτε "πλενόμενα επιθέματα στήθους" και θα σας τα βγάλει! Όλες οι μεγάλες εταιρείες βγάζουν, Medela, Lansinoh, Carriwell... Γύρω στα 10 ευρώ...

Εγώ τα χα πρωτοδεί στα οικο-μαμαδοσάιτ της Γαλλίας, τα οποία έχουν κ διάφορα ψιλοπερίεργα πράγματα όπως επιθέματα απο μελισσοκέρι για τις πληγωμένες ρώγες (λειτουργεί λένε....), 20 έουρος βεβαια...

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@RenezΝα σας πω την αλήθεια κοίταξα κ σήμερα στο Mothercare, το μεγάλο στον Άλιμο, κ πλενόμενα δεν είχαν! Ο Σκρουτζ όμως βγάζει μπόλικα! Γράψτε "πλενόμενα επιθέματα στήθους" και θα σας τα βγάλει! Όλες οι μεγάλες εταιρείες βγάζουν, Medela, Lansinoh, Carriwell... Γύρω στα 10 ευρώ...

Εγώ τα χα πρωτοδεί στα οικο-μαμαδοσάιτ της Γαλλίας, τα οποία έχουν κ διάφορα ψιλοπερίεργα πράγματα όπως επιθέματα απο μελισσοκέρι για τις πληγωμένες ρώγες (λειτουργεί λένε....), 20 έουρος βεβαια...

Για τις πληγωμένες θηλές το καλύτερο γιατρικό είναι να μη φοράς τίποτα κ να απλώσεις στην περιοχή λίγο γάλα από το στήθος!(μένουν σταγόνες αφού θηλάσει το παιδί)

Θα τα ψάξω τα επιθέματα,μιας κ δε μπορούμε να κόψουμε όλα τα σερβιετοειδη ας κόψουμε αυτά!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Χαχαχαχα μα ενώ στην αρχή λες α είναι πρωί τέλεια κάτι απλό κ είμαι οκ, μετά λες μήπως είναι πολύ απλό για γάμο;;;κ μετά άντε βρες κάτι να χωράει την κοιλάρα!! :lol:

Οχι μωρέ καλύτερα φαρδιά για να έχουμε κ χώρο!!! Εμένα έχει πεταχτεί τόσο η κοιλιά που ο αφαλός έχει γίνει σχεδόν επίπεδος σε λίγο δλδ θα πεταχτεί κ αυτός...κ δεν έχω χειροτεροοοοο

Ρε εγώ έχω από αυτούς τους ασφαλούς που είναι πολύ μέσα, δε φαίνεται κόμπος δε φαίνεται τίποτα! Δε ξέρω πως να το περιγράψω.... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι βραδυνή λογοδιαρροια ήταν αυτή;:-D

Λοιπόν συμφωνώ με την @OctoberMom όσες έχετε μεγάλο στήθος (εγώ έχω 85e) μόνο Λητώ και carriwell για σουτιέν θηλασμού. Είχα παρει πριν γεννησω κάτι απλά σουτιέν από mothercare αλλά μετά τη γεννα βάρυνε το στήθος από το μαιευτήριο κιόλας και πήγαινα καρφί για μαστίτιδα. Ευτυχώς στο Ρέα είχε ένα μαγαζί και με έσωσε μια κυριουλα που με είδε τούμπανο και μου προτεινε να αγοράσω το σουτιέν που είχε στο μαγαζί της! Κ εκείνο μου άρεσε αρκετά. 

@Renez και σήμερα διάβαζα πως αυτή την εβδομάδα αρχίζει η παραγωγή γαλακτος:-D. Μην τα ζουλας όμως γιατί λενε πως προκαλούνται συσπασεις και σε μεγαλύτερο μήνα πρόωρος τοκετός!

@EugenJen εχω κ εγώ 3 βαφτίσεις το καλοκαίρι (δεν ξέρω αν θα πάω σε όλες) και βρήκα φόρεμα απ' τη μαμά μου!:blink: Για ρωτά τη μήπως έχει κάτι για να βάλεις!

Καλά νέα εύχομαι σε όσες έχουν αύριο β επιπέδου!

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...