Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Ninamc είπε:

Δεν πηρα ποτε μομπιλε.. Γενικά τα θεώρησα πεταμενα χρήματα καθώς όλα τα κρεμαστά από το γυμναστήριο έμπαιναν σε ρηλαξ. Κουνια και λίκνο

Όποτε δεν πητα και δεν θα παρω... Αλλά αν βρεις κάτι πες το και στα νέα κορίτσια που ενδιαφέρονται... Χάλια ο ιπποπόταμος. Ναι αυτός με το φως στη πλατη.. Αισχοςς @EugenJen

Επειδή δεν έχω ακουσει τους ήχους της βίδρας θα παρψ αυτό που ξέρω ότι άρεσε πολυ στον γιο.. Τώρα θα φανεί αν θα αρέσει και στη μπεμπα... 

Εσύ θα έχεις ένα γαλάζιο κι ένα ροζ! Εγώ να πάρω κ δεύτερο μπλε???? :lol: Μπαααα


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κορίτσια μου δεν απάντησα σε όλες! Αλλά πραγματικά μόνο εσείς μου φτιάξατε την διάθεση και σας ευχαριστώ ομαδάρα μουυ... Και εγώ έτσι πιστευω οτι θα φαινόταν στην β επιπέδου τι στο καλό αφού το ξεψαχνισαμε!! Οπότε υπομονή κάνω και βλέπουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Χρόνια πολλά!!!!! Πολύχρονη :x Και γιατί το λες έτσι;! Οι τριανταρες βάζουν κάτω εικοσαρες :D Με το καλό να πάτε να δείτε και το μωράκι!  

@EugenJen Αχαα από κάτι τέτοιες σαν του λόγου σου μάθαιναν κ τα παιδιά μου αυτά τα τραγούδια :tongue: Τα ξημερώματα είχε γίνει καραμέλα! Από την μια η κουκουβάγια και από την άλλη ο Αργυρός! 

Ρεεε αραξτε οι 30αρε που θα μας βάλετε κ κατω!!! :P

Όσο για το μωράκι σου είπαμε,δε μας πειράζει με τα νεφράκια ο,τι κ αν είναι λύνεται κ ζει μια φυσιολογικοτατη ζωουλα η κοπέλαρα σου!!!!

@marianna1986 πολύχρονη κ ευτυχισμένη κοριτσάρα μου!!! Ότι επιθυμεις να το ζεις εύχομαι με όλη μου τη καρδιά!!!!

@Ninamc περαστικά μαναρακι μου αν κ ευελπιστώ πως ήταν στιγμιαίο έχεις κ το άγχος με τον μικρό που βγάζει δοντακια κ ίσως ήταν ψυχοσωματικο..πολλές φορές χτυπάει σε νεφρό κ έντερο το άγχος..

@Mariamarakiμου καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά αν ήταν κάτι επείγον κ ανησυχιτικο θα σε είχαν ήδη στείλει για περαιτέρω εξετάσεις,οπότε κρατάμε θετική σκέψη κ χαμόγελο!! Όλα είναι καλά!!

Κοριτσοθδια μου καλημέρα κ από εμένα..

Είμαι ακόμη στο μαγαζί παρά τη ζέστη γτ σήμερα δόξα το Θεό είχε τρελή δουλίτσα κ δε μπόρεσα ακόμη να φύγω..

εχθες είχα κ εγώ ενα ελεεινό βράδυ γτ ξύπνησα στις 4:30 για πιπι κ είχα έτσι σαν άγχος,ανησυχία δε ξέρω γμτ...στριφογυρναγα κ βαριανεσαινα κ ακόμη έχω ένα βάρος στην αναπνοή μου ώρες ώρες χωρίς να έχω εντοπίσει από πού προέρχεται..πρέπει να τα πω ένα χεράκι το βράδυ με τον εαυτό μου να δω τι τον ζοριζει..

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πειράζει το δώσω τον ροζ ιππόκαμπο και στο αγόρι;:-o καλά πλάκα κανω... Αν το δει ο άντρας μου θα πάθει εγκεφαλικό...  θα κάνω τραμπα με την κουμπάρα μου που περιμένει κορίτσι κ έχει τον γαλάζιο ιππόκαμπο από τον γιο της.

Ευχαριστώ πολυ κορίτσια για τις ευχές σας και σε εσάς εύχομαι τα καλύτερα, καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με έναν πονο!!!

  • Μου αρέσει 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elenioz είπε:

Καλημέρααα!  

Μην αγχώνεσαι αγάπη με το baby shower θα γεμίσεις άπειρα πράγματα! Άσε που θα είναι αξέχαστη εμπειρία. Έχουμε μπροστά μας ακόμα μήνες θα τα προλάβεις όλα ;-) 

Για το εμβόλιο που λες θα συμφωνήσω εν μέρη! Δεν το παίρνεις και σημαίνει ότι δεν κολλάς τίποτα. Εγώ κυρίως έχω δει διαφορά (μέσω παιδικού πάντα) σε συνάχι, βήχα κτλπ. Κατά τα άλλα είναι κυρίως για τις μεγάλες και ευπαθείς ομάδες που ακόμα κ αυτό μπορεί να αποβεί μοιραίο. 

@Jasmine@ Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα ! Και μισό μηλαρακι να φάω πεθαίνω. Σωτηρία καμιά!!!! 

@Ninamc @Christinα @EugenJen Πωπω περαστικά βρε κορίτσια μου! Κουράγιο!!! 

Εμείς πήγαμε χθες στην γιατρό. Αλλάξαμε πάλι το σίδηρο - ο τέταρτος που παίρνω (Μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης θα τους έχω δοκιμάσει όλους Χεχε :cool:) Μου είπε να πάρω και κάποιες βιταμίνες από εδώ και πέρα. Η μικρούλα μας καλά πολύ ενεργεί όλο κλωτσούσε. Τα νεφρακια δυστυχώς στην ίδια κατάσταση αλλά μου είπε θα το δούμε τον Αύγουστο που θα έχει μεγαλώσει κ αναπτυχθεί κ άλλο. Επίσης μου είπε από τις μετρήσεις κτλπ θεωρεί πως θα γεννηθεί μικρούλα 2900-3200. Που να σας πω εμένα νορμάλ μου φαίνεται. Είμαι και 1.55 που να βγάλω μεγάλο μωρό! 

@Anastasia05 Από αυτά τα αρκουδάκια εμένα μ'αρεσει η βίδρα! Είναι τρομερά cute! 

Ολα μια χαρα!,, Τι εννοεί μικρούλα στα 3000?είναι το φυσιολογικο βάρος!!! Απο 2700ειναι σχετικα μικρό και 3700και πάνω μεγαλο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Christinα είπε:

Ηρέμησε κορίτσι μου! Μήπως είναι κι ένδειξη ζαχαρου? Είναι μεγαλ ο το μωράκι σ? Για αυξημένο αμνιακό έχω ακούσει πολλές φορές αλλά ποτέ δν ήταν κάτι! Σκέψου θετικά κ κανε ευχάριστα πράγματα! Πότε θα ξαναπάς να το δείτε?

@Eva137 περαστικά! Κάτι σε φαγητό σε πείραξε...

@EugenJen τι πάθαμε βρε ? Απαπαπα...

@Anastasia05 μου είχαν κάνει δώρο αυτό με τον παπαγάλο τις Φίσερ, έχει διάφορες μουσικουλες κ ζωάκια που γυρίζουν. Στη κούνια ελάχιστα το χρησιμοποιήσαμε. Αλλά ήταν ασορτί με τη πάντα κα τη προίκα! Μεγάλη επιτυχία!Ευτυχώς τα ζωάκια βγαίνουν κ τα βάζαμε στο καρότσι στις βόλτες κ το παπαγαλάκι στο πάρκο το έπαιρνε στα χεράκια του κι άκουγε. Τώρα μάλλον δν θα πάρω άλλο!

Πάντως και τα mobile παίζουν για δώρο, μην τα βιάζεστε! Ααα και είναι σωτήριο ότι πάρετε να μπαίνει πληντυριο γτ όλα αυτά περνάνε από το στόμα,πάτωμα...παντού,καλό είναι να πλένονται όπως κ το γυμναστήριο. Κάποιοι δν τα πλενουν αλλά εγώ τα έπλενα πολύ στο σύντομο πρόγραμμα. 

Θα κάνω πάλι αύριο δεύτερη φορα καμπύλη σακχάρου..είχε βγει απλά λίγο πάνω από το όριο έκανα διατροφή και θα το ξαναδούμε.. πάντα έβγαινε μεγάλο μωρό χθες βγήκε 1024γρ και είμαι 28 βδομάδα γιατί είχε αλλάξει ημερομηνία στην Αυχενική έβγαινε 1 βδομάδα μεγαλύτερο..

Στο γυναικολόγο σε 2 βδομάδες πάλι να το ξαναδούμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Άσχημες νύχτες περνάτε βλεπω... Είναι κ αυτή η ζέστη! Τι το θέλαμε καλοκαιριατικα?:grin: όλα καλά και υπομονή...

Αυτόν τον μουσικό ιππόκαμπο τον είχαμε κ εμείς σε ροζ! Πολυ μου άρεσε η μουσικουλα του! Μομπιλε δεν είχα κ δεν θα παρω. Αν μου κάνουν δώρο κανένα καλοδεχούμενο!

Σήμερα πάω γιατρό και έχω το προαίσθημα πως το μωρό θα είναι ισχιακό... Επίσης, έχω κ γενέθλια είμαι πλέον 34:???:

Χρόνια σου πολλά κορίτσι!! Φαντάζομαι αστειεύεσαι με το 34!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Θα κάνω πάλι αύριο δεύτερη φορα καμπύλη σακχάρου..είχε βγει απλά λίγο πάνω από το όριο έκανα διατροφή και θα το ξαναδούμε.. πάντα έβγαινε μεγάλο μωρό χθες βγήκε 1024γρ και είμαι 28 βδομάδα γιατί είχε αλλάξει ημερομηνία στην Αυχενική έβγαινε 1 βδομάδα μεγαλύτερο..

Στο γυναικολόγο σε 2 βδομάδες πάλι να το ξαναδούμε!

Μια χαρά είναι η κούκλα σου κ όλα θα είναι σούπερ! Χαλάρωσε κ πες της καμμία καλή κουβέντα να τη καλοπιασεις! Χιχιχιχι Καλά αποτελέσματα στη καμπύλη κ περιμένουμε νεακια σου!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Είχαν φόβο με το ζάχαρο θυμάμαι κ έκανε 2 φορές καμπύλη αλλά όλα καλά! Καλε τι πρόωρα της το πήραν με καισαρική στις 38 εβδομάδες γιατί έφτασε κοντά 4 κιλά, κ μου είπε ότι τα αμνιακό ήταν 2 κιλά!  Ρε αν είχε θέμα το μωρό θα είχε φανεί στη β επιπέδου... κ έρχομαι κ ξαναλέω το άγχος δε σταματάει ποτέ τελικά. 

Τι ιππόκαμποι είναι αυτοί που λέτε;;; Με λευκούς ήχους;;;

Ναι fisher price φούξια για εμάς τις κοπελούδες!! αλλά δες και την βρίδα!!εσυ βεβαια που θες και δύο είναι πιο value for money ο ιππόκαμπος

 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Ολα μια χαρα!,, Τι εννοεί μικρούλα στα 3000?είναι το φυσιολογικο βάρος!!! Απο 2700ειναι σχετικα μικρό και 3700και πάνω μεγαλο! 

Άντε ντε και εμένα το 3000 μια χαρά μου φαίνεται! Τόσο περίπου από 2700-3200 είπε. Πιθανόν να εννοούσε στα χαμηλά αλλά φυσιολογικά μεγέθη, ψέματα θα σου πω. Πάντως δεν το είπε και με ανησυχία απλά το ανέφερε αρκετές φορές. 

@Renez Υπερένταση μάλλον! Τώρα που θα γυρίσεις από την δουλειά κάτσε χαλάρωσε και βγάλε έξω όλες τις σκέψεις σου. Ίσως είναι κτ που σκέφτεσαι και υποσυνείδητα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Είχαν φόβο με το ζάχαρο θυμάμαι κ έκανε 2 φορές καμπύλη αλλά όλα καλά! Καλε τι πρόωρα της το πήραν με καισαρική στις 38 εβδομάδες γιατί έφτασε κοντά 4 κιλά, κ μου είπε ότι τα αμνιακό ήταν 2 κιλά!  Ρε αν είχε θέμα το μωρό θα είχε φανεί στη β επιπέδου... κ έρχομαι κ ξαναλέω το άγχος δε σταματάει ποτέ τελικά. 

Τι ιππόκαμποι είναι αυτοί που λέτε;;; Με λευκούς ήχους;;;

Ο ιππόκαμπος δεν έχει λευκούς ήχους! Κλασσική μουσική ,υπέροχη! Κ έχει κ φως στην κοιλίτσα! Μπες να δεις βίντεο,είναι υπέροχο!

Η βίδρα έχει κ λευκούς ηχους και μουσική!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναι fisher price φούξια για εμάς τις κοπελούδες!! αλλά δες και την βρίδα!!εσυ βεβαια που θες και δύο είναι πιο value for money ο ιππόκαμπος

 

Δε ξέρω αν πρέπει να πάρω 2;;;; Μη με βάζεις σε διλήμματα είμαι πολύ αναποφάσιστη! Είχα δει κάτι ζωάκια από τη zazu. Τα έχει πάρει καμία; Κ για μασητικο για λίγο αργότερα τη σοφή την καμηλοπαρδαλη


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε ξέρω αν πρέπει να πάρω 2;;;; Μη με βάζεις σε διλήμματα είμαι πολύ αναποφάσιστη! Είχα δει κάτι ζωάκια από τη zazu. Τα έχει πάρει καμία; Κ για μασητικο για λίγο αργότερα τη σοφή την καμηλοπαρδαλη

τη zazu κουκουβαγια είχα δει κ εγώ αλλά δεν πλένεται στο πλυντήριο να ξέρεις γιατί δεν βγαίνει ο μηχανισμός, έχει όμως αισθητήρα αμα κλάψει το μωρό ξεκινάει το τραγούδι!

@Anastasia05 η βρίδα ανασαίνει κιόλας!!!:wub:  


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε ξέρω αν πρέπει να πάρω 2;;;; Μη με βάζεις σε διλήμματα είμαι πολύ αναποφάσιστη! Είχα δει κάτι ζωάκια από τη zazu. Τα έχει πάρει καμία; Κ για μασητικο για λίγο αργότερα τη σοφή την καμηλοπαρδαλη

Άμα είναι κ σοφη σαφέστατα αυτή να πάρουμε!!! Γτ μια χαζή δε θα μπορούσε να γίνει το μασητικο στα δόντια των ταλιμπαν μας..σωστά...

Just now, elenioz είπε:

Άντε ντε και εμένα το 3000 μια χαρά μου φαίνεται! Τόσο περίπου από 2700-3200 είπε. Πιθανόν να εννοούσε στα χαμηλά αλλά φυσιολογικά μεγέθη, ψέματα θα σου πω. Πάντως δεν το είπε και με ανησυχία απλά το ανέφερε αρκετές φορές. 

@Renez Υπερένταση μάλλον! Τώρα που θα γυρίσεις από την δουλειά κάτσε χαλάρωσε και βγάλε έξω όλες τις σκέψεις σου. Ίσως είναι κτ που σκέφτεσαι και υποσυνείδητα. 

Προφανώς υποσυνείδητο είναι ότι σκέφτομαι...αυτό που λες,,θα κάτσω να σκεφτώ να δω..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...