Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Καούρα δίχως αύριο.... χαχαχαχαχ το εξηγώ πολύ επιστημονικά!!! Ευτυχώς δεν έχω τόση δυσπεψία όσο στην αρχή... όχι ότι τρώω ιδιαίτερα αλλά έτσι κουβέντα να γίνεται!!!  Κ σκέψου εμένα το παγωτό μου κάνει φοβερή καούρα, ενώ εσένα σε ανακουφιζειβ

Καούρα το λένε ε;;έλεγα μήπως είχε μια πιο σικ ονομασία βρε παιδί μου!!ε ναι είπαμε εγώ τρώω σαβουρες με ανακούφιζει το παγωτό εσένα fit μανούλα μου τα μήλα που έχω τα βγάζω πριν καν φτάσουν στο στομάχι

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Καούρα το λένε ε;;έλεγα μήπως είχε μια πιο σικ ονομασία βρε παιδί μου!!ε ναι είπαμε εγώ τρώω σαβουρες με ανακούφιζει το παγωτό εσένα fit μανούλα μου τα μήλα που έχω τα βγάζω πριν καν φτάσουν στο στομάχι

Αίσθημα οισοφαγικης καύσου!:lol:

  • Χαχα 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ ναι κάτι κόκκινα σημαδακια! Άρα για να έχεις Και εσυ ναι είναι και αυτό της εγκυμοσύνης! Και εγώ τον δικό μου πονο! Για τις ελιές μου είπε ότι είναι από την κυκλοφορία του αίματος αλλά επειδή αυτή έχει μεγαλώσει και αλλάζει και χρώμα θα την βγάλω. Μωρέ και γυρω γύρω το παω αλλά και παλι δυσκολεύει! Λίγο έμεινε ακόμα! Εσυ εχεις και δίδυμα απ ότι έχω καταλάβει άρα ακόμα πιο πολυ τσιτωμενη είναι η κοιλιά σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina_ είπε:

@Jasmine@ ναι κάτι κόκκινα σημαδακια! Άρα για να έχεις Και εσυ ναι είναι και αυτό της εγκυμοσύνης! Και εγώ τον δικό μου πονο! Για τις ελιές μου είπε ότι είναι από την κυκλοφορία του αίματος αλλά επειδή αυτή έχει μεγαλώσει και αλλάζει και χρώμα θα την βγάλω. Μωρέ και γυρω γύρω το παω αλλά και παλι δυσκολεύει! Λίγο έμεινε ακόμα! Εσυ εχεις και δίδυμα απ ότι έχω καταλάβει άρα ακόμα πιο πολυ τσιτωμενη είναι η κοιλιά σου. 

Τα κόκκινα σημαδάκια είναι ευρυαγγειες.. κοινώς σπάνε τα αγγεία! Κ θα δούμε αν θα φύγουν μου είπε... εγώ τα έχω βγάλει στο στέρνο κ στους ώμους! Τα πόδια είναι απλώς πουά δεν τα κοσμούν κ σημαδάκια.... Χαχαχαχ καλά η κοιλιά θα σκάσει! Θα βγει κανα πατουσακι από τον αφαλο.. κ εγώ τη μια τη ελιά θα τη βγάλω! Από τώρα ήθελα αλλά δε με άφησε για να μη ταλαιπωρηθώ...

 

Just now, Hliolousti είπε:

Αίσθημα οισοφαγικης καύσου!:lol:

Ορίστε @EugenJen το ηλιόλουστο κορίτσι το λέει επιστημονικά!!!

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό για την ξεκούραση που λέγατε..  ας πούμε ότι όσο ειναι μωράκια κοιμούνται κ κάπως ξεκουράζεσαι.  

Αυτή την ησυχία της πρώτης εγκυμοσύνης όμως δεν την ξαναβρισκεις !!

Σήμερα με τέντωσε ο μικρός..είναι σε φάση που δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε/συνεργαστούμε/συμφωνούμε πάντα κ τον πιάνει το πείσμα του ,εγώ δεν μπορώ από την ζέστη κ τα περίεργα ωράρια ύπνου κ τη φουσκωκοιλιτσα κ είμαστε μια ομορφιά!

Απίστευτη ενέργεια η οποία δεν εξαντλείται ποτέ κι ακόμη κι αν πιστεύω ότι τα έχει δώσει όλα κ θα κοιμηθεί..δεεεεεεν! Κι εγώ έτσι ήμουν μικρή..τσακωμενη με τον ύπνο 

Αυτά τα νεα μας. Στην εγκυμοσύνη 'χαλανε' διάφορα. Κάποια μαζεύονται, κάποια όχι.. Αυτό όμως θα φανεί μετά! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αυτό για την ξεκούραση που λέγατε..  ας πούμε ότι όσο ειναι μωράκια κοιμούνται κ κάπως ξεκουράζεσαι.  

Αυτή την ησυχία της πρώτης εγκυμοσύνης όμως δεν την ξαναβρισκεις !!

Σήμερα με τέντωσε ο μικρός..είναι σε φάση που δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε/συνεργαστούμε/συμφωνούμε πάντα κ τον πιάνει το πείσμα του ,εγώ δεν μπορώ από την ζέστη κ τα περίεργα ωράρια ύπνου κ τη φουσκωκοιλιτσα κ είμαστε μια ομορφιά!

Απίστευτη ενέργεια η οποία δεν εξαντλείται ποτέ κι ακόμη κι αν πιστεύω ότι τα έχει δώσει όλα κ θα κοιμηθεί..δεεεεεεν! Κι εγώ έτσι ήμουν μικρή..τσακωμενη με τον ύπνο 

Αυτά τα νεα μας. Στην εγκυμοσύνη 'χαλανε' διάφορα. Κάποια μαζεύονται, κάποια όχι.. Αυτό όμως θα φανεί μετά! 

Αχ Αναστασία μου θα κοιμηθούμε ποτέ άραγε??? Εσένα είναι κ μικρός κ που να συννενοηθείς...Ο δικός μου έχει κ άποψη κ τη τεκμηριώνει...κι έχει δίκιο το παιδί...ώρες ώρες βγάζω καπνούς από τα αυτιά...Κ το μεσημέρι κοιμάται κάνα μισάωρο πλέον...δράμα...ουτε εγώ κοιμόμουν παιδάκι κ ποτέ γενικά...οπότε...άτιμο γονιδιοοοοο μας εφαγεεεες!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είναι η ώρα που ολοι πλέον έχουν κοιμηθεί κ η κατάκοπη μάνα ξαπλώνει επιτέλους στο κρεβάτι:lol:. Είναι η πιο ωραία στιγμή της ημέρας!

Είδα και τις καινούριες φωτό...

@Eva137 υπέροχο νυφικό! Πολυ ομορφη νύφη και πολυ δυνατό next day!

@Christinα φαίνεται η έκφραση μιας κουρασμενης αλλά πολυ ευτυχισμένης μανουλας! Όπως είμαστε όλες τον πρώτο καιρό!

@elenioz τα νιάτα κ η ανεμελιά δεν κρύβονται και έχεις αρχαιοελληνική ομορφιά.

Επίσης βλέπω πως οι πρωτομανουλες (αυτές που θα κάνετε τώρα τα πρωτα σας) έχετε θέματα με τον ύπνο σας!!! Γιατί κορίτσια; Ευχαριστηθειτε τώρα που μπορείτε...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Κι εγώ στη 1η είχα αϋπνίες...1,5 χρόνο τουλάχιστον έκανα κα κοιμηθώ κανονικά! Μάλλον τώρα στο 2ο ή κάποιος μας λυπάται ή  μάλλον είμαστε τόσο πτώματα που κάποια συμπτώματα δεν τα νοιώθουμε καν...από αυτοσυντήρηση 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen said:

Καούρα το λένε ε;;έλεγα μήπως είχε μια πιο σικ ονομασία βρε παιδί μου!!ε ναι είπαμε εγώ τρώω σαβουρες με ανακούφιζει το παγωτό εσένα fit μανούλα μου τα μήλα που έχω τα βγάζω πριν καν φτάσουν στο στομάχι

Εδώ στο Αμέρικα το λέμε heartburn αν σου αρέσει περισσότερο!:P Πάντως όπως και να το πεις απαίσιο είναι.

  • Χαχα 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Αχ Αναστασία μου θα κοιμηθούμε ποτέ άραγε??? Εσένα είναι κ μικρός κ που να συννενοηθείς...Ο δικός μου έχει κ άποψη κ τη τεκμηριώνει...κι έχει δίκιο το παιδί...ώρες ώρες βγάζω καπνούς από τα αυτιά...Κ το μεσημέρι κοιμάται κάνα μισάωρο πλέον...δράμα...ουτε εγώ κοιμόμουν παιδάκι κ ποτέ γενικά...οπότε...άτιμο γονιδιοοοοο μας εφαγεεεες!

Ναι δίκιο έχουν κι αυτά .. Θα κοιμηθούμε σε 4-5 χρονακια??? Όχι?? Δεν έχω ιδέα!!

Κουραγιοοοο! 

Just now, Christinα είπε:

:lol:

Κι εγώ στη 1η είχα αϋπνίες...1,5 χρόνο τουλάχιστον έκανα κα κοιμηθώ κανονικά! Μάλλον τώρα στο 2ο ή κάποιος μας λυπάται ή  μάλλον είμαστε τόσο πτώματα που κάποια συμπτώματα δεν τα νοιώθουμε καν...από αυτοσυντήρηση 

Έτσι είναι...που χρόνος κ κουράγιο να ασχοληθείς με συμπτώματα??

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

:lol:

Κι εγώ στη 1η είχα αϋπνίες...1,5 χρόνο τουλάχιστον έκανα κα κοιμηθώ κανονικά! Μάλλον τώρα στο 2ο ή κάποιος μας λυπάται ή  μάλλον είμαστε τόσο πτώματα που κάποια συμπτώματα δεν τα νοιώθουμε καν...από αυτοσυντήρηση 

Ναι κ εγώ είχα πολλές αϋπνίες στην 1η. Καούρες, πιανομουν, πρόσεχα σε ποιο πλευρό θα κοιμηθώ για να έχω καλή αιμάτωση κλπ.Τώρα μάλλον παίζει πολυ πτώμα φάση... Μέχρι κ μπρούμυτα έχω καταλήξει να κοιμαμαι! Ξενύχτι σαν μάνα δεν έχω περάσει ιδιαίτερο εκτός από κάτι φάσεις δοντιών κ αρρώστιες κ τον πρώτο καιρό εννοειται. Πιστεύω δυστυχώς πως το κάρμα μου θα μου το ανταποδώσει με πολυ ξενύχτι στο δεύτερο.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ναι κ εγώ είχα πολλές αϋπνίες στην 1η. Καούρες, πιανομουν, πρόσεχα σε ποιο πλευρό θα κοιμηθώ για να έχω καλή αιμάτωση κλπ.Τώρα μάλλον παίζει πολυ πτώμα φάση... Μέχρι κ μπρούμυτα έχω καταλήξει να κοιμαμαι! Ξενύχτι σαν μάνα δεν έχω περάσει ιδιαίτερο εκτός από κάτι φάσεις δοντιών κ αρρώστιες κ τον πρώτο καιρό εννοειται. Πιστεύω δυστυχώς πως το κάρμα μου θα μου το ανταποδώσει με πολυ ξενύχτι στο δεύτερο.

Απαπαπα τι λες καλέ! Στο απευχομαι! Να είσαι τυχερή κ όλες μας με μωράκια που κοιμούνται οοοολο το βράδυ! Για φαντάσου λέει...μαγεία...γουρλοομαδα βάλε τα δυνατά σου! 

Καλά εγώ αν κοιμάται όλο το βράδυ είμαι ικανή να κάθομαι από πάνω να το κοιτάζω μην έπαθε κάτι!

Νταξ...εξάντληση όντως αλλά ρε παιδιά ένοιωθα τόσο ευτυχισμένη κ γεμάτη κ έπαιρνα ενέργεια, χωρίς υπερβολή, ξενύχτι κ δουλειά κ χαμόγελο κ όρεξη, μ'άρεσε τόσο αυτό που μου συνεβαινε! Ελπίζω να είναι πάλι έτσι κ να μην μου τη δωσει...


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εδώ στο Αμέρικα το λέμε heartburn αν σου αρέσει περισσότερο!:P Πάντως όπως και να το πεις απαίσιο είναι.

Χάλια μαύρα burn έπρεπε να το λέτε!!!κ για ακομα μια φορά θα συμφωνήσω με την @Jasmine@ ότι είναι χειρότερο από τους εμετους, τουλάχιστον αυτούς τους κάναμε κ τέλος αυτό το πράγμα με την φλόγα οοοοοολη μέρα απαίσιο!!

@marianna1986 αυτό λέω κ εγώ στον εαυτό μου(μιλαω μόνη μου εκεί έχω φτάσει) κοιμήσου βρε πουλάκι μου έρχονται δύσκολες νύχτες αλλά δεν...δεν νομίζω σε έμενα να είναι ψυχολογικό, άγχος κλπ απλά δεν βολεύομαι πουθενά κ κάνει πάρτυ η κόρη τα βράδια, μου βγήκε ξενυχτω!!η με εκδικείται επειδή τα πρωινά στην δουλειά δεν της δίνω πολύ σημασία!

 

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκοκοιλιτσες μου!!!!!

Θέλω όπως καταλαβαίνετε την θετική σας ενέργεια για ακόμα καμία φορά... 

Ετοιμάζομαι να πάω για το doppler...και ως συνήθως αγχώνομαι!!!

Σας φιλώ και θα σας πω νέα!!:x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...