Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , EugenJen είπε:

Τρέλανε με!! Δεν θέλει ο άντρας σου να γράψει τον γιο ποδοσφαίρο;;;

Χαχαχαχαχα έχεις μπλέξει με φίλαθλο!

Εμένα ευτυχως ουτε που βλέπει. Το μπάσκετ σκεφτόμαστε για τν μικρό κυρίως λόγω  υψους κ φυσικα κολυμβητήριο γτ το θεωρώ τη καλύτερη γυμναστική. Ο μπαμπάς θέλει κ πολεμική τέχνη κ στα 2, όχι για άμυνα βέβαια ,αλλά λόγω γυμναστικής κ αυτοπειθαρχιας. Ο σο για τα μουσικά όργανα νομίζω είναι πολύ καλό κ θα το επιχειρήσω αλλά νομίζω χρειάζεται κ να το έχεις. Ο μικρός μου είναι πολύ δραστήριος κ απ ότι βλέπω πρέπει να του έχω κάθε μέρα δραστηριότητα για να διοχετεύει κάπου την ενέργεια του!

Πάντως βλέπω ότι και  το πολύ φόρτωμα δεν κάνει καλό, θέλουν κ μια μέρα να τεμπελιασουν κι αυτά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κ σκεφτόμασταν με τον άντρα μου αυτές τις μέρες τι δραστηριότητα να γράψουμε την κόρη από φθινόπωρο... Μου αρέσει ο χορός, η ρυθμική κ το κολυμβητήριο. Με τη μουσική δεν θα ήθελα να ασχοληθεί, δεν νομίζω να το έχει κιόλας και σαν παιδί που μεγάλωσα μέσα στα ωδεία δεν θα ήθελα να πάρει αυτό το δρόμο. Για το γιο ο άντρας μου δεν εχει κόλλημα με το ποδόσφαιρο ίσως γιατί κ ο ίδιος δεν παρακολουθεί! Θέλει να τον πάμε οπωσδήποτε παραδοσιακούς χορούς...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva137 είπε:

Εγώ κορίτσια, κιρσούς δεν έχω (προς το παρόν τουλάχιστον, γιατί έχουμε ακόμα 2 μήνες μπροστά μας... μέχρι τότε ποιος ξέρει). Επίσης, απορώ πώς την παλεύετε χωρίς σερβιετάκια. Εγώ με τον ιδρώτα και τα υγρά της εγκυμοσύνης θα έπρεπε να αλλάζω βρακί 5 φορές τη μέρα και πάλι θα ένιωθα λερωμένη. Τουλάχιστον όμως φοράω αυτά τα λεπτά βαμβακερά σερβιετάκια, χωρίς χλωρίνη, αρώματα, χημικά κτλ. και τα αλλάζω πολλές φορές την ημέρα.

Όσο για το μαιευτήριο, κι εγώ μόνο τον άντρα μου θα έχω μαζί... θα ήθελα και την μαμά και την αδερφή μου βέβαια αλλά δεν υπήρχε ποτέ αυτή η δυνατότητα έτσι κι αλλιώς. Άλλους συγγενείς δε θα ήθελα στην αρχή ούτε στο μαιευτήριο ούτε στο σπίτι. Γι'αυτό και δε ζητήσαμε από τα πεθερικά μου να έρθουν εδώ τον πρώτο μήνα/δίμηνο μετά τη γέννα να μας βοηθήσουν γιατί εννοείται ότι θα έμεναν μαζί μας και δε θέλω να ανησυχώ συνέχεια ότι θα είμαι πρησμένη, ταλαιπωρημένη, αχτένιστη και να προσέχω να καλύπτω και το στήθος μου όλη την ώρα μέσα στο ίδιο μου το σπίτι. Μπορεί να πελαγώσω βέβαια και να χρειαστώ πράγματι βοήθεια, αλλά προτιμώ να τα βρούμε οι δυο μας με τον άντρα μου.

 

Και μένα οι γονείς μου με είχαν γράψει μπαλέτο μαζί με την αδερφή μου και μας άρεσε πολύ και θυμάμαι που το σκεφτόμουν πόσο θα ήθελα να το συνεχίσω και να μεγαλώσω και να γίνω μπαλαρίνα! Μετά όμως, στην τρίτη δημοτικού, μας έγραψαν αγγλικά και ωδείο (αρμόνιο) και μας σταμάτησαν από το μπαλέτο.:sad: Αααχ, τώρα θα ήμουν και καλή χορεύτρια και με κορμάρα και ευλυγισία... τί να κάνεις... όνειρα!

 

Χαχα, κι εγώ έκανα σχέδια ότι αν είχα κόρη θα την έγραφα από μικρή μπαλέτο να πηγαίνουμε παρέα στο mommy and me, και μετά εννοείται να διαλέξει εκείνη αν θέλει να το συνεχίσει ή να κάνει κάτι άλλο. Τώρα με τον γιο δεν έχω ιδέα!:unsure: Και ο μπαμπάς του γενικά δεν έχει χόμπι (αθλήματα, καλλιτεχνικά ή κάτι άλλο), μόνο με την δουλειά του ασχολείται και τα μαστορέματα στο σπίτι, οπότε είμαι πολύ περίεργη τί θα θελήσει να κάνει εκείνος και από πού να τον ξεκινήσουμε.

Ααααα κ εγώ με σερβιετακια μόνο τη παλεύω!!! Κ τα αλλάζω σε κάθε μου επίσκεψη στη τουαλέτα (πολύ συχνά δλδ!!):mrgreen:

Απλά όταν ειμαι σπίτι φοράω μόνο το βρακάκι μου για να αερίζεται το κουτί καλύτερα παρακαλώ κ ναι εκεί αναγκαστικά από το μεσημέρι ως το βράδυ αλλάζω περίπου 2 βρακάκια..

Όσο για τον μικρό επειδή κ εμένα ο άντρας μου δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο χόμπι πέραν της δουλειάς σκεφτόμουν να τον γράψω κάτι σε πολεμική τέχνη αλλά με μια φιλοσοφία κ εναν καλό δάσκαλο που θα τον βοηθήσει γενικά στη ζωή του σαν στάση ζωής(υπομονή/αυτοάμυνα/πειθαρχία/ομαδικότητα) τα αδέρφια μου τα δύο πήγαιναν ταικ βο ντο κ άλλαξαν μεν 2 σχολές αλλά ο δασκαλος που βρηκανε εν τέλη πράγματι έκανε δουλειά κ με τον χαρακτήρα των παιδιών. Δεν κοιτούσε μόνο να τους κάνει 5 ασκήσεις ή να τα πορωσει κ τέλος.. κάπως έτσι λοιπόν φαντάζομαι κ για τον γιο μου..:x 

Κ για κολυμβητήριο έχω σκεφτεί (νομίζω το είχαμε ξανασυζητήσει για τη κορμάρα που θα τους κάνει χαχχαα) κ έλεγα να τον αρχίσω για την ακρίβεια από μηνών σε baby pool που έχει εδώ η περιοχή κ αν δω μεγαλώνοντας πως το θέλει συνεχίζει..αν βαρεθεί πάω στη παραπάνω εναλλακτική μου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέερα και καλή εβδομάδα!!!

Μα τι γίνεται;;μόνο εγώ έχω μπλέξει με ποδοσφαιροφιλο;;πάντως κ ο μπαμπάς μου που δεν είναι τρελός οπαδός σαν τον άντρα μου, έφαγε μια απογοήτευση όταν ο μικρός της αδερφής μου δεν ήθελε να πάει ποδόσφαιρο!

Για το κολυμβητήριο συμφωνώ απόλυτα είναι τρομερή άσκηση!και για τα κορίτσια είναι ωραία η συγχρονισμένη κολύμβηση!!

@Christinα έχεις παρά πολύ δίκιο ότι πρέπει οι δραστηριότητες να γίνονται με μέτρο κ να μην είναι το παιδί στο τρέξιμο..νομίζω ένα άθλημα αρκεί, μετά θα έρθει κ η ξένη γλώσσα κ θα είναι το παιδί στους δρόμους όλη την εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσουδια!!

@EugenJen μου ακριβώς όπως το ειπες εσύ κ η @christinα ένα άθλημα/χόμπι(πχ μουσικη-ζωγραφικη) κ μια ξενη γλώσσα είναι υπερ αρκετά..γτ δε πρέπει να ξεχνάμε πως πάνω απ' όλα είναι παιδιά..κ το καλύτερο απ' όλα είναι να έχουν χρόνο για παιχνίδι κ γτ όχι κ ξάπλα!!

Όλοι ξέρουμε πώς αλλάζει η ζωή μας μόλις μπούμε στην αγορά εργασίας..τι άγχη μας καταλαμβάνουν, υποχρεωσεις κ μηδαμινός χρόνος..οπότε ας ζήσει το παιδί όσο μπορεί σαν παιδί!!

Κατά τ αλλά είμαι εδώ κ 1.5 ώρα μονο στη δουλειά κ ήδη νιώθω κουρασμενη:blink: σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!

@EugenJen μου ακριβώς όπως το ειπες εσύ κ η @christinα ένα άθλημα/χόμπι(πχ μουσικη-ζωγραφικη) κ μια ξενη γλώσσα είναι υπερ αρκετά..γτ δε πρέπει να ξεχνάμε πως πάνω απ' όλα είναι παιδιά..κ το καλύτερο απ' όλα είναι να έχουν χρόνο για παιχνίδι κ γτ όχι κ ξάπλα!!

Όλοι ξέρουμε πώς αλλάζει η ζωή μας μόλις μπούμε στην αγορά εργασίας..τι άγχη μας καταλαμβάνουν, υποχρεωσεις κ μηδαμινός χρόνος..οπότε ας ζήσει το παιδί όσο μπορεί σαν παιδί!!

Κατά τ αλλά είμαι εδώ κ 1.5 ώρα μονο στη δουλειά κ ήδη νιώθω κουρασμενη:blink: σας φιλώ!!

Αχ γλυκούλι μου σε καταλαβαίνω, είναι η ζέστη , έχουμε βαρύνει  κιόλας, όχι εμείς δλδ τα μπεμπάκια μας :tongue: υπομονή αγαπούλα μου, το μαγαζί δεν θα το κλείσετε καθόλου να ξεκουραστείτε??


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε baby πισίνα ακόμη καλύτερα. Εμείς δεν έχουμε οπότε αναγκαστικά από τα 3. Δεν θεωρώ ότι φορτώνεται το παιδί με δύο φορές από τη κάθε δραστηριότητα,εκτός κ αν κάνει πρωταθλητισμό ή κάτι τέτοιο! Θυμάμαι κι από τον εαυτό μου μια χαρά προλαβαινα και ζωγραφική να πάω,και μπαλέτο,κι αγγλικά κ να παίζω με τις φίλες μου!

Βέβαια τα δικά μας τα παιδάκια εκτός από ξένη γλώσσα θα μαθαίνουν κ κάποια γλώσσα προγραμματισμού (έτσι πιστεύω) οπότε με χαλαρό πρόγραμμα στις δραστηριότητες θα βγαίνει πιστεύω!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αχ γλυκούλι μου σε καταλαβαίνω, είναι η ζέστη , έχουμε βαρύνει  κιόλας, όχι εμείς δλδ τα μπεμπάκια μας :tongue: υπομονή αγαπούλα μου, το μαγαζί δεν θα το κλείσετε καθόλου να ξεκουραστείτε??

Ναιιι θα κλείσουμε λογικά 13-18 πρώτα ο Θεός..

Δεν τη πάλεψα φίλη κ τώρα σου στελνω από το ταξί της επιστροφής..

Δε μπορώ..είμαι όρθια κ νιώθω τη κοιλιά μου 100κιλα ειλικρινά..κ πολύ εξαντλημένη σήμερα για κάποιο λόγο..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναιιι θα κλείσουμε λογικά 13-18 πρώτα ο Θεός..

Δεν τη πάλεψα φίλη κ τώρα σου στελνω από το ταξί της επιστροφής..

Δε μπορώ..είμαι όρθια κ νιώθω τη κοιλιά μου 100κιλα ειλικρινά..κ πολύ εξαντλημένη σήμερα για κάποιο λόγο..

Ξεκουράσου κακοντέλα μου !! εδώ εγώ που είμαι καθιστή και αισθάνομαι δυσφορία, άιντε πουλάκι μου σπιτάκι σου!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ναιιι θα κλείσουμε λογικά 13-18 πρώτα ο Θεός..

Δεν τη πάλεψα φίλη κ τώρα σου στελνω από το ταξί της επιστροφής..

Δε μπορώ..είμαι όρθια κ νιώθω τη κοιλιά μου 100κιλα ειλικρινά..κ πολύ εξαντλημένη σήμερα για κάποιο λόγο..

Σπίτι για ξεκούραση! Είσαι εξαντλημενη επειδή δημιουργείς ανθρωπο. Καλή ξεκούραση!!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αν έχετε baby πισίνα ακόμη καλύτερα. Εμείς δεν έχουμε οπότε αναγκαστικά από τα 3. Δεν θεωρώ ότι φορτώνεται το παιδί με δύο φορές από τη κάθε δραστηριότητα,εκτός κ αν κάνει πρωταθλητισμό ή κάτι τέτοιο! Θυμάμαι κι από τον εαυτό μου μια χαρά προλαβαινα και ζωγραφική να πάω,και μπαλέτο,κι αγγλικά κ να παίζω με τις φίλες μου!

Βέβαια τα δικά μας τα παιδάκια εκτός από ξένη γλώσσα θα μαθαίνουν κ κάποια γλώσσα προγραμματισμού (έτσι πιστεύω) οπότε με χαλαρό πρόγραμμα στις δραστηριότητες θα βγαίνει πιστεύω!

Αχχχ μαναδεεες είμαστε απίστευτες όμως καλά λέει η @Eva137.. όλα τους τα έχουμε βρει:P

Χθες έλεγα για τη βάφτιση με τη μάνα μ κ τη γιαγιά μου κ ο άντρας Μ κ ο παππούς μου κοιτουσαν κάπως έτσι --} :blink:

Just now, Jasmine@ είπε:

καλημέρα κοριτσάκια κ καλή εβδομάδα να έχουμε... πως είστε; @Renez αντετραβά σπίτι μανιτσα που έχεις μπει στον 8ο κ θες να πας να κάθεσαι όρθια... 

Σε σκεφτόμουν..:x που εξαφανίστηκες εσύ από εχθες????? Δε πιστεύω να ξερναγες το βράδυ?

Just now, EugenJen είπε:

Ξεκουράσου κακοντέλα μου !! εδώ εγώ που είμαι καθιστή και αισθάνομαι δυσφορία, άιντε πουλάκι μου σπιτάκι σου!!

Αχχχ αυτή τη λέξη "κακοντελα" την αγαπώ!!:D

Έχω μπει σπίτι κ είμαι ήδη καναπέ κάτω από το air-condition.. εσύ Ευγενακι μου 2 κ σήμερα;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ μαναδεεες είμαστε απίστευτες όμως καλά λέει η @Eva137.. όλα τους τα έχουμε βρει:P

Χθες έλεγα για τη βάφτιση με τη μάνα μ κ τη γιαγιά μου κ ο άντρας Μ κ ο παππούς μου κοιτουσαν κάπως έτσι --} :blink:

Σε σκεφτόμουν..:x που εξαφανίστηκες εσύ από εχθες????? Δε πιστεύω να ξερναγες το βράδυ?

Όχι μόνο μεσημέρι ξερνάω, τα βραδιά τρώω φρούτα κ δε με ενοχλούν...ακόμα!!! 
δεν είχα κουράγιο να γράψω ήμουν με στομάχι χάλια κ όλη την ώρα ζεσταινόμουν, δεν έβρεξε φυσικά! εστ έφτασες σπίτι κ τέως τις τοσταρες σου;

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ μαναδεεες είμαστε απίστευτες όμως καλά λέει η @Eva137.. όλα τους τα έχουμε βρει:P

Χθες έλεγα για τη βάφτιση με τη μάνα μ κ τη γιαγιά μου κ ο άντρας Μ κ ο παππούς μου κοιτουσαν κάπως έτσι --} :blink:

Σε σκεφτόμουν..:x που εξαφανίστηκες εσύ από εχθες????? Δε πιστεύω να ξερναγες το βράδυ?

Αχχχ αυτή τη λέξη "κακοντελα" την αγαπώ!!:D

Έχω μπει σπίτι κ είμαι ήδη καναπέ κάτω από το air-condition.. εσύ Ευγενακι μου 2 κ σήμερα;)

Ε καλά έχω κ τον πρώτο που σενλιγο κλείνει τα δύο να μην τα σκεφτώ??? :)

Παρατηρώ τι του αρέσει περισσότερο κ κάνω διάφορες σκέψεις! 

Ο μικρός ανάλογα κι αυτός!

Βαφτιση δεν νομίζω να κάνουμε μέσα στο '21, αλλά δεν ειμαι κ απόλυτησε αυτο. Όταν με το καλο βρεθεί νονός θα δούμε πότε θα γίνει! Δεν βιάζομαι πάντως! Όνομα έχει το παιδί!:x


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Όχι μόνο μεσημέρι ξερνάω, τα βραδιά τρώω φρούτα κ δε με ενοχλούν...ακόμα!!! 
δεν είχα κουράγιο να γράψω ήμουν με στομάχι χάλια κ όλη την ώρα ζεσταινόμουν, δεν έβρεξε φυσικά! εστ έφτασες σπίτι κ τέως τις τοσταρες σου;

Έφτασα αλλά είμαι τεζα στον καναπέ..ούτε να φάω δεν έχω κουράγιο (ποιος εγώ?!) Σκέψου!!

Παίζει να κοιμηθώ καμία ωρίτσα μπας κ ζωντανεψω!!!

Αυτό με το μεσημεριανό ρε πουλάκι μου..κ φτιάχνεις κ φαγηταρες κ πάνε τσάμπα!! Ατιμες κορασίδες!! Σήμερα τι καλό θα κάνεις? Εγώ λέω σνίτσελ χοιρινό με ρύζι..

Just now, Anastasia05 είπε:

Ε καλά έχω κ τον πρώτο που σενλιγο κλείνει τα δύο να μην τα σκεφτώ??? :)

Παρατηρώ τι του αρέσει περισσότερο κ κάνω διάφορες σκέψεις! 

Ο μικρός ανάλογα κι αυτός!

Βαφτιση δεν νομίζω να κάνουμε μέσα στο '21, αλλά δεν ειμαι κ απόλυτησε αυτο. Όταν με το καλο βρεθεί νονός θα δούμε πότε θα γίνει! Δεν βιάζομαι πάντως! Όνομα έχει το παιδί!:x

Μωρέ εσύ να τα σκεφτεσαι έχεις τον πρωτότοκο,εμείς που ακόμη δε τα είδαμε Γιάννιδες τα βαφτίσαμε??:P

Αλλά είναι τόσο όμορφα τα όνειρα για αυτά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...