Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Φυσιολογική συλληψη άνω 37 ετών εμπειρίες;


Recommended Posts

Just now, Renez said:

Καλημέρα!

Δε ξέρω για μετά τη 16η που λέει το κορίτσι πιο πανω αλλά σίγουρα πρέπει να ξεκινάτε άμεσως μετά τη περίοδο,ειδικά εσύ που έχεις μικρό κύκλο κοπέλα μου!

Κ εγώ προσωπικά να κ άλλα κορίτσια από την ομάδα μου εδώ που συζητάμε μείναμε έγκυες 2-3 μέρες μετά την περίοδο! Ναι τόσο νωρίς φίλη! Κ αν το ψάξεις κ ρωτήσεις κ το γιατρό δε ισχύει απόλυτα το ότι την 14η είναι η ωορρηξία,πολλοί το πιστεύουν κ αναρωτιούνται γτ δεν μένουν..στη κάθε γυναίκα είναι διαφορετική η μέρα ωορρηξίας κ μάλιστα είναι διαφορετική κ στην ίδια γυναίκα κάθε μήνα! Ακόμη κ το 11η-16η που λες σαν πρόγραμμα είναι.. με το που τελειώνει η περίοδος αρχίστε κατευθείαν μέρα παρά μέρα(μένει ζωντανό έτσι κ αλλιώς το σπέρμα 2-3 ημέρες στον κόλπο) κ τραβήξτε τις προσπάθειες όσο μπορείτε αυτόν το μήνα! Μέχρι 20η ημέρα τουλάχιστον..

Σας εύχομαι από καρδιάς να έρθει σύντομα,αν όχι,στην Ελλάδα έχουμε εξαιρετικά κέντρα γονιμοποίησης! Από το εξωτερικό έρχονται εδώ για αυτά! Να έχετε υγεία κ δυναμη :-)

Καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Το ακούσει και εγώ αυτο !ακόμα και τελευταία μέρα περιοδου λέει καλό είναι να γίνετε προσπάθεια!

Αυτό τον μήνα θα πιάσουμε όλες τις μέρες!μακάρι να είναι ο τυχερός τι να πω !

Κορίτσια Καλημέρα σε όλες!

Πάντως εγώ σκέφτομαι το επόμενο βήμα μου είναι να εξετάσω με Ενδοκρινολογο αυτή την φορά τις ορμόνες μου 

Στις εξετάσεις που είχα κάνει πέρυσι τέτοια εποχή ο γιατρός τις είχε βρει καλές με την lh λίγο ανεβασμένη .

Για βιταμινες έχει κάνει κάποια κοπέλα εξετάσεις πόσο παίζουν ρόλο σε μια συλληψη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Bellas είπε:

Καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Το ακούσει και εγώ αυτο !ακόμα και τελευταία μέρα περιοδου λέει καλό είναι να γίνετε προσπάθεια!

Αυτό τον μήνα θα πιάσουμε όλες τις μέρες!μακάρι να είναι ο τυχερός τι να πω !

Κορίτσια Καλημέρα σε όλες!

Πάντως εγώ σκέφτομαι το επόμενο βήμα μου είναι να εξετάσω με Ενδοκρινολογο αυτή την φορά τις ορμόνες μου 

Στις εξετάσεις που είχα κάνει πέρυσι τέτοια εποχή ο γιατρός τις είχε βρει καλές με την lh λίγο ανεβασμένη .

Για βιταμινες έχει κάνει κάποια κοπέλα εξετάσεις πόσο παίζουν ρόλο σε μια συλληψη?

Προσωπικά όχι δεν έχει χρειαστεί..είμαστε γουρλουδες μωρέ εδώ θα δεις θα τα καταφέρεις!!

Τον επόμενο μήνα εύχομαι να μας λες τα συμπτώματα σου :-)

Αλλά είπαμε μόλις τελειώσει η περίοδος βουυυρ κ ξέχνα για ένα μήνα αλλά που έχεις στο μυαλό όπως βιταμίνες,εξετάσει κτλ!! Όλα θα γίνουν κ αν δεν,τότε θα ξανά δεις όλες τις άλλες οπτικές..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Προσωπικά όχι δεν έχει χρειαστεί..είμαστε γουρλουδες μωρέ εδώ θα δεις θα τα καταφέρεις!!

Τον επόμενο μήνα εύχομαι να μας λες τα συμπτώματα σου :-)

Αλλά είπαμε μόλις τελειώσει η περίοδος βουυυρ κ ξέχνα για ένα μήνα αλλά που έχεις στο μυαλό όπως βιταμίνες,εξετάσει κτλ!! Όλα θα γίνουν κ αν δεν,τότε θα ξανά δεις όλες τις άλλες οπτικές..

Να'σαι καλά Renez μου από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!

Σας διάβαζα πολύ καιρό αλλά δεν τολμούσα να μπω να γράψω 

Απο εχθές που πήρα την απόφαση να γράψω σαν να μου έφυγε ένα βάρος! Ένιωσα ότι δεν είμαι μόνη μου! 

Όλες οι φίλες μου έχουν παιδάκια και η αλήθεια είναι ότι τους ήρθε πολύ εύκολα δεν μπορούν εύκολα να καταλάβουν πως είναι να προσπαθείς Χρόνια 

Just now, Renez said:

Προσωπικά όχι δεν έχει χρειαστεί..είμαστε γουρλουδες μωρέ εδώ θα δεις θα τα καταφέρεις!!

Τον επόμενο μήνα εύχομαι να μας λες τα συμπτώματα σου :-)

Αλλά είπαμε μόλις τελειώσει η περίοδος βουυυρ κ ξέχνα για ένα μήνα αλλά που έχεις στο μυαλό όπως βιταμίνες,εξετάσει κτλ!! Όλα θα γίνουν κ αν δεν,τότε θα ξανά δεις όλες τις άλλες οπτικές..

Renez μου αν επιτρέπετε εσύ πόσο χρόνων κατάφερες την συλληψη;

Εγώ μόλις μπήκα στα 37 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Να'σαι καλά Renez μου από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!

Σας διάβαζα πολύ καιρό αλλά δεν τολμούσα να μπω να γράψω 

Απο εχθές που πήρα την απόφαση να γράψω σαν να μου έφυγε ένα βάρος! Ένιωσα ότι δεν είμαι μόνη μου! 

Όλες οι φίλες μου έχουν παιδάκια και η αλήθεια είναι ότι τους ήρθε πολύ εύκολα δεν μπορούν εύκολα να καταλάβουν πως είναι να προσπαθείς Χρόνια 

Κ εμένα μου ήρθε εύκολα κ δοξάζω τον Θεό για αυτό,κ τι σπέρμα του άντρα μου χαχαχχα (για να το ελαφρύνουμε λιγο) :-) αυτό όμως δε σημαίνει πως δε μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει για μια γυναίκα να θέλει να γίνει μανούλα κ να δυσκολεύεται..

Εδω θα δεις κ θα διαβάσεις πολλά κάποια πολυ αισιόδοξα που θα σου δώσουν φτερά κ δύναμη κ κάποια όχι τόσο..για αυτό θα τα φιλτραρεις κ θα αποβάλλεις όσα σε ταραζουν..απο εκεί κ πέρα,όλα όμως είναι οι αλήθειες μας,οι εμπειρίες πολλών διαφορετικών γυναικών κ είναι κάθε μία τόσο ξεχωριστή όσο κ όμορφη..

Κ ξέρεις ποιες είναι οι καλύτερες?! Αυτές που αρχίζουν δύσκολες κ καταλήγουν στα πιο όμορφα happy endings! Κ να δεις που κ η δική σου θα είναι σε αυτή τη κατηγορία :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εγω μετά τα 35 με 3 χρόνια προσπάθειας δεν θα περίμενα.Θα απευθύνουν σε γιατρό υπογονιμότητας.Οταν λες οι ορμόνες είναι καλές; Η Αμη πόσο είναι ας πούμε; Τα 3 χρόνια δεν είναι λίγο διάστημα.Ετσι κι αλλιώς παράλληλα κάνεις την προσπάθεια σου.Το ανεξήγητα υπογονιμη επειδή το πέρασα κι εγώ ( κι έχω την ίδια ηλικία με ένα παιδάκι από εξωσωματική ) θα σου πω ότι ουσιαστικά δεν το ξέρεις ακόμα.Πχ υπάρχουν ενδοκρινολογικό παράγοντες,παράγοντες αιματολογικός,παράγοντες που αφορούν τη λειτουργία των σαλπίγγων ( όχι αν είναι απλά διαβάτες που υποθέτω το έχεις δει) κ πολλά άλλα.Εμεις τον τίτλο ανεξήγητα τον πήραμε μετα την πρώτη εξωσωματικη κ ακόμα κ σήμερα μπαίνουν ερωτηματικά.Γνωμη μου είναι να ψάχνεις περισσότερο.Οχι για το 37 που συμφωνώ απόλυτα με τα κορίτσια αλλά για τα 3 χρόνια που ήδη προσπαθειε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Τον προηγούμενο καιρό ακόμα και καμία και τώρα λίγες μέρες πριν μου έρθει η περίοδος ζω στιγμές άπειρους καλούς! Όλο και νομίζω ότι έχω συμπτωματα εγκυμοσυνης και όλο τα μούτρα μου τρώω όταν έρχεται η περίοδος!

Καμία φορά σκέφτομαι πόσο καλύτερα ήταν όλα όταν δεν είχαμε μπει καν στην διαδικασία μωρού 

Βλέπεις αλλιώς το φανταζόμουν αυτό το ταξίδι και αλλιώς εξελίσσεται 

Από αυτόν τον μήνα έχω σκοπό να μην σταματήσω εννοείτε!

Έχουμε πάρει και λιπαντικο γονιμότητας το pre seed στα αμερικανικά φορουμ έχει φοβερές κριτικές!

Μιμητε τα υγρά της γυναίκας και βοηθάει το σπέρμα στον δρόμο του !

Aggete έχεις κάνει ορμονικές εξετάσεις?

Δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω... Κάθε φορά λίγο πριν μου έρθει ψάχνω όλα τα συμπτώματα και μετά τρώω το στραπάτσο. Και έχω και το μοναχοπαιδι μου να επιμένει για ένα αδερφάκι κι αυτό με ζοριζει ακόμα πιο πολύ. Μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να προσπαθώ κάθε φορά να του εξηγήσω πως δεν είναι κάτι που το οριζω εγώ. 

Αλλιώς το φανταζόσουν αυτό το ταξίδι, το ξέρω αλλά πίστεψε με, πας απλά από τον μακρύτερο δρόμο. Θα φτάσεις στον προορισμό και η χαρά θα είναι ακόμα μεγαλύτερη. Θα πεις χαλάλι ο δρόμος, τα δάκρυα η απογοήτευση. 

Προσπάθησε για όσες περισσότερες επαφές μπορείτε αυτό το μήνα. Και μην περιμένεις μέχρι τη 10η μέρα για να ξεκινήσεις. Σου λέω, έμεινα έγκυος την πρώτη μέρα μετά την περίοδο. Ο γυναικολόγος είπε πως συμβαίνει κι αυτό. Κι εγώ τώρα περιμένω να τελειώσω για να αρχίσουμε. 

Αχ το preseed κι εγώ το σκεφτόμουν αλλά δεν το πήρα ακόμη, δεν το μελέτησα καθόλου. Μακάρι να σας βοηθήσει κι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός! Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι; 

Έχω κάνει ορμονικές, ήταν εντάξει. Πριν 8 μήνες τις έκανα. Για την αποβολή, που πάντα θα με τρώει, μου είπαν πως ήταν τυχαίο γεγονός και δεν εχριζε περαιτέρω ανάλυσης. Εύχομαι να ήταν όντως έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω... Κάθε φορά λίγο πριν μου έρθει ψάχνω όλα τα συμπτώματα και μετά τρώω το στραπάτσο. Και έχω και το μοναχοπαιδι μου να επιμένει για ένα αδερφάκι κι αυτό με ζοριζει ακόμα πιο πολύ. Μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να προσπαθώ κάθε φορά να του εξηγήσω πως δεν είναι κάτι που το οριζω εγώ. 

Αλλιώς το φανταζόσουν αυτό το ταξίδι, το ξέρω αλλά πίστεψε με, πας απλά από τον μακρύτερο δρόμο. Θα φτάσεις στον προορισμό και η χαρά θα είναι ακόμα μεγαλύτερη. Θα πεις χαλάλι ο δρόμος, τα δάκρυα η απογοήτευση. 

Προσπάθησε για όσες περισσότερες επαφές μπορείτε αυτό το μήνα. Και μην περιμένεις μέχρι τη 10η μέρα για να ξεκινήσεις. Σου λέω, έμεινα έγκυος την πρώτη μέρα μετά την περίοδο. Ο γυναικολόγος είπε πως συμβαίνει κι αυτό. Κι εγώ τώρα περιμένω να τελειώσω για να αρχίσουμε. 

Αχ το preseed κι εγώ το σκεφτόμουν αλλά δεν το πήρα ακόμη, δεν το μελέτησα καθόλου. Μακάρι να σας βοηθήσει κι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός! Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι; 

Έχω κάνει ορμονικές, ήταν εντάξει. Πριν 8 μήνες τις έκανα. Για την αποβολή, που πάντα θα με τρώει, μου είπαν πως ήταν τυχαίο γεγονός και δεν εχριζε περαιτέρω ανάλυσης. Εύχομαι να ήταν όντως έτσι. 

Αναφορικά να σου πω ότι εγώ με την αδερφή μου έχουμε 10 χρόνια διαφορά άρα να είσαι σίγουρη αφού έχεις ένα παιδάκι θα κάνεις και άλλο μην ανησυχείς καθόλου!

Έκανα ορμονικές πέρυσι θα τις επαναλάβω και φέτος 

Είχε βγει η lh λίγο ανεβασμένη θεωρητικά υποδηλώνει το σύνδρομο των πολυκυστικων  αλλ επειδή έχω πολύ σταθερό κύκλο ο γιατρός με πήγε με βιταμινες και ότι δεν είναι τίποτα 

Σκέφτομαι να πάω σε Ενδοκρινολογο για ποιο συγκεκριμένες εξετάσεις 

Τώρα είμαι 4 μερα περιοδου συνήθως μου κρατάει 6 με 7 μερες αρα από όγδοη θα ξεκινήσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Αναφορικά να σου πω ότι εγώ με την αδερφή μου έχουμε 10 χρόνια διαφορά άρα να είσαι σίγουρη αφού έχεις ένα παιδάκι θα κάνεις και άλλο μην ανησυχείς καθόλου!

Έκανα ορμονικές πέρυσι θα τις επαναλάβω και φέτος 

Είχε βγει η lh λίγο ανεβασμένη θεωρητικά υποδηλώνει το σύνδρομο των πολυκυστικων  αλλ επειδή έχω πολύ σταθερό κύκλο ο γιατρός με πήγε με βιταμινες και ότι δεν είναι τίποτα 

Σκέφτομαι να πάω σε Ενδοκρινολογο για ποιο συγκεκριμένες εξετάσεις 

Τώρα είμαι 4 μερα περιοδου συνήθως μου κρατάει 6 με 7 μερες αρα από όγδοη θα ξεκινήσω!

Κοπέλα μου καλησπέρα!!τα 37 σου είναι μια χαρά ηλικία από την στιγμή μάλιστα που έχεις κάνει κ ορμονολογικες εξετάσεις κ σου έχουν βγει καλές.3 χρόνια προσπαθείτε  στοχευμένα;;εννοώ κάθε μήνα πριν κ κατά την διάρκεια της ωορρηξίας;σίγουρα παίζει ρόλο το άγχος αλλά για να μην χάσεις κι άλλο χρόνο κ αν όντως προσπαθούσατε 3 χρόνια εντατικά κ όχι χαλαρα,θα πήγαινα ενδοκρινολόγο για περαιτέρω ορμόνες(ζάχαρο,θυροειδή κτλ) κ θα έβαζα τον σύζυγο άμεσα για σπερμοδιαγραμμα. Εγώ στον γιο μου προσπαθούσα στοχευμένα με τεστακια ωορρηξίας κ υπερήχους δέκα μήνες μέχρι να τον πιάσω χωρίς να υπάρχει θέμα υπογονιμότητας(λόγω 2 παλινδρομων είχαμε ξεσηκώσει ότι εξέταση υπήρχε κ εγώ κ ο άντρας μου κ δεν βρέθηκε τίποτα) τώρα την δεύτερη φορά που δεν το επιδιώκαμε κιόλας έμεινα έγκυος με δύο επαφές τον μήνα (μια στα τελειώματα της περιόδου κ μια την επόμενη μέρα,δλδ 5η και 6η μέρα σκέψου) και με κύκλο που συνήθιζε να μου έρχεται κάθε 28.αρα καλό είναι με το που σου τελειώνει να ξεκινάς προσπάθειες.το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος σου.εμενα στον γιο μου με βοήθησε πολύ ο βελονισμός.εκεινο το 45λεπτο ηρεμουσα πραγματικα,χαλάρωναν κ σκεφτόμουν μόνο θετικά πράγματα.σου εύχομαι να σου συμβει σύντομα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MumMaria said:

Κοπέλα μου καλησπέρα!!τα 37 σου είναι μια χαρά ηλικία από την στιγμή μάλιστα που έχεις κάνει κ ορμονολογικες εξετάσεις κ σου έχουν βγει καλές.3 χρόνια προσπαθείτε  στοχευμένα;;εννοώ κάθε μήνα πριν κ κατά την διάρκεια της ωορρηξίας;σίγουρα παίζει ρόλο το άγχος αλλά για να μην χάσεις κι άλλο χρόνο κ αν όντως προσπαθούσατε 3 χρόνια εντατικά κ όχι χαλαρα,θα πήγαινα ενδοκρινολόγο για περαιτέρω ορμόνες(ζάχαρο,θυροειδή κτλ) κ θα έβαζα τον σύζυγο άμεσα για σπερμοδιαγραμμα. Εγώ στον γιο μου προσπαθούσα στοχευμένα με τεστακια ωορρηξίας κ υπερήχους δέκα μήνες μέχρι να τον πιάσω χωρίς να υπάρχει θέμα υπογονιμότητας(λόγω 2 παλινδρομων είχαμε ξεσηκώσει ότι εξέταση υπήρχε κ εγώ κ ο άντρας μου κ δεν βρέθηκε τίποτα) τώρα την δεύτερη φορά που δεν το επιδιώκαμε κιόλας έμεινα έγκυος με δύο επαφές τον μήνα (μια στα τελειώματα της περιόδου κ μια την επόμενη μέρα,δλδ 5η και 6η μέρα σκέψου) και με κύκλο που συνήθιζε να μου έρχεται κάθε 28.αρα καλό είναι με το που σου τελειώνει να ξεκινάς προσπάθειες.το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος σου.εμενα στον γιο μου με βοήθησε πολύ ο βελονισμός.εκεινο το 45λεπτο ηρεμουσα πραγματικα,χαλάρωναν κ σκεφτόμουν μόνο θετικά πράγματα.σου εύχομαι να σου συμβει σύντομα!!

Καλημέρα!η αλήθεια είναι ότι τον πρώτο χρόνο προσπάθειες ήταν πολύ χαλαρά τα πράγματα!μιας και όλες μου οι φίλες δήλωναν πως με μια επαφη το μήνα τα κατάφερναν!

Συστηματικές προσπάθειες στο σύνολο γίνονται ας πούμε 1,5 χρόνο .

Το τεστακια ωορρηξίας τα είχα χρησιμοποιήσει για μικρό διάστημα 

Τα σταμάτησα ακριβώς για να μην αγχώνομαι Όχι ότι άλλαξε κάτι μετα και δεν το σκεφτόμουν 

Αυτό τον μήνα θα πιάσω δουλειά απο την πρώτη μέρα που τελειώνει η περίοδος και θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι καθόλου :grin:

Θα συζητήσω με τον γυναικολόγο μου για παρακολούθηση με υπέρηχο !

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2020 at 3:20 ΠΜ, Bellas είπε:

Αναφορικά να σου πω ότι εγώ με την αδερφή μου έχουμε 10 χρόνια διαφορά άρα να είσαι σίγουρη αφού έχεις ένα παιδάκι θα κάνεις και άλλο μην ανησυχείς καθόλου!

Έκανα ορμονικές πέρυσι θα τις επαναλάβω και φέτος 

Είχε βγει η lh λίγο ανεβασμένη θεωρητικά υποδηλώνει το σύνδρομο των πολυκυστικων  αλλ επειδή έχω πολύ σταθερό κύκλο ο γιατρός με πήγε με βιταμινες και ότι δεν είναι τίποτα 

Σκέφτομαι να πάω σε Ενδοκρινολογο για ποιο συγκεκριμένες εξετάσεις 

Τώρα είμαι 4 μερα περιοδου συνήθως μου κρατάει 6 με 7 μερες αρα από όγδοη θα ξεκινήσω!

Δέκα χρόνια διαφορά ε; σ' ευχαριστώ για το κουράγιο! Ξέρεις δεν μπορώ και να μην το σκέφτομαι κι αυτό. Θα είναι σα να έχω δύο μοναχοπαιδια αλλά θέλω να πιστεύω πως από ένα σημείο και μετά η διαφορά δεν θα είναι απαγορευτική για να αναπτύξουν μια ωραία σχέση. 

Εγώ σήμερα 7η μέρα, καθαρίζω κι ελπίζω από αύριο να μπούμε σε σειρά. Αντε μαζί μας πάει με 2 μέρες διαφορά! Μακάρι να σταθούμε τυχερές και οι δύο! 

Τον ενδοκρινολογο να σου πω κι εγώ τον σκέφτομαι. Είχα πολύ ανεβασμένα τα anti tg και τα είχα δείξει τότε σε έναν γνωστό μου ενδοκρινολογο και μου είπε πως εφόσον ο ενεργός θυρεοειδής είναι εντάξει, δεν τα κοιτάμε αυτά. Αλλά δεν είχα ρωτήσει πόσο μπορεί να επηρεάζουν στην περίπτωση της υπογονιμοτητας. Τώρα αν πάω μέσα στο καλοκαίρι ξανά για αναλύσεις, θα τα κάνω κι αυτά να δω τι γίνεται. Επίσης σκέφτηκα και την ομοιοπαθητικη. Και για μένα και για τον άντρα μου. Έχω βοηθηθεί σε άλλα θέματα υγείας και αναρωτιέμαι αν ίσως βοηθούσε και σε αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 4/30/2020 at 5:06 PM, Agatte said:

Δέκα χρόνια διαφορά ε; σ' ευχαριστώ για το κουράγιο! Ξέρεις δεν μπορώ και να μην το σκέφτομαι κι αυτό. Θα είναι σα να έχω δύο μοναχοπαιδια αλλά θέλω να πιστεύω πως από ένα σημείο και μετά η διαφορά δεν θα είναι απαγορευτική για να αναπτύξουν μια ωραία σχέση. 

Εγώ σήμερα 7η μέρα, καθαρίζω κι ελπίζω από αύριο να μπούμε σε σειρά. Αντε μαζί μας πάει με 2 μέρες διαφορά! Μακάρι να σταθούμε τυχερές και οι δύο! 

Τον ενδοκρινολογο να σου πω κι εγώ τον σκέφτομαι. Είχα πολύ ανεβασμένα τα anti tg και τα είχα δείξει τότε σε έναν γνωστό μου ενδοκρινολογο και μου είπε πως εφόσον ο ενεργός θυρεοειδής είναι εντάξει, δεν τα κοιτάμε αυτά. Αλλά δεν είχα ρωτήσει πόσο μπορεί να επηρεάζουν στην περίπτωση της υπογονιμοτητας. Τώρα αν πάω μέσα στο καλοκαίρι ξανά για αναλύσεις, θα τα κάνω κι αυτά να δω τι γίνεται. Επίσης σκέφτηκα και την ομοιοπαθητικη. Και για μένα και για τον άντρα μου. Έχω βοηθηθεί σε άλλα θέματα υγείας και αναρωτιέμαι αν ίσως βοηθούσε και σε αυτό. 

Καλημέρα! Δεν είχα μπει αυτές τις μέρες !βλέπεις ζούμε και σε τρελούς καιρούς!

Εγώ θα το ψάξω από το καλοκαίρι με Ενδοκρινολογο!

Να το ψάξεις και με ομοιοπαθητική κακο δεν θα κάνεις αλλά εγώ θα σου πρότεινα να ψάχτεις και με το αρμονικό κομμάτι!

Λες να χρειάζονται και οι άντρες παραπάνω εξετάσεις πέρα από το σπερματοδιαγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Καλημέρα! Δεν είχα μπει αυτές τις μέρες !βλέπεις ζούμε και σε τρελούς καιρούς!

Εγώ θα το ψάξω από το καλοκαίρι με Ενδοκρινολογο!

Να το ψάξεις και με ομοιοπαθητική κακο δεν θα κάνεις αλλά εγώ θα σου πρότεινα να ψάχτεις και με το αρμονικό κομμάτι!

Λες να χρειάζονται και οι άντρες παραπάνω εξετάσεις πέρα από το σπερματοδιαγραμμα?

Τρελούς καιρούς δε λες τίποτα! 

Θα το δω κι εγώ στο προσεχές μέλλον και με ενδοκρινολογο. Τώρα κοιτάω να ανεβάσω λίγο το σίδηρο μου που είναι χάλια. 

Στο μεταξύ μ' αρέσει που ήμουν και ορεξατη... Τίποτα δεν κάναμε ακόμα. Ο άντρας μου δουλεύει όλες τις μέρες με τρέλα ωράρια κι όταν γυρνάει σπίτι είναι πτώμα, φορτωμένος με όλη την ένταση και κούραση της ημέρας. Πού διάθεση για άλλα... 

Τώρα για τις εξετάσεις των ανδρών... Ο γυναικολόγος μου είπε πως αρκεί ένα σπερμοδιαγραμμα. Παλιότερο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου, ήταν πολύ καλό αλλά πάνε και χρόνια από τότε. Ελπίζω αν καταφέρει να ξανακάνει, να είναι εξίσου καλό. Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Η γυναίκες αλλιώς διαχειριζομαστε τις δυσκολίες. Οι άντρες πελαγωνουν και απογοητευονται πιο εύκολα. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Agatte said:

Τρελούς καιρούς δε λες τίποτα! 

Θα το δω κι εγώ στο προσεχές μέλλον και με ενδοκρινολογο. Τώρα κοιτάω να ανεβάσω λίγο το σίδηρο μου που είναι χάλια. 

Στο μεταξύ μ' αρέσει που ήμουν και ορεξατη... Τίποτα δεν κάναμε ακόμα. Ο άντρας μου δουλεύει όλες τις μέρες με τρέλα ωράρια κι όταν γυρνάει σπίτι είναι πτώμα, φορτωμένος με όλη την ένταση και κούραση της ημέρας. Πού διάθεση για άλλα... 

Τώρα για τις εξετάσεις των ανδρών... Ο γυναικολόγος μου είπε πως αρκεί ένα σπερμοδιαγραμμα. Παλιότερο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου, ήταν πολύ καλό αλλά πάνε και χρόνια από τότε. Ελπίζω αν καταφέρει να ξανακάνει, να είναι εξίσου καλό. Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους. Η γυναίκες αλλιώς διαχειριζομαστε τις δυσκολίες. Οι άντρες πελαγωνουν και απογοητευονται πιο εύκολα. 

Να σου πω και εγώ αυτο τον μήνα το έχω αποβάλει τελείως και επαφές όποτε κάτσει 

Νομίζω ότι το έχω και εγώ ανάγκη να χαλαρώσω λίγο και να ηρεμήσω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Bellas είπε:

Καλημέρα! Δεν είχα μπει αυτές τις μέρες !βλέπεις ζούμε και σε τρελούς καιρούς!

Εγώ θα το ψάξω από το καλοκαίρι με Ενδοκρινολογο!

Να το ψάξεις και με ομοιοπαθητική κακο δεν θα κάνεις αλλά εγώ θα σου πρότεινα να ψάχτεις και με το αρμονικό κομμάτι!

Λες να χρειάζονται και οι άντρες παραπάνω εξετάσεις πέρα από το σπερματοδιαγραμμα?

Τι σου δινει ο ομοιοπαθητικος; Ποιο φαρμακο πηρες?δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nephelie said:

Τι σου δινει ο ομοιοπαθητικος; Ποιο φαρμακο πηρες?δουλευει;

Δεν έχω πάει σε ομοιοπαθητικό 

Το επόμενη βήμα μου είναι να πάω σε Ενδοκρινολογο 

Απλά έχω ακούσει πολλές κοπέλες που πηγαίνουν σε ομοιοπαθητικό για διαφορες γυναικολογικες αιτίες, όχι μόνο για συλληψη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...