Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, dpilo είπε:

@enjoy ειλικρινά δεν θέλω να βάλω καμία.υποψια και ούτε γνώριζα την ύπαρξη του χαπιού. Απλά το σημείωσα γιατί ήθελα να ρωτήσω και να τσουπ που έγινε αναφορά εδώ! 

Ναι ναι έτσι είναι! Και σε περίπτωση που για κάποιο λόγο δεν μπορούν να σου δώσουν το μωράκι αμέσως καλό είναι να βγάλεις το πρώτο γαλατάκι και να του το δώσουν γιατί είναι πάρα πολύ σημαντικό. Και η ποσότητα μη σε προβληματίζει. Στην αρχή είναι λογικό να βγάζεις λίγο. Το μωράκι ούτως ή άλλως έχει μικρό στομαχακι...

Ρε κορίτσια... Χτες είχαμε μια απώλεια..το σκυλάκι των γονιών μου με το οποίο μεγάλωσα 9 χρόνια.. μετά έφυγα από το σπίτι.. πολύ κλάμα... Δυστυχώς...

Και σήμερα είδα λίγο ροζ πριν λίγο... Περιμένω να επικοινωνήσει η γυναικολόγος μαζί μου... Τον μπέμπη τον νιώθω κανονικά... δεν ξέρω αν νιώθω τίποτα περίεργο... αγχώθηκα λίγο...

Ειχες μηπως επαφη πιο πριν;μην αγχωνεσαι μπορει να κουραστηκες.κατι με τον τραχηλο θα ναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Ειχες μηπως επαφη πιο πριν;μην αγχωνεσαι μπορει να κουραστηκες.κατι με τον τραχηλο θα ναι 

Σίγουρα κουράστηκα ψυχολογικά.. επαφή όχι δεν είχα... 

Μίλησα... Μου είπε ξάπλα. Αν είναι μόνο αυτό το ροζ με βλέπει αύριο πρωί όπως είχαμε πει. Αν δω κόκκινο πάω μαιευτήριο. Αυτά.. και να παρατηρώ το μωρό... Το μωρό μια χαρά είναι.. το νιώθω να κουνιέται

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Σίγουρα κουράστηκα ψυχολογικά.. επαφή όχι δεν είχα... 

Μίλησα... Μου είπε ξάπλα. Αν είναι μόνο αυτό το ροζ με βλέπει αύριο πρωί όπως είχαμε πει. Αν δω κόκκινο πάω μαιευτήριο. Αυτά.. και να παρατηρώ το μωρό... Το μωρό μια χαρά είναι.. το νιώθω να κουνιέται

Εγω εβγαλα λιγο καφε αυτη την εβδ μετα απο επαφη αλλα περασε σε μια μερα.ξεκουραση μην κανεις τπτ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@enjoy ειλικρινά δεν θέλω να βάλω καμία.υποψια και ούτε γνώριζα την ύπαρξη του χαπιού. Απλά το σημείωσα γιατί ήθελα να ρωτήσω και να τσουπ που έγινε αναφορά εδώ! 

Ναι ναι έτσι είναι! Και σε περίπτωση που για κάποιο λόγο δεν μπορούν να σου δώσουν το μωράκι αμέσως καλό είναι να βγάλεις το πρώτο γαλατάκι και να του το δώσουν γιατί είναι πάρα πολύ σημαντικό. Και η ποσότητα μη σε προβληματίζει. Στην αρχή είναι λογικό να βγάζεις λίγο. Το μωράκι ούτως ή άλλως έχει μικρό στομαχακι...

Ρε κορίτσια... Χτες είχαμε μια απώλεια..το σκυλάκι των γονιών μου με το οποίο μεγάλωσα 9 χρόνια.. μετά έφυγα από το σπίτι.. πολύ κλάμα... Δυστυχώς...

Και σήμερα είδα λίγο ροζ πριν λίγο... Περιμένω να επικοινωνήσει η γυναικολόγος μαζί μου... Τον μπέμπη τον νιώθω κανονικά... δεν ξέρω αν νιώθω τίποτα περίεργο... αγχώθηκα λίγο...

Πωπω!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για την απώλεια του αγαπημένου σας σκύλου. Όταν είναι μες την οικογένεια τόσα χρόνια είναι μέλος της. Πέρασε όμως υπέροχα μαζί σας!! Είμαι σίγουρη για αυτο κ "έφυγε" πολύ ευχαριστημένος κ γεμάτος αγάπη !!

Αύριο πες μας τι σου είπε ο γιατρός, δε θα είναι κάτι! Μπορεί κ τυχαίο γεγονός...βγάζεις συνέχεια ή μια φορά το είδες που σκουπιστηκες;

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

αχ ξαφνιαζομαι... η πρωτη κοπελα που ακουω παθουσα... αυτο πρεπει να ηταν... λυπαμαι που σε ενοχλησε και εσενα.. γτ πραγματικα οι αλλες ηταν λες και ετρωγαν καραμελα βουτυρου... τυχερες.. και λεω η θα ειμαι καμια τρελη η που δεν αντεχω τον πονο που δεν ισχυει.. η οτι ειχε παρενεργειες σε μενα.. αλλα τελικα το χαπακι μας τιναξε.. μιλαμε σαν κολικος ηταν ασταμάτητος  40λεπτα και μετα το 2-3ωρο επανερχομουν δεν προλαβαινα να το χαρω ερχοταν η επομηνη δοση και ηθελα να την πεταξω... οι μαιες ελεγαν τα παραλεω και δεν μου εδιναν παυσιπονο μεχρι που εχασα τις αισθησεις μου και ηρθε μια παυσιπονη.. δηλαδη δεν τα γλυτωνω παλι... τι χαρα τι ευτυχια:-P:shock:

Εγώ πάλι έχω ακούσει τα χειρότερα για αυτό το χάπι....πολλές κοπέλες υποφέρουν... Εν το μεταξύ αν δεν κάνω λάθος δεν είναι συμβατό με τον θηλασμό...πραγματικά εκείνη την  ταλαιπωρία  που πέρασα ούτε στον εχθρό που λένε... 8:45 γέννησα και 11 το βράδυ το πήρα... φαντάζεσαι τον πόνο που τράβηξα όλο το βράδυ....κάνει την όλη διαδικασία πιο γρήγορη για αυτό τον λόγο ποναμε...

4 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

 Δεν κτλβ αυτο το χαπι που λετε στο δινουν να μην πονας κ καλα;;;κ ειναι για φυσιολ η για καισαρικη συνηθως;

Για να επανέλθει η μήτρα στην αρχική της θέση είναι... την ίδια δουλειά με τον θηλασμό πχ. Για καισαρική δεν γνωρίζω φυσιολογικά είχα γεννήσει την πρώτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοριτσια να ρωτησω κατι αλλο επειδη νιωθω παλι τωρα πονο περιοδου πολυυυ εντονο συμφωνα με τον γιατρο ειναι νορμαλ δ με αγχωνει αυτο αλλα με χτυπαει οπως στην περιοδο στο εντερο θελω δηλ τουαλετα ειναι σαν σφαχτης ο πονος.....και σκεφτομαι τωρα εγω στον φυσιολ τοκετο οσες το εχουν ζησει θα βοηθαγε να μ πουν αν σε χτυπαει στο εντερο κ θες τουαλετα μεχρι να βγει το μωρο τι κανεις;;;;;;;;;;εγω δηλ στην περιοδο  που ποναγα πολυ περα απο τουαλετα πολλες φορες εκανα κ εμετο σκεφτειτε  κ αναρωτιεμαι αν οι πονοι ειναι ετσι κ χειροτεροι θα σπρωχνω;θα ξερναω;θα τρεχω τουαλετα;τι θα πρωτοκανω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Kοριτσια να ρωτησω κατι αλλο επειδη νιωθω παλι τωρα πονο περιοδου πολυυυ εντονο συμφωνα με τον γιατρο ειναι νορμαλ δ με αγχωνει αυτο αλλα με χτυπαει οπως στην περιοδο στο εντερο θελω δηλ τουαλετα ειναι σαν σφαχτης ο πονος.....και σκεφτομαι τωρα εγω στον φυσιολ τοκετο οσες το εχουν ζησει θα βοηθαγε να μ πουν αν σε χτυπαει στο εντερο κ θες τουαλετα μεχρι να βγει το μωρο τι κανεις;;;;;;;;;;εγω δηλ στην περιοδο  που ποναγα πολυ περα απο τουαλετα πολλες φορες εκανα κ εμετο σκεφτειτε  κ αναρωτιεμαι αν οι πονοι ειναι ετσι κ χειροτεροι θα σπρωχνω;θα ξερναω;θα τρεχω τουαλετα;τι θα πρωτοκανω;

κανεις κλισμα για αυτον ακριβως τον λογο πριν οποτε δεν θες τουαλετα εκεινη την ωρα . ενταξει ατυχηματα την ωρα που σπρωχνεις εχουν γινει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κανεις κλισμα για αυτον ακριβως τον λογο πριν οποτε δεν θες τουαλετα εκεινη την ωρα . ενταξει ατυχηματα την ωρα που σπρωχνεις εχουν γινει. 

Ναι για το κλισμα το ξερω αλλα σας εχει τυχει ποτε να πονατε τοσο που απο τον πονο θελετε να πατε τουαλετα;;κ πριν το  σπρωξιμο φοβαμαι οτι απο τον πονο θα θελω τουαλετα στανταρτ γτ στον φυσιολ  πας νοσοκ ηδη με πονους φανταζομαι οποτε το κλισμα αν στο κανουν εκει προλαβαινει το κακο;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

μηπως εννοεις την μαια? αυτο ειναι διαφορετικο απλα σου δινει καποιες οδηγιες για το μωρο. εγω παντως δεν ξερω καμια να εχει χρησιμοποιησει αποκλειστικη για γεννα δεν χρειαζετε κιολας. 

Μιλάω για αποκλειστική έκανε καισαρική και είχε αποκλειστική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Μιλάω για αποκλειστική έκανε καισαρική και είχε αποκλειστική 

νομιζω πρεπει να ηταν απτις σπανιες περιπτωσεις ή την κοροιδεψε ο γιατρος της για να πληρωσει αλλα 200 ευρω σε γνωστη του. πραγματικα δεν χρειαζεσε βοηθεια ουτε με καισαρικη. την πρωτη μερα πονας αλλα οκ περα απτα παυσιπονα δεν θες κ δεν επιτρεπετε ουτε να φας. την δευτερη μερα εισαι πολυ καλητερα κ ακομα κ κανεις να μην ειναι μεσα μπορεις να εξιπηρετηθεις ... κ εγω εμενα πολλες ωρες μονη μου κ οτι χρειαζομουν χτυπουσα το κουδουνακι. την δευτερη μερα δε το απογευμα τα καταφερνεις μια χαρα σε ολα. περα απτον αντρα σου ή την μαμα σου που θες για παρεα πιο πολυ δεν χρειαζετε καποια αλλη βοηθεια . ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, linaa είπε:

νομιζω πρεπει να ηταν απτις σπανιες περιπτωσεις ή την κοροιδεψε ο γιατρος της για να πληρωσει αλλα 200 ευρω σε γνωστη του. πραγματικα δεν χρειαζεσε βοηθεια ουτε με καισαρικη. την πρωτη μερα πονας αλλα οκ περα απτα παυσιπονα δεν θες κ δεν επιτρεπετε ουτε να φας. την δευτερη μερα εισαι πολυ καλητερα κ ακομα κ κανεις να μην ειναι μεσα μπορεις να εξιπηρετηθεις ... κ εγω εμενα πολλες ωρες μονη μου κ οτι χρειαζομουν χτυπουσα το κουδουνακι. την δευτερη μερα δε το απογευμα τα καταφερνεις μια χαρα σε ολα. περα απτον αντρα σου ή την μαμα σου που θες για παρεα πιο πολυ δεν χρειαζετε καποια αλλη βοηθεια . ..

Καλημέρα κορίτσια!

Δοξα τω Θεώ τα δυο πρωτα μου παιδιά τα γέννησα φυσιολογικά και στην ωρα πάνω "χόρευα", οπότε ήμουν σε θέση να φροντίσω και εμένα και το μωρο μου μονη μου. Έβλεπα όμως αλλες κοπέλες από καισαρική που τις υποβασταζαν για να σηκωθούν... Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να κάνω καισαρική κι εγώ θα πάρω αποκλειστική, δεδομένου ότι ο άντρας μου θα μείνει σπίτι με τα παιδιά όσο θα είμαι στο μαιευτήριο με το μωρό, και επίσης ότι γενναω σε δημόσιο νοσοκομείο όπου το μωρό εξ'ορισμού είναι μαζί σου, αν εγώ είμαι ζαβλακωμενη με καθετήρα και όρο, δεν πιστεύω ότι θα είμαι σε θέση να φροντίσω επαρκώς το μωρό μου ενω αναρρωνω από χειρουργείο.. Δεν είναι κακό να ζητάει κάποιος βοήθεια! Και 200 ευρώ για 4 ή 5 νύχτες (5 μέρες είναι η νοσηλεία για καισαρική) είναι πολύ νορμάλ ποσό θεωρώ για αποκλειστική.. Εδω στις ιδιωτικές κλινικές δίνεις πόσα, αν εγώ στο δημόσιο νοσοκομείο χρειαστώ βοήθεια (η οποία λόγω ξεκαθαρης υποστελεχωσης της δημόσιας υγείας δεν μπορεί να παρασχεθεί από το προσωπικό του) προσλάβω ενα ατομο και δώσω 200 ευρώ (έναντι των 3000 με 5000 ευρώ που πάει η γέννα σε μια ιδιωτική κλινική εδώ στο Ηράκλειο Κρήτη) ποιο το πρόβλημα?

  • Μου αρέσει 4

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω εβγαλα λιγο καφε αυτη την εβδ μετα απο επαφη αλλα περασε σε μια μερα.ξεκουραση μην κανεις τπτ

Εγω επαφες δεν ειχα καθολου αυτο το διαστημα λογω χαμηλου πλακουντα.. Τωρα ετσι οπως βλεπει το μωρο να κουνιεται ο αντρας μου, δεν θελει φοβαται! :-D

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Μιλάς από ότι κατάλαβα για το μιτροταν.... είναι μια πονεμένη ιστορία και από την μεριά μου που η αλήθεια είναι ότι δεν σκέφτομαι τον τοκετό όσο σκέφτομαι το μετά με το χάπι... εμένα μου το έδιναν μαζί με buscopan και πάλι δεν με έπιανε μέχρι που και εγώ ζήτησα παυσίπονη... το μιτροταν κάνει την ίδια δουλειά με τον θηλασμό....επαναφέρει την μήτρα... Δυστυχώς από ότι καταλαβαίνεις ότι δηποτε παρεμβαίνει στην φύση είναι πιο επίπονο...

Αυτό το χάπι κορίτσια δεν το έχω ξανακούσει και έχω κάνει 2 γεννες με Φ.Τ., δεν μου το έδωσε κάνεις ποτε.. Σε δημόσιο νοσοκομείο βέβαια και οι 2 γέννες, δεν ξέρω αν είναι τακτική των ιδιωτικών.. Πάντως με το θηλασμό επανέρχεται φυσιολογικά η μήτρα και σιγά σιγά.. Υποθέτω το κάνουν σε γυναίκες που για τον έναν ή άλλο λόγο δεν θήλασαν? Εκει ισως είχε νόημα, αν πχ το μωρό σου πάει στα νεογνά και δεν το έχεις για να θηλασεις? Αν και πάλι γίνεται, με πρόγραμμα αντλησεων με θήλαστρο, η μεγάλη νοσηλεύτηκε 15 μέρες στα νεογνά, και αν και ήταν δύσκολο χωρίς μωρό να εδραιώσω το θηλασμό, με οδηγίες από σύμβουλο θηλασμού τα κατάφερα. Ενοικίασα νοσοκομειακό θήλαστρο και έπινα κάτι συμπληρώματα, ζοριστηκα λιγο για αυτές τις 15 μέρες αλλα άξιζε τον κόπο, αποζημιωθηκαμε πολλαπλώς εκ των υστέρων! Στην μικρή που ήμασταν συνεχεια μαζί από το πρώτο δευτερόλεπτο, θηλασα αμέσως και ο θηλασμος εδραιώθηκε εντελώς αβίαστα. Οπότε ίσως γι αυτό δεν το έχω ξανακούσει το χάπι? Τι να πω δεν ξέρω.. Κάθε γιατρος με τα δικά του.. 

  • Μου αρέσει 2

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Εγω επαφες δεν ειχα καθολου αυτο το διαστημα λογω χαμηλου πλακουντα.. Τωρα ετσι οπως βλεπει το μωρο να κουνιεται ο αντρας μου, δεν θελει φοβαται! :-D

Μια από τα ίδια. Μέχρι τον 6-7 μήνα περίπου είχαμε κανονικά επαφές. Μετά ξαφνικά ο άντρας μου φρικαρε ότι μας βλέπει το μωρό ότι το πιέζει και κάτι τέτοια και δεν με ξαναπλησιασε. Ε στην αρχή μου φάνηκε κάπως αλλά μετά το πήρα απόφαση..

Just now, myrina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Δοξα τω Θεώ τα δυο πρωτα μου παιδιά τα γέννησα φυσιολογικά και στην ωρα πάνω "χόρευα", οπότε ήμουν σε θέση να φροντίσω και εμένα και το μωρο μου μονη μου. Έβλεπα όμως αλλες κοπέλες από καισαρική που τις υποβασταζαν για να σηκωθούν... Αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να κάνω καισαρική κι εγώ θα πάρω αποκλειστική, δεδομένου ότι ο άντρας μου θα μείνει σπίτι με τα παιδιά όσο θα είμαι στο μαιευτήριο με το μωρό, και επίσης ότι γενναω σε δημόσιο νοσοκομείο όπου το μωρό εξ'ορισμού είναι μαζί σου, αν εγώ είμαι ζαβλακωμενη με καθετήρα και όρο, δεν πιστεύω ότι θα είμαι σε θέση να φροντίσω επαρκώς το μωρό μου ενω αναρρωνω από χειρουργείο.. Δεν είναι κακό να ζητάει κάποιος βοήθεια! Και 200 ευρώ για 4 ή 5 νύχτες (5 μέρες είναι η νοσηλεία για καισαρική) είναι πολύ νορμάλ ποσό θεωρώ για αποκλειστική.. Εδω στις ιδιωτικές κλινικές δίνεις πόσα, αν εγώ στο δημόσιο νοσοκομείο χρειαστώ βοήθεια (η οποία λόγω ξεκαθαρης υποστελεχωσης της δημόσιας υγείας δεν μπορεί να παρασχεθεί από το προσωπικό του) προσλάβω ενα ατομο και δώσω 200 ευρώ (έναντι των 3000 με 5000 ευρώ που πάει η γέννα σε μια ιδιωτική κλινική εδώ στο Ηράκλειο Κρήτη) ποιο το πρόβλημα?

Εγώ πιστεύω ότι το ιδανικό για αυτό που λέτε για την καισαρική είναι κάπου στη μέση . Δηλαδή όντως το να πάρεις αποκλειστική για όλες τις μέρες μου φαίνεται υπερβολή αλλά το να πάρεις το πρώτο βράδυ ειδικά αν έχεις κ το μωρό μαζί σου μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό. Από κει και πέρα είναι και πως θα αναρρώνεις. Εγώ πχ τότε που είχα γεννήσει τη δεύτερη μέρα ήμουνα σχετικά καλά, η διπλανή μου που είχε κάνει κι αυτή καισαρική ήταν 3-4 μέρες με όρο ξάπλα άρα θα χρειαζόταν περισσότερη βοήθεια Οπότε δεν υπάρχει κάτι απόλυτο σε αυτά.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Οπότε δεν υπάρχει κάτι απόλυτο σε αυτά.

Εννοείται! Απλά επειδή προσωπικά δεν έχω την εμπειρία δεν ξέρω πως θα μου βγει, γι' αυτό το έχω στο μυαλό μου σαν μια επιλογή για να μην με αγχώνει και αυτό μέσα σε όλα! 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...