Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Άστα να πάνε..Μα θες έναν άνθρωπο μαζί σου, τι πράγμα είναι αυτό..

 

Ναι λογω της πανδημιας τωρα θα τα ζησουμε ολα μονες μας και καλα να εισαι καλα ειναι γυναικες που ξερνανε κ ειναι χαλια

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια!

Όπως καταλαβαίνω οι ανάγκες κάθε παιδιού είναι διαφορετικές, οπότε πάρτα όλα να τελειώνουμε :lol:

Αρχικά έχει φαγωθεί ο άντρας μου να πάρουμε από τώρα καρότσι, του έχει μπει ένα στο μάτι, 3 σε 1, το οποίο λέει ότι είναι για παιδιά εώς 15 κιλά οπότε πιστεύω θα μας βγάλει.. Αλλά κ το καρότσι σαν καρότσι, εννοώ με κουμπωμένο το εξάρτημα είναι περίπου 13 κιλά κ μου φαίνεται λίγο βαρύ.. Βέβαια μόνο στο σπρώξιμο γιατί εμείς μένουμε σε διαμέρισμα στον 3ο χωρίς ασανσέρ, οπότε η βάση θα μένει στο γκαράζ κ θα πέρνουμε πάνω το κουμπωμένο εξάρτημα..

Κ όσο αφορά το δωμάτιο, θα ήθελα να έχω ένα ολοκληρωμένο δωμάτιο, αλλά τους πρώτους μήνες θα το έχω δίπλα μου, διότι πρώτα ο Θεός θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, κ λογικά θα πάρω κάτι τύπου λίκνο, είχα σκεφτεί να έβαζα την κούνια του δίπλα μας αλλά δεν θα χωράμε καθόλου μέσα στο δωμάτιο..

Εσείς τι σκέφτεστε να κάνετε? Κ περίπου πότε θα αρχίσετε να τα ψωνίζετε αυτά?

 

Εμεις σημερα πηγαμε να δουμε για καροτσια δ θα παρω απο τωρα αλλα κανω ερευνα κ θα ηθελα να μαθω απο τις παλιες τι μαρκα εχουν κ αν ειναι ευχαριστημενες.....εγω θα το εχω εδω στο δωματιο μου κ με την κουνια για καποιους μηνες κ μετα στο δικο της ευτυχως εχω χωρο οποτε δ με απασχολει πολυ αυτο οσο το τι θα παρω να μην δωσω πεταμενα λεφτα για κατι που μπορει να μην το χρησιμοποιησω η για κατι που θα ναι για ελαχιστο χρονο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω inglesina trilogy πού βολικό κ Πολύ ελαφρύ!!! Μένω σε πολυκατοικία με σκαλοπάτια οπότε αναγκαστικά το καρότσι το σήκωνα μαι με το μωρο για να ανέβω κ να κατέβω 10 σκαλοπάτια!!!!!Επίσης κ το μάζεμα του είναι πολύ καλό Γιατί μαζεύει σαν τα καλοκαίρι να τύπου μπαστούνια...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xen.... είπε:

Εγώ έχω inglesina trilogy πού βολικό κ Πολύ ελαφρύ!!! Μένω σε πολυκατοικία με σκαλοπάτια οπότε αναγκαστικά το καρότσι το σήκωνα μαι με το μωρο για να ανέβω κ να κατέβω 10 σκαλοπάτια!!!!!Επίσης κ το μάζεμα του είναι πολύ καλό Γιατί μαζεύει σαν τα καλοκαίρι να τύπου μπαστούνια...

Αααα ναι μ ειπαν κ αλλοι για αυτο ο αντρας μ εχει κολλημα να διπλωνει καλα για να χωραει στο αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Μια ερώτηση να σας κάνω;πως κοιμαστε το βράδυ καλά;προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι από αριστερά αλλά δε βολεύομαι.Ανασκελα επ'ουδενει.Εχω ακούσει ότι από δεξιά αν κοιμάσαι δε γίνεται σωστή κυκλοφορία του αίματος και αναρωτιέμαι είμαι στα μισά ακόμα,αν γίνει η κοιλιά σα καρπουζι πως στο καλό θα κοιμάμαι;όρθια;αχχχ χαλάλι η μπέμπα που δίνει το παρών με κάτι "χτυπηματακια" και τα ξεχνάω ολα:roll::)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelvas είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Μια ερώτηση να σας κάνω;πως κοιμαστε το βράδυ καλά;προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι από αριστερά αλλά δε βολεύομαι.Ανασκελα επ'ουδενει.Εχω ακούσει ότι από δεξιά αν κοιμάσαι δε γίνεται σωστή κυκλοφορία του αίματος και αναρωτιέμαι είμαι στα μισά ακόμα,αν γίνει η κοιλιά σα καρπουζι πως στο καλό θα κοιμάμαι;όρθια;αχχχ χαλάλι η μπέμπα που δίνει το παρών με κάτι "χτυπηματακια" και τα ξεχνάω ολα:roll::)

Εγώ κοιμάμαι στα 2 πλάγια είτε ανάσκελα πολυ σπάνια. Απλά στο πλάι όταν είμαι με βολεύει να έχω ένα μαξιλάρι που να είναι ανάμεσα στα πόδια μου και να ακουμπά και η κοιλίτσα πάνω του. Καλά στην πρώτη εγκυμοσύνη στο τέλος έβαζα κάτω από το κεφάλι μου τουλάχιστον 3 μαξιλάρια αλλιώς ένιωθα ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εγώ κοιμάμαι στα 2 πλάγια είτε ανάσκελα πολυ σπάνια. Απλά στο πλάι όταν είμαι με βολεύει να έχω ένα μαξιλάρι που να είναι ανάμεσα στα πόδια μου και να ακουμπά και η κοιλίτσα πάνω του. Καλά στην πρώτη εγκυμοσύνη στο τέλος έβαζα κάτω από το κεφάλι μου τουλάχιστον 3 μαξιλάρια αλλιώς ένιωθα ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω.

Εγω στα πλαγια κ ανασκελα (παντα ετσι κοιμομουν)προς το παρον ειμαι οκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες! Για το θέμα καρότσι νομίζω το πιο βασικό είναι να χωράει στο αμάξι εμείς εχουμ2 το inglesina aptica(είναι λίγο μεγαλουτσικο αλλά εμάς το πορτ μπαγαζ είναι μεγαλο) είμαι πολύ ευχαριστημένη από το καρότσι . Το πρώτο το αυγό δεν το πήραμε μου έδωσε μια φίλη μου κι στην αρχή μου έδωσε κι το καρότσι για το αυγό γτ το δικό μου το είχα στο σπίτι μέσα. Ήταν το anex που να πω την αλήθεια είναι πολύ καλό έχουμε χάλια δρόμους κι αυτό έχει κι αναρτήσεις κι δεν τρανταζονταν το μωρό. 

Όσο για τον ύπνο κοιμάμαι πλάγια με πολλά μαξιλάρια. Δεν βολεύομαι κι πολύ! 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια ! Και γω δυσκολευομαι λιγακι στον υπνο αλλα εχω και πολλες καουρες που δυστυχως με ταλαιπωρουν παρα πολυ!! Η κοιλια μου πλεον εχει μεγαλωσει αρκετα και εχω παρει 5 κιλα μεχρι τωρα χωρις να τρωω τιποτα ιδιαίτερο πραγματικα σκέφτομαι που θα φτασω μεχρι τελος. Εσεις πως τα πατε με κιλα ? Το μωρακι σας το αισθάνεσαι? Εγω πολυ λιγο δε μπορω να καταλαβω εαν ειναι το μωρακι ή το εντερο μαλλον σε κανα 2 βδομαδες θα το νιωσω καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Τι κανετε κοριτσια ! Και γω δυσκολευομαι λιγακι στον υπνο αλλα εχω και πολλες καουρες που δυστυχως με ταλαιπωρουν παρα πολυ!! Η κοιλια μου πλεον εχει μεγαλωσει αρκετα και εχω παρει 5 κιλα μεχρι τωρα χωρις να τρωω τιποτα ιδιαίτερο πραγματικα σκέφτομαι που θα φτασω μεχρι τελος. Εσεις πως τα πατε με κιλα ? Το μωρακι σας το αισθάνεσαι? Εγω πολυ λιγο δε μπορω να καταλαβω εαν ειναι το μωρακι ή το εντερο μαλλον σε κανα 2 βδομαδες θα το νιωσω καλύτερα.

Εγω απο προχθες το νιωθω στην αρχη ελεγα δ θα ναι αυτο αλλα πλεον βεβαιωθηκα αυτο ειναι!!!κ τωρα που σας γραφω δινει το παρον δ περιμενα οτι θα το νιωθω τοσο συχνα ελεγα μια φορα θα ναι και ενταξει αλλα ειναι πολυ συχνο....εγω δ νομιζω οτι ειναι καουρες αυτα που νιωθω εχω ενα συνεχομενο ειδικα μολις φαω κομπο στον λαιμο μου ανεβαινει η τροφη μεχρι πανω και εχω πολλες φορες μια ασχημη γευση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Μια ερώτηση να σας κάνω;πως κοιμαστε το βράδυ καλά;προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι από αριστερά αλλά δε βολεύομαι.Ανασκελα επ'ουδενει.Εχω ακούσει ότι από δεξιά αν κοιμάσαι δε γίνεται σωστή κυκλοφορία του αίματος και αναρωτιέμαι είμαι στα μισά ακόμα,αν γίνει η κοιλιά σα καρπουζι πως στο καλό θα κοιμάμαι;όρθια;αχχχ χαλάλι η μπέμπα που δίνει το παρών με κάτι "χτυπηματακια" και τα ξεχνάω ολα:roll::)

Εγω πλαγιά και ανάσκελα κοιμάμαι.Εγω. Δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει το μωρό περιμένω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Τι κανετε κοριτσια ! Και γω δυσκολευομαι λιγακι στον υπνο αλλα εχω και πολλες καουρες που δυστυχως με ταλαιπωρουν παρα πολυ!! Η κοιλια μου πλεον εχει μεγαλωσει αρκετα και εχω παρει 5 κιλα μεχρι τωρα χωρις να τρωω τιποτα ιδιαίτερο πραγματικα σκέφτομαι που θα φτασω μεχρι τελος. Εσεις πως τα πατε με κιλα ? Το μωρακι σας το αισθάνεσαι? Εγω πολυ λιγο δε μπορω να καταλαβω εαν ειναι το μωρακι ή το εντερο μαλλον σε κανα 2 βδομαδες θα το νιωσω καλύτερα.

Καλημερα κούκλα μου!

Εχω έχω 1 εβδομάδα που το καταλαβαίνω αλλά νιώθω κ κάτι συγχρονισμένες κινήσεις κ λέω μήπως είναι λοξιγκας...εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα κ έχω πάρει 8 κιλά αλλά τρωω αρκετά...κ εγώ σκέφτομαι που θα φτάσω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Καλημερα κούκλα μου!

Εχω έχω 1 εβδομάδα που το καταλαβαίνω αλλά νιώθω κ κάτι συγχρονισμένες κινήσεις κ λέω μήπως είναι λοξιγκας...εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα κ έχω πάρει 8 κιλά αλλά τρωω αρκετά...κ εγώ σκέφτομαι που θα φτάσω...

Εγω επειδη απο ζυγαρια σε ζυγαρια υπαρχει διαφορα στην δικη μ κανα δικιλο λεει πως το πηρα παρολο που τρωω οπως ετρωγα αλλα οι μηνες που ερχονται φανταζομαι θα ναι κ αυτοι που θα παρουμε το βαρος το καλο. Εγω την μικρη την ενιωσα πολυ πρωι σημερα αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα. ...πρεπει ,να αγχωθω;ποσο συχνα πρεπει να το νιωθουμε ρε κοριτσια;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marialena123 said:

Καλημερα κούκλα μου!

Εχω έχω 1 εβδομάδα που το καταλαβαίνω αλλά νιώθω κ κάτι συγχρονισμένες κινήσεις κ λέω μήπως είναι λοξιγκας...εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα κ έχω πάρει 8 κιλά αλλά τρωω αρκετά...κ εγώ σκέφτομαι που θα φτάσω...

Η καθεμία ειμαστε διαφορετικες και εχουμε διαφορετικο μεταβολισμό εγω δεν τρωω αρκετα μην σου πω λιγοτερο απο πριν και πηρα 5 κιλα μαλλον ειναι και οι κατακρατησεις που εχουμε....ελπιζω να χανονται ευκολα μετα !


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εγω πλαγιά και ανάσκελα κοιμάμαι.Εγω. Δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει το μωρό περιμένω...

Πόσο εβδομάδων είσαι;νομίζω κοντά πρέπει να είμαστε.Θα το καταλάβεις που θα παει..όσο μεγαλώνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...