Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μόλις κατέβηκαν λίγα καφέ τα είδα στο σκούπισμα. Οποτε έρχεται η σιχαμενη δεν με ξέχασε...και νωρίτερα 2 μέρες.τα νεύρα μου τα χάπια μου και ένα πακέτο σερβιετες να φύγω!!!!

Τα καφε δεν μας λένε τίποτα αν δεν δούμε το κόκκινο.οποτε ασε τα χάπια κοα σερβιέτες και περιμένουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Τα καφε δεν μας λένε τίποτα αν δεν δούμε το κόκκινο.οποτε ασε τα χάπια κοα σερβιέτες και περιμένουμε 

Ρε κορίτσια... Συγγνώμη κιόλας,ειλικρινά, δεν το γράφω με κακή πρόθεση και φυσικά δεν απευθύνομαι αποκλειστικά στη Βασιλική, αλλά βλέπω να το αναφέρετε συνέχεια και ορμωμενη από το σχόλιο της, θα εκφράσω την απορία μου. Τι θα πει τα καφέ δε μας λένε τίποτα; Για μένα πχ τα καφέ είναι η έναρξη της περιόδου και τέλος.

@Chrussa1982 δεν πειράζει, ομαδικώς κάτι μας έπιασε και έρχεται νωρίτερα. Μπορεί αλλαγή του κύκλου. Πάμε για τον άλλο μήνα με καλύτερη τύχη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ρε κορίτσια... Συγγνώμη κιόλας,ειλικρινά, δεν το γράφω με κακή πρόθεση και φυσικά δεν απευθύνομαι αποκλειστικά στη Βασιλική, αλλά βλέπω να το αναφέρετε συνέχεια και ορμωμενη από το σχόλιο της, θα εκφράσω την απορία μου. Τι θα πει τα καφέ δε μας λένε τίποτα; Για μένα πχ τα καφέ είναι η έναρξη της περιόδου και τέλος.

@Chrussa1982 δεν πειράζει, ομαδικώς κάτι μας έπιασε και έρχεται νωρίτερα. Μπορεί αλλαγή του κύκλου. Πάμε για τον άλλο μήνα με καλύτερη τύχη! 

Το λέω διότι τα καφε σημαίνουν και αρχή της περιόδου αλλα πολλές κοπέλες ξεκίνησε η εγκυμοσύνη με καφε.δεν το είπα για να τις δώσω ψεύτικες ελπίδες απλα ισχύει και αυτο το ενδεχόμενο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου απογοητεύτηκα μα πάνω από όλα κουράστηκα να ελπίζω.πηγα πάλι τουαλέτα το σερβιετακι έχει μια κηλίδα καφέ. Δεν θα μουρμουρισω άλλο ακόμα και να γκρινιάζω κουράστηκα. Άντε πάμε χέρι χέρι πιασμένες για τον επόμενο τυχερό μας κύκλο!!! Έτσι κ αλλιώς εμείς σε κέντρο θα πάμε τι με έπιασε να αδυμονω ένας θεός το ξέρει.τουλαχιστον θα έχω καθαρίσει Παρασκευή να κάνω πρώτη νύχτα γάμου χαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου απογοητεύτηκα μα πάνω από όλα κουράστηκα να ελπίζω.πηγα πάλι τουαλέτα το σερβιετακι έχει μια κηλίδα καφέ. Δεν θα μουρμουρισω άλλο ακόμα και να γκρινιάζω κουράστηκα. Άντε πάμε χέρι χέρι πιασμένες για τον επόμενο τυχερό μας κύκλο!!! Έτσι κ αλλιώς εμείς σε κέντρο θα πάμε τι με έπιασε να αδυμονω ένας θεός το ξέρει.τουλαχιστον θα έχω καθαρίσει Παρασκευή να κάνω πρώτη νύχτα γάμου χαχαχαχαχα 

Μου αρέσει που δεν χάνεις το χιούμορ σου μπραβο ρε κοριτσακι ολα να σου πάνε καλά στο ευχομαι πραγματικα:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Το λέω διότι τα καφε σημαίνουν και αρχή της περιόδου αλλα πολλές κοπέλες ξεκίνησε η εγκυμοσύνη με καφε.δεν το είπα για να τις δώσω ψεύτικες ελπίδες απλα ισχύει και αυτο το ενδεχόμενο 

Αλίμονο, δεν είπα πως το είπες για να δώσεις ελπίδα. Διευκρίνηση ζήτησα γιατί δεν το κατάλαβα.

Εμένα πάντως αυτά τα καφέ της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρησαν πάρα πολύ στην αρχή της εγκυμοσύνης στο γιο μου και ειλικρινά προτιμώ όταν τα βλέπω να σκέφτομαι πως ήρθε, παρά να σκέφτομαι πως θα ξαναπεράσω τα ίδια. Τέλος πάντων, το ζητούμενο είναι να αποκτήσετε όλες γερά μωράκια σύντομα. Τα υπόλοιπα, λεπτομερειες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Αλίμονο, δεν είπα πως το είπες για να δώσεις ελπίδα. Διευκρίνηση ζήτησα γιατί δεν το κατάλαβα.

Εμένα πάντως αυτά τα καφέ της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρησαν πάρα πολύ στην αρχή της εγκυμοσύνης στο γιο μου και ειλικρινά προτιμώ όταν τα βλέπω να σκέφτομαι πως ήρθε, παρά να σκέφτομαι πως θα ξαναπεράσω τα ίδια. Τέλος πάντων, το ζητούμενο είναι να αποκτήσετε όλες γερά μωράκια σύντομα. Τα υπόλοιπα, λεπτομερειες. 

Αυτο που είπες εχει σημασία να αποκτήσουμε γερά μωράκια.απο το στομα σου και στου Θεού το αυτί ρε κοριτσι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημερούδια! 38.5 είμαι πια και έχω κλείσει πάνω από ένα χρόνο προσπαθειών. Σορρυ αλλά κουράστηκα πια. Το ίδιο κι ο άντρας μου, έκοψε και τις βιταμίνες... Αγανακτήσει αυτός. Δεν είναι τόσο ηλικιακο το θέμα λοιπόν. Οχι, γιατί σε βλέπω που αγχώνεσαι και τώρα είδα πως πας να αγγίξεις το 6μηνο.  Τις έχω κάνει τον Ιούλιο τις ορμόνες που αναφέρεις, ήταν εντάξει. Μόνο προγεστερονη δεν έχω κάνει. Ο γιος μου είναι 9,5 και είναι παίδαρος. Χαχαχαχ, λες να συμπεθεριασουμε; μωρέ, ποτέ δεν ξέρεις! 

Η τελευταία μου αποδεδειγμένη εγκυμοσύνη ήταν 3 χρόνια πριν. Πάει πολύς καιρός. Οι δικές σου ήταν ανά μήνες. Οπότε θεωρώ πως και εσύ είσαι πιο γόνιμη και ο άντρας σου το ίδιο και μεταξύ σας είστε πιο συμβατοί. Ίσως έχεις δίκιο και υπερβάλω, αλλά ειλικρινά κουράστηκα. Μακάρι να μπορούσα να υιοθετησω και μάλιστα ένα λίγο πιο μεγάλο παιδάκι για να μην υπάρχει και το ηλικιακο χάος με το πρώτο παιδί, αλλά ούτε αυτό γίνεται. 

Άστα κορίτσι... Πιο καλά περνάμε τις καθημερινές πάρα τα σκ... Τα σιχάθηκα τα σκ... Με τρώνε οι δουλειές του σπιτιού και τα πλυντήρια. Δεν κοιμάμαι κιόλας, να πεις πως έστω θα χορτασω ύπνο... 

Μακάρι να είναι ο μήνας σας κορίτσια, να πανηγυρισουμε επιτέλους!Εγώ βγαίνω από τη λίστα, αδιαθετησα χθες το πρωί 3-4 μέρες νωρίτερα, έτσι για να γουστάρουμε.

Όπως κ να χει είπαμε ότι τα παιδιά μας πέρασαν μεγάλο μέρος της παιδικής τους ηλικίας μοναχοπαίδια.κ τώρα το μικρό μου πάλι μοναχοπαίδι θα είναι..σκεφτόμουν χθες όταν το μωρό θα πάει πρώτη δημοτικού ο μεγάλος θα είναι λύκειο κ θα γκομενιαζει...πάλι μόνο του θα είναι κ αυτό πάλι θα έχω την έγνοια να παίζω κ να το ψυχαγωγω όπως τον μεγάλο...κ θα είμαι κ 47 χρονών χαχαχαχα.οποτε καθαρά για μας το κάνουμε...πραγματικά σου λέω τα παιδιά μας το ζητάνε ως μια παρουσία μέσα στο σπίτι αλλά στο λεω μπέσα σε τρία χρόνια αυτά θα αρχίσουν να γκομενιαζουν,,να μαγκευουν κ τα μικρά θα τους ενοχλούν κιόλας..απλά μεγαλώνοντας ελπίζουμε γιατί δεν είναι κ νόμος ότι θα έχουν ένα δέσιμο κ έναν άνθρωπο δικό τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου απογοητεύτηκα μα πάνω από όλα κουράστηκα να ελπίζω.πηγα πάλι τουαλέτα το σερβιετακι έχει μια κηλίδα καφέ. Δεν θα μουρμουρισω άλλο ακόμα και να γκρινιάζω κουράστηκα. Άντε πάμε χέρι χέρι πιασμένες για τον επόμενο τυχερό μας κύκλο!!! Έτσι κ αλλιώς εμείς σε κέντρο θα πάμε τι με έπιασε να αδυμονω ένας θεός το ξέρει.τουλαχιστον θα έχω καθαρίσει Παρασκευή να κάνω πρώτη νύχτα γάμου χαχαχαχαχα 

Φυσικά να μην ξεχνάμε το πιο σημαντικό!!! Έχουμε γάμο στην ομαδούλα μας αυτήν την εβδομάδα! Με το καλο και όλες οι επιθυμίες όλων σας κορίτσια ευχές μου!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μόλις κατέβηκαν λίγα καφέ τα είδα στο σκούπισμα. Οποτε έρχεται η σιχαμενη δεν με ξέχασε...και νωρίτερα 2 μέρες.τα νεύρα μου τα χάπια μου και ένα πακέτο σερβιετες να φύγω!!!!

Περίμενε να δεις αν είναι κανονική ροή κ όχι καφετιά εμφύτευσης.που στο εύχομαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Όπως κ να χει είπαμε ότι τα παιδιά μας πέρασαν μεγάλο μέρος της παιδικής τους ηλικίας μοναχοπαίδια.κ τώρα το μικρό μου πάλι μοναχοπαίδι θα είναι..σκεφτόμουν χθες όταν το μωρό θα πάει πρώτη δημοτικού ο μεγάλος θα είναι λύκειο κ θα γκομενιαζει...πάλι μόνο του θα είναι κ αυτό πάλι θα έχω την έγνοια να παίζω κ να το ψυχαγωγω όπως τον μεγάλο...κ θα είμαι κ 47 χρονών χαχαχαχα.οποτε καθαρά για μας το κάνουμε...πραγματικά σου λέω τα παιδιά μας το ζητάνε ως μια παρουσία μέσα στο σπίτι αλλά στο λεω μπέσα σε τρία χρόνια αυτά θα αρχίσουν να γκομενιαζουν,,να μαγκευουν κ τα μικρά θα τους ενοχλούν κιόλας..απλά μεγαλώνοντας ελπίζουμε γιατί δεν είναι κ νόμος ότι θα έχουν ένα δέσιμο κ έναν άνθρωπο δικό τους.

Θα είναι προστάτης ο μεγάλος του μικρού μην ανησυχείς! Θα αναπτύξουν άλλη σχέση.. η αδελφική σχέση είναι μοναδική για τον καθένα- καθεμία μας. Το μεγαλύτερο δώρου του κάνετε μην ανησυχείς! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Θα είναι προστάτης ο μεγάλος του μικρού μην ανησυχείς! Θα αναπτύξουν άλλη σχέση.. η αδελφική σχέση είναι μοναδική για τον καθένα- καθεμία μας. Το μεγαλύτερο δώρου του κάνετε μην ανησυχείς! 

Μακάρι φωτεινή μου να πάνε όλα καλά κ θα βρω τρόπο να τα ενώσω ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις ευχές!!!σας διάβασα λίγο και ηρέμησα (για την ώρα τουλαχιστον). Μια καφέ κουκιδιτσα πάλι στο σκούπισμα. Άντε να το πω στον άντρα μου..ευτυχώς του έχω το αγαπημένο του φαγητό από χτες οπότε θα το χωνέψει πιστεύω πιο ανώδυνα. 

Εν τω μεταξυ λέτε και για αίμα εμφύτευσης κ εχω ξεσηκωθεί συγκρατημένα μεν αλλά κάνω τις σκέψεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Αλίμονο, δεν είπα πως το είπες για να δώσεις ελπίδα. Διευκρίνηση ζήτησα γιατί δεν το κατάλαβα.

Εμένα πάντως αυτά τα καφέ της εγκυμοσύνης με ταλαιπωρησαν πάρα πολύ στην αρχή της εγκυμοσύνης στο γιο μου και ειλικρινά προτιμώ όταν τα βλέπω να σκέφτομαι πως ήρθε, παρά να σκέφτομαι πως θα ξαναπεράσω τα ίδια. Τέλος πάντων, το ζητούμενο είναι να αποκτήσετε όλες γερά μωράκια σύντομα. Τα υπόλοιπα, λεπτομερειες. 

Απο την στιγμή που μένει αιμα μέσα αναγκαστικά πρεπει να βγεί με την επομενη περίοδο. Εξού και το καφέ χρωμα. Ασε που έχω διαβασει πως αυτο το καφε πριν την περίοδο μπορει να ειναι και του ιδιου κυκλου αιμα το οποιο δεν μπορεσε να πεσει. Θεωρώ πως για να ειναι εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι λιγες μερες μετα τη συλληψη. Οπως και να χει επειδη υπάρχουν πολλές περιπτώσεις γυναικων που τα διαψευδουν ας πιστεψουμε το σωμα μας. Ολες μας θα τα καταφερουμε @Agatte. Βλέπεις? Βαζω και τον εαυτό μου μέσα που έχω τις λιγοτερες πιθανοτητες απ ολες εδω μεσα. Και αφού τον βάζω εγώ θα τον βαζεις και εσύ γιατι στο τελος θα τα καταφερεις και σε λιγο καιρό θα μιλάμε για αναγουλες βρακια και πάνες!!!!:x

Just now, Emilly800 είπε:

Περίμενε να δεις αν είναι κανονική ροή κ όχι καφετιά εμφύτευσης.που στο εύχομαι...

Το εμφύτευσης κρατάει? Δλδ μπορεί και να έχει ολη μερα καφέ?

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παιδιά για πείτε οι εμπειρες να έχω κάτι να κρατηθώ από κάπου !!!

Πέρα από την πλάκα που κάνω εξακολουθώ να μας έχω στα στανταρακια όλες. Θα πάρει φωτιά η παρέα τον Μάρτιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...