Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, depifish said:

Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για την θετικη σκεψη η οποια πραγματικα βοηθησε και εγινε το θαυμα! Σε αυτον τον γιατρο που πηγα (που πραγματικα η μερα με τη νυχτα τα μηχανηματα) οχι μονο με εβγαλε ακριβως τις μερες που ειμαι (5 εβδομαδες και 6 μερες), οχι μονο ειδαμε αυτον τον λεκιθικο σακο μεσα στον κανονικο σακο, αλλα ακουσαμε και καρδια! Δεν το πιστευα ποσο αποκλιση υπηρχε απο το ενα μηχανημα στο αλλο! Πραγματικα εγω το ειχα καταδικασει! Και εννοειται οτι τωρα θα συνεχισω σε αυτον, γιατι ο αλλος οσο καλος ανθρωπος και αν ειναι και καθολου μα καθολου φιλοχρηματος, δεν μπορω να τον εμπιστευτω δυστυχως! 

Σας ευχαριστω και παλι ολες και ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να το νοιωσετε και σεις αυτο το συναισθημα παρα παρα πολυ γρηγορα και να το μοιραστειτε και σεις εδω να χαρουμε ολες μαζι! :wub:

Τι ωραια νέα Θεε μου. Μπράβο, πολύ χάρηκα. Να πηγαίνουν όλα κατ ευχήν, να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για την θετικη σκεψη η οποια πραγματικα βοηθησε και εγινε το θαυμα! Σε αυτον τον γιατρο που πηγα (που πραγματικα η μερα με τη νυχτα τα μηχανηματα) οχι μονο με εβγαλε ακριβως τις μερες που ειμαι (5 εβδομαδες και 6 μερες), οχι μονο ειδαμε αυτον τον λεκιθικο σακο μεσα στον κανονικο σακο, αλλα ακουσαμε και καρδια! Δεν το πιστευα ποσο αποκλιση υπηρχε απο το ενα μηχανημα στο αλλο! Πραγματικα εγω το ειχα καταδικασει! Και εννοειται οτι τωρα θα συνεχισω σε αυτον, γιατι ο αλλος οσο καλος ανθρωπος και αν ειναι και καθολου μα καθολου φιλοχρηματος, δεν μπορω να τον εμπιστευτω δυστυχως! 

Σας ευχαριστω και παλι ολες και ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να το νοιωσετε και σεις αυτο το συναισθημα παρα παρα πολυ γρηγορα και να το μοιραστειτε και σεις εδω να χαρουμε ολες μαζι! :wub:

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!! Αφού ακουσες και την καρδούλα του είσαι σουπερ!! Ευτυχώς που πήγες και σε άλλο γιατρό δλδ. Τελικά ότι δεν μας ικανοποιεί πρέπει να το αλλάζουμε τέλος!! Σου ευχομαι μία τελειόμηνη εγκυμοσυνη!! Χαλάρωσε τώρα και απόλαυσέ το!!!! 

Καλημέρα κόρες!!! Καλή Κυριακή να έχουμε.

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για την θετικη σκεψη η οποια πραγματικα βοηθησε και εγινε το θαυμα! Σε αυτον τον γιατρο που πηγα (που πραγματικα η μερα με τη νυχτα τα μηχανηματα) οχι μονο με εβγαλε ακριβως τις μερες που ειμαι (5 εβδομαδες και 6 μερες), οχι μονο ειδαμε αυτον τον λεκιθικο σακο μεσα στον κανονικο σακο, αλλα ακουσαμε και καρδια! Δεν το πιστευα ποσο αποκλιση υπηρχε απο το ενα μηχανημα στο αλλο! Πραγματικα εγω το ειχα καταδικασει! Και εννοειται οτι τωρα θα συνεχισω σε αυτον, γιατι ο αλλος οσο καλος ανθρωπος και αν ειναι και καθολου μα καθολου φιλοχρηματος, δεν μπορω να τον εμπιστευτω δυστυχως! 

Σας ευχαριστω και παλι ολες και ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να το νοιωσετε και σεις αυτο το συναισθημα παρα παρα πολυ γρηγορα και να το μοιραστειτε και σεις εδω να χαρουμε ολες μαζι! :wub:

Περίμενα μέχρι τις 11 χθες. Μετά με πήρε ο ύπνος. Μόλις έφτιαξα καφέ, αφού ετοίμασα στους άντρες πρωινά και άνοιξα να δω αν έγραψεςΚαι ναι!!!! Η μέρα θα πάει καλά αφού ξεκίνησε με τόσο υπέροχα νέα! Μπράβο κοριτσάκι μου! Καλή και ήρεμη εγκυμοσυνη να έχεις και με το καλό να πάρεις το πλασματακι σου αγκαλιά! Την καλύτερη δουλειά έκανες που πήγες και αλλού, θα σε έτρωγε η αγωνία...ολα καλά από εδώ και πέρα! Έρχεται κι άλλο νινί στην ομάδα μας! Πες του μόνο να σφυρίξει και στα υπόλοιπα της παρέας του να ξεκουνηθουν σιγά σιγά και να μη μας αφήσουν για πολύ ακόμα στην αναμονή! 

@Klelia81πολύ σωστά το είπες, ότι δε μας κάνει, το αλλάζουμε!

Καλημερα όμορφες, καλή Κυριακή να έχουμε. Με βροχουλες εδώ. 

Επεξεργάστηκαν by Agatte
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα βρε κοριτσια!! Δεν τα παω καλα με το πρωινο ξυπνημα γιατι εχω βραδινη δουλεια (δουλευω σε εφημεριδα και μεχρι να κλεισουμε φυλλο παει 12+++) αλλα σημερα απο τις 8 το ματο γαριδα απο την υπερενταση! Απορω και πως καταφερα να κοιμηθω! 

Ειναι πολυ σημαντικο να νοιωθεις ασφαλεια με τον γιατρο σου και να τον εμπιστευεσαι. Εγω ηθελα καιρο να τον αλλαξω γιατι ενω δεν ειναι μεγαλος, θεωρω οτι δεν εξελισσεται, και δεν ενημερωνεται. Ενω ειναι παρα πολυ καλος ανθρωπος και ειναι ο μοναδικος γιατρος που εχω παει και δεν λογαριαζεο τα λεφτα καθολου και απο τη μια νοιωθω ασχημα που δεν θα ξαναπαω και σκεφτομουν να παω να του το πω αλλα ντρεπομαι κιολας. Αλλα απο την αλλη μου φερε μεγαλη λαχταρα! Εγω δεν εδινα καμια ελπιδα (σαν γνησιος ιχθυες που ειμαι, καταθλιπτικος, μεσα στην μιρλα και στην αρνητικη σκεψη! Χαχαχαχα!) Αλλα τελος, δεν θα ξανακλαφτω! (Οχι, εχω ηδη μεγαλη μυτη, αληθεια λεω!) Ολα καλα θα πανε! 

@Agatte εννοειται οτι περιμενει πως και πως τα φιλαρακια του για να εχει παρεα!!! Μακαρι κοριτσια τον ανοιξιατικο Μαρτη να ειμαστε ολες στο γκρουπ με λουλουδακια στη κοιλιτσα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!!

@depifish ευτυχώς πήγαν όλα καλά και είναι η σειρά σου τώρα να ηρεμήσεις. Έχεις παρέα την @Emilly800 αλλά μην ανησυχείς θα έρθουμε κ εμείς στη θέση σου, απλά θέλουμε λίγο χρόνο ακόμα τα σπορακια μας είναι καθ' οδόν και τρέχουν να φωλιάσουν στην κοιλίτσα μας.

Πάντως κορίτσια η εβδομάδα θαρρώ ήταν έντονη από συναισθήματα. Είχαμε να περιμενουμε τον υπέρηχο των κοριτσιών μας και αποτελέσματα εξετάσεων από

 @Klelia81 και @TATAKI και ειλικρινα είχα αγωνία και εγώ μαζι σας. Είναι ωραίο να έχουμε στήριξη η μία από την άλλη γλυκαινει την αναμονή και ηρεμεί την φουρτούνα που η κάθε μία έχει μέσα της.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrussa1982 said:

Καλημέρα και από εμένα!!!

@depifish ευτυχώς πήγαν όλα καλά και είναι η σειρά σου τώρα να ηρεμήσεις. Έχεις παρέα την @Emilly800 αλλά μην ανησυχείς θα έρθουμε κ εμείς στη θέση σου, απλά θέλουμε λίγο χρόνο ακόμα τα σπορακια μας είναι καθ' οδόν και τρέχουν να φωλιάσουν στην κοιλίτσα μας.

Πάντως κορίτσια η εβδομάδα θαρρώ ήταν έντονη από συναισθήματα. Είχαμε να περιμενουμε τον υπέρηχο των κοριτσιών μας και αποτελέσματα εξετάσεων από

 @Klelia81 και @TATAKI και ειλικρινα είχα αγωνία και εγώ μαζι σας. Είναι ωραίο να έχουμε στήριξη η μία από την άλλη γλυκαινει την αναμονή και ηρεμεί την φουρτούνα που η κάθε μία έχει μέσα της.

Η @Emilly800 κηρυξε επισημως την καλη αρχη και ξορκισε το κακο δυναμικα και με πεισμα!! Με το καλο λοιπον και ολες οι υπολοιπες! Οσο πιο πολλες τοσο καλυτερα! :rolleyes:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια ηρθα κι εγω να σας πω τον πονο μου... δεν αντεξα και πηρα εναν αλλο γιατρο. Μου ειπε κι αυτος το αυτονοητο, οτι αν την προηγουμενη Παρασκευη η χοριακη τηαν 1650 χτες θα επρεπε να ειναι 10000 το οποιο σημαινει οτι φαινεται κατι. Θα παω σε καμια ωρα κιολας να κανω και υπερηχο. Να ναι καλα ο ανθρωπος που με δεχτηκε Σαββατιατικα γιατι μεχρι τη Παρασκευη θα σκαγα! 

@Chrussa1982 ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι. Κανεις δεν μπορει να καταλαβει την αγωνια και το αγχος που περναμε. Ουτε καν οι ανθρωποι μας. Μονο οποιος εχει νοιωσει ακριβως το ιδιο, και το χει περασει μπορει να συμεριστει τον πονο και την αγωνια. Καμια φορα που μας περνει απο κατω, μονο εδω μεταξυ μας μπορουμε να νοιωσουμε και να κατανοησουμε η μια την αλλη. Οι γυρω μας, ακομα και οι αντρες μας, καλως ή κακως ειναι απλα θεατες σε ολο αυτο που περναει η γυναικα. Την αγωνια καθε μηνα, με τα στικς ωορηξιας στο χερι, να προσπαθουμε να το παιζουμε κουλ για να μην βαλουμε τον αντρα στο τρυπακι του "τωρα πρεπει", και μετα οταν πλησιαζουν οι μερες να βλεπουμε συμπτωματα-φαντασματα, και μετα η απογοητευση οταν ερθει η περιοδος, να στεναχωριομαστε, να κλαιμε, και πολλες φορες να τα ακουμε κιολας γιατι "πρεπει να ειμαστε δυνατες και να μην απελπιζομαστε". Ναι, συμφωνω, πρεπει να ειμαστε δυνατες και να πεισμωνουμε και να συνεχιζουμε δυναμικα, αλλα οταν οι ορμονες κανουν παρτυ, δεν μπορει καποιος να κατανοησει τη θλιψη που νοιωθω εκεινη τη στιγμη! Θελω απλα λιγη κατανοηση και θα μου περασει, οχι τσιτες και νευρα! Και μετα, οταν το καταφερνεις το πολυπωθητο θετικο τεστ, και αρχισεις και πετας, ταυτοχρονα σε κυριευει ενα εμμονικο αγχος, ερωτηματικα και "μηπως γινει το ενα, μηπως γινει το αλλο", και καθε φορα ππυ πηγαινεις τουαλετα να κοιτας με.αγωνια μηπως τυχον δεις αιμα σαν καμια ψυχαναγκαστικη, και παραλληλα υπαρχουν και ενα σωρο πραγματα που μπορει να τυχουν και να σε προσγειωσουν πιο αποτομα απο ποτε! Και ολα αυτα, τα περναει η καθε μια μονη της, και η μονος ανθρωπος που μπορει να νοιωσει και να καταλαβει ειναι μονο μια αλλη γυναικα που το χει βιωσει κι αυτη.

 

Κανονικα θα πρεπει να γραψεις βιβλιο! Τοσες γνωσεις, τοσες -δυστυχως και κακες- εμπειριες, και τοση πολυτιμη ψυχολογικη στηριξη! :wub:

Ηντάνε η σεντοναρα που γραψα!! Να με συγχωρατε, τωρα το δα! :D

 

8 ώρες πρίν, depifish είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για την θετικη σκεψη η οποια πραγματικα βοηθησε και εγινε το θαυμα! Σε αυτον τον γιατρο που πηγα (που πραγματικα η μερα με τη νυχτα τα μηχανηματα) οχι μονο με εβγαλε ακριβως τις μερες που ειμαι (5 εβδομαδες και 6 μερες), οχι μονο ειδαμε αυτον τον λεκιθικο σακο μεσα στον κανονικο σακο, αλλα ακουσαμε και καρδια! Δεν το πιστευα ποσο αποκλιση υπηρχε απο το ενα μηχανημα στο αλλο! Πραγματικα εγω το ειχα καταδικασει! Και εννοειται οτι τωρα θα συνεχισω σε αυτον, γιατι ο αλλος οσο καλος ανθρωπος και αν ειναι και καθολου μα καθολου φιλοχρηματος, δεν μπορω να τον εμπιστευτω δυστυχως! 

Σας ευχαριστω και παλι ολες και ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να το νοιωσετε και σεις αυτο το συναισθημα παρα παρα πολυ γρηγορα και να το μοιραστειτε και σεις εδω να χαρουμε ολες μαζι! :wub:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου...με το καλό..ο γιατρός αυτός που πάω τώρα μου είπε τότε στην αρχή ότι όταν βλέπουμε λεκιθικο σάκο το έμβρυο είναι καλά...ακούσατε κ καρδούλα τέλεια...όλα καλά θα πάνε.αντε τώρα να ακούσουμε για μαζικά θετικά τεστακια να κάνουμε πάρτυ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!!

@depifish ευτυχώς πήγαν όλα καλά και είναι η σειρά σου τώρα να ηρεμήσεις. Έχεις παρέα την @Emilly800 αλλά μην ανησυχείς θα έρθουμε κ εμείς στη θέση σου, απλά θέλουμε λίγο χρόνο ακόμα τα σπορακια μας είναι καθ' οδόν και τρέχουν να φωλιάσουν στην κοιλίτσα μας.

Πάντως κορίτσια η εβδομάδα θαρρώ ήταν έντονη από συναισθήματα. Είχαμε να περιμενουμε τον υπέρηχο των κοριτσιών μας και αποτελέσματα εξετάσεων από

 @Klelia81 και @TATAKI και ειλικρινα είχα αγωνία και εγώ μαζι σας. Είναι ωραίο να έχουμε στήριξη η μία από την άλλη γλυκαινει την αναμονή και ηρεμεί την φουρτούνα που η κάθε μία έχει μέσα της.

Έτσι ακριβώς, είχαμε έντονη εβδομάδα και είναι μοναδικό το συναίσθημα του να ξέρεις πως ανεξάρτητα από τις χιλιομετρικες αποστάσεις και από το ότι δε γνωρίζουμε η μία το πρόσωπο της άλλης, γνωρίζουμε λίγο καλύτερα κι από τους πιο κοντινούς, η μία την ψυχή της άλλης. Αντε να παίρνουμε όλες σειρά σιγά σιγά. Ποιες περιμένουν τώρα στα κοντά; εσύ στις 24, το ίδιο κι εγώ, ποια άλλη είναι στην αναμονή; 

Just now, depifish είπε:

Η @Emilly800 κηρυξε επισημως την καλη αρχη και ξορκισε το κακο δυναμικα και με πεισμα!! Με το καλο λοιπον και ολες οι υπολοιπες! Οσο πιο πολλες τοσο καλυτερα! :rolleyes:

Είπαμε, κάποια στιγμή όλες μας και μακάρι αυτή η στιγμή να μην αργήσει. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εύχομαι όλες μαζί να είμαστε τυχερές και σύντομα να έχουμε το σπορακι μας στην κοιλίτσα μας !!!

@depifish κορίτσι μου συγχαρητήρια εύχομαι όλα δεξιά απο εδώ και πέρα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!!

@depifish ευτυχώς πήγαν όλα καλά και είναι η σειρά σου τώρα να ηρεμήσεις. Έχεις παρέα την @Emilly800 αλλά μην ανησυχείς θα έρθουμε κ εμείς στη θέση σου, απλά θέλουμε λίγο χρόνο ακόμα τα σπορακια μας είναι καθ' οδόν και τρέχουν να φωλιάσουν στην κοιλίτσα μας.

Πάντως κορίτσια η εβδομάδα θαρρώ ήταν έντονη από συναισθήματα. Είχαμε να περιμενουμε τον υπέρηχο των κοριτσιών μας και αποτελέσματα εξετάσεων από

 @Klelia81 και @TATAKI και ειλικρινα είχα αγωνία και εγώ μαζι σας. Είναι ωραίο να έχουμε στήριξη η μία από την άλλη γλυκαινει την αναμονή και ηρεμεί την φουρτούνα που η κάθε μία έχει μέσα της.

Για μένα θα αγωνιάς μονο οταν θα μου ερχεται περιοδος χαχαχα στο ενδιάμεσο δεν υπαρχει κατι και δεν γινεται κατι..οποτε οταν θα μου ερχεται περίοδος θα σας ενημερωνω για να σας πρίζω περισσοτερο χαχαχα.  Θα ηθελα αυτή την εβδομαδα να παω να κανω υπέρηχο να δω το ενδομητριο πόσο εχει φτάσει και πότε θα πεσει επιτέλους αλλα λεω να το αφησω λιγο ακομα. Πολυ ψυχοφθορα αυτή η αναμονή να μη ξερεις ποτε θα σου ρθει!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις μου ήρθε... Όπως σωστά πρόβλεψα, έγινε νωρίτερα η ωορρηξία και φυσικά, παρά τον μαραθώνιο επαφών, ήρθε 3 μέρες νωρίτερα και η περίοδος. 

Έχει μουδιασει λίγο το κεφάλι μου, αλλά γενικά προσπαθώ να είμαι καλά. Σκέφτομαι μήπως πρέπει να ελέγξω την προγεστερονη μου, να πάω και σε άλλο ενδοκρινολογο και ο άντρας μου, που ήλπιζε ο γλυκός μου να την γλιτώσει, να πάει για το νέο σπερμοδιαγραμμα. Δεν κλαίω, λίγο στεναχωρημενη είμαι μόνο. Αντε ένα κρασάκι να πάνε κάτω τα φαρμάκια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια μόλις μου ήρθε... Όπως σωστά πρόβλεψα, έγινε νωρίτερα η ωορρηξία και φυσικά, παρά τον μαραθώνιο επαφών, ήρθε 3 μέρες νωρίτερα και η περίοδος. 

Έχει μουδιασει λίγο το κεφάλι μου, αλλά γενικά προσπαθώ να είμαι καλά. Σκέφτομαι μήπως πρέπει να ελέγξω την προγεστερονη μου, να πάω και σε άλλο ενδοκρινολογο και ο άντρας μου, που ήλπιζε ο γλυκός μου να την γλιτώσει, να πάει για το νέο σπερμοδιαγραμμα. Δεν κλαίω, λίγο στεναχωρημενη είμαι μόνο. Αντε ένα κρασάκι να πάνε κάτω τα φαρμάκια.

Κρίμα ρε γαμωτο..σου έχει ξαναέρθει νωρίτερα περίοδος; Μη στεναχωριέσαι πάμε δυνατά είπαμε τα μωράκια μας θέλουν να είναι ανοιξιάτικα. Ας πάει ο άντρας σου πρώτα να κάνει το σπερμοδιαγραμμα και μετά κοιτάς και εσύ προγεστερόνη. Αλήθεια παίζει ρόλο η τιμή της προγεστερόνης στη σύλληψη; Δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω.

Ας πω και τα δικά μου...το βυζί με πονάει πολύ σήμερα φαντάσου τη νύχτα καθώς γύρισε πλευρό ο καλουλης μου με ακούμπησε κατά λάθος και βελάξα στον πόνο. Από αλλά συμπτώματα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια μόλις μου ήρθε... Όπως σωστά πρόβλεψα, έγινε νωρίτερα η ωορρηξία και φυσικά, παρά τον μαραθώνιο επαφών, ήρθε 3 μέρες νωρίτερα και η περίοδος. 

Έχει μουδιασει λίγο το κεφάλι μου, αλλά γενικά προσπαθώ να είμαι καλά. Σκέφτομαι μήπως πρέπει να ελέγξω την προγεστερονη μου, να πάω και σε άλλο ενδοκρινολογο και ο άντρας μου, που ήλπιζε ο γλυκός μου να την γλιτώσει, να πάει για το νέο σπερμοδιαγραμμα. Δεν κλαίω, λίγο στεναχωρημενη είμαι μόνο. Αντε ένα κρασάκι να πάνε κάτω τα φαρμάκια.

Δλδ έγινε η οωρρηξία σου την 9η μερα? Ποτε ειχες επαφη? Δεν πειραζει ομως παμε για τον επομενο πιο δυνατά. Ψαξτο οσο μπορείς και αν χρειαστει να πας για την προγεστερονη καντο!! Μη στεναχωριεσαι.. σκεψου οτι αυτον τον μηνα θα εχεις πιο ολοκληρωμενη εικονα.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια μόλις μου ήρθε... Όπως σωστά πρόβλεψα, έγινε νωρίτερα η ωορρηξία και φυσικά, παρά τον μαραθώνιο επαφών, ήρθε 3 μέρες νωρίτερα και η περίοδος. 

Έχει μουδιασει λίγο το κεφάλι μου, αλλά γενικά προσπαθώ να είμαι καλά. Σκέφτομαι μήπως πρέπει να ελέγξω την προγεστερονη μου, να πάω και σε άλλο ενδοκρινολογο και ο άντρας μου, που ήλπιζε ο γλυκός μου να την γλιτώσει, να πάει για το νέο σπερμοδιαγραμμα. Δεν κλαίω, λίγο στεναχωρημενη είμαι μόνο. Αντε ένα κρασάκι να πάνε κάτω τα φαρμάκια.

Αχ βρε κοριτσι μου ποσο σε καταλαβαίνω και εγω και ολα τα κορίτσια.αυτη η προσδοκία που έχουμε κάθε μήνα και οταν τελικα δεν τα καταφέρουμε απογοητευση.αλλα ενταξει μας κρατάει 1_2 μερες και μετα παίρνουμε τα πάνω μας .μα πού θα πάει μωρέ θα τα καταφερουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...