Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

By the way ξαναπήγα για πιπι και σταμάτησαν εντελώς τα καφέ..ε ρε με γλενταει η περίοδος μου φαίνεται τέτοια εναλλαγή συναισθημάτων και σκέψεων μέσα σε μια ώρα με έχει αποσυντονισει.

Ας δείξω εγκράτεια γιατί ξεσηκώνομαι και δε θα μπορώ να χωνέψω τη φόλα πάλι.

Καλημέρα. Για μένα πήγαινε καλύτερα για μια χοριακή. Το πιο έγκυρο τεστ είναι. Μακάρι να έχεις ευχάριστα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

By the way ξαναπήγα για πιπι και σταμάτησαν εντελώς τα καφέ..ε ρε με γλενταει η περίοδος μου φαίνεται τέτοια εναλλαγή συναισθημάτων και σκέψεων μέσα σε μια ώρα με έχει αποσυντονισει.

Ας δείξω εγκράτεια γιατί ξεσηκώνομαι και δε θα μπορώ να χωνέψω τη φόλα πάλι.

Κορίτσι μου είναι πολύ πιθανό..αυτά τα καφέ τι να σου πω....είναι ύποπτη υπόθεση..να κάνεις τεστακι κ αν δεις θετικό βουρ για χοριακη.

7 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Κορίτσι μιλάμε για μεγάλες πιθανότητες!!! Έχεις τεστ ; Το πρωί κάνε αμέσως!

Εεε δεν είναι κ όλες σαν τα μούτρα μου ...που τα είχα πάκο χαχαχαχα.αφου σκεφτόμουν κρίμα που τελείωσαν να έκανα κ μέσα στην εγκυμοσύνη...τα έκοψα απότομα κ είχα στερητικά ..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου είναι πολύ πιθανό..αυτά τα καφέ τι να σου πω....είναι ύποπτη υπόθεση..να κάνεις τεστακι κ αν δεις θετικό βουρ για χοριακη.

Εεε δεν είναι κ όλες σαν τα μούτρα μου ...που τα είχα πάκο χαχαχαχα.αφου σκεφτόμουν κρίμα που τελείωσαν να έκανα κ μέσα στην εγκυμοσύνη...τα έκοψα απότομα κ είχα στερητικά ..

Καλημερα! Κι εγώ μια φορά την έπαθα και ξέμεινα... από τότε τα έχω κι εγώ σε πάκο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Είπα να δείξω εγκράτεια αλλά μετά από απαίτηση της παρέας σηκώθηκα ντύθηκα και έφυγα ακατουρητη από το σπίτι πήγα πήρα τεστ και μόλις το έκανα στο γραφείο. Αρνητικο κορίτσια. 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Είπα να δείξω εγκράτεια αλλά μετά από απαίτηση της παρέας σηκώθηκα ντύθηκα και έφυγα ακατουρητη από το σπίτι πήγα πήρα τεστ και μόλις το έκανα στο γραφείο. Αρνητικο κορίτσια. 

Καλημερα! Τα καφέ συνεχίζονται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον με μπέρδεψαν τα καφέ (σήμερα είμαι καθαρή) και δεν είχα την υπομονή να κάνω χοριακη αλλά ούτε να περιμένω την αυριανή που λογικά θα μου έρθει. Να σας πω ότι δεν απογοητεύτηκα; Θα σας πω ψέματα και δεν το θέλω. Όμως είναι αυτή η ελπίδα που έχω κάθε μήνα ότι πετυχα το καλό αυγό. Κ αυτή η ελπίδα με σπρώχνει να συνεχίζω τις προσπάθειες και να επιμένω. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα από χτες ξεπρηστηκε και το στήθος. Οπότε τερτιπια του κύκλου μου είναι όλα αυτά. Παίρνω βαθιά αναπνοή και περιμένω να δω πότε θα αδισθετησω για να ξεκινήσω εντατικά προσπάθεια για το ανοιξιάτικο μωράκι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μάλλον με μπέρδεψαν τα καφέ (σήμερα είμαι καθαρή) και δεν είχα την υπομονή να κάνω χοριακη αλλά ούτε να περιμένω την αυριανή που λογικά θα μου έρθει. Να σας πω ότι δεν απογοητεύτηκα; Θα σας πω ψέματα και δεν το θέλω. Όμως είναι αυτή η ελπίδα που έχω κάθε μήνα ότι πετυχα το καλό αυγό. Κ αυτή η ελπίδα με σπρώχνει να συνεχίζω τις προσπάθειες και να επιμένω. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα από χτες ξεπρηστηκε και το στήθος. Οπότε τερτιπια του κύκλου μου είναι όλα αυτά. Παίρνω βαθιά αναπνοή και περιμένω να δω πότε θα αδισθετησω για να ξεκινήσω εντατικά προσπάθεια για το ανοιξιάτικο μωράκι.

Την ξέρουμε όλες αυτήν την απογοήτευση που νιώθεις κι έχεις δίκιο! Είναι ο γάμος σου όμως μεθαύριο και θα σε γεμίσει με χαρά κι ελπίδα για το μεγάλωμα της οικογένειας σας! Όλα θα πάνε τέλεια. Να δεις που θα έρθει το μωράκι σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Την ξέρουμε όλες αυτήν την απογοήτευση που νιώθεις κι έχεις δίκιο! Είναι ο γάμος σου όμως μεθαύριο και θα σε γεμίσει με χαρά κι ελπίδα για το μεγάλωμα της οικογένειας σας! Όλα θα πάνε τέλεια. Να δεις που θα έρθει το μωράκι σας!

Θα έρθει είμαι σίγουρη!!!θέλει να μας κάνει έκπληξη χαχαχαχαχα. Ελπίζω σε λίγο καιρό όλες να είμαστε εγκυουλες!!!να μας πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. εγω ειχα μια βδομάδα καθυστέρηση τα τεστ βγαίνανε αρνητικά αλλα ήμουνα εγκυος και τωρα εχω τη 2,5 ετων κόρη μου.. Κανένα αλλο συμπτωμα.. ποτε δε ξέρεις οταν θα εχεις επίσημα καθυστέρηση κανε ενα ακομα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy39 είπε:

Καλημέρα.. εγω ειχα μια βδομάδα καθυστέρηση τα τεστ βγαίνανε αρνητικά αλλα ήμουνα εγκυος και τωρα εχω τη 2,5 ετων κόρη μου.. Κανένα αλλο συμπτωμα.. ποτε δε ξέρεις οταν θα εχεις επίσημα καθυστέρηση κανε ενα ακομα..

Καλημέρα @Mommy39 . Να σου ζήσει το κορίτσι σου!!! Κοίτα αν δεν αδισθετησω μέχρι αύριο τότε σίγουρα μεθαύριο θα κάνω κατευθείαν χοριακη που είναι πιο αξιόπιστη από τα τεστ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Μάλλον με μπέρδεψαν τα καφέ (σήμερα είμαι καθαρή) και δεν είχα την υπομονή να κάνω χοριακη αλλά ούτε να περιμένω την αυριανή που λογικά θα μου έρθει. Να σας πω ότι δεν απογοητεύτηκα; Θα σας πω ψέματα και δεν το θέλω. Όμως είναι αυτή η ελπίδα που έχω κάθε μήνα ότι πετυχα το καλό αυγό. Κ αυτή η ελπίδα με σπρώχνει να συνεχίζω τις προσπάθειες και να επιμένω. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα από χτες ξεπρηστηκε και το στήθος. Οπότε τερτιπια του κύκλου μου είναι όλα αυτά. Παίρνω βαθιά αναπνοή και περιμένω να δω πότε θα αδισθετησω για να ξεκινήσω εντατικά προσπάθεια για το ανοιξιάτικο μωράκι.

Καλημερα κορίτσι μου ενταξει οτι και να είναι όλα θα πάνε καλά στο τελος.τωρα εχεις το γάμο σου που είναι πολύ ευχάριστο γεγονός οπότε επικεντρώσου σε αυτό και μετα βουρ για μωρακι.μην εισαι και αστεφανωτη μανούλα χαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Μάλλον με μπέρδεψαν τα καφέ (σήμερα είμαι καθαρή) και δεν είχα την υπομονή να κάνω χοριακη αλλά ούτε να περιμένω την αυριανή που λογικά θα μου έρθει. Να σας πω ότι δεν απογοητεύτηκα; Θα σας πω ψέματα και δεν το θέλω. Όμως είναι αυτή η ελπίδα που έχω κάθε μήνα ότι πετυχα το καλό αυγό. Κ αυτή η ελπίδα με σπρώχνει να συνεχίζω τις προσπάθειες και να επιμένω. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα από χτες ξεπρηστηκε και το στήθος. Οπότε τερτιπια του κύκλου μου είναι όλα αυτά. Παίρνω βαθιά αναπνοή και περιμένω να δω πότε θα αδισθετησω για να ξεκινήσω εντατικά προσπάθεια για το ανοιξιάτικο μωράκι.

Δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα. Αν δεν ερθει περιοδος με κανονικη ροη, ολα παιζουν. Στη προηγουμενη εγκυμοσυνη, 1 μερα πριν τη καθυστερηση και 1 μερα μετα τη καθυστερηση μου βγαινανε αρνητικα. Αλλα οπως και να χει, σε μερικες μερες παντρευεσαι!!! Επικεντρωσου σε αυτο να το χαρεις οσο πιο πολυ μπορεις και μετα ολα τ' αλλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια ρε κορίτσια που πάω αστεφανωτη 39 χρόνων γαιδουρα??? Τα έχουμε ετοιμάσει όλα όπως τα θέλαμε στην αίθουσα θα είναι μόνο γονείς αλλά έξω από το δημαρχείο θα είναι οι φίλοι μας ίσα ίσα για να μας ευχηθούν και να φάμε ένα γλυκάκι. Μετά ο καθένας σπίτι του έχουμε και την απαγόρευση κυκλοφορίας. Τουλάχιστον σκέφτομαι αν είναι κ αδισθετησω να μου έρθει Σάββατο να γλεντήσω τουλαχιστον

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Chrussa1982 την Καλημέρα μου σε όλες!

Κορίτσι μου τώρα είδα τα μηνύματα πιο πάνω!

Και εγώ 38 χρονων αστεφανωτη Είμαι και συζω με τον σύντροφό μου πάνω από 10 χρονια :-P

Ρε κορίτσια ξεκίνησα της επαφές κάθε μέρα από την 8 μέχρι εχθές 16 (κύκλος 25-27)

Χθες στην επαφή 16 μέρα ποναγα αρκετά σας τυχαίνει και εσάς?

@Chrussa1982 την Καλημέρα μου σε όλες!

Κορίτσι μου τώρα είδα τα μηνύματα πιο πάνω!

Και εγώ 38 χρονων αστεφανωτη Είμαι και συζω με τον σύντροφό μου πάνω από 10 χρονια :-P

Ρε κορίτσια ξεκίνησα της επαφές κάθε μέρα από την 8 μέχρι εχθές 16 (κύκλος 25-27)

Χθες στην επαφή 16 μέρα ποναγα αρκετά σας τυχαίνει και εσάς?

Επίσης κάπου διάβασα ότι τα ζευγάρια που θέλουν μωράκι καλό είναι να έρχονται κάθε μέρα σε επαφή, όχι μόνο στις γονιμες !Γιατί έτσι λέει θα δημιουργηθεί ανοσία στο σπέρμα στο σώμα της γυναίκας, δεν θα το αναγνωρίζει σαν ξένο και θα μπαίνει σε διαδικασία αναπαραγωγής 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ε βέβαια ρε κορίτσια που πάω αστεφανωτη 39 χρόνων γαιδουρα??? Τα έχουμε ετοιμάσει όλα όπως τα θέλαμε στην αίθουσα θα είναι μόνο γονείς αλλά έξω από το δημαρχείο θα είναι οι φίλοι μας ίσα ίσα για να μας ευχηθούν και να φάμε ένα γλυκάκι. Μετά ο καθένας σπίτι του έχουμε και την απαγόρευση κυκλοφορίας. Τουλάχιστον σκέφτομαι αν είναι κ αδισθετησω να μου έρθει Σάββατο να γλεντήσω τουλαχιστον

Χαχα εννοείται θα το γλεντήσεις στο φουλ οποτε μην πτοείσαι ειπες ολες παμε για ανοιξιάτικα μωράκια. Και εγω μαζι σου θα ερθω εχω φουλ πονους κ λιγουρες οποτε θα μου έρθει η κακία κυρια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...