Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Klelia81 είπε:

Για μένα θα αγωνιάς μονο οταν θα μου ερχεται περιοδος χαχαχα στο ενδιάμεσο δεν υπαρχει κατι και δεν γινεται κατι..οποτε οταν θα μου ερχεται περίοδος θα σας ενημερωνω για να σας πρίζω περισσοτερο χαχαχα.  Θα ηθελα αυτή την εβδομαδα να παω να κανω υπέρηχο να δω το ενδομητριο πόσο εχει φτάσει και πότε θα πεσει επιτέλους αλλα λεω να το αφησω λιγο ακομα. Πολυ ψυχοφθορα αυτή η αναμονή να μη ξερεις ποτε θα σου ρθει!!!

Όταν θα σου έρχεται περίοδος θα είναι ημέρα γιορτής εδώ μέσα χαχαχαχα!!!! Μη με παρεξηγήσεις που σου κάνω πλάκα για να ελαφρυνω την ατμόσφαιρα το είπα. Θα έλεγα να πας να δεις το ενδομήτριο για να δεις πάνω κάτω που βρίσκεσαι. Στην θέση σου θα πήγαινα πάντως αλλά εγώ δεν φημίζομαι ιδιαίτερα για την υπομονή μου!!!

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου ποσο σε καταλαβαίνω και εγω και ολα τα κορίτσια.αυτη η προσδοκία που έχουμε κάθε μήνα και οταν τελικα δεν τα καταφέρουμε απογοητευση.αλλα ενταξει μας κρατάει 1_2 μερες και μετα παίρνουμε τα πάνω μας .μα πού θα πάει μωρέ θα τα καταφερουμε

Θα τα καταφέρουμε είναι το μόνο σίγουρο!!! Έχουμε και τις εγκυουλες μας να μας λούσουν με μπεμπεδοσκονη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Όταν θα σου έρχεται περίοδος θα είναι ημέρα γιορτής εδώ μέσα χαχαχαχα!!!! Μη με παρεξηγήσεις που σου κάνω πλάκα για να ελαφρυνω την ατμόσφαιρα το είπα. Θα έλεγα να πας να δεις το ενδομήτριο για να δεις πάνω κάτω που βρίσκεσαι. Στην θέση σου θα πήγαινα πάντως αλλά εγώ δεν φημίζομαι ιδιαίτερα για την υπομονή μου!!!

Θα τα καταφέρουμε είναι το μόνο σίγουρο!!! Έχουμε και τις εγκυουλες μας να μας λούσουν με μπεμπεδοσκονη.

Μακαρι να γινει .εγω ακομα δεν έχω αδιαθετησει και με έχουν πιάσει τα ψυχολογικα μου.οτι να ναι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Όταν θα σου έρχεται περίοδος θα είναι ημέρα γιορτής εδώ μέσα χαχαχαχα!!!! Μη με παρεξηγήσεις που σου κάνω πλάκα για να ελαφρυνω την ατμόσφαιρα το είπα. Θα έλεγα να πας να δεις το ενδομήτριο για να δεις πάνω κάτω που βρίσκεσαι. Στην θέση σου θα πήγαινα πάντως αλλά εγώ δεν φημίζομαι ιδιαίτερα για την υπομονή μου!!!

Δεν παρεξηγω εγω. Πραγματικά γιορτή θα είναι!!! Αφου να φανταστείς στην επομενη θα καλέσω κόσμο ναντο γιορτασω χαχαχα!! Ετσι βρε παιδί μου για το καλό!!!  Τωρα για το ενδομητριο αν πρεπει να ειναι 11 12 για να πεσει (αν κανω λάθος ας με διορθωσει καποια) στις 15 μερες ηταν με το ζορι 6 υπολογιζω αλλο ενα 15ημερο. 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μακαρι να γινει .εγω ακομα δεν έχω αδιαθετησει και με έχουν πιάσει τα ψυχολογικα μου.οτι να ναι χαχαχα

Συμπτωματα έχεις? 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Δεν παρεξηγω εγω. Πραγματικά γιορτή θα είναι!!! Αφου να φανταστείς στην επομενη θα καλέσω κόσμο ναντο γιορτασω χαχαχα!! Ετσι βρε παιδί μου για το καλό!!!  Τωρα για το ενδομητριο αν πρεπει να ειναι 11 12 για να πεσει (αν κανω λάθος ας με διορθωσει καποια) στις 15 μερες ηταν με το ζορι 6 υπολογιζω αλλο ενα 15ημερο. 

Συμπτωματα έχεις? 

Λίγες κράμπες κ η ψυχολογία που είναι κάπως.σε 5 μερες περιμενω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte said:

Κορίτσια μόλις μου ήρθε... Όπως σωστά πρόβλεψα, έγινε νωρίτερα η ωορρηξία και φυσικά, παρά τον μαραθώνιο επαφών, ήρθε 3 μέρες νωρίτερα και η περίοδος. 

Έχει μουδιασει λίγο το κεφάλι μου, αλλά γενικά προσπαθώ να είμαι καλά. Σκέφτομαι μήπως πρέπει να ελέγξω την προγεστερονη μου, να πάω και σε άλλο ενδοκρινολογο και ο άντρας μου, που ήλπιζε ο γλυκός μου να την γλιτώσει, να πάει για το νέο σπερμοδιαγραμμα. Δεν κλαίω, λίγο στεναχωρημενη είμαι μόνο. Αντε ένα κρασάκι να πάνε κάτω τα φαρμάκια.

Θα το πιουμε το κρασάκι φιλενάδα στην υγειά του επόμενου μήνα. Δρομολόγησε οτι είναι και κάντο για να ανέβει και η ψυχολογία και να έχεις και μια ολοκληρωμένη εικόνα. Την προγεστερόνη γιατί θέλεις να την κοιτάξεις; τον επομενο μηνα θα παιξουμε τα ρέστα μας, παμε δυνατά για τα μωράκια μας. Θα ερθουν θα το δεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Να στε καλα βρε κοριτσια!! Δεν τα παω καλα με το πρωινο ξυπνημα γιατι εχω βραδινη δουλεια (δουλευω σε εφημεριδα και μεχρι να κλεισουμε φυλλο παει 12+++) αλλα σημερα απο τις 8 το ματο γαριδα απο την υπερενταση! Απορω και πως καταφερα να κοιμηθω! 

Ειναι πολυ σημαντικο να νοιωθεις ασφαλεια με τον γιατρο σου και να τον εμπιστευεσαι. Εγω ηθελα καιρο να τον αλλαξω γιατι ενω δεν ειναι μεγαλος, θεωρω οτι δεν εξελισσεται, και δεν ενημερωνεται. Ενω ειναι παρα πολυ καλος ανθρωπος και ειναι ο μοναδικος γιατρος που εχω παει και δεν λογαριαζεο τα λεφτα καθολου και απο τη μια νοιωθω ασχημα που δεν θα ξαναπαω και σκεφτομουν να παω να του το πω αλλα ντρεπομαι κιολας. Αλλα απο την αλλη μου φερε μεγαλη λαχταρα! Εγω δεν εδινα καμια ελπιδα (σαν γνησιος ιχθυες που ειμαι, καταθλιπτικος, μεσα στην μιρλα και στην αρνητικη σκεψη! Χαχαχαχα!) Αλλα τελος, δεν θα ξανακλαφτω! (Οχι, εχω ηδη μεγαλη μυτη, αληθεια λεω!) Ολα καλα θα πανε! 

@Agatte εννοειται οτι περιμενει πως και πως τα φιλαρακια του για να εχει παρεα!!! Μακαρι κοριτσια τον ανοιξιατικο Μαρτη να ειμαστε ολες στο γκρουπ με λουλουδακια στη κοιλιτσα!!

Μπράβο μπράβο μπράβο! Ποσο χαίρομαι δεν λέγεται! Έτσι να ακούμε τετοια όμορφα νέα πάντα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Μακαρι να γινει .εγω ακομα δεν έχω αδιαθετησει και με έχουν πιάσει τα ψυχολογικα μου.οτι να ναι χαχαχα

Γιατί ψυχή μου έχεις ψυχολογικά αφού δεν έχεις αδιαθετησει;; Θύμισε μου ποτέ περιμένεις;;

πρίν από 56 λεπτά , Klelia81 είπε:

Δεν παρεξηγω εγω. Πραγματικά γιορτή θα είναι!!! Αφου να φανταστείς στην επομενη θα καλέσω κόσμο ναντο γιορτασω χαχαχα!! Ετσι βρε παιδί μου για το καλό!!!  Τωρα για το ενδομητριο αν πρεπει να ειναι 11 12 για να πεσει (αν κανω λάθος ας με διορθωσει καποια) στις 15 μερες ηταν με το ζορι 6 υπολογιζω αλλο ενα 15ημερο. 

Συμπτωματα έχεις? 

Γεια σου ρε @Klelia81 με το χιούμορ σου είσαι θεά!!!έτσι να ξορκίσουμε το κακο διακωμωδώντας τα χάλια μας χαχαχαχα .

Θα βγάλεις και Φοντάν?? Επειδή τα τρώω ρωτάω μήπως και έρθω κ εγώ στην γιορτή της σερβιετας.

πρίν από 42 λεπτά , TATAKI είπε:

Θα το πιουμε το κρασάκι φιλενάδα στην υγειά του επόμενου μήνα. Δρομολόγησε οτι είναι και κάντο για να ανέβει και η ψυχολογία και να έχεις και μια ολοκληρωμένη εικόνα. Την προγεστερόνη γιατί θέλεις να την κοιτάξεις; τον επομενο μηνα θα παιξουμε τα ρέστα μας, παμε δυνατά για τα μωράκια μας. Θα ερθουν θα το δεις...

Κορίτσια θα γίνει χαμός!!!φωτιά θα πάρουν τα κρεββατια μας κ μας βλέπω να χτυπαμε αναρρωτική γιατί θα πρέπει μετά να συναρμολογηθούμε εκ νέου.

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Γιατί ψυχή μου έχεις ψυχολογικά αφού δεν έχεις αδιαθετησει;; Θύμισε μου ποτέ περιμένεις;;

Γεια σου ρε @Klelia81 με το χιούμορ σου είσαι θεά!!!έτσι να ξορκίσουμε το κακο διακωμωδώντας τα χάλια μας χαχαχαχα .

Θα βγάλεις και Φοντάν?? Επειδή τα τρώω ρωτάω μήπως και έρθω κ εγώ στην γιορτή της σερβιετας.

Κορίτσια θα γίνει χαμός!!!φωτιά θα πάρουν τα κρεββατια μας κ μας βλέπω να χτυπαμε αναρρωτική γιατί θα πρέπει μετά να συναρμολογηθούμε εκ νέου.

Ηδη φαντάζομαι τον άντρα μου να με κοιτάει περίεργα και να ψάχνει τρόπο διαφυγής. Θα τον πεθάνω τέλος! Εχθες αρχισα τη θεωρία και το μπλα μπλα πως εχουμε λιγες επαφες και πρέπει περισσοτερες και τετοια. Μετα την σαλπιγγογραφια θα του δείξω στην πράξη. Βιταμίνες παίρνει εεε ελπιζω να μην καταρρευσει.

Εκτος και αν σαλπιγγογραφια δειξει τιποτα και μεινω με την χαρα. Μη πω τιποτα αλλο...

1 hour ago, vasiliki2020 said:

Λίγες κράμπες κ η ψυχολογία που είναι κάπως.σε 5 μερες περιμενω

Εγώ καταλαβαινω πως νιωθεις. Δεν περνάνε και οι μέρες και το μυαλο σκεφτεται διαφορα. Γινεται και πανηγυρι με τις ορμονες. Βασιλικουλα μη πέφτεις. Εχεις μερες μπροστά σου. Πολλα κοριτσια λένε πως άλλες ειχαν συμπτωματα αλλες.οχι. Εγω ειχα στην κορη μου και ολο αυτο σκεφτομαι πριν αδιαθετησω. Πως αφου δεν εχω κατι καραμπινατο οπως τοτε αρα τζιφος. Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη αλλα το μυαλο μου μπαινει σε τροχια καταθλιψης μερες πριν...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Γιατί ψυχή μου έχεις ψυχολογικά αφού δεν έχεις αδιαθετησει;; Θύμισε μου ποτέ περιμένεις;;

Γεια σου ρε @Klelia81 με το χιούμορ σου είσαι θεά!!!έτσι να ξορκίσουμε το κακο διακωμωδώντας τα χάλια μας χαχαχαχα .

Θα βγάλεις και Φοντάν?? Επειδή τα τρώω ρωτάω μήπως και έρθω κ εγώ στην γιορτή της σερβιετας.

Κορίτσια θα γίνει χαμός!!!φωτιά θα πάρουν τα κρεββατια μας κ μας βλέπω να χτυπαμε αναρρωτική γιατί θα πρέπει μετά να συναρμολογηθούμε εκ νέου.

26 πετιμενω ρε κοριτσι και η ψυχολογία ειναι κακό σημάδι περιοδου χαχα.συν οτι άρχισαν και οι πονοι και η κούραση και ολα.

Just now, TATAKI είπε:

Ηδη φαντάζομαι τον άντρα μου να με κοιτάει περίεργα και να ψάχνει τρόπο διαφυγής. Θα τον πεθάνω τέλος! Εχθες αρχισα τη θεωρία και το μπλα μπλα πως εχουμε λιγες επαφες και πρέπει περισσοτερες και τετοια. Μετα την σαλπιγγογραφια θα του δείξω στην πράξη. Βιταμίνες παίρνει εεε ελπιζω να μην καταρρευσει.

Εκτος και αν σαλπιγγογραφια δειξει τιποτα και μεινω με την χαρα. Μη πω τιποτα αλλο...

Εγώ καταλαβαινω πως νιωθεις. Δεν περνάνε και οι μέρες και το μυαλο σκεφτεται διαφορα. Γινεται και πανηγυρι με τις ορμονες. Βασιλικουλα μη πέφτεις. Εχεις μερες μπροστά σου. Πολλα κοριτσια λένε πως άλλες ειχαν συμπτωματα αλλες.οχι. Εγω ειχα στην κορη μου και ολο αυτο σκεφτομαι πριν αδιαθετησω. Πως αφου δεν εχω κατι καραμπινατο οπως τοτε αρα τζιφος. Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη αλλα το μυαλο μου μπαινει σε τροχια καταθλιψης μερες πριν...

Αστα να πάνε και με έχει πάρει πολύ από κάτω δεν ξερω τι έπαθα αυτή τη φορα .μακάρι να βγω ψεύτρα αλλά εχω ολα τα σημάδια και απο την μια νευριαζω και απο την αλλη στενοχωριεμαι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasiliki2020 είπε:

26 πετιμενω ρε κοριτσι και η ψυχολογία ειναι κακό σημάδι περιοδου χαχα.συν οτι άρχισαν και οι πονοι και η κούραση και ολα.

Αστα να πάνε και με έχει πάρει πολύ από κάτω δεν ξερω τι έπαθα αυτή τη φορα .μακάρι να βγω ψεύτρα αλλά εχω ολα τα σημάδια και απο την μια νευριαζω και απο την αλλη στενοχωριεμαι 

Προσπάθησε να μη στενοχωριέσαι όσο γίνεται βέβαια...τα λέω σε εσένα για να τα ακούω και εγώ εννοείται. Παραδόξως δεν σκέφτομαι τίποτα σε αυτό τον κύκλο είμαι ήρεμη (περίεργο για εμένα) μέχρι και ο άντρας μου ανησυχεί που με βλέπει έτσι σαν τον Βούδα ένα πράγμα. Άλλες φορές είμαι μες τα νεύρα και την μαυρίλα. 

Αύριο βέβαια μπορεί να με δείτε να γκρινιάζω με το καλημέρα σας αλλά για την ώρα έχω καταφέρει και το έχω αποβάλλει το άγχος της αναμονής.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κρίμα ρε γαμωτο..σου έχει ξαναέρθει νωρίτερα περίοδος; Μη στεναχωριέσαι πάμε δυνατά είπαμε τα μωράκια μας θέλουν να είναι ανοιξιάτικα. Ας πάει ο άντρας σου πρώτα να κάνει το σπερμοδιαγραμμα και μετά κοιτάς και εσύ προγεστερόνη. Αλήθεια παίζει ρόλο η τιμή της προγεστερόνης στη σύλληψη; Δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω.

Ας πω και τα δικά μου...το βυζί με πονάει πολύ σήμερα φαντάσου τη νύχτα καθώς γύρισε πλευρό ο καλουλης μου με ακούμπησε κατά λάθος και βελάξα στον πόνο. Από αλλά συμπτώματα τπτ

Κοιτώντας το ημερολόγιο, κάποιες φορές μέσα στο χρόνο μου έρχεται πολύ νωρίς, στις 22 με 23 μέρες. Τώρα είχα μήνες σερί που μου ερχόταν κάθε 27-28. Για ακόμα μία φορά είχα υψηλή θερμοκρασία όπως και το Δεκέμβριο. Μουφα όλα τα συμπτώματα. Επιβεβαιωνεται για ακόμα μία φορά. 

5 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Δλδ έγινε η οωρρηξία σου την 9η μερα? Ποτε ειχες επαφη? Δεν πειραζει ομως παμε για τον επομενο πιο δυνατά. Ψαξτο οσο μπορείς και αν χρειαστει να πας για την προγεστερονη καντο!! Μη στεναχωριεσαι.. σκεψου οτι αυτον τον μηνα θα εχεις πιο ολοκληρωμενη εικονα.

Τη 12η μέρα είχα πολύ έντονα συμπτώματα ωορρηξιας ενώ τους προηγούμενους μήνες μου έβγαζε θετικό ωορρηξιας 14-15η μερα. Ίσως έπρεπε να κάνω κι αυτό το μήνα τεστ. Αποφάσισα όμως να μην κάνω. Αυτό σκέφτομαι και μένω ψύχραιμη. Να δούμε το σπερμοδιαγραμμα (αν είναι στα τάρταρα, δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε), να δούμε και την προγεστερονη κι από εκεί κι έπειτα, βλέποντας και κάνοντας. 

5 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου ποσο σε καταλαβαίνω και εγω και ολα τα κορίτσια.αυτη η προσδοκία που έχουμε κάθε μήνα και οταν τελικα δεν τα καταφέρουμε απογοητευση.αλλα ενταξει μας κρατάει 1_2 μερες και μετα παίρνουμε τα πάνω μας .μα πού θα πάει μωρέ θα τα καταφερουμε

Βασιλικουλα ευτυχώς η προσδοκία μου κάθε μήνα είναι εξαιρετικά βραχύβια. Μια δυο μέρες αρχίζω να ελπίζω και μέχρι να φουντώσει η ελπίδα, έρχεται η περίοδος και ισιωνω. Κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε ίσως. Εύχομαι όλες μας. 

5 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Θα το πιουμε το κρασάκι φιλενάδα στην υγειά του επόμενου μήνα. Δρομολόγησε οτι είναι και κάντο για να ανέβει και η ψυχολογία και να έχεις και μια ολοκληρωμένη εικόνα. Την προγεστερόνη γιατί θέλεις να την κοιτάξεις; τον επομενο μηνα θα παιξουμε τα ρέστα μας, παμε δυνατά για τα μωράκια μας. Θα ερθουν θα το δεις...

Τσιπουρακι ήπια τελικά, ζαλίστηκα και λίγο, κομμάτια να γίνει. Αυτή τη στιγμή που γράφω, είμαι καλά. Αποφάσισα να πάω σε εξειδικευμένο ενδοκρινολογο. Δεν ξέρω ποιες ορμόνες προμηνυουν εμμηνοπαυση, αλλά θα τα τσεκάρω όλα. Την προγεστερονη θέλω να την δω γιατί δεν έχω κάνει μέτρηση και σχετίζεται με την ωχρινικη φαση όπου μου έχει κολλήσει πως η δικη6μου είναι μικρή. Περίπου 12 μέρες μετά την ωορρηξία, αδιαθετω. Ας γίνει και το σπερμοδιαγραμμα, να έχουμε πια μια ολοκληρωμένη εικόνα. Αν τυχόν βγει καλό το σπερμοδιαγραμμα, θα κλείσω και τη σαλπιγγογραφια και μετά οτιδήποτε άλλο, θα είναι πάνω από τις δυνάμεις μου. Σήμερα για ακόμα μια φορά χώνεψα πως δεν θα γίνει ποτέ. Δεν πειράζει. Αν ζούσα στην Κίνα, μόνο ένα παιδί θα μπορούσα να κάνω. Ένα έχω, γερό να είναι, να μεγαλωσει, να γίνει καλός και άξιος άνθρωπος και να φτιάξει μια μεγάλη οικογένεια, όπως την ονειρεύεται από τώρα. 

Επεξεργάστηκαν by Agatte
  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Κοιτώντας το ημερολόγιο, κάποιες φορές μέσα στο χρόνο μου έρχεται πολύ νωρίς, στις 22 με 23 μέρες. Τώρα είχα μήνες σερί που μου ερχόταν κάθε 27-28. Για ακόμα μία φορά είχα υψηλή θερμοκρασία όπως και το Δεκέμβριο. Μουφα όλα τα συμπτώματα. Επιβεβαιωνεται για ακόμα μία φορά. 

Τη 12η μέρα είχα πολύ έντονα συμπτώματα ωορρηξιας ενώ τους προηγούμενους μήνες μου έβγαζε θετικό ωορρηξιας 14-15η μερα. Ίσως έπρεπε να κάνω κι αυτό το μήνα τεστ. Αποφάσισα όμως να μην κάνω. Αυτό σκέφτομαι και μένω ψύχραιμη. Να δούμε το σπερμοδιαγραμμα (αν είναι στα τάρταρα, δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε), να δούμε και την προγεστερονη κι από εκεί κι έπειτα, βλέποντας και κάνοντας. 

Βασιλικουλα ευτυχώς η προσδοκία μου κάθε μήνα είναι εξαιρετικά βραχύβια. Μια δυο μέρες αρχίζω να ελπίζω και μέχρι να φουντώσει η ελπίδα, έρχεται η περίοδος και ισιωνω. Κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε ίσως. Εύχομαι όλες μας. 

Τσιπουρακι ήπια τελικά, ζαλίστηκα και λίγο, κομμάτια να γίνει. Αυτή τη στιγμή που γράφω, είμαι καλά. Αποφάσισα να πάω σε εξειδικευμένο ενδοκρινολογο. Δεν ξέρω ποιες ορμόνες προμηνυουν εμμηνοπαυση, αλλά θα τα τσεκάρω όλα. Την προγεστερονη θέλω να την δω γιατί δεν έχω κάνει μέτρηση και σχετίζεται με την ωχρινικη φαση όπου μου έχει κολλήσει πως η δικη6μου είναι μικρή. Περίπου 12 μέρες μετά την ωορρηξία, αδιαθετω. Ας γίνει και το σπερμοδιαγραμμα, να έχουμε πια μια ολοκληρωμένη εικόνα. Αν τυχόν βγει καλό το σπερμοδιαγραμμα, θα κλείσω και τη σαλπιγγογραφια και μετά οτιδήποτε άλλο, θα είναι πάνω από τις δυνάμεις μου. Σήμερα για ακόμα μια φορά χώνεψα πως δεν θα γίνει ποτέ. Δεν πειράζει. Αν ζούσα στην Κίνα, μόνο ένα παιδί θα μπορούσα να κάνω. Ένα έχω, γερό να είναι, να μεγαλωσει, να γίνει καλός και άξιος άνθρωπος και να φτιάξει μια μεγάλη οικογένεια, όπως την ονειρεύεται από τώρα. 

Να πας να τα κοιτάξεις να σου φύγει το άγχος. Εμμηνόπαυση δείχνουν οι ορμόνες fsh, lh, e2. Και την προγεστερονη να την δεις να σου φυγει. Εχεις περιθώρια γλυκιά μου ακόμα. Αυτο να σκέφτεσαι και να χαμογελάς. 38 δεν εισαι; ρεαλιστικά έχεις πιθανότητες να το παλέψεις ακόμα. Εγώ παιζω τις τελευταιες μου ζαριές, το ξέρω αλλά όσο βλέπω ορμόνες φυσιολογικές θα προσπαθώ. Γι αυτο τις εκανα, αν εβλεπα αλλες τιμες θα σταματουσα και ουτε σαλπιγγογραφια θα εκανα. Αλλα δεν θα κρατήσει πολύ αυτη η εικονα γιατι πάω στα 43. Και εγώ Κινέζα ...με μια κούκλα που την χαίρομαι. Ο γιος σου πόσο είναι; να συμπεθεριασουμε να τους τα πρήξουμε να κανουν πολλά παιδιά να μας φύγει και ο καημός. Ελα χαμογέλα και πάμε στον επόμενο. Θα παρουμε σβάρνα τους γιατρούς και με λίγη τύχη όλα μπορουν να γίνουν. 

Και εμενα το σπέρμα με ανησυχει. Ηταν καλο σε κινητικότητα και μορφές αλλά σε ποσότητα οριακά καλό. Παιρνει τις profertil. Θα ρωτήσω σε ένα μηνα που συμπληρώνει τρίμηνο μηπως το επαναλάβουμε. Αντε να τον πείσω πάλι...δυσκολο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Να πας να τα κοιτάξεις να σου φύγει το άγχος. Εμμηνόπαυση δείχνουν οι ορμόνες fsh, lh, e2. Και την προγεστερονη να την δεις να σου φυγει. Εχεις περιθώρια γλυκιά μου ακόμα. Αυτο να σκέφτεσαι και να χαμογελάς. 38 δεν εισαι; ρεαλιστικά έχεις πιθανότητες να το παλέψεις ακόμα. Εγώ παιζω τις τελευταιες μου ζαριές, το ξέρω αλλά όσο βλέπω ορμόνες φυσιολογικές θα προσπαθώ. Γι αυτο τις εκανα, αν εβλεπα αλλες τιμες θα σταματουσα και ουτε σαλπιγγογραφια θα εκανα. Αλλα δεν θα κρατήσει πολύ αυτη η εικονα γιατι πάω στα 43. Και εγώ Κινέζα ...με μια κούκλα που την χαίρομαι. Ο γιος σου πόσο είναι; να συμπεθεριασουμε να τους τα πρήξουμε να κανουν πολλά παιδιά να μας φύγει και ο καημός. Ελα χαμογέλα και πάμε στον επόμενο. Θα παρουμε σβάρνα τους γιατρούς και με λίγη τύχη όλα μπορουν να γίνουν. 

Και εμενα το σπέρμα με ανησυχει. Ηταν καλο σε κινητικότητα και μορφές αλλά σε ποσότητα οριακά καλό. Παιρνει τις profertil. Θα ρωτήσω σε ένα μηνα που συμπληρώνει τρίμηνο μηπως το επαναλάβουμε. Αντε να τον πείσω πάλι...δυσκολο...

Κορίτσια κι εμένα ο σύζυγος δεν πείθεται με τίποτα να πάει...κι εσείς το έχετε έλεγξει έστω κ μια φορά ... εμένα ο δικός μου τίποτα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...