Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Κορίτσια μου σας με πολύ φόβο και χαρά φυσικά και χωρίς να ξέρω τι εξέλιξη θα έχω πάλι, 4μερες πριν αδιαθετήσω , παρόλο που έχω γεμίσει σπυριά και παρόλο που το στήθος μου είναι τελείως ανεπηρέαστο , έκανα για πλάκα πριν λίγο τεστ και .... βγήκε θετικό! Το εβαλα στο προφίλ μου... ο Θεός να με βοηθήσει αυτήν την φορά! Σας το λέω για να ελπίζετε!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια μου σας με πολύ φόβο και χαρά φυσικά και χωρίς να ξέρω τι εξέλιξη θα έχω πάλι, 4μερες πριν αδιαθετήσω , παρόλο που έχω γεμίσει σπυριά και παρόλο που το στήθος μου είναι τελείως ανεπηρέαστο , έκανα για πλάκα πριν λίγο τεστ και .... βγήκε θετικό! Το εβαλα στο προφίλ μου... ο Θεός να με βοηθήσει αυτήν την φορά! Σας το λέω για να ελπίζετε!

Συγχαρητήρια φωτεινή μου με το καλό γερό μωράκι να έχεις κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..σιγά σιγά να μαζευτούμε οι συμμαθήτριες πολύ χαίρομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια μου σας με πολύ φόβο και χαρά φυσικά και χωρίς να ξέρω τι εξέλιξη θα έχω πάλι, 4μερες πριν αδιαθετήσω , παρόλο που έχω γεμίσει σπυριά και παρόλο που το στήθος μου είναι τελείως ανεπηρέαστο , έκανα για πλάκα πριν λίγο τεστ και .... βγήκε θετικό! Το εβαλα στο προφίλ μου... ο Θεός να με βοηθήσει αυτήν την φορά! Σας το λέω για να ελπίζετε!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Πολύ ελπιδοφόρο για όλες μας 

Μου έφτιαξες τη διάθεση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Συγχαρητήρια φωτεινή μου με το καλό γερό μωράκι να έχεις κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..σιγά σιγά να μαζευτούμε οι συμμαθήτριες πολύ χαίρομαι.

Ευχαριστώ πολύ πολύ και Μακαρι να έχω την εξέλιξη σου @Emilly800 μου!!! Μακαρι γιατί εκτός από τις θετικές με περιτριγυρίζουν κι άσχημες σκεψεις... 

Just now, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Πολύ ελπιδοφόρο για όλες μας 

Μου έφτιαξες τη διάθεση

Ευχαριστώ πολύ πολύ @Ellidr μου! Όπως και να πάει , είναι μια αρχή! Εύχομαι σύντομα στα δικά σου ευχάριστα από καρδιάς!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ και Μακαρι να έχω την εξέλιξη σου @Emilly800 μου!!! Μακαρι γιατί εκτός από τις θετικές με περιτριγυρίζουν κι άσχημες σκεψεις... 

Μαζί πηγαίνουμε κ εγώ έχω δρόμο κ χαίρομαι πολύ που θα τα μοιραζόμαστε...όλα καλά θα πάνε...βήμα βήμα θα τα καταφέρουμε..

Just now, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Πολύ ελπιδοφόρο για όλες μας 

Μου έφτιαξες τη διάθεση

Σειρά σου κουκλίτσα..έρχεται το πιστεύω.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Μαζί πηγαίνουμε κ εγώ έχω δρόμο κ χαίρομαι πολύ που θα τα μοιραζόμαστε...όλα καλά θα πάνε...βήμα βήμα θα τα καταφέρουμε..

Σειρά σου κουκλίτσα..έρχεται το πιστεύω.

Από το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Chrussa  μου μην απελπίζεσαι, αν θυμάμαι καλά και εσύ στην ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν υπάγεσαι?

Ξέρεις πόσες περιπτώσεις ξέρω που προσπάθουσαν χρονια και τους έκατσε ξαφνικά, προσπάθεια καθε μήνα θέλει και θα έρθει θα δεις! 

Προσπάθεια καθε μερα και να μην το σκέφτεσαι αυτό είναι το μυστικό πιστεύω. 

Ήξερα μια κυρία που είχε κάνει 12 εξωσωματικες!!!!! Δεν πέτυχε καμία, τελικά προχώρησε και υιοθέτησε ένα κοριτσάκι και μια μέρα έμεινε εγκυος φυσιολογικα στα 45 της παρακαλώ!

Είμαι στην υπογονιμότητα ναι και έχω και ασχημο ορμονικό προφίλ. Προσπαθώ κάθε μέρα καλέ κοντεύω να πάθω υπερκόπωση χαχαχαχα!!! Σίγουρα πάντως όσο το σκέφτομαι τόσο το μπλοκάρω το θέμα. Τι να κάνουμε; Θέλει να με παιδεύει το άτιμο σου λέει άμα με θέλεις πολύ θα κοπιάσεις χαχαχαχα.

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια μου σας με πολύ φόβο και χαρά φυσικά και χωρίς να ξέρω τι εξέλιξη θα έχω πάλι, 4μερες πριν αδιαθετήσω , παρόλο που έχω γεμίσει σπυριά και παρόλο που το στήθος μου είναι τελείως ανεπηρέαστο , έκανα για πλάκα πριν λίγο τεστ και .... βγήκε θετικό! Το εβαλα στο προφίλ μου... ο Θεός να με βοηθήσει αυτήν την φορά! Σας το λέω για να ελπίζετε!

Κορίτσι μου γλυκό μα τι ευχάριστο νέο είναι αυτό??μπράβο ψυχή μου!!! Μου έφτιαξες τη μέρα και τη διάθεση!!! Με το καλό κορίτσι μου. Να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Το παπάκι σου έφερε γούρι!!! Με γέμισες ελπίδα και εμένα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια μου σας με πολύ φόβο και χαρά φυσικά και χωρίς να ξέρω τι εξέλιξη θα έχω πάλι, 4μερες πριν αδιαθετήσω , παρόλο που έχω γεμίσει σπυριά και παρόλο που το στήθος μου είναι τελείως ανεπηρέαστο , έκανα για πλάκα πριν λίγο τεστ και .... βγήκε θετικό! Το εβαλα στο προφίλ μου... ο Θεός να με βοηθήσει αυτήν την φορά! Σας το λέω για να ελπίζετε!

Με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Συγχαρητήρια φωτεινή μου με το καλό γερό μωράκι να έχεις κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..σιγά σιγά να μαζευτούμε οι συμμαθήτριες πολύ χαίρομαι.

Θα έχεις παρέα τώρα κορίτσι μου. Μόνο μη μας ξεχάσετε κ εμάς που προσπαθούμε σας θέλουμε παρέα στον αγώνα μας !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Είμαι στην υπογονιμότητα ναι και έχω και ασχημο ορμονικό προφίλ. Προσπαθώ κάθε μέρα καλέ κοντεύω να πάθω υπερκόπωση χαχαχαχα!!! Σίγουρα πάντως όσο το σκέφτομαι τόσο το μπλοκάρω το θέμα. Τι να κάνουμε; Θέλει να με παιδεύει το άτιμο σου λέει άμα με θέλεις πολύ θα κοπιάσεις χαχαχαχα.

Κορίτσι μου γλυκό μα τι ευχάριστο νέο είναι αυτό??μπράβο ψυχή μου!!! Μου έφτιαξες τη μέρα και τη διάθεση!!! Με το καλό κορίτσι μου. Να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Το παπάκι σου έφερε γούρι!!! Με γέμισες ελπίδα και εμένα!! 

Γι αυτό σας το λέω! 40πατημενα κι εγώ! Έχω βέβαια τρεις αποτυχημένες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου αλλά ελπίζω και πάλι! Κι εσυ θα πιάσεις σίγουρα . Γιατί λες ότι έχεις χαλια ορμονικό προφίλ ; Κι εγώ που έλεγξα τις ορμόνες μου το Δεκέμβριο είχα fsh 10,5 δεν την λες και χαμηλή... όλα γίνονται! Σύντομα σου εύχομαι έγκυος με γερό μωρό! 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Θα έχεις παρέα τώρα κορίτσι μου. Μόνο μη μας ξεχάσετε κ εμάς που προσπαθούμε σας θέλουμε παρέα στον αγώνα μας !!!!

Εγώ δεν φευγω από εδώ μέσα! Εδώ είναι η ομάδα που μου ταιριάζει γάντι .., είναι πολύ πολύ νωρίς άλλωστε ακόμα. Έχω πολύ μακρύ δρόμο ακόμα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Θα έχεις παρέα τώρα κορίτσι μου. Μόνο μη μας ξεχάσετε κ εμάς που προσπαθούμε σας θέλουμε παρέα στον αγώνα μας !!!!

Σας περιμένουμε δεν βλέπεις;;;;μαζευόμαστε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια μου σας με πολύ φόβο και χαρά φυσικά και χωρίς να ξέρω τι εξέλιξη θα έχω πάλι, 4μερες πριν αδιαθετήσω , παρόλο που έχω γεμίσει σπυριά και παρόλο που το στήθος μου είναι τελείως ανεπηρέαστο , έκανα για πλάκα πριν λίγο τεστ και .... βγήκε θετικό! Το εβαλα στο προφίλ μου... ο Θεός να με βοηθήσει αυτήν την φορά! Σας το λέω για να ελπίζετε!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Ευχομαι να πάνε ολα καλά!! Ελα να παίρνουμε σειρά παρακαλώ!!!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Ευχομαι να πάνε ολα καλά!! Ελα να παίρνουμε σειρά παρακαλώ!!!!

Στο εύχομαι @Klelia81μου γιατί το αξίζεις όπως όλα τα κορίτσια στην ομάδα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Κορίτσια μου σας με πολύ φόβο και χαρά φυσικά και χωρίς να ξέρω τι εξέλιξη θα έχω πάλι, 4μερες πριν αδιαθετήσω , παρόλο που έχω γεμίσει σπυριά και παρόλο που το στήθος μου είναι τελείως ανεπηρέαστο , έκανα για πλάκα πριν λίγο τεστ και .... βγήκε θετικό! Το εβαλα στο προφίλ μου... ο Θεός να με βοηθήσει αυτήν την φορά! Σας το λέω για να ελπίζετε!

Φωτεινούλα μου συγχαρητήρια. Τι χαρά και ελπίδα μας έφερες στο παρεάκι μας. Να πάνε όλα καλά. Να κρατήσεις το νέο σου παπάκι στην αγκαλιά σου. Το ηξερα οτι καλό θα είχαμε αυτό το μήνα.

Εγώ την έκανα την σαλπιγγογραφία. Ολα μια χαρά, καθόλου δεν πονεσα. Περισσοτερο με ενοχλησε η πεταλουδα που εβαλαν προληπτικα μηπως παθω αλλεργια και επρεπε να μου χορηγησουν τιποτα παρα με την εξεταση. Μιλησα με την γιατρο μου. Ειπε πως ολα ειναι καλά και οι ορμονες μου καλές και πως ιδιες θα ηταν και στα 32, απλά ειναι το θεμα της ηλικιας. Της ειπα πως το ξερω πως παω κοντρα στη στατιστικη και τα νουμερα δεν υπερ μου αλλα ειπαμε και οι δυο να προσπαθησουμε αφου εχουμε τετοια κλινικη εικόνα. Μου ειπε φυσικά και πως σύλληψη να γινει μπορει να μην εξελιχθουν ολα οπως πρεπει. Φυσικα της ειπα τα ξερω ολα αυτα. Προτεινε σε κανα 2 με 3 κυκλους αν δεν γινει κατι να κανω σπερματεγχυση οπου εκει λεει επιλεγουν το καλο σπερμα γινεται διαχωρισμος και πιθανον να εχω καποιες πιθανοτητες. Αυτα τα νεα μου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...