Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

Όλες θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου. Είδες μια μια μας παίρνει κοντά της η @Emilly800 μέχρι να αλλάξουμε όνομα στην ομάδα και να λέμε "εγκυμοσύνη στα γεράματα" χαχαχαχαχα

Δεν μας είπες αύριο στο γάμο τι θα βάλεις;;;

Just now, vasiliki2020 είπε:

Πάντως εχω ακούσει ότι και τα πολλά σπυριά ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης .να έχεις μια καλή χοριακη αυριο.αντε μετά την @Emilly800 τωρα θα έχουμε και εσένα να μας δίνεις δυναμη.και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εχω χαζέψει τελείως ομως.μακαρι σύντομα να τα καταφέρω και εγω 

Να είσαι καλά @vasiliki2020 μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορίτσια 

Επέστρεψα 

Λίγο προβληματισμένη αλλά και ξαλαφρωμενη 

Έγινε η υστεροσκοπηση με μια τοπική αναισθησία στον τράχηλο 

Και ξεκινάμε 

Τραχηλικό στόμιο κλειστό δε παίρνουμε καν ο όρος 

Έγινε διανοίξη 

Πάει αυτό 

Μήτρα γεμάτη συμφησεις οι οποίες καθαρίστηκαν οι περισσότερες και θα πάρω vibramycin για 16 μέρες και θα πρέπει να επαναλάβω σε ενάμιση μηνα για να δει σε τι κατάσταση βρίσκομαι 

Φυσικά μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση Μ αυτή τη μήτρα να μείνεις έγκυος 

Κ ένα άλλο κουλό μου έκανε υπέρηχο και μόλις είχα κάνει ωορρηξία με ωχρό σωμάτιο και υγρό στις σάλπιγγες 

Μου είπε να έχουμε επαφές και σήμερα το βράδυ αν δε πονάω και αύριο 

Παιδιά πείτε μου αν το έχει περάσει κανείς και έμεινε έγκυος.

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν κορίτσια 

Επέστρεψα 

Λίγο προβληματισμένη αλλά και ξαλαφρωμενη 

Έγινε η υστεροσκοπηση με μια τοπική αναισθησία στον τράχηλο 

Και ξεκινάμε 

Τραχηλικό στόμιο κλειστό δε παίρνουμε καν ο όρος 

Έγινε διανοίξη 

Πάει αυτό 

Μήτρα γεμάτη συμφησεις οι οποίες καθαρίστηκαν οι περισσότερες και θα πάρω vibramycin για 16 μέρες και θα πρέπει να επαναλάβω σε ενάμιση μηνα για να δει σε τι κατάσταση βρίσκομαι 

Φυσικά μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση Μ αυτή τη μήτρα να μείνεις έγκυος 

Κ ένα άλλο κουλό μου έκανε υπέρηχο και μόλις είχα κάνει ωορρηξία με ωχρό σωμάτιο και υγρό στις σάλπιγγες 

Μου είπε να έχουμε επαφές και σήμερα το βράδυ αν δε πονάω και αύριο 

Παιδιά πείτε μου αν το έχει περάσει κανείς και έμεινε έγκυος.

Α και να σας προλάβω ,δεν έχω ποτέ κάνει απόξεση ούτε κανενός είδους χειρουργείο στη μήτρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν κορίτσια 

Επέστρεψα 

Λίγο προβληματισμένη αλλά και ξαλαφρωμενη 

Έγινε η υστεροσκοπηση με μια τοπική αναισθησία στον τράχηλο 

Και ξεκινάμε 

Τραχηλικό στόμιο κλειστό δε παίρνουμε καν ο όρος 

Έγινε διανοίξη 

Πάει αυτό 

Μήτρα γεμάτη συμφησεις οι οποίες καθαρίστηκαν οι περισσότερες και θα πάρω vibramycin για 16 μέρες και θα πρέπει να επαναλάβω σε ενάμιση μηνα για να δει σε τι κατάσταση βρίσκομαι 

Φυσικά μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση Μ αυτή τη μήτρα να μείνεις έγκυος 

Κ ένα άλλο κουλό μου έκανε υπέρηχο και μόλις είχα κάνει ωορρηξία με ωχρό σωμάτιο και υγρό στις σάλπιγγες 

Μου είπε να έχουμε επαφές και σήμερα το βράδυ αν δε πονάω και αύριο 

Παιδιά πείτε μου αν το έχει περάσει κανείς και έμεινε έγκυος.

Α και να σας προλάβω ,δεν έχω ποτέ κάνει απόξεση ούτε κανενός είδους χειρουργείο στη μήτρα

Ρε συ συγνώμη κιόλας πως προκλήθηκαν η συμφησεις  τι σου ειπε;εγω απο οσο ξερω αυτο προκαλείται μονο από αποβολη η αποξεση.το καλο ειναι οτι τα περισσότερα στα καθάρισαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Λοιπόν κορίτσια 

Επέστρεψα 

Λίγο προβληματισμένη αλλά και ξαλαφρωμενη 

Έγινε η υστεροσκοπηση με μια τοπική αναισθησία στον τράχηλο 

Και ξεκινάμε 

Τραχηλικό στόμιο κλειστό δε παίρνουμε καν ο όρος 

Έγινε διανοίξη 

Πάει αυτό 

Μήτρα γεμάτη συμφησεις οι οποίες καθαρίστηκαν οι περισσότερες και θα πάρω vibramycin για 16 μέρες και θα πρέπει να επαναλάβω σε ενάμιση μηνα για να δει σε τι κατάσταση βρίσκομαι 

Φυσικά μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση Μ αυτή τη μήτρα να μείνεις έγκυος 

Κ ένα άλλο κουλό μου έκανε υπέρηχο και μόλις είχα κάνει ωορρηξία με ωχρό σωμάτιο και υγρό στις σάλπιγγες 

Μου είπε να έχουμε επαφές και σήμερα το βράδυ αν δε πονάω και αύριο 

Παιδιά πείτε μου αν το έχει περάσει κανείς και έμεινε έγκυος.

Α και να σας προλάβω ,δεν έχω ποτέ κάνει απόξεση ούτε κανενός είδους χειρουργείο στη μήτρα

Δεν έχω ιδέα αλλά νιωθω πως βρήκες τη λύση στο θέμα σου. Αφου καθάρισες μια χαρά. Το περίεργο είναι πως έκανες τόσο καθυστερημένη ωορρηξία. Γιατι θυμαμαι πως είχες πει πως είχες κάνει τεστ και πως ήσουν καποιες μερες μετά. Αρα δεν ειναι να εμπιστευομαστε τα τεστ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ρε συ συγνώμη κιόλας πως προκλήθηκαν η συμφησεις  τι σου ειπε;εγω απο οσο ξερω αυτο προκαλείται μονο από αποβολη η αποξεση.το καλο ειναι οτι τα περισσότερα στα καθάρισαν.

Έλα ντε 

Δε ξέρω 

Μπορεί λέει και κάποιο μικροβιο να της προκαλέσει ή ακόμα κι ο ίδιος ο οργανισμός να τις δημιουργήσει 

Γ αυτό όσες κοπέλες προσπαθείτε καιρό και με σαλπιγγογραφια τέλεια ,κάντε υστεροσκοπηση είναι το νούμερο ένα για την υπογονιμότητα. Δεν το περίμενα κ όμως να τώρα συμφησεις και κλειστός τραχηλος

Just now, TATAKI είπε:

Δεν έχω ιδέα αλλά νιωθω πως βρήκες τη λύση στο θέμα σου. Αφου καθάρισες μια χαρά. Το περίεργο είναι πως έκανες τόσο καθυστερημένη ωορρηξία. Γιατι θυμαμαι πως είχες πει πως είχες κάνει τεστ και πως ήσουν καποιες μερες μετά. Αρα δεν ειναι να εμπιστευομαστε τα τεστ. 

Τι σου λέει κ αυτό 

Έλα ντε 

Το θέμα είναι ότι ωορρηξία κάνω ευτυχώς 

Επιβεβαιωμένο 

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έλα ντε 

Δε ξέρω 

Μπορεί λέει και κάποιο μικροβιο να της προκαλέσει ή ακόμα κι ο ίδιος ο οργανισμός να τις δημιουργήσει 

Γ αυτό όσες κοπέλες προσπαθείτε καιρό και με σαλπιγγογραφια τέλεια ,κάντε υστεροσκοπηση είναι το νούμερο ένα για την υπογονιμότητα. Δεν το περίμενα κ όμως να τώρα συμφησεις και κλειστός τραχηλος

Τι σου λέει κ αυτό 

Έλα ντε 

Το θέμα είναι ότι ωορρηξία κάνω ευτυχώς 

Επιβεβαιωμένο 

Χαχαχαχα

Τουλαχιστο βρήκες που είχες θεμα οποτε τωρα ολα καλα κοριτσι μου θα πανε. Πονάς τωρα καθολου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Έλα ντε 

Δε ξέρω 

Μπορεί λέει και κάποιο μικροβιο να της προκαλέσει ή ακόμα κι ο ίδιος ο οργανισμός να τις δημιουργήσει 

Γ αυτό όσες κοπέλες προσπαθείτε καιρό και με σαλπιγγογραφια τέλεια ,κάντε υστεροσκοπηση είναι το νούμερο ένα για την υπογονιμότητα. Δεν το περίμενα κ όμως να τώρα συμφησεις και κλειστός τραχηλος

Τι σου λέει κ αυτό 

Έλα ντε 

Το θέμα είναι ότι ωορρηξία κάνω ευτυχώς 

Επιβεβαιωμένο 

Χαχαχαχα

Καλά ναι σίγουρα. Αλλά τελικά δεν θέλει να σταματάς. Εκτός και αν έκανες διπλή ωορρηξία. Θερμοκρασίες παρακολουθεις;  κοριτσάκι νομιζω πως βρήκες τι εφταιγε επιτέλους και σύντομα θα έρθει το πολυπόθητο. Απορια...αυτες οι συμφήσεις δεν δίνουν άλλα συμπτωματα; δηλαδή δεν μπορει καποιος γιατρος να υποψιαστεί την ύπαρξή τους;

Just now, vasiliki2020 said:

Τουλαχιστο βρήκες που είχες θεμα οποτε τωρα ολα καλα κοριτσι μου θα πανε. Πονάς τωρα καθολου;

Εγω παντως ενα ποναλακι τωρα το εχω. Ολη μερα δεν πονουσα, ουτε στην εξεταση. Τωρα με επιασε σαν να έχει μαγκώσει όλο το σύστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Τουλαχιστο βρήκες που είχες θεμα οποτε τωρα ολα καλα κοριτσι μου θα πανε. Πονάς τωρα καθολου;

Όχι καθόλου 

Είχα λίγο αίμα μετά την εξέταση και τώρα σχεδόν καθολου

Just now, TATAKI είπε:

Καλά ναι σίγουρα. Αλλά τελικά δεν θέλει να σταματάς. Εκτός και αν έκανες διπλή ωορρηξία. Θερμοκρασίες παρακολουθεις;  κοριτσάκι νομιζω πως βρήκες τι εφταιγε επιτέλους και σύντομα θα έρθει το πολυπόθητο. Απορια...αυτες οι συμφήσεις δεν δίνουν άλλα συμπτωματα; δηλαδή δεν μπορει καποιος γιατρος να υποψιαστεί την ύπαρξή τους;

Εγω παντως ενα ποναλακι τωρα το εχω. Ολη μερα δεν πονουσα, ουτε στην εξεταση. Τωρα με επιασε σαν να έχει μαγκώσει όλο το σύστημα. 

Ναι 

Το λεπτό ενδομήτριο φίλε 

Αλλαααα κανείς δε μου είπε τπτ μόνο αυτός ο γιατρός που το πρώτο πράγμα που είπε είναι λεπτό ενδομήτριο=υστεροσκοπηση

Link to comment
Share on other sites

@Ellidr μπράβο κορίτσι μου για την εξέταση. Καθάρισαν και τις συμφησεις και άνοιξε ο δρόμος για το μωράκι σου. @Flolipop  θα βάλω ένα κόκκινο φόρεμα με μαύρο γούνινο μπολερό μου πάει κιόλας το κόκκινο γιατί είμαι ασπρουλιαρα. Και ένα κατακόκκινο βρακί τεράστιων διαστάσεων λόγω περιοδου!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Καλά ναι σίγουρα. Αλλά τελικά δεν θέλει να σταματάς. Εκτός και αν έκανες διπλή ωορρηξία. Θερμοκρασίες παρακολουθεις;  κοριτσάκι νομιζω πως βρήκες τι εφταιγε επιτέλους και σύντομα θα έρθει το πολυπόθητο. Απορια...αυτες οι συμφήσεις δεν δίνουν άλλα συμπτωματα; δηλαδή δεν μπορει καποιος γιατρος να υποψιαστεί την ύπαρξή τους;

Εγω παντως ενα ποναλακι τωρα το εχω. Ολη μερα δεν πονουσα, ουτε στην εξεταση. Τωρα με επιασε σαν να έχει μαγκώσει όλο το σύστημα. 

Εγω πάντως όταν είχα κάνει αυτή την εξεταση πονεσα παρα πολυ έκλαιγα από τους πόνους έτρεμε το σώμα μου και δεν ήθελα να κάνω σεξ με τίποτα.αλλα εγω γενικα ειμαι πολυ ευαίσθητη στον πόνο τρομάρα μου χαχΧ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr μπράβο κορίτσι μου για την εξέταση. Καθάρισαν και τις συμφησεις και άνοιξε ο δρόμος για το μωράκι σου. @Flolipop  θα βάλω ένα κόκκινο φόρεμα με μαύρο γούνινο μπολερό μου πάει κιόλας το κόκκινο γιατί είμαι ασπρουλιαρα. Και ένα κατακόκκινο βρακί τεράστιων διαστάσεων λόγω περιοδου!!!

Μακάρι κορίτσι μου 

Σας εύχομαι να είστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι και ν ανοίξει ένας δρόμος στρωμένος και γεμάτος υπέροχες στιγμές

Και ευχάριστες ειδήσεις βεβαίως βεβαίως

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr μπράβο κορίτσι μου για την εξέταση. Καθάρισαν και τις συμφησεις και άνοιξε ο δρόμος για το μωράκι σου. @Flolipop  θα βάλω ένα κόκκινο φόρεμα με μαύρο γούνινο μπολερό μου πάει κιόλας το κόκκινο γιατί είμαι ασπρουλιαρα. Και ένα κατακόκκινο βρακί τεράστιων διαστάσεων λόγω περιοδου!!!

Ρε κοριτσι πως τα λες έτσι κλαίω από τα γέλια με την περιγραφή σου χαχα δεν υπάρχεις.αν σε κανει να αισθανθείς καλα αυτο που θα σου πω την ημέρα του γάμου μου που ήταν θρησκευτικός στο τραπέζι του γάμου αδιαθετησα.κανε με εικονα που φόραγα ένα δαντελένιο ωραίο εσώρουχο να ψάχνω για σερβιέτα γιατι μου ήρθε νωρίτερα και να πρέπει με το νυφικό να κανω όλη την διαδικασία.ηταν ωραία η πρώτη νύχτα γάμου μου χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εγω πάντως όταν είχα κάνει αυτή την εξεταση πονεσα παρα πολυ έκλαιγα από τους πόνους έτρεμε το σώμα μου και δεν ήθελα να κάνω σεξ με τίποτα.αλλα εγω γενικα ειμαι πολυ ευαίσθητη στον πόνο τρομάρα μου χαχΧ

εγώ δε κατάλαβα τπτ στην υστεροσκοπηση μόνο λίγους πόνους περιόδου 

Φαντάσου μου είπε ο γιατρός όταν καθάριζε τις συμφυσεις ότι κανονικά αυτό γίνεται σε νοσοκομείο με μέθη ή αναισθησία αλλά εσύ είσαι δυνατή γ αυτό προχώρησα 

Αφού ρε συ ένιωθα τόσο άβολα που με είχε πιάσει νευρικό γέλιο 

Αλλά δεν κουνούσα

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια νιώθω ότι σιγά σιγά θα τα καταφέρουμε κ εμείς. Ήδη κλείνει ο μήνας με μια εγκυμοσύνη και εξετάσεις που έλυσαν προβλήματα και άνοιξαν τον δρόμο για ζουμπουρλουδικα μωράκια. Εμείς καθόμασταν πριν λίγο αγκαλίτσα και ονειρευόμασταν το μωράκι μας. Ο άντρας μου θέλει λέει κόρη να μας έχει πολλές γυναίκες στο σπίτι. Και το σκυλί μας θηλυκό είναι. Του αρέσει να είναι ο μόνος άντρας στο σπίτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...