Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

εγώ δε κατάλαβα τπτ στην υστεροσκοπηση μόνο λίγους πόνους περιόδου 

Φαντάσου μου είπε ο γιατρός όταν καθάριζε τις συμφυσεις ότι κανονικά αυτό γίνεται σε νοσοκομείο με μέθη ή αναισθησία αλλά εσύ είσαι δυνατή γ αυτό προχώρησα 

Αφού ρε συ ένιωθα τόσο άβολα που με είχε πιάσει νευρικό γέλιο 

Αλλά δεν κουνούσα

Χαχαχαχα

Το έκανες χωρίς μεθη;;λιποθυμαω χαχαχα εισαι όντως δυνατή εγω δεν υπήρχε περίπτωση.αν ποναγα θα βάραγα τον γιατρό μου χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

εγώ δε κατάλαβα τπτ στην υστεροσκοπηση μόνο λίγους πόνους περιόδου 

Φαντάσου μου είπε ο γιατρός όταν καθάριζε τις συμφυσεις ότι κανονικά αυτό γίνεται σε νοσοκομείο με μέθη ή αναισθησία αλλά εσύ είσαι δυνατή γ αυτό προχώρησα 

Αφού ρε συ ένιωθα τόσο άβολα που με είχε πιάσει νευρικό γέλιο 

Αλλά δεν κουνούσα

Χαχαχαχα

Ρε θηρίο μπράβο με την υπομονή σου. Όντως από όσο ξέρω στο καθάρισμα γίνεται μέθη.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Το έκανες χωρίς μεθη;;λιποθυμαω χαχαχα εισαι όντως δυνατή εγω δεν υπήρχε περίπτωση.αν ποναγα θα βάρδια τον γιατρό μου χαχαχ

Μη σου πω θα είχα κατουρηθει και χεστει πάνω μου!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Ρε θηρίο μπράβο με την υπομονή σου. Όντως από όσο ξέρω στο καθάρισμα γίνεται μέθη.

Μη σου πω θα είχα κατουρηθει και χεστει πάνω μου!!!

Αστα ρε συ εδω δεν αντέχω να βλεπω ένεση σαν μωρο παιδί είμαι σε αυτά τα θέματα.τραγωδια χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Το έκανες χωρίς μεθη;;λιποθυμαω χαχαχα εισαι όντως δυνατή εγω δεν υπήρχε περίπτωση.αν ποναγα θα βάραγα τον γιατρό μου χαχαχ

Κοίτα μάλλον εγώ δε πονάω φαίνεται πολύ ξέρω γω 

Παρ όλο που Χ,@ζομαι επάνω μου μέχρι να τα κάνω μετά δε νιώθω 

Σου λέω ελάχιστους οίνους περίοδου

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αστα ρε συ εδω δεν αντέχω να βλεπω ένεση σαν μωρο παιδί είμαι σε αυτά τα θέματα.τραγωδια χαχα

Όταν μου είπε θα σου κάνω τοπική ένεση στο τράχηλο 

Λέω τιιιιιιι;;;;

Μου λέει δε θα πονέσεις 

Όντως δε κατάλαβα τπτ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Ρε θηρίο μπράβο με την υπομονή σου. Όντως από όσο ξέρω στο καθάρισμα γίνεται μέθη.

Μη σου πω θα είχα κατουρηθει και χεστει πάνω μου!!!

Εγω απο το φόβο της αλλεργίας θα επέλεγα ξερά σκετα οπως η @Ellidr. Αφου και σημερα ηρθαν καποιες απο πανω μου και ρωτουσαν αν ποναω ή αν έχω άγχος και τους λεει η γιατρος μου...δεν την βλεπετε; αυτη εχει αγχος για την αλλεργια παρα για τι της κανουμε εδω. Εχω κανει καισαρική και εκει τα είδα όλα στο χειρουργειο αλλα μετα ημουν μια χαρα. Με σηκωσαν πρωτη φορα, πηγα να φυγω και με σταματησε ο καθετηρας. Διπλα μου αλλα κοριτσια υπεφεραν, ειναι θεμα οργανισμου. Φυσικα τους πονους που μου πατουσανε την μητρα για να καθαρισει δεν τους εχω ξεχασει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Εγω απο το φόβο της αλλεργίας θα επέλεγα ξερά σκετα οπως η @Ellidr. Αφου και σημερα ηρθαν καποιες απο πανω μου και ρωτουσαν αν ποναω ή αν έχω άγχος και τους λεει η γιατρος μου...δεν την βλεπετε; αυτη εχει αγχος για την αλλεργια παρα για τι της κανουμε εδω. Εχω κανει καισαρική και εκει τα είδα όλα στο χειρουργειο αλλα μετα ημουν μια χαρα. Με σηκωσαν πρωτη φορα, πηγα να φυγω και με σταματησε ο καθετηρας. Διπλα μου αλλα κοριτσια υπεφεραν, ειναι θεμα οργανισμου. Φυσικα τους πονους που μου πατουσαν την μητρα για να καθαρισει δεν τους εχω ξεχασει. 

Τι τραβάμε και δεν το μαρτυραμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ φιλενάδα. Είμαι στην 8η μερα. Απο αύριο μου είπαν βουρ... Πήγε το αγόρι σου για την εξέταση σήμερα;  

Βουρ!!! Χωρίς φόβο και με πάθος!!! Άντε πουλί μου, αυτός να είναι ένας μήνας με χαρμοσυνες ειδήσεις! 

Πήγε το πρωί, ναι. Στα μαύρα τα πανιά τον έχω, με φουλ εκνευρισμό. Του είπα πως δεν εξαρτάται από αυτό η ζωή του αλλά επιμένει πως εξαρτάται... Κλασσικό αρσενικό! Αύριο το πρωί του είπαν θα έχει τα αποτελέσματα. Αντε να δούμε τι θα δούμε.Μόνο μην έχει τα χάλια του πρώτου σπερμοδιαγραμματος... Χωρίς να το λέμε και οι δύο ελπίζουμε σε κάποια βελτίωση. Άσε που άρχισε να μου λέει για σπερματεγχύσεις. Μήπως πρέπει να το δοκιμάσουμε. Του είπα πως αφού έχουμε όλα τα αποτελέσματα στα χέρια μας, θα μιλήσουμε με το γιατρό και θα κάνουμε ότι θέλουμε ως εκεί που θέλουμε. Εννοείται πως εγώ έχω ξενερώσει με το θέμα. Ακόμα βαρυστομαχια έχω, δε λέω να το χωνέψω, αλλά οκ... 14 μήνες χωρίς καν την υπόνοια μιας εγκυμοσυνης, χωρίς έστω λίγη καθυστέρηση, είναι πολύς καιρός. 

Just now, TATAKI είπε:

Εγω απο το φόβο της αλλεργίας θα επέλεγα ξερά σκετα οπως η @Ellidr. Αφου και σημερα ηρθαν καποιες απο πανω μου και ρωτουσαν αν ποναω ή αν έχω άγχος και τους λεει η γιατρος μου...δεν την βλεπετε; αυτη εχει αγχος για την αλλεργια παρα για τι της κανουμε εδω. Εχω κανει καισαρική και εκει τα είδα όλα στο χειρουργειο αλλα μετα ημουν μια χαρα. Με σηκωσαν πρωτη φορα, πηγα να φυγω και με σταματησε ο καθετηρας. Διπλα μου αλλα κοριτσια υπεφεραν, ειναι θεμα οργανισμου. Φυσικα τους πονους που μου πατουσανε την μητρα για να καθαρισει δεν τους εχω ξεχασει. 

Αντε το δεύτερο με φυσιολογικό τοκετό! Τόσα χρόνια πέρασαν! Εγώ πάντως στην καισαρική τα είδα όλα. Πολύ κακή μετεγχειρητικη περίοδος. Η αιτιολογία ήταν πως ταλαιπωρηθηκα πολλές ώρες πρίν καταλήξω σε κτ. Δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

@Ellidr μπράβο κορίτσι μου για την εξέταση. Καθάρισαν και τις συμφησεις και άνοιξε ο δρόμος για το μωράκι σου. @Flolipop  θα βάλω ένα κόκκινο φόρεμα με μαύρο γούνινο μπολερό μου πάει κιόλας το κόκκινο γιατί είμαι ασπρουλιαρα. Και ένα κατακόκκινο βρακί τεράστιων διαστάσεων λόγω περιοδου!!!

Εύχομαι σύντομα να φορέσεις τις βρακάρες της εγκυμοσύνης. Αυτες που πιανουν και κοιλιτσα. Κουκλα θα εισαι αυριο, να το χαρείς και να το απολαύσεις. Σας εύχομαι μια ζωή με χαρά, αγάπη, συντροφικότητα και φυσικά πολλά πολλά κουτσούβελα να μην σας αφήνουν ήσυχους χαχαχα. 

Just now, Agatte said:

Βουρ!!! Χωρίς φόβο και με πάθος!!! Άντε πουλί μου, αυτός να είναι ένας μήνας με χαρμοσυνες ειδήσεις! 

Πήγε το πρωί, ναι. Στα μαύρα τα πανιά τον έχω, με φουλ εκνευρισμό. Του είπα πως δεν εξαρτάται από αυτό η ζωή του αλλά επιμένει πως εξαρτάται... Κλασσικό αρσενικό! Αύριο το πρωί του είπαν θα έχει τα αποτελέσματα. Αντε να δούμε τι θα δούμε.Μόνο μην έχει τα χάλια του πρώτου σπερμοδιαγραμματος... Χωρίς να το λέμε και οι δύο ελπίζουμε σε κάποια βελτίωση. Άσε που άρχισε να μου λέει για σπερματεγχύσεις. Μήπως πρέπει να το δοκιμάσουμε. Του είπα πως αφού έχουμε όλα τα αποτελέσματα στα χέρια μας, θα μιλήσουμε με το γιατρό και θα κάνουμε ότι θέλουμε ως εκεί που θέλουμε. Εννοείται πως εγώ έχω ξενερώσει με το θέμα. Ακόμα βαρυστομαχια έχω, δε λέω να το χωνέψω, αλλά οκ... 14 μήνες χωρίς καν την υπόνοια μιας εγκυμοσυνης, χωρίς έστω λίγη καθυστέρηση, είναι πολύς καιρός. 

Αντε το δεύτερο με φυσιολογικό τοκετό! Τόσα χρόνια πέρασαν! Εγώ πάντως στην καισαρική τα είδα όλα. Πολύ κακή μετεγχειρητικη περίοδος. Η αιτιολογία ήταν πως ταλαιπωρηθηκα πολλές ώρες πρίν καταλήξω σε κτ. Δεν ξέρω. 

Μια χαρά θα είναι φιλεναδα. Θετικη σκεψη μεχρι το αποτελεσμα αλλα και στο μυαλο μας καθε ενδεχομενο. Σήμερα που μου ειπε και εμενα η γιατρος για σπερματεγχυση καπως αρχισα να το σκεφτομαι. Επιλεγουν το καλο σπερμα λεει και μονο και προχωρανε. Αρα μπορει αυτο να βοηθησει και εσας. Ο δικος σου το προτεινε, ο δικος μου γουρλωσε και ηταν μπααα δεν νομιζω. Επειδη του ειπα πως θα δωσει το δειγμα εκει. Εχεις κουραστει το ξερω αλλα κανε την επομενη κινηση. Θα σε βοηθησει και ψυχολογικα. Μακαρι αυριο να δεις νουμεραρες και να σου περασουν ολα. 

Εγω κατευθειαν καισαρικη με ραντεβου. Ηταν αναποδα και δεν γυρισε ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Εύχομαι σύντομα να φορέσεις τις βρακάρες της εγκυμοσύνης. Αυτες που πιανουν και κοιλιτσα. Κουκλα θα εισαι αυριο, να το χαρείς και να το απολαύσεις. Σας εύχομαι μια ζωή με χαρά, αγάπη, συντροφικότητα και φυσικά πολλά πολλά κουτσούβελα να μην σας αφήνουν ήσυχους χαχαχα. 

Μια χαρά θα είναι φιλεναδα. Θετικη σκεψη μεχρι το αποτελεσμα αλλα και στο μυαλο μας καθε ενδεχομενο. Σήμερα που μου ειπε και εμενα η γιατρος για σπερματεγχυση καπως αρχισα να το σκεφτομαι. Επιλεγουν το καλο σπερμα λεει και μονο και προχωρανε. Αρα μπορει αυτο να βοηθησει και εσας. Ο δικος σου το προτεινε, ο δικος μου γουρλωσε και ηταν μπααα δεν νομιζω. Επειδη του ειπα πως θα δωσει το δειγμα εκει. Εχεις κουραστει το ξερω αλλα κανε την επομενη κινηση. Θα σε βοηθησει και ψυχολογικα. Μακαρι αυριο να δεις νουμεραρες και να σου περασουν ολα. 

Εγω κατευθειαν καισαρικη με ραντεβου. Ηταν αναποδα και δεν γυρισε ποτέ. 

Ευχαριστώ κοριτσάκι, μακάρι να ακούσουμε κάτι καλό αύριο. Είμαι ενήμερη για την σπερματέγχυση. Ο πρώτος γιατρός μου είπε πως θα κάνουμε κάποιες ενέσεις στην κοιλιά και οι δύο για καλύτερη παραγωγή ωαρίων και σπερματος. Ο δεύτερος μου είπε αν το επιλέξουμε θα πάμε σε φυσικό κύκλο. Και οι δύο μου είπαν πως δυναμώνουν το σπερμα και μέσω καθαρισμού επιλέγουν τα ισχυρότερα σπερματοζωαρια. Δεν πιστεύω πως στις ηλικίες μας ο φυσικός κύκλος θα έχει αποτέλεσμα και δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία. Τέλος πάντων, ας δούμε πρώτα αύριο τα αποτελέσματα. 

Εμένα με έβαλαν με πρόκληση. 12 ώρες φριχτων πονων με τη διαστολή να προχωράει αργά αλλά σταθερά. Ο γιατρός που βαρέθηκε, αρνήθηκε να μου κάνει επισκληριδιο για να ξεκουραστώ. Με τη δικαιολογία της κούρασης μου, με έβαλε για κτ με επισκληριδιο. Μέγας παπαρας. Το χειρότερο ήταν πως μπήκε το παιδί στη μενν και το είδα 26 ώρες μετά. Ήταν ήδη 3 ημερών όταν έφαγε για πρώτη φορά. Ήταν κι αυτό μια αιτία που δεν ήθελα αμέσως 2ο παιδί. Τρελή φρίκη. 

Άσχετο, ξέρουμε σε ποια μέρα του κύκλου πάμε για έλεγχο προγεστερονης; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι, μακάρι να ακούσουμε κάτι καλό αύριο. Είμαι ενήμερη για την σπερματέγχυση. Ο πρώτος γιατρός μου είπε πως θα κάνουμε κάποιες ενέσεις στην κοιλιά και οι δύο για καλύτερη παραγωγή ωαρίων και σπερματος. Ο δεύτερος μου είπε αν το επιλέξουμε θα πάμε σε φυσικό κύκλο. Και οι δύο μου είπαν πως δυναμώνουν το σπερμα και μέσω καθαρισμού επιλέγουν τα ισχυρότερα σπερματοζωαρια. Δεν πιστεύω πως στις ηλικίες μας ο φυσικός κύκλος θα έχει αποτέλεσμα και δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία. Τέλος πάντων, ας δούμε πρώτα αύριο τα αποτελέσματα. 

Εμένα με έβαλαν με πρόκληση. 12 ώρες φριχτων πονων με τη διαστολή να προχωράει αργά αλλά σταθερά. Ο γιατρός που βαρέθηκε, αρνήθηκε να μου κάνει επισκληριδιο για να ξεκουραστώ. Με τη δικαιολογία της κούρασης μου, με έβαλε για κτ με επισκληριδιο. Μέγας παπαρας. Το χειρότερο ήταν πως μπήκε το παιδί στη μενν και το είδα 26 ώρες μετά. Ήταν ήδη 3 ημερών όταν έφαγε για πρώτη φορά. Ήταν κι αυτό μια αιτία που δεν ήθελα αμέσως 2ο παιδί. Τρελή φρίκη. 

Άσχετο, ξέρουμε σε ποια μέρα του κύκλου πάμε για έλεγχο προγεστερονης; 

Μια εβδομάδα μετά την ωορηξια συγκεκριμένα συμμαθήτριά...είναι σημαντικό να ξέρεις την ωορηξια αλλιώς κατά προσέγγιση πας 21 μέρα σε κύκλο 28 με 30 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte said:

Ευχαριστώ κοριτσάκι, μακάρι να ακούσουμε κάτι καλό αύριο. Είμαι ενήμερη για την σπερματέγχυση. Ο πρώτος γιατρός μου είπε πως θα κάνουμε κάποιες ενέσεις στην κοιλιά και οι δύο για καλύτερη παραγωγή ωαρίων και σπερματος. Ο δεύτερος μου είπε αν το επιλέξουμε θα πάμε σε φυσικό κύκλο. Και οι δύο μου είπαν πως δυναμώνουν το σπερμα και μέσω καθαρισμού επιλέγουν τα ισχυρότερα σπερματοζωαρια. Δεν πιστεύω πως στις ηλικίες μας ο φυσικός κύκλος θα έχει αποτέλεσμα και δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία. Τέλος πάντων, ας δούμε πρώτα αύριο τα αποτελέσματα. 

Εμένα με έβαλαν με πρόκληση. 12 ώρες φριχτων πονων με τη διαστολή να προχωράει αργά αλλά σταθερά. Ο γιατρός που βαρέθηκε, αρνήθηκε να μου κάνει επισκληριδιο για να ξεκουραστώ. Με τη δικαιολογία της κούρασης μου, με έβαλε για κτ με επισκληριδιο. Μέγας παπαρας. Το χειρότερο ήταν πως μπήκε το παιδί στη μενν και το είδα 26 ώρες μετά. Ήταν ήδη 3 ημερών όταν έφαγε για πρώτη φορά. Ήταν κι αυτό μια αιτία που δεν ήθελα αμέσως 2ο παιδί. Τρελή φρίκη. 

Άσχετο, ξέρουμε σε ποια μέρα του κύκλου πάμε για έλεγχο προγεστερονης; 

Ποπο φρικη. Σε ταλαιπωρησαν οι βλάκες. Οπως το ειπες το δευτερο φυσιολογικά. Σε κυκλο 28 παμε την 21η. Ουσιαστικά μια εβδομάδα πριν την αναμενομενη ημερομηνια περιόδου. Αν εχεις 27 κυκλο πας 20. Ή οπως το λεει η @Emilly800 μια εβδομαδα μετα την ωορρηξια. Το ιδιο ειναι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Agatte μου γλυκιά για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα θα σου πω ότι στους 14 μήνες προσπάθειας δεν ένιωθα ακόμα κουρασμένη..αισίως κλείσαμε 24 μήνες προσπαθειών ελπίζω να μη χρειαστεί να περιμένετε τόσο. Βέβαια κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του όρια και τις δικές του αντοχες. Ελπίζω αύριο να πάρετε στα χέρια σας καλά αποτελέσματα και να πάρεις τα πάνω σου. Και γιατί όχι να κάνετε κ εσείς σπερματεγχυση εάν το θέλετε και το αντέχετε. 

Κατάθλιψη θα με πιάσει.καλα και όμορφα συζητούσαμε πριν και ενώ κάναμε όνειρα με έπιασαν τα διαολια μου. Δε γίνεται 2 χρόνια τώρα να μην έχω πετύχει το καλό αυγό. Όλα τζουφια είναι; Με καθημερινές επαφές τόσα χρόνια δεν θα το εχουμε  πετύχει. Συγχωρέστε την μαυρίλα μου έτσι είμαι πάντα πρώτη μέρα περιόδου. Ώρες ώρες σκέφτομαι ότι δεν θα μείνω ποτέ έγκυος. 

 

Just now, Agatte είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι, μακάρι να ακούσουμε κάτι καλό αύριο. Είμαι ενήμερη για την σπερματέγχυση. Ο πρώτος γιατρός μου είπε πως θα κάνουμε κάποιες ενέσεις στην κοιλιά και οι δύο για καλύτερη παραγωγή ωαρίων και σπερματος. Ο δεύτερος μου είπε αν το επιλέξουμε θα πάμε σε φυσικό κύκλο. Και οι δύο μου είπαν πως δυναμώνουν το σπερμα και μέσω καθαρισμού επιλέγουν τα ισχυρότερα σπερματοζωαρια. Δεν πιστεύω πως στις ηλικίες μας ο φυσικός κύκλος θα έχει αποτέλεσμα και δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία. Τέλος πάντων, ας δούμε πρώτα αύριο τα αποτελέσματα. 

Εμένα με έβαλαν με πρόκληση. 12 ώρες φριχτων πονων με τη διαστολή να προχωράει αργά αλλά σταθερά. Ο γιατρός που βαρέθηκε, αρνήθηκε να μου κάνει επισκληριδιο για να ξεκουραστώ. Με τη δικαιολογία της κούρασης μου, με έβαλε για κτ με επισκληριδιο. Μέγας παπαρας. Το χειρότερο ήταν πως μπήκε το παιδί στη μενν και το είδα 26 ώρες μετά. Ήταν ήδη 3 ημερών όταν έφαγε για πρώτη φορά. Ήταν κι αυτό μια αιτία που δεν ήθελα αμέσως 2ο παιδί. Τρελή φρίκη. 

Άσχετο, ξέρουμε σε ποια μέρα του κύκλου πάμε για έλεγχο προγεστερονης; 

Παναγίτσα μου!!!τι πέρασες ρε κορίτσι μου ανατριχιασα πωπωπω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Ellidr μπράβο κορίτσι μου για την εξέταση. Καθάρισαν και τις συμφησεις και άνοιξε ο δρόμος για το μωράκι σου. @Flolipop  θα βάλω ένα κόκκινο φόρεμα με μαύρο γούνινο μπολερό μου πάει κιόλας το κόκκινο γιατί είμαι ασπρουλιαρα. Και ένα κατακόκκινο βρακί τεράστιων διαστάσεων λόγω περιοδου!!!

Ωωωω βλέπω θα κάνεις  grande εμφάνιση! Κατακόκκινη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Μια εβδομάδα μετά την ωορηξια συγκεκριμένα συμμαθήτριά...είναι σημαντικό να ξέρεις την ωορηξια αλλιώς κατά προσέγγιση πας 21 μέρα σε κύκλο 28 με 30 

Με καλύψατε συμμαθήτριες, ευχαριστω. Θα πάρω το μικροβιολογο να κλεισω ραντεβού. 

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Agatte μου γλυκιά για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα θα σου πω ότι στους 14 μήνες προσπάθειας δεν ένιωθα ακόμα κουρασμένη..αισίως κλείσαμε 24 μήνες προσπαθειών ελπίζω να μη χρειαστεί να περιμένετε τόσο. Βέβαια κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του όρια και τις δικές του αντοχες. Ελπίζω αύριο να πάρετε στα χέρια σας καλά αποτελέσματα και να πάρεις τα πάνω σου. Και γιατί όχι να κάνετε κ εσείς σπερματεγχυση εάν το θέλετε και το αντέχετε. 

Κατάθλιψη θα με πιάσει.καλα και όμορφα συζητούσαμε πριν και ενώ κάναμε όνειρα με έπιασαν τα διαολια μου. Δε γίνεται 2 χρόνια τώρα να μην έχω πετύχει το καλό αυγό. Όλα τζουφια είναι; Με καθημερινές επαφές τόσα χρόνια δεν θα το εχουμε  πετύχει. Συγχωρέστε την μαυρίλα μου έτσι είμαι πάντα πρώτη μέρα περιόδου. Ώρες ώρες σκέφτομαι ότι δεν θα μείνω ποτέ έγκυος. 

 

Παναγίτσα μου!!!τι πέρασες ρε κορίτσι μου ανατριχιασα πωπωπω

Κοριτσάκι μου, σ' ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. Θα σε παρηγορησω εγώ τώρα... Ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές όταν το παιδί ήταν 5-5 και. Έμεινα έγκυος, όταν ήταν πια 6,5 και το έχασα. Από τότε πάνε 3 χρόνια και. Ξεκινήσαμε 3 κύκλους μετά ξανά ελεύθερες, σταματήσαμε για λίγους μήνες λόγω δουλειάς και ξαναρχισαμε. Οι 14 μήνες που αναφέρω, είναι οι σερί προσπάθειες αυτό το διάστημα. Αν βάλεις όλους τους μήνες μαζί, μιλάμε για 4,5 χρόνια ταλαιπωρίας. Τι να πω, ίσως δεν είμαστε πολύ συμβατοί μεταξύ μας, άσχετα αν σεξουαλικως τα βρίσκουμε μια χαρά. Κάποιες από εμάς, ταλαιπωρούνται περισσότερο για να φτάσουν στο πολυπόθητο. Γι' αυτό και είμαι πολύ κάθετη στα θέματα της περιόδου.  Όχι από ξινιλα, αλλά επειδή τα έχω φάει με το κουτάλι. Δύναμη να έχουμε, να μπορούμε να συνεχίζουμε. 

Μία χαρά θα τα πάτε, όλα θα γίνουν, θα δεις. Είναι ίσως λίγο πιο δύσκολος ο δρόμος, αλλά δεν είναι αδιαβατος. Σύντομα θα λέμε για την κοιλίτσα σου που μήνα με το μήνα θα φουσκώνει όλο και πιο πολύ. Μάζεψε τη δύναμη σου και την αισιοδοξία σου, μια κούκλα θα είσαι αύριο, δίπλα στην αγάπη σου. Σας περιμένει μια όμορφη ζωή, με γλυκές φωνούλες να σας τρελαίνουν! 

Όσο για τη γέννα μου, ήταν μια απόλυτα τραυματική εμπειρία με πλήρη απουσία σεβασμού απέναντι στη γυναίκα που δίνει ζωή και στο νέο άνθρωπο που έρχεται στο φως. Θα τα ξανά περνούσα όλα αδιαμαρτυρητα όμως... (καλά ας εμένα εγώ έγκυος και ήξερα τι να κάνω στο δεύτερο). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ellidr είπε:

Λοιπόν κορίτσια 

Επέστρεψα 

Λίγο προβληματισμένη αλλά και ξαλαφρωμενη 

Έγινε η υστεροσκοπηση με μια τοπική αναισθησία στον τράχηλο 

Και ξεκινάμε 

Τραχηλικό στόμιο κλειστό δε παίρνουμε καν ο όρος 

Έγινε διανοίξη 

Πάει αυτό 

Μήτρα γεμάτη συμφησεις οι οποίες καθαρίστηκαν οι περισσότερες και θα πάρω vibramycin για 16 μέρες και θα πρέπει να επαναλάβω σε ενάμιση μηνα για να δει σε τι κατάσταση βρίσκομαι 

Φυσικά μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση Μ αυτή τη μήτρα να μείνεις έγκυος 

Κ ένα άλλο κουλό μου έκανε υπέρηχο και μόλις είχα κάνει ωορρηξία με ωχρό σωμάτιο και υγρό στις σάλπιγγες 

Μου είπε να έχουμε επαφές και σήμερα το βράδυ αν δε πονάω και αύριο 

Παιδιά πείτε μου αν το έχει περάσει κανείς και έμεινε έγκυος.

Α και να σας προλάβω ,δεν έχω ποτέ κάνει απόξεση ούτε κανενός είδους χειρουργείο στη μήτρα

Εύχομαι μαζί με τις συμφησεις να λυθεί και το θέμα σου και να μείνεις αμέσως έγκυος @Ellidr μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...