Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Λες? 9η μερα κύκλου ειμαι. Πολλα περίεργα συμβαίνουν σε αυτον τον κυκλο. Θα φανεί τη δευτερα στον υπέρηχο!!

Καλά αποτελέσματα @Klelia81 εύχομαι το καλύτερο!!!

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

Αστα να πανε το θεμα ειναι οτι εχω χρονο αλλα παντα το μικρο θα με διακοψει οταν ξεκινησω κατι παντα κατι υπαρχει να μου διακοψει την πορεια προς το να γινω μοντελο χα χα χα

@linaa σε πείσμα όλων θα γίνουμε μοντέλα θα το δεις!!!για εμένα δυστυχώς η μόνη μορφή άσκησης που μπορώ να προσφέρω στον εαυτό μου είναι ένα δίωρο περπάτημα με το σκυλί το βράδυ βοηθάει μεν αλλά όσο να πεις κ κανένας κοιλιακός δεν θα έβλαπτε που και που!!από διατροφή καλά πάω πιστεύω αν καταφέρω να κόψω το χαζό τσιγάρο θα πάρω τα πάνω μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλά αποτελέσματα @Klelia81 εύχομαι το καλύτερο!!!

@linaa σε πείσμα όλων θα γίνουμε μοντέλα θα το δεις!!!για εμένα δυστυχώς η μόνη μορφή άσκησης που μπορώ να προσφέρω στον εαυτό μου είναι ένα δίωρο περπάτημα με το σκυλί το βράδυ βοηθάει μεν αλλά όσο να πεις κ κανένας κοιλιακός δεν θα έβλαπτε που και που!!από διατροφή καλά πάω πιστεύω αν καταφέρω να κόψω το χαζό τσιγάρο θα πάρω τα πάνω μου!!

Σ ευχαριστώ κοριτσι και ανταποδίδω. Εγώ τελικα πάω Τριτη στον γιατρό. Μου αλλάξανε το ραντεβου.

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλά αποτελέσματα @Klelia81 εύχομαι το καλύτερο!!!

@linaa σε πείσμα όλων θα γίνουμε μοντέλα θα το δεις!!!για εμένα δυστυχώς η μόνη μορφή άσκησης που μπορώ να προσφέρω στον εαυτό μου είναι ένα δίωρο περπάτημα με το σκυλί το βράδυ βοηθάει μεν αλλά όσο να πεις κ κανένας κοιλιακός δεν θα έβλαπτε που και που!!από διατροφή καλά πάω πιστεύω αν καταφέρω να κόψω το χαζό τσιγάρο θα πάρω τα πάνω μου!!

Μόλις μείνεις εγκυούλα θα το κόψεις!! Αναγκαστικά!! Και επειδή κοντοζυγώνει η ώρα  απολαυσε το οσο μπορείς!!! Χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Σ ευχαριστώ κοριτσι και ανταποδίδω. Εγώ τελικα πάω Τριτη στον γιατρό. Μου αλλάξανε το ραντεβου.

Μόλις μείνεις εγκυούλα θα το κόψεις!! Αναγκαστικά!! Και επειδή κοντοζυγώνει η ώρα  απολαυσε το οσο μπορείς!!! Χαχαχα!!

Σήμερα είπα θα κάνω το τελευταίο μου πακέτο!!!αύριο έχω γιατρό ευτυχώς δηλαδή γιατί είμαι σαν θηρίο στο κλουβί χαχαχα. Υπομονή ως την τρίτη και ελπίζω να μας γράψεις ωραία νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Σήμερα είπα θα κάνω το τελευταίο μου πακέτο!!!αύριο έχω γιατρό ευτυχώς δηλαδή γιατί είμαι σαν θηρίο στο κλουβί χαχαχα. Υπομονή ως την τρίτη και ελπίζω να μας γράψεις ωραία νέα!!!

Μπράβο που είσαι τόσο αποφασιστικη. Εγώ δεν υπάρχει περιπτωση να πω σμρ το τελευταιο πακέτο και να το κάνω κιολας. Εύχομαι αυριο ολα να είναι υπέρ σου στο γιατρό. Να μας πεις τα νέα σου. Και εγώ ανυπομονώ να δω αν έχω οωθηλάκια!!!

  • Μου αρέσει 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλό μήνα κορίτσια! Πήγαινα γράψω το σκ, έριξα το σεντονακι μου και μετά κάτι έγινε και το έχασα... Τέλος πάντων! 

@Chrussa1982 και @Klelia81 και οι δύο αύριο θα πάτε στο γιατρό; αντε μακάρι να γυρίσετε με καλά και ελπιδοφόρα νέα! Εγώ αργώ ακόμα. 6η μέρα σήμερα ακόμα με αίμα, τα νεύρα μου... Λογικά την άλλη Δευτέρα θα πάω γιατρό. Είδαμε χθες και μια ταινιαμε κάτι σαρανταρηδεςπου πάλευαν να αποκτήσουν παιδιά και μας έγινε η καρδιά φιόγκος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλό μήνα κορίτσια! Πήγαινα γράψω το σκ, έριξα το σεντονακι μου και μετά κάτι έγινε και το έχασα... Τέλος πάντων! 

@Chrussa1982 και @Klelia81 και οι δύο αύριο θα πάτε στο γιατρό; αντε μακάρι να γυρίσετε με καλά και ελπιδοφόρα νέα! Εγώ αργώ ακόμα. 6η μέρα σήμερα ακόμα με αίμα, τα νεύρα μου... Λογικά την άλλη Δευτέρα θα πάω γιατρό. Είδαμε χθες και μια ταινιαμε κάτι σαρανταρηδεςπου πάλευαν να αποκτήσουν παιδιά και μας έγινε η καρδιά φιόγκος... 

Καλό μήνα και καλή εβδομάδα κοριτσάρες!!!το Σούκου μας ηταν λίγο μουδιασμενο μας έριξαν οι εξετάσεις μου σήμερα ξυπνήσαμε κεφατοι ορεξατοι και αισιόδοξοι ότι θα κάνουμε το πρώτο βήμα για τον στόχο μας!!! @Agatte μου θα είναι ένας καλός μήνας για όλες μας!!!τα λέω σε εσάς να τα ακούω κ εγώ!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλό μήνα κορίτσια! Πήγαινα γράψω το σκ, έριξα το σεντονακι μου και μετά κάτι έγινε και το έχασα... Τέλος πάντων! 

@Chrussa1982 και @Klelia81 και οι δύο αύριο θα πάτε στο γιατρό; αντε μακάρι να γυρίσετε με καλά και ελπιδοφόρα νέα! Εγώ αργώ ακόμα. 6η μέρα σήμερα ακόμα με αίμα, τα νεύρα μου... Λογικά την άλλη Δευτέρα θα πάω γιατρό. Είδαμε χθες και μια ταινιαμε κάτι σαρανταρηδεςπου πάλευαν να αποκτήσουν παιδιά και μας έγινε η καρδιά φιόγκος... 

Καλημέρα και απο μένα και καλό μήνα κοριτσια!! Ευχομαι να είναι ο τυχερός μας. 

Σήμερα περιμένουμε νέα από την @Chrussa1982 . Εμένα μου άλλαξε το ραντεβού  ο γιατρός και θα πάω αυριο στις 11.30. 12η μέρα κυκλου αυριο. Θα δείξει!! @Agatte υπομονή να τελειωσει η κοκκινομούρα να ξεκινήσεις τις επαφες σου.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Klelia81@Agatte θα σας πω κορίτσια μου μόλις γυρίσουμε από το κέντρο. Δεν σας κρύβω ότι είμαι εντελώς ανίδεη γιατί πρώτη φορά πάμε και κάθομαι κ σημειώνω σε χαρτάκι κάθε τι που μου έρχεται στο κεφάλι για να ρωτήσω τον γιατρό!!! Κλέλια δεν έβαλα σήμερα τσιγάρο στο στόμα μου κρατάω γερά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Klelia81@Agatte θα σας πω κορίτσια μου μόλις γυρίσουμε από το κέντρο. Δεν σας κρύβω ότι είμαι εντελώς ανίδεη γιατί πρώτη φορά πάμε και κάθομαι κ σημειώνω σε χαρτάκι κάθε τι που μου έρχεται στο κεφάλι για να ρωτήσω τον γιατρό!!! Κλέλια δεν έβαλα σήμερα τσιγάρο στο στόμα μου κρατάω γερά!!!

να βρεις κ εναν ενδοκρινολογο που ασχολητε με υπογονομιτητα να σου κανει εναν ελενχο σε ενδοκρινολογικα βιταμινες κτλ. Μην το αμελησεις οτι εξετασεις μπορεις να κανεις απο αλλους γιατρους μαζεψε τες γιατι οι εξωσωματιστες δεν τα πολυψαχνουν πριν την πρωτη εξωσωματικη. Να εισαι ετοιμη μην πας σαν ψαρι κ σε τυλιξουν σε μια κολλα χαρτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!ήδη σκέφτομαι να ζητήσω και υστεροσκοπηση να δω τι παίζει και στη μήτρα. Και να φανταστείς ότι έχω διαβάσει από εξετάσεις που έκαναν αλλά κορίτσια τις έχω σημειώσει δεν θα αμελησω να κάνω κ άλλα πράγματα ο χρόνος πιέζει και όσο πιο προετοιμασμένη είμαι τόσο καλύτερα για εμάς. Να δούμε σήμερα σαν πρώτη επαφή τι θα μου πει κ εν τω μεταξύ θα ξεψαχνιστω περαιτέρω πριν από οποιαδήποτε απόφαση. Κορίτσια οι συμβουλές σας πολύτιμες για εμένα την άσχετη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!ήδη σκέφτομαι να ζητήσω και υστεροσκοπηση να δω τι παίζει και στη μήτρα. Και να φανταστείς ότι έχω διαβάσει από εξετάσεις που έκαναν αλλά κορίτσια τις έχω σημειώσει δεν θα αμελησω να κάνω κ άλλα πράγματα ο χρόνος πιέζει και όσο πιο προετοιμασμένη είμαι τόσο καλύτερα για εμάς. Να δούμε σήμερα σαν πρώτη επαφή τι θα μου πει κ εν τω μεταξύ θα ξεψαχνιστω περαιτέρω πριν από οποιαδήποτε απόφαση. Κορίτσια οι συμβουλές σας πολύτιμες για εμένα την άσχετη!!!

Μια χαρα θα τα πας . Ελπιζω κ ο γιατρος να ειναι νορμαλ κ να σου εμπνευσει εμπιστοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@Klelia81@Agatte θα σας πω κορίτσια μου μόλις γυρίσουμε από το κέντρο. Δεν σας κρύβω ότι είμαι εντελώς ανίδεη γιατί πρώτη φορά πάμε και κάθομαι κ σημειώνω σε χαρτάκι κάθε τι που μου έρχεται στο κεφάλι για να ρωτήσω τον γιατρό!!! Κλέλια δεν έβαλα σήμερα τσιγάρο στο στόμα μου κρατάω γερά!!!

Μπράβο κορίτσι!!! Έτσι πρέπει. Απο τη στιγμή που γνωρίζουμε πως επηρεάζει αρνητικά τη γονιμότητα. Αναμένουμε τα νέα σου!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

@Klelia81@Agatte θα σας πω κορίτσια μου μόλις γυρίσουμε από το κέντρο. Δεν σας κρύβω ότι είμαι εντελώς ανίδεη γιατί πρώτη φορά πάμε και κάθομαι κ σημειώνω σε χαρτάκι κάθε τι που μου έρχεται στο κεφάλι για να ρωτήσω τον γιατρό!!! Κλέλια δεν έβαλα σήμερα τσιγάρο στο στόμα μου κρατάω γερά!!!

Καλά κάνεις και κρατάς σημειώσεις, δε γίνεται αλλιώς! Ειδικά πάνω στα θέματα που δεν έχουμε γνώση. Θα περιμένουμε τα νέα σου! Όσο για το τσιγάρο, ένα βήμα τη φορά. Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ... 

Link to comment
Share on other sites

Γυναικαρες μου καλό μήνα!

Εύχομαι να είναι αυτός ο μήνας που θα δούμε επιτέλους θετικό τεστακι στην παρέα μας και θα πάρουμε όλες σειρά! Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που βλέπω ότι ψάχνεστε, αλλάζετε γιατρούς και κάνετε εξετάσεις. Παράδοξο θα πείτε, αλλά εγώ το βλέπω ως θετική κίνηση που θα μας φέρει πιο κοντά στο πολυπόθητο! Είμαι αισιόδοξη και πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε η καθεμία μας με τον δικό της τρόπο! 

Θέλω να παραγγείλω τεστ ωορρηξιας και σκέφτομαι να δοκιμάσω τα one step test της εταιρείας mother to be. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ της hometest και είμαι ικανοποιημενη, αλλά σκεφτόμουν να αλλάξω έτσι για το γούρι. Αν έχετε εμπειρία σχετικά δώστε μου πληροφορίες. 

Σας φιλώ! Καλό μήνα! Με καλά νέα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Καλά κάνεις και κρατάς σημειώσεις, δε γίνεται αλλιώς! Ειδικά πάνω στα θέματα που δεν έχουμε γνώση. Θα περιμένουμε τα νέα σου! Όσο για το τσιγάρο, ένα βήμα τη φορά. Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ... 

Εχω και εγω μεγαλο θεμα με το τσιγαρο. Θελω να το κοψω αλλα δεν μπορω να το παρω αποφαση. Στο παρελθον το ειχα κοψει. Με το που εμεινα εγκυος μαχαιρι αλλα με ξαναπηρε η κατω βολτα μετα απο 3 χρονια. Τωρα ενω σκεφτομαι οτι σιγουρα φταιει και αυτο που δεν μενω εγκυος ,δεν το παιρνω αποφαση. Ενω θελω πολυ ενα παιδακι γιατι δεν το κοβω το ρημαδι;;;; τα λεω δυνατα κοριτσια μπας και βαλω μυαλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...