Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Mamanino είπε:

Γυναικαρες μου καλό μήνα!

Εύχομαι να είναι αυτός ο μήνας που θα δούμε επιτέλους θετικό τεστακι στην παρέα μας και θα πάρουμε όλες σειρά! Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που βλέπω ότι ψάχνεστε, αλλάζετε γιατρούς και κάνετε εξετάσεις. Παράδοξο θα πείτε, αλλά εγώ το βλέπω ως θετική κίνηση που θα μας φέρει πιο κοντά στο πολυπόθητο! Είμαι αισιόδοξη και πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε η καθεμία μας με τον δικό της τρόπο! 

Θέλω να παραγγείλω τεστ ωορρηξιας και σκέφτομαι να δοκιμάσω τα one step test της εταιρείας mother to be. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ της hometest και είμαι ικανοποιημενη, αλλά σκεφτόμουν να αλλάξω έτσι για το γούρι. Αν έχετε εμπειρία σχετικά δώστε μου πληροφορίες. 

Σας φιλώ! Καλό μήνα! Με καλά νέα! 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Αντε σιγά σιγανά γίνει το θαύμα και μέχρι τον επόμενο χειμώνα, να έχουμε όλες τα θαυματακια μας! Για τα τεστακια δεν ξέρω να σου πω. Εγώ έκανα τα clear blue για 3 μηνες, είδα πως έχω θετικό 14η με 15η μέρα και είπα να μην πάρω ξανά. Πιο πολύ άγχος μου δίνουν. Θα κοιτάξω με το που τελειώνει η περίοδος να κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την 12η κι από εκεί και μετά κάθε μέρα μέχρι την 16η. Κι όσο αντέξουμε. 

Just now, TATAKI είπε:

Εχω και εγω μεγαλο θεμα με το τσιγαρο. Θελω να το κοψω αλλα δεν μπορω να το παρω αποφαση. Στο παρελθον το ειχα κοψει. Με το που εμεινα εγκυος μαχαιρι αλλα με ξαναπηρε η κατω βολτα μετα απο 3 χρονια. Τωρα ενω σκεφτομαι οτι σιγουρα φταιει και αυτο που δεν μενω εγκυος ,δεν το παιρνω αποφαση. Ενω θελω πολυ ενα παιδακι γιατι δεν το κοβω το ρημαδι;;;;

Το έκοψα στο γιο με το που είδα το θετικό τεστ, το κράτησα κομμένο δύο χρόνια και το έκοψα ξανά πριν 4 χρόνια. Τσιγάρο τσιγάρο λοιπόν, δεν καπνίζω, έχω 2 χρόνια και όμως που κόλλησα με το iqos. Άλλη βλακεια αυτό. Κι όσο λέω θα το κόψω, τόσο πιο πολύ καπνίζω. Ξέρω πως το τσιγάρο επηρεάζει τη γονιμότητα και συνεχίζω. Φυσικά αν δω θετικό τεστ, θα κοπεί μαχαίρι και μακάρι εφ όρου ζωής. Προέχει όμως να δω επιτέλους ένα θετικό τεστ. Ας ξεκινήσω και με μια καλη καθυστέρηση βρ' αδερφέ, δε με πειράζει. Εδώ δεν προλαβαίνω καν να χαρώ, νταν στην ώρα της έρχεται κι ενίοτε ακόμα νωρίτερα. Πώς είσαι εσύ; καθάρισες; ξεκινάς γυμναστική; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Εχω και εγω μεγαλο θεμα με το τσιγαρο. Θελω να το κοψω αλλα δεν μπορω να το παρω αποφαση. Στο παρελθον το ειχα κοψει. Με το που εμεινα εγκυος μαχαιρι αλλα με ξαναπηρε η κατω βολτα μετα απο 3 χρονια. Τωρα ενω σκεφτομαι οτι σιγουρα φταιει και αυτο που δεν μενω εγκυος ,δεν το παιρνω αποφαση. Ενω θελω πολυ ενα παιδακι γιατι δεν το κοβω το ρημαδι;;;; τα λεω δυνατα κοριτσια μπας και βαλω μυαλο

Επειδη βλέπω έντονη αυτοκριτική, η οποία οκ έχει μια βάση -δεν τάσσομαι υπέρ του τσιγάρου αλλοιμονο, θα σου πω ότι σκέφτομαι ακριβώς τα ίδια με το φαγητό. Μάλιστα το θεωρώ υπευθυνο για πολλα θέματα που είχα στην εγκυμοσύνη και παλι δεν το κόβω. Όταν έχασα το παιδι αποφάσισα μέχρι να ξανά μείνω να έχω χάσει αρκετα. Δυστυχώς μικρο το αποτέλεσμα. Κ όπως καταλαβαίνεις "φτυνομαι" στον καθρέφτη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Αντε σιγά σιγανά γίνει το θαύμα και μέχρι τον επόμενο χειμώνα, να έχουμε όλες τα θαυματακια μας! Για τα τεστακια δεν ξέρω να σου πω. Εγώ έκανα τα clear blue για 3 μηνες, είδα πως έχω θετικό 14η με 15η μέρα και είπα να μην πάρω ξανά. Πιο πολύ άγχος μου δίνουν. Θα κοιτάξω με το που τελειώνει η περίοδος να κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την 12η κι από εκεί και μετά κάθε μέρα μέχρι την 16η. Κι όσο αντέξουμε. 

Το έκοψα στο γιο με το που είδα το θετικό τεστ, το κράτησα κομμένο δύο χρόνια και το έκοψα ξανά πριν 4 χρόνια. Τσιγάρο τσιγάρο λοιπόν, δεν καπνίζω, έχω 2 χρόνια και όμως που κόλλησα με το iqos. Άλλη βλακεια αυτό. Κι όσο λέω θα το κόψω, τόσο πιο πολύ καπνίζω. Ξέρω πως το τσιγάρο επηρεάζει τη γονιμότητα και συνεχίζω. Φυσικά αν δω θετικό τεστ, θα κοπεί μαχαίρι και μακάρι εφ όρου ζωής. Προέχει όμως να δω επιτέλους ένα θετικό τεστ. Ας ξεκινήσω και με μια καλη καθυστέρηση βρ' αδερφέ, δε με πειράζει. Εδώ δεν προλαβαίνω καν να χαρώ, νταν στην ώρα της έρχεται κι ενίοτε ακόμα νωρίτερα. Πώς είσαι εσύ; καθάρισες; ξεκινάς γυμναστική; 

Και μενα ουτε μερα η ρουφιανα δεν αργει. Ξεκίνησα τον αγώνα. Σημερα ειμαι 9η μερα. Το παω μερα παρα μερα μεχρι να δω θετικο τεστ και μετα καθε μερα για 2-3 μερες. Εγω δεν μπορω να το παω ολο το μηνα. Μετα την ωορρηξια το παω αναλογα τα κεφια γιατι και συνεχεια γινεται καταναγκαστικο και δεν παλευεται. @Anna85 ανοιγεις αλλο πονεμενο κεφαλαιο τωρα με το φαγητο. Και εκει θεμα εχω..ημουν παντα αδυνατη και στην εγκυμοσυνη μου ημουν υπερβολικα αδυνατη, παρ ολαυτα εκανα διαβητη κυησεως και ημουν με τρελη διατροφη. Πλεον ειμαι 10 κιλα συν απο παλια. Αν ειχα κανει διαβητη οταν ημουν 47 κιλα σκεψου τωρα τι θα κανω, που δεν λεω να χασω κανα κιλο. Λεω να κοψω το τσιγαρο σκεφτομαι θα παχυνω κι αλλο. Μετα λεω να κοψω το φαγητο καπνιζω σαν φουγαρο...ουφ...

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο δίκιο έχετε για το τσιγάρο! Εγώ χρόνια κάπνιζα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη το έκοψα μαχαίρι μόλις είδα το τεστ. Παλλινδρομησε, οπότε εννοείται ξανάρχισα. 

Δυστυχώς νοσησε ο πατέρας μου σοβαρά και την μέρα που τον χάσαμε ορκίστηκα να μην ξανακαπνισω. Λυπητερη ιστορία. 

Αλλά το έχω καταφέρει. Δεν ξέρω πως και γιατί το έχω τηρήσει όμως. Υπάρχουν στιγμές που με πιάνει μανία και θέλω τόσο πολύ να κάνω ένα αλλά το παλεύω. Και έχουν περάσει 2μιση χρόνια! 

Είναι πολύ δύσκολο σας καταλαβαίνω απόλυτα! 

Link to comment
Share on other sites

 Μολις εκανα και τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικο. 9η μερα. Συνηθως βλεπω 10 και 11 θετικο και 12 αρνητικο. Αδιαθετω 15 μερες μερες μετα. Συνηθως στις 27 μερες. Αρα παω νωριτερα μαλλον αυτον τον μηνα. Ή εκτος και αν δω 2 με 3 μερες να χαμογελαει παλι και να μου σπασει τα νευρα. Ολα πανε ρολοι + -1 ημερα μονο το μωρο δεν μου καθεται χαχαχα. Επαφη ειχα χθες και σκεφτομαι απο αυριο εντατικα. 

Just now, Mamanino said:

Αχ πόσο δίκιο έχετε για το τσιγάρο! Εγώ χρόνια κάπνιζα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη το έκοψα μαχαίρι μόλις είδα το τεστ. Παλλινδρομησε, οπότε εννοείται ξανάρχισα. 

Δυστυχώς νοσησε ο πατέρας μου σοβαρά και την μέρα που τον χάσαμε ορκίστηκα να μην ξανακαπνισω. Λυπητερη ιστορία. 

Αλλά το έχω καταφέρει. Δεν ξέρω πως και γιατί το έχω τηρήσει όμως. Υπάρχουν στιγμές που με πιάνει μανία και θέλω τόσο πολύ να κάνω ένα αλλά το παλεύω. Και έχουν περάσει 2μιση χρόνια! 

Είναι πολύ δύσκολο σας καταλαβαίνω απόλυτα! 

Μπραβο σου ομως που το παλεψες και με τις δυσκολιες που περασες και το παλευεις ακομα. Πραγματικα σε θαυμαζω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

 Μολις εκανα και τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικο. 9η μερα. Συνηθως βλεπω 10 και 11 θετικο και 12 αρνητικο. Αδιαθετω 15 μερες μερες μετα. Συνηθως στις 27 μερες. Αρα παω νωριτερα μαλλον αυτον τον μηνα. Ή εκτος και αν δω 2 με 3 μερες να χαμογελαει παλι και να μου σπασει τα νευρα. Ολα πανε ρολοι + -1 ημερα μονο το μωρο δεν μου καθεται χαχαχα. Επαφη ειχα χθες και σκεφτομαι απο αυριο εντατικα. 

Μπραβο σου ομως που το παλεψες και με τις δυσκολιες που περασες και το παλευεις ακομα. Πραγματικα σε θαυμαζω

Ας είναι ο ευλογημένος μήνας για όλες μας 

Καλή μας επιτυχία 

Εγώ δεν  περιμένω 12 - 14 Φεβρουαρίου 

Απ' ότι βλέπω είμαστε κοντά κοντα με κάποιες κοπέλες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Ας είναι ο ευλογημένος μήνας για όλες μας 

Καλή μας επιτυχία 

Εγώ δεν  περιμένω 12 - 14 Φεβρουαρίου 

Απ' ότι βλέπω είμαστε κοντά κοντα με κάποιες κοπέλες.

Το είπες τόσο όμορφα!! Μακάρι να είναι ευλογημενος ο μήνας και να γίνει το θαυματάκι για όλες μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γύρισα!!!με έκανε κουρέλι κυριολεκτικά.ειδε τις εξετάσεις μου και μου λέει "άργησες πολύ θα πρέπει να κάνουμε αγώνα δρόμου"..τα έχασα αλήθεια σας λέω. Την ΑΜΗ μου 2.23 την έβγαλε υπογονιμη. Είχα μαζί μου και τις περσινές εξετάσεις που με τα λεγόμενα του γυναικολόγου μου ήταν άριστες ούτε καν τις κοίταξε.μου έκανε υπέρηχο σήμερα 7η μέρα είχα ένα ωοθηλακιο στη δεξιά ωοθήκη και 2 στην αριστερή. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και θελει σαλπιγγογραφια, καρδιογράφημα και σπερμοδιαγραμμα του καλού μου. Μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε δυναμικά μόλις αδισθετησω. Τα φάρμακα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου δεν προλαβαίνουμε λέει να περάσουμε επιτροπή θα χάσουμε πολύτιμο χρόνο. Δεν λέω γιατρός είναι αλλά ήθελα μια πιο γλυκιά αντιμετωπιση μια κουβέντα ανθρώπινη όχι τόσο επιθετικότητα σα να κάνουμε αγώνα δρόμου. Ουφ αγχώθηκα πολύ!!!και και έγινα επίορκος και κάπνισα γαμωτο!!!

Just now, TATAKI είπε:

Το είπες τόσο όμορφα!! Μακάρι να είναι ευλογημενος ο μήνας και να γίνει το θαυματάκι για όλες μας. 

Κορίτσια μας εύχομαι να έρθει το θαύμα σε όλες μας!!!

Just now, TATAKI είπε:

 Μολις εκανα και τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικο. 9η μερα. Συνηθως βλεπω 10 και 11 θετικο και 12 αρνητικο. Αδιαθετω 15 μερες μερες μετα. Συνηθως στις 27 μερες. Αρα παω νωριτερα μαλλον αυτον τον μηνα. Ή εκτος και αν δω 2 με 3 μερες να χαμογελαει παλι και να μου σπασει τα νευρα. Ολα πανε ρολοι + -1 ημερα μονο το μωρο δεν μου καθεται χαχαχα. Επαφη ειχα χθες και σκεφτομαι απο αυριο εντατικα. 

Μπραβο σου ομως που το παλεψες και με τις δυσκολιες που περασες και το παλευεις ακομα. Πραγματικα σε θαυμαζω

@TATAKI βουρ στον αντρουλη σου!!!θα κάνω κ εγώ σήμερα εννοείται δεν χάνω  την ελπίδα μου για μια φυσιολογική σύλληψη και μακάρι να μην χρειαστώ τον εξωσωματικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!!!με έκανε κουρέλι κυριολεκτικά.ειδε τις εξετάσεις μου και μου λέει "άργησες πολύ θα πρέπει να κάνουμε αγώνα δρόμου"..τα έχασα αλήθεια σας λέω. Την ΑΜΗ μου 2.23 την έβγαλε υπογονιμη. Είχα μαζί μου και τις περσινές εξετάσεις που με τα λεγόμενα του γυναικολόγου μου ήταν άριστες ούτε καν τις κοίταξε.μου έκανε υπέρηχο σήμερα 7η μέρα είχα ένα ωοθηλακιο στη δεξιά ωοθήκη και 2 στην αριστερή. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και θελει σαλπιγγογραφια, καρδιογράφημα και σπερμοδιαγραμμα του καλού μου. Μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε δυναμικά μόλις αδισθετησω. Τα φάρμακα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου δεν προλαβαίνουμε λέει να περάσουμε επιτροπή θα χάσουμε πολύτιμο χρόνο. Δεν λέω γιατρός είναι αλλά ήθελα μια πιο γλυκιά αντιμετωπιση μια κουβέντα ανθρώπινη όχι τόσο επιθετικότητα σα να κάνουμε αγώνα δρόμου. Ουφ αγχώθηκα πολύ!!!και και έγινα επίορκος και κάπνισα γαμωτο!!!

Κορίτσια μας εύχομαι να έρθει το θαύμα σε όλες μας!!!

@TATAKI βουρ στον αντρουλη σου!!!θα κάνω κ εγώ σήμερα εννοείται δεν χάνω  την ελπίδα μου για μια φυσιολογική σύλληψη και μακάρι να μην χρειαστώ τον εξωσωματικο!!!

Ενταξει ανχος δεν χεειαζετε η αληθεια ειναι οτι ο γυναικολογος σου σε χαντακωσε λιγο αλλα κ τωρα δεν εισαι κ χαλια προλαβαινεις μια χαρα με σωστες κινησεις!

Σε ποιον πηγες αν επιτρεπετε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Κορίτσια μου γύρισα!!!με έκανε κουρέλι κυριολεκτικά.ειδε τις εξετάσεις μου και μου λέει "άργησες πολύ θα πρέπει να κάνουμε αγώνα δρόμου"..τα έχασα αλήθεια σας λέω. Την ΑΜΗ μου 2.23 την έβγαλε υπογονιμη. Είχα μαζί μου και τις περσινές εξετάσεις που με τα λεγόμενα του γυναικολόγου μου ήταν άριστες ούτε καν τις κοίταξε.μου έκανε υπέρηχο σήμερα 7η μέρα είχα ένα ωοθηλακιο στη δεξιά ωοθήκη και 2 στην αριστερή. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και θελει σαλπιγγογραφια, καρδιογράφημα και σπερμοδιαγραμμα του καλού μου. Μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε δυναμικά μόλις αδισθετησω. Τα φάρμακα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου δεν προλαβαίνουμε λέει να περάσουμε επιτροπή θα χάσουμε πολύτιμο χρόνο. Δεν λέω γιατρός είναι αλλά ήθελα μια πιο γλυκιά αντιμετωπιση μια κουβέντα ανθρώπινη όχι τόσο επιθετικότητα σα να κάνουμε αγώνα δρόμου. Ουφ αγχώθηκα πολύ!!!και και έγινα επίορκος και κάπνισα γαμωτο!!!

Κορίτσια μας εύχομαι να έρθει το θαύμα σε όλες μας!!!

Μην αγχωνεσαι...θα σου ελεγα να μιλησεις στα κοριτσια της εξωσωματικής που πραγματικά έχουν μεγάλη εμπειρία σε γιατρούς κέντρα κτλ. Ξέρεις πως η εξωσωματική είναι αρκετά κερδοφόρα επιχείρηση και θέλει προσοχή με όλους αυτούς που κυκλοφορούν έξω. Όσο για την αμη δεν ξέρω πολλά,  ξέρω ομως πως οι ορμονες δείχνουν σε τι κατάσταση είσαι και η αμη έρχεται συμπληρωματικά σαν εξέταση για τα αποθέματα και συνυπολογίζεται με ορμόνες, υπερήχους και τέτοια. Αληθεια το τοπικ της εξωσωματικης το εχουν σπουδασει το αντικειμενο και θα σε βοηθησουν παρα πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

Ενταξει ανχος δεν χεειαζετε η αληθεια ειναι οτι ο γυναικολογος σου σε χαντακωσε λιγο αλλα κ τωρα δεν εισαι κ χαλια προλαβαινεις μια χαρα με σωστες κινησεις!

Σε ποιον πηγες αν επιτρεπετε? 

@linaa έχεις πμ δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανόνες να αναφέρω δημόσια αλλιώς δεν έχω θέμα.

@TATAKI μου διάβασα λίγο τα κορίτσια στην εξωσωματική χωρίς να μιλήσω περισσότερο ρουφηξα πληροφορίες κ εμπειρίες που επειδή είμαι πρωτάρα με μπέρδεψαν κάπως. Τα κορίτσια εκεί έχουν πάρει πτυχίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

@linaa έχεις πμ δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανόνες να αναφέρω δημόσια αλλιώς δεν έχω θέμα.

@TATAKI μου διάβασα λίγο τα κορίτσια στην εξωσωματική χωρίς να μιλήσω περισσότερο ρουφηξα πληροφορίες κ εμπειρίες που επειδή είμαι πρωτάρα με μπέρδεψαν κάπως. Τα κορίτσια εκεί έχουν πάρει πτυχίο!!!

επιτρεπετε να το πεις μπορεις κ να ρωτησεις κ για τον γιατρο στο καφε της εξωσωματικης να σου πουν εμπειριες γιατι λιγο πολυ οι περισσοτερες εχουν παει σε πολλους. 

Δεν μου ηρθε μηνυμα. Ρωτα κ τα κοριτσια σιγουρα γιατι υπαρχουν κ καποιοι που εχουν πολυ ασχημη φημη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

@linaa έχεις πμ δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανόνες να αναφέρω δημόσια αλλιώς δεν έχω θέμα.

@TATAKI μου διάβασα λίγο τα κορίτσια στην εξωσωματική χωρίς να μιλήσω περισσότερο ρουφηξα πληροφορίες κ εμπειρίες που επειδή είμαι πρωτάρα με μπέρδεψαν κάπως. Τα κορίτσια εκεί έχουν πάρει πτυχίο!!!

Τις διαβάζω και εγώ, οχι για εξωσωματική αλλα επειδή γνωρίζουν για διατροφή, εξετάσεις και έχω διαπιστώσει και πως έχουν πτυχίο και πως βοηθάνε οτι και αν θέλεις να ρωτήσεις. Επομένως μην διστάσεις αν έχεις κάποια απορία. Όσο αφορά γιατρούς και κέντρα, ξέρουν για όλους να σου πουν. Φυσικά η επιλογή γιατρου είναι τι ταιριαζει σε κάθε γυναίκα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!!!με έκανε κουρέλι κυριολεκτικά.ειδε τις εξετάσεις μου και μου λέει "άργησες πολύ θα πρέπει να κάνουμε αγώνα δρόμου"..τα έχασα αλήθεια σας λέω. Την ΑΜΗ μου 2.23 την έβγαλε υπογονιμη. Είχα μαζί μου και τις περσινές εξετάσεις που με τα λεγόμενα του γυναικολόγου μου ήταν άριστες ούτε καν τις κοίταξε.μου έκανε υπέρηχο σήμερα 7η μέρα είχα ένα ωοθηλακιο στη δεξιά ωοθήκη και 2 στην αριστερή. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και θελει σαλπιγγογραφια, καρδιογράφημα και σπερμοδιαγραμμα του καλού μου. Μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε δυναμικά μόλις αδισθετησω. Τα φάρμακα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου δεν προλαβαίνουμε λέει να περάσουμε επιτροπή θα χάσουμε πολύτιμο χρόνο. Δεν λέω γιατρός είναι αλλά ήθελα μια πιο γλυκιά αντιμετωπιση μια κουβέντα ανθρώπινη όχι τόσο επιθετικότητα σα να κάνουμε αγώνα δρόμου. Ουφ αγχώθηκα πολύ!!!και και έγινα επίορκος και κάπνισα γαμωτο!!!

Κορίτσια μας εύχομαι να έρθει το θαύμα σε όλες μας!!!

@TATAKI βουρ στον αντρουλη σου!!!θα κάνω κ εγώ σήμερα εννοείται δεν χάνω  την ελπίδα μου για μια φυσιολογική σύλληψη και μακάρι να μην χρειαστώ τον εξωσωματικο!!!

Νομίζω ότι ο γιατρός σου είναι λίγο υπερβολικουλης 

Δε λέω βέβαια να μην βιαστειτε να κάνετε παραπάνω πράγματα αλλά όχι ότι είναι και τραγικά τα πράγματα έτσι όπως τα εθεσε 

Συγγνώμη κιόλας.

Πήγαινε κ άλλου

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

 Μολις εκανα και τεστ ωορρηξιας και βγηκε θετικο. 9η μερα. Συνηθως βλεπω 10 και 11 θετικο και 12 αρνητικο. Αδιαθετω 15 μερες μερες μετα. Συνηθως στις 27 μερες. Αρα παω νωριτερα μαλλον αυτον τον μηνα. Ή εκτος και αν δω 2 με 3 μερες να χαμογελαει παλι και να μου σπασει τα νευρα. Ολα πανε ρολοι + -1 ημερα μονο το μωρο δεν μου καθεται χαχαχα. Επαφη ειχα χθες και σκεφτομαι απο αυριο εντατικα. 

Μπραβο σου ομως που το παλεψες και με τις δυσκολιες που περασες και το παλευεις ακομα. Πραγματικα σε θαυμαζω

Τέλεια κοριτσι όσο πιο νωρίς τόσο το καλυτερο. Βουρ απο αυριο!!!

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!!!με έκανε κουρέλι κυριολεκτικά.ειδε τις εξετάσεις μου και μου λέει "άργησες πολύ θα πρέπει να κάνουμε αγώνα δρόμου"..τα έχασα αλήθεια σας λέω. Την ΑΜΗ μου 2.23 την έβγαλε υπογονιμη. Είχα μαζί μου και τις περσινές εξετάσεις που με τα λεγόμενα του γυναικολόγου μου ήταν άριστες ούτε καν τις κοίταξε.μου έκανε υπέρηχο σήμερα 7η μέρα είχα ένα ωοθηλακιο στη δεξιά ωοθήκη και 2 στην αριστερή. Μου έγραψε εξετάσεις αίματος και θελει σαλπιγγογραφια, καρδιογράφημα και σπερμοδιαγραμμα του καλού μου. Μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε δυναμικά μόλις αδισθετησω. Τα φάρμακα θα τα πληρώσω από την τσέπη μου δεν προλαβαίνουμε λέει να περάσουμε επιτροπή θα χάσουμε πολύτιμο χρόνο. Δεν λέω γιατρός είναι αλλά ήθελα μια πιο γλυκιά αντιμετωπιση μια κουβέντα ανθρώπινη όχι τόσο επιθετικότητα σα να κάνουμε αγώνα δρόμου. Ουφ αγχώθηκα πολύ!!!και και έγινα επίορκος και κάπνισα γαμωτο!!!

Κορίτσια μας εύχομαι να έρθει το θαύμα σε όλες μας!!!

@TATAKI βουρ στον αντρουλη σου!!!θα κάνω κ εγώ σήμερα εννοείται δεν χάνω  την ελπίδα μου για μια φυσιολογική σύλληψη και μακάρι να μην χρειαστώ τον εξωσωματικο!!!

Κοριτσι μου δεν ξέρω αν οι τιμές σου οντως δεν ειναι καλές για εξωσωματική σε αυτό θα σε βοηθησουν τα κοριτσια που έχουν ασχοληθει. Εγώ θα σου πω να μην αγχόνεσαι. Συνέχισε τις επαφές σου κανονικά και θα δεις που στο τέλος δεν θα τον χρειαστεις τον εξωσωματικο. Παρ ολα αυτα πάρε και μία δευτερη γνωμη!!!

Just now, Ellidr είπε:

Ας είναι ο ευλογημένος μήνας για όλες μας 

Καλή μας επιτυχία 

Εγώ δεν  περιμένω 12 - 14 Φεβρουαρίου 

Απ' ότι βλέπω είμαστε κοντά κοντα με κάποιες κοπέλες.

Εγώ δεν ξερω καν ποιον κυκλο να υπολογίσω!!! Αυτόν με τις λιγότερες μερες? (35) ή αυτον με τις περισσοτερες? (127) χαχαχαχαχα!!!

Μακάρι να είναι ευλογιμένος αυτός ο μηνας. Όπως το είπες!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...