Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Annie4 είπε:

Το τσιγάρο ηταν μια καθημερινη απολαυσή μου μαζι με τον καφε. Εκανα 4-5 την ημέρα κι όμως μου λειπουν. Όσον αφορα το φαγητο ακριβως το ιδιο ισχυει και για μενα, το απολαμβανω, μου ανεβαζει τη διαθεση! Οποτε εξτρα ζορι...παραγγελιες? Κι αν εχω δωσει παραγγελιες απο τωρα σε ολο το σοι, οχι μονο στον αντρα μου! Χαχαχα. Αληθεια, του εχω πει οτι για κανα 10ημερο θα πρεπει να ανεχτει ο,τι χαζομαρα του ζητησω. Ειναι συνεργασιμος οποτε ενταξει, χαχαχαχαχα

Εμένα μου λέει πριν λιγες ημερες «μια χαρά είσαι στην εγκυμοσύνη δε με δυσκόλεψες ούτε με φαγητά που λένε ότι επιθυμούν οι αλλες ούτε τίποτα» του λεω μετά την γεννα να δεις ποσά πράγματα θα σε στέλνω να μου φέρνεις που μου ελειψαν χαχαχαχα αλλά εγώ δεν έχω διαβήτη, για «απαγορευμένες τροφές» στην εγκυμοσύνη! Ποσό μάλλον εσυ που στερήθηκες περισσότερα από εμένα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εχω κάποιες πληροφορίες από τη φίλη μου που γέννησε στο Ρέα, αλλά ίσως ισχύουν και στα υπόλοιπα μαιευτήρια. 

Την ημέρα του εξιτηρίου πρέπει και οι 2 γονείς να πάνε να δηλώσουν τη γέννηση του μωρού και το ΑΜΚΑ του παιδιού βγαίνει αυτόματα και έρχεται με μήνυμα στο κινητό,  δεν χρειάζεται ο πατέρας να τρέχει στο ΚΕΠ κλπ. 

Επίσης, μου επιβεβαίωσε πως στο Ρέα δεν επιτρέπεται κινητό ούτε για εμένα ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ από την στιγμή της αναμονής κιόλας, πρέπει να τα αφήσουμε εκτός.. :cry:

Επίσης, για το επίδομα που παίρνουν οι ασφαλισμένες από τον ΕΦΚΑ ΙΚΑ κλπ, 5/10 γεννησε, 15/10 μπηκαν τα χρηματα στον λογαριασμό. Δεν είναι το επίδομα των 2.000 που θα πάρουμε όλες αυτό, είναι άλλο αλλά δεν το γνωρίζω γιατί δεν δικαιούμαι εγώ. 

Μοριακό δέχονται κανονικά και απ'έξω αρκεί να είναι 48 ωρών. 

Κατά την εισαγωγή μας, ο σύζυγος ή ο συνοδός δίνει μια προκαταβολή και η εξόφληση γίνεται στο λογιστήριο την ημέρα του εξιτηρίου.

Με το ΑΜΚΑ του παιδιού καλύπτονται από τον εοππυ κάποιες από τις εξετάσεις αλλά σίγουρα όχι όλες. Αν κάνετε καισαρική ο έλεγχος περιλαμβάνει υπέρηχο ισχιων που δεν καλύπτεται. Γενικά, μεταβολικό νοσήματα κλπ αν κάνετε το πλήρες πακέτο νομίζω είναι έξτρα. Ο βασικός νεογνικος έλεγχος καλύπτεται.

Ρε κορίτσια με αυτό το επίδομα των 2000€ τι γίνεται με εμάς που βγαίναμε τέλος του χρόνου και αρα θα το πάρουμε αρχές του επόμενου?

 Έχουν πει ότι θα το δίνουν σε άυλη κάρτα για αγορές βρεφικών ειδών.Μας πιάνει και εμάς άραγε?

Και κάτι άλλο: τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού εσείς θα τα κάνετε;Είμαι 35η εβδομάδα θα μου τα κάνει η μαία μου και είναι μες στην τιμή. Αλλά δεν την έχω βρει ακόμα να μου πει ποια εβδομάδα πρέπει να τα κάνουμε. Βοηθάνε λέτε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Equality είπε:

Ρε κορίτσια με αυτό το επίδομα των 2000€ τι γίνεται με εμάς που βγαίναμε τέλος του χρόνου και αρα θα το πάρουμε αρχές του επόμενου?

 Έχουν πει ότι θα το δίνουν σε άυλη κάρτα για αγορές βρεφικών ειδών.Μας πιάνει και εμάς άραγε?

Και κάτι άλλο: τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού εσείς θα τα κάνετε;Είμαι 35η εβδομάδα θα μου τα κάνει η μαία μου και είναι μες στην τιμή. Αλλά δεν την έχω βρει ακόμα να μου πει ποια εβδομάδα πρέπει να τα κάνουμε. Βοηθάνε λέτε;

Δεν γνωρίζω τι θα γίνει με το επιδομα και δυστυχώς, ουτε ο λογιστής μου που ρώτησα! Ελπιζω μονο να πηγαινει με την ημερομηνία γέννησης του παιδιου και οχι με την καταβολή του επιδόματος. 

Τα μαθήματα "ανωδυνου" είναι ουσιαστικά ανάσες που βοηθούν να ηρεμούμε και να μην σφιγγομαστε γιατι ετσι πονας περισσότερο, και θα μας μάθουν πως να συγκεντρωνουμε τη δύναμη μας προς τα κάτω για να βοηθήσουμε στην εξωθηση και όχι να σφιγγουμε το κεφάλι μας αλλά μόνο την κοιλιακή χώρα. Κι εμένα μέσα στην τιμή είναι, θα τα κάνω, ναι! Δεν ξέρω αν όντως βοηθούν στον πόνο αλλά σίγουρα θα μάθω να συνεργάζομαι με τις οδηγίες της μαιας μου, δεν θέλω να το δω πρώτη φορά πως γίνεται την ημέρα του τοκετού! Γενικά, θέλω εξοικείωση με τα πάντα! Έχω 2 εβδομάδες που παρακολουθώ βίντεο με τοκετούς!!! 

5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλησπέρα! Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφοριες. Να διευκρινίσω μόνο ότι ελεγχος ισχίων δεν γινεται λογω καισαρικης αλλα μονο εαν το μωρο εχει ισχιακη θεση (αρα υποχρεωτικα γεννιεται με καισαρικη). Εχει δηλαδη να κανει με τη θεση του μωρου στην κοιλια.

 

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Σωστά! Ούτε σε μένα είχαν κάνει! Αλλά εμένα είχε κεφαλικη προβολή, γεννήθηκε για άλλο λόγο με καισαρική!

Αχ δεν ξέρω κορίτσια, έτσι που το λέτε θα είναι προφανώς, εμένα απλά η κοπέλα μου είπε πως την υποχρεωσαν να το κάνει, μπορεί να ήταν θέμα του γιατρού της και όχι του νοσοκομείου, πάντως δεν είχε ισχιακη προβολή το μωράκι, με το κεφάλι ερχόταν, απλά δεν είχε καθόλου διαστολή. Ήταν 8 ώρες με διαστολή 4 κολλημένη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marpi91 είπε:

Δεν γνωρίζω τι θα γίνει με το επιδομα και δυστυχώς, ουτε ο λογιστής μου που ρώτησα! Ελπιζω μονο να πηγαινει με την ημερομηνία γέννησης του παιδιου και οχι με την καταβολή του επιδόματος. 

Τα μαθήματα "ανωδυνου" είναι ουσιαστικά ανάσες που βοηθούν να ηρεμούμε και να μην σφιγγομαστε γιατι ετσι πονας περισσότερο, και θα μας μάθουν πως να συγκεντρωνουμε τη δύναμη μας προς τα κάτω για να βοηθήσουμε στην εξωθηση και όχι να σφιγγουμε το κεφάλι μας αλλά μόνο την κοιλιακή χώρα. Κι εμένα μέσα στην τιμή είναι, θα τα κάνω, ναι! Δεν ξέρω αν όντως βοηθούν στον πόνο αλλά σίγουρα θα μάθω να συνεργάζομαι με τις οδηγίες της μαιας μου, δεν θέλω να το δω πρώτη φορά πως γίνεται την ημέρα του τοκετού! Γενικά, θέλω εξοικείωση με τα πάντα! Έχω 2 εβδομάδες που παρακολουθώ βίντεο με τοκετούς!!! 

 

Αχ δεν ξέρω κορίτσια, έτσι που το λέτε θα είναι προφανώς, εμένα απλά η κοπέλα μου είπε πως την υποχρεωσαν να το κάνει, μπορεί να ήταν θέμα του γιατρού της και όχι του νοσοκομείου, πάντως δεν είχε ισχιακη προβολή το μωράκι, με το κεφάλι ερχόταν, απλά δεν είχε καθόλου διαστολή. Ήταν 8 ώρες με διαστολή 4 κολλημένη.

Μπα εμένα δεν με υποχρέωσαν πάντως, τι να πω! Πάντως εκ των υστέρων μετάνιωσα που δεν τις έκανα. Σε αυτό το μωράκι θα τα κάνω όλα μέσα στο μαιευτήριο να έχω το κεφάλι μου ήσυχο μετά ότι είναι όλα καλά και να τελειώνω, μην χρειαστεί πάλι κάποια από αυτές αργότερα και τρέχω να βρω να τις κάνω έξω.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Equality είπε:

Ρε κορίτσια με αυτό το επίδομα των 2000€ τι γίνεται με εμάς που βγαίναμε τέλος του χρόνου και αρα θα το πάρουμε αρχές του επόμενου?

 Έχουν πει ότι θα το δίνουν σε άυλη κάρτα για αγορές βρεφικών ειδών.Μας πιάνει και εμάς άραγε?

Και κάτι άλλο: τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού εσείς θα τα κάνετε;Είμαι 35η εβδομάδα θα μου τα κάνει η μαία μου και είναι μες στην τιμή. Αλλά δεν την έχω βρει ακόμα να μου πει ποια εβδομάδα πρέπει να τα κάνουμε. Βοηθάνε λέτε;

Εγώ τα έχω κάνει ήδη τα μαθήματα! Εγώ νομίζω βοηθανε όχι τόσο στον πονο γιατί η κάθε μια μας τον βιώνει διαφορετικά, αλλα τουλάχιστο για να ξέρουμε πως να έχουμε ανάσες κ όταν θα πρέπει να σπρώξουμε να ξέρουμε τι κάνουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα. Αρχικά, πόσο μ αρεσει το "κόρες" που λες. Απο Καρπαθο εισαι? Σαλαμινα??? Απο αυτα τα μερη το εχω ακουσει, για αυτο ρωταω. Αγρυπνια, ναι...ειχα κι εγω στην 1η εγκυμοσυνη, κοιμομουν το πρωι 7-11, τωρα στη 2η με το 3χρονο να με τεντωνει πεφτω ξερη. Η 1η σου εγκυμοσυνη ειναι τωρα?

Είμαι από Κύπρο αλλά μένω στην Αθήνα. Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου , ο πρωτότοκος είναι πέντε χρονων !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Δεν γνωρίζω τι θα γίνει με το επιδομα και δυστυχώς, ουτε ο λογιστής μου που ρώτησα! Ελπιζω μονο να πηγαινει με την ημερομηνία γέννησης του παιδιου και οχι με την καταβολή του επιδόματος. 

Τα μαθήματα "ανωδυνου" είναι ουσιαστικά ανάσες που βοηθούν να ηρεμούμε και να μην σφιγγομαστε γιατι ετσι πονας περισσότερο, και θα μας μάθουν πως να συγκεντρωνουμε τη δύναμη μας προς τα κάτω για να βοηθήσουμε στην εξωθηση και όχι να σφιγγουμε το κεφάλι μας αλλά μόνο την κοιλιακή χώρα. Κι εμένα μέσα στην τιμή είναι, θα τα κάνω, ναι! Δεν ξέρω αν όντως βοηθούν στον πόνο αλλά σίγουρα θα μάθω να συνεργάζομαι με τις οδηγίες της μαιας μου, δεν θέλω να το δω πρώτη φορά πως γίνεται την ημέρα του τοκετού! Γενικά, θέλω εξοικείωση με τα πάντα! Έχω 2 εβδομάδες που παρακολουθώ βίντεο με τοκετούς!!! 

 

Αχ δεν ξέρω κορίτσια, έτσι που το λέτε θα είναι προφανώς, εμένα απλά η κοπέλα μου είπε πως την υποχρεωσαν να το κάνει, μπορεί να ήταν θέμα του γιατρού της και όχι του νοσοκομείου, πάντως δεν είχε ισχιακη προβολή το μωράκι, με το κεφάλι ερχόταν, απλά δεν είχε καθόλου διαστολή. Ήταν 8 ώρες με διαστολή 4 κολλημένη.

Σε ποια εβδ σου ειπαν θα κανεις τα μαθηματα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Equality είπε:

Σε ποια εβδ σου ειπαν θα κανεις τα μαθηματα;

Αύριο θα είμαι 35η. Θα τα είχα ήδη ξεκινήσει αν δεν είχα τα... "αξεσουάρ" μου (περίδεση και πεσσό)! Τώρα θα κάνω κάποιες ανασουλες, ο,τι προλάβουμε δλδ, από την 37η που θα κόψω τα ράμματα και θα αφαιρεθεί ο πεσσος μέχρι να γεννήσω. Ο,τι μπορέσω να κάνω καλό είναι! Έστω και μια φορά να είναι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2022 at 9:35 PM, Rafaela_123 said:

Το πιο απαίσιο σύμπτωμα που είχα ως τώρα!!! Το μυστικό είναι μικρά ελαφριά γεύματα!!! 

Μα ναι να πω ότι δε προσέχω και τι τρώω .. και τα κιλά αυξάνονται και πληθύνονται ! 
 

 

On 11/13/2022 at 10:32 PM, Annie4 said:

Τωρα στο 3ο δεν εχω αλλα ειχα πολυ εντονο προβλημα στον τριτο μηνα. Το μονο που με βοηθησε ηταν μικρες ποσοτητες φαγητου και το gaviscon. Ο γιατρος ο δικος μου μού το επέτρεπε, αν θες ρωτα και τον δικο σου, ειναι πολυ καλο. Σε καταλαβαινω απολυτα, κουραγιο...

Και γώ στο πρώτο τρίμηνο ήμουν πάλι έτσι τώρα επανήλθε .. εμένα μου είχε πει Maalox σιρόπι όταν δεν αντέχω .. αλλά να έχω πάρει δυο φορές από την αρχή της εγκυμοσύνης .. δε με βοήθησε και ιδιαίτερα είναι η αλήθεια ..

On 11/14/2022 at 7:59 AM, Rafaela_123 said:

@Wish_soon Κ εμένα μου είπε αν θέλω μπορώ να πάρω gaviscon μέχρι 3 την ήμερα Μέτε από κάθε κυρίως γεύμα! Η αλήθεια είναι ότι δε πήρα ποτέ…

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
 

@marpi91 κ εμεις θελουμε να κάνουμε μια φωτογράφιση κ όλο το αναβάλλουμε γιατί έχουμε πολλά τρεξίματα με το καινούργιο σπίτι…

Να σας ρωτήσω κάτι; Η κοιλια μου είναι χαμηλή αυτό είναι καλό;; εννοώ από το στήθος έχει απόσταση. Κ εσας έτσι είναι;;

Εμένα είναι σχετικά ψηλά ακόμα και μικρή  .. αφού πρέπει να τους λέω ότι είμαι έγκυος ! χαχαχαχα δεν το καταλαβαίνει κανεις 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Μα ναι να πω ότι δε προσέχω και τι τρώω .. και τα κιλά αυξάνονται και πληθύνονται ! 
 

 

Και γώ στο πρώτο τρίμηνο ήμουν πάλι έτσι τώρα επανήλθε .. εμένα μου είχε πει Maalox σιρόπι όταν δεν αντέχω .. αλλά να έχω πάρει δυο φορές από την αρχή της εγκυμοσύνης .. δε με βοήθησε και ιδιαίτερα είναι η αλήθεια ..

Εμένα είναι σχετικά ψηλά ακόμα και μικρή  .. αφού πρέπει να τους λέω ότι είμαι έγκυος ! χαχαχαχα δεν το καταλαβαίνει κανεις 

Χαχα κομπλιμέντο είναι!! εμένα που κακοφαινοταν το γεγονός ότι μου λένε μικρή κοιλια κτλ τι θα βγάλεις γατάκι;; Αλλά πλέον όταν με ρωτανε ποσό μηνών ειμαι κ λεω 8 μου λένε δε σου φαίνεται τους λεω ευχαριστώ κομπλιμέντο ειναι αυτο!!! Χθες στο γυμναστήριο τους λεω σε 39 μερες γεννάω κ με έβλεπαν λίγο περίεργα γιατί οντως η κοιλια δε φαίνεται για 8 μηνών αλλά για 5-6 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 hours ago, Rafaela_123 said:

Χαχα κομπλιμέντο είναι!! εμένα που κακοφαινοταν το γεγονός ότι μου λένε μικρή κοιλια κτλ τι θα βγάλεις γατάκι;; Αλλά πλέον όταν με ρωτανε ποσό μηνών ειμαι κ λεω 8 μου λένε δε σου φαίνεται τους λεω ευχαριστώ κομπλιμέντο ειναι αυτο!!! Χθες στο γυμναστήριο τους λεω σε 39 μερες γεννάω κ με έβλεπαν λίγο περίεργα γιατί οντως η κοιλια δε φαίνεται για 8 μηνών αλλά για 5-6 

Ναι εννοείται δε το παίρνω στραβά όταν μου το λένε! Αλλά βρε παιδί μου 33 χρόνια την περίμενα αυτή τη κοιλιά … την ήθελα λιγο μεγαλύτερη! Χαχαχαχα 

Ας ειναι γερά τα μωράκια μας εννοείται και ας βγουν από ότι κοιλιά έχει η κάθε μια μας δεν το συζητώ !

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Ναι εννοείται δε το παίρνω στραβά όταν μου το λένε! Αλλά βρε παιδί μου 33 χρόνια την περίμενα αυτή τη κοιλιά … την ήθελα λιγο μεγαλύτερη! Χαχαχαχα 

Ας ειναι γερά τα μωράκια μας εννοείται και ας βγουν από ότι κοιλιά έχει η κάθε μια μας δεν το συζητώ !

Κ εγώ την ήθελα πιο μεγάλη χαχαχα κ ο άντρας μου το ίδιο έτσι λέει!! 
 

αλλα δεν έχει σχέση η κοιλια! Γερά μωράκια να έχουμε κ η κοιλια είναι το τελευταίο που θα έπρεπε να μας απασχολει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Γύρισα από τον αιματολογο, επιτέλους σε 2 εβδομάδες κόβω τις ενέσεις, αλλά θα τις κάνω καο για 15 μέρες μετά τον τοκετό... 

Μετράει καμία την πίεση της τακτικά; Νιώθω πως το τελευταίο διάστημα έχει αυξηθεί η πίεση μου και έκανα τεστ σε 3 διαφορετικά πιεσόμετρα και πράγματι με βγάζουν 13 κ 8.. είναι οκ τώρα αυτό; εγώ είχα πάντα από 9 μέχρι 11 τη μεγάλη και 6 έως 8 (σπάνια) τη μικρή. Λέτε να φταίει που έφαγα πιτσα για μεσημέρι; να είναι απο το αλάτι;;; φοβάμαι για καμία προεκλαμψία..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Γύρισα από τον αιματολογο, επιτέλους σε 2 εβδομάδες κόβω τις ενέσεις, αλλά θα τις κάνω καο για 15 μέρες μετά τον τοκετό... 

Μετράει καμία την πίεση της τακτικά; Νιώθω πως το τελευταίο διάστημα έχει αυξηθεί η πίεση μου και έκανα τεστ σε 3 διαφορετικά πιεσόμετρα και πράγματι με βγάζουν 13 κ 8.. είναι οκ τώρα αυτό; εγώ είχα πάντα από 9 μέχρι 11 τη μεγάλη και 6 έως 8 (σπάνια) τη μικρή. Λέτε να φταίει που έφαγα πιτσα για μεσημέρι; να είναι απο το αλάτι;;; φοβάμαι για καμία προεκλαμψία..

Και εμένα είναι τόση το τελευταίο διάστημα! Στο τρίτο τρίμηνο αυξάνεται λόγο η πίεση! Είσαι στα φυσιολογικά! Εγώ που ρώτησα μου είπε πάνω από 14 με 9-10 που επιμένει είναι πρόβλημα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Σας διαβάζω εδώ και καιρό και είπα να σας γράψω και γω επιτέλους!:rolleyes:

Μέλλουσα μαμα Δεκεμβρίου και εγώ, 33+4 σήμερα.  
Που λέτε ρε κορίτσια σας πιάνει και εσάς άγχος με το παραμικρό; Μιλάμε τα έχω δει όλα, δε ξέρω τι με έχει πιάσει. Ίσως φταίει το ότι πριν ενάμιση μήνα είχαμε μια απότομη πτώση του τραχήλου από το 3,4 που ήταν στο 2,4 μέσα σε μια εβδομάδα ενώ όλα πήγαιναν καλά, από το πουθενά.. Από τότε αγχώνομαι με το παραμικρό.. Στο ντοπλερ που έκανα στις 31/10 ο τράχηλος ήταν στο 1,9 αλλά δεν αγχώθηκε ο γιατρός μου. Είπε ότι είναι φυσιολογικό να πέφτει όσο προχωράμε. Εχω να μετρηθώ από τότε, κανονικά ειχα αυριο ραντεβού αλλα λόγω του Πολυτεχνείου δεν θα καταφέρω να φτάσω στο νοσοκομείο:unsure:

Εχει καμία κοπέλα εμπειρία ανεπάρκειας τραχήλου; 
 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και με το καλό τα μπεμπακια σας:wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...