Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια εμένα δε μαδανε τα μαλλιά μου αλλά με όλα αυτά τα πρόβληματα υγείας που έχουν βρει την οικογένεια μου,το πιθανότερο είναι να ξεκινήσουν να μου πέφτουν τα μαλλιά.....τρέχαμε με τον πεθερό μου αυτές τις μέρες και η τελική διάγνωση είναι καρκίνος στον εγκέφαλο και πρέπει να φύγει άμεσα στα Γιάννενα για χειρουργείο και θα πάει μαζί του ο άντρας μου. Στείλτε τη θετική σας ενέργεια και κουράγιο γιατί νιώθω ότι δεν έχω άλλο.......

Λυπάμαι πολύ για τα νέα σου... Υπομονή και περαστικά . Εσύ,να σκέφτεσαι το μπεμπακι σου για να παίρνεις κουράγιο.Να πάνε όλα καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια εμένα δε μαδανε τα μαλλιά μου αλλά με όλα αυτά τα πρόβληματα υγείας που έχουν βρει την οικογένεια μου,το πιθανότερο είναι να ξεκινήσουν να μου πέφτουν τα μαλλιά.....τρέχαμε με τον πεθερό μου αυτές τις μέρες και η τελική διάγνωση είναι καρκίνος στον εγκέφαλο και πρέπει να φύγει άμεσα στα Γιάννενα για χειρουργείο και θα πάει μαζί του ο άντρας μου. Στείλτε τη θετική σας ενέργεια και κουράγιο γιατί νιώθω ότι δεν έχω άλλο.......

Λυπάμαι κορίτσι μου...σε νοιώθω είναι δύσκολες καταστάσεις...εμείς είχαμε τον αδερφό του άντρα μου νέο άνθρωπο πολλά χρόνια έτσι...ξέρω πόσο δύσκολο είναι...εύχομαι να πάνε όλα καλά...κοίτα όμως να είσαι ήρεμη όσο γίνετε για το μπεμπακι σου...σου στέλνουμε αγάπη και θετική ενεργεια@!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marilou7 said:

Ναι, βλέποντας και κάνοντας...κι εγώ δεν παίρνω άλλα, όταν γεννηθεί με το καλό θα κρίνω αν χρειάζομαι και τι...Τώρα μου έμειναν μπουκάλια, πιπίλες, αφρολουτρα-κρεμες και ότι θα χρειαστώ εγώ για το μαιευτήριο. (αν έχετε πάρει νυχτικά θηλασμού από κάποιο site πείτε εντυπώσεις). Μέχρι τα Χριστούγεννα θελω να τα έχω σε ετοιμότητα...

Κ εμενα τα ιδια μου εμειναν πανω κατω..για μενα δεν εχω παρει τπτ ουτε σουτιεν, ουτε νυχτικο θηλασμου.

3 hours ago, SpiridoulaK said:

Κορίτσια εμένα δε μαδανε τα μαλλιά μου αλλά με όλα αυτά τα πρόβληματα υγείας που έχουν βρει την οικογένεια μου,το πιθανότερο είναι να ξεκινήσουν να μου πέφτουν τα μαλλιά.....τρέχαμε με τον πεθερό μου αυτές τις μέρες και η τελική διάγνωση είναι καρκίνος στον εγκέφαλο και πρέπει να φύγει άμεσα στα Γιάννενα για χειρουργείο και θα πάει μαζί του ο άντρας μου. Στείλτε τη θετική σας ενέργεια και κουράγιο γιατί νιώθω ότι δεν έχω άλλο.......

Πω πω κοριτσι μου, δυσκολο πραγμα! Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οτι καλυτερο! Ο ανθρωπος να γινει καλα κ να το ξεπερασει ευχομαι! Χρειαζεται τωρα πολλη υπομονη κ κουραγιο..κρατα γερα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, N.Angel είπε:

Κ εμενα τα ιδια μου εμειναν πανω κατω..για μενα δεν εχω παρει τπτ ουτε σουτιεν, ουτε νυχτικο θηλασμου.

Πω πω κοριτσι μου, δυσκολο πραγμα! Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οτι καλυτερο! Ο ανθρωπος να γινει καλα κ να το ξεπερασει ευχομαι! Χρειαζεται τωρα πολλη υπομονη κ κουραγιο..κρατα γερα!

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα γλυκά λόγια. Είναι βάλσαμο αυτή τη στιγμή για μένα. Δεν ξέρω με τι να πρωτοασχοληθώ. Πραγματικά από μέσα Νοεμβρίου έχουν πάει όλα στραβά από θέματα υγείας. Πραγματικά εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί κανένας άνθρωπος πια και να τελειώνουν όλα να ησυχάσουμε. Είμαι μες την θλίψη. Δεν μπορώ να χαρώ λίγο. Έλεγα αμάν να τελειώσουν οι εμετοί και η δουλειά και να μπούμε στο νέο σπίτι μας να ηρεμήσουμε και έχουν έρθει πολλά τούμπα. Υπομονή και θα βαστάμε γερά!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια εμένα δε μαδανε τα μαλλιά μου αλλά με όλα αυτά τα πρόβληματα υγείας που έχουν βρει την οικογένεια μου,το πιθανότερο είναι να ξεκινήσουν να μου πέφτουν τα μαλλιά.....τρέχαμε με τον πεθερό μου αυτές τις μέρες και η τελική διάγνωση είναι καρκίνος στον εγκέφαλο και πρέπει να φύγει άμεσα στα Γιάννενα για χειρουργείο και θα πάει μαζί του ο άντρας μου. Στείλτε τη θετική σας ενέργεια και κουράγιο γιατί νιώθω ότι δεν έχω άλλο.......

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά! Υπομονή και κουράγιο να έχετε! Εσύ να προσέχεις τον εαυτό σου για να είναι καλά και το μπεμπακι σας! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τα γλυκά λόγια. Είναι βάλσαμο αυτή τη στιγμή για μένα. Δεν ξέρω με τι να πρωτοασχοληθώ. Πραγματικά από μέσα Νοεμβρίου έχουν πάει όλα στραβά από θέματα υγείας. Πραγματικά εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί κανένας άνθρωπος πια και να τελειώνουν όλα να ησυχάσουμε. Είμαι μες την θλίψη. Δεν μπορώ να χαρώ λίγο. Έλεγα αμάν να τελειώσουν οι εμετοί και η δουλειά και να μπούμε στο νέο σπίτι μας να ηρεμήσουμε και έχουν έρθει πολλά τούμπα. Υπομονή και θα βαστάμε γερά!!!! 

Ευχομαι να πάνε όλα καλα!!!λυπαμαι πολύ γιαυτο που περνάς κοιτα να είσαι ήρεμη για το μωράκι σου κ ν μην στεναχωριέσαι!!!Κουραγιο κ δύναμη ευχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Ναι, βλέποντας και κάνοντας...κι εγώ δεν παίρνω άλλα, όταν γεννηθεί με το καλό θα κρίνω αν χρειάζομαι και τι...Τώρα μου έμειναν μπουκάλια, πιπίλες, αφρολουτρα-κρεμες και ότι θα χρειαστώ εγώ για το μαιευτήριο. (αν έχετε πάρει νυχτικά θηλασμού από κάποιο site πείτε εντυπώσεις). Μέχρι τα Χριστούγεννα θελω να τα έχω σε ετοιμότητα...

Εγώ νυχτικο και ρόμπα πήρα από το moromou.gr έχει πολύ καλή τιμή για το σετ. Και πιστεύω θα βολέψει για τη χρήση που το θέλουμε. Επίσης έχω πάρει άλλο ένα νυχτικο από prenatal. Νομίζω πως είμαι οκ δε θα πάρω άλλο. Γιατί δεν πρόκειται να τα ξανά φορέσω μετά..

Τώρα θέλω να δω για Σερβιέτες λοχειας κι εσωρουχα μιας χρήσης. Δεν έχω ιδέα που θα τα βρω και τι να πάρω. Σουτιέν θηλασμού δεν παίρνω ακόμα, να δω πόσο θα μεγαλώσει το στήθος μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες οι κινήσεις του μωρού είναι πολύ έντονες... δεν με κλωτσαει πάρα πιέζει, τεντωνεται, τρανταζεται, μετακινει χέρια πόδια μαζί προς αντιθετες κατευθύνσεις και δεν ξέρω γω τι άλλο! Δε με πονάει αλλά θα έλεγα ότι είναι ενοχλητικές γιατί μερικές φορές νιώθω σαν να με σφίγγει κάτι δυνατά μέσα μου όποτε κινείται.. αφού σχεδόν πάντα στις εντονες κινησεις θα αναστεναξω απο τη δυσφορία! Δε λεω, μ αρέσει που την νιώθω, αλλα αισθάνομαι οτι θα σκιστεί το δερμα μου!!

νιωθετε κι εσείς έτσι???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Τις τελευταίες μέρες οι κινήσεις του μωρού είναι πολύ έντονες... δεν με κλωτσαει πάρα πιέζει, τεντωνεται, τρανταζεται, μετακινει χέρια πόδια μαζί προς αντιθετες κατευθύνσεις και δεν ξέρω γω τι άλλο! Δε με πονάει αλλά θα έλεγα ότι είναι ενοχλητικές γιατί μερικές φορές νιώθω σαν να με σφίγγει κάτι δυνατά μέσα μου όποτε κινείται.. αφού σχεδόν πάντα στις εντονες κινησεις θα αναστεναξω απο τη δυσφορία! Δε λεω, μ αρέσει που την νιώθω, αλλα αισθάνομαι οτι θα σκιστεί το δερμα μου!!

νιωθετε κι εσείς έτσι???

Ναι!!!!ειδικά αν κάθομαι στο πλάι κάνει εξογκώματα η κοιλιά μου! Κ μερικές φορές είναι ενοχλητικό γιατί τεντωμένα όπως λες το δέρμα και νοιώθω ότι θα σκιστεί! Ωραία αίσθηση γενικά τη λατρεύω αλλά μερικές φορές κ μένα μ ενοχλεί λογικό είναι νομίζω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Ναι!!!!ειδικά αν κάθομαι στο πλάι κάνει εξογκώματα η κοιλιά μου! Κ μερικές φορές είναι ενοχλητικό γιατί τεντωμένα όπως λες το δέρμα και νοιώθω ότι θα σκιστεί! Ωραία αίσθηση γενικά τη λατρεύω αλλά μερικές φορές κ μένα μ ενοχλεί λογικό είναι νομίζω!

Νιώθεις το μωρό να κινείται ή να σε πιέζει πολύ χαμηλά στη μήτρα?? Εγώ το νιώθω παντού αλλά κι εκεί χαμηλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Νιώθεις το μωρό να κινείται ή να σε πιέζει πολύ χαμηλά στη μήτρα?? Εγώ το νιώθω παντού αλλά κι εκεί χαμηλά!

Καλημέρα κορίτσια μου. Μια από τα ίδια.....ειδικά όταν μου κάνει απότομες κινήσεις όταν είναι πολύ χαμηλά είναι ανατριχιαστικό. Και νομίζω ότι θα κατουρηθώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amalia! said:

Τις τελευταίες μέρες οι κινήσεις του μωρού είναι πολύ έντονες... δεν με κλωτσαει πάρα πιέζει, τεντωνεται, τρανταζεται, μετακινει χέρια πόδια μαζί προς αντιθετες κατευθύνσεις και δεν ξέρω γω τι άλλο! Δε με πονάει αλλά θα έλεγα ότι είναι ενοχλητικές γιατί μερικές φορές νιώθω σαν να με σφίγγει κάτι δυνατά μέσα μου όποτε κινείται.. αφού σχεδόν πάντα στις εντονες κινησεις θα αναστεναξω απο τη δυσφορία! Δε λεω, μ αρέσει που την νιώθω, αλλα αισθάνομαι οτι θα σκιστεί το δερμα μου!!

νιωθετε κι εσείς έτσι???

Καλημερα!! Ναι πλεον οσο θα μεγαλωνουν ετσι θα ειναι…εγω εκει που καθομαι κανω ξαφνικα ενα αχ! Γιατι δεν το περιμενω κ ειναι περιεγη αισθηση οπως λες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια κ εγω μια από τα ίδια νιώθω.Οι κινήσεις είναι πιο ξεκάθαρες σαν κάτι να γλιστράει εσωτερικά από την κοιλιά μ κ οι κλωτσιές δυνατές σε σημείο ενοχλητικό αφού χτες το βράδυ τρόμαξε ο άντρας μ γιατί πονεσα χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Νιώθεις το μωρό να κινείται ή να σε πιέζει πολύ χαμηλά στη μήτρα?? Εγώ το νιώθω παντού αλλά κι εκεί χαμηλά!

Ναι ναι και χαμηλα,αφού εκεί που πάω τουαλέτα και γυρνάω μετά από 5 λεπτά νοιώθω ότι με κλωτσάει πάλι κάπου εκεί χαμηλά και νομιζω θα κατουρηθω πάλι!μεγαλώνουν τα μικρακια σε λίγο καιρό δε θα έχουν τόσο χώρο να κινούνται..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...