Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

@Penny__ Nα σας ζήσει το μωρό σας! Πλεον μπορείς να ανασάνεις..ευτυχώς θα αποτελεί μια κακια ανάμνηση ολο αυτο. Γνωρίζω τι αγωνία τράβηξες...

 

Κορίτσια εγω χάθηκα. Με 3 μωρά μεσα στο σπίτι είναι άθλος ολο αυτο!Οταν βλέπω βέβαια την μπεμπούλα μου που ήρθε και έφερε τα πανω κατω τα ξεχνάω ολα!

Ερωτήσεις:

1.Οσες θηλάζουν αποκλειστικά ποιο χρώμα εχουν τα κακακια;;

2. Τα λοχεια ποτε τελειώνουν και δεν ξανάρχοντε;;; εχει ποσο καιρο μια σταματανε μια ξεκινάνε. Ποτε θα τελειωσουν μια και καλη;;;;; θελω ακομα βεβαια πανω απο εβδομάδα για να 40ντησω...

 

Καλησπέρα κορίτσι μου .

Εγώ που θηλάζω αποκλειστικά τα κακά της είναι πορτοκαλί με κομματάκια τύπου διαρροια.Έτσι πρέπει να είναι μου είπε η παιδίατρος.

Εγώ σαραντιζω αύριο Παρασκευή. Μου είχε πει ο γυναικολόγος μου ότι το αίμα θα φεύγει και θα έρχεται και όσο περνούν οι μέρες θα γίνεται καφετί και έπειτα κίτρινο όπως κι έγινε. Τώρα δεν έχω σχεδόν καθόλου.

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

σε μας είναι πορτοκαλοκιτρινα.. έτσι νομίζω πρέπει να είναι.. εσάς?? πως τα πας γενικά με το μπεμπακι? κοιμάται μαζο σου? θέλει αγκαλιές??

Κι εμένα το ίδιο με τα λοχεια.. ελπίζω να σταματήσουν σύντομα γιατί βαρέθηκα!

κορίτσια εμένα δύο μέρες με θέλει δίπλα της για να κοιμάται.. ιδανικά θέλει να κοιμάται με το στήθος στο στόμα! για να ξεκουράζομαι κι εγώ την αφήνω..

Έτσι κάνει και η δικιά μου. Κοιμάται μόνο με το στήθος στο στόμα. Τα νανουριζει αυτό. 

Λοιπόν οι πάνες νούμερο 2 Pampers είναι από 4-8 κιλά. Μου είπε η παιδίατρος να πάρω αυτές για να είναι άνετη η μπέμπα και κύριο και σημαντικότερο για να καλύψει τον αφαλό της 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε κορίτσια κάνουν τα δικά σας μωράκια βραχνες φωνούλες στον ύπνο τους?? Η δικιά μου με έχει τρελάνει απόψε στα βογγιτα με βραχνή φωνή. αφού ανησύχησα ότι κάτι έχει γιατί μου το έκανε και ξύπνια που ήταν. τελικά έκλαψε και η φωνή της ειναι εντάξει... τώρα κοιμάται ήσυχη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Amalia! είπε:

βρε κορίτσια κάνουν τα δικά σας μωράκια βραχνες φωνούλες στον ύπνο τους?? Η δικιά μου με έχει τρελάνει απόψε στα βογγιτα με βραχνή φωνή. αφού ανησύχησα ότι κάτι έχει γιατί μου το έκανε και ξύπνια που ήταν. τελικά έκλαψε και η φωνή της ειναι εντάξει... τώρα κοιμάται ήσυχη..

Καλημέραααα!!! Ναι ναι και η δικιά μου. Είναι φυσιολογικό λένε οι παιδίατροι. Η δική μου βλέπει και όνειρα και φωνάζει χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλημέραααα!!! Ναι ναι και η δικιά μου. Είναι φυσιολογικό λένε οι παιδίατροι. Η δική μου βλέπει και όνειρα και φωνάζει χαχαχαχα

ναι και η δικιά μου βλέπει όνειρα και αρχίζει τα αναφιλητα!!! αλλά αυτό με τη βραχνή φωνή που κάνει, συνέχεια θα με τρομάζει! Συνηθως το έκανε στο λικνο της, αλλα οταν κοιμόμουν μαζί της ήταν ήρεμη. εκτός από σήμερα! κάθε μετά κάτι καινούργιο μου κάνει αυτό το παιδι!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

ναι και η δικιά μου βλέπει όνειρα και αρχίζει τα αναφιλητα!!! αλλά αυτό με τη βραχνή φωνή που κάνει, συνέχεια θα με τρομάζει! Συνηθως το έκανε στο λικνο της, αλλα οταν κοιμόμουν μαζί της ήταν ήρεμη. εκτός από σήμερα! κάθε μετά κάτι καινούργιο μου κάνει αυτό το παιδι!

Βρε είναι φυσιολογικό να κάνουν ήχους ειδικά τα νεογέννητα.. εγώ διαβάζω την ανάπτυξη του μωρού ανά μήνα σε μια σελίδα στο ίντερνετ. Έχει πολύ ενδιαφέρον 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Βρε είναι φυσιολογικό να κάνουν ήχους ειδικά τα νεογέννητα.. εγώ διαβάζω την ανάπτυξη του μωρού ανά μήνα σε μια σελίδα στο ίντερνετ. Έχει πολύ ενδιαφέρον 

σε ποια σελίδα?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

σε μας είναι πορτοκαλοκιτρινα.. έτσι νομίζω πρέπει να είναι.. εσάς?? πως τα πας γενικά με το μπεμπακι? κοιμάται μαζο σου? θέλει αγκαλιές??

Κι εμένα το ίδιο με τα λοχεια.. ελπίζω να σταματήσουν σύντομα γιατί βαρέθηκα!

κορίτσια εμένα δύο μέρες με θέλει δίπλα της για να κοιμάται.. ιδανικά θέλει να κοιμάται με το στήθος στο στόμα! για να ξεκουράζομαι κι εγώ την αφήνω..

Καλημέρα κοριτσια και εμας πορτοκαλοκιτρινα είναι…Αυτό που λες με τα βογκητά το κάνει κ μένα και γενικά βγάζει διάφορους ήχους κ αναφιλητά κ απορώ τι μπορεί ν βλεπει.Και μένα χτες το βράδυ δεν ηρεμούσε στο λίκνο τελικά κοιμηθήκαμε πλάι πλάι με το στήθος στο στόμα γιατί κ εγω δεν αντεχα ήθελα να κοιμηθώ.Όσο για τα λοχεία κ μένα πάνε κ έρχονται άλλοτε δεν έχω τιποτα κ άλλο μικρές ποσότητες,αλλά έχουμε ακόμα μερες για να 40ντισουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 8:36 ΜΜ, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε... Να σας ζήσουν τα μπεμπακια σας.... 

Εμείς γεννήσαμε σχεδόν πριν 1 μήνα 38+4 έναν μπέμπαρο 3600 κιλά...

Μία ώρα πριν φύγουμε από το μαιευτήριο με ενημερώνουν ότι θα κρατήσουν το μωρό γτ βρέθηκε αιμοραγια 2ου βαθμού στο κεφαλάκι του... 

Εγώ μέσα στη μαύρη κατάθλιψη να γυρίσω σπίτι χωρίς το μωρό και να μην ξέρω το με περιμένει με αυτό το εύρημα κ ένα σωρό γιατί να συμβεί αυτό σε ένα τελειομηνο μωρό σα το δικό μου. 

Κορίτσια κράτησαν ο μωρό 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο... Το μουρλαναν στις εξετάσεις αίματος υπέρηχοι μέχρι κ μαγνητική εγκεφάλου του έκαναν.. 

Εγώ εν το μεταξύ στα πρόθυρα της κατάθλιψης κάθε μέρα μέσα στα κλάματα 

Τελικά πήραμε τα αποτελέσματα της μαγνητικής και το μωρό δεν έχει απολύτως τίποτα... Δεν υπήρξε ποτέ αιμοραγια στο κεφαλι του... 

Απλά ο ακτινολόγος είδε μια σκιά κ του φάνηκε ότι ήταν αιμοραγια... Απλά ήταν μια συγκέντρωση αγγείων άνευ σημασίας... Κορίτσια έφυγε ένα πολύ μεγάλο βάρος ξαναγεννηθηκα 

Το μωρό τζάμπα το κράτησαν 23 μέρες μέσα 

Τέλος καλό όλα καλά. 

Ο μπεμπης κοντεύει 1 μήνα τρώει 150 με 160 μλ κάθε 2 με 3 ώρες και κοντεύει τα 4700 κιλά... 

Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και του το δίνω με μπιμπερό...  Αυτό γιατί 23 μέρες μέσα στο μαιευτήριο έμαθε το μωρό να πίνει στο μπιμπερό και δε πιάνει τη θήλη με τίποτα... Επίσης του δίνω και ξένο το almiron. Γιατί είνσι πολύ φαγανος και δε φτάνει το δικό μου.. 

Δόξα τω Θεό όλα καλά κορίτσια 

 

 

Πέννυ μου, πολύ λυπήθηκα με την περιπέτεια σου... Στεναχώρια χωρίς λόγο.Σημασία , βέβαια έχει μόνο ότι είναι καλά οπότε περασμένα ξεχασμένα!!Να χαίρεσαι το παιδάκι σου, να 'ναι γερό και δυνατό! Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου 3995 η μπέμπα και 53 Πόντους. Μεσολάβησαν δύο εβδομάδες περίπου από τη τελευταία επίσκεψη που ήταν 3260 και 49.5 πόντους. Μια χαρά τα πάμε!!!

μπράβο σας, πολύ μεγάλη έγινε! εμείς θα ζυγιστουμε την Κυριακή! το γαλατακι της μαμάς είναι σούπερ !

5 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια και εμας πορτοκαλοκιτρινα είναι…Αυτό που λες με τα βογκητά το κάνει κ μένα και γενικά βγάζει διάφορους ήχους κ αναφιλητά κ απορώ τι μπορεί ν βλεπει.Και μένα χτες το βράδυ δεν ηρεμούσε στο λίκνο τελικά κοιμηθήκαμε πλάι πλάι με το στήθος στο στόμα γιατί κ εγω δεν αντεχα ήθελα να κοιμηθώ.Όσο για τα λοχεία κ μένα πάνε κ έρχονται άλλοτε δεν έχω τιποτα κ άλλο μικρές ποσότητες,αλλά έχουμε ακόμα μερες για να 40ντισουμε.

μια από τα ίδια! το στήθος στο στόμα για να κοιμηθεί! τελικά όλα τα μωράκια τις ίδιες ανησυχίες έχουν! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

μπράβο σας, πολύ μεγάλη έγινε! εμείς θα ζυγιστουμε την Κυριακή! το γαλατακι της μαμάς είναι σούπερ !

μια από τα ίδια! το στήθος στο στόμα για να κοιμηθεί! τελικά όλα τα μωράκια τις ίδιες ανησυχίες έχουν! 

Γεννήθηκε σχετικά μικρό μωρό. 2610 οπότε μέσα σε 40 μέρες (σήμερα σαραντισαμε) πήρε τόσο πολύ. Σούπερ!!! Εσένα πόσο γεννήθηκε η Μπουμπου;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Γεννήθηκε σχετικά μικρό μωρό. 2610 οπότε μέσα σε 40 μέρες (σήμερα σαραντισαμε) πήρε τόσο πολύ. Σούπερ!!! Εσένα πόσο γεννήθηκε η Μπουμπου;;

Εμένα γεννήθηκε 3300.. Α είναι σούπερ το βάρος της, μπράβο! Μεγάλωσε πάρα πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Εμένα γεννήθηκε 3300.. Α είναι σούπερ το βάρος της, μπράβο! Μεγάλωσε πάρα πολύ!!!

Αααα κοριτσάρα γεννήσες. Ο γιατρός μου υπολόγιζε τουλάχιστον 3 κιλά. Έπεσε έξω. Πάντως δεν υπήρχε θέμα με την τροφοδότηση μέσω του λώρου. Ήταν σαν γατάκι..... Είχα πάθει σοκ. Δεν είχα ξαναδεί νεογέννητο. Το δικό μου ήταν το πρώτο και μου φάνηκε τόσο μικρό ποπο. Οπότε τα πρόωρα μωράκια θα είναι ακόμη πιο μικροσκοπικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Αααα κοριτσάρα γεννήσες. Ο γιατρός μου υπολόγιζε τουλάχιστον 3 κιλά. Έπεσε έξω. Πάντως δεν υπήρχε θέμα με την τροφοδότηση μέσω του λώρου. Ήταν σαν γατάκι..... Είχα πάθει σοκ. Δεν είχα ξαναδεί νεογέννητο. Το δικό μου ήταν το πρώτο και μου φάνηκε τόσο μικρό ποπο. Οπότε τα πρόωρα μωράκια θα είναι ακόμη πιο μικροσκοπικά 

που να βλέπατε τη δικιά μου κορίτσια,1945 γραμμάρια και 43 πόντους,μια σταλιά φοβόμουν να την πιάσω...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jiji είπε:

που να βλέπατε τη δικιά μου κορίτσια,1945 γραμμάρια και 43 πόντους,μια σταλιά φοβόμουν να την πιάσω...

Ποπό όντως θα ήταν μια σταλιά. Σημασία έχει ότι τώρα παίρνει μια χαρά βάρος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...