Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσαρες τι κάνετε όταν το μωρό σας θέλει μονίμως αγκαλιά και δε δέχεται να καθίσει λεπτό μόνο του;;

Υπομονή!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό.Ειναι τυχερά κι έχουν την μανούλα τους διαθέσιμη!;

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Υπομονή!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό.Ειναι τυχερά κι έχουν την μανούλα τους διαθέσιμη!;

Μωρέ ναι είναι φυσιολογικό αλλά μέχρι ενός σημείου. Είμαι σε φάση δε μπορώ να πάω τουαλέτα ξεκινάει τη γκρίνια μετά από μερικά λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Μωρέ ναι είναι φυσιολογικό αλλά μέχρι ενός σημείου. Είμαι σε φάση δε μπορώ να πάω τουαλέτα ξεκινάει τη γκρίνια μετά από μερικά λεπτά...

γιατί δε χρησιμοποιείς μαρσιπο? κι εμείς τα ίδια έχουμε...όσο είναι ο σύζυγος σπίτι προλαβαίνω να άπω τουαλέτα αλλιώς κάνω υπομονή χαχχαχα τι βράδυ είναι το πρόβλημα με τον ύπνο που δεν μπορώ να κοιμηθώ...

γενικά πως κοιμούνται τα μωρά σας το βράδυ? εμένα και ενδιάμεσα στα γεύματα που κοιμάται κουνιεται και τονίζεται όλη την ώρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ έχω συνέχεια το νου μου....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Jiji είπε:

γιατί δε χρησιμοποιείς μαρσιπο? κι εμείς τα ίδια έχουμε...όσο είναι ο σύζυγος σπίτι προλαβαίνω να άπω τουαλέτα αλλιώς κάνω υπομονή χαχχαχα τι βράδυ είναι το πρόβλημα με τον ύπνο που δεν μπορώ να κοιμηθώ...

γενικά πως κοιμούνται τα μωρά σας το βράδυ? εμένα και ενδιάμεσα στα γεύματα που κοιμάται κουνιεται και τονίζεται όλη την ώρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ έχω συνέχεια το νου μου....

Μια από τα ίδια..Εν τω μεταξύ,δεν ξέρω εσείς βρε κορίτσια αλλά δεν μπορώ με τίποτα να τους κάνω πλύσεις με ορο στην μυτούλα τους...Κι όταν ακούω καμιά φορά να έχουν μυξουλες μου ραγίζει η καρδιά.Εσεις,τους το κάνετε συχνά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Μωρέ ναι είναι φυσιολογικό αλλά μέχρι ενός σημείου. Είμαι σε φάση δε μπορώ να πάω τουαλέτα ξεκινάει τη γκρίνια μετά από μερικά λεπτά...

κι εμένα το κάνει, αλλά όταν κοιμάται καταφέρνω να της ξεφεύγω..και 

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

γιατί δε χρησιμοποιείς μαρσιπο? κι εμείς τα ίδια έχουμε...όσο είναι ο σύζυγος σπίτι προλαβαίνω να άπω τουαλέτα αλλιώς κάνω υπομονή χαχχαχα τι βράδυ είναι το πρόβλημα με τον ύπνο που δεν μπορώ να κοιμηθώ...

γενικά πως κοιμούνται τα μωρά σας το βράδυ? εμένα και ενδιάμεσα στα γεύματα που κοιμάται κουνιεται και τονίζεται όλη την ώρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ έχω συνέχεια το νου μου....

κι εμένα τινάζει τα χέρια της και ξυπνάει, γι αυτο της τα κρατάω μέχρι να ηρεμήσει.. έχω λίκνο και την έχω δίπλα μου αμ δε κοιμόμαστε μαζί..

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Μια από τα ίδια..Εν τω μεταξύ,δεν ξέρω εσείς βρε κορίτσια αλλά δεν μπορώ με τίποτα να τους κάνω πλύσεις με ορο στην μυτούλα τους...Κι όταν ακούω καμιά φορά να έχουν μυξουλες μου ραγίζει η καρδιά.Εσεις,τους το κάνετε συχνά;

εγώ δεν έχει χρειαστεί να κάνω ακόμα.. Είναι καθαρή η μυτουλα της ευτυχώς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Jiji είπε:

γιατί δε χρησιμοποιείς μαρσιπο? κι εμείς τα ίδια έχουμε...όσο είναι ο σύζυγος σπίτι προλαβαίνω να άπω τουαλέτα αλλιώς κάνω υπομονή χαχχαχα τι βράδυ είναι το πρόβλημα με τον ύπνο που δεν μπορώ να κοιμηθώ...

γενικά πως κοιμούνται τα μωρά σας το βράδυ? εμένα και ενδιάμεσα στα γεύματα που κοιμάται κουνιεται και τονίζεται όλη την ώρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ έχω συνέχεια το νου μου....

Τα βραδια άλλοτε θα κοιμηθεί κατευθείαν μετά το τάισμα στο λίκνο της κ άλλοτε δν θ ηρεμεί όποτε την παίρνω στο κρεβάτι για να μπορέσω να κοιμηθώ κ εγω.

10 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Μια από τα ίδια..Εν τω μεταξύ,δεν ξέρω εσείς βρε κορίτσια αλλά δεν μπορώ με τίποτα να τους κάνω πλύσεις με ορο στην μυτούλα τους...Κι όταν ακούω καμιά φορά να έχουν μυξουλες μου ραγίζει η καρδιά.Εσεις,τους το κάνετε συχνά;

Δεν έχει χρειαστεί ν κάνω είναι καθαρή η μυτούλα της 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

κι εμένα το κάνει, αλλά όταν κοιμάται καταφέρνω να της ξεφεύγω..και 

κι εμένα τινάζει τα χέρια της και ξυπνάει, γι αυτο της τα κρατάω μέχρι να ηρεμήσει.. έχω λίκνο και την έχω δίπλα μου αμ δε κοιμόμαστε μαζί..

εγώ δεν έχει χρειαστεί να κάνω ακόμα.. Είναι καθαρή η μυτουλα της ευτυχώς. 

Τα μωρά ρουθούνιζουν και δεν υποφέρουν. Είναι φυσιολογικό κι αυτό. Εγώ της βάζω φυσιολογικό ορό και όλα καλά 

12 ώρες πρίν, Jiji είπε:

γιατί δε χρησιμοποιείς μαρσιπο? κι εμείς τα ίδια έχουμε...όσο είναι ο σύζυγος σπίτι προλαβαίνω να άπω τουαλέτα αλλιώς κάνω υπομονή χαχχαχα τι βράδυ είναι το πρόβλημα με τον ύπνο που δεν μπορώ να κοιμηθώ...

γενικά πως κοιμούνται τα μωρά σας το βράδυ? εμένα και ενδιάμεσα στα γεύματα που κοιμάται κουνιεται και τονίζεται όλη την ώρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ έχω συνέχεια το νου μου....

Όλα με το μάρσιπο τα κάνουμε σχεδόν αλλά εντάξει δε βολεύει μες το σπίτι τόσο πολύ η αλήθεια είναι και ούτε στη μπέμπα αρέσει. Βόλτα πάμε με το μάρσιπο γτ κάνω γρήγορο περπάτημα και βολεύει στη προκειμένη.

Και η μπέμπα τινάζεται. Θα το κάνουν μέχρι 3 μηνών λέει η παιδίατρος 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Τα μωρά ρουθούνιζουν και δεν υποφέρουν. Είναι φυσιολογικό κι αυτό. Εγώ της βάζω φυσιολογικό ορό και όλα καλά 

Όλα με το μάρσιπο τα κάνουμε σχεδόν αλλά εντάξει δε βολεύει μες το σπίτι τόσο πολύ η αλήθεια είναι και ούτε στη μπέμπα αρέσει. Βόλτα πάμε με το μάρσιπο γτ κάνω γρήγορο περπάτημα και βολεύει στη προκειμένη.

Και η μπέμπα τινάζεται. Θα το κάνουν μέχρι 3 μηνών λέει η παιδίατρος 

επιτρέπεται το μαρσιπο αππ τόσο μωρό? δεν έχω ρωτήσει ακόμα την παιδίατρο. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, SpiridoulaK said:

Κορίτσαρες τι κάνετε όταν το μωρό σας θέλει μονίμως αγκαλιά και δε δέχεται να καθίσει λεπτό μόνο του;;

Εγω σκεφτομαι τον μαρσιπο γιατι δεν μ αφηνει να κανω ρουπι! Δυσκολα θα κοιμηθει αν δεν τον εχω αγκαλια και οπως διαβασα κ απο πολλα κοριτσια με τον στηθος στο στομα! 

@Penny__ μου  ποσο δυσκολα θα περασες δεν μπορω να φανταστω! Ευτυχως ομως ολα ειναι καλα!! 

18 hours ago, Jiji said:

γιατί δε χρησιμοποιείς μαρσιπο? κι εμείς τα ίδια έχουμε...όσο είναι ο σύζυγος σπίτι προλαβαίνω να άπω τουαλέτα αλλιώς κάνω υπομονή χαχχαχα τι βράδυ είναι το πρόβλημα με τον ύπνο που δεν μπορώ να κοιμηθώ...

γενικά πως κοιμούνται τα μωρά σας το βράδυ? εμένα και ενδιάμεσα στα γεύματα που κοιμάται κουνιεται και τονίζεται όλη την ώρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ έχω συνέχεια το νου μου....

Εγω αν κ ντρεπομαι θα σας το πω κοριτσια, για να παω τουαλετα παω αγκαλια με το μωρο γιατι πλανταζει! Αν ειναι ο αντρας μου τοτε το κραταει! Τα βραδια ευτυχως κοιμαται σαν πουλακι διπλα μου και ετσι κοιμαμαι κ εγω κ ξυπναει μια φορα για να θηλασει και να αλλαξουμε πανα! 

 

18 hours ago, Marla@ said:

Μια από τα ίδια..Εν τω μεταξύ,δεν ξέρω εσείς βρε κορίτσια αλλά δεν μπορώ με τίποτα να τους κάνω πλύσεις με ορο στην μυτούλα τους...Κι όταν ακούω καμιά φορά να έχουν μυξουλες μου ραγίζει η καρδιά.Εσεις,τους το κάνετε συχνά;

Εμενα τον ακουω να ρουθουνιζει συνεχεια σχεδον ειδικα σε καποιες στασεις. Του κανω καθε μερα με συριγγα λεπτη, ευτυχως καθεται κ δεν κλαιει οποτε μου ειναι ευκολο. Κ παλι ομως ρουθουνιζει κ σκεφτομαι μηπως εχει στραβο διαφραγμα.

 

6 hours ago, SpiridoulaK said:

Τα μωρά ρουθούνιζουν και δεν υποφέρουν. Είναι φυσιολογικό κι αυτό. Εγώ της βάζω φυσιολογικό ορό και όλα καλά 

Όλα με το μάρσιπο τα κάνουμε σχεδόν αλλά εντάξει δε βολεύει μες το σπίτι τόσο πολύ η αλήθεια είναι και ούτε στη μπέμπα αρέσει. Βόλτα πάμε με το μάρσιπο γτ κάνω γρήγορο περπάτημα και βολεύει στη προκειμένη.

Και η μπέμπα τινάζεται. Θα το κάνουν μέχρι 3 μηνών λέει η παιδίατρος 

Ναι το τιναγμα κ εμενα το ιδιο μου ειπε η γιατρος, αλλα εμενα απο τοτε που κοιμαται μαζι μου κ μ ακουμπαει δεν τιναζεται τοσο, εως καθολου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , N.Angel είπε:

Εγω σκεφτομαι τον μαρσιπο γιατι δεν μ αφηνει να κανω ρουπι! Δυσκολα θα κοιμηθει αν δεν τον εχω αγκαλια και οπως διαβασα κ απο πολλα κοριτσια με τον στηθος στο στομα! 

@Penny__ μου  ποσο δυσκολα θα περασες δεν μπορω να φανταστω! Ευτυχως ομως ολα ειναι καλα!! 

Εγω αν κ ντρεπομαι θα σας το πω κοριτσια, για να παω τουαλετα παω αγκαλια με το μωρο γιατι πλανταζει! Αν ειναι ο αντρας μου τοτε το κραταει! Τα βραδια ευτυχως κοιμαται σαν πουλακι διπλα μου και ετσι κοιμαμαι κ εγω κ ξυπναει μια φορα για να θηλασει και να αλλαξουμε πανα! 

 

Εμενα τον ακουω να ρουθουνιζει συνεχεια σχεδον ειδικα σε καποιες στασεις. Του κανω καθε μερα με συριγγα λεπτη, ευτυχως καθεται κ δεν κλαιει οποτε μου ειναι ευκολο. Κ παλι ομως ρουθουνιζει κ σκεφτομαι μηπως εχει στραβο διαφραγμα.

 

Ναι το τιναγμα κ εμενα το ιδιο μου ειπε η γιατρος, αλλα εμενα απο τοτε που κοιμαται μαζι μου κ μ ακουμπαει δεν τιναζεται τοσο, εως καθολου

Συμφωνώ με ότι έγραψες!! Εγώ μόνο τουαλέτα δε πάω μαζί της γτ δε το θεωρώ σωστό επειδή είναι νεογέννητο αλλά το έχω σκεφτεί μες την απελπισία μου ... Οπότε κορίτσια μου όλα τα μωράκια τα ίδια κάνουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια υπομονή... Μου τι κάνε κι εμένα αυτό την προηγούμενη εβδομάδα.. Ηθελε συνεχεια χερια και υπνο μαζι. Η λυση ειναι να τους μαθετε ξανα την κούνια τους.. έφαγα μια μέρα, την έβαζα στο λικνο, πετάγοταν στο λεπτό, την έπαιρνα στα χέρια, την κοιμιζα, την ξανά έβαζα και φτου κι απ την αρχή.. το κάναμε αυτό περίπου 7 φορές.. στο τέλος κουραστηκε κι εκατσε! Απο εκείνη την ημέρα κοιμάται στο λικνο της, ακόμα κι αν ξυπνήσει όταν την βάζω μέσα, ξανά κοιμάται, δεν κλαίει για χέρια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2023 at 5:10 ΜΜ, Amalia! είπε:

βρε κοπέλα μου τι περασατε;;; χαίρομαι πολύ που είναι καλά το μωράκι σου! Γιατι όμως εξαρχής είδε το μωρό ακτινολόγος; Ειδαν κάτι και του έβγαλαν ακτινογραφία; Αυτο δεν κατάλαβα πως φτάσατε εκεί αρχικά! Να σου ζήσει ο μπεμπης σου! Μεγαλωσε πολύ! Κατα τ άλλα πως πάει η νέα σας ζωή με τον μπέμπη; Ειναι ησυχος; 

Του κάναμε υπέρηχο όταν γεννήθηκε γιατί στην εγκυμοσυνη είχε μια μικρή διάταση στις κοιλιες του εγκεφάλου.. Το είχαμε ελέγξει με αμνιοπαρακεντηση και ήταν όλα καλά... 

Απλά τυπικά στο νοσοκομείο του κάνανε κ έναν υπέρηχο.. 

Ο διάολος όμως δεν με άφησε να ησυχάσω γιατί ο ακτινολόγος του φάνηκε ότι είχε αιμοραγια κ το κράτησαν 3 βδομάδες.. 

Τελικά τέλος καλό όλα καλά δεν έχει τπτ 

Είνσι πολύ καλό μωρό, κοιμάται πολύ τρώει κάθε 3 ώρες είνσι ήσυχος κ ευτυχώς δεν έχουμε κολικούς προς το παρόν 

Επίσης θέλει όλη την ώρα αγκαλιά, τον αφήνω στη κούνια κλαίει.. 

Οπότε τον παίρνω αγκαλιά στο κρεβάτι μου κ κοιμόμαστε μαζί Αχαχαχα 

Ο συζυγος κοιμάται στο καναπέ ο καημένος γτ φοβάται μήπως πλακώσει το μωρό μιας που τον έχω κάθε βράδυ μαζί μου Χαχαχ

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Penny__ είπε:

Του κάναμε υπέρηχο όταν γεννήθηκε γιατί στην εγκυμοσυνη είχε μια μικρή διάταση στις κοιλιες του εγκεφάλου.. Το είχαμε ελέγξει με αμνιοπαρακεντηση και ήταν όλα καλά... 

Απλά τυπικά στο νοσοκομείο του κάνανε κ έναν υπέρηχο.. 

Ο διάολος όμως δεν με άφησε να ησυχάσω γιατί ο ακτινολόγος του φάνηκε ότι είχε αιμοραγια κ το κράτησαν 3 βδομάδες.. 

Τελικά τέλος καλό όλα καλά δεν έχει τπτ 

Είνσι πολύ καλό μωρό, κοιμάται πολύ τρώει κάθε 3 ώρες είνσι ήσυχος κ ευτυχώς δεν έχουμε κολικούς προς το παρόν 

Επίσης θέλει όλη την ώρα αγκαλιά, τον αφήνω στη κούνια κλαίει.. 

Οπότε τον παίρνω αγκαλιά στο κρεβάτι μου κ κοιμόμαστε μαζί Αχαχαχα 

Ο συζυγος κοιμάται στο καναπέ ο καημένος γτ φοβάται μήπως πλακώσει το μωρό μιας που τον έχω κάθε βράδυ μαζί μου Χαχαχ

 

Πραγματικά δε μπορώ να πιστέψω τι ταλαιπωρία περάσατε χωρίς λόγο. Χαίρομαι που είναι όλα καλά!!!

Βλέπω σχεδόν όλα τα μωράκια στην ίδια φάση είναι αγκαλιάς...όλη μέρα αγκαλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Πραγματικά δε μπορώ να πιστέψω τι ταλαιπωρία περάσατε χωρίς λόγο. Χαίρομαι που είναι όλα καλά!!!

Βλέπω σχεδόν όλα τα μωράκια στην ίδια φάση είναι αγκαλιάς...όλη μέρα αγκαλιά!!!

Κορίτσια λογικό να θέλουν τα μωρά αγκαλιά αλλά γρήγορα πρέπει να τα μάθουμε να κοιμούνται στη κούνια τους γτ έτσι έκανα κ εγώ με τις κόρες μου τις κοιμιζα μαζί μου και αποφάσισαν να πάνε στο δικό τους δωμάτιο η μία φέτος στα 9 και η άλλη στα 10..

Κάτι άσχετο.   Ρε κορίτσια μου ήρθε περίοδος πφφφ είναι το αίμα κανονικό με πόνους περιόδου τα σχετικά... 

Αφού θηλάζω γτ να μου έρθει ξενέρωμα 

Και λοχία και περίοδος μαζί όλα έλεος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...