Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια λογικό να θέλουν τα μωρά αγκαλιά αλλά γρήγορα πρέπει να τα μάθουμε να κοιμούνται στη κούνια τους γτ έτσι έκανα κ εγώ με τις κόρες μου τις κοιμιζα μαζί μου και αποφάσισαν να πάνε στο δικό τους δωμάτιο η μία φέτος στα 9 και η άλλη στα 10..

Κάτι άσχετο.   Ρε κορίτσια μου ήρθε περίοδος πφφφ είναι το αίμα κανονικό με πόνους περιόδου τα σχετικά... 

Αφού θηλάζω γτ να μου έρθει ξενέρωμα 

Και λοχία και περίοδος μαζί όλα έλεος 

Είσαι σίγουρη ότι είναι περίοδος; Έχετε σαραντισει; Εάν δεν έχετε σαραντισει δε νομίζω να είναι περίοδος. Ούτως η άλλως στη λοχεία το αίμα έρχεται και φεύγει. Εγώ θηλάζω αποκλειστικά κι έχω κι εγώ ακόμα αραιά και που κάτι πονακια στη μήτρα γτ συσπάται από τον θηλασμό. Πάντως όπως κι αν έχει ρωτά τον γυναικολόγο σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Amalia! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;; Ερώτηση, σας έβαλαν καθετήρα στον τοκετό; Νομίζω στις περισσότερες ναι... Έχετε καθόλου ακράτεια; ή νιώθετε μια χαλάρωση στην περιοχή;

Καλησπέρα!!καλα είμαστε το παλεύουμε σήμερα δεν κατάφερα να κοιμηθώ το μεσημέρι κ τώρα κουτσουλάω ευχομαι το βράδυ να κυλήσει ομαλά.Το μόνο που είχα κ δεν ξέρω αν οφείλεται στον καθετήρα κ αν επηρεάζει την περιοχή ήταν ένας πόνος στην περιοχή της κλειτορίδας όπου τελικά έφυγε κ ο οποίος ειχε εμφανιστεί καμία 10αρια μέρες μετά από την γεννα.Κατά τ αλλά δεν έχω κάτι αλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Efaki είπε:

Καλησπέρα!!καλα είμαστε το παλεύουμε σήμερα δεν κατάφερα να κοιμηθώ το μεσημέρι κ τώρα κουτσουλάω ευχομαι το βράδυ να κυλήσει ομαλά.Το μόνο που είχα κ δεν ξέρω αν οφείλεται στον καθετήρα κ αν επηρεάζει την περιοχή ήταν ένας πόνος στην περιοχή της κλειτορίδας όπου τελικά έφυγε κ ο οποίος ειχε εμφανιστεί καμία 10αρια μέρες μετά από την γεννα.Κατά τ αλλά δεν έχω κάτι αλλο.

Ωχ σε καταλαβαίνω.. Το βράδυ ξυπνάει για γάλα το μπεμπακι σου;; Ποσες αφυπνίσεις έχετε; Εμένα 2 φορές ξυπνάει μόνη της, αλλά αν της αλλάξω πάνα αργεί μετά να κοιμηθεί ξανά, θέλει καμιά ώρα. Αν δεν αλλάξουμε πάνα κοιμάται αμέσως πάνω στο στήθος! Αλλά δεν μπορώ να την αφήσω και χωρίς αλλαγή, λίγες είναι οι φορές που δεν έχει χρειαστεί!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Amalia! είπε:

Ωχ σε καταλαβαίνω.. Το βράδυ ξυπνάει για γάλα το μπεμπακι σου;; Ποσες αφυπνίσεις έχετε; Εμένα 2 φορές ξυπνάει μόνη της, αλλά αν της αλλάξω πάνα αργεί μετά να κοιμηθεί ξανά, θέλει καμιά ώρα. Αν δεν αλλάξουμε πάνα κοιμάται αμέσως πάνω στο στήθος! Αλλά δεν μπορώ να την αφήσω και χωρίς αλλαγή, λίγες είναι οι φορές που δεν έχει χρειαστεί!

3 φορές ξυπνάει κ όπως λες κοιτάω κ εγω να την αλλάξω πανα πριν την ταΐσω γιατί μετά δυσκολεύεται να κοιμηθεί κ αντε πάλι από την αρχή στήθος μέχρι να αποκοιμηθεί κ να μπορέσω να την μεταφέρω στο λίκνο που βέβαια δεν πετυχαίνει πάντα χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;; Ερώτηση, σας έβαλαν καθετήρα στον τοκετό; Νομίζω στις περισσότερες ναι... Έχετε καθόλου ακράτεια; ή νιώθετε μια χαλάρωση στην περιοχή;

Καλησπέρα. Εγώ είχα αφού γέννησα με καισαρική. Είναι κάποιες μέρες που παρατηρώ μια ακράτεια ναι και αναρωτιέμαι πού οφείλεται. Είναι λες από τον καθετήρα;

1 hour ago, Efaki είπε:

3 φορές ξυπνάει κ όπως λες κοιτάω κ εγω να την αλλάξω πανα πριν την ταΐσω γιατί μετά δυσκολεύεται να κοιμηθεί κ αντε πάλι από την αρχή στήθος μέχρι να αποκοιμηθεί κ να μπορέσω να την μεταφέρω στο λίκνο που βέβαια δεν πετυχαίνει πάντα χαχα

Μια από τα ίδια. Γύρω στις τρεις φορές ξυπνάει κι εμένα η μπέμπα. Κι εγώ αλλάζω πάνα πριν τον θηλασμό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είχα αφού γέννησα με καισαρική. Είναι κάποιες μέρες που παρατηρώ μια ακράτεια ναι και αναρωτιέμαι πού οφείλεται. Είναι λες από τον καθετήρα;

Μια από τα ίδια. Γύρω στις τρεις φορές ξυπνάει κι εμένα η μπέμπα. Κι εγώ αλλάζω πάνα πριν τον θηλασμό 

Εμένα κορίτσια πεινάει όταν ξυπνάει, και την βάζω πρώτα να θηλασει λίγο και μετά την αλλάζω, και πάλι θηλασμος. Αλλιως μου κλαίει πολύ στην πανα, δεν κάθεται.. 

Κι εγώ έχω ελαφριά ακράτεια και νομίζω οφείλεται στον καθετήρα. Παει καλύτερα, προσπαθώ να κάνω ασκήσεις για να βελτιωθεί, αλλά πολύ με αγχώνει να βγω έξω να πάω μια βόλτα, φοβάμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

Εμένα κορίτσια πεινάει όταν ξυπνάει, και την βάζω πρώτα να θηλασει λίγο και μετά την αλλάζω, και πάλι θηλασμος. Αλλιως μου κλαίει πολύ στην πανα, δεν κάθεται.. 

Κι εγώ έχω ελαφριά ακράτεια και νομίζω οφείλεται στον καθετήρα. Παει καλύτερα, προσπαθώ να κάνω ασκήσεις για να βελτιωθεί, αλλά πολύ με αγχώνει να βγω έξω να πάω μια βόλτα, φοβάμαι.

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες ναι...της το κάνω κι εγώ κάποιες φορές. Ε σε κανένα μωράκι τουλάχιστον νεογέννητο νομίζω δεν είναι ευχάριστη η διαδικασία αλλαγής της πάνας. Η δικιά μου κλαίει συνήθως μόνο εάν πεινάει πολύ. 

Εγώ παρατήρησα το εξής. Αρχικά συχνουρια πλέον δεν έχω ευτυχώς και λογικό ... Αλλά όταν πήγαινα για πιπί ενώ σταματούσα την ούρηση δεν είχα την αίσθηση δηλαδή ότι θέλω να ούρησω κι άλλο,μόλις έβαζα το εσώρουχο ένιωθα να πέφτει υγρό. Δεν ήταν από τον κόλπο για να μπερδεύτω. Αυτό γινόταν μέχρι και πριν λίγες ημέρες. Τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εμένα ξυοναει 2 φορές αλλά δεν μπορώ να την αλλάξω πριν το φαγητό μια που συνήθως με το που πιάνει το μπιμπερό κάνει κ κακά της αχχαχαχα οπότε δεν έχει νόημα.. την αφήνω να φάει λίγο να κάνει ότι είναι να κάνει κ στα μισά την αλλάζω κ συνεχίζουμε!

 

εγώ δεν έχω πάντως ακράτεια κορίτσια,όλα φυσιολογικά αν εξαιρέσουμε ότι έπαθα αναιμία επειδή έχασα πάρα πολύ αίμα κ τώρα είμαι με φουλ σίδηρο...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες ναι...της το κάνω κι εγώ κάποιες φορές. Ε σε κανένα μωράκι τουλάχιστον νεογέννητο νομίζω δεν είναι ευχάριστη η διαδικασία αλλαγής της πάνας. Η δικιά μου κλαίει συνήθως μόνο εάν πεινάει πολύ. 

Εγώ παρατήρησα το εξής. Αρχικά συχνουρια πλέον δεν έχω ευτυχώς και λογικό ... Αλλά όταν πήγαινα για πιπί ενώ σταματούσα την ούρηση δεν είχα την αίσθηση δηλαδή ότι θέλω να ούρησω κι άλλο,μόλις έβαζα το εσώρουχο ένιωθα να πέφτει υγρό. Δεν ήταν από τον κόλπο για να μπερδεύτω. Αυτό γινόταν μέχρι και πριν λίγες ημέρες. Τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι...

Εγώ στην αρχή δεν ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα! Ειχα λίγο φοβηθεί. Επισης δεν μπορούσα να σταματήσω τη ροή εάν ξεκινούσε. Τωρα είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση, αλλά και πάλι δεν έχει επανέλθει πλήρως. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Amalia! είπε:

Εγώ στην αρχή δεν ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα! Ειχα λίγο φοβηθεί. Επισης δεν μπορούσα να σταματήσω τη ροή εάν ξεκινούσε. Τωρα είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση, αλλά και πάλι δεν έχει επανέλθει πλήρως. 

 

Γεννήσες φυσιολογικά;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

ναι αλλά μου έβαλαν καθετήρα 2 φορές γιατί δεν μπορούσα να σηκωθώ να πάω τουαλέτα λόγω της επισκληριδιου 

Ναι γι αυτό ρωτάω. Οι περισσότερες που γέννησαν φυσιολογικα έχουν ακράτεια από ότι ξέρω. Θα περάσει κι αυτό 

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2023 at 7:04 PM, Amalia! said:

Ωχ σε καταλαβαίνω.. Το βράδυ ξυπνάει για γάλα το μπεμπακι σου;; Ποσες αφυπνίσεις έχετε; Εμένα 2 φορές ξυπνάει μόνη της, αλλά αν της αλλάξω πάνα αργεί μετά να κοιμηθεί ξανά, θέλει καμιά ώρα. Αν δεν αλλάξουμε πάνα κοιμάται αμέσως πάνω στο στήθος! Αλλά δεν μπορώ να την αφήσω και χωρίς αλλαγή, λίγες είναι οι φορές που δεν έχει χρειαστεί!

Εμενα μια φορα ξυπναει μονο κ σπανιοτερα δυο, πρωτα αλλαζουμε πανα κ μετα θηλαζει ξαπλωμενος μεχρι να μας παρει ο υπνος!

On 3/15/2023 at 12:15 PM, SpiridoulaK said:

Ναι γι αυτό ρωτάω. Οι περισσότερες που γέννησαν φυσιολογικα έχουν ακράτεια από ότι ξέρω. Θα περάσει κι αυτό 

Αυτο εχω ακουσει κ εγω!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...