Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Διακοπές τέλος για εμάς...ξεκίνησε δουλειά σήμερα ο άντρας μου και επιστρέψαμε! Κορίτσια να σας ρωτήσω, εσάς κάθονται ή κοιμούνται μέσα στη μέρα μόνα τους;;; Έχω βρει μπελά... Κοιμάται του καλού καιρού στην αγκαλιά μου και μόλις τον αφήνω Δεν προλαβαίνω να βάλω πέντε ρούχα στο πλυντήριο κλάμα... Πάω λίγο τον παρηγορώ ξανακοιμάται μόλις πάω να φύγω κλαμαααα... Απορώ πώς θα καταφέρνω να κάνω τις δουλειές μου πλέον... Να κοιμόταν τουλάχιστον ένα μισάωρο συνεχόμενο χωρίς να είμαι δίπλα του κάτι θα κατάφερνα...🥴🥴

Εμένα ήταν έτσι ενάμιση μήνα περίπου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κοιμάται αρκετά μέσα στη μέρα συνήθως. Υπάρχουν όμως και μέρες που κοιμάται λιγότερο... Ευτυχώς τώρα έχει στρώσει πολύ ... Λίγο το ότι μεγαλώνει πια,λίγο η πιπίλα,λίγο το γυμναστήριο της,τα έχουμε καταφέρει. Άλλες φορές κάθεται αρκετά κι άλλοτε λίγο... αναλόγως την όρεξη της... Κοιμάται και στο λίκνο της εδώ και τρεις ημέρες. είχαμε να το χρησιμοποιήσουμε μήνα... Μόνο λίγο τις πρώτες δύο τρείς ημέρες καθόταν που γυρίσαμε σπίτι από το μαιευτήριο... Μετά τέλος!

Θα σου πω κι εγώ το κλασικό... υπομονή και να δοκιμάσεις τα παραπάνω. Όπως βοήθησαν τη μπέμπα να μάθει να κάθεται μόνη της ίσως βοηθήσουν κι εσένα...

2 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλησπέρα! Κ εμένα το ίδιο, κοιμάται πάνω μου και με το που την αφήνω το μάτι γαρίδα! Μετά για να την ξανακοιμησω την κουνάω στην καλαθουνα της ή την βάζω στο καρότσι το οποίο κουνάω σε μια γωνιτσα. Βάζω και λευκό ήχο να ακούγεται! Βέβαια δεν μπορώ να σου πω ότι αυτά πιάνουν πάντα..

Ο ήχος σεσουάρ μαλλιών την αποκοιμίζει όταν έχει γκρίνια. Εγώ δεν αντέχω άλλο να τον ακούω πια... Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Σήμερα η μπέμπα έως τώρα ώρα 21:15 δεν έχει κάνει κακά της. Δεν έχει γκρίνια και ούτε κάποια ενόχληση. Αντιθέτως σήμερα είναι πολύ παιχνιδιάρα. Απορώ γτ όμως δεν έχει κάνει κακά της. Συνήθως κάνει 2 φορές την ημέρα.

Εσάς κάνουν κάθε μέρα;;

πρίν από 2 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Σήμερα η μπέμπα έως τώρα ώρα 21:15 δεν έχει κάνει κακά της. Δεν έχει γκρίνια και ούτε κάποια ενόχληση. Αντιθέτως σήμερα είναι πολύ παιχνιδιάρα. Απορώ γτ όμως δεν έχει κάνει κακά της. Συνήθως κάνει 2 φορές την ημέρα.

Εσάς κάνουν κάθε μέρα;;

Να σημειώσω ότι θηλάζω αποκλειστικά σε δίνω φόρμουλα που μπορεί να προκαλέσει δυσκοιλιότητα μερικές φορές στα μωρά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Σήμερα η μπέμπα έως τώρα ώρα 21:15 δεν έχει κάνει κακά της. Δεν έχει γκρίνια και ούτε κάποια ενόχληση. Αντιθέτως σήμερα είναι πολύ παιχνιδιάρα. Απορώ γτ όμως δεν έχει κάνει κακά της. Συνήθως κάνει 2 φορές την ημέρα.

Εσάς κάνουν κάθε μέρα;;

Να σημειώσω ότι θηλάζω αποκλειστικά σε δίνω φόρμουλα που μπορεί να προκαλέσει δυσκοιλιότητα μερικές φορές στα μωρά.

καλησπέρα!! εμένα κάνει κάθε μέρα, συνήθως το πρωί 2 με 3 φορές!  από τσισα πως τα πάει σήμερα;; πόσες πάνες έχει βρέξει; επίσης τι έφαγες χθες; μήπως την πείραξε κάτι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

καλησπέρα!! εμένα κάνει κάθε μέρα, συνήθως το πρωί 2 με 3 φορές!  από τσισα πως τα πάει σήμερα;; πόσες πάνες έχει βρέξει; επίσης τι έφαγες χθες; μήπως την πείραξε κάτι 

Κι εμένα κάθε μέρα κάνει δύο φορές τουλάχιστον. Έχω αλλάξει αρκετές πάνες με πιπί .. δεν έφαγα τίποτα διαφορετικό από ότι τρώω συνήθως... Άντε να δω αύριο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!Και μένα από κακά έχει αρχίσει κ δεν κάνει όσα έκανε.Και προχτες και χτες το απόγευμα μου έκανε τρελή ποσοτητα τα οποία ξεχείλησανε από παντού 😅 κ το πρωί δεν ειχα λερωμενη πανα παρά μόνο απο τσίσα.Να δω πάλι σήμερα προς το απόγευμα θα τα κανει πάλι μπάχαλο άραγε.😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Εμένα εδώ και πολύ καιρό κάνει μια φορά τη μέρα μπορεί και ανά δύο μέρες...πάντα κατά τη διάρκεια κάποιου γεύματος! Κάνουμε μικτή διατροφή. Εφόσον είναι σαν κρέμα και δεν είναι σκληρά η παιδίατρος μου είπε πως είναι οκ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Ούτε σήμερα μέχρι στιγμής έχει κάνει Κοντεύει 13:00. Τώρα κοιμάται βέβαια. Διάβασα ότι τα μωρά που θηλάζουν πολύ σπάνια παθαίνουν δυσκοιλιότητα και είναι φυσιολογικό να μη κάνουν κάθε μέρα. Δε το γνώριζα για αυτό ανησύχησα. Αν δε κάνει και σήμερα θα μιλήσω με τη παιδίατρο. Να πω κιόλας ότι δε τίθεται θέμα υποσιτισμού εννοείται γτ θηλάζει συχνά. 

3 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!Και μένα από κακά έχει αρχίσει κ δεν κάνει όσα έκανε.Και προχτες και χτες το απόγευμα μου έκανε τρελή ποσοτητα τα οποία ξεχείλησανε από παντού 😅 κ το πρωί δεν ειχα λερωμενη πανα παρά μόνο απο τσίσα.Να δω πάλι σήμερα προς το απόγευμα θα τα κανει πάλι μπάχαλο άραγε.😂

Είναι εδώ και μέρες που κάνει κακά της απογευματινές ώρες. Η δική μου μετά το πρώτο μήνα σταμάτησε να κάνει κακά το βράδυ. Κάνει μόνο πιπί της. Έτσι πρέπει να είναι από ότι ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με κολικούς πως πάτε κοριτσια?εμενα ταλαιπωριέται κ μου δώσε ο παιδιατρος να της δίνω πριν τον θηλασμό infacolic.Το χει δοκιμάσει καμία άλλη?Απο χτες είναι καλύτερα κ σήμερα ειδικά φαίνεται πολύ ήρεμη κ έχει κοιμηθει κάτι μονόωρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Efaki είπε:

Με κολικούς πως πάτε κοριτσια?εμενα ταλαιπωριέται κ μου δώσε ο παιδιατρος να της δίνω πριν τον θηλασμό infacolic.Το χει δοκιμάσει καμία άλλη?Απο χτες είναι καλύτερα κ σήμερα ειδικά φαίνεται πολύ ήρεμη κ έχει κοιμηθει κάτι μονόωρα.

Εμείς δεν έχουμε τέτοιο θέμα. Μου έκανε και μένα για πολλές μέρες μια ήπια γκρίνια το βράδυ. Η παιδίατρος είπε ότι μπορεί να είναι ήπια επεισόδια κολικών. Κατά τα άλλα τίποτα σπουδαίο. Είναι ήρεμη γενικά. Έκανε κακά της κορίτσια! Ήταν όπως έπρεπε, μαλακά, άοσμα και μουσταρδι όπως πάντα. Καθόλου σκληρά οπότε δε πρόκειται για δυσκοιλιότητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Εμείς δεν έχουμε τέτοιο θέμα. Μου έκανε και μένα για πολλές μέρες μια ήπια γκρίνια το βράδυ. Η παιδίατρος είπε ότι μπορεί να είναι ήπια επεισόδια κολικών. Κατά τα άλλα τίποτα σπουδαίο. Είναι ήρεμη γενικά. Έκανε κακά της κορίτσια! Ήταν όπως έπρεπε, μαλακά, άοσμα και μουσταρδι όπως πάντα. Καθόλου σκληρά οπότε δε πρόκειται για δυσκοιλιότητα.

Αοσμα?? τα δικά μας μυρίζουν!!!!

εμβολιο κάνατε κορίτσια? επηρεάστηκαν τα μωράκια σας??

από κολικούς εμείς είμαστε καλά.. της έχουν περάσει οι ενοχλήσεις που είχε με το εντερακι της.. σιγά σιγά θα αρχίσω να τρώω αγελαδινα προϊόντα να δω αν την ενοχλούν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Amalia! είπε:

Αοσμα?? τα δικά μας μυρίζουν!!!!

εμβολιο κάνατε κορίτσια? επηρεάστηκαν τα μωράκια σας??

από κολικούς εμείς είμαστε καλά.. της έχουν περάσει οι ενοχλήσεις που είχε με το εντερακι της.. σιγά σιγά θα αρχίσω να τρώω αγελαδινα προϊόντα να δω αν την ενοχλούν..

Τα κακά της δε μυρίζουν καθόλου. Μόνο από τον ήχο καταλαβαίνω ότι κάνει κακά. Θα μυρίζουν όταν ξεκινήσουμε τροφή λογικά. Εμείς έχουμε κάνει ναι στις 30/3 όταν ήταν δύο μηνών. Τώρα 03/05 θα κάνει ένα άλλο. Το έχω σημειωμένο δε θυμάμαι ποιο είναι. Λίγη υπνηλία είχε μόνο από το εμβόλιο τη πρώτη φορά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Τα κακά της δε μυρίζουν καθόλου. Μόνο από τον ήχο καταλαβαίνω ότι κάνει κακά. Θα μυρίζουν όταν ξεκινήσουμε τροφή λογικά. Εμείς έχουμε κάνει ναι στις 30/3 όταν ήταν δύο μηνών. Τώρα 03/05 θα κάνει ένα άλλο. Το έχω σημειωμένο δε θυμάμαι ποιο είναι. Λίγη υπνηλία είχε μόνο από το εμβόλιο τη πρώτη φορά 

τα δικά μας μυριζουν! Η παιδίατρος είπε ότι έχει να κάνει με τη δική μου διατροφή και η οσμή δεν είναι ανησυχητική.. τυχερή που δε μυριζουν της δικιάς σ!

έκανε πυρετό με το εμβόλιο?? πως το πήρε??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! είπε:

τα δικά μας μυριζουν! Η παιδίατρος είπε ότι έχει να κάνει με τη δική μου διατροφή και η οσμή δεν είναι ανησυχητική.. τυχερή που δε μυριζουν της δικιάς σ!

έκανε πυρετό με το εμβόλιο?? πως το πήρε??

Ναι βρε εξάλλου κόπρανα είναι. Λογικό να μυρίζουν. 

Δεν έκανε καθόλου πυρετό. Η παιδίατρος μου είπε ότι πυρετός στα μωρά είναι άνω των 38 . Μόνο υπνηλία είχε. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνουν πυρετό όλα τα μωρά.

Εσύ συνεχίζεις αποκλειστικο θηλασμό ε;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ναι βρε εξάλλου κόπρανα είναι. Λογικό να μυρίζουν. 

Δεν έκανε καθόλου πυρετό. Η παιδίατρος μου είπε ότι πυρετός στα μωρά είναι άνω των 38 . Μόνο υπνηλία είχε. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνουν πυρετό όλα τα μωρά.

Εσύ συνεχίζεις αποκλειστικο θηλασμό ε;

σου ειχε πει να μην φας συγκεκριμένα τρόφιμα πριν κι αφοτου έκανε το εμβόλιο για να μην επηρεαστεί το μωρό μέσω του γάλακτος;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...