Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Amalia! είπε:

σου ειχε πει να μην φας συγκεκριμένα τρόφιμα πριν κι αφοτου έκανε το εμβόλιο για να μην επηρεαστεί το μωρό μέσω του γάλακτος;;

Όχι βρε δε μου είπε κάτι τέτοιο. Σου είπε εσένα; Πόσο είναι τώρα η μπέμπα σου;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Όχι βρε δε μου είπε κάτι τέτοιο. Σου είπε εσένα; Πόσο είναι τώρα η μπέμπα σου;

 

Όχι ούτε εμένα μου είπε.. απλώς έφαγα φλασια μήπως δεν κάνει να φάμε συγκεκριμένα τρόφιμα όπως όταν πίνεις αντιβιωση.. έγινε δύο μηνών την προηγούμενη εβδομάδα.. 

συνεχίζω με αποκλειστικό θηλασμό.. η μικρή έχει αρχίσει να κολλάει λίγο επάνω μου... σήμερα ειδικά με το που φύγω από δίπλα της κλαίει αμέσως! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Amalia! είπε:

Όχι ούτε εμένα μου είπε.. απλώς έφαγα φλασια μήπως δεν κάνει να φάμε συγκεκριμένα τρόφιμα όπως όταν πίνεις αντιβιωση.. έγινε δύο μηνών την προηγούμενη εβδομάδα.. 

συνεχίζω με αποκλειστικό θηλασμό.. η μικρή έχει αρχίσει να κολλάει λίγο επάνω μου... σήμερα ειδικά με το που φύγω από δίπλα της κλαίει αμέσως! 

Λογική και η σκέψη σου.

Ψυχούλα μου. Πώς μεγαλώνουν τόσο γρήγορα βρε κορίτσια...; Πριν μάζευα πολλά ρούχα της που δε της κάνουν πια και θα τα δώσω σε μια γνωστή και με πήραν τα ζουμιά.

Μπράβο τέλεια!!!! Πιστεύω ότι το έχει πολύ αυτό ο θηλασμός...τα μωράκια είναι συνεχώς κολλημένα πάνω μας λόγω του στήθους. Είναι η πιπίλα τους,το φαγητό τους,η ασφάλεια τους γενικά... Η μπέμπα εχει βελτιωθεί αρκετά με αυτό μιας και όπως έχω πει κάθεται πια και μόνη της... 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Λογική και η σκέψη σου.

Ψυχούλα μου. Πώς μεγαλώνουν τόσο γρήγορα βρε κορίτσια...; Πριν μάζευα πολλά ρούχα της που δε της κάνουν πια και θα τα δώσω σε μια γνωστή και με πήραν τα ζουμιά.

Μπράβο τέλεια!!!! Πιστεύω ότι το έχει πολύ αυτό ο θηλασμός...τα μωράκια είναι συνεχώς κολλημένα πάνω μας λόγω του στήθους. Είναι η πιπίλα τους,το φαγητό τους,η ασφάλεια τους γενικά... Η μπέμπα εχει βελτιωθεί αρκετά με αυτό μιας και όπως έχω πει κάθεται πια και μόνη της... 

κι εγώ μαζεψα ρουχαλακια που δεν της κάνουν πλέον, κι όπως λες κι εσύ, με έπιασε κάτι... θυμήθηκα τις πρώτες ημέρες στο σπίτι που ήταν όλα άγνωστα!!! 

πόσα κιλα είναι τώρα η μικρή σου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

κι εγώ μαζεψα ρουχαλακια που δεν της κάνουν πλέον, κι όπως λες κι εσύ, με έπιασε κάτι... θυμήθηκα τις πρώτες ημέρες στο σπίτι που ήταν όλα άγνωστα!!! 

πόσα κιλα είναι τώρα η μικρή σου?

Ακριβώς....

Σίγουρα έχει ξεπεράσει τα 5 κιλά πια. Έχουμε παιδίατρο στις 03/05. Εσένα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ακριβώς....

Σίγουρα έχει ξεπεράσει τα 5 κιλά πια. Έχουμε παιδίατρο στις 03/05. Εσένα;

κι εμένα 5 και κάτι είναι... Έχει βαρύνει!! και θέλει όλο χέρια! πιπίλα δεν παίρνει, πάει να κάνει εμετό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Amalia! είπε:

κι εμένα 5 και κάτι είναι... Έχει βαρύνει!! και θέλει όλο χέρια! πιπίλα δεν παίρνει, πάει να κάνει εμετό!

Κι εμένα κάποιες φορές που δε τη θέλει ιδίως μετά το θηλασμό που έχει στο στόμα της τη γεύση του γάλακτος πάει να κάνει εμετό όταν της τη βάζω στο στόμα. Δε τοις αρέσει αυτή η αίσθηση του πλαστικού 

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια σήμερα κάναμε τα πρώτα εμβόλια! 2 στα ποδαράκια κ ένα απ το στόμα...η μικρή εδώ και καμιά ώρα κλαιει πολύ κ μόνο στην αγκαλιά ηρεμεί...ανησυχώ..πυρετο δεν έχει μέχρι στιγμής...αλλά ούτε πάνα δεν μπορώ να της αλλάξω μόλις την αφήνω κάτω χτυπιέται...

Just now, Jiji είπε:

αχ κορίτσια σήμερα κάναμε τα πρώτα εμβόλια! 2 στα ποδαράκια κ ένα απ το στόμα...η μικρή εδώ και καμιά ώρα κλαιει πολύ κ μόνο στην αγκαλιά ηρεμεί...ανησυχώ..πυρετο δεν έχει μέχρι στιγμής...αλλά ούτε πάνα δεν μπορώ να της αλλάξω μόλις την αφήνω κάτω χτυπιέται...και επίσης δεν έχει όρεξη με το ζόρι έφαγε λίγο...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

αχ κορίτσια σήμερα κάναμε τα πρώτα εμβόλια! 2 στα ποδαράκια κ ένα απ το στόμα...η μικρή εδώ και καμιά ώρα κλαιει πολύ κ μόνο στην αγκαλιά ηρεμεί...ανησυχώ..πυρετο δεν έχει μέχρι στιγμής...αλλά ούτε πάνα δεν μπορώ να της αλλάξω μόλις την αφήνω κάτω χτυπιέται...

 

Κορίτσι μου μάλλον νιώθει λιγο πόνο στο σημείο του εμβολίου. Λογικά θα σε ενημερώσε ο παιδίατρος ότι μπορεί να πρηστεί το σημείο η να πονάει κτλ..

Γιατί όμως έκανε δύο ενέσιμα κι όχι ένα; Τι έξτρα κάνουν εκεί στη Γερμανία; Εμένα έκανε ένα πόσιμο και ένα ενέσιμο τη πρώτη φορά.

Just now, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου μάλλον νιώθει λιγο πόνο στο σημείο του εμβολίου. Λογικά θα σε ενημερώσε ο παιδίατρος ότι μπορεί να πρηστεί το σημείο η να πονάει κτλ..

Γιατί όμως έκανε δύο ενέσιμα κι όχι ένα; Τι έξτρα κάνουν εκεί στη Γερμανία; Εμένα έκανε ένα πόσιμο και ένα ενέσιμο τη πρώτη φορά.

Επίσης η παιδίατρος μου είχε πει να της δώσω ντεπον σιρόπι το παιδικό σε περίπτωση που κάνει πυρετό άνω των 38 δηλαδή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου μάλλον νιώθει λιγο πόνο στο σημείο του εμβολίου. Λογικά θα σε ενημερώσε ο παιδίατρος ότι μπορεί να πρηστεί το σημείο η να πονάει κτλ..

Γιατί όμως έκανε δύο ενέσιμα κι όχι ένα; Τι έξτρα κάνουν εκεί στη Γερμανία; Εμένα έκανε ένα πόσιμο και ένα ενέσιμο τη πρώτη φορά.

Επίσης η παιδίατρος μου είχε πει να της δώσω ντεπον σιρόπι το παιδικό σε περίπτωση που κάνει πυρετό άνω των 38 δηλαδή.

εδώ κάνουν ένα 6πλο γι αυτό κ είναι διπλό...μου έδωσε παρατεταμένη υπόθετο κ μου είπε μόνο αν κάνει πάνω από 39 να της βάλω...αχ κορίτσια δεν μπορώ να το βλέπω το μωρακι μου έτσι υποφέρω κ εγώ μαζί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Jiji είπε:

εδώ κάνουν ένα 6πλο γι αυτό κ είναι διπλό...μου έδωσε παρατεταμένη υπόθετο κ μου είπε μόνο αν κάνει πάνω από 39 να της βάλω...αχ κορίτσια δεν μπορώ να το βλέπω το μωρακι μου έτσι υποφέρω κ εγώ μαζί...

Υπομονή κορίτσι μου ευχομαι να ηρεμήσει το μωρακι σου κ να έχετε ένα ήσυχο βράδυ!!Και εμεις σήμερα κάναμε το 6απλο είχε και μένα γκρίνια όταν γυρισαμε σπιτι κ κάποια στιγμή ηρέμησε.Ο παιδιατρος μου είπε πως αν έχει πυρετο από 38 κ πάνω με γκρίνια να δώσω σιροπακι αλλιώς άμα δεν έχει γκρίνια παρά μόνο πυρετο να μην της δώσω τιποτα.Ευχομαι να μην ανεβάσει κ να ναι ήρεμη η νύχτα.Καλό βράδυ κοριτσια!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κι εμείς το εξαπλο κάναμε. Το πόσιμο μας το έγγραψε για τον επόμενο μήνα. Εμενα έκανε λίγο πυρετό χθες το βράδυ, της έδωσα ντεπον και δεν ξανά έκανε. Ούτε γκρίνια έχει σήμερα, πολυ καλα ήταν.

@Jiji καντην αγκαλιά συνέχεια, μην την αφήνεις καθόλου για να νιώσει ασφάλεια και να ηρεμήσει η ψυχούλα μου... κι εγώ στεναχωρηθηκα πολύ χθες αλλά είναι για το καλό τους...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είπε χθες μια φίλη για κάποια βίντεο στο YouTube ιδανικά για μωρά (βέβαια από 3 μηνών και πάνω αλλά πλησιάζουμε) λέγονται Hey Bear...Είναι φρούτα που χορεύουν και ενισχύουν την οπτικοακουστική αντίληψη των μωρών κ των νηπίων. Το δοκίμασα χθες για λίγο και ξετρελαθηκε! Δεν λέω να αφήνουμε τα μωρά για ώρα μπροστά στην τηλεόραση, αλλά για 5 λεπτά ίσα να προλάβω να πλύνω τα μπουκάλια ή να κάνω ένα ντουζ πραγματικά σώζει! Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Jiji είπε:

εδώ κάνουν ένα 6πλο γι αυτό κ είναι διπλό...μου έδωσε παρατεταμένη υπόθετο κ μου είπε μόνο αν κάνει πάνω από 39 να της βάλω...αχ κορίτσια δεν μπορώ να το βλέπω το μωρακι μου έτσι υποφέρω κ εγώ μαζί...

Κι εδώ το εξαπλο γίνεται αλλά με μια ένεση. Πώς είναι σήμερα η μπέμπα;;

3 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Κορίτσια μου είπε χθες μια φίλη για κάποια βίντεο στο YouTube ιδανικά για μωρά (βέβαια από 3 μηνών και πάνω αλλά πλησιάζουμε) λέγονται Hey Bear...Είναι φρούτα που χορεύουν και ενισχύουν την οπτικοακουστική αντίληψη των μωρών κ των νηπίων. Το δοκίμασα χθες για λίγο και ξετρελαθηκε! Δεν λέω να αφήνουμε τα μωρά για ώρα μπροστά στην τηλεόραση, αλλά για 5 λεπτά ίσα να προλάβω να πλύνω τα μπουκάλια ή να κάνω ένα ντουζ πραγματικά σώζει! Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε!

Σούπερ. Η δική μου κάθεται αρκετά στο γυμναστήριο της. Κι αυτό με έχει σώσει εμένα. Η παιδίατρος μου είπε για τυπικό έλεγχο και μόνο να τη πάω σε ΩΡΛ για οπτικοακουστικό έλεγχο. Εσάς σας το είπαν;

Κορίτσια η μπέμπα όλη μέρα χαμογελάει. Πολύ ναζιαρα είναι. Γελάμε πολύ. Της αρέσει και μπροστά στον καθρέφτη. Βγάζει φωνουλες και ενθουσιάζεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κι εδώ το εξαπλο γίνεται αλλά με μια ένεση. Πώς είναι σήμερα η μπέμπα;;

Σούπερ. Η δική μου κάθεται αρκετά στο γυμναστήριο της. Κι αυτό με έχει σώσει εμένα. Η παιδίατρος μου είπε για τυπικό έλεγχο και μόνο να τη πάω σε ΩΡΛ για οπτικοακουστικό έλεγχο. Εσάς σας το είπαν;

Κορίτσια η μπέμπα όλη μέρα χαμογελάει. Πολύ ναζιαρα είναι. Γελάμε πολύ. Της αρέσει και μπροστά στον καθρέφτη. Βγάζει φωνουλες και ενθουσιάζεται. 

Όχι εμένα δε μου χει πει για ωρλ. δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο από τη στιγμή που το μωρό το βλέπεις ότι ακούει και σε βλέπει.. εκτός βέβαια κι αν σας ανησυχεί κάτι.. 

και η δικιά μου χαμογελάει, όχι συνέχεια βέβαια..  όταν της μιλάμε και της κάνουμε παιχνίδια! αντιθέτως μας κάνει φωνούλες οταν την αφήνουμε μόνη της! Ο καθρέφτης επίσης της αρεσει! 

τη νύχτα κοιμάται στο λικνο; την έχεις καταφερει;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...