Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Όχι εμένα δε μου χει πει για ωρλ. δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο από τη στιγμή που το μωρό το βλέπεις ότι ακούει και σε βλέπει.. εκτός βέβαια κι αν σας ανησυχεί κάτι.. 

και η δικιά μου χαμογελάει, όχι συνέχεια βέβαια..  όταν της μιλάμε και της κάνουμε παιχνίδια! αντιθέτως μας κάνει φωνούλες οταν την αφήνουμε μόνη της! Ο καθρέφτης επίσης της αρεσει! 

τη νύχτα κοιμάται στο λικνο; την έχεις καταφερει;

Καλημέρα Αμαλία μου . Τυπικά μας το είπε. Η μπέμπα εννοείται ότι παρατηρώ τη κάθε της κίνηση στα πάντα. Βλέπει και αντιδράει φυσιολογικά όπως πρέπει. Θα πάμε για τα τυπικά μωρέ αφού έχει αυτή τη τακτική η παιδίατρος. 

Ναι της αρέσει πολύ ο καθρέφτης έχει πολύ πλάκα ξεκαρδιζεται μόνη της η γλυκιά μου. 

Τη νύχτα πια κοιμάται στο λίκνο της. Όπως και αυτή τη στιγμή. Όμως μου ξυπνάει τη νύχτα... Κι εσένα ξυπνάει τη νύχτα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γειά σας κορίτσια,εδώ κάνουν αυτόν τον έλεγχο σε όλα τα μωράκια όπως επίσης και για τα ποδαράκια τους εμείς κάναμε τις εξετάσεις κ όλα καλά! εμένα δεν ξανά έκανε πυρετο ονως εδώ κ 2 3 μέρες δεν τρωει πολύ βέβαια μας είπε η παιδιατρος ότι είναι νορμάλ μετά τα εμβόλια για λίγες μέρες να μην έχει πολύ όρεξη όμως ανησυχώ...το βράδυ πλέον κοιμαται στο κρεβατακι της όμως ξυπναει 1 2 φορές για να φαει κ μερικές φορές ξυπναει κατά τις 4 κ κοιμάται πάλι στις 5 5μιση...ελπίζω τώρα που μπήκαμε στον 3ο να στρώσει πιο πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ προσπαθώ να τον κάνω να κοιμηθεί στο λίκνο, αλλά δεν το έχω καταφέρει... Ξυπνάει συνέχεια... Ενώ δίπλα μου στο κρεβάτι όπως κοιμόμαστε κάθε βράδυ κοιμάται επτά ώρες συνεχόμενες!!! Από τη μία θέλω να τον βάλω να κοιμάται μόνος του στο λίκνο από την άλλη δεν έχω το κουράγιο να σηκώνομαι τόσες φορές! Επίσης εγώ έχω κι άλλο θέμα. Στους μικρούς ύπνους που κάνει μέσα στη μέρα Αν τον αφήσω από την αγκαλιά μου ξυπνάει στα 10 λεπτά. Αν τον έχω αγκαλιά ή είμαι στο κρεβάτι δίπλα του θα κοιμηθει και δύο ώρες. Εσάς ξυπνάνε αμέσως μόλις τα αφήνετε;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Κορίτσια και εγώ προσπαθώ να τον κάνω να κοιμηθεί στο λίκνο, αλλά δεν το έχω καταφέρει... Ξυπνάει συνέχεια... Ενώ δίπλα μου στο κρεβάτι όπως κοιμόμαστε κάθε βράδυ κοιμάται επτά ώρες συνεχόμενες!!! Από τη μία θέλω να τον βάλω να κοιμάται μόνος του στο λίκνο από την άλλη δεν έχω το κουράγιο να σηκώνομαι τόσες φορές! Επίσης εγώ έχω κι άλλο θέμα. Στους μικρούς ύπνους που κάνει μέσα στη μέρα Αν τον αφήσω από την αγκαλιά μου ξυπνάει στα 10 λεπτά. Αν τον έχω αγκαλιά ή είμαι στο κρεβάτι δίπλα του θα κοιμηθει και δύο ώρες. Εσάς ξυπνάνε αμέσως μόλις τα αφήνετε;;; 

Μαριλου μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έτσι ήταν και η δική μου και νόμιζα ότι θα κρατήσει για πάντα αυτο χαχαχ... Ευτυχώς έστρωσε. Πλέον όταν την ακουμπήσω στο λίκνο δε ξυπνάει κάθε φορά κι αν ξυπνήσει της βάζω πιπίλα και κοιμάται ξανά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα Αμαλία μου . Τυπικά μας το είπε. Η μπέμπα εννοείται ότι παρατηρώ τη κάθε της κίνηση στα πάντα. Βλέπει και αντιδράει φυσιολογικά όπως πρέπει. Θα πάμε για τα τυπικά μωρέ αφού έχει αυτή τη τακτική η παιδίατρος. 

Ναι της αρέσει πολύ ο καθρέφτης έχει πολύ πλάκα ξεκαρδιζεται μόνη της η γλυκιά μου. 

Τη νύχτα πια κοιμάται στο λίκνο της. Όπως και αυτή τη στιγμή. Όμως μου ξυπνάει τη νύχτα... Κι εσένα ξυπνάει τη νύχτα;;

Εμένα ενώ κοιμόταν τον πρώτο καιρό στο λικνο, πλέον δε θέλει καθόλου, την ημέρα κοιμάται μόνο στα χέρια και τη νύχτα μόνο μαζί μου στο κρεβάτι, αν σηκώνομαι ξυπνάει μέχρι να επιστρέψω. Δεν ξέρω τι να της κάνω, πιπίλα δε παίρνει! Το θέμα είναι ότι δε με αφήνει λεπτό να φτιάξω κάτι να φάω και αυτό με εξαντλεί.. Επίσης δεν κοιμάμαι κι εγώ καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Εμένα ενώ κοιμόταν τον πρώτο καιρό στο λικνο, πλέον δε θέλει καθόλου, την ημέρα κοιμάται μόνο στα χέρια και τη νύχτα μόνο μαζί μου στο κρεβάτι, αν σηκώνομαι ξυπνάει μέχρι να επιστρέψω. Δεν ξέρω τι να της κάνω, πιπίλα δε παίρνει! Το θέμα είναι ότι δε με αφήνει λεπτό να φτιάξω κάτι να φάω και αυτό με εξαντλεί.. Επίσης δεν κοιμάμαι κι εγώ καλα.

Μάλλον περνάει τη φάση ταχείας ανάπτυξης και σε θέλει κοντά της. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Είμαι σίγουρη ότι θα αλλάξει κι αυτό. Το αντίθετο με τη δική μου πάντως ε;! Δε ξέρω τι να σε συμβουλέψω μήπως σε βοηθήσει. εγώ το μόνο που κάνω αν βλέπω ότι έχει γκρίνια χωρίς λόγο και δεν αποκοιμηθεί στο στήθος,είναι να τη ξαπλώσω στο κρεβάτι η το λίκνο και να της βάζω ήχο σεσουάρ και πιπίλα. Αυτό την ηρεμεί σχεδόν κάθε φορά. Αν δεν ηρεμεί και δε μπορεί να κοιμηθεί αμέσως τη βάζω ξανά στο στήθος και μετά κοιμάται σίγουρα κι έτσι σιγά σιγά την αφήνω στο κρεβάτι η το λίκνο αντίστοιχα... Θα συνηθίσει όπως συνήθισε και η δικιά μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Amalia! είπε:

κορίτσια με την αλλαγή πάνας ποια κρέμα χρησιμοποιείτε; επίσης τα πλένετε σε κάθε αλλαγή;

εγώ χρησιμοποιο της hipp και της weleda...την πλένω στα κακακια κ στα τσισα μωρομαντηλα ..επίσης άλλαξα τα pampers γιατί μονίμως γινότανε μούσκεμα και έχω πάρει πλέον τα hipp που έχουν καλύτερη εφαρμογή.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Εμένα ενώ κοιμόταν τον πρώτο καιρό στο λικνο, πλέον δε θέλει καθόλου, την ημέρα κοιμάται μόνο στα χέρια και τη νύχτα μόνο μαζί μου στο κρεβάτι, αν σηκώνομαι ξυπνάει μέχρι να επιστρέψω. Δεν ξέρω τι να της κάνω, πιπίλα δε παίρνει! Το θέμα είναι ότι δε με αφήνει λεπτό να φτιάξω κάτι να φάω και αυτό με εξαντλεί.. Επίσης δεν κοιμάμαι κι εγώ καλα.

Και μένα δεν παίρνει πιπίλα έχω πάρει 4 διαφορετικές εταιρείες καμία δεν θέλει όποτε πάλι καταλήγουμε στήθος στην γκρίνια.

πρίν από 46 λεπτά , Amalia! είπε:

κορίτσια με την αλλαγή πάνας ποια κρέμα χρησιμοποιείτε; επίσης τα πλένετε σε κάθε αλλαγή;

Χρησιμοποιω της frezyderm άμα έχει κάνει κακακια εννοείται πλύσιμο κ μόνο την νύχτα αν είμαι παρά πολύ κουρασμενη κ έχει μόνο τσισακια το κάνω με μωρομαντιλο αλλιώς κάθε φορά που θα την αλλάξω θα την πλύνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

εγώ χρησιμοποιο της hipp και της weleda...την πλένω στα κακακια κ στα τσισα μωρομαντηλα ..επίσης άλλαξα τα pampers γιατί μονίμως γινότανε μούσκεμα και έχω πάρει πλέον τα hipp που έχουν καλύτερη εφαρμογή.. 

 

2 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Και μένα δεν παίρνει πιπίλα έχω πάρει 4 διαφορετικές εταιρείες καμία δεν θέλει όποτε πάλι καταλήγουμε στήθος στην γκρίνια.

Χρησιμοποιω της frezyderm άμα έχει κάνει κακακια εννοείται πλύσιμο κ μόνο την νύχτα αν είμαι παρά πολύ κουρασμενη κ έχει μόνο τσισακια το κάνω με μωρομαντιλο αλλιώς κάθε φορά που θα την αλλάξω θα την πλύνω.

κι εγώ στα κακά πάντα την πλένω, στα τσισα θα την κάνω με μωρομαντηλα νερού. κλαίει όποτε την πλένω οπότε δεν μπορώ να την πηγαίνω και στα τσίσα.. κρέμες έχω διάφορες weleda, frezyderm, bepanthol.. 

πιπίλα έχω ακόμα μια καινούργια να δοκιμάσω αύριο..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ δε τη πλενω κάθε φορά. Χρησιμοποιώ κι εγώ μωρομαντηλα και σε κάθε αλλαγή πάνας χρησιμοποιώ τη sudocream και της septona

είναι λίγο δύσκολο να την πλένουμε και στα τσισα.. σου λέω η δικιά μου κλαίει με το που την πάρω αγκαλιά να την πάω στη βρύση, είναι λίγο βάρβαρο να την πηγαίνω και για τα τσισα! Για τα κακά δεν το διαπραγματεύομαι όμως.. 

Sudocream βάζεις συχνά η μόνο όταν σου κοκκινίζει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Amalia! είπε:

είναι λίγο δύσκολο να την πλένουμε και στα τσισα.. σου λέω η δικιά μου κλαίει με το που την πάρω αγκαλιά να την πάω στη βρύση, είναι λίγο βάρβαρο να την πηγαίνω και για τα τσισα! Για τα κακά δεν το διαπραγματεύομαι όμως.. 

Sudocream βάζεις συχνά η μόνο όταν σου κοκκινίζει;

Έτσι έκανε κάι η μπέμπα περίπου. 

Βάζω σε κάθε αλλαγή πάνας για να μη κοκκινίσει. 

Καλημέραααα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!! Έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών και κάτι ημερών και δεν τρώει πολύ, δίνω αποκλειστικά γάλα σε σκόνη.. στα κιλά πήρε περίπου 1,5 από τότε που γεννήθηκε και έχει φρενάρει τις τελευταίες μέρες, η παιδίατρος δεν ανησυχεί όμως εγώ σκέπτομαι να αλλάξω γάλα γιατί δεν βλέπω να το πίνει με όρεξη. Της δίνω το nan1 nestle.. έχει καμία άλλη κοπέλα το ίδιο θέμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...