Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Επιτρέπεται το μηχανάκι σε περίοδο εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλημέρα..προχθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Δεν έχω παει ακόμη σε γιατρό θα πάω την Πέμπτη. Αλλά μια σημαντική ερώτηση . Επιτρέπεται να οδηγάς μηχανάκι ;;;; Πάω με τα 20.  Και αποφεύγω λακούβες !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ειρήνη Παπαδοπούλου είπε:

Καλημέρα..προχθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Δεν έχω παει ακόμη σε γιατρό θα πάω την Πέμπτη. Αλλά μια σημαντική ερώτηση . Επιτρέπεται να οδηγάς μηχανάκι ;;;; Πάω με τα 20.  Και αποφεύγω λακούβες !!!

Καλησπέρα!!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη. Εμενα ο γιατρος μου το ειχε απαγορευσει. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konisn είπε:

Καλησπέρα!!!! Να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη. Εμενα ο γιατρος μου το ειχε απαγορευσει. 

Ευχαριστώ πολύ.. θα πρέπει να το κόψω δηλ. Δεν Διακινδυνεύω την υγεία του μωρού. Ευχαριστώωψ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ειρήνη Παπαδοπούλου είπε:

Καλημέρα..προχθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Δεν έχω παει ακόμη σε γιατρό θα πάω την Πέμπτη. Αλλά μια σημαντική ερώτηση . Επιτρέπεται να οδηγάς μηχανάκι ;;;; Πάω με τα 20.  Και αποφεύγω λακούβες !!!

Καλησπέρα και με το καλό,εγώ ανέβαινα στο μηχανάκι του άντρα μου μέχρι και τον ένατο,κι εμείς με 20 πηγαίναμε κ απέφευγε λακκούβες. Ο γιατρος μου δεν μου το είχε απαγορεύσει αλλά μου έλεγε προσεκτικά.  Δεν ειναι τα τρανταγματα τόσο το πρόβλημα,όσο ότι,κακά τα ψέμματα, είσαι πιο εκτεθειμενος.οσο κ να προσέχεις εσύ,δεν ξέρεις ο άλλος αν προσέχει κ από που θα σου βγει. Τώρα,ετεροχρονισμενα,δεν θα το ξανά έκανα δλδ.κ στην κόρη μου,δεύτερη εγκυμοσύνη, δεν ανέβαινα. Θα σου έλεγα,αν μπορείς να το αποφύγεις,να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς χρησιμοποιούσαμε μηχανάκι μέχρι τον ένατο. Όπως μου εξήγησε ο γυναικολόγος μου (είχα εγκυμοσύνη χαμηλού κινδύνου, χωρίς επιπλοκές), δεν υπάρχει θέμα με τα τραντάγματα.

Στο μηχανάκι, όμως, τόσο ως συνοδηγός, οδό και ως οδηγός, είσαι πιο εκτεθειμένος στον κίνδυνο ατυχήματος, σε σχέση με το να οδηγείς αυτοκίνητο. Είναι, όπως και να έχει, μια δραστηριότητα υψηλού κινδύνου. 

Νομίζω ότι η καθεμία σταθμίζει τα υπέρ και τα κατά. Εγώ στην εγκυμοσύνη (το ξαναλέω, ήμουν από τις τυχερές, χωρίς θέματα) είχα αποφασίσει να ακούω το σώμα μου. Συνέχισα την ζωή μου κανονικά, φουλ δραστηριότητες σε όλα, μέχρι να με ζορισει κάτι. Όταν με ζοριζε, το έκοβα.

Έτσι και με το μηχανάκι, μια νύχτα στον ένατο που ένιωσα δυσφορία, δεν ξανανεβηκα μέχρι να γεννήσω.

Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμάς μας το επέτρεπε μέχρι τον 8ο μήνα ο γιατρός, όπως μας είχε εξηγήσει και είπαν και οι υπόλοιπες κοπέλες το θέμα δεν είναι τα τραντάγματα όσο ότι είσαι εκτεθειμένος. Εγώ δεν ανέβαινα βέβαια γιατί δεν βολευόμουν με την κοιλιά. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...