Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Δίδυμα - Αποβολή 2ου Τριμήνου...


Recommended Posts

Fairy Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες, ναι δυστυχώς είμαστε πολλές οι μανούλες που περνάμε αυτόν τον γολγοθά. Όμως μπράβο σου για την δύναμή σου και μπράβο στον άντρα σου που σε στήριξε και τώρα χαίρεστε την όμορφη οικογένεια σας. Έτσι είναι, όταν θες κάτι τόσο πολύ και όταν αυτό το "κάτι" αξίζει τα π ά ν τ α....πρέπει να ξανασηκώνεσαι και να πολεμάς με όλη σου την δύναμη.

Να πω κιόλας για μας ότι η Παναγία μας το έκανε το θαύμα της και στις 16/06/2012 με 5 ημέρες καθυστέρηση, είδα μπροστά μου έναν μπλε σταυρό στο τεστ εγκυμοσύνης και δεν μπορούσα με τίποτα να συγκρατήσω την χαρά μου. Και μαζί με την χαρά ακολούθησε φυσικά η αγωνία για αυτήν την ψυχούλα που κουβαλούσα, να είναι καλά και να καταφέρει να γεννηθεί. Εννοείται ότι άλλαξα γιατρό, βρήκα έναν που είναι και καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος πάνω από όλα, τον επισκεπτόμουν καθε εβδομάδα στην αρχή και μετά το πολύ κάθε δύο, με το παραμικρό τον έπαιρνα τηλέφωνο και με στήριζε πολύ. Ήταν πολύ προσεκτικός σε κάθε μας βήμα και μου έλεγε όλα θα πάνε καλά θα δεις...Εγώ χαμογελούσα συνεχώς και κρατούσα συνεχώς την κοιλίτσα μου. Την μέρα που με κλώτσησε για πρώτη φορά έβαλα τα κλάμματα και έτρεξα στον άντρα μου να του το πω. Μέχρι να συνειδητοποιήσει τι του έλεγα γιατί ήταν και από τον ύπνο και με έβλεπε να κλαίω, πήρε μεγάλη τρομάρα...Όσο φούσκωνε η κοιλίτσα τόσο φούσκωνα και εγώ από χαρά και περηφάνια για την ζωούλα που είχα μέσα μου.Τελικά μετά από μία καλή κατά τα άλλα εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα (αλλά με πολύ άγχος) και ενώ είχα μόλις μπει στον 9ο, ακούω τον γιατρό να μου λέει (ήταν Δευτέρα εκείνη η μέρα) την Τετάρτη γεννάς, το μωρό δεν μεγαλώνει άλλο και δεν θέλω να το ρισκάρω. Οπότε στις 23/01/2012 8.25 το πρωί, με καισαρική και επισκληρίδιο, ηρθε στην ζωή το θαυματάκι μας, η ζωή μας, η ευτυχία μας όλη. Το βάρος του 2320 και γι αυτό μπήκε μια εβδομάδα στην ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Τις μέρες αυτές τον βλέπαμε πρωί απόγευμα στο επισκεπτήριο, του πήγαινα το γαλατάκι μου, τον χαιδεύαμε, του μιλούσαμε και του λέγαμε να πίνει όλο το γαλατάκι να μεγαλώσει και να έρθει γρήγορα κοντά μας. Τρίτη 29/1 τον πήραμε σπίτι μας! Είχαμε τόση αγωνία και χαρά όταν πηγαίναμε να τον πάρουμε! Τίποτα άλλο δεν μας ένοιαζε. Μόνο αυτά τα υπέροχα ματάκια, αυτό το μικροσκοπικό πλασματάκι. Και έχει γίνει όλη μας η ζωή. Είναι ίδιος ο μπαμπάς του, σαν μικρογραφία του! Οπότε λατρεύω και τον μπαμπά του και εκείνον όσο τίποτα άλλο!

Δύναμη, πίστη και κουράγιο...σε όλες μας.

κορίτσι μου να σου ζήσει ο μπεμπης και να ειναι γερος, δυνατος και τυχερος στη ζωη του! να τον δειτε οπως ποθειτε και συντομα να μεγαλωσετε κι αλλο την οικογενεια σας!

σε διαβασα και συγκινηθηκα για μια ακομη φορα..για λιγο το μυαλο με πηγε πισω τοτε που ειχαμε να ανταλλαξουμε μονο μηνυματα πονου και να που εφτασε η στιγμη να μοιραστουμε κι ευτυχισμενες στιγμες!

μπηκα κι εγω στο μηνα μου και περιμενω με μεγαλη αγωνια την κορη μου!

στο τελος ολοι δικαιωνονται κοριτσια γι αυτο ποτε μη χανετε τη Πιστη και την ελπιδα σας!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Firefly

    Firefly 48 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 4 δημοσιεύσεις

  • YOTOU

    YOTOU 4 δημοσιεύσεις

  • hope*

    hope* 4 δημοσιεύσεις

Αχ βρε Ειρηνάκι μου δεν ξέρεις πόσο χάρηκα. Δεν ήξερα τα τόσο όμορφα νέα σου γιατί είχα καιρό να μπω. Σε είχα όμως στο μυαλό μου και ευχόμουν να μάθω τα ευχάριστα σύντομα. Έχω χαρεί τόσο πολύ. Οι δύσκολες στιγμές ενώνουν τους ανθρώπους και εγώ αν και δεν γνωριζόμαστε σε νιώθω δικό μου άνθρωπο. Με το καλό κοπελάρα μου η κορούλα σου, να είναι πάντα γερή, δυνατή και ευτυχισμένη και εσείς να την χαίρεστε κάθε δευτερόλεπτο της μέρας. Μετά από την μεγάλη και τόσο άσχημη καταιγίδα, επιτέλους βγήκε και για μας το ουράνιο τόξο με τα πιο όμορφα χρώματά του... Θα χαρώ πολύ να μου στείλεις τα νέα σας όταν την πάρεις αγκαλίτσα...! Σου στέλνω άπειρα φιλιά και πολλή αγάπη.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Fairy Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες, ναι δυστυχώς είμαστε πολλές οι μανούλες που περνάμε αυτόν τον γολγοθά. Όμως μπράβο σου για την δύναμή σου και μπράβο στον άντρα σου που σε στήριξε και τώρα χαίρεστε την όμορφη οικογένεια σας. Έτσι είναι, όταν θες κάτι τόσο πολύ και όταν αυτό το "κάτι" αξίζει τα π ά ν τ α....πρέπει να ξανασηκώνεσαι και να πολεμάς με όλη σου την δύναμη.

Να πω κιόλας για μας ότι η Παναγία μας το έκανε το θαύμα της και στις 16/06/2012 με 5 ημέρες καθυστέρηση, είδα μπροστά μου έναν μπλε σταυρό στο τεστ εγκυμοσύνης και δεν μπορούσα με τίποτα να συγκρατήσω την χαρά μου. Και μαζί με την χαρά ακολούθησε φυσικά η αγωνία για αυτήν την ψυχούλα που κουβαλούσα, να είναι καλά και να καταφέρει να γεννηθεί. Εννοείται ότι άλλαξα γιατρό, βρήκα έναν που είναι και καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος πάνω από όλα, τον επισκεπτόμουν καθε εβδομάδα στην αρχή και μετά το πολύ κάθε δύο, με το παραμικρό τον έπαιρνα τηλέφωνο και με στήριζε πολύ. Ήταν πολύ προσεκτικός σε κάθε μας βήμα και μου έλεγε όλα θα πάνε καλά θα δεις...Εγώ χαμογελούσα συνεχώς και κρατούσα συνεχώς την κοιλίτσα μου. Την μέρα που με κλώτσησε για πρώτη φορά έβαλα τα κλάμματα και έτρεξα στον άντρα μου να του το πω. Μέχρι να συνειδητοποιήσει τι του έλεγα γιατί ήταν και από τον ύπνο και με έβλεπε να κλαίω, πήρε μεγάλη τρομάρα...Όσο φούσκωνε η κοιλίτσα τόσο φούσκωνα και εγώ από χαρά και περηφάνια για την ζωούλα που είχα μέσα μου.Τελικά μετά από μία καλή κατά τα άλλα εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα (αλλά με πολύ άγχος) και ενώ είχα μόλις μπει στον 9ο, ακούω τον γιατρό να μου λέει (ήταν Δευτέρα εκείνη η μέρα) την Τετάρτη γεννάς, το μωρό δεν μεγαλώνει άλλο και δεν θέλω να το ρισκάρω. Οπότε στις 23/01/2012 8.25 το πρωί, με καισαρική και επισκληρίδιο, ηρθε στην ζωή το θαυματάκι μας, η ζωή μας, η ευτυχία μας όλη. Το βάρος του 2320 και γι αυτό μπήκε μια εβδομάδα στην ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Τις μέρες αυτές τον βλέπαμε πρωί απόγευμα στο επισκεπτήριο, του πήγαινα το γαλατάκι μου, τον χαιδεύαμε, του μιλούσαμε και του λέγαμε να πίνει όλο το γαλατάκι να μεγαλώσει και να έρθει γρήγορα κοντά μας. Τρίτη 29/1 τον πήραμε σπίτι μας! Είχαμε τόση αγωνία και χαρά όταν πηγαίναμε να τον πάρουμε! Τίποτα άλλο δεν μας ένοιαζε. Μόνο αυτά τα υπέροχα ματάκια, αυτό το μικροσκοπικό πλασματάκι. Και έχει γίνει όλη μας η ζωή. Είναι ίδιος ο μπαμπάς του, σαν μικρογραφία του! Οπότε λατρεύω και τον μπαμπά του και εκείνον όσο τίποτα άλλο!

Δύναμη, πίστη και κουράγιο...σε όλες μας.

Να σου ζήσει! Είχα αρχίσει να διαβάζω την ιστορία σου όταν ήμουν έγκυος δηλαδή πριν ένα περίπου χρόνο. Ήταν αρχή της εγκυμοσύνης μου μετά από χρόνια προσπαθειών αλλά δεν κατάφερα να συνεχίσω το διάβασμα. Σήμερα ξαναδιάβασα κ περίμενα με ανυπομονησία. Χάρηκα τόσο πολύ για το θαυματάκι που έχεις στην αγκαλιά σου. Εύχομαι να απαλύνει τον πόνο σου. Κι εμένα ο γιός μου γεννήθηκε 1 Δεκεμβρίου και η ευτυχία μας είναι απίστευτη. Πραγματικά σας αξίζουν τα καλύτερα.

Ειρήνη κι εσύ με το καλό να κρατήσεις την κορούλα σου αγκαλιά.

Είμαι πολύ χαρούμενη και πολύ συγκινημένη και για τις δυο σας. Η καρδιά μου σφίχτηκε αλλά τώρα χαίρομαι με τη χαρά σας.


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

marmin Να σου ζήσει και σένα το παιδάκι σου, να είναι όμορφη και γλυκιά η ζωούλα του με εσάς πάντα δίπλα του να το χαίρεστε και να το καμαρώνετε. Όπως μου είπε και μια μαία...όλες οι μάχες δεν έχουν το ίδιο τέλος...Σε κάποιες χάσαμε και χάσαμε πολύ άσχημα...αλλά σε αυτή κερδίσαμε και βρήκαμε την ευτυχία. Ποτέ δεν ξεχνάς το παιδί/τα παιδιά που έχασες, εγώ πάντα λέω ότι θα τα βρω κάποια στιγμή στον ουρανό όταν θα είναι η ώρα μου...αλλά ο μπέμπης μου σε κάθε ματιά του και σε κάθε χαμόγελο εξαφανίζει το κρύο, το κενό και το σκοτάδι που υπήρχε στην ψυχή μου και με γεμίζει ζεστασιά και αγάπη...Ανεκτίμητο...

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

marmin Να σου ζήσει και σένα το παιδάκι σου, να είναι όμορφη και γλυκιά η ζωούλα του με εσάς πάντα δίπλα του να το χαίρεστε και να το καμαρώνετε. Όπως μου είπε και μια μαία...όλες οι μάχες δεν έχουν το ίδιο τέλος...Σε κάποιες χάσαμε και χάσαμε πολύ άσχημα...αλλά σε αυτή κερδίσαμε και βρήκαμε την ευτυχία. Ποτέ δεν ξεχνάς το παιδί/τα παιδιά που έχασες, εγώ πάντα λέω ότι θα τα βρω κάποια στιγμή στον ουρανό όταν θα είναι η ώρα μου...αλλά ο μπέμπης μου σε κάθε ματιά του και σε κάθε χαμόγελο εξαφανίζει το κρύο, το κενό και το σκοτάδι που υπήρχε στην ψυχή μου και με γεμίζει ζεστασιά και αγάπη...Ανεκτίμητο...

Έτσι ακριβώς! Σε όλα τα μνμ σου διακρίνω μια γλυκύτητα. Πρέπει να είσαι πολύ καλός άνθρωπος και το ίδιο και ο σύζυγος σου. Δεν έχασες την πίστη σου και την ελπίδα σου στο Θεό παρά τα όσα σου συνέβησαν κ είμαι σίγουρη πως ο Θεός θα σε ανταμείξει και η ζωή σου θα γεμίσει χαρά και πολύ ευλογία. Ξεκίνησε ήδη στις 23/01/2013 και αυτό είναι μόνο η αρχή είμαι σίγουρη.


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
marmin Να σου ζήσει και σένα το παιδάκι σου, να είναι όμορφη και γλυκιά η ζωούλα του με εσάς πάντα δίπλα του να το χαίρεστε και να το καμαρώνετε. Όπως μου είπε και μια μαία...όλες οι μάχες δεν έχουν το ίδιο τέλος...Σε κάποιες χάσαμε και χάσαμε πολύ άσχημα...αλλά σε αυτή κερδίσαμε και βρήκαμε την ευτυχία. Ποτέ δεν ξεχνάς το παιδί/τα παιδιά που έχασες, εγώ πάντα λέω ότι θα τα βρω κάποια στιγμή στον ουρανό όταν θα είναι η ώρα μου...αλλά ο μπέμπης μου σε κάθε ματιά του και σε κάθε χαμόγελο εξαφανίζει το κρύο, το κενό και το σκοτάδι που υπήρχε στην ψυχή μου και με γεμίζει ζεστασιά και αγάπη...Ανεκτίμητο...

γεια σου γλυκεια μου,

ειμαι απο αλλο τοπικ, απο την εξωσωματικη, διαβαζοντας ομως διαφορα μετα απο μια παλινδρομη κυηση μου,επεσα πανω στην ιστορια σου.

εκλαψα πολυ αλλα χαρηκα πιο πολυ οταν στο τελος ηρθε το happy end

να σας ζησει το αγγελουδι σας...

ποτε δεν θα ξεχασεις τα μωρακια που εχασες αλλα τωρα πια εχεις την ευτυχια στην αγκαλια σου...

γεια χαρα!


3H4dp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου γλυκεια μου,

ειμαι απο αλλο τοπικ, απο την εξωσωματικη, διαβαζοντας ομως διαφορα μετα απο μια παλινδρομη κυηση μου,επεσα πανω στην ιστορια σου.

εκλαψα πολυ αλλα χαρηκα πιο πολυ οταν στο τελος ηρθε το happy end

να σας ζησει το αγγελουδι σας...

ποτε δεν θα ξεχασεις τα μωρακια που εχασες αλλα τωρα πια εχεις την ευτυχια στην αγκαλια σου...

γεια χαρα!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου που μπήκες στον κόπο να διαβάσεις την ιστορία μου και να μου στείλεις μήνυμα. Έτσι ειναι, δεν θα τα ξεχάσω ποτέ...κανένα τους...ούτε καν εκείνα που δεν άκουσα τον όμορφο χτύπο της καρδούλας τους...ούτε εκείνων που φύγανε τόσο άδικα και τόσο νωρίς από μένα, αισθάνομαι πάντα σαν να μου τα πήραν...Όποτε βλέπω δίδυμα κοριτσάκια στον δρόμο κλαίω, δεν νομίζω ότι θα το ξεπεράσω τελείως ποτέ...Γυρνάω όμως πλάι μου, κοιτάω στην αγκαλιά μου και βλέπω τον Αντωνάκη μου να μου χαμογελάει και δεν το πιστεύω ότι ζω αυτό το θαύμα...ότι έχω το δώρο της Παναγίας στα χέρια μου. Το εύχομαι σε όλες τις μανούλες και ειδικά σε όσες έχουν περάσει τόσα όσα εμείς που παιδευόμαστε, να ανταμειφθούν οι γενναίες προσπάθειες που κάνει η κάθε μία ξεχωριστά και να τους χαρίσει η Παναγία πολλά μωράκια να γεμίζουν την ζωή τους με χρώματα και με αγάπη.

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και την σκέψη μου.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Δυο χρονια πριν τετοια μερα ειχαν ολα τελειώσει για μενα...Οι δυο ψυχούλες μου που με εκαναν τοσο ευτυχισμενη και περηφανη, ειχαν φυγει για παντα στον ουρανό...Εγώ την ώρα που γραφω ημουν στο χειρουργειο για αποξεση...Μεσα σε λιμνη αιματος, δακρυων και εμετών...Εχασα την ζωή μέσα απο τα χέρια μου, ολη μου την ευτυχία... Και τώρα δυο χρονια μετά ενα θαυμα 9 μηνών κοιμαται ηρεμα στο κρεβατακι του... Οχι ακομα δεν το εχω συνειδητοποιήσει αλλά δεν περναει η μερα που να μην ευχαριστώ τον Θεό και την Παναγία που τον έστειλαν σε μένα... Δεν σας έχω ξεχάσει κοριτσάκια μου...ούτε τα δυο αδερφάκια που εχασα πριν απο εσάς...ποτέ δεν θα σας ξεχάσω. Σας ευχαριστώ που προσέχετε απο ψηλά τον αδερφούλη σας, είναι ολη μου η ζωή, όλη μου η ευτυχία....


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήρα το θάρρος να γράψω, διαβάζοντας το μήνυμα της Firefly...μου θύμισε τα δικά μου διδυμάκια, που έχασα στον 5ο μήνα... αλλά δεν θα σταθώ σε αυτό.. .ξέρει η καθέμια μας που έχει περάσει από αυτό το στάδιο τί σημαίνει αυτή η απώλεια... χαίρομαι όμως που κρατάς πλέον το αγγελούδι σου στα χέρια σου και να ξέρεις ότι μας δίνει πάρα πολύ αισιοδοξία και θετικότητα το ότι τα κατάφερες... να είσαι καλά, να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Firefly, μου δίνεις μεγάλο κουράγιο, να ξέρεις...Και μόνο που διάβασα οτι μετά από όλη αυτή την περιπέτεια, έχεις ένα αγγελουδάκι...Είμαι έγκυος στον 4ο και το 2013 (14 Μαΐου), έχασα δύο ψυχούλες στον 6ο μήνα. Δεν μπορώ και δεν θέλω να περιγράψω τί πέρασα..Όσες έχουν περάσει κάτι αντίστοιχο γνωρίζουν.Το θέμα είναι οτι είχα κάνει περίδεση τραχήλου και πάλι δεν με έσωσε. Φοβάμαι μήπως μου συμβεί κάτι παρόμοιο, δεν το κρύβω...


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

να στε καλα κοριτσια.μου δινετε κουραγιο.και γω μια παλλινδρομη στην 8 βδομαδα και μια αποβολη στον 5 μηνα.νομιζω οτι θα μουρλαθω περιμενω να περασει ο καιρος να γινω καλα να ξαναπροσπαθησω....φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

firefly pes mou poio einai pragmatika auto to arlekin vivlio na paw na to agorasw!!!! apevales gt eixes apo thn arxh sto mualo sou oti kati tha pathoun kai oxi gt eftege o daglas!!!! egw exw kanei 2 gennes ston k. dagla kai einai apo tous kaluterous giatrous apla ephdh vlepei 30 gunaikes thn mera den mpwreis na ton perneis kathe mera thl xwris logo gt exei toses gunaikies pou an tou to ekanan oles auto tha htan gia to dafnh o anthropws. egw ena exw na pw den milaw gia mena alla gia ton giatro... einai apo tous kaluterous an den htan autos den tha zousa oute egw oute to paidi!!!!! na xeresai th oikogeneia sou!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτό το βίβλιο λέγεται ζωή και πραγματικότητα κοπέλα μου. Δεν γνωρίζω πως φέρεται στις άλλες γυναίκες ο συγκεκριμένος γιατρός. Εγώ κατέθεσα την δική μου ιστορία.Όταν παίρνεις τον γιατρό σου με τον μισο σάκο του μωρού να έχει βγει εξω και να κρέμεται δεν είναι χαζή αφορμή και ο γιατρός σου πρέπει να τσακιστεί και να έρθει όπως τον προστάζει το επάγγελμά του αλλά και τα χρήματα που παιρνει.Και όχι να σου πει και εγω τι να κάνω τώρα, πήγαινε σε όποιο εφημερεύει. Πρωτού μιλάς να σκέφτεσαι τι λες και σε ποιον το λες.

firefly pes mou poio einai pragmatika auto to arlekin vivlio na paw na to agorasw!!!! apevales gt eixes apo thn arxh sto mualo sou oti kati tha pathoun kai oxi gt eftege o daglas!!!! egw exw kanei 2 gennes ston k. dagla kai einai apo tous kaluterous giatrous apla ephdh vlepei 30 gunaikes thn mera den mpwreis na ton perneis kathe mera thl xwris logo gt exei toses gunaikies pou an tou to ekanan oles auto tha htan gia to dafnh o anthropws. egw ena exw na pw den milaw gia mena alla gia ton giatro... einai apo tous kaluterous an den htan autos den tha zousa oute egw oute to paidi!!!!! na xeresai th oikogeneia sou!!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

σερενατα και mariareti κουράγιο κορίτσια μου. Μόνο όσες γυναίκες έχουν περάσει κάποια απώλεια μπορούν να καταλάβουν την αγωνία που έχουμε. Ευτυχώς όμως υπάρχουν και γιατροί που εκτός από πραγματικοί επιστήμονες είναι και άνθρωποι και μπορούν να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων.Καλό είναι αρχικά να εμπιστεύεστε τον γιατρό που έχετε και να νιώθετε μαζί του οικεία και ότι είναι κοντά σας κάθε στιγμή. Επίσης λόγω των όσων έχω περάσει εγώ θα συνιστούσα να συζητήσετε με τον γιατρό σας για να σας δώσει εξετάσεις να κάνετε (γιατί το σύστημα υγείας της Ελλάδας λέει ότι πρέπει να έχεις 3 αποβολές για να σου δικαιολογήσουν εξετάσεις αλλά οι τρεις χαμένες ψυχούλες πως κοστολογούνται για αυτούς; Γιατί για την κάθε μαμά είναι ανεκτίμητες...). Πάνω από όλα κουράγιο και δύναμη. Υπάρχουν εδω και άλλες μανούλες εκτός από μένα που το πίστεψαν και μαζί με τον κατάλληλο γιατρό τα κατάφεραν. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη και mariareti με το καλό το μωράκι σου να ειναι υγιέστατο και να έρθει στην αγκαλίτσα σας να σας ξετρελάνει.

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
κοριτσια ο ιδιος γιατρος ειναι αυτος που σας ελεγα κ εγω!

εγω ουτε θελω να τον βλεπω, η αδελφη μου ειναι μαια στο ελενα κ της εχει κανει 2 καισαρικες, εκεινη τον θεωρει καλο, αλλα η κομωτρια απεναντι μας περισι που ηταν εγκυος ειπε του αντρα μου, "ασε ο γιατρος μου μολις γεννησα μου ειπε οτι εχω καρκινο στην μητρα, πηγα σε αλλους γιατρους και δεν ειχα τιποτα τελικα" της λεει ο αντρας μου καλα ποιον γιατρο εχεις???? δαγλας ιωαννης στο ελενα και μενει καγκελο ο αντρας μου γιατι τον ξερει! μακρια λοιπον!!!!

Καλησπέρα κορίτσια και καλή δύναμη!

Firefly η ιστορία σου με άφησε άφωνη...Ξέρω ότι το thread είναι παλιό, ελπίζω να κρατάς ένα ομορφο μωράκι στην αγκάλια σου σήμερα!

Μπήκα και εγώ να ψάξω για τον Ιωαννη Δαγλα στο Ελενα μιας που προτιμώ να πάω σε δημόσια κλινική..

Το πρώτο πράγμα που διάβασα ήταν για την υπόθεση φοροδιαφυγής που είχε βγει στη φορα τελη του 2012-πανω απο 250.000ευρω και είμαι σίγουρη οτι δεν είναι μόνο αυτά...!!

Εφριξα και σκόπευα σε κάθε περίπτωση να μην συνεργαστώ με έναν τέτοιο γιατρο(που είναι πάνω απ'ολα πολίτης)ακόμα και αν άκουγα τα καλύτερα για τη δουλειά του...

Αλλά τωρα διαβάζω ΚΑΙ αυτά και έχω πάθει σοκ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...