Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Θα μπορούσατε να με ενημερώσετε για το τι εστί σπερματεγχυση και ποια ειναι η διαδικασια για να γινει σε δημοσιο νοσοκομειο;

Πρόκειται να περάσω απο επιτροπη ΕΟΠΥΥ για χορηγηση ενεσεων προκλησης ωορρηξιας λογω συνδρομου πολυκυστικων και μη ωορρηξίας... Μόλις λοιπον πάρω τις ενέσεις, τί πρόκειται να γίνει;

Εχω ενα γιατρο που ειναι πολυασχολος και δεν με ενημερωνει....:confused::confused::confused::confused: Ψαχνομαι μονη μου να δω τι προκειται να γινει.....

γεια σου κοριτσι και καλη αρχη!!

θα κανεις τις ενεσεις ενω θα σε παρακολουθει ο γιατρος με υπερηχο και μολις θα ειναι ετοιμα τα αυγουλακια σου θα κανεις μια ενεση για να σκασουν, μετα απο 1 η 2 μερες ακολουθει η διαδικασια στην οποια πας το σπερμα επεξεργασμενο και βελτιωμενο απο μικροβιολογο και ο γιατρος το τοποθετει μεσα με ενα καθετηρακι, μενεις 10 λεπτα ξαπλωμενη και τελος.

ειναι απλη διαδικασια αλλα δεν ξερω καθολου τι γινεται με το δημοσιο νοσοκομειο γιατι δεν το ειχα ψαξει, κανε μια ερωτηση δεν ξερεις ποτε;)


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας!!!!!

θέλω να σας ρωτήσω το εξής: το Δεκέμβριο θα περάσω επιτροπή για να μου δώσουν τις ενέσεις για σπερματέγχυση... όμως θέλω να κάνω και μια προσπάθεια από μόνη μου με ενεσεις και σπερματέγχυση τον Οκτώβριο.. ακόμα δεν έκανα σπαλπιγγογραφία (η οποία θα χρειαστεί και στην επιτροπή)... λέτε να κάνω χαζομάρα χωρίς να κανω σαλπιγγογραφία να κάνω σπερματέγχυση??? έχω πάρει κλομιφένη και τζίφος....

Υπάρχουν κοπέλες εδώ μέσα που να είχαν θετικό αποτέλεσμα από σπερματέγχυση με ενέσεις....

αν ναι ποσα ωάρια έκαναν????

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

Τι μου κάνετε;

Janetta να σου ζήσει και να είναι πάντα γέρος δυνατός και καλοτυχος στην ζωή του!!!!

Στα νεα κορίτσια δυστυχώς δεν έχω απαντησεις μονο ευχές για καλή επιτυχία!

Τα νεα μας είναι μια χαρά.Καναμε αυχενική είμαστε σούπερ και λίγο μεγαλύτερες από την εβδομάδα που βρισκόμουνα.Θα είμαστε μαλλον ψηλό ΚΟΡΙΤΣΙ κατά πάσα πιθανοτητα.ο Γιωργάκης το έμαθε και είναι ενθουσιασμένος ειδικά οταν έμαθε ότι θα γίνει μεγάλος αδερφός σε κοριτσάκι γιατί; γιατί δεν θα του παίρνει τα παιχνίδια!!!χαχαχα.καθε μέρα πριν πάει σχολείο νήπια πια έρχεται με φιλάει και φιλάει και την αδερφη του στην κοιλιά και λιωωωωνει η μανα....

Κατά τ'αλλα πολυ δουλεια πολλές ώρες μαθημα και να δω πως θα τα βγάλω περα!!!

Φιλία πολλά σε ολες:):):):)


bKtop2.png8BRwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια μου!

Ηλιοβασίλεμα καλώς ήρθες!Η σπερματέγχυση είναι απλή διαδικασία.Όπως είπε και η Τίνα μόλις πάρεις τις ενέσεις και αφού σου έρθει η περίοδος ξεκινάς να τις κάνεις.Παρακολουθείσαι με υπέρηχους για το μέγεθος και την ποσότητα των ωοθυλακίων,μόλις μεγαλώσουν κάνεις την ένεση για πρόκληση ωορρηξίας και μετά από 30 περίπου ώρες ο γιατρός θα σου βάλει στην μήτρα με έναν καθετήρα-σωληνάκι το επεξεργασμένο σπέρμα του συζύγου.Για το νοσοκομείο θα πρέπει να βρει χρόνο ο γιατρός σου να μιλήσετε γιατί πρέπει να κλειστεί και το ραντεβού.Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

maria-maraki27 καλό θα είναι να κάνεις την σαλπιγγογραφία για να είσαι σίγουρη και να μην πάρεις τις ορμόνες άδικα.Συμβουλέψου και τον γιατρό σου.Υπάρχουν κοπέλες που μείνανε εγκυούλες με σπερματέγχυση θα δημοσιεύσω την λίστα για να δεις τα στατιστικά μας!

astage μου φουσκώνεις ε?Τι τέλεια!!!Κρίμα που δεν μπόρεσες να έρθεις :( ...Να προσέχεις κοριτσάκι μου να μην κουράζεσαι πολύ.Πολύ χάρηκα με τα νέα σου και λιώνω κι εγώ με τον Γιωργάκη που φιλάει την κοιλίτσα :P

Φιλιά σε όλες κοριτσάκια μου!

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

1. behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

2. trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

3. lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

4. Skybeam---> ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ - 1η προσπάθεια (φυσικός κύκλος)

5. vasso18183 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

30. tina32 --> ΕΓΚΥΟΣ - 3η προσπάθεια

38. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ77--> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

46. ουρανια --> 12/08

Ποσοστό: 7/45

Μόνοι και ο Θεός βοηθός!

  1. vasulini --> ΕΓΚΥΟΣ
  2. Skybeam --> ΕΓΚΥΟΣ
  3. Evangeliapan
  4. ΜΑΡΙa
  5. papaki --> ΕΓΚΥΟΣ
  6. georgia69
  7. Georgkat
  8. tinkerbell!24
  9. alexouli
  10. s_maria
  11. mar1981
  12. mina-ni
  13. Stardustmg
  14. janneta --> ΕΓΚΥΟΣ

ΛΙΣΤΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ

1. maria_v --> 14/12 --> ΕΓΚΥΟΣ- 1η προσπάθεια

4. Λια33 --> 18/02 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

6. Deni..29 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

11. astage --> ΕΓΚΥΟΣ

Ποσοστό: 4/11

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Τίνα-Κοριτσάκι 20/6/2013. βάρος: 2400γρ

Παπάκι -Αγοράκι 22/6/2013. βάρος: 3300γρ

maria_v - Κοριτσάκι Α 31/07/2013. βάρος: 2350γρ

Κοριτσάκι Β 31/07/2013. βάρος: 2260γρ

janneta-Αγοράκι 17/09/2013.βάρος 3400γρ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια την ψιλοκατάλαβα ή την φαντάζομαι την όλη διαδικασία....Πρέπει να ψάξω να δω τί παίζει με δημόσια νοσοκομεία....

Τέλη Οκτώβρη περνώ από επιτροπή Πάτρας...Έχω ψιλοέτοιμα τα δικαιολογητικά / εξετάσεις...Πρέπει να πάω νωρίτερα σε γυναικολογο να μου πει η να μου γράψει ποιες ενέσεις θα κανω (και αν μου εγκριθουν απο επιτροπη, να τις παρω απο φαρμακειο εοπυυ) και αν θα παμε με ελευθερες επαφές ή/ και με σπερματέγχυση;

Σόρυ για τις απορίες μου, αλλά νιωθω πιο άνετα να ειμαι ενημερωμενη και να μην προχωράω στα τυφλά...


Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ

1. behappy ---> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

2. trelo kouneli --> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

3. lizaki --> ΕΓΚΥΟΣ - 4η προσπάθεια

4. Skybeam---> ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ - 1η προσπάθεια (φυσικός κύκλος)

5. vasso18183 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

30. tina32 --> ΕΓΚΥΟΣ - 3η προσπάθεια

38. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ77--> ΕΓΚΥΟΣ - 2η προσπάθεια

46. ουρανια --> 12/08

Ποσοστό: 7/45

Μόνοι και ο Θεός βοηθός!

  1. vasulini --> ΕΓΚΥΟΣ
  2. Skybeam --> ΕΓΚΥΟΣ
  3. Evangeliapan
  4. ΜΑΡΙa
  5. papaki --> ΕΓΚΥΟΣ
  6. georgia69
  7. Georgkat
  8. tinkerbell!24
  9. alexouli
  10. s_maria
  11. mar1981
  12. mina-ni
  13. Stardustmg
  14. janneta --> ΕΓΚΥΟΣ

ΛΙΣΤΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ

1. maria_v --> 14/12 --> ΕΓΚΥΟΣ- 1η προσπάθεια

4. Λια33 --> 18/02 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

6. Deni..29 --> ΕΓΚΥΟΣ - 1η προσπάθεια

11. astage --> ΕΓΚΥΟΣ

Ποσοστό: 4/11

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Τίνα-Κοριτσάκι 20/6/2013. βάρος: 2400γρ

Παπάκι -Αγοράκι 22/6/2013. βάρος: 3300γρ

maria_v - Κοριτσάκι Α 31/07/2013. βάρος: 2350γρ

Κοριτσάκι Β 31/07/2013. βάρος: 2260γρ

janneta-Αγοράκι 17/09/2013.βάρος 3400γρ

Evangeliapan , σευχαριστώ πολύ!!! έχετε καλά ποσοστά επιτυχίας πάντως!!! άντε και στα δικά μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γεια σας!!! τι κανετε?

πεταλουδιτσα μου θα σας ερθω αυτη την εβδομαδα αντε παλι θα πιουμε καδεφακι!!!!

ασπουλα μου φιλακια στην κοιλιτσα σου αχ τι ωραια που ειναι να σου δινει φιλακι ο γιος σου στην κοιλιτσα!!!!

maria-maraki27 και Ηλιοβασίλεμα καλη επιτυχια να εχετε!!

ρε τινα πως το εβαλες ο τικερακι κ δεν μπορω κ εγω να βαλω.

τα δικα ου τα νεα ειναι οτι πλησιαζη η βαφτιση κ οπως παντα τα νευρα μου κροσια το ουφο ο νονος του μικρου θελει να μας φερει 20 ατομα απο την μερια του θελει να κουβαλησει κ τα αδερφια του πατερα του τελειος ασχετη ειναι αυτοι αλλα ειναι τοσο παπαρας αυτος τι ναπω απο την αλλη μερια εχουν μαζεψει τους φιλους κ της φιλες τους λες ειναι γαμος φανταστητε οτι μαζευομαστε 120 ατομα κ παραπανο καλο γαμ.....η θα φαμε παλι εγω δεν ηθελα να κανουμε τραπεζι με τοσα ατομα μονο οικγενειες κ φιλη αλλα η αλλη εχει ταχυκαρδιες κ τη ποναει ο κωλος κ δεν το δεχτηκε στραβωσε ολο μαλακιες στο δικομου το παιδι θελει να φανει η αλλη τι να σας λεω τωρα.

μαρακι τι κανουν οι κορες?


ga6Bp3.png

0b2ym7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια!!!

ασπασάκι φουσκώνει η κοιλίτσα? τι ωραια που ειναι κοριτσάκι, θα τρελαθει ο γιωργακης σου.

παπάκι δύσκολα περνας πάλι...εγω γιαυτο το λόγο το αφησα για απρίλιο, να εχω χρονο να τους αλλαξω γνωμη γιατι θελουν ολους να τους καλεσουν στο τραπέζι....στραβωσα και εγω και λεω δεν εχει βαφτιση μεχρι να βαλετε μυαλο.....ολοι ιδιοι ειναι τελικα.

το τικερακι με βοηθησε η νεραιδουλα να το βαλω, ειχα δυκολευτει γιατι δεν μπορουσα να σβησω το παλιο, πατα πανω στο δικο μου και ακολουθησε τα βηματα, στο τελος αντιγραφεις την διευθυνση και κανεις επικολληση στην επεξεργασια υπογραφης στον πινακα ελεγχου


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

ηλιοβασίλεμα δεν εχεις κανονισει με τον γιατρό σου την διαδικασία?

εγω οταν πήρα τα φαρμακα απο τον εοππυ, μου τα ειχε γραψει γυναικολογος αλλα τοτε δεν περνουσες επιτροπη ηταν πιο απλα τα πράγματα, ψαξτο λίγο γιατι θα ειναι κριμα να σε απορριψουν λόγω ελλιπων χαρτιων απο οτι εχω ακουσει εχει 4 μηνες αναμονη μεχρι να περασεις επιτροπη.

αν θες να προχωρησεις με ελευθερες επαφες ποιος ο λόγος να παρεις ενεσεις?

κλεισε ενα ραντεβου με γυναικολογο του δημοσιου νοσοκομειου και ρωτα αν μπορεις να κανεις τη σπερματεγχυση εκει και αν ναι θα σε καθοδηγησει αυτος και θα σου πει ποια φαρμακα να παρεις και τη δοση θα κανεις καθε φορα


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας!!!!!

θέλω να σας ρωτήσω το εξής: το Δεκέμβριο θα περάσω επιτροπή για να μου δώσουν τις ενέσεις για σπερματέγχυση... όμως θέλω να κάνω και μια προσπάθεια από μόνη μου με ενεσεις και σπερματέγχυση τον Οκτώβριο.. ακόμα δεν έκανα σπαλπιγγογραφία (η οποία θα χρειαστεί και στην επιτροπή)... λέτε να κάνω χαζομάρα χωρίς να κανω σαλπιγγογραφία να κάνω σπερματέγχυση??? έχω πάρει κλομιφένη και τζίφος....

Υπάρχουν κοπέλες εδώ μέσα που να είχαν θετικό αποτέλεσμα από σπερματέγχυση με ενέσεις....

αν ναι ποσα ωάρια έκαναν????

εγω θα ελεγα να κανεις την σαλπιγγογραφια πρωτα, γιατι δεν την κανεις τον οκτωβριο? και μετα αποφασιζεις και για την σπερματεγχυση.

το ποσα ωαρια θα κανεις εξαρταται απο τη δοση που θα παρεις αλλα και απο τον οργανισμο σου, εγω με σταθερη δοση των 75 ειχα τον πρωτο μηνα 4 ωαρια, τον δευτερο 3 και τον τριτο και τυχερο μονο 1!!!!!

η ποιοτητα μετραει και οχι η ποσοτητα;)


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Τίνα!

Εχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και αντίσταση στην ινσουλίνη. Πήρα τον Μαϊο για πρώτη φορά κλομιφαίνη, έκανα 1 ωάριο και ακολουθησαν ενεση pregnyl και τα λοιπά αλλά δεν πετυχαμε εγκυμοσύνη. Στον επόμενο κυκλο ξαναπαιρνω κλομιφαινη και δεν εγινε κανενα ωοθυλακιο και μου πεταει ο γιατρος οτι πρεπει να προχωρησουμε σε ενεσεις αλλα ειναι ακριβες και αν θελω, να παω μεσω εοπυυ. Και με αφηνει συξυλη γιατι εχει μεγαλη πελατεια και βιαζοταν...Εχω δοκιμασει άλλες 3 φορες με κλομιφαινη σε αλλο γιατρο, συνολο 5 φορες από Μαιο και τις 4 φορες δεν εγινε ωορρηξια....

Στο ενδιάμεσο εκλεισα ραντεβου για επιτροπη για τελη Οκτωβρη... Τα δικαιολογητικά λίγο πολύ ξέρω ποια ειναι που ζητανε στην επιτροπή. Όμως ενημέρωση για το τί πρόκειται να γινει, δεν εχω γιατι την ολη διαδικασια την κανω μονη μου....και οι γιατροι στον κοσμο τους...

Τωρα μενει να παω ενα ραντεβου ξανα στον πρωτο γιατρο να εχω μαζι και την εγκυκλιο του εοπυυ και να κουβεντιασουμε πώς θα πράξουμε....αλλα θελω να ειμαι ενημερη εκ των προτερων....


Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα.....τι ησυχια ειναι αυτη??????

παπάκι να τον χαιρεσαι και με το ονομα τον μικρουλη σου!!!

αντιγραφεις την διευθυνση που γραφει code και κατι γραμματα εχει διπλα τα οποια δεν τα θυμαμαι...

φιλακια σε ολες


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!ολα καλα?

οντως τινα μου πολυ ησυχια εχει πεσει απο ολες μας!εγω σημερα σαραντισα κ πηγαμε εκκλησια να παρουμε την ευχη του καθαρμου!ευχομαι σε ολες τις κοπελες να το ζησουν!κατα τα αλλα μπηκαμε σε ενα ψιλορυθμο!φιλακια και απο μενα!


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...