Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα Καλησπέρα δηλαδή!

Μιας κ σήμερα κ αύριο θα κάτσω σπίτι λόγω λοίμωξης ανώτερου κ κατώτερου αναπνευστικού ναι ναι φαρυγγίτιδα κ ασθματική βρογχίτιδα τα κατάφερα!!

Βρήκα χρόνο να σας δείξω κ εγώ με την σειρά μου το ταπεινό μου σπιτάκι, εντάξει δεν είναι ότι ομορφότερο έχετε δει σίγουρα δεν είναι όοοοοτι καλύτερο αλλά ειναι το σπιτάκι μας.

Εντωμεταξύ πριν ξεκινήσω να σας πω ότι είστε όλες αστέρια για τον τρόπο,τις ιδέες , διάθεση κ μεράκι που διακοσμήσατε τα σπίτια σας , καθένα ξεχωριστό κ όμορφο!! Πολύ ωραίες ιδέες με μεράκι κ σίγουρα του χρόνου αν έχω μπικικίνια θα φτιάξω κάποιες από αυτές.

Ξεκινώ με το χωλ στην είσοδο μας

photo-2012-12-10-12-43-44-707_zps44598137.jpg

Ενα ραφάκι πάνω από την τηλεόραση

photo-2012-12-10-12-46-21-776_zpsf21fb61f.jpg

Μπροστά στην τηλεόραση

photo-2012-12-10-12-45-52-415_zps5b85285c.jpg

Το αγαπημένο μου αγγελάκι {έχω κάνει το ίδιο δώρο στην Mumsofia για να προσέχει η μια την άλλη χε χε }

photo-2012-12-10-12-39-07-48_zps3b3732df.jpg

Το γνωστό στέμμα

photo-2012-12-10-12-37-29-261_zps0fcdb3fa.jpg

Το φωτιστικό μας με μια πινελιά της μικρής μου.....εκεί την ήθελε την μπότα τι να κάνω...

photo-2012-12-10-12-44-25-14_zpseec2f7ba.jpg

Η σύνθεση στο τραπεζάκι σαλονιού, δεν είναι ιδιαίτερα του γούστου μου {:rolleyes::oops: } τα κόκκινα αλλά είναι κεντήματα μεταξωτά Λευκαδίτικα...κοστίζουν μια περιουσία κ είναι δώρα της γιαγιάς του χαζμπαντ κ τα στρώνω μια Χριστούγεννα μια Πάσχα για να τα βλέπει κ να χαίρεται

photo-2012-12-10-12-45-07-460_zpsf3f7db97.jpg

Ενα βαζο στην βιβλιοθήκη απλό

20121210_125124_zps90fa453b.jpg

Το δεντράκι μας μπαι ντέυ, ξέρω είναι φορτωμένο πολύ....χε χε αλλά ενώ είμαι του πιο μινιμαλ τα Χριστούγεννα είναι η μόνη φορά που φορτώνω κ το κάνω τσίρκο το δέντρο μας! Και ειδικά φέτος....αισθητικά είναι φτιαγμένο από την κόρη κ την νονά της :rolleyes::tongue:

photo-2012-12-10-12-35-26-265_zps30639549.jpg

Και μπάι νάιτ!

photo-2012-12-10-12-55-25-999_zps10f88eda.jpg

Στην κουζίνα μου το εξωτικό καλικαντζαράκι δωράκι της Mumsofia

photo-2012-12-10-12-39-56-439_zps0b303ddb.jpg

To τραπέζι μου

photo-2012-12-10-12-47-19-155_zps5f53d4d1.jpg

Και η σύνθεση στο τραπέζι

photo-2012-12-10-12-48-15-100_zpsd12cd8c4.jpg

Τώρα στο δωμάτιο της μικρής δεν με άφησε να τα βάλω οπως θέλω....μου ειπε που τα θέλει τα ψηλά κ τα υπόλοιπα τα έβαλε μόνη της

photo-2012-12-10-12-41-08-383_zps4051d961.jpg

Το κουκουνάρι κ την κάρτα τα έφτιαξε πέρυσι στο σχολείο

photo-2012-12-10-12-41-53-388_zpsfa378b7f.jpg

Ξεχασα το ραφάκι ντε....πως τόλμησα ...δική της ιδέα επίσης

photo-2012-12-10-12-40-21-770_zpsa186caca.jpg

Και εδώ κρέμασε το ημερολόγιο αντίστροφης μέτρησης εως τα χριστούγεννα που έφτιαξαν στο σχολείο φέτος

photo-2012-12-10-12-42-22-177_zps20793549.jpg

Αυτά! Και του χρόνου από μένα με υγεία στις οικογένειες σας κ στους αγαπημένους σας ! :D:D

υγ....αν δείτε πουθενά σκόνη....μη το πείτε στην Ειρήνη...σκουπιδάκι από την κάμερα του κινητού ειναι...:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Ότι μπόρεσα να βρω σας τα ποστάρω, είμαι σίγουρη πως όσο δύσκολα κι αν περνάμε, ξέρουμε πως μπορούμε να προσφέρουμε σε συνανθρώπους μας που είναι σε ακόμα χειρότερη κατάσταση.

Να είσαι καλά κορίτσι μου και μακάρι να ενεργοποιηθούν όλοι. Ολοι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Καλησπέρα δηλαδή!

Μιας κ σήμερα κ αύριο θα κάτσω σπίτι λόγω λοίμωξης ανώτερου κ κατώτερου αναπνευστικού ναι ναι φαρυγγίτιδα κ ασθματική βρογχίτιδα τα κατάφερα!!

Βρήκα χρόνο να σας δείξω κ εγώ με την σειρά μου το ταπεινό μου σπιτάκι, εντάξει δεν είναι ότι ομορφότερο έχετε δει σίγουρα δεν είναι όοοοοτι καλύτερο αλλά ειναι το σπιτάκι μας.

Εντωμεταξύ πριν ξεκινήσω να σας πω ότι είστε όλες αστέρια για τον τρόπο,τις ιδέες , διάθεση κ μεράκι που διακοσμήσατε τα σπίτια σας , καθένα ξεχωριστό κ όμορφο!! Πολύ ωραίες ιδέες με μεράκι κ σίγουρα του χρόνου αν έχω μπικικίνια θα φτιάξω κάποιες από αυτές.

Αυτά! Και του χρόνου από μένα με υγεία στις οικογένειες σας κ στους αγαπημένους σας ! :D:D

υγ....αν δείτε πουθενά σκόνη....μη το πείτε στην Ειρήνη...σκουπιδάκι από την κάμερα του κινητού ειναι...:mrgreen::mrgreen:

Κάτσε να τα πιάσω με τη σειρά, αγαπημένο Καλαμαρίδιο! :tongue:

1) Περαστικά σου!

2) Υπέροχοι οι στολισμοί σας! Να είστε καλά, γεροί και δυνατοί και του χρόνου!

3) Λατρεύω το στέμμα μας, λέμε!! :tongue:

4) Εχουμε και τα ίδια ριχτάρια, στο χω ξαναπεί, το ξέρω! :cool:

5) Οτι θα ήμουν ο φόβος και ο τρόμος σου δεν το περίμενα. Οτι είσαι ο δικός μου {της μαγειρικής} το περίμενες...???? :mrgreen::lol::lol:

Σε φιλώ κοριτσι μου!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα τα αμπαλάρω όλα όμορφα, μαζί με κανά μπαλκόνι ή αγιοβασιλάκι και πιστεύω ότι θα ευχαριστηθούν!

μπαλκόνι δύσκολο να βάλω, μπαλόνι εννοούσα! άτιμο auto correct :mrgreen:

Μπράβο Μαριλού! Πολύ καλές ιδέες! Δεν ήξερα ότι έχει playmobil που στηρίζουν την Ελπίδα... Τις παστίλιες θα προσπαθήσω να τις αγοράσω και εγώ. Δεν υπάρχουν κοντά μου αλλά αξίζει μια βόλτα. Στην επίσημη σελίδα της δράσης αυτής μπορείτε να δείτε που υπάρχει κοντά σας φαρμακείο που τις πουλάει. Θα προσπαθήσω σήμερα να βρω ότι υπάρχει σε φιλανθρωπικό να τα ποστάρω και να βοηθήσουμε όσο μπορούμε. Δυστυχώς πλέον όλο το χρόνο όλοι χρειαζόμαστε βοήθεια, ας αλληλοβοηθηθούμε λοιπόν...

ravT, για τις φιγούρες playmobil "play and give" δες εδώ:

http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=26930&subid=2&pubid=129180636

Εγώ τις βρήκα στο σουπερ-μάρκετ! Και τις παστίλιες τις βρήκα στο φαρμακείο της γειτονιάς μου, το οποίο δεν υπήρχε στη λίστα του σαιτ, οπότε ρώτα κι εσύ στο δικό σου μήπως τις έχουν ή μπορούν να τις φέρουν.. :)

Εύγε Μαριλού μου! Ευγε που είσαι ένας άνθρωπος που σκέφτεται και τους γύρω του!!!!

:oops: Έχω πάρει πολλή έμπνευση και ενέργεια από σένα να ξέρεις..! :D

Μπραβο Μαριλού,ωραίες οι ιδέες σου!Εχθες παρείγγειλα και εγω τα δωρα για τα ανήψια μας.Πηρα σε όλα πάζλ και επιτραπέζια ,σύνολο για 5 παιδάκια 37 ευρω.Μενει όμως ακόμη να πάρω δωρο για τον αντρα μου,δεν θελω να τον αφησω ετσι γιατί ποτε δεν κανουμε δωρα μες το χρόνο,επετείους,γενέθλια και λοιπά και τα χριστούγεννα γιορτάζει κιόλας.Επίσης δωρο για τη μαμά μου,που γιορταζει την πρωτοχρονια και για την αδερφή μου η οποία γιορταζει και αυτη λίγο μετα.Στα πεθερικα μου ,μαλλον από ενα ζευγαρι παντόφλες.Ακόμη δεν μου πάει καλα να μην πάρω τίποτα...και το ψαχνω πως θα τα καταφερω...

Τέλεια! Παζλ-επιτραπέζια-βιβλία είναι τα αγαπημένα μου δώρα για παιδιά τις γιορτές! Στους παπουδογιαγιάδες εγώ θα κάνω δώρο ημερολόγιο 2013 με φωτογραφίες του μικρού (γεια σου Ειρήνη με τις ιδέες σου! :tongue: ), δυστυχώς δεν μπορώ για κάτι περισσότερο..Για τον αντρούλη σου που γιορτάζει και να τον χαίρεσαι, μου αρέσει η ιδέα του κιτ περιποίησης του Κορρέ - είναι κι ελληνική εταιρεία μην ξεχνιόμαστε, και επειδή το έχουμε δοκιμάσει πρέπει να σου πω ότι μυρίζει τέλεια!! ;)

Ότι μπόρεσα να βρω σας τα ποστάρω, είμαι σίγουρη πως όσο δύσκολα κι αν περνάμε, ξέρουμε πως μπορούμε να προσφέρουμε σε συνανθρώπους μας που είναι σε ακόμα χειρότερη κατάσταση.

Ψάξτε στις περιοχές σας για τοπικά ιδρύματα ή μονές και ενορίες που προωθούν τα παλιά μας ρούχα.

Σε κάθε επίσκεψή μας στο σούπερ μάρκετ, ας αγοράζουμε ένα πακέτο ζυμαρικά ή όσπρια και ένα κουτί γάλα και ας τα ρίχνουμε στα καλάθια που συγκεντρώνουν τρόφιμα για άπορους. Με ένα ευρώ έχουμε προσφέρει και δεν μας φαίνεται τόσο.

Μπράβο ravT, φανταστικό το ποστ σου! :) Έτσι είναι, κι ένα ευρώ από όλους μας κάνει τη διαφορά..Ακόμη και προτιμώντας τα μαγαζιά της γειτονιάς μας για τα δώρα μας, βοηθάμε, γιατί να τα πάρουν οι πολυεθνικές;;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki περαστικά σου! Μου αρέσει πολύ όλος ο στολισμός σου, και του χρόνου! Για τα κεντητά σου, και μόνο που είναι χειροποίητα, είναι ανεκτίμητη η αξία τους, αλλά επίσης είναι και πανέμορφα και ταιριάζουν πολύ!! :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και για τα κορίτσια από Θεσσαλονίκη, μια ωραία ιδέα για δώρο: Το Έργον, το παντοπωλείο στη Θεσσαλονίκη πουλάει ένα Christmas-cake mix και τα έσοδα θα διατεθούν στο ελληνικό παιδικό χωριό στο Φίλυρο!

380850_476465842391885_435941196_n.jpg


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και για τα κορίτσια από Θεσσαλονίκη, μια ωραία ιδέα για δώρο: Το Έργον, το παντοπωλείο στη Θεσσαλονίκη πουλάει ένα Christmas-cake mix και τα έσοδα θα διατεθούν στο ελληνικό παιδικό χωριό στο Φίλυρο!

380850_476465842391885_435941196_n.jpg

Υπέροχο!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...