Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Ζαλίστηκα με τόσες βιταμίνες! Ο γιατρός εξ αρχής μου είχε προτείνει κάποιες,αλλά είναι πανάκριβες,οπότε κοιτούσα κάτι πιο οικονομικό και εξίσου καλό,αλλά δεν βρήκα κάτι.Ε λέω δεν θα κάτσω να σκάσω κιολας,στην τελική την κόρη μου την έκανα χωρίς να πάρω καμιά πανάκριβη βιταμίνη,παρά μόνο φιλισιν και μολερς.Ε τώρα απλά θα προσθέσω q10 και τέλος 🙂 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Nina-Tom[/b];2306494]Καλημέρες!:D

Καλησπερα Νινακι μου!!!

ricola πίτσα αγαπημένο φαγητό! προχτές μου λέει ο σύζυγος: "εμένα η πίτσα δε μου αρέσει πολύ..." ένα βράδυ λοιπόν φτιάχνω πίτσα, με το δικό μου ζυμαράκι, με μπόλικο τυρί, ντομάτα, μπέικον και τα σχετικά και όταν έτρωγε λέει: "αυτή μάλιστα! είναι χορταστική πίτσα!" άβυσσος η ψυχή...:tongue:

Η σπιτικη πιτσουλα απο τα χερακια μας ειναι αλλο πραγμα!!!Εχει δικιο ο αντρουλης σου

Για σήμερα θα κάνω τα ντολμαδάκια με τα φύλλα που μάζεψα προχτές, με συνοδεία μία σαλατούλα μιαμ μιαμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Εγώ παιδιά σήμερα κάνω τηγανιά χοιρινή με πιπεριές. Θα μας επισκεφθούν και οι γονείς μου οπότε καθαρίζουμε τώρα λίγο και μετά δουλειά γιατί οι προθεσμίες είναι λίγο στενότερες από ότι υπολόγιζα και ψιλό αγχώθηκα.

Καλησπερα Νικο!!!

Θα τα καταφερεις μια χαρα με τις προθεσμιες σου...με ηρεμια!!!Καλη συνεχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμην ΝΙΝΑΚΙ μου. Απλά να προλάβω να χάσω κανά κιλό πριν έρθει το καλοκαίρι γιατί τα άτιμα τα κοντομάνικα δεν κρύβουν τίποτα ρε γαμώτο :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αχχχχχ πως σε νιωθω πως σε νιωθωωωωωωωωωω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!!

Καλό μήνα σε όλους και εύχομαι να περνάτε όμορφη Πρωτομαγιά:tongue:

Εμείς φτιάξαμε τον Μάη μας το πρωί, ψήσαμε το κοτοπουλάκι στην σχάρα, την κάναμε ταράτσα και τώρα τρώω παγωτάκι... σε λίγο θα τα κάψω όλα, αφού θα πάω μία μεγάλη βόλτα την σκυλίτσα μου...

Σας βάζω φωτογραφίες από τον Μάη και μία από τον κήπο, να μπούμε λίγο στο κλίμα.

th_MAY005_zps2cbc2c84.jpg

th_MAY011_zps71294a7f.jpg

ricola η γιαγιά είναι πρόσωπο ανεκτίμητο... ελπίζω να μην παιδεύεται μόνο:(

Πώς περνάτε οι υπόλοιποι?

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεούλα!!!

Καλό μήνα!!!! Καλή πρωτομαγιά!!!!

Γράφω λίγο γρήγορα τα δικά μας νέα και θα ξαναμπώ σε λίγο να διαβάσω τα δικά σας.

Χθες πήγαμε στο γιατρό και η μικρή είναι +-2700γρ. Απ'ό,τι μας είπε ο γιατρός την περιμένουμε γύρω στου Αγ. Κωνσταντίνου γιατί ακόμη είναι νωρίς. Η πίεση είναι σταθερή στο 11 με 7, όλες οι μετρήσεις καλές, κλείσαμε το επόμενο ραντεβού και όλα είναι μια χαρά!!!

Σήμερα ο άντρας μου με πήγε μια μικρή βόλτα με το αυτοκίνητο, ήπιαμε το καφεδάκι μας και φάγαμε έξω. Ωραία ήταν, είχαμε καιρό να καθήσουμε έτσι ξέγνοιαστα, ήρεμα, ήσυχα και φυσικά να έχει μια ηλιόλουστη μέρα!

Πάω να τελειώσω μια δουλείτσα που έχω και τα λέμε!

Φιλιά!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό μήνα!

Άντε να φτιαξει λιγο ο καιρος να χαρουμε ήλιο!

Νινα μου μας κανεις και ζηλευουμε με τις φωτογραφιες σου! Εισαι πολύ τυχερη που εχεις τετοιο κηπο στο κλινον άστυ. Εμεις ειμαστε ολοι στο νησί πλεον. Μονο ο αντρας μου ειναι Αθηνα. Θα κατσουμε εδω μεχρι να φυγω με τη μεταθεση-ακομα δεν ξερω πότε. Θα με βολευε παντως τωρα πια να περασω το καλοκαιρακι εδω, να κανουν τα πιτσιρικια τα μπανακια τους και να φυγω μετα. Βεβαια δε θα σκασω κι αν δε συμβει ετσι. Κοτοπουλο στη σχαρα; Μμμμμ Τι μας κανεις πρωινιατικα....

Στρουμφιτα τελεια τα νεα της μπουμπους! Απόλαυσε και τις τελευταιες μερες ξεγνοιασιας-χιχι.

Ρικολα καλα που μου το θυμησες να βαλω πουρε στο μενου μας. Ελπιζω η γιαγια να μην ταλαιπωρειται-συμφωνω με τη Νινα οτι ειναι ιδιαιτερως αγαπητα πλασματα.

Ιωαννα μου οντως εχει χρονια μπροστα του με σχολεια κλπ. Συζητησε το με τους γονεις σου και δες πραγματικα αν κουραζονται πολυ και αποφασισε. Παντως ειναι πολύ καλό που μπορουν και τον βγαζουν βολτα.

Εβιρακι προσαρμοζεσαι ξανα στα βορεια; Πως ειναι ο καιρος εκει;

Χτες εφτιαξα κεφτεδακια με πατατες τηγανητες και δοκιμασε και ο μικρος μου και δεν τον πειραξε. Οπότε με την πρωτη ευκαιρια θα του δοκιμασω και σκετο αυγο μπας και ξεπερασαμε την ευαισθησια μας! Για σημερα δε μαγειρεψα ξανα αφου ολο και κατι εχει μεινει κι η μαμα μου δεν μπορει να τα πολυβλεπει. Δεν μαγειρευω ποσοτητα αλλα δεν καταναλωνονται ιδιαιτερα -λετε να το εκλαβω σαν σχολιο για τη μαγειρικη μου; (χιχιχι)

Για να γιορτασουμε την Πρωτομαγια πηγαμε σε ενα κοντινο μερος οπου εκανε εκδηλωσεις ο τοπικος συλλογος και περασαμε πολυ ωραια. Η μικρη "χορεψε" και τον πρωτο της μπαλο! Ο μικρος την ειχε καταβρει κατω απο τα δεντρα κι ευχαριστηθηκε υπνο! Καλά ήταν ό,τι επρεπε για τα μικρα και τα μεγαλα παιδια!

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα παρεακιιιιιιι!!!!!

Καλη Πρωτομαγιαααααααα!!!!!!!

Για σημερα πουρεδακι με κιμα!

Στο κηπο του πατρικου μου παλι ψηνουν με καλη παρεα αλλα δυστυχως εμεις δε θα παμε...ειναι πολυ χαλια η γιαγια του αντρα μου...και ισως...οποτε ειναι σταντ μπαι..δυστυχως!

ευχομαι να μην ταλαιπωρηθει, κουραγιο!

καλημερα κοριτσια, τι μου κανετε?

Καλημερακοριτσακι μου!!! εγω ειμαι στη δουλεια και μαλλον σημερα ειναι μερα απολυσεων οποτε περιμενουμε!Ειχαμε εξελιξεις??/

Για σημερα μαγειρευει η μαμα.Τυχερουλα!!!

Εχτες εκει που ετρωγα μου εφυγε ενα σφραγισμα και βαριεμαι απιστευτα να παω οδοντιατρο το απογευμα αλλα τι να κανω που δεν μπορω να το αφησω.Πηγες τελικα..απαπαπα..ο οδοντιατρος ειναι το χειροτερο μου!!!

εξελιξεις δυστυχως δεν ειχαμε. Καλυτερα να γινει κατι ειτε κακο ειτε καλο αλλα να υπαρξει εξελιξη. Νιωθω οτι καποιοι συναδελφοι ξερουν και ολο υπονοουμενα ειναι.

Οδοντιατρο πηγα αλλα δεν μου εβαλε προσωρινο γιατι δεν θα κραταγε. Το καλο ειναι οτι εφυγε μια γωνια αλλα δεν αφησε τρυπα για να ποναω, ειναι κλειστο το δοντι οποτε θα παω την Τεταρτη να το φτιαξουμε

Καλησπέρες!!

Καλό μήνα σε όλους και εύχομαι να περνάτε όμορφη Πρωτομαγιά:tongue:

Εμείς φτιάξαμε τον Μάη μας το πρωί, ψήσαμε το κοτοπουλάκι στην σχάρα, την κάναμε ταράτσα και τώρα τρώω παγωτάκι... σε λίγο θα τα κάψω όλα, αφού θα πάω μία μεγάλη βόλτα την σκυλίτσα μου...

Σας βάζω φωτογραφίες από τον Μάη και μία από τον κήπο, να μπούμε λίγο στο κλίμα.

th_MAY005_zps2cbc2c84.jpg

th_MAY011_zps71294a7f.jpg

ricola η γιαγιά είναι πρόσωπο ανεκτίμητο... ελπίζω να μην παιδεύεται μόνο:(

Πώς περνάτε οι υπόλοιποι?

Φιλιά σε όλους!

απλα καταπληκτικες φωτο, εχεις πολυ ωραιο κηπο!!!!

Καλησπέρα παρεούλα!!!

Καλό μήνα!!!! Καλή πρωτομαγιά!!!!

Γράφω λίγο γρήγορα τα δικά μας νέα και θα ξαναμπώ σε λίγο να διαβάσω τα δικά σας.

Χθες πήγαμε στο γιατρό και η μικρή είναι +-2700γρ. Απ'ό,τι μας είπε ο γιατρός την περιμένουμε γύρω στου Αγ. Κωνσταντίνου γιατί ακόμη είναι νωρίς. Η πίεση είναι σταθερή στο 11 με 7, όλες οι μετρήσεις καλές, κλείσαμε το επόμενο ραντεβού και όλα είναι μια χαρά!!!

Σήμερα ο άντρας μου με πήγε μια μικρή βόλτα με το αυτοκίνητο, ήπιαμε το καφεδάκι μας και φάγαμε έξω. Ωραία ήταν, είχαμε καιρό να καθήσουμε έτσι ξέγνοιαστα, ήρεμα, ήσυχα και φυσικά να έχει μια ηλιόλουστη μέρα!

Πάω να τελειώσω μια δουλείτσα που έχω και τα λέμε!

Φιλιά!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Μια χαρα ειναι η μικρη, αντε με το καλο!!!

Καλημέρα και καλό μήνα!

Άντε να φτιαξει λιγο ο καιρος να χαρουμε ήλιο!

Ιωαννα μου οντως εχει χρονια μπροστα του με σχολεια κλπ. Συζητησε το με τους γονεις σου και δες πραγματικα αν κουραζονται πολυ και αποφασισε. Παντως ειναι πολύ καλό που μπορουν και τον βγαζουν βολτα.

Χτες εφτιαξα κεφτεδακια με πατατες τηγανητες και δοκιμασε και ο μικρος μου και δεν τον πειραξε. Οπότε με την πρωτη ευκαιρια θα του δοκιμασω και σκετο αυγο μπας και ξεπερασαμε την ευαισθησια μας! Για σημερα δε μαγειρεψα ξανα αφου ολο και κατι εχει μεινει κι η μαμα μου δεν μπορει να τα πολυβλεπει. Δεν μαγειρευω ποσοτητα αλλα δεν καταναλωνονται ιδιαιτερα -λετε να το εκλαβω σαν σχολιο για τη μαγειρικη μου; (χιχιχι)

Για να γιορτασουμε την Πρωτομαγια πηγαμε σε ενα κοντινο μερος οπου εκανε εκδηλωσεις ο τοπικος συλλογος και περασαμε πολυ ωραια. Η μικρη "χορεψε" και τον πρωτο της μπαλο! Ο μικρος την ειχε καταβρει κατω απο τα δεντρα κι ευχαριστηθηκε υπνο! Καλά ήταν ό,τι επρεπε για τα μικρα και τα μεγαλα παιδια!

Φιλια

αυτο σκεφτομαι κι εγω οτι για ολη του τη ζωη θα ξυπναει νωρις και σχολειο θα πηγαινει τα επομενα 20 χρονια. Ο αντρας μου θελει να παει, εγω τον λυπαμαι να τον βαλω σ αυτη τη ρουτινα

Μπραβο στο μικρο σου, να δεις μεγαλωνοντας που θα το ξεπερασει! Εισαι τυχερη που δεν εχεις μαγειρεμα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια απαντησα αλλα δεν ειπα καλο μηνα!

Καλο μηνα λοιπον να εχουμε κι ελπιζω να ερθει συντομα το καλοκαιρακι γιατι παλι για βροχες λενε απο Κυριακη!!

Εμεις εχτες πηγαμε στη Ραφηνα το μεσημερι και φαγαμε και περασαμε πολυ ωραια. Το απογευμα ξεκινησα να βαζω πλυντηρια και να κανουμε δουλειες στον κηπο και πηγα να παρω ενα παγωτο κι επεσα πανω σ εναν παλιο καλο μου συναδελφο που εχει ανοιξει δικο του συνεργειο στις μαρκες που δουλευω κι εγω και ειπαμε να παω καμμια μερα να μιλησουμε. Απλα ενιωσα καπως καλυτερα γιατι εχω μια πορτα να χτυπησω, ειναι και κοντα στο σπιτι μου! Εκει συναντησα και κατι φιλους με το παιδακι τους που κανουμε παρεα και γυρισαμε μαζι σπιτι κι ετσι δεν εκανα καμμια δουλεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεούλα!!!

Καλό μήνα!!!! Καλή πρωτομαγιά!!!!

Καλημερααααααα!!!!!!

Γράφω λίγο γρήγορα τα δικά μας νέα και θα ξαναμπώ σε λίγο να διαβάσω τα δικά σας.

Χθες πήγαμε στο γιατρό και η μικρή είναι +-2700γρ. Απ'ό,τι μας είπε ο γιατρός την περιμένουμε γύρω στου Αγ. Κωνσταντίνου γιατί ακόμη είναι νωρίς. Η πίεση είναι σταθερή στο 11 με 7, όλες οι μετρήσεις καλές, κλείσαμε το επόμενο ραντεβού και όλα είναι μια χαρά!!!Υπεροχα νεα!!!!!!Με το καλο κοτιτσακι μου!!!!

Σήμερα ο άντρας μου με πήγε μια μικρή βόλτα με το αυτοκίνητο, ήπιαμε το καφεδάκι μας και φάγαμε έξω. Ωραία ήταν, είχαμε καιρό να καθήσουμε έτσι ξέγνοιαστα, ήρεμα, ήσυχα και φυσικά να έχει μια ηλιόλουστη μέρα!Τελειαααα.....ευχαριστησου το οσο μπορεις...και την ανεμελεια και την κοιλιτσα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!!

Νινακι μου!!ΚΑλημερα!!!

Καλό μήνα σε όλους και εύχομαι να περνάτε όμορφη Πρωτομαγιά:tongue:

Εμείς φτιάξαμε τον Μάη μας το πρωί, ψήσαμε το κοτοπουλάκι στην σχάρα, την κάναμε ταράτσα και τώρα τρώω παγωτάκι... σε λίγο θα τα κάψω όλα, αφού θα πάω μία μεγάλη βόλτα την σκυλίτσα μου...

Σας βάζω φωτογραφίες από τον Μάη και μία από τον κήπο, να μπούμε λίγο στο κλίμα.Τι υπεροχος κηπος!!!!!!!!!!!Και του χρονουυυυυ!!!

th_MAY005_zps2cbc2c84.jpg

th_MAY011_zps71294a7f.jpg

ricola η γιαγιά είναι πρόσωπο ανεκτίμητο... ελπίζω να μην παιδεύεται μόνο:(

Αν ειναι λεει....!!!!Ασε χασαμε τη γιαγια μου πριν 3χρονια και δεν περνα μερα που να μην τη σκεφτομαι!!!Η αλλη μου γιαγια και παππους ειναι Ελβετια...Η εδω που εφυγε εμενε στην ιδια αυλη καθε μερα μαζι!!!!

Η γιαγια του αντρα μου ειναι βεβαια 96 αλλα δυστυχως ζοριζεται καπως τωρα!!!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλό μήνα!

Άντε να φτιαξει λιγο ο καιρος να χαρουμε ήλιο!

Καλημερα Φωτεινη μου!!!!!

Νινα μου μας κανεις και ζηλευουμε με τις φωτογραφιες σου! Εισαι πολύ τυχερη που εχεις τετοιο κηπο στο κλινον άστυαχ ποσο δικιο εχεις!

. Εμεις ειμαστε ολοι στο νησί πλεον. Μονο ο αντρας μου ειναι Αθηνα. Θα κατσουμε εδω μεχρι να φυγω με τη μεταθεση-ακομα δεν ξερω πότε. Θα με βολευε παντως τωρα πια να περασω το καλοκαιρακι εδω, να κανουν τα πιτσιρικια τα μπανακια τους και να φυγω μετα. Βεβαια δε θα σκασω κι αν δε συμβει ετσι.Οντως θα ηταν τελεια να κανατε και τα μπανακια σας εκει...αλλα και να μεινει και ο πατερουλης τοσο καιρο μονος???:tongue::tongue:

Στρουμφιτα τελεια τα νεα της μπουμπους! Απόλαυσε και τις τελευταιες μερες ξεγνοιασιας-χιχι.

Ρικολα καλα που μου το θυμησες να βαλω πουρε στο μενου μας.Μα ειναι τοσο νοστιμος και αγαπητος...πως τολμας και τον ξεχνας...χαχαχα!!!!

Ελπιζω η γιαγια να μην ταλαιπωρειται-συμφωνω με τη Νινα οτι ειναι ιδιαιτερως αγαπητα πλασματα.Το κακο ειναι πως ειναι σε γηροκομειο και δεν της εχουμε παει να δει τον μικρο....Τι λετε να της τον παμε??....ειναι σε δωματιο με μια αλλη γιαγια!Θα θελαμε να τον δει...θα νιωθω πολυ ασχημα αν φυγει και δεν τον εχει δει...Στο κατω κατω παππουδια και γιαγιουλες εχει...να εχει πολλα μικροβια???αχ δεν ξερω...

Χτες εφτιαξα κεφτεδακια με πατατες τηγανητες και δοκιμασε και ο μικρος μου και δεν τον πειραξε. Οπότε με την πρωτη ευκαιρια θα του δοκιμασω και σκετο αυγο μπας και ξεπερασαμε την ευαισθησια μας!Αντε μπραβο!!Αφου δεν το πειραξε το κρυφο...δοκιμασε του σιγα σιγα!

Για σημερα δε μαγειρεψα ξανα αφου ολο και κατι εχει μεινει κι η μαμα μου δεν μπορει να τα πολυβλεπει. Δεν μαγειρευω ποσοτητα αλλα δεν καταναλωνονται ιδιαιτερα -λετε να το εκλαβω σαν σχολιο για τη μαγειρικη μου; (χιχιχι)εεεε οχι...δε το δεχομαι!!!χεχεε!

Για να γιορτασουμε την Πρωτομαγια πηγαμε σε ενα κοντινο μερος οπου εκανε εκδηλωσεις ο τοπικος συλλογος και περασαμε πολυ ωραια. Η μικρη "χορεψε" και τον πρωτο της μπαλο! Ο μικρος την ειχε καταβρει κατω απο τα δεντρα κι ευχαριστηθηκε υπνο! Καλά ήταν ό,τι επρεπε για τα μικρα και τα μεγαλα παιδια!αχου μωρε....τι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να μην ταλαιπωρηθει, κουραγιο!

Καλημερα Ιωαννακι!!!

Ευχαριστουμε!Μακαρι!

εξελιξεις δυστυχως δεν ειχαμε. Καλυτερα να γινει κατι ειτε κακο ειτε καλο αλλα να υπαρξει εξελιξη. Νιωθω οτι καποιοι συναδελφοι ξερουν και ολο υπονοουμενα ειναι.Αχ ασε..ξερω ακριβως πως ειναι...Ημουν εγω στην κοσμαρα μου....και ολο ψουψου απο εδω και απο εκει...ημουν και μες στα τρελα κεφια γιατι ηταν Χρισουγεννα και μου χαν μεινει και κατι μερες αδεια...μεχρι που με φωναξε ο προισταμενος και μου τα μαυρισε!!!Ασε!!!

Οδοντιατρο πηγα αλλα δεν μου εβαλε προσωρινο γιατι δεν θα κραταγε. Το καλο ειναι οτι εφυγε μια γωνια αλλα δεν αφησε τρυπα για να ποναω, ειναι κλειστο το δοντι οποτε θα παω την Τεταρτη να το φτιαξουμε

Ευτυχως....δεν υπαρχει χειροτερος πονος απο το δοντι..και το αυτι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια απαντησα αλλα δεν ειπα καλο μηνα!

Καλο μηνα λοιπον να εχουμε κι ελπιζω να ερθει συντομα το καλοκαιρακι γιατι παλι για βροχες λενε απο Κυριακη!!αααα...οχι παλι!!!

Εμεις εχτες πηγαμε στη Ραφηνα το μεσημερι και φαγαμε και περασαμε πολυ ωραια.Μια χαρουλα...μινι κοντινη εκδρομη..χαχα!!!

Το απογευμα ξεκινησα να βαζω πλυντηρια και να κανουμε δουλειες στον κηπο και πηγα να παρω ενα παγωτο κι επεσα πανω σ εναν παλιο καλο μου συναδελφο που εχει ανοιξει δικο του συνεργειο στις μαρκες που δουλευω κι εγω και ειπαμε να παω καμμια μερα να μιλησουμε. Απλα ενιωσα καπως καλυτερα γιατι εχω μια πορτα να χτυπησω, ειναι και κοντα στο σπιτι μου!Μακαρι κοριτσακι στο ευχομαι!!!!! Εκει συναντησα και κατι φιλους με το παιδακι τους που κανουμε παρεα και γυρισαμε μαζι σπιτι κι ετσι δεν εκανα καμμια δουλεια!!Και πολυ καλα εκανες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια κ καλο μηνα να εχουμε!

Νινακι τι τελειος κηπος ειναι αυτος!! θελω κ εγωωω!! εισαι παρα πολυ τυχερη που εχεις κηπο,για μενα ειναι τρελο χαλαρωτικο!! Κ το στεφανακι σου υπεροχο! κ του χρονου κοριτσακι!

Ιωαννα μου ολα αυτα που περιγραφεις εγω κραταω σαν θετικο που βρηκες το συναδελφο κ βλεπω πως υπαρχει προοπτικη να πας να δουλεψεις εκει.Εγω θα πηγαινα παντος το συντομοτερο να μιλησω μαζι του . Μακαρι να κατσει βρε κοριτσι να ησυχασεις!!

Φωτεινη μου χορεφταρου η ζουζουνιτσα ε? μπραβο μπραβο! τελεια πρπ να περασατε!!! Για το αυγο εχω ακουσει απο πολλες μαμαδες πως τα παιδια τους μετα το χρονο ξεπερνανε την αλλεργια που ειχαν.

Ρικολακι εχουμε κανα νεο απο την γιαγια? η γιαγια κ ο παππους οσο χρονων κ να ειναι παντα ειναι η γιαγια μας κ ο παππους κ παντα μας στεναχωρει.κ μενα προπερσυ που εφυγε ο παππους στα 85 του απο καρκινο μου στοιχισε παρα που κ ακομα βασικα ....

Εμεις χτες σηκωθηκαμε το πρωι κ πηγαμε τα πιτσιρικια μια βολτα στο παρκο να παιξουν.Παλι καλ απου πηγαμε νωρις σχετικα γιατι απο τις 12 κ μετα γινοταν το αδιαχωρητο κ επισης ειχε τρομερη ζεστη.το μεσημερι μας ειχαν καλεσει φιλοι για φαγητο κ μας πηρε αργα.μετα γυρισαμε σπιτι κ αρχισα μαγειρεματα, βολτα τ απαιδια, ηρθαν κ φιλοι να κατσουμε πτωμα ειμαι σημερα.

Σουτζουκακια με ρυζι με λαχανικα κ καβουροσαλατα εχει το μενου μας σημερα.Εφτιαξα κ τυροπιτες κουρου χτες βραδυ για το μικρο να παρει μαζι στο νηπιο κ ο αντρας μου στην δουλεια οποτε μαζι με την καβουροσαλατα (αν μεινει)νομιζω πως ειμαστε καλυμμενοι για βραδυνο κ μαγειρεμα αυριο παλι!

Αυριο Σαββατο κλασικα ψαρακια κ την Κυριακη εχω παρει μοσχαρι χτενι να το κανω στην γαστρα με μπυρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...