Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!!

Παρασκευή σήμερα και μου θυμίζει λίγο Δευτέρα... ίσως λόγω της χθεσινής αργίας:)

Φωτεινή νόμιζα ότι πήγαινες παιδικό την μικρή, για αυτό αναρωτήθηκα αν είσαι ακόμα νησί... ο πρώτος της χορός,ε? πόσο υπερήφανη θα ήσουν!! να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου:P... στο ίδιο σπίτι είσαι με μαμά και μπαμπά? ... χτες είχες πλάκα με το : ντεν μου αρέσουν τα αβγκα καρντιά μου! μέχρι να καταλάβω τι έγραφες, μου πήρε λίγα δεύτερα... αλλά μετά γέλασα πολύ!

ggeny ευτυχώς που πήγατε νωρίς χτες στο πάρκο;)... μαγειρικά σε βρίσκω πολύ οργανωμένη, όπως πάντα! και νομίζω ότι είσαι λίγο καλύτερα στην διάθεση,ε?:)

barbie2000 ίδιο φαγητό έχουμε! κλασσικά την Παρασκευή μπαίνει όσπριο στη κατσαρόλα!

ioanna81 καλό είναι να ξέρεις ότι υπάρχει κάποια πιθανότητα για άλλη δουλειά, σε περίπτωση απόλυσης... είναι που είναι δύσκολοι καιροί για δουλειές!

Smurfita η μπουμπού ετοιμάζεται για έξοδο λοιπόν! άντε με το καλό!:tongue:

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τον κήπο... δεν είναι τίποτα σπουδαίο, ειδικά για κάποιον που είχε μόνο γλαστρούλες μέχρι πρότινος, αλλά στην πορεία μαθαίνω... και αφού υπάρχει ο χώρος, γιατί όχι?

Πολλές απουσίες βλέπω τελευταία... Νίκο, Εβίρι, Αγγελική, και κάποιοι άλλοι... πού είστε?:P

Link to comment
Share on other sites

ναι Νινακι μου καλυτερα ειμαι !!

Εχιες δικιο εχουμε αρχισει κ χανομαστε νομιζω λιγο.Ειναι κ ο καιρος πολυ της βολτας χαχχα

Σμουρφιτακι περασε ο καιρος ε πωωω! ερχεται η μπουμπου!! αχ τι καλα!! κ σε πολυ ωραια εποχη! εγω εκτος τοπου κ χρονου ειχα την εντυπωση πως αργει ακομα Ιουνιο Ιουλιο νομιζα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!

Τι ωραίος καιρός σήμερα!!! Δεν θέλω να ξαναχαλάσει!!!

Σήμερα έχω βάλει και φτιάχνω τουρλού, αλλά δεν το έβαλα στη γάστρα όπως συνήθως, αλλά στην κατσαρόλα και θα το τελειώσω στο φούρνο. Όσπρια τρώγαμαι 2 μέρες, κρέας χθες, οπότε σήμερα το μενού είχε λαχανικά άνευ συζητήσεως! χιχιχιχι....:tongue::D

Νίνα τέλειες οι φωτογραφίες και υπέροχο και το στεφάνι και ο κήπος! Και του χρόνου!

Ιωάννα ο μιρκός έχει μπροστά του πολλά χρόνια να πηγαίνει σχολείο, κρίμα είναι να τον στείλεις από τώρα ειδικά από τη στιγμή που οι δικοί σου είναι διατεθειμένοι να συνεχίσουν να τον κρατούν. Προσωπικά από Σεπτέμβρη μέχρι Δεκέμβρη είχα πάει 4 φορές παιδικό σταθμό και την τελευταία φορά είχα πέσει στα γόνατα και ικέτευα τον μπαμπά μου να μην με πάει μέσα. Δεν ήταν καθόλου ευχάριστο περιβάλλον και δεν μου άρεσε. Βέβαια και οι δικοί μου ( ο μπαμπάς εκπαιδευτικός) ασχολούνταν πάρα πολύ μαζί μου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μεγαλώνοντας, ούτε κοινωνικοποίησης ούτε μάθησης. Όσο για τον συνάδελφο που συνάντησες είναι οι ωραίες συμπτώσεις της ζωής. Μακάρι να γίνει κάτι και να ξεμπλοκάρεις από όλη αυτή την κατάσταση.

Ρικολα πως είναι η γιαγιά; Εγώ θα σου έλεγα να τον πας τον μικρό να τον δει αφού είναι τέτοια η κατάσταση. Έχω χάσει τους δικούς μου παππούδες και γιαγιάδες πριν από αρκετά χρόνια, αλλά ακόμη συγκινούμαι και πονάω για τον χαμό τους. Οι παππουδογιαγιάδες παίζουν μεγάλο ρόλο στη ζωή μιας οικογένειας και είναι πολύ στενάχωρο αυτό που βιώνεται εσείς τώρα....

Φωτεινή μακάρι η μετάθεση να έρθει μετά το καλοκαιράκι να ευχαριστηθούν και τα μικρά τη θάλασσα. Πρέπει να περάσατε πολύ ωραία χθες!!! Όσο για τα φαγητά...δε νομίζω ότι υποννοούν κάτι για τη μαγειρική σου, ίσως κάνετε μεγαλύτερες ποσότητες ή έχετε μεγάλη ποικιλία οπότε...μένουν! Αν τολ΄μήσει να πει κανείς τίποτα για τη μαγειρική σου εμείς είμαστε εδώ! :D:D:D

Τζένη τέλεια που πήγατε στο πάρκο!!! Καλά για τα φαγητά δεν το συζητώ και πολύ περισσότερο για τις τυρόπιτες! Ο άντρας μου τις λατρεύει και με παρακαλάει εδώ και μια εβδομάδα να φτιάξουμε. Ίσως του κάνω το χατήρι τώρα το Σαββατοκύριακο που λογικά δεν θα δουλεύει. Ναι, έρχεται η μπουμπού μας σιγά σιγά!!! Εγώ θα ήθελα να κρατήσει κι άλλο αυτή η περίδος, αλλά δεν είμαι ελεφαντίνα, 9 μήνες κύησης και τέλος!

Εβιρι έχεις να διαβάσεις πολλάαααααααα ακόμα!!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!!

Αγγελική όλα καλά;;;;

Κορίτσια ο Νίκος λογικά θα τρέχει τώρα με τις προθεσμίες, έχουν έρθει και οι δικοί του οπότε μάλλον έχει μηδενικό ελεύθερο χρόνο, αλλά σίγουρα δεν μας ξεχνάει!!!

Καλή συνέχεια!!! Φιλιά!!!!!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια κ καλο μηνα να εχουμε!

Καλημερα Τζενακι!!!

Ρικολακι εχουμε κανα νεο απο την γιαγια? η γιαγια κ ο παππους οσο χρονων κ να ειναι παντα ειναι η γιαγια μας κ ο παππους κ παντα μας στεναχωρει.κ μενα προπερσυ που εφυγε ο παππους στα 85 του απο καρκινο μου στοιχισε παρα που κ ακομα βασικα ....Αδυναμια μεγαλη!!!!Χθες ηταν καπως καλυτερα!!Ειναι ταλαιπωρημενη βεβαια..εχει εναν τεραστιο ογκο στο λαιμο και στα πνευμονια(10 χρονια τωρα)...θα δειξει...

Εμεις χτες σηκωθηκαμε το πρωι κ πηγαμε τα πιτσιρικια μια βολτα στο παρκο να παιξουν.Παλι καλ απου πηγαμε νωρις σχετικα γιατι απο τις 12 κ μετα γινοταν το αδιαχωρητο κ επισης ειχε τρομερη ζεστη.το μεσημερι μας ειχαν καλεσει φιλοι για φαγητο κ μας πηρε αργα.μετα γυρισαμε σπιτι κ αρχισα μαγειρεματα, βολτα τ απαιδια, ηρθαν κ φιλοι να κατσουμε πτωμα ειμαι σημερα.

Σουτζουκακια με ρυζι με λαχανικα κ καβουροσαλατα εχει το μενου μας σημερα.Εφτιαξα κ τυροπιτες κουρου χτες βραδυ για το μικρο να παρει μαζι στο νηπιο κ ο αντρας μου στην δουλεια οποτε μαζι με την καβουροσαλατα (αν μεινει)νομιζω πως ειμαστε καλυμμενοι για βραδυνο κ μαγειρεμα αυριο παλι! Χρυσοχερα Τζενη!!Μιαμ μιαμ!!

Αυριο Σαββατο κλασικα ψαρακια κ την Κυριακη εχω παρει μοσχαρι χτενι να το κανω στην γαστρα με μπυρα]

Link to comment
Share on other sites

smurfita να ετοιμασεις και τη βαλιτσα σου αν δεν το εχεις κανει ηδη. Μπηκατε στην τελικη ευθεια, τι ομορφα που ειναι!!

Άσε Ιωάννα τα είχα όλα τα πράγματα έτοιμα και δεν αποφάσιζα να τα βάλω στη βαλίτσα! Τελικά πριν 4 μέρες που αισθανόμουν κάπως περίεργα (είχαν γίνει και διάφορα με τους δικούς μου) αποφάσισα να τα βάλω μέσα κι έτσι τώρα είναι έτοιμη! Έχω κάνει και μια λίστα με τα πράγματα που θα πρέπει να έχω μαζί μου και την τσεκάρω καθημερινά!!! Αυτό που είχα έτοιμο από νωρίς είναι το βαλιτσάκι της μικρής με τα πραγματάκια εξόδου της! Γενικά είναι όλα έτοιμα και νομίζω το μόνο που μας μένει είναι να δοκιμάσουμε το καθισματάκι του αυτοκινήτου πως μπαίνει και πως δένει.

Αλλά θα ήθελα αυτή η περίδος να κρατούσε λίγο ακόμα! Γι'αυτό με είχε πιάσει άρνηση και δεν ετοίμαζα βαλίτσα, νόμιζα ότι έτσι καθυστερούσα τον καιρό! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από εμένα!!!

καλησπερα Barbie!Nα πω καλωσηρθες η εισαι και εσυ απο τις παλιες που εμεις οι νεες δεν ξερουμε????

Σήμερα Παρασκευή και έχουμε φασολάδα με ελίτσες....

Αχχχ ποσο μου αρεσει η φασολαδα και ακομα δεν τολμω να φαω...

Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα θα φαμε φακες και μολις παω σπιτι πρεπει να μαγειρεψω γι αυριο γιατι θα λειπω ολο το πρωι και πρεπει να παμε και σε κατι μαγαζια για κρεβατι του μικρου

Φακουλες και εμεις..ο αντρουλης δηλ...εγω πανταρακια και καροτακια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα μαγειροπαρεάκι!

Έχω πήξει στην δουλειά και μπήκα να πω ένα γειά, να σας πω ότι σήμερα τρώμε φακές και ότι ελπίζω να προλάβω να διαβάσω τα νέα σας μέχρι να σχολάσω! Αλλιώς ίσως καταφέρω να μπω από το σπίτι μέσα στο Σαββατοκύριακο.

Σας φιλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελική είμαι τυχερή, η αλήθεια είναι... αλλά δεν είμαστε και τόσο μακρυά... 1/2 ώρα δρόμο και είσαι στην εξοχή!

Μισή ώρα δρόμος όταν δεν έχει κίνηση, γιατί χτες από ότι άκουσα γινόταν ένας πανικούλης στους δρόμους προς την εξοχή!!!!

Καλο μηνα παρεακιιιιιιι!!!!!

Καλό μήνακα σε σένα!

Στο κηπο του πατρικου μου παλι ψηνουν με καλη παρεα αλλα δυστυχως εμεις δε θα παμε...ειναι πολυ χαλια η γιαγια του αντρα μου...και ισως...οποτε ειναι σταντ μπαι..δυστυχως!

Ελπίζω να γίνει ότι είναι καλύτερο για την γιαγιά του άντρα σου...

:tongue:

Εμείς φτιάξαμε τον Μάη μας το πρωί, ψήσαμε το κοτοπουλάκι στην σχάρα, την κάναμε ταράτσα και τώρα τρώω παγωτάκι... σε λίγο θα τα κάψω όλα, αφού θα πάω μία μεγάλη βόλτα την σκυλίτσα μου...

Σας βάζω φωτογραφίες από τον Μάη και μία από τον κήπο, να μπούμε λίγο στο κλίμα.

th_MAY005_zps2cbc2c84.jpg

th_MAY011_zps71294a7f.jpg

Τι ωραίο στεφανάκι και τι όμορφος κήπος! Και του χρόνου να είστε καλά να ξαναγιορτάσετε την Πρωτομαγιά!

Φιλιά σε όλους!

Καλησπέρα παρεούλα!!!

Καλό μήνα!!!! Καλή πρωτομαγιά!!!!

Επίσης κορίτσι!

Χθες πήγαμε στο γιατρό και η μικρή είναι +-2700γρ. Απ'ό,τι μας είπε ο γιατρός την περιμένουμε γύρω στου Αγ. Κωνσταντίνου γιατί ακόμη είναι νωρίς.

Κοντά στα δικά μου γενέθλια! Με το καλό!

Σήμερα ο άντρας μου με πήγε μια μικρή βόλτα με το αυτοκίνητο, ήπιαμε το καφεδάκι μας και φάγαμε έξω. Ωραία ήταν, είχαμε καιρό να καθήσουμε έτσι ξέγνοιαστα, ήρεμα, ήσυχα και φυσικά να έχει μια ηλιόλουστη μέρα!

Χαίρομαι που απολαύσατε την βολτούλα σας!

Φιλιά!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Άσε Ιωάννα τα είχα όλα τα πράγματα έτοιμα και δεν αποφάσιζα να τα βάλω στη βαλίτσα! Τελικά πριν 4 μέρες που αισθανόμουν κάπως περίεργα (είχαν γίνει και διάφορα με τους δικούς μου) αποφάσισα να τα βάλω μέσα κι έτσι τώρα είναι έτοιμη! Έχω κάνει και μια λίστα με τα πράγματα που θα πρέπει να έχω μαζί μου και την τσεκάρω καθημερινά!!! Αυτό που είχα έτοιμο από νωρίς είναι το βαλιτσάκι της μικρής με τα πραγματάκια εξόδου της! Γενικά είναι όλα έτοιμα και νομίζω το μόνο που μας μένει είναι να δοκιμάσουμε το καθισματάκι του αυτοκινήτου πως μπαίνει και πως δένει.

Αλλά θα ήθελα αυτή η περίδος να κρατούσε λίγο ακόμα! Γι'αυτό με είχε πιάσει άρνηση και δεν ετοίμαζα βαλίτσα, νόμιζα ότι έτσι καθυστερούσα τον καιρό! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Εγω παλι εκανα σαν τρελη να γεννησω, δεν αντεχα αλλο. Βεβαια ημουν στο κρεβατι γι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.

Για σήμερα δε μαγείρεψα επειδή έχουμε αποφάγια. Το βραδάκι όμως θα φτιάξω πίτσα. Χτες φάγαμε κοτόπουλο και μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο στο ίδιο ταψί. Βλέπετε βαρέθηκα να πάω στο σούπερ μάρκετ ενώ είχα πει ότι θα ψώνιζα για την Πέμπτη που ήταν κλειστά κι έβαλα ό,τι βρήκα στην κατάψυξη.

Γιορταζει κ ο συζυγος εκεινη την μερα οποτε το γλυκο επιβαλεται διπλα!

Χρόνια πολλά για τον άντρα σου Τζένη, να τον χαίρεστε.

Ανήμερα γιορτάζει ο πεθερός μου, αλλά εκείνοι θα είναι στο χωριό οπότε δεν θα είμαστε μαζί και ο δικός μου γιορτάζει του Αγίου Γεωργίου οπότε θα κάνουμε τραπέζι και τώρα οργανώνομαι.

Στρουμφίτα κι εσύ να χαίρεσαι και τους δύο άντρες.

Χθες η μέρα μου ήταν γεμάτη! Κατευθείαν από την δουλειά πήγα κομμωτήριο όπου έκανα ριζική αλλαγή στο μαλλί!

Με 'γεια σου Αγγελική. Δηλαδή αν σε δω από κοντά δε θα σε γνωρίσω;

Σημερα εμαθα οτι εγκριθηκε η αιτηση μεταθεσης μου για Αθηνα. Τωρα να δουμε ποτε θα ερθει η αποφαση εδω και ποτε θα πρεπει να μετακινηθω (αυτη τη στιγμη ουτε που θελω να σκεφτομαι νεα μετακομιση στο πολυ αμεσο μελλον).

Τέλεια νέα, ελπίζω να έχετε ήδη μετακομίσει μέχρι το καλοκαίρι και να ξανασυναντηθούμε από κοντά.

ετσι κ μενα ο μεγαλος οτι τρωω εγω θελει να τρωει κ αυτος κ η μαμα μου νευριαζει γιατι λεει οτι τον μαθαινω να τρωει τα δικα μου τα ανοστα χαχαχα !!

Εδώ πρέπει να πέσει πολύ γέλιο πραγματικά!!!!!!!!!!!!!!

Χρειάστηκε να πάω επειγόντως, αλλά τελικά τέλος καλό όλα καλά!!!

Τι σου συνέβη Στρουμφίτα μου;

Ερχεται αυριο και η θεια μου απο Ελβετια και τη Κυριακη θα μαζευτουμε στο πατρικο μου!Θα ερθει και η κολλητη μου απο Σουηδια με τον κατα 2 μηνες μεγαλυτερο μας φιλο μας!!!!

Εσείς δεν είχατε Πασχαλινή συνάντηση εσείς κάνατε παραλίγο απαρτία στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο.

http://i779.photobucket.com/albums/yy77/Renata2013/KODAK005_zps2c00c7d8.jpg

Πολύ ωραία σου πέτυχαν τα αυγουλάκια Νίνα. Και του χρόνου.

Smurfita, ricola ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, αλλά νομίζω ότι οι νονοί πρέπει να είναι κοντά στα βαπτιστήρια, όσο γίνεται... ο ρόλος του νονού δεν είναι απλά το βάπτισμα και τα δώρα... είναι πνευματικοί γονείς άλλωστε.. φιλιά πολλά:-P.. να περάσετε υπέροχα!

Πόσο δίκιο έχεις Νίνα, να σε συγχαρώ κι εγώ με τη σειρά μου, που είσαι τόσο κοντά με τη βαφτιστήρα σου. Σίγουρα είσαι από τις καλύτερες νονές, αν όχι η καλύτερη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια φετος τα τσουρεκια μας εγιναν ΘΕΙΚΑ!! εχω φαει δεν μπορειτε να φανταστειτε .... παει η διαιτα ... κ τα κουλουρακια μου επισης!

Εγώ είμαι σίγουρη γι' αυτό.

Επισης γιορταζει και ο γιος μου καθως τον λένε και Ραφαήλ.

Ετεροχρονισμένα κι αυτά τα χρόνια πολλά να τον χαίρεστε, πολύχρονος.

Αντε μακαρι να πανε ολα καλα! Προγραμματισμενη καισαρικη.

Να σας ζήσει το καινούργιο μωράκι και να είναι πάντα καλότυχο. Επίσης, να χαίρεσαι και τον αδερφό σου.

Εντωμεταξύ με όλη αυτή την σκόνη στην ατμόσφαιρα με έχει πιάσει η αλλεργία μου και βήχω και είμαι μπουκωμένη.

Ξέρω πόσο υποφέρεις και θα πρέπει να είναι ανυπόφορη η κατάσταση. Το κακό είναι ότι το έχει παρακάνει τα τελευταία χρόνια ο καιρός και έχει όλο και πιο συχνά σκόνη από τη Σαχάρα.

Αγγελική σε ενοχλεί η σκόνη; Κι εμένα! Είχα που είχα την ανοιξιάτικη αλλεργία, τώρα η σκόνη με αποτέλειωσε!

Φαντάζομαι πόσο άσχημο είναι και για τις δυο σας. Είχα κάποτε μια συμμαθήτρια που υπέφερε από τη γύρη και η καημένη ήταν για ένα διάστημα κάθε μέρα με κατακόκκινα μάτια κόκκινη και πρησμένη μύτη από το συνάχι και έμοιαζε σαν να έκλαιγε διαρκώς.

και σημερα μοσχαρακι!!!!!!Το οποιο εκανα στη χυτρα και επιτελους βγηκε τοοοοσσσοοοο μαλακο!!!!Αλλα εχω μια απορια.....εβαλα υγρα μεχρι το μινιμουμ....αλλα βγηκε σαν σουπα....μπορω να βαζω λιγοτερα υγρα???

Όταν το φαγητό δεν είναι όσπριο μπορείς να βάζεις λιγότερο νερό μέσα γιατί δεν το πίνει. Ενώ τα όσπρια το τραβάνε. Το κρέας δεν πίνει σχεδόν καθόλου.

τα καλά νέα λοιπόν είναι ότι στα σκαριά τα 2 πρώτα μου βιβλία με πολύ μεγάλο εκδοτικό οίκο των Αθηνών σαν εικονογράφος.

Πωπω βρε Νίκο πόσο χαίρομαι για σένα. Αυτά είναι τέλεια νέα. Σου εύχομαι τα 2 βιβλία να γίνουν τουλάχιστον 2.000

ΕΒΙΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;; Αχ μου λείψε η ΕΒΙΡΙ μας

Με συγκινείς!!!!!!!!!!!!

Κι εμένα αλλά μάλλον θα περνάει καλά παρέα με τις κορούλες της!

Τώρα που είπες και για τις δύο, να σου πω ότι στο χωριό ένα βραδάκι αργά βλέπαμε ταινία εγώ μαζί με τις Εβιρίνες. Με είχαν στη μέση στον καναπέ και είχαν γείρει η μία αριστερά και η άλλη δεξιά στους ώμους μου τα κεφάλια τους κι εγώ ήμουν ακίνητη σχεδόν χωρίς αναπνοή για να μη φύγουν. Αυτό ήταν όντως απόλαυση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρρρρρρααααααα κοριτσάρες!!

ξεκινάω με τα δικά σας

ΕΒΙΡΙ

"Με είχαν στη μέση στον καναπέ και είχαν γύρει η μία αριστερά και η άλλη δεξιά στους ώμους μου τα κεφάλια τους κι εγώ ήμουν ακίνητη σχεδόν χωρίς αναπνοή για να μη φύγουν. Αυτό ήταν όντως απόλαυση"....

ΕΒΙΡΙ μου, γλυκιά μου μανούλα ΕΒΙΡΙ μου, δεν φαντάζεσαι πόσο με συγκίνησε αυτό που έγραψες...παιδιά νομίζω ότι είμαστε addicted to our babies!!

"Βλέπετε βαρέθηκα να πάω στο σούπερ μάρκετ ενώ είχα πει ότι θα ψώνιζα για την Πέμπτη που ήταν κλειστά κι έβαλα ό,τι βρήκα στην κατάψυξη"

ΑΑΑΑΑΧΑ συμφωνώ να τι ξέρω εγώ που πήγα και γέμισα την κατάψυξη! Και τέρμα το σουπερμάρκετ για λίγο γιατί πάω με πιάνει καταναλωτική και γυρνάω με ένα σωρό σοκολάτες :-(

ΙΩΑΝΝΑ μου το πόδι συνεχίζει :( Είμαι σίγουρος πλέον ότι είναι τα κιλά

ΝΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ τι ωραίες φωτό πραγματικά τι ωραίες φωτό! Αν δε σε πειράζει την μια την κατέβασα να την κοιτάξω γιατί με ενέπνευσε! Μπράβο για τον κήπο...πρεπει νομίζω σιγά σιγά να φτιάξω έτσι και τον δικό μου!!

ΡΙΚΟΛΑ

"Ερχεται αυριο και η θεια μου απο Ελβετια και τη Κυριακη θα μαζευτουμε στο πατρικο μου!Θα ερθει και η κολλητη μου απο Σουηδια με τον κατα 2 μηνες μεγαλυτερο μας φιλο μας!!!!"

Με το καλό!! ΘΕΕ ΜΟΥ ΡΙΚΟΛΑ!! Όντως ενωμένη Ευρώπη θα είστε εκεί μέσα! χαχα τα ίδια και εμείς όταν έρχεται το σόι από την Γαλλία!

Άσχετο αλλά 96 η γιαγιά ε; Παιδιά και η προγιαγιά μου πέθανε στα 98 και όταν την ρώταγες "γιαγιά πόσο είσαι;" έλεγε "90 παιδί μου και κοκκίνιζε" :-D

SMURFITAAAAAAAA αντεεεεεεεε ανυπομονώ για την στιγμή που θα μας στείλεις το πρώτο μήνυμα με την μπουμπού στην αγκαλειά! Μην αγχώνεσαι για την γέννα...αν και είναι δύσκολο το ξέρω. Θα είναι δύσκολο αλλά το αποτέλεσμα αξίζει...όταν το διάβασα σκεφτόμουν την Χριστίνα που έλεγε "ε δεν είναι τίποτα...σιγά...και οι άλλες υπερβάλουν...εγώ θέλω να το βιώσω χώρις επισκληρίδιο...σιγά" και μετά από μία ώρα στο κρεβάτι ακούς "ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΔΔΔΔΔΔΔΔΙΙΙΙΙΙΙΟΟΟΟΟ ΓΡΗΓΟΟΟΟΟΟΡΑΑΑΑ" χιχι :mrgreen:

ΦΩΤΕΙΝΗ

"Δεν μαγειρευω ποσοτητα αλλα δεν καταναλωνονται ιδιαιτερα -λετε να το εκλαβω σαν σχολιο για τη μαγειρικη μου; (χιχιχι)"

ΧΑΧΑΧΑ Μια χαρά μαγειρεύεις είμαι σίγουρος. Αυτό που λες μου θυμίζουν τα σουφλέ που έκανα τις προάλλες και όλοι μου λέγαν όταν τα βγάλα μμμμμμμμμμμμμ άντεεεε σουφλέεε περιμένουμε!!! Τελικά έμειναν όλα στο τραπέζι. Ένα έφαγα εγώ και όταν δεν κοιτάζαν οι άλλοι το πέταξα στα σκουπίδια το μισό :rolleyes: χιχι

ΤΖΕΝΑΚΙ θα μου γράψεις μια την συνταγή με το εκμέκ με το τσουρέκι; Μας έφεραν, δεν τα τρώμε και θέλω να τα κάνω εκμέκ!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ μου υπομονή για το πήξιμο...κεφάλια μέσα που λέμε τέρμα το διάλειμμα :tongue: Πως είσαι τώρα με τις αλλεργίες;

κορίτσια θα διαβάσω και άλλα και θα επιστρέψω γιατί μένω πίσω και προσπαθώ να μη αφήσω κάτι. Σήμερα φεύγουν οι δικοί μου και εγώ τώρα θα φάω πρωινό και μετά δουλειά...πω πω κορίτσια οι προθεσμίες με αχγώχνουν τόσο πολύ...και τα χρονοδιαγράμματα των βιβλίων τόσο στενά!!! Για σήμερα δεν ξέρω τι θα φάμε γιατί μαγειρεύει η μαμά :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...