Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα μας!

Σήμερα το μενού μας έχει σπανακόρυζο και λίγα γιουβαρλάκια που έμειναν από χτες.

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας ακόμη! Ευελπιστώ να βρω λίγο χρόνο να το κάνω...

Σήμερα η κόρη μου είναι εκδρομή σε μία κατασκήνωση κοντά στον Μαραθώνα. Ευτυχώς τους κάνει ωραίο καιρό και θα το ευχαριστηθούν!

Επανέρχομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ακουγεται περιεργο το αεροθερμο αλλα το γραφειο μου ειναι ενα τμημα μιας αποθηκης και δεν εχει παραθυρο οποτε εχει παντα ψοφοκρυο το χειμωνα και δροσια το καλοκαιρι αλλα και πολυ υγρασια, δεν το βλεπει το φως του ηλιου οποτε το πρωι κρυωνα.

Το σωστο ειναι για να εχουν αποτελεσμα τα υλικα μονωσης ειναι να περαστουν οταν ο τοιχος ειναι στο σοβα, πανω απο αλλη μπογια δεν εχει ιδιαιτερο αποτελεσμα και ιδιως οταν δεν ειναι μονωμενοι.

Μμμμ! Δεν μου ακούγεται και για πολύ υγειινό περιβάλλον!!!:rolleyes:

Καλημέρα κοριτσάρες!

Καλώς τον Νίκο!

Εγώ τρέχω με την δουλειά οπότε χάνομαι κατά διαστήματα.

Αφού είναι για την δουλειά ας χάνεσαι, δεν πειράζει!

Τώρα προσπαθώ να κάνω το εκμέκ της τζένης αλλά η Χριστίνα κλωτσάει γιατί με έχει βάλει σε πρόγραμμα όχι γλυκών αλλά ΔΕΝ ΑΝΤΕΕΕΧΧΧΧΩΩΩΩΩ :( Μου λείπουν τα γλυκάαα. Πάντως έχω χάσει ένα κιλό με τούτα και με κείνα.

Μπράβο για το χαμένο κιλό!!! Και εις ανώτερα!!!

Μια χαρά και τα παιδιά θα χαρούν που θα χουν τα δωμάτια τους και ένας πιο "ιδιωτικός χώρος" για τον μπαμπα και την μαμα ;) χιχι.

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ! ;)

Αγγελική μου όταν αλλάξεις δωμάτιο στα παιδιά θα σου πω κι άλλες ιδέες! Όλα αυτά εξαρτώνται και από την ηλικία του κάθε παιδιού!

Σίγουρα θα πάρω την γνώμη σου όταν έρθει η ώρα! Σε ευχαριστώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ιωαννα μου τι επαθες καλέ με το σφραγισμα; Μαλλον εκανε την ενεση πολυ κοντα στο νευρο κι εχεις ολες αυτες τις συνεπειες. Περαστικά σου! Απ'ότι διαβασα ο εργασιακος σου χωρος ειναι καταπληκτικος ε; Μου θυμιζει το γραφειο μου σε μια εταιρια που δουλευα εσωτερικο σε εναν ημιοροφο δεν εβλεπα καθολου ηλιο κι οταν εβγαινα εξω την ανοιξη κυριως περπατουσα συνεχεια για να φωτοσυνθεσω λιγακι. Τα κοριτσια σου εδωσαν ωραιες ιδεες (το δικο μου γουστο ειναι χαλια οποτε δεν μιλω). Απλα αυτο που θελω να σου υπενθυμισω ζωντας σε περιβαλλον που κουναει ειναι ο,τι κρεμασεις να το κρεμασεις γερα και οσο γινεται σταθερα ωστε να μη χτυπησει το παιδι ποτέ.

ναι το εχω σκεφτει κι εγω αυτο με το σεισμο. Ας παρουμε το κρεβατακι μας πρωτα και μετα βλεπουμε τι θα βαλουμε. Το δυσκολο περασε

Τζενακι αρνουμαι να κυνηγησω τη μικρη να φαει - το απεχθανομαι! Όμως εδω στο νησι αρνειται πλεον να ανοιξει το στομα της. Βαζει τη γιαγια και της φτιαχνει διαφορα και μετα δεν τα τρωει (αυτο με εκνευριζει περισσοτερο γιατι η γιαγια κουραζεται ηδη πολύ και δεν χρειαζονται κι οι ιδιοτροπίες της μικρης να επιβαρυνουν την κατασταση). Μεσα στο μηνα ειναι να κανω εμβολιο στον μικρο και σκεφτομαι να το συζητησω και με την παιδιατρο εδω που η μικρη της εχει ιδιαιτερη αδυναμια μπας και την πεισει να δοκιμασει τιποτα. Το μονο που με "ανησυχεί" ειναι οτι εχουν αυξηθει και τα νευρα της και πιστευω οτι ευθυνεται σε καποιο βαθμο το γεγονος οτι πειναει.

ειναι ψυχοφθορο οταν το παιδι δεν τρωει. Δεν ζηλευει για να δοκιμασει κατι? μπορει η γιαγια καπως να την καταφερει. Αν αδιαφορησετε θα μεινει νηστικη? γιατι αν βλεπει οτι τρεχετε απο πισω σας μπορει να το κανει επιτηδες

Φιλια

Κορίτσιαααα καλημέρααα!!!

Δεν σας διάβασα ακόμα γιατί μόλις μπήκα....παιδιά δεν αντεεεέχχωωω! Νομίζω ότι πραγματικά είμαι εθισμένος στην ζάχαρη...δεν την παλεύω χωρίς γλυκά!! Έχω φάει φρίκη μεγάλη. Και από την μια ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσω αλλά παιδιά γίνεται το εξής. Πχ χτες το βράδυ έκανα...μια...ζαβολιά και όταν την έπεσαν τα μωρά και η Χριστίνα έφαγα γλυκό...ναι το ξέρω είμαι τέρας..:-( μετά όταν ξάπλωσα παιδιά πόναγε το πόδι μου όλη την νύχτα...και σκέφτηκα "όχι κομμένα τα βλαμμένα τα γλυκά" και έρχεται το πρωί και το μόνο που σκέφτομαι είναι να χα τώρα μια σοκολάτα μμμμμμμμμμμ. Παιδιά πρέπει να βρω υποκατάστατο ή κάτι για να μην ξανακυλήσω....πάχυνα πολύ. Πφ, πίκρα. Μάλλον δημητριακά με γάλα και αποξηραμένα φρούτα. Μου αρέσουν πολύ και μου κόβουν λίγο την φόρα για γλυκό. Για αρχή αυτό. ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ τρελαίνετε τον κόσμο.

βρε Νικο οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες, προσπαθησε ν αντεξεις και μετα θα σου ειναι ευκολο

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα μας!

Σήμερα το μενού μας έχει σπανακόρυζο και λίγα γιουβαρλάκια που έμειναν από χτες.

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας ακόμη! Ευελπιστώ να βρω λίγο χρόνο να το κάνω...

Σήμερα η κόρη μου είναι εκδρομή σε μία κατασκήνωση κοντά στον Μαραθώνα. Ευτυχώς τους κάνει ωραίο καιρό και θα το ευχαριστηθούν!

Επανέρχομαι...

μια χαρα θα περασουν τα παιδια, οντως εκανε καλη μερα

Link to comment
Share on other sites

Αχ εχτες πηγα να κανω ενα σφραγισμα, τι το ηθελα μια χαρα ημουν πριν και τωρα χαλια. Πρωτη φορα εκανα σφραγισμα με ενεση και μετα δεν ενιωθα το αυτι μου, την αριστερη πλευρα του στοματος, τη μιση γλωσσα και τα χειλια αφου επινα καφε με μια φιλη μου και τη ρωταγα αν τρεχει απ εξω ο καφες ουτε για αλογο δεν ηταν ολη αυτη η δοση και τωρα δεν ανοιγει το στομα μου ποναω σαν να μου εχουν χτυπησει το κοκαλο. Ναρκωση για δοντι εχω κανει μονο για φρονιμητες και τοτε ηταν λογικο να μην ανοιγει το στομα μου αλλα μ ενα σφραγισματακι?

Αν δούλεψε πολύ κοντά στο νεύρο του δοντιού σου έκανε τόση δόση για να μην πονέσεις. Τώρα γιατί πονάς και σήμερα δεν ξέρω...

Σημερα θα φαμε μπιφτεκια στη μαμα μου! Αυτη τη βδομαδα δεν εχω προλαβει να μαγειρεψω καθολου οχι οτι μου λειπει κιολας.

χαχαχαχα! Αφού υπάρχει η μανούλα εκμεταλεύσου το!!!!

καλημερα !!!!

Καλημέρα Τζενάκι!

Αγγελικη τελεια ιδεα με την γκαρσονιερα!!! πολυ τυχεροι ειστε!!Τι εγινε με την φορμα προλαβε να στεγνωσει τελικα?

Πρόλαβε, την σιδέρωσα χτες το βράδυ και την φόρεσε σήμερα στην εκδρομή.

Καλημέρα!

καλημέρα Φωτεινή!

Το μονο που με "ανησυχεί" ειναι οτι εχουν αυξηθει και τα νευρα της και πιστευω οτι ευθυνεται σε καποιο βαθμο το γεγονος οτι πειναει.

Παίζει και το ενδεχόμενο να έχει επηρεαστεί από την αλλαγή περιβάλλοντος.

Φιλια

Δεν σας διάβασα ακόμα γιατί μόλις μπήκα....παιδιά δεν αντεεεέχχωωω! Νομίζω ότι πραγματικά είμαι εθισμένος στην ζάχαρη...δεν την παλεύω χωρίς γλυκά!! Έχω φάει φρίκη μεγάλη. Και από την μια ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσω αλλά παιδιά γίνεται το εξής. Πχ χτες το βράδυ έκανα...μια...ζαβολιά και όταν την έπεσαν τα μωρά και η Χριστίνα έφαγα γλυκό...ναι το ξέρω είμαι τέρας..:-( μετά όταν ξάπλωσα παιδιά πόναγε το πόδι μου όλη την νύχτα...και σκέφτηκα "όχι κομμένα τα βλαμμένα τα γλυκά" και έρχεται το πρωί και το μόνο που σκέφτομαι είναι να χα τώρα μια σοκολάτα μμμμμμμμμμμ. Παιδιά πρέπει να βρω υποκατάστατο ή κάτι για να μην ξανακυλήσω....πάχυνα πολύ. Πφ, πίκρα. Μάλλον δημητριακά με γάλα και αποξηραμένα φρούτα. Μου αρέσουν πολύ και μου κόβουν λίγο την φόρα για γλυκό. Για αρχή αυτό. ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ τρελαίνετε τον κόσμο.

Νίκο δεν είναι εύκολο να αντισταθείς στα γλυκά, σε καταλαβαίνω! προσπάθησε όμως για το καλό σου! Μήπως να έφτιαχνες και κανένα ζελεδάκι με φυσικό χυμό φρούτων να έχεις στο ψυγείο?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Νικο κρατα γερα με τσαμπουκα !!! ζυγισε τα υπερ κ τ ακατα κ μονος σου θα καταληξεις στο σωστο!

Ειδες ιωαννα ??ουτε συννενοημενες να ειμασταν!!

Φωτεινη ετσι κ εμεις οταν παμε στο χωριο η τυχει κ ερθει εδω η μαμα ο μεγαλος μου ο γιος που δεν ειναι κ πολυ φαν του φαγητιυ την βαζει κ του φτιαχνει συνεχως διαφορα με αποτελεσμα να τρωει μια μπουκια το πολυ απο το καθενα κ τιποτα αλλο κ η γιαγια στεναχωριεται γιατι μενει νηστικος κ παει λεγοντας.προσπαθω να την πεισω πως ενα μονο φαγητο αρκει γιατι διαφορετικα αν εχει επιλογες δεν θα φαει τιποτα αλλα δυσκολευεται πολυ να το καταλαβει.

Αχχχ Αγγελικη μου εχει λειψει το σπανακορυζο!! πολυ ωραιο ειναι !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπαθω να την πεισω πως ενα μονο φαγητο αρκει γιατι διαφορετικα αν εχει επιλογες δεν θα φαει τιποτα αλλα δυσκολευεται πολυ να το καταλαβει.

Αυτό ακριβώς! Αν το φαγητό είναι μόνο ένα τότε όταμ πεινάσει θα αναγκαστεί να φάει! Το ίδιο κάνει και η πεθερά μου. Τι θες Χρήστο μου? Θες αυτό, θες εκείνο, θες το άλλο? Άσε που όταν φτιάξω κάτι που δεν το καλοτρώει ο μικρός λέει μπροστά του : Μμμμ για να δούμε θα το φάει????? Κι εκεί μου ανάβουν τα λαμπάκια γιατί το παιδί δεν είναι κουφό! Ακούει το σχόλιο κι επηρεάζεται :mad::-x:-x:-x

Αχχχ Αγγελικη μου εχει λειψει το σπανακορυζο!! πολυ ωραιο ειναι !!

Δώσε μου διεύθυνση και σου στέλνω ταπεράκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Σήμερα έφτιαξα ψάρια με χόρτα.

Ναρκωση για δοντι εχω κανει μονο για φρονιμητες και τοτε ηταν λογικο να μην ανοιγει το στομα μου αλλα μ ενα σφραγισματακι?

Πωπω τι σου έκανε βρε κορίτσι μου ο οδοντίατρος!!!!!!!!!!!!!! Περαστικά σου.

Σήμερα η κόρη μου είναι εκδρομή σε μία κατασκήνωση κοντά στον Μαραθώνα. Ευτυχώς τους κάνει ωραίο καιρό και θα το ευχαριστηθούν!

Πώς τα πέρασε;

βρε Νικο οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες, προσπαθησε ν αντεξεις και μετα θα σου ειναι ευκολο

Συμφωνώ κι εγώ, η δίαιτα είναι όπως η νηστεία. Τις πρώτες μέρες σκέφτεσαι όλα τα αρτήσιμα και στριμώχνεσαι και μετά συνηθίζεις και δε σε νοιάζει κανένα φαγητό.

Στη δίαιτα πιο πολύ το μυαλό είναι που παίρνει τις αποφάσεις αν θα στριμωχτεί ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Κουκου!!!!!

Σημερα καταφερα και διαβασα μεχρι και τα χθεσινα...θα σας φτασω το σ-κ που δε θα πολυγραψετε!!!Χεχεχε!!!

Σημερα ρεβυθακια με κριθαρακι και παλιιιιι!!!με αυγουλακια συμπληρωμα!!!

Ερωτησουλα....Η μια μου κολλητη εχει μια κορουλα 2,5ετων...μεχρι και τα 2 της εδινε σκονογαλα και μετα το γυρισαν σε φρεσκο χωρις προβλημα...εχει τωρα ομως ενα μηνα που δε το πινει καθολου!Οποτε τη φιλη μου την εχει πιασει πανικος χωρις να υπαρχρι ιδιαιτερος λογος(λεω εγω)μιας και τρωει γιαουρτι και τυρι!Επισης τραχανα με γαλα.και ψαχνει ιδεες για να της δινει για πρωινο της ειπα ρυζογαλο και κρεμα σιμιγδαλιου..για δωστε μου και αλλες ιδεες παρακαλω!!!

Φωτεινη ευτυχως κολικοι τελος!!!!!!!!φιου..παει αυτο!επομενο....

Τζενακι τελεια τα ρεβυθια με το κριθαρακι!!Καλυτερα απο καθε αλλη φορα.Ξετρελλαθηκε και ο αντρας μου αυτη τη φορα!!!

Νικο δε θα ελεγα οτι ξενυχταει(ευτυχως)απλα δεν κανει τους 6ωρους 7ωρους 8ωρους σερι υπνους που ειχε ξεκινησει να κανει...ξυπναει αλλαγη πανας ...φαι..και κοιμαται αμεσωσ!!δεν εχω παραπονο!!!Απο χθες βεβαια αλλαξε και παλι ...που θα παει θα σταθεροποιηθει καπου!!!

Αυτα για σημερα...τρεχωωωωωωω για υπνο!!!!

Φιλακια πολλα σε ολους!!!!!!!!!!!!

Καληνυχτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!! Ειστε ολες καλα?

Ρικολα ειναι νωρις να σταθεροποιηθει καπου, εχετε καιρο ακομα!

Αγγελικη πως περασε η κορη σου?

Εβιρι η αληθεια ειναι οτι σε αυτη που πηγα δεν την εμπιστευομαι ιδιαιτερα αλλα εχει το ιατρειο πανω απο το σπιτι μου και ειπα ενα σφραγισματακι ειναι τι στο καλο θα μπορει να το κανει. Ακομα ποναω αλλα οχι πολυ, ανοιγει το στομα

Φωτεινη, Τζενη τι κανετε?

Η νινα που ειναι? Για το Νικο ξερω, πηζει αλλα ειναι για καλο!!!

smurfita πως πας?

Συγνωμη για οποιον ξεχναω!

Σημερα θα φαμε μπιφτεκια και κοτοπουλο απο χτες γιατι η μαμα μαγειρεψε για λοχο.

Εχτες επιτελους παραγγειλαμε και το κρεβατι του μικρου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Όσο φτιάχνει ο καιρός τόσο φτιάχνει και η δική μου η διάθεση!

Χτες δεν μαγείρεψα γιατί έμεινε σπανακόρυζο. Το απόγευμα θα φτιάξω κοτόπουλο στον φούρνο με κριθαράκι να το έχω για αύριο για να είμαι χαλαρή το Σάββατο από μαγέιρεμα.

Εβιράκι μου η κόρη μου πέρασε πολύ ωραία! Ήρθε και την είχε πιάσει ο ήλιος στα μάγουλα και κάτω από τα μάτια. Ήταν σαν τις τουρίστριες που έρχονται στην Ελλάδα και τις πιάνει ο ήλιος!

Κουκου!!!!!

Τσα!!!!

Σημερα καταφερα και διαβασα μεχρι και τα χθεσινα...θα σας φτασω το σ-κ που δε θα πολυγραψετε!!!Χεχεχε!!!

Αγώνας δρόμου ε????

Ερωτησουλα....Η μια μου κολλητη εχει μια κορουλα 2,5ετων...μεχρι και τα 2 της εδινε σκονογαλα και μετα το γυρισαν σε φρεσκο χωρις προβλημα...εχει τωρα ομως ενα μηνα που δε το πινει καθολου!Οποτε τη φιλη μου την εχει πιασει πανικος χωρις να υπαρχρι ιδιαιτερος λογος(λεω εγω)μιας και τρωει γιαουρτι και τυρι!Επισης τραχανα με γαλα.και ψαχνει ιδεες για να της δινει για πρωινο της ειπα ρυζογαλο και κρεμα σιμιγδαλιου..για δωστε μου και αλλες ιδεες παρακαλω!!!

Καταρχήν τα παιδιά περνάνε διάφορες φάσεις με το γάλα. Και ο δικός μου δεν πολυπίνει αυτές τις μέρες αλλά δεν αγχώνομαι! Θα επανέλθει. Εναλλακτικά πες στην φίλη σου να του δώσει και γάλα με κορφλέικς. Ο γιός μου τα τρώει πολύ κι έτσι πίνει και το γάλα μαζί.

Καλημερα κοριτσια!! Ειστε ολες καλα?

Γειά σου Ιωάννα! Αφού ο καιρός είναι ηλιόλουστος και ζεστός εγώ είμαι πολύ καλά!

Αγγελικη πως περασε η κορη σου?

Καλά περάσανε! Είχανε πάει σε μία κατασκήνωση με αθλητικές εγκαταστάσεις κάπου στον Κάλαμο και παίζανε διάφορα παιχνίδια από τις 10 το πρωί μέχρι τις 1 περίπου και μετά πήγαν στην παραλία του Μαραθώνα για φαγητό και χαλάρωση!

Εχτες επιτελους παραγγειλαμε και το κρεβατι του μικρου

καλορίζικο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

Ρικολακι μου μην αγχωνεσαι για τιν μικρο με τον υπνο κλπ.ειναι ακομα πολυ μικρος για να εχει προγραμμα! Θα αλλαξει ακομα αρεκετς φορες! Το ιδιο κ για το παιδακι της φιλης σου.Φαση ειναι κ θα του περασει.

Αγγελικη ασε αυτες οι μαμαδες καλες καλες αλλα ωρες ωρες δεν παλευονται.Ετσι κανει κ μενα.Σε φαγητα που δεν αρεσουν στην ιδια ξινιζει την μουρη της κ λεει σιγα μην φαει το παιδι φακε κ μπλιαχ κλπ λες κ ειναι μπεμπα!! Κ να σου φτιαξω αυτο κ να σου φτιαξω το αλλο ασε....

Πολυ ωραιο κ το κοτοπουλο με κριθαρακι!

Ιωαννακι κ εγω μια απο τα ιδια.Εμειναν γεμιστα κ λιγα μπιφτεκια με πατατες οποτε δεν εφτιαξα κατι αλλο για σημερα.Αυριο παλι τωρα ! Μαλλον αυριο το βραδυ θα εχω τραπεζι κιολας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

Ιωαννακι κ εγω μια απο τα ιδια.Εμειναν γεμιστα κ λιγα μπιφτεκια με πατατες οποτε δεν εφτιαξα κατι αλλο για σημερα.Αυριο παλι τωρα ! Μαλλον αυριο το βραδυ θα εχω τραπεζι κιολας

ε ειπα κι εγω? δεν θα μαγειρεψεις? Θα βγεις απο την κουζινα? Δεν λες να ξεκουραστεις καθολου. Τρεχεις ολη τη βδομαδα και λες ας κανω κι ενα τραπεζι βρε αδερφε!!!!! Ευγε κοπελα μου για τα κουραγια σου

Ωραια μερα σημερα εχει βρε παιδια αλλα αυτο το αερακι δεν λεει να σταματησει και τωρα εβλεπα στο internet για βροχη το σ/κ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

Καλημέρα Τζενάκι!

Αγγελικη ασε αυτες οι μαμαδες καλες καλες αλλα ωρες ωρες δεν παλευονται.Ετσι κανει κ μενα.Σε φαγητα που δεν αρεσουν στην ιδια ξινιζει την μουρη της κ λεει σιγα μην φαει το παιδι φακε κ μπλιαχ κλπ λες κ ειναι μπεμπα!! Κ να σου φτιαξω αυτο κ να σου φτιαξω το αλλο ασε....

Κι εμένα δεν μου αρέσουν κάποια φαγητά άλλά δεν εκφέρω γνώμη μπροστά τα παιδιά. Αυτό δεν εννοεί να το καταλάβεί!!!

Πολυ ωραιο κ το κοτοπουλο με κριθαρακι!

Ναι ωραίο είναι και το τρώει καλύτερα η κόρη η οποία δεν πολυσυμπαθεί τις πατάτες φούρνου. Οπότε αντί να το βάλω στον φούρνο με πατάτες το φτιάχνω έτσι για να φάει κι εκείνη καλύτερα.

Μαλλον αυριο το βραδυ θα εχω τραπεζι κιολας

Θεωρώ πως δεν είναι και πολύ επίσημο το τραπέζι για να είσαι έτσι χαλαρή!

ε ειπα κι εγω? δεν θα μαγειρεψεις? Θα βγεις απο την κουζινα? Δεν λες να ξεκουραστεις καθολου. Τρεχεις ολη τη βδομαδα και λες ας κανω κι ενα τραπεζι βρε αδερφε!!!!! Ευγε κοπελα μου για τα κουραγια σου

θα συμφωνήσω!

Ωραια μερα σημερα εχει βρε παιδια αλλα αυτο το αερακι δεν λεει να σταματησει και τωρα εβλεπα στο internet για βροχη το σ/κ

Βροχές???? Κι εγώ που έλεγα να το ρίξουμε στις βόλτες το Σαββατοκύριακο...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...