Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στηνμαγειροπαρέα!

2 μέρες τώρα έχουμε ένα θέμα με το ίνετρνετ στην δουλειά και εκέι που πάω να μπω με πετάει έξω και ξανά από την αρχή.

Θα διαβάσω τα μηνυματάκια σας αργότερα, ελπίζω δηλαδή...

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα και χτες είχαμε φακες.

Επανέρχομαι....

μια χαρα τα μακαρονακια, τα λατρευω! Υπομονη με το ιντερνετ. Εμας μας εβαλαν ενα βαρυ antivirus και επειδη ειναι παλιοι οι υπολογιστες και δεν εχουν και μνημες καλες σερνονται, για να κοψεις ενα τιμολογιο κανεις 15 λεπτα

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

εχω πηξει λιγο στο γραφειο αυτες τις μερες ουφφφφ

Ωραιο φαγακι Εβιρακι!! μμμ κ οπως παντα με μια κουβεντα μας κατεβαζεις ενα σωρο ιδεες ευγε!!

Ιωαννακι μια χαρα ειναι κ οι φακες ωραιοτατες!!! Ολα καλα στην δουλεια;

Φωτεινη μου με το καλο να τους δεχτεις κ να περασετε τελεια αυτες τις μερες!!

Αγγελικη καλημερα!!! Σπαστικο να σε πεταει εξω ε; κ την προηγουμενη βδομαδα αν δεν κανω λαθος παλι ειχατε θεμα με τα συστηματα στην δουλεια ε; ολα μαζεμενα πανε αυτα...

εμεις χτες φαγαμε περισευματα φασολακια,γεμιστα κ γιουβετσι κ σημερα σουφλε με ζυμαρικα γαλοπουλα κ τυρια στο φουρνο.

Την Κυριακη γιορταζει ο μεγαλος μου γιος κ θα εχω τραπεζι οποτε αυριο με περιμενει δυσκολη μερα.Πρεπει να μαζεψω το σπιτι να φτιαξω κανα γλυκο κ την Κυριακη μαγειρεματα ...

Καταλαβα, εχει να πεσει μαγειρεμα... αλλα εσενα δεν σε φοβαμαι μαζι με την Εβιρι ειστε τ αστερια της παρεας

Καλημέρα παρεούλα!!!

Χάθηκα κι εγώ χθες λόγω δουλειάς. Ήταν η ημέρα που έκατσα 9.00-21.00.... σήμερα απλά κουτουλάω.... χθες ήπια 4 καφέδες για να αντέξω, σήμερα δεν ξέρω πόσους για να μην κοιμηθώ όρθια.

Φωτεινή με το καλό να τους δεχτείς! Καλά να τα περάσετε!!!

Ιωάννα γλύτωσες το μαγείρεμα σήμερα. Πάλι καλά που περίσσεψαν κι έτσι δεν θα έχεις να κάνεις και αυτό όταν με το καλό γυρίσεις στο σπίτι!

Αγγελική και σ'εμάς το παθαίνει αυτό το internet, αλλά το παλύουμε ακόμα. Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν μπορούμε να στείλουμε και να λάβουμε τα mail που χρειαζόμαστε.

Τζένη κι εσύ πήξιμο; Τέλεια... τι καλά που γιορτάζει ο γιός σου! Κι εμένα γιορτάζει ο μπαμπάς μου και θα κάνει τραπέζι η μαμά και όπως ξαναείπα έχω να κάνω τα γλυκά.

Σήμερα το πρωί ξύπνησα και βγήκα λίγο στη βεράντα. Μου έκανε εντύπωση ο κόκκινος-πορτοκαλί ουρανός. Καθόμουν και τον χάζευα και σε συνδυασμό με την βροχούλα ήταν μαγεία...

Χθες είχε μαγειρέψει ο καλός μου ο αντρούλης χυλοπίτες και σήμερα έβγαλα ψάρι για ν ακάνει ψαρόσουπα. Είμαι περίεργη να δω τι θα κάνει....

Για τη γιορτή του μπαμπά εννοείται ότι δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα, οπότε έχω περιθώριο μόνο σήμερα και αύριο. Την Κυριακή το μεσημέρι έχουμε τραπέζι σε πολύ καλούς φίλους με το μωράκι τους και θα φτιάξω μπιφτέκια κοτόπουλου, πατάτες φούρνου με λάδι-μουστάρδα-λεμόνι και γιουβέτσι. Μια σαλατούλα και για γλυκό ίσως τηγανίτες ή κάτι άλλο (ακόμα δεν έχω καταλήξει)...νομίζω ότι είμαστε εντάξει.

Τα ξαναλέμε... φιλιά πολλά!

Κανε αυριο τον μπακλαβα, ζηλεψα τα μπιφτεκακια σου.

Αυτο με τον ουρανο μου εκανε κι εμενα εντυπωση, καθομουνα και τον χαζευα μαζι με το παιδι ηταν τοσο ομορφος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Νομίζω ότι θα μπορούσες να το κόψεις κομμάτια, να τα βάλεις στο φούρνο να ψηθούν παραπάνω (να γίνουν σαν παξιμαδάκια) και μετά θα μπορούσες να τα φυλάξεις αεροστεγώς και να τα έχεις π.χ. για τον καφέ ή το τσάι σκέτα ή να κάνεις επικάλυψη σοκολάτας. Εναλλακτικά πέρνα όλο το κέικ στο μούλτι, πρόσθεσε περίπου 2 κ.σ. πραλίνα φουντουκιού έως ώτου γίνει ζύμη, πλάσε μπαλάκια και βούτα τα σε σοκολάτα κάνοντας cake pops.

Τελικά φαγώθηκε! Αλλά μου έδωσες ωραίες ιδέες για το μέλλον!

κοριτσια ειμαι να σκασω. Θυμαστε που σας ελεγα οτι θα με αλλαζαν ποστο? οταν πηγα λοιπον στο συνεργειο, ο προισταμενος εκει μ εδιωξε λεγοντας οτι βοηθεια ειχε ζητησει πριν εναμιση μηνα και τωρα δεν θελει και να παω στο γραφειο μου πισω και θα μιλαγε στον διευθυντη. Εγω υπεθεσα οτι ηθελα βοηθεια απο καποιον μηχανικο και οχι γραμματειακη υποστηριξη και εφυγα. Τωρα μαθαινω οτι πηγε στον διευθυντη και του ειπε οτι δεν με ηθελε γιατι του εσπασα τα νευρα επειδη ζηταγα χαρτια, καφε , γκρινιαζα και κατι τετοια παλαβα και να φανταστειτε οτι ουτε καφε δεν πινω στη δουλεια και το μονο που ζητησα ηταν τους κωδικους του υπολογιστη για να μπορω να δουλεψω

Ανισσόροπος???? Φίδι κολοβό??? Ελπίζω να έχει την καλύτερη κατάληξη αυτή η ιστορία!

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα έχουμε φακές στο μενού με σαλάτα... η κολοκυθόπιτα έγινε πολύ ωραία και χάρηκα που την έκανα με δικό μου φύλλο... κάποτε ούτε που το φανταζόμουν ότι θα άνοιγα φύλλο:)...

χαχαχαχα! Εγώ ακόμη δεν το φαντάζομαι!!!!

Φιλιά σε όλους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πως πανε ολα τα αρρωστουλικα παιδακια;

Ο μικρός μου είναι ακόμη με βήχα αλλά ευτυχώς χωρίς ακροαστικά! Τον είδε χτες ο παιδίατρος στον σταθμό. Του άλλαξε σιρόπι μόνο ο παιδίατρος μας γιατί επιμένει ο βήχας.

Κι εγω προτιμησα να περασουμε χρονο μαζι σαν οικογενεια παρα να με φαει εκεινες τις μερες η κουζινα.

Καλά έκανες Φωτεινούλα! Είναι πολύτιμες οι οικογενειακές στιγμές!

Φιλια

Αντε να ερθει η Παρασκευη να κατσουμε τετραημερο, ειναι κλειστη η εταιρια τη Δευτερα και επειδη δεν ειχα υπολοιπο αδειας μου ειπαν να υπογραψω ανευ αποδοχων, χαχαχα λες και τους ειπα εγω να την κλεισουν δεν υπογραφω τιποτα

Έτσι κάνουν και στην δουλειά του άντρα μου! Την Δεύτερα κάθεται κι αυτός. Και την χρεώνεται κανονική άδεια. Αλλά εσύ καλά θα κάνεις να μην υπογράψεις άνευ αποδοχών. Δεν φτάνει που σου χρωστάμε ένα κάρο λεφτά!

εντωμεταξύ είχα ξεκινήσει να βγάζω τα χειμωνιάτικα, αλλά σταμάτησα με την ζέστη που είχε... μου φαίνεται είναι καιρός να το τελειώσω το θέμα σιγά σιγά;)

Το ίδιο ακριβώς έχω κάνει κι εγώ! Τα μισά ρούχα περιμένουν να τα βγάλω από τις θήκες που τις έχω κατεβάσει.

Χθες το βράδυ ήρθε ο κουμπάρος στο σπίτι ξαφνικά (γκρρρ) και παραγγείλαμε σουβλάκια γιατί δεν ήθελε κάτι από αυτά που είχα στο σπίτι. Σήμερα το μενού έχει φακές.

Αυτά τα ξαφνικά δεν είναι και ότι καλύτερο, ειδικά τις καθημερινές :rolleyes:

Πάω για δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπεσε αρκετά η θερμοκρασία γύρω στους 10 βαθμούς κάτω. Έχουμε περίπου 7 - 8 βαθμούς μόνο από 18 που είχαμε χτες.

Αυτές τις διακυμάνσεις μας κάνει κι εδώ ο καιρός. Γι΄αυτό είναι όλος ο κόσμος άρρωστος!

Καλημέρα! Παρασκευη σημερα τι καλά!

Όπως και στην υπολοιπη Ελλαδα επεσε κι εδω η θερμοκρασια και φυσικά βρεχει. Οι αστραπες ομως προσφερουν καταπληκτικο θεαμα.

Έχεις δίκιο! Στην εξοχή τα αστραπόβροντα είναι μαγικά!

Χτες ειχαμε ρεβυθια που ειχαμε στην καταψυξη αλλα επειδη εμενα δεν μου πολυαρεσουν το εριξα εξω κι εφαγα σουβλακι απ'εξω.

Ακριβώς το ίδιο θα έκανα κι εγω!!!

Για σημερα δεν ξερω γιατι ελειπα χτες το απογευμα και δεν προλαβα να κανω τιποτα. Σημερα ερχεται κι ο αντρας μου και πολυ πιθανον κι ο αδερφος μου μαζι του οποτε θα ειμαστε κοσμος παλι μαζεμενος στο σπιτι.

Με το καλό να τους δεχτείς!

Φιλια και καλό ΣΚ

Καλημερα κοριτσια!!! Ελπιζω σημερα να μην χαθητε!

Πάντως εγώ δήλωσα παρούσα!!!!

εχω πηξει λιγο στο γραφειο αυτες τις μερες ουφφφφ

Λίγες ώρες μείνανε και ξεκινάει το Σαββατοκύριακο! Υπομονή!

Αγγελικη καλημερα!!! Σπαστικο να σε πεταει εξω ε; κ την προηγουμενη βδομαδα αν δεν κανω λαθος παλι ειχατε θεμα με τα συστηματα στην δουλεια ε; ολα μαζεμενα πανε αυτα...

Είναι ο Ερμής ανάδρομος....

Την Κυριακη γιορταζει ο μεγαλος μου γιος κ θα εχω τραπεζι οποτε αυριο με περιμενει δυσκολη μερα.Πρεπει να μαζεψω το σπιτι να φτιαξω κανα γλυκο κ την Κυριακη μαγειρεματα ...

Να το χαίρεσαι το αντράκι σου! Πολύχρονος και γερός να είναι!

Χάθηκα κι εγώ χθες λόγω δουλειάς. Ήταν η ημέρα που έκατσα 9.00-21.00.... σήμερα απλά κουτουλάω.... χθες ήπια 4 καφέδες για να αντέξω, σήμερα δεν ξέρω πόσους για να μην κοιμηθώ όρθια.

4???? Εγώ στους 2 τερματίζω!!!!

τι καλά που γιορτάζει ο γιός σου! Κι εμένα γιορτάζει ο μπαμπάς μου και θα κάνει τραπέζι η μαμά και όπως ξαναείπα έχω να κάνω τα γλυκά.

Να τον χαίρεσαι τον μπαμπακούλη σου!

Σήμερα το πρωί ξύπνησα και βγήκα λίγο στη βεράντα. Μου έκανε εντύπωση ο κόκκινος-πορτοκαλί ουρανός. Καθόμουν και τον χάζευα και σε συνδυασμό με την βροχούλα ήταν μαγεία...

Δεν τον είδα αλλά κάποιοι συνάδελφοι που τον είδαν μου είπαν ότι ήταν εκπληκτικό!

Χθες είχε μαγειρέψει ο καλός μου ο αντρούλης χυλοπίτες και σήμερα έβγαλα ψάρι για ν ακάνει ψαρόσουπα. Είμαι περίεργη να δω τι θα κάνει....

Μιά χαρά θα τα καταφέρει!

Για τη γιορτή του μπαμπά εννοείται ότι δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα, οπότε έχω περιθώριο μόνο σήμερα και αύριο. Την Κυριακή το μεσημέρι έχουμε τραπέζι σε πολύ καλούς φίλους με το μωράκι τους και θα φτιάξω μπιφτέκια κοτόπουλου, πατάτες φούρνου με λάδι-μουστάρδα-λεμόνι και γιουβέτσι. Μια σαλατούλα και για γλυκό ίσως τηγανίτες ή κάτι άλλο (ακόμα δεν έχω καταλήξει)...νομίζω ότι είμαστε εντάξει.

Πολύ καλά είναι!

Τα ξαναλέμε... φιλιά πολλά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα ελπιζω να γνωρισω καμια μανουλα οπως την EvaP .Λοιπον κοριτσαρες την Κυριακη γιορταζει ο γιος μου και θελω να κανω εγω ενα δωρακι σε ενα κοριτσακι μου εδω ηαδερφη μου ενα υπεροχο μπουφαν της κορη της chicco για 2ετων λαχανι ολοκαινουργιοοοοοοο δε το φορεσε ποτεεε.Της το ειχα παρει εγω περσι.Και εχω ενα ζευγαρι παπουτσια 20νουμερο disney μια φορα φορεμενα κοριτσακι.Αυτα δε θελω να τα πουλησω οτι εχω και θα τα χαρισω κα του γιου μου.μονο που θα τα στειλω απο την αλλη βδομαδα παω χωριο στο παππου μας.ευχομαι σε ολες τις μανουλες να εχουν παντα γεματα πιατα για τα παιδια μας(το λεω γιατι ξερω οτι πειναει ο κοσμοςκαι παιδακια).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Μπορεί να χανόμαστε καμία φορά, αλλά επανερχόμαστε δριμύτεροι:P

Σήμερα κάνει καλό κρύο... εδώ τα τζάκια έχουν αρχίσει να δουλεύουν και μυρίζει έξω καμένο ξύλο:D

Χτες έκανα παστίτσιο, οπότε έχουμε και για σήμερα... έφτιαξα επίσης ζαμπονοτυροπιτάκια και λέω να κάνω μία ακόμα κολοκυθόπιτα, να πάω αύριο στους γονείς μου, μιά και θα πάμε να φάμε.... έχουμε θέματα με τον μπαμπά και τους είπα να πάμε έξω να φάμε να ξεσκάσουν λίγο... για να δούμε, θα τα καταφέρουμε ή θα γυρίσουμε πίσω?;)

Καλημέρα! Παρασκευη σημερα τι καλά!

Όπως και στην υπολοιπη Ελλαδα επεσε κι εδω η θερμοκρασια και φυσικά βρεχει. Οι αστραπες ομως προσφερουν καταπληκτικο θεαμα. και εδώ τα ίδια Φωτεινή... πολύ εντυπωσιακό, αλλά σκέφτομαι και τους ανθρώπους που καταστρέφεται η περιουσία τους, από την ανεγκεφαλιά αυτών που μπαζώνουν τα ρέματα και μετά διαμαρτύρονται!

Όντως χτες δεν υπηρχαν πολλα μηνυματα.

Χτες ειχαμε ρεβυθια που ειχαμε στην καταψυξη αλλα επειδη εμενα δεν μου πολυαρεσουν το εριξα εξω κι εφαγα σουβλακι απ'εξω. Για σημερα δεν ξερω γιατι ελειπα χτες το απογευμα και δεν προλαβα να κανω τιποτα. Σημερα ερχεται κι ο αντρας μου και πολυ πιθανον κι ο αδερφος μου μαζι του οποτε θα ειμαστε κοσμος παλι μαζεμενος στο σπιτι. Να περάσετε όμορφα! και να τους χορτάσεις όλους!:P

Φιλια και καλό ΣΚ

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

εχω πηξει λιγο στο γραφειο αυτες τις μερες ουφφφφ

Ωραιο φαγακι Εβιρακι!! μμμ κ οπως παντα με μια κουβεντα μας κατεβαζεις ενα σωρο ιδεες ευγε!!

Την Κυριακη γιορταζει ο μεγαλος μου γιος κ θα εχω τραπεζι οποτε αυριο με περιμενει δυσκολη μερα.Πρεπει να μαζεψω το σπιτι να φτιαξω κανα γλυκο κ την Κυριακη μαγειρεματα ... Να τον χαίρεσαι:) καλά μαγειρέματα!!

Καλημέρα παρεούλα!!!

Χάθηκα κι εγώ χθες λόγω δουλειάς. Ήταν η ημέρα που έκατσα 9.00-21.00.... σήμερα απλά κουτουλάω.... χθες ήπια 4 καφέδες για να αντέξω, σήμερα δεν ξέρω πόσους για να μην κοιμηθώ όρθια.

Τζένη κι εσύ πήξιμο; Τέλεια... τι καλά που γιορτάζει ο γιός σου! Κι εμένα γιορτάζει ο μπαμπάς μου και θα κάνει τραπέζι η μαμά και όπως ξαναείπα έχω να κάνω τα γλυκά. Να τον χαίρεσαι τον πατερούλη! να περάσετε όμορφα:) φιλιά πολλά στην μπουμπού σου:tongue:

Σήμερα το πρωί ξύπνησα και βγήκα λίγο στη βεράντα. Μου έκανε εντύπωση ο κόκκινος-πορτοκαλί ουρανός. Καθόμουν και τον χάζευα και σε συνδυασμό με την βροχούλα ήταν μαγεία...

Χθες είχε μαγειρέψει ο καλός μου ο αντρούλης χυλοπίτες και σήμερα έβγαλα ψάρι για ν ακάνει ψαρόσουπα. Είμαι περίεργη να δω τι θα κάνει....

Για τη γιορτή του μπαμπά εννοείται ότι δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα, οπότε έχω περιθώριο μόνο σήμερα και αύριο. Την Κυριακή το μεσημέρι έχουμε τραπέζι σε πολύ καλούς φίλους με το μωράκι τους και θα φτιάξω μπιφτέκια κοτόπουλου, πατάτες φούρνου με λάδι-μουστάρδα-λεμόνι και γιουβέτσι. Μια σαλατούλα και για γλυκό ίσως τηγανίτες ή κάτι άλλο (ακόμα δεν έχω καταλήξει)...νομίζω ότι είμαστε εντάξει.

Τα ξαναλέμε... φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κάνετε? απίστευτη η χθεσινή βροχη, δεν περίμενα οτι θα έκανε τόσες καταστροφές. για σήμερα έκανα μακαρόνια με κιμά γιατί ειχα εξωτερικές δουλειες κι αύριο θα κάνω πίτσα. εύχομαι να έχετε ολοι ενα όμορφο σ/κ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεακι!!!

Αχχχχ...τι μου κανετε!!!!

Μου εχετε λειψει πολυ!!!!Σας κουτσοδιαβαζω τα βραδια απο το κινητο...σας κλεβω και ιδεες για φαγητο...χεχεχε!!

Ο μικρος ειναι μια χαρα..ολο κατορθωματα και ολο δοντια....εβγαλε και πεμπτο και παμε για το εκτο!!6 δοντια μαζι....ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟ ΖΟΟΟΡΡΡΙΙΙΙ!!!Το καημενακι μου!!!

Επισης εχει αυξηθει πολυ η δουλεια του αντρα μου(καλο αυτο απο τη μια)και ετσι ο μικρος και ολα τα αλλα ειναι πανω μου!!!(Μου εχει μεινει και πισω η μεταφραση,,πππφφφφ)

Απο μαγειρικα σας ειπα...σας εκλεβα τις ιδεες!!!Το μονο που εκανα και ξετρελαθηκαμε και οι δυο ηταν σουτζουκακια ρεβυθιου!!!Δε το περιμενα πως θα ηταν τοσο μα τοσο νοστιμα...τιποτα δεν ειχαν να ζηλεψουν απο τα κανονικα σουτζουκακια!!!

Σας φιλω ολες!!!

Καλη Κυριακη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Μετά απο αρκετες ημέρες ο ουρανος σημερα το πρωι ηταν καθαρος! Βεβαια το κρυο του το κανει αλλα τουλαχιστον στεγνωσαμε!

Τζενη να χαιρεσαι το γιοκα σου! Να χαρειτε παραπαραπαραπολλές γιορτες μαζι! Όσον αφορα τη μαγειρικη συμφωνω κι εγω οτι εισαι αστερι οποτε ειμαι σιγουρη για την επιτυχια.

Σμουρφιτα να χαιρεσαι κι εσυ τον μπαμπα σου! Τα προλαβες τα γλυκα τελικά;

Νινα περαστικα στον μπαμπα σου! Ελπιζω να βελτιωθει γρηγορα η κατασταση! Το χερι σου πως ειναι;

Ρικολα τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε! Παντα προσφερεις μια δροσια στο θεμα! Εξι δοντακια ο μικρος ε; Τραβηξε ζορι ο κακομοιρης. Για δωσε συνταγη για σουτζουκακια ρεβυθιου μπας και δουμε τα ρεβυθια με αλλο ματι.

Αγγελικη πως τα περασατε;

Ιωαννα καλά εκανες και δεν υπεγραψες αδεια ανευ αποδοχων! Δε φτανει που σου χρωστανε...

Εβιρακι πως ειναι τα πραγματα στη χωρα του σκοτους;

Καλε τι βροχη εριξε στην Αθηνα; Βλεπαμε τις εικονες στην τηλεοραση και δεν το πιστευαμε. Εμ αν μπαζωσεις τα ρεματα και χτισεις ολα τα εδαφη η φυση εκδικειται. Παντως γενικα πολλές πλημμυρες ακουμε τα τελευταια χρονια σε πολλές χωρες που παλια δεν ειχαν προβλήματα.

Λοιπον οι Αθηναιοι μας ηρθαν. Την Παρασκευη το απογευμα εφτιαξα κεικ με κακαο, μηλοπιτακια και σπανακοπιτα. Σαββατο φαγαμε ψαρι με χορτα και χτες εφτιαξα κρεατοπιτα η οποια περισσεψε και για σημερα. Για αυριο εχουμε κανονισει παστιτσιο (εχω ηδη ετοιμο τον κιμα) μια που αρεσει στον αδελφο μου πολύ, να παρει και μαζι του φευγοντας. Θα φτιαξω και φακες και φασολαδα για τις προμηθειες του συζυγου. Αυτα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Τζένη να χαίρεσαι το γιόκα σου και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!!

Φωτεινή τι ωραία πράγματα που έφτιαξες!!! Αλλά πάλι στην κουζίνα ήσουν; Κάτσε να τους ευχαριστηθείς λιγάκι.... Κρύο κάνει κι εδώ πολύ!!!

Ρίκολα ταλαιπωρήθηκε ο μικρούλης με τα δοντάκια του... τα έβγαλε και μαζεμένα... Όσο για το κλέψιμο των ιδεών...θα οριστεί η ποινή σου από την ολομέλεια της παρέας!

Νίνα τι έγινε τελικά; Όλα καλά;

Τελικά πρόλαβα και έκανα τα γλυκά και τα πιτάκια για τους γονείς μου και τα μαγειρέματα για τους φίλους. Την Κυριακή το μεσημέρι ήρθαν οι φίλοι μας από νωρίς κι έφυγαν αργά το απόγευμα. Είχα κάνει αυτά που υπολόγισα- γιουβέτσι κοτόπουλο στη γάστρα, μποφτέκια κοτόπουλου με πατάτες, μαρουλοσαλάτα και λουκουμάδες με μέλι. Με το που έφυγαν ξεκουραστήκαμε το πολύ μισή ώρα και πήγαμε στους δικούς μου. Η μικρή ζορίστηκε αρκετά με τον κόσμο και μετά το βράδυ δεν μπορούσε πάλι να κοιμηθεί. Είχε νευρικότητα και δεν ησύχαζε οπότε την πήραμε στο κρεβάτι μπας και κοιμηθούμε καθώς σήμερα ίχα πρωινό ξύπνημα. Ευτυχώς αύριο δεν δουλεύουμε κι ελπίζω να καταφέρω να κοινηθώ!

Φιλιά σε όλους και τα ξαναλέμε!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα....Να μαι παλι....ουαουυυ δυο μερες συνεχομενα!!!Χεχεχεχε

Καλη εβδομαδα!!!!

Φωτεινη μου οριστε η συνταγη...μιαμ...μιαμ...http://www.eimaimama.gr/2014/02/pentanostima-soutzoukakia-revithion.html

Οντως το κακομοιρακι ζοριστηκε πολυ....και εμεις μαζι του!!!Καποια βραδια ηταν ...απαπαπαπα!!!!Καλως τους δεχτηκες τους Αθηναιους...και μιαμ μιαμ ωραια φαγακια τους ετοιμασες!!!

Σμουρφιτακι μου μικρο!Περιμενω την ποινη μου!!!Χαχαχα!!!!Ζορικα τα δοντια...η Μελενια σου ετοιμαζεται???

Χρονια πολλα στους Δημητρηδες και Δημητρουλες σας!!!Να τους χαιρεστε!

Το Σ/κ ειχαμε κοτοπουλο στο φουρνο με κολοκυθα,κολοκυθακια και πατατουλες!Εκανα μια πιτουλα με κολοκυθακια χωρις φυλλο,μελιτζανοσαλατα,γλυκια κολοκυθοπιτα και ψωμακι!!!

Για σημερα....δεν αποφασισα ακομα...αλλα βραζω φασολακια και λεω να τα κανω τζατζικακι(χεχεχε...τι να κανω απεχω ακομα απο γαλακτοκομικα και ανακαλυψα μια συνταγουλα που λεω να δοκιμασω)

Καλημερα και παλι..ισως κανω την εκπληξη και τα πουμε και αργοτερα.

Πολλα φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλή βδομάδα και πάλι χρόνια πολλά σε όλους τους χθεσινούς εορτάζοντες:P

ricola μας κακομαθαίνεις:).. 2 μέρες συνέχεια! φιλάκια πολλά στον ομορφούλη σου που βγάζει όλα μαζί τα δοντάκια!

smurfita πολλά φαγητάκια και ωραία έκανες το Σ/Κ... η μικρή ζορίστηκε όμως,ε? το δυσκολότερο πάντως που έχω δει είναι αυτή η νευρικότητα που έχουν τα παιδάκια, όταν είναι μέσα σε πολύ κόσμο και έρχεται μετά η ώρα του ύπνου.

Εμείς δυστυχώς έχουμε κάνει γύρους τα νοσοκομεία με τον μπαμπά... το κακό ή καλό, είναι ότι δεν του βρίσκουν τίποτα.... κακό από την μία γιατί βάζει διάφορα με το νου του, πχ. ότι κάτι σοβαρό έχει και δεν του το λέμε... και καλό γιατί φυσικά δεν έχει τίποτα... σήμερα έχει άλλη μία εξέταση και την Παρασκευή άλλη μία... μετά από αυτές, αν δεν βρεθεί κάτι, πάμε για ψυχολόγο... δεν γίνεται αλλιώς!...και η καημένη η μαμά τα τραβάει όλα... ούτε να κοιμηθεί δεν την αφήνει!

Αρκετά σας ζάλισα.. θα τα ξαναπούμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά και τα άλλα ξέχασα να σας πω περί μαγειρικής;)... χτες τελικά φάγαμε μέσα γιατί δεν είμασταν για πολλά πολλά, λόγω μπαμπά... κουνέλι στιφάδο λοιπόν έφτιαξε η μαμά, με πιλάφι... πολύ ωραίο, αλλά λίγο βαρύ... ακόμα το χωνεύω! Σήμερα έφτιαξα πίτσα και αύριο θα ψήσουμε μπριζόλες στα κάρβουνα, αν το θέλουν οι ...συνθήκες:|... καιρικές και μη...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας.

Χρόνια πολλά για το Δημήτρη και τη Δήμητρα να χαίρεστε όσους γιόρταζαν χτες.

Τζένη μου να χαίρεσαι το μεγάλο σου παλλικαράκι. Στρουμφίτα μου να χαίρεσαι το μπαμπά σου.

Σήμερα δεν έφτιαξα τίποτα γιατί βγήκαμε για φαγητό έξω. Ήρθε ένα ζευγάρι ξαδέρφια μου από την Κρήτη και τους πήραμε για φαγητό έξω κοντά στη δουλειά του Έβιρου.

Την Κυριακή φάγαμε μοσχαράκι γιουβέτσι και την Παρασκευή γίγαντες στη γάστρα. Το Σάββατο βγήκαμε για εκδρομή κοντά στο Ούλμ (ανατολικά της Στουτγκάρδης).

Χτες ειχαμε ρεβυθια που ειχαμε στην καταψυξη αλλα επειδη εμενα δεν μου πολυαρεσουν το εριξα εξω κι εφαγα σουβλακι απ'εξω.

Πάνω σ' αυτό θυμήθηκα ένα ανέκδοτο που διάβασα πρόσφατα: " Έφτιαξε η μάνα μου μπάμιες σήμερα, εγώ έβγαλα βόλτα το σκύλο ο πατέρας μου πήγε το αυτοκίνητο στο συνεργείο και όλως τυχαίως συναντηθήκαμε όλοι μαζί μέσα στο σουβλατζίδικο".

Για σημερα δεν ξερω γιατι ελειπα χτες το απογευμα και δεν προλαβα να κανω τιποτα. Σημερα ερχεται κι ο αντρας μου και πολυ πιθανον κι ο αδερφος μου μαζι του οποτε θα ειμαστε κοσμος παλι μαζεμενος στο σπιτι.

Καλά να περάσετε Φωτεινή.

Σήμερα το πρωί ξύπνησα και βγήκα λίγο στη βεράντα. Μου έκανε εντύπωση ο κόκκινος-πορτοκαλί ουρανός. Καθόμουν και τον χάζευα και σε συνδυασμό με την βροχούλα ήταν μαγεία...

Είχαν ανεβάσει φωτογραφίες στο ίντερνετ με τα χρώματα του ουρανού εκείνη τη μέρα. Το σχολίαζαν κι άλλοι, νομίζω και στην τηλεόραση το άκουσα.

Καλημερα και απο μενα ελπιζω να γνωρισω καμια μανουλα οπως την EvaP .Λοιπον κοριτσαρες την Κυριακη γιορταζει ο γιος μου και θελω να κανω εγω ενα δωρακι σε ενα κοριτσακι μου εδω ηαδερφη μου ενα υπεροχο μπουφαν της κορη της chicco για 2ετων λαχανι ολοκαινουργιοοοοοοο δε το φορεσε ποτεεε.Της το ειχα παρει εγω περσι.Και εχω ενα ζευγαρι παπουτσια 20νουμερο disney μια φορα φορεμενα κοριτσακι.Αυτα δε θελω να τα πουλησω οτι εχω και θα τα χαρισω κα του γιου μου.μονο που θα τα στειλω απο την αλλη βδομαδα παω χωριο στο παππου μας.ευχομαι σε ολες τις μανουλες να εχουν παντα γεματα πιατα για τα παιδια μας(το λεω γιατι ξερω οτι πειναει ο κοσμοςκαι παιδακια).

Γεια σου eyangelia, να χαίρεσαι το γιο σου που γιόρταζε.

Χτες έκανα παστίτσιο, οπότε έχουμε και για σήμερα... έφτιαξα επίσης ζαμπονοτυροπιτάκια και λέω να κάνω μία ακόμα κολοκυθόπιτα,

Μπράβο Νίνα και τα δύο τα ζήλεψα. Το Σάββατο στη διαδρομή είδαμε αρκετούς υπαίθριους παραγωγούς κολοκύθας και σκέφτηκα να πάρω. Μόλις βρήκαμε κάποιον με καλά μεγέθη (γιατί στους άλλους έβλεπα τις κολοκύθες της σταχτοπούτας που μεταμορφώνονταν σε άμαξα) σταματήσαμε να αγοράσουμε και μόλις πήγα κοντά κι άρχισα να κοιτάω ποια θα πάρω, η κυρία που τις είχε πήρε το αυτοκίνητό της κι έφυγε.

Δε μου έχει ξανατύχει τέτοιο πράγμα. Στην αρχή νόμιζα ότι πάει να το παρκάρει σε κάποιο άλλο σημείο και μετά εξαφανίστηκε. Έτσι δεν αγόρασα ακόμα κολοκύθα.

έχουμε θέματα με τον μπαμπά και τους είπα να πάμε έξω να φάμε να ξεσκάσουν λίγο... για να δούμε, θα τα καταφέρουμε ή θα γυρίσουμε πίσω?

Καταλαβαίνω ότι θέλει πολύ υπομονή αυτή η κατάσταση και πάνω απ' όλα επιμονή.

Καλησπέρα τι κάνετε? απίστευτη η χθεσινή βροχη, δεν περίμενα οτι θα έκανε τόσες καταστροφές.

Και για μένα που τα έβλεπα στην τηλεόραση και το ίντερνετ ήταν μεγάλη έκπληξη.

Ο μικρος ειναι μια χαρα..ολο κατορθωματα και ολο δοντια....εβγαλε και πεμπτο και παμε για το εκτο!!6 δοντια μαζι....ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟ ΖΟΟΟΡΡΡΙΙΙΙ!!!Το καημενακι μου!!!

Έχει δουλειές με φούντες ο μικρός με τόσα που έχει αρχίσει να βγάζει...

Απο μαγειρικα σας ειπα...σας εκλεβα τις ιδεες!!!

Την επόμενη φορά θα τις βάλουμε στο θησαυροφυλάκιο και δε θα μπορείς να τις πάρεις χωρίς το συνδυασμό.

Το μονο που εκανα και ξετρελαθηκαμε και οι δυο ηταν σουτζουκακια ρεβυθιου!!!Δε το περιμενα πως θα ηταν τοσο μα τοσο νοστιμα...τιποτα δεν ειχαν να ζηλεψουν απο τα κανονικα σουτζουκακια!!!

Αλήθεια!!!!!!!!!!!!! Με την ευκαιρία που σου βγήκαν τόσο νόστιμα πες μας λεπτομέρειες γιατί δε θυμάμαι να το έχουμε ξαναπεί αυτό.

Εβιρακι πως ειναι τα πραγματα στη χωρα του σκοτους;

Τις τελευταίες μέρες έχουμε καλούτσικο καιρό με περίπου 15άρια και ήλιο. Το απογευματάκι και ύστερα κάνει κρύο βέβαια, γιατί κατεβαίνει κι άλλο η θερμοκρασία. Κατά τα άλλα αυτές τις μέρες οι Γερμανοί γιορτάζουν το Haloween κι εμείς συνεχίζουμε την καθημερινότητά μας.

Τα παιδιά έχουν τις φθινοπωρινές τους διακοπές αυτή τη βδομάδα και την επόμενη κανονικό σχολείο.

Είχα κάνει αυτά που υπολόγισα- γιουβέτσι κοτόπουλο στη γάστρα, μποφτέκια κοτόπουλου με πατάτες, μαρουλοσαλάτα και λουκουμάδες με μέλι.

Μπράβο βρε Στρουμφίτα, τι ωραία πράγματα έφτιαξες!!!!!!!!!!

Με το που έφυγαν ξεκουραστήκαμε το πολύ μισή ώρα και πήγαμε στους δικούς μου. Η μικρή ζορίστηκε αρκετά με τον κόσμο και μετά το βράδυ δεν μπορούσε πάλι να κοιμηθεί. Είχε νευρικότητα και δεν ησύχαζε οπότε την πήραμε στο κρεβάτι μπας και κοιμηθούμε καθώς σήμερα ίχα πρωινό ξύπνημα.

Και με το δίκιο της η μικρούλα με τόσα χέρια που την πηγαινόφερναν και τη φασαρία πώς να μην κουραστεί.

Το Σ/κ ειχαμε κοτοπουλο στο φουρνο με κολοκυθα,κολοκυθακια και πατατουλες!Εκανα μια πιτουλα με κολοκυθακια χωρις φυλλο,μελιτζανοσαλατα,γλυκια κολοκυθοπιτα και ψωμακι!!!

Τι ωραία καλούδια είναι αυτά!!!!!!!!!!!! Χίλια μπράβο.

Εμείς δυστυχώς έχουμε κάνει γύρους τα νοσοκομεία με τον μπαμπά... το κακό ή καλό, είναι ότι δεν του βρίσκουν τίποτα.... κακό από την μία γιατί βάζει διάφορα με το νου του, πχ. ότι κάτι σοβαρό έχει και δεν του το λέμε... και καλό γιατί φυσικά δεν έχει τίποτα... σήμερα έχει άλλη μία εξέταση και την Παρασκευή άλλη μία... μετά από αυτές, αν δεν βρεθεί κάτι, πάμε για ψυχολόγο... δεν γίνεται αλλιώς!...και η καημένη η μαμά τα τραβάει όλα... ούτε να κοιμηθεί δεν την αφήνει!

Είναι λίγο στενάχωρη η κατάσταση αυτή. Βέβαια είναι καλύτερο που δεν του βρίσκουν τίποτα απ' το να τραβιέται με διάφορες θεραπείες και διάφορες ασθένειες.

Καμμιά φορά όμως, το ψυχολογικό είναι χειρότερο. Ελπίζω ότι με αρκετή προσπάθεια από μέρους του και με τη βοήθεια τη δική σας θα ξεπεράσει τα πάντα. Χρειάζεται σίγουρα αρκετό χρόνο που ίσως σε σας να φανεί αιώνας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως μου ειστε; Πως τα περασατε χτες;

Νινα μου κουραγιο σε αυτο που περνατε με τον μπαμπα σου. Ειναι ενθαρρυντικο που δεν του βρισκουν τιποτα παθολογικο αλλα καμμια φορα τα ψυχολογικα ειναι χειροτερα κυριως αν δεν συνεργαζεται και ο παθων. Ελπιζω να συνεργαστει ευκολα και να λυθει γρηγορα το θεμα για ολους σας. Μηπως συνεβη κατι τωρα τελευταια και τον ταραξε πολύ;

Εβιρι καλώς δεχτηκες τους συγγενεις σου! Ακουσα κι εγω για τις φθινοπωρινες διακοπες και μετα σκεφτηκα οτι ζητουν απο εμας να καταργηθουν οι αργιες μας.

Ρικολα την κρατησα τη συνταγη! Ευχαριστω.

Σμουρφιτα τελικα τα καταφερες ολα ε; Μπραβο και με τοσο μικρο μωρακι! Ξεμπουριστηκε (ετσι το λενε εδω στο νησι) η μικρη με τοσο κοσμο φυσικο ηταν. Δεν πειραζει για μια φορα αλλα οταν εισαι κουρασμενη δεν αντεχεται.

Εμεις παρελασαμε χτες εδω κι η μικρη ηταν ξετρελαμενη. Ευτυχως δεν εβρεχε εκεινη την ωρα και δεν τους τα χαλασε ο καιρος. Μαγειρικα χτες φαγαμε παστιτσιο κι εμεινε και για σημερα και φτιαξαμε και φακες και φασολαδα για τις προμηθειες του συζυγου ο οποιος εφυγε χτες το απογευμα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...