Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κι απο μενα!

Πως μου ειστε;

Αγγελικη μου συγχαρητήρια για την κορουλα σου! Παντα ετσι περηφανη να νοιωθεις! Και με το καλό να σε κανει περηφανη και το αλλο καμαρι σου!

Ιωαννα μου τι να πω για την μπαταρια... να εχεις κατι να σε τσιτωνει παντα βρε παιδι μου. Μπραβο για τον μικρο που προσαρμοζεται καλά.

Νινα μου περαστικα στον μπαμπα σου. Ελπιζω να ανεβουν κι εσενα τα κεφια σου συντομα.

Αυτο που λετε για τους γονεις συμφωνω κι εγω οτι ειναι χειροτεροι κι απο μικρα παιδια. Δεν αλλαζουν μυαλα δυστυχως. Το θεμα ομως ειναι να ειναι και συνεργασιμοι. Κυριως οταν υπαρχουν και ειδικες καταστασεις, οπως π.χ. η δικη μας. Θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο. Εμενα παντως αυτο που με κουραζει επιπλεον ειναι και τα αυθαιρετα συμπερασματα που βγαζουν οι υπολοιποι π.χ. δεν ενδιαφερεται η κορη της να την παει στο γιατρο κι εσυ μπορει να εχεις αποκτησει ελκος επειδη σε εχει σκασει με το πεισμα της κ.ο.κ.

Ο γιος μου σημερα ξυπνησε στις 1:30 για παιχνιδι. Μεχρι την ωρα που εφυγα δεν ειχε ξανακοιμηθει. Καταλαβαινετε πόσο καλά ξεκινησε η μερα. Για φαγητο εφταιξε χτες η γιαγια ρεβυθια.

Φιλακια

Φωτεινη χοντρο το ζορι που τραβας. Αφου μενεις σ επαρχια δεν μου κανει εντυπωση για το οτι ο περιγυρος θα σχολιαζει, εσυ απλως κλεισε τ αυτια, αρκετα εχεις στο κεφαλι σου.

Καλημερα ειπα? δεν ειπα

Καλημερα παρεουλα ελπιζω να ειστε ολοι καλα! Εμας δεν ξερω γιατι αλλα αυτη η χρονια δεν μας παει τελικα, ελπιζω να φτιαξουν λιγο τα πραγματα. Το μονο καλο ειναι οτι επειδη απειλησαμε τη δουλεια με επισχεσεις μεχρι να παρουμε δανειο μας βαζουν καθε παρασκευη 200€, κατι ειναι κι αυτο γιατι βγαινει ενα μηνιατικο.

Εχτες εμαθα για μια ξαδερφη του αντρα μου οτι αρρωστησε, αυτο το σοι ρε παιδια δεν παλευεται, βραζει το αιμα τους καρκινο, δεν υπαρχει γυναικα που να μην εχει νοσησει, αντε παλι νοσοκομεια και οτι ακολουθει μετα. Δεν προλαβαμε να σηκωσουμε κεφαλι απο την πεθερα μου και τη θεια του, τωρα και η κοπελα που ακομα δεν εχει κανει οικογενεια. Τρελα η κατασταση.

Σημερα θα φαμε κοκκινιστο κοτοπουλο με μακαρονια! Αυριο δεν ξερω τι να κανω και θελω να ειναι κατι ευκολο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα παρεούλα!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Ευτυχώς ο μπαμπάς μου είναι πολύ καλά τώρα. Ηρέμησε κιόλας, οπότε όλα καλά! Οι γονείς όσο μεγαλώνουν γίνονται χειρότεροι και από παιδιά. Έχω καταλήξει να συνενοούμαι καλύτερα με τη μικρή μου που δε μιλάει, παρά με τους γονείς μου... Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον εμείς δεν θα είμαστε έτσι, ή τουλάχιστον όχι σε αυτό το βαθμό.

Αγγελική συγχαρητήρια για την κόρη σου!!! Εύχομαι να σε κάνει πολλές φορές ακόμη υπερήφανη!!! Να είσαι πάντα καλά και να καμαρώνεις και τα δυο σου τα αστέρια!

Φωτεινή πολύ καλή η λύση με το ταξί. Θυμάμαι όταν ήμουν κι εγώ στο χωριό κι έπρεπε να πάω σχολέιο όταν έλειπε ο μπαμπάς έτσι μετακινιόμουν. Είχε κέφια ο μικρός ε; Νυχτοπούλι! Ελπίζω να μη ταλαιπωρηθείς πολύ σήμερα στη δουλειά και να γυρίσεις γρήγορα στο σπίτι να ξεκουραστείς!

Τζένη πήρε φωτιά η κουζίνα σου!!! Τέλεια αυτά που έφτιαξες!!! Όσο για τη βοήθεια, ούτε κι εμείς έχουμε ούτε και θέλουμε ακριβώς για να ορίζουμε το σπίτι μας και να έχουμε το κεφαλάκι μας ήσυχο.

Αγγελική η ιδέα σου να φτιάχνεις μεγαλύτερη ποσότητα φαγητού την Κυριακή σίγουρα θα σε βοηθήσει, όπως επίσης και η καθιέρωση ενός εβδομαδιαίου προγράμματος φαγητού (εμένα μου έχει λύσει τα χέρια!).

Καλλιόπη να τις χαίρεσαι τις μικρές σου! Το καθημερινό φαγητό είναι όντως δύσκολο. Όπως είπα και πιο πάω, το εβδομαδιαίο πρόγραμμα φαγητού βοηθάει πολύ και για να μην σκέφτεσαι κάθε μέρα τι θα κάνειος την επόμενη, αλλά και για να ξέρεις τι πράγματα χρειάζεσαι από λαϊκή, σούπερ μάρκετ, χασάπη, ψαρά και για να προνοείς να ξεπαγώνεις από το προηγούμενο βράδυ ή το πρωί το κρέας, το φύλλο και ό,τι άλλο.

Έβιρι τι καλά που πήγατε στο κονσέρτο! Όποτε είχα την ευκαιρία και πήγαινα στο παρελθόν πραγματικά συγκινιόμουν απίστευτα και περνούσα απλά καταπληκτικά! Πώς είναι η μικρή Εβιρίνα;

Ρίκολα ξεκίνησες γυμναστήριο; Μπράβο σου!!!Πολύ θα το ήθελα κι εγώ και να σου πω την αλήθεια ίσως να το έκανα αν δεν είχε προκύψει η δουλειά. Προς το παρόν κάνω γυμναστικούλα καθημερινά από τα δρομολόγια που έχω στο κέντρο. Κάτι είναι και αυτό!

Νίνα τι κάνεις; Πώς είσαι; Έφτιαξε καθόλου η διάθεσή σου;

Ιωάννα μπράβο στον μικρό σου που προσαρμόστηκε τόσο καλά! Πρόβλημα με τη μπαταρία ε; και ήταν και ακινούρια; Όλα καλά με την αδελφή σου; Στενοχωρήθηκα που διάβασα για την ξαδέλφη του άντρα σου...τι να πω...δύσκολες καταστάσεις αυτές βρε παιδί μου...

Χθες πήγαμε τη μικρή στον παιδίατρο. ΚΑθυστερήσαμε απίστευτα πολύ. Είχαμε ραντεβού 7.20 και τελειώσαμε 22.30! Την εξέτασε, της έκανε και εμβόλιο και ξεκινάμε φρουτάκια!!! Πλάκα πλάκα περνάει ο καιρός και ούτε που το καταλαβαίνω!

Μαγειρικά τώρα τη Δευτέρα είχα κάνει όπως είχα πει μακαρόνια με λαχανικά στο φούρνο και είχα και για την Τρίτη και τα υπόλοιπα (είχα βράσει πολλά) τα έφαγε σκέτα με μυζήθρα και λουκάνικο τηγανητό ο άντρας μου, την Τετάρτη είχαμε κρεατόσουπα με μπόλικα λαχανικά και ρυζάκι- ευτυχώς έμεινε λίγη και για σήμερα. Το πρωί σηκώθηκα νωρίς και έψησα μπουγάτσα πριν φύγω για το γραφείο, ενώ την Τρίτη έφτιαξα με τη ζύμη της πίτσα μίνι κρουσανάκια γεμιστά με σοκολάτα.

Καλή συνέχεια! Λογικά θα μπω και αργότερα. Φιλιά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Χθες πήγαμε τη μικρή στον παιδίατρο. ΚΑθυστερήσαμε απίστευτα πολύ. Είχαμε ραντεβού 7.20 και τελειώσαμε 22.30! Την εξέτασε, της έκανε και εμβόλιο και ξεκινάμε φρουτάκια!!! Πλάκα πλάκα περνάει ο καιρός και ούτε που το καταλαβαίνω!

Μαγειρικά τώρα τη Δευτέρα είχα κάνει όπως είχα πει μακαρόνια με λαχανικά στο φούρνο και είχα και για την Τρίτη και τα υπόλοιπα (είχα βράσει πολλά) τα έφαγε σκέτα με μυζήθρα και λουκάνικο τηγανητό ο άντρας μου, την Τετάρτη είχαμε κρεατόσουπα με μπόλικα λαχανικά και ρυζάκι- ευτυχώς έμεινε λίγη και για σήμερα. Το πρωί σηκώθηκα νωρίς και έψησα μπουγάτσα πριν φύγω για το γραφείο, ενώ την Τρίτη έφτιαξα με τη ζύμη της πίτσα μίνι κρουσανάκια γεμιστά με σοκολάτα.

Καλή συνέχεια! Λογικά θα μπω και αργότερα. Φιλιά!!!

αντεξε τοση ωρα η μικρη στο γιατρο? Μπραβοο! Φοβερη καθυστερηση, εγω το πιο πιθανο θα ειχα φυγει.

Πολυ μου αρεσαν τα κρουασανακια με σοκολατα γιαμ γιαμ ειναι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

Φωτεινη μου καλο κουραγιο !! βρε τι τον επιασε κ ηθελε νυχτιατικα παιχνιδια!! Να δουμε πως θα βγει η μερα σου σημερα! Υπομονη !!

Σμουρφιτακι 3 ωρες αναμονη με μωρο παιδι στον παιδιατρο;Απιστευτο!!! Πολυ ωραια κ τα φαγακια σου !!!

Ιωαννακι μου δυσαρεστα τα νεα σου .. τι ατιμη που ειναι αυτη η ασθενια κ θεριζει δυστυχως .. κοριτσια τρεμω πραγματικα .....

Εγω αδιεθετησα σημερα κ εχω απιστευτο πονοκεφαλο .... Αν δω πως θα συνεχιστει μπορει να μην παω γυμναστηριο σημερα θα δουμε ...

Μαγειρικα εφτιαξα χτες το βραδυ πιτσα κ θα φαμε κ σημερα το μεσημερι.Γι αυριο δεν θα μαγειρεψω μιας κ εχει μεινει σπανακορυζο,εβγαλα το πρωι κ τις 2 μεριδες παστιτσιο απο καταψυξη που ειχα βαλει για δοκιμη κ αν δεν ειναι καλες θα βγαλω την φακη για το συζυγο κ θα φαμε εμεις το σπανακορυζο.Εχει κ μιση μεριδα κοτοπουλο με μπαμιες εχει κ λιγα μακαρονακια με 2 σουτζουκακια οτι θελουν ας φανε.

Link to comment
Share on other sites

αντεξε τοση ωρα η μικρη στο γιατρο? Μπραβοο! Φοβερη καθυστερηση, εγω το πιο πιθανο θα ειχα φυγει.

Πολυ μου αρεσαν τα κρουασανακια με σοκολατα γιαμ γιαμ ειναι!

Κ η μπουγατσα Ιωαννακι μου δεν παει πισω ε; μιαμ μιαμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τι υγρασία είναι αυτή? Άπλώσα χτες το βράδυ μία πετσέτα χεριών για να στεγνώσει και το πρωί ήταν όπως ακριβώς την άπλωσα! Για να μην πω για την θολούρα στην ατμόσφαιρα...

Και μετά την μουρμουρίτσα περί καιρού, να σας πω ότι σήμερα θα φάμε φακές.

Ο μικρός μου άρχισε πάλι βήχα οπότε κι εγώ τον ξεκίνησα πάλι σιρόπι!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για την κόρη μου! Εύχομαι πραγματικά να ακούσω και δικές σας ανάλογες επιτυχίες των ζουζουνιών σας!

Θα σχολιάσω σε λιγάκι τα γραφόμενά σας! Πάω να δουλέψω...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου συγχαρητήρια για την κορουλα σου! Παντα ετσι περηφανη να νοιωθεις! Και με το καλό να σε κανει περηφανη και το αλλο καμαρι σου!

Ευχαριστώ Φωτεινούλα μου!

Αυτο που λετε για τους γονεις συμφωνω κι εγω οτι ειναι χειροτεροι κι απο μικρα παιδια. Δεν αλλαζουν μυαλα δυστυχως. Το θεμα ομως ειναι να ειναι και συνεργασιμοι. Κυριως οταν υπαρχουν και ειδικες καταστασεις, οπως π.χ. η δικη μας. Θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.

Προσπάθησε να τα έχεις εσύ καλά με τον εαυτό σου και ότι κάνεις το καλύτερο γι΄αυτούς και μην ασχολείσαι περισσότερο.

Εμενα παντως αυτο που με κουραζει επιπλεον ειναι και τα αυθαιρετα συμπερασματα που βγαζουν οι υπολοιποι π.χ. δεν ενδιαφερεται η κορη της να την παει στο γιατρο κι εσυ μπορει να εχεις αποκτησει ελκος επειδη σε εχει σκασει με το πεισμα της κ.ο.κ.

Α καλά! Τέτοια θα έχεις αλλά είπαμε, από το ένα αυτί μπαίνουν, από το άλλο βγαίνουν!

Ο γιος μου σημερα ξυπνησε στις 1:30 για παιχνιδι. Μεχρι την ωρα που εφυγα δεν ειχε ξανακοιμηθει. Καταλαβαινετε πόσο καλά ξεκινησε η μερα.

Είσαι ξύπνια από τις 1,30 το βράδυ???? Κουράγιο....

Για φαγητο εφταιξε χτες η γιαγια ρεβυθια.

Φιλακια

Το μονο καλο ειναι οτι επειδη απειλησαμε τη δουλεια με επισχεσεις μεχρι να παρουμε δανειο μας βαζουν καθε παρασκευη 200€, κατι ειναι κι αυτο γιατι βγαινει ενα μηνιατικο.

Πάλι καλά! Από το καθόλου...

Εχτες εμαθα για μια ξαδερφη του αντρα μου οτι αρρωστησε, αυτο το σοι ρε παιδια δεν παλευεται, βραζει το αιμα τους καρκινο, δεν υπαρχει γυναικα που να μην εχει νοσησει, αντε παλι νοσοκομεια και οτι ακολουθει μετα. Δεν προλαβαμε να σηκωσουμε κεφαλι απο την πεθερα μου και τη θεια του, τωρα και η κοπελα που ακομα δεν εχει κανει οικογενεια. Τρελα η κατασταση.

Αυτές είναι στενάχωρες καταστάσεις. Και δυστυχώς ο καρκίνος είναι κληρονομικός!

Σημερα θα φαμε κοκκινιστο κοτοπουλο με μακαρονια! Αυριο δεν ξερω τι να κανω και θελω να ειναι κατι ευκολο

Καμία φακή?

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Ευτυχώς ο μπαμπάς μου είναι πολύ καλά τώρα. Ηρέμησε κιόλας, οπότε όλα καλά! Οι γονείς όσο μεγαλώνουν γίνονται χειρότεροι και από παιδιά. Έχω καταλήξει να συνενοούμαι καλύτερα με τη μικρή μου που δε μιλάει, παρά με τους γονείς μου... Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον εμείς δεν θα είμαστε έτσι, ή τουλάχιστον όχι σε αυτό το βαθμό.

Ελπίζω να μην γίνω έτσι! Το τελευταίο που θέλω είναι να κάνω δύσκολη την ζωή των παιδιών μου!

Αγγελική συγχαρητήρια για την κόρη σου!!! Εύχομαι να σε κάνει πολλές φορές ακόμη υπερήφανη!!! Να είσαι πάντα καλά και να καμαρώνεις και τα δυο σου τα αστέρια!

Ευχαριστώ κοριτσάκι!

Αγγελική η ιδέα σου να φτιάχνεις μεγαλύτερη ποσότητα φαγητού την Κυριακή σίγουρα θα σε βοηθήσει, όπως επίσης και η καθιέρωση ενός εβδομαδιαίου προγράμματος φαγητού (εμένα μου έχει λύσει τα χέρια!).

Κοίτα, μου καλύπτει αυτός ο τρόπος τις 3 από τις 5 εργάσιμες της εβδομάδας. Οπότε συμπληρώνω με κάποιο λαδερό ή όσπριο και κλείνω το μενού! Το Σαββατο έχει στάνταρ ψάρι ή θαλασσινό.

Χθες πήγαμε τη μικρή στον παιδίατρο. ΚΑθυστερήσαμε απίστευτα πολύ. Είχαμε ραντεβού 7.20 και τελειώσαμε 22.30! Την εξέτασε, της έκανε και εμβόλιο και ξεκινάμε φρουτάκια!!! Πλάκα πλάκα περνάει ο καιρός και ούτε που το καταλαβαίνω!

Μεγάλωσε η ζουζούνα!

Ιωαννακι μου δυσαρεστα τα νεα σου .. τι ατιμη που ειναι αυτη η ασθενια κ θεριζει δυστυχως .. κοριτσια τρεμω πραγματικα .....

Είναι δυστυχώς! Η μόνη πρόληψη είναι να τρέχουμε στους γιατρούς με το παραμικρό!

Εγω αδιεθετησα σημερα κ εχω απιστευτο πονοκεφαλο .... Αν δω πως θα συνεχιστει μπορει να μην παω γυμναστηριο σημερα θα δουμε ...

Νομίζω πως είναι καλύτερα να μην πας σήμερα που είναι πρώτη μέρα.

Μαγειρικα εφτιαξα χτες το βραδυ πιτσα κ θα φαμε κ σημερα το μεσημερι.Γι αυριο δεν θα μαγειρεψω μιας κ εχει μεινει σπανακορυζο,εβγαλα το πρωι κ τις 2 μεριδες παστιτσιο απο καταψυξη που ειχα βαλει για δοκιμη κ αν δεν ειναι καλες θα βγαλω την φακη για το συζυγο κ θα φαμε εμεις το σπανακορυζο.Εχει κ μιση μεριδα κοτοπουλο με μπαμιες εχει κ λιγα μακαρονακια με 2 σουτζουκακια οτι θελουν ας φανε.

Μία χαρά θα είναι το παστίτσιο, πιστεύω.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια:)

Κοτόπουλο κοκκινιστό με πλιγούρι κάνω σήμερα... και ετοιμάζω φύλλο για να φτιάξω τυροπιτάκια και λουκανικοπιτάκια.

Τι κανετε κοριτσια? σας διαβαζω στα γρηγορα αυτες τις μερες αλλα πραγματικα δεν μπορουσα να συγκεντρωθω να γραψω. Αυτο που λετε για τους γονεις το ζω συνεχεια και πραγματικα κουραστηκα πια και δεν πρεπει να ασχολουμαι γιατι χαλιεμαι κι ας ειναι και γονεις μου. Εχτες ειχαμε συναντηση γονεων, μια χαρα παει το παιδακι μου και χαρηκα. Νευρα εχει ακομα αλλα λιγο καλυτερα απο τις προηγουμενες μερες. Βεβαια εχτες μετα το σχολειο μπηκα στο αυτοκινητο και ειχε μεινει απο μπαταρια, ηταν και καινουργια, αχ τι πουλαμε αχ αλλα η οδικη βοηθεια για καλη μας τυχη ισχυε μεχρι σημερα. Το πρωι εκανε μια μικροεπεμβαση η αδερφη μου, ολα καλα κι απο κει. Αν τωρα βρει κανεις λυση με το τι να κανουμε τους γονεις πειτε την γιατι οδευω προς Δαφνι μερια.

Απο φαγητο εχουμε γεμιστα σημερα κι εχτες ειχαμε κανελονια

Είναι θέμα δύσκολο οι γονείς... εμείς ευτυχώς δεν έχουμε σοβαρά θέματα υγείας... μας φτάνουν τα ψυχολογικά τους! η μπαταρία ήταν δικιά σας? χα χα χα να σου συστήσω ένα καλό συνεργείο? περαστικά στην αδερφούλα!

Μαγειροπαρεάκι μόλις μου είπε η κόρη μου ότι την όρισαν παραστάτρια στην παρέλαση για την 28η Οκτωβρίου! Ψήλωσα ίσαμε 10 πόντους από την περηφάνια! Και φυσικά θέλησα να μοιραστώ τα καλά νέα μαζί σας! :oops:

Να την χαίρεσαι και εις ανώτερα Αγγελική!!!

Καλημέρα κι απο μενα!

Πως μου ειστε;

Νινα μου περαστικα στον μπαμπα σου. Ελπιζω να ανεβουν κι εσενα τα κεφια σου συντομα.

Αυτο που λετε για τους γονεις συμφωνω κι εγω οτι ειναι χειροτεροι κι απο μικρα παιδια. Δεν αλλαζουν μυαλα δυστυχως. Το θεμα ομως ειναι να ειναι και συνεργασιμοι. Κυριως οταν υπαρχουν και ειδικες καταστασεις, οπως π.χ. η δικη μας. Θελουν και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο. Εμενα παντως αυτο που με κουραζει επιπλεον ειναι και τα αυθαιρετα συμπερασματα που βγαζουν οι υπολοιποι π.χ. δεν ενδιαφερεται η κορη της να την παει στο γιατρο κι εσυ μπορει να εχεις αποκτησει ελκος επειδη σε εχει σκασει με το πεισμα της κ.ο.κ.

Ο γιος μου σημερα ξυπνησε στις 1:30 για παιχνιδι. Μεχρι την ωρα που εφυγα δεν ειχε ξανακοιμηθει. Καταλαβαινετε πόσο καλά ξεκινησε η μερα. Για φαγητο εφταιξε χτες η γιαγια ρεβυθια.

Φιλακια

Καλύτερα είμαι Φωτεινή σήμερα... παρόλο που χτες πήγαμε μία από το νοσοκομείο, καθώς ο μπαμπάς είχε ένα λιποθυμικό επεισόδιο... ευτυχώς δεν ήταν τίποτα σοβαρό... μάλλον τα ψυχολογικά του... αλλά αυτό που λες με τα αυθαίρετα συμπεράσματα είναι γεγονός... μου θύμισες την περίπτωση της κολλητής μου, που προτείνει στους γονείς της να πάνε να μείνουν στο διαμέρισμα από πάνω τους για να τους φροντίζει καλύτερα και δεν πάνε... και επιπλέον διαμαρτύρονται ότι δεν πάει συχνά να τους δει.... όλα δικά τους τα θέλουν!!

Φωτεινη χοντρο το ζορι που τραβας. Αφου μενεις σ επαρχια δεν μου κανει εντυπωση για το οτι ο περιγυρος θα σχολιαζει, εσυ απλως κλεισε τ αυτια, αρκετα εχεις στο κεφαλι σου.

Καλημερα ειπα? δεν ειπα

Καλημερα παρεουλα ελπιζω να ειστε ολοι καλα! Εμας δεν ξερω γιατι αλλα αυτη η χρονια δεν μας παει τελικα, ελπιζω να φτιαξουν λιγο τα πραγματα. Το μονο καλο ειναι οτι επειδη απειλησαμε τη δουλεια με επισχεσεις μεχρι να παρουμε δανειο μας βαζουν καθε παρασκευη 200?, κατι ειναι κι αυτο γιατι βγαινει ενα μηνιατικο.

Εχτες εμαθα για μια ξαδερφη του αντρα μου οτι αρρωστησε, αυτο το σοι ρε παιδια δεν παλευεται, βραζει το αιμα τους καρκινο, δεν υπαρχει γυναικα που να μην εχει νοσησει, αντε παλι νοσοκομεια και οτι ακολουθει μετα. Δεν προλαβαμε να σηκωσουμε κεφαλι απο την πεθερα μου και τη θεια του, τωρα και η κοπελα που ακομα δεν εχει κανει οικογενεια. Τρελα η κατασταση.

Σημερα θα φαμε κοκκινιστο κοτοπουλο με μακαρονια! Αυριο δεν ξερω τι να κανω και θελω να ειναι κατι ευκολο

Αχ βρε Ιωάννα μου, αυτά είναι τα ζόρικα!! κουράγιο! Δεν κάνεις ένα μπριάμ γρήγορο στη χύτρα για αύριο?

Καλημέρα παρεούλα!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας. Ευτυχώς ο μπαμπάς μου είναι πολύ καλά τώρα. Ηρέμησε κιόλας, οπότε όλα καλά! Οι γονείς όσο μεγαλώνουν γίνονται χειρότεροι και από παιδιά. Έχω καταλήξει να συνενοούμαι καλύτερα με τη μικρή μου που δε μιλάει, παρά με τους γονείς μου... Ας ελπίσουμε ότι τουλάχιστον εμείς δεν θα είμαστε έτσι, ή τουλάχιστον όχι σε αυτό το βαθμό. Πολύ το φοβάμαι αυτό.. μην γίνουμε τα ίδια και εμείς...

Αγγελική η ιδέα σου να φτιάχνεις μεγαλύτερη ποσότητα φαγητού την Κυριακή σίγουρα θα σε βοηθήσει, όπως επίσης και η καθιέρωση ενός εβδομαδιαίου προγράμματος φαγητού (εμένα μου έχει λύσει τα χέρια!). και εγώ αρχίζω να το εφαρμόζω σιγά σιγά.

Νίνα τι κάνεις; Πώς είσαι; Έφτιαξε καθόλου η διάθεσή σου; το παλεύω!! παρά τις αντιξοότητες...

Χθες πήγαμε τη μικρή στον παιδίατρο. ΚΑθυστερήσαμε απίστευτα πολύ. Είχαμε ραντεβού 7.20 και τελειώσαμε 22.30! αν είναι δυνατόν!! τόσες ώρες το παιδί! πώς άντεξε?!

Την εξέτασε, της έκανε και εμβόλιο και ξεκινάμε φρουτάκια!!! Πλάκα πλάκα περνάει ο καιρός και ούτε που το καταλαβαίνω!

Μαγειρικά τώρα τη Δευτέρα είχα κάνει όπως είχα πει μακαρόνια με λαχανικά στο φούρνο και είχα και για την Τρίτη και τα υπόλοιπα (είχα βράσει πολλά) τα έφαγε σκέτα με μυζήθρα και λουκάνικο τηγανητό ο άντρας μου, την Τετάρτη είχαμε κρεατόσουπα με μπόλικα λαχανικά και ρυζάκι- ευτυχώς έμεινε λίγη και για σήμερα. Το πρωί σηκώθηκα νωρίς και έψησα μπουγάτσα πριν φύγω για το γραφείο, ενώ την Τρίτη έφτιαξα με τη ζύμη της πίτσα μίνι κρουσανάκια γεμιστά με σοκολάτα. μμμμ! μούρλια που ακούγονται, ειδικά τα τελευταία!!

Καλή συνέχεια! Λογικά θα μπω και αργότερα. Φιλιά!!!

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τι υγρασία είναι αυτή? Άπλώσα χτες το βράδυ μία πετσέτα χεριών για να στεγνώσει και το πρωί ήταν όπως ακριβώς την άπλωσα! Για να μην πω για την θολούρα στην ατμόσφαιρα... η αφρικάνικη σκόνη μας επισκέφτηκε πάλι, λένε... εγώ τα βάζω το βράδυ μέσα τα ρούχα, αλλιώς δεν θα στεγνώσουν ποτέ!

Και μετά την μουρμουρίτσα περί καιρού, να σας πω ότι σήμερα θα φάμε φακές.

Ο μικρός μου άρχισε πάλι βήχα οπότε κι εγώ τον ξεκίνησα πάλι σιρόπι! περαστικά στον μικρούλη! ελπίζω να του περάσει γρήγορα.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για την κόρη μου! Εύχομαι πραγματικά να ακούσω και δικές σας ανάλογες επιτυχίες των ζουζουνιών σας!

Θα σχολιάσω σε λιγάκι τα γραφόμενά σας! Πάω να δουλέψω...

Link to comment
Share on other sites

Νινάκι περαστικά και στον μπαμπά σου! Αυτό το ψυχολογικό είναι δύσκολο γιατί πρέπει να το αποφασίσει ο ίδιος να το πολεμήσει. Ελπίζω για το καλύτερο...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για να καταλαβω, οι περισσοτερες εχουμε θεμα με γονεις ε? Μηπως να κανουμε ενα συλλογο ταλαιπωρημενων παιδιων? Περαστικα μας

Το σίγουρο είναι ότι τα μέλη θα είναι πολλά!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μου.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν πατάτες αυγά και λουκάνικα. Αυτό που αρέσει και σε σας και είναι το αγαπημένο σας. Χτες είχαμε κολοκυθάκια ροδέλες στο τηγάνι με σκόρδο και καρότο και συνοδεία από κίτρινο ρύζι.

καλημερα καλημερα!! Σημερα ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση αν κ δεν κοιμηθηκα πολυ καλα χτες λογω κουνουπιων.Αμα ειναι δυνατον ακομα να εχουμε τοσα πολλα κουνουπια? κ ο αντρας μου αν δεν τα σκοτωσει δεν υσηχαζει να κοιμηθει τσαντιζεται ..

Εκπλήσσομαι!!!!!! Τέτοια εποχή κουνούπια; Μα με τόση ζέστη που κάνει πώς να μην έχετε.

Εβιράκι συμφωνώ με την ποινή που επιβάλεις στο Καλλιοπάκι! Να γράψει και τέστ?

Οχι μόνο τεστ, διαγωνισματάρα θα γράψει και με αυστηρή επιτήρηση.

Τζενάκι τα κουνούπια δεν εξοντώνονται εύκολα! Τον μικρό μου τον τσίμπησε ένα στην γάμπα και του έκανε ένα μεγάλο καρούμπαλο!

Αυτό σημαίνει ότι ήταν πολύ μολυσμένο το κουνούπι.

Εβιρακι εδω ειναι συνηθης η μεταφορα με ταξι και δυστυχως εγω δεν εχω κι αλλη εναλλακτικη.

Ααααα εντάξει τότε.

Ο παππους παει καλά, η γιαγια ψιλο τα ιδια αλλά πρεπει να την κυνηγας να παρει και τα φαρμακα και δεν ξερω τι κανει τα πρωινα που λειπω.

Με λίγα λόγια σε σκάνε.

Τι κάνετε? Εγώ δεν ήμουν και τόσο καλά... η διάθεση είχε πιάσει πάτο τις προηγούμενες μέρες... με απογοητεύουν κάποιες καταστάσεις... είναι και μερικοί άνθρωποι που δεν βάζουν μυαλό με τίποτα:| αφήστε τα...

Ελπίζω Νίνα μου να μην κρατήσει πολύ αυτό. Να φτιάξουν οι καταστάσεις για να φτιάξει και η διάθεσή σου.

Από φαγητό έκανα παστίτσιο με κοφτό μακαρονάκι, σαρδέλες με πατάτες στο φούρνο, που ήταν αποτυχία τελικά, γιατί οι πατάτες δεν ψήθηκαν καλά και μύριζαν ψαρίλα και σήμερα έχουμε φασολάδα....

Τουλάχιστον έκανες τη δοκιμή και τώρα ξέρεις τι πρέπει να συστήσεις και τι όχι, αν σε ρωτήσει κάποια άλλη κοπέλα.

Εβίρι χαίρομαι που περάσατε όμορφα στην εκδήλωση με τον βαρύτονο:-P... πώς και είχε τόσους έλληνες? ήταν ελληνική οργάνωση?

Ναι ο βαρύτονος είναι ένας νεαρός Έλληνας γύρω στα 27. Τον λένε Τσαουσίδη Διονύσιο και είναι γεννημένος και μεγαλωμένος στη Στουτγκάρδη. Αυτός είναι. Εμείς τον είδαμε χωρίς μούσι.

1548205_10203906175993523_6246037581123788847_o.jpg

Εχτες ειχαμε συναντηση γονεων, μια χαρα παει το παιδακι μου και χαρηκα.

Μπράβο Ιωάννα μου πολύ ευχάριστο αυτό. Θα γίνει ο καλύτερος κύριος στο σχολείο σε λίγο.

Βεβαια εχτες μετα το σχολειο μπηκα στο αυτοκινητο και ειχε μεινει απο μπαταρια, ηταν και καινουργια, αχ τι πουλαμε αχ αλλα η οδικη βοηθεια για καλη μας τυχη ισχυε μεχρι σημερα.

Ωραίο ξεκίνημα της μέρας.

Το πρωι εκανε μια μικροεπεμβαση η αδερφη μου, ολα καλα κι απο κει.

Περαστικά της και σιδερένια να είναι πάντα.

Μαγειροπαρεάκι μόλις μου είπε η κόρη μου ότι την όρισαν παραστάτρια στην παρέλαση για την 28η Οκτωβρίου! Ψήλωσα ίσαμε 10 πόντους από την περηφάνια! Και φυσικά θέλησα να μοιραστώ τα καλά νέα μαζί σας! :oops:

Τα καλύτερα νέα του Οκτωβρίου. Μπράβο στο αστέρι της παρέας μας (τελικά είναι και δικό μας αστέρι) να τη χαίρεστε και να την καμαρώνετε πάντα μόνο στα ψηλότερα βάθρα Αγγελική μου.

Εβιρι τι εκανες με την εκδρομη του παιδιου? Θα την στειλεις ή θα περασεις ιερα εξεταση?

Θα τη στείλω τελικά και με κρύα καρδιά.

Ο γιος μου σημερα ξυπνησε στις 1:30 για παιχνιδι. Μεχρι την ωρα που εφυγα δεν ειχε ξανακοιμηθει. Καταλαβαινετε πόσο καλά ξεκινησε η μερα.

Αααα τι λες τώρα πιο τέλεια δε γίνεται. Ποιος τη χάρη σου. Πες του να το ξανακάνει κι απόψε.

Το μονο καλο ειναι οτι επειδη απειλησαμε τη δουλεια με επισχεσεις μεχρι να παρουμε δανειο μας βαζουν καθε παρασκευη 200?, κατι ειναι κι αυτο γιατι βγαινει ενα μηνιατικο.

Πού φτάσαμε.... να λες κι ευχαριστώ για το σταγονόμετρο.

Εχτες εμαθα για μια ξαδερφη του αντρα μου οτι αρρωστησε, αυτο το σοι ρε παιδια δεν παλευεται, βραζει το αιμα τους καρκινο, δεν υπαρχει γυναικα που να μην εχει νοσησει, αντε παλι νοσοκομεια και οτι ακολουθει μετα.

Λυπηρές καταστάσεις. Κουράγιο να έχουν οι άνθρωποι να αντιμετωπίζουν τα νοσοκομεία.

Αυριο δεν ξερω τι να κανω και θελω να ειναι κατι ευκολο

Φακές, πατάτες κι αυγά (και λουκάνικα), μακαρόνια με σάλτσα, σουφλέ ζυμαρικών, ομελέτα, τορτελίνι με κρέμα γάλακτος, φάβα (είναι εύκολη αλλά θέλει λίγο χρόνο παραπάνω να γίνει), καλαμαράκια και πατάτες, χταποδάκι ξιδάτο, ψάρια τηγανητά (μεγάλα να μη θέλουν πολύ ώρα στο καθάρισμα), καπνιστό σολομό με μυρωδικά, καμμιά χοιρινή μπριζόλα στο τηγάνι, κανά κοτοπουλάκι στο τηγάνι, και το χοιρινό το κρασάτο είναι πολύ εύκολο με συνοδεία από πατατούλες, τα γεμιστά κολοκυθάκια στην κατσαρόλα είναι γρήγορα και εύκολα, πατάτες γιαχνί, πατάτες στο φούρνο με λουκάνικα ή σκέτες, μπριάμ στο φούρνο που δε χρειάζεται να το προσέχεις, κρεατικά στη λαδόκολλα που δε θέλουν άλλη προετοιμασία παρά μόνο κάποιο συνοδευτικό εύκολο, τίποτα συκωτάκια στο τηγάνι ή στο φούρνο, μπιφτέκια κοτόπουλο στο φούρνο, μοσχάρι με αρακά στην κατσαρόλα.......

Έβιρι τι καλά που πήγατε στο κονσέρτο! Όποτε είχα την ευκαιρία και πήγαινα στο παρελθόν πραγματικά συγκινιόμουν απίστευτα και περνούσα απλά καταπληκτικά!

Κι εγώ έτσι ένιωσα.

Πώς είναι η μικρή Εβιρίνα;

Έχει μόνο βήχα ο οποίος όπως δείχνει θα κρατήσει πάλι κανά μήνα. Όταν καθόμαστε όλοι μαζί στο σαλόνι για την τηλεόραση εγώ και η Εβιρίνα κάνουμε συναυλία και κουφαίνουμε τον Έβιρο. Εκείνος κάνει το μαέστρο.

Χθες πήγαμε τη μικρή στον παιδίατρο. ΚΑθυστερήσαμε απίστευτα πολύ. Είχαμε ραντεβού 7.20 και τελειώσαμε 22.30! Την εξέτασε, της έκανε και εμβόλιο και ξεκινάμε φρουτάκια!!! Πλάκα πλάκα περνάει ο καιρός και ούτε που το καταλαβαίνω!

Λοιπόν άκου να σω πω μια μέθοδο, αν βέβαια συνεργαστεί και η γραμματέας του γιατρού. Θα τηλεφωνείς πριν πας να ρωτήσεις ποιας ώρας ραντεβού περνάει εκείνη την ώρα μέσα στο γιατρό και θα υπολογίζεις ότι κάθε ραντεβού κάνει πάνω κάτω γύρω στα 20' εξέταση και κουβέντα. Έτσι θα καταλαβαίνεις πόσο χρόνο χρειάζεσαι μέχρι τη δική σου σειρά.

Οι γραμματείς κλείνουν ραντεβού ανά 10' αλλά φυσικά κανείς δεν κάνει μόνο 10' μέσα στο γιατρό έτσι συσσωρεύεται ο κόσμος στην αίθουσα αναμονής και κολλάει ο ένας τα μικρόβια του άλλου και δυσφορούν τα μικρά που κουράζονται τόση ώρα.

Τι υγρασία είναι αυτή? Άπλώσα χτες το βράδυ μία πετσέτα χεριών για να στεγνώσει και το πρωί ήταν όπως ακριβώς την άπλωσα! Για να μην πω για την θολούρα στην ατμόσφαιρα...

Αα κατάλαβα, έχουν να τρίξουν και να σπάσουν κόκαλα......Είναι και ένας λόγος για δυνατό πονοκέφαλο και αδιαθεσία.

Ο μικρός μου άρχισε πάλι βήχα οπότε κι εγώ τον ξεκίνησα πάλι σιρόπι!

Αυτές οι εναλλαγές είναι πολύ άτιμες. Περαστικά του.

Εύχομαι πραγματικά να ακούσω και δικές σας ανάλογες επιτυχίες των ζουζουνιών σας!

Ευχαριστούμε Αγγελικη μου.

Μία χαρά θα είναι το παστίτσιο, πιστεύω.

Κοτόπουλο κοκκινιστό με πλιγούρι κάνω σήμερα... και ετοιμάζω φύλλο για να φτιάξω τυροπιτάκια και λουκανικοπιτάκια.

Μαγειρισσούλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλύτερα είμαι Φωτεινή σήμερα... παρόλο που χτες πήγαμε μία από το νοσοκομείο, καθώς ο μπαμπάς είχε ένα λιποθυμικό επεισόδιο... ευτυχώς δεν ήταν τίποτα σοβαρό... μάλλον τα ψυχολογικά του...

Εύχομαι να είναι καλύτερα ο άνθρωπος τώρα.

Για να καταλαβω, οι περισσοτερες εχουμε θεμα με γονεις ε? Μηπως να κανουμε ενα συλλογο ταλαιπωρημενων παιδιων?

χαχαχαχα θα έχετε σίγουρα μεγάλη προσέλευση.

Περαστικα μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εδώ! Παρασκευη σημερα και τι Παρασκευη. Ακολουθει τριημερο εδω κι ειμαστε ιδιαιτερως χαρουμενοι οπως φανταζεστε.

Ιωαννα μου καλή ανάρρωση στην αδελφή σου και ο,τι καλύτερο στην ξαδέρφη σας. Πολλά κρουσματα ακουω πλέον. Καλά για το συλλογο που λες θα εχει καμποσα μελη. Φανταζεσαι ενα φορουμ "daughters' and sons' cafe";

Βρε Smurfita 3 ωρες αναμονη; Μπραβο στη μικρη που αντεξε. Κι εγω σαν κι εσενα μακάρι να μην δυσκολευω κανεναν μεγαλώνοντας αλλά δεν λέω και μεγάλες κουβεντες γιατι ποτε δεν ξερεις.

Εβιρι τοσο πολυ βηχα εχει η μικρη; Ωραιο κονσερτο πρεπει να ηταν.

Νινα χαιρομαι που ο πατερας σου παει καλύτερα. Εσυ πως εισαι;

Τζενάκι πως εισαι σημερα;

Αγγελικη τι νεα; Πως παει ο μικρός;

Εμεις κοιμηθηκαμε σημερα ευτυχως. Έψησα κοτοπουλο χτες μπας και φάει η μικρη στο σχολείο (που δεν το πολυπιστευω) κι εχουμε και γιουβετσι που εφτιαξε χτες η γιαγια (παει το προγραμμα μου οπως καταλαβαινετε αλλά μικρο το κακό).

Για τα σχολια που λετε εγω σε γενικες γραμμες δεν δινω σημασια εκτός αν γινει κατι χοντρο. Αυτο που με ανησυχει ειναι μην κατηγορήσουν τα παιδια, δηλαδη πουν οτι αρρωσταινουν οι μεγαλοι επειδη πηγαινοφερνουν τη μικρη ή επειδη ο μικρος ειναι ζωηρος. Εχω προειδοποιησει οτι κατι τετοιο αποκλειεται να το δεχτω.

Ελπιζω να μπορεσω να ξαναμπω. Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα αφού έμειναν λίγες φακές από χτες αλλά έχει και μελιτζάνες από την Τετάρτη. Οπότε βολεύτηκε η κατάσταση!

Εβιράκι έχετε γίνει πιά σαν οικογένειά μου όλες οπότε τα ζουζούνια μας είναι .... κοινόχρηστα! Χαιρόμαστε με τις επιτυχίες τους και λυπόμαστε για κάτι που θα πάει στραβά! Μία μεγαααλη οικογένεια! Τι καλά!!!!!

Φωτεινούλα ο μικρός έχει το βηχαλάκι του αλλά μέχρι εκεί! Έτσι που είναι ο καιρός πως να βελτιωθεί άλλωστε?

Παώ να δουλέψω κι επανέρχομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα!!!

Φωτεινη μου παλι καλα κοιμηθηκατε χτες!!!

Εβιρακι ενα τι να μαγειρεψω λεει καποιος κ αμεσως αραδιαζεις καμια 50αρια φαγητα!! ευγε!!!!

Αγγελικη μου ετσι ειναι εξαλου εδω δεν λεμε μονο μαγειρικα τις περισσοτερες φορες!

Κ εγω σημερα δεν μαγειρεψα περισευματα αλλων ημερων θα φαμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...