Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι κάνετε; Πώς περνάτε το Σ/Κ;

Εμείς σήμερα σπίτι, αγκαλιά με την σόμπα:-D... χτες είχαμε φουλ μέρα με δουλειές και κοπή πίτας... από φαί την Παρασκευή τεμπέλιασα, γιατί φάγαμε έξω λόγω γενεθλίων, το Σάββατο λαχανοντολμάδες και σήμερα κουνελάκι κοκκινιστό στη γάστρα με τηγανιτές πατάτες.

On 26/1/2017 at 1:21 ΜΜ, Karmaki είπε:

Δεν εχει σημασια το μεγεθος στο περιβολακι νινάκι μου. Φανταζομαι την ικανοπποιηση που παιρνεις οταν εχεις τα προιοντα που εσυ καλλιέργησες. Πραγματικα υπεροχο! Εχω και εγω στην αυλη μου ενα ωραιο χαμηλο περβαζάκι (3 μετρα μηκος φαντασου) ξεκινησα με μυρωδικα καθε λογης αλλα τα εσκαψαν τα σκυλια μου! Οποτε δε ρισκαρω καν να βαλω κατι αλλο :)

Οσον αφορα την κυηση πριν λιγο επεστρεψα απο την αυχενικη και ηταν ολα πολυ καλα. Ενα αγορακι και ενα κοριτσακι φαινονται προς το παρον :) Με ταλαιπωρει το στομαχι ναι,κ κανω κ κανενα εμετουλη αλλα οπως βλεπετε ευτυχως δεν εχει επηρεαστει η ορεξη μου !!!!

Ναι, η ικανοποίηση είναι μεγάλη όταν τρώμε από το περιβόλι! Κρίμα με τα μυρωδικά... αλλά άμα έχεις σκυλιά είναι θέμα... έχω και εγώ σκυλί, αλλά ευτυχώς καταλαβαίνει τα όρια και δεν πατάει στα σπαρμένα... μερικές φορές βέβαια ξεφεύγει, όταν παίζει συνήθως, αλλά της έχω μεγάλη αδυναμία, οπότε την συγχωρώ! Όσο για τα δίδυμα, τέλειος συνδυασμός! Οπότε γεννάς λογικά γύρω στον Ιούλιο;

On 27/1/2017 at 9:01 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας. 

Και το κρύο καλά κρατεί! Είδαμε χειμώνα φέτος! Αλλά για Αλκυονίδες ούτε λόγος!

Σήμερα το απόγευμα θα πάμε στην οδοντίατρο να βγάλει το χαλασμένο δόντι του μικρού μου. Πάντως δείχνει να του έγινε μάθημα γιατί δίνει ιδιαίτερη προσοχή στο πλύσιμο των δοντιών του. Να δω πόσο θα κρατήσει...

Φωτεινή με το καλό να υποδεχτείς τον αντρούλη σου. 

Αν δεν ξαναμιλήσουμε εύχομαι σε όλο το παρεάκι μας καλό Σαββατοκύριακο! 

Τώρα που το λες, μάλλον μας ξέχασαν φέτος οι Αλκυονίδες! Και δεν μπορείς να πεις ότι σήμερα ή χθες ήταν, γιατί ο ήλιος ήταν με δόντια!

On 28/1/2017 at 2:22 ΜΜ, Karmaki είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Παγώνουμε και εμεις για τα καλά απο χθες εδώ !! 

Στα του φαγητού! Σημερα εβγαλα στήθος κοτόπουλο , το έκοψα μπουκιτσες και το περασα από το τρίπτυχο της επιτυχίας αλέυρι-αυγό-και αντι φρυγανια ετριψα κρακερς τυριου.(Εγινε πολυ γευστικό κ πρωτότυπο πανάρισμα). Συνοδευτικό εκανα ένα ρυζάκι με μανιτάρια, για πρωτη φορά εσβησα με λευκό κρασί κ προσθεσα κ λίγο κάρυ κ μπορώ να πώ πως αυτό εκανε εντυπωσιακή διαφορά.

Καλό Σαββατοκύριακό σε όλες σας!!!

Προσοχή στο κρυάκι και στα κρυολογήματα!

Καλέ, εσύ είσαι μάστορας στην κουζίνα! Μπράβο για την έμπνευση! Έχω ακούσει ότι και οι νιφάδες καλαμποκιού είναι ωραίες, αντί φρυγανιάς. 

On 28/1/2017 at 4:05 ΜΜ, Liana1984 είπε:

Καλησπερα ωραια μερα εχει εδω σημερα

Παστιτσιο που εμεινε απο χτες κ σουφλε σοκολατας...το ζητουσε ο αντρας μ μερες κ ειπα να του φτιαξω σημερα

Μμμ τι ωραιο φαγητο...εκτος απο τα μανιταρια που δεν τα τρωω τελειο φαινεται

Μμμμ σουφλέ ακούω και τρέχουν τα σάλια μου... έχε χάρη που λόγω γενεθλίων, χόρτασα από γλυκά! Ωραίο νησί και η Κάλυμνος! Αλλά και ποιο ελληνικό νησί δεν είναι;! Μόνο λίγο μακρυά είσαστε..

Καλή σας νύχτα παρεούλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Νινα να τα εκατοστήσεις! Υγεία, ευτυχία κι ό,τι άλλο επιθυμείς να σου συμβεί! Κουνέλι έχω καιρο να φτιαξω. Εμας μας τα κατεστρεψε ολα ο καιρός αλλά και οι γατες που κυκλοφορουν στην αυλή.

Καρμάκι εχεις φοβερες ιδεες. Χαιρομαι και που ολα πανε καλά στην εγκυμοσύνη. Ζευγαρακι ειναι τελειος συνδυασμός.

Λιανα σουφλε; Και δεν εστειλες καθόλου; Τς τς τς....

Στο θεμα μας τωρα: Σαββατο μεσημερι ψαρακι (λιθρινια) με χόρτα και σπανακοπιτα, το βραδυ ημαστε καλεσμένοι σε κατι γενεθλια οπότε φαγαμε εκει και Κυριακή ρολό κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο. Για σημερα εχει περισσεψει λίγο κοτοπουλο κι εχουμε και ρεβυθια που εφτιαξα για να παρει ο αντρας μου μαζί του οπότε ειμαστε ενταξει. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα! 

Κρύο είχε το Σαββατοκύριακο παρά το γεγονός ότι το Σάββατο είχε ηλιάκο. Καλά χτες ήταν η απόλυτη σχιζοφρένεια! Ξεκινήσαμε με ήλιο, είχα απλώσει και ρούχα και κατά το μεσημέρι συννέφιασε τόσο που έτρεχα να τα μαζέψω μην πιάσει καμία βροχή. :confused:

Στα μαγειρικά μας τώρα... Σάββατο μεσημέρι φάγαμε καβουρομακαρονάδα και το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυριακή το πρωί έκανα προετοιμασία για το φαγητό της εβδομάδας. Έφτιαξα φασολάκια και έψησα χοιρινές μπριζολίτσες στον φούρνο με ντοματούλα και κρεμμυδάκι. Έφιαξα και γεμιστά μπιφτέκια και τα έβαλα στην κατάψυξη για να τα ψήσω μεσοβδόμαδα. Το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου ρολό χοιρινό στην γάστρα με πατατούλες φούρνου. Είχε φτιάξει και κεφτεδάκια κοτόπουλου. Για σήμερα έχουν μείνει μακαρονάκια από το Σάββατο.

Λιάνα συνήθως δεν σταματάμε στα μέρη σας. Ειδικά τους τελευταίους μήνες που έχει γίνει και ο περιφερειακός περνάμε έξω από την πόλη σας. Παλαιότερα όμως, πριν καμιά δεκαριά χρόνια δηλαδή, είχαμε μπει Τρίκαλα και είχαμε καθίσει για φαγητό σε Goodys που αν θυμάμαι καλά ήταν δίπλα στον Ληθαίο. Αν δεν θυμάμαι με διορθώνεις...

Karmaki ωραίες οι παραλλαγές και στις κοτομπουκιές αλλά και στο ρυζάκι! Πήρα ιδέες!

Νινάκι μου να τα εκατοστήσεις και από εδώ!

Φωτεινή ωραίο το κουνέλι αλλά δεν το φτιάχνω γιατί δεν το τρώει ο άντρας μου. Πριν πολλά χρόνια όταν κάναμε διακοπές στην Ζάκυνθο είχαμε φάει κουνέλι στιφάδο αλλά με τα κρεμμυδάκια περασμένα στο multi και ήταν όνειρο! Το είχε μαγειρέψει η ιδιοκτήτρια του σπιτιού που νοικιάζαμε και κοντέψαμε να φάμε και τα πιάτα!

Μαγειροπαρεάκι πάω να δουλέψω λιγάκι και τα ξαναλέμε αργότερα.... 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ καλη εβδομάδα να έχουμε !

 

νινακι μου χρονια πολλα κ απο εδω !!! οτι επιθυμεις να το παθεις σου ευχομαι !!!

Καρμακι πολυ ωραι η ιδεα σου με το κοτοπουλο !

Λιανα εχω πολυ καιρο να φαω παστιτσιο , μου ελειψε!! οσο για το σουφλε σοκολατας δεν το συζητω αμαρτια !!!

Φωτεινη πολυ ωραια φαγακια εκανες !!! 

Αγγελικη τι εγινε με τον μικρο,πως πηγε ο οδοντιατρος;

Στα μαγειρικα μας τωρα, το Σαββατο εκανα γεμιστα με ρυζακι κ το βραδυ ηρθαν φιλοι κ εψησα κοτοπουλο παιδακια κ κεμπαπ,πατατηες τηγανιτες κ σαλατες.Εφτιαξα κ κρεπες με σοκολατα ,μπισκοτο κ μπανανα για γλυκο που ηθελαν το απογευμα.

Χτες ο μεγαλος ο γιος ζητησε κανελονια ,οποτε σηκωθηκα πρωι κ ανελαβα δραση.Εβρασα κ μπροκολακι σαλατα.

Το απογευμα εκανα ενα κεικ πορτοκαλι κ μουστοκουλουρα. Τελικα κατεληξα πως φταιει ο μουστος της πεθερας, παλι σκασανε λιγο απο πανω κ βγηκανε πολυ ασπρα. Ενω τις αλλες φορες που τα εκανα ακριβως με την ιδια συνταγη δεν το ειχα ποτε αυτο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι το έβγαλε το δόντι ο μικρός. Την Παρασκευή το βράδυ μέχρι να τον πιάσει το algofren πονούσε λιγάκι αλλά παρηγορήθηκε με το παγωτό που έφαγε! Ελπίζω να του γίνει μάθημα και να προσέχει περισσότερο τα δόντια του από εδώ κι εμπρός.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια χτες φαγαμε στην πεθερά χοιρινο κοκκινιστο με ρυζι κ σήμερα έφτιαξα κοτοσουπα εχω κ τη μικρή μπουκωμενη

6 hours ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Νινα να τα εκατοστήσεις! Υγεία, ευτυχία κι ό,τι άλλο επιθυμείς να σου συμβεί! Κουνέλι έχω καιρο να φτιαξω. Εμας μας τα κατεστρεψε ολα ο καιρός αλλά και οι γατες που κυκλοφορουν στην αυλή.

Καρμάκι εχεις φοβερες ιδεες. Χαιρομαι και που ολα πανε καλά στην εγκυμοσύνη. Ζευγαρακι ειναι τελειος συνδυασμός.

Λιανα σουφλε; Και δεν εστειλες καθόλου; Τς τς τς....

Στο θεμα μας τωρα: Σαββατο μεσημερι ψαρακι (λιθρινια) με χόρτα και σπανακοπιτα, το βραδυ ημαστε καλεσμένοι σε κατι γενεθλια οπότε φαγαμε εκει και Κυριακή ρολό κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο. Για σημερα εχει περισσεψει λίγο κοτοπουλο κι εχουμε και ρεβυθια που εφτιαξα για να παρει ο αντρας μου μαζί του οπότε ειμαστε ενταξει. 

Φιλια

Σουφλε οσο θελεις να σου στειλω...την επόμενη γιατι τωρα δεν έμεινε τιποτα

4 hours ago, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα! 

Κρύο είχε το Σαββατοκύριακο παρά το γεγονός ότι το Σάββατο είχε ηλιάκο. Καλά χτες ήταν η απόλυτη σχιζοφρένεια! Ξεκινήσαμε με ήλιο, είχα απλώσει και ρούχα και κατά το μεσημέρι συννέφιασε τόσο που έτρεχα να τα μαζέψω μην πιάσει καμία βροχή. :confused:

Στα μαγειρικά μας τώρα... Σάββατο μεσημέρι φάγαμε καβουρομακαρονάδα και το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυριακή το πρωί έκανα προετοιμασία για το φαγητό της εβδομάδας. Έφτιαξα φασολάκια και έψησα χοιρινές μπριζολίτσες στον φούρνο με ντοματούλα και κρεμμυδάκι. Έφιαξα και γεμιστά μπιφτέκια και τα έβαλα στην κατάψυξη για να τα ψήσω μεσοβδόμαδα. Το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου ρολό χοιρινό στην γάστρα με πατατούλες φούρνου. Είχε φτιάξει και κεφτεδάκια κοτόπουλου. Για σήμερα έχουν μείνει μακαρονάκια από το Σάββατο.

Λιάνα συνήθως δεν σταματάμε στα μέρη σας. Ειδικά τους τελευταίους μήνες που έχει γίνει και ο περιφερειακός περνάμε έξω από την πόλη σας. Παλαιότερα όμως, πριν καμιά δεκαριά χρόνια δηλαδή, είχαμε μπει Τρίκαλα και είχαμε καθίσει για φαγητό σε Goodys που αν θυμάμαι καλά ήταν δίπλα στον Ληθαίο. Αν δεν θυμάμαι με διορθώνεις...

Karmaki ωραίες οι παραλλαγές και στις κοτομπουκιές αλλά και στο ρυζάκι! Πήρα ιδέες!

Νινάκι μου να τα εκατοστήσεις και από εδώ!

Φωτεινή ωραίο το κουνέλι αλλά δεν το φτιάχνω γιατί δεν το τρώει ο άντρας μου. Πριν πολλά χρόνια όταν κάναμε διακοπές στην Ζάκυνθο είχαμε φάει κουνέλι στιφάδο αλλά με τα κρεμμυδάκια περασμένα στο multi και ήταν όνειρο! Το είχε μαγειρέψει η ιδιοκτήτρια του σπιτιού που νοικιάζαμε και κοντέψαμε να φάμε και τα πιάτα!

Μαγειροπαρεάκι πάω να δουλέψω λιγάκι και τα ξαναλέμε αργότερα.... 

Αγγελική καλα θυμάσαι ειναι κ το σημειο.συναντησης μας εκει

Link to comment
Share on other sites

Λιάνα περαστικά στην μικρούλα! Ελπίζω να παραμείνει μόνο στο μπούκωμα.

Πάντως η περιοχή που καθήσαμε ήταν πολύ όμοφη! Επίσης θα ήθελα να ανέβω κι εκεί που είναι το ρολόι, πρέπει να έχει πολύ ωραία θέα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ή μάλλον καλησπέρα, τέτοια ώρα:-D

Ευχαριστώ για τις ευχές σας... να είσαστε όλες καλά!

Τζένη κρέπες ε; και δεν κράτησες καμία για μένα;!

Λιάνα περαστικά στην μικρή σου!

Αγγελική και εγώ με παγωτό, θα ξέχναγα κάθε πόνο:-D

Σήμερα το μενού έχει φακές και πλευρώτους με μπαλσάμικο... χτες έκανα μακαρονάδα... για αύριο καμία ιδέα;

Ξέχασα να σας πω ότι την Πέμπτη είχα κάνει ένα εύκολο εκμέκ με φρυγανιές, για κέρασμα της Παρασκευής. Αν σας αρέσει γλυκά με κρέμα, είναι ωραίο και εύκολ. Όποια θέλει την συνταγή, ευχαρίστως να τη γράψω.

Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μπιφτεκακια με πατατες στο φουρνο σημερα

On 30/1/2017 at 3:12 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Λιάνα περαστικά στην μικρούλα! Ελπίζω να παραμείνει μόνο στο μπούκωμα.

Πάντως η περιοχή που καθήσαμε ήταν πολύ όμοφη! Επίσης θα ήθελα να ανέβω κι εκεί που είναι το ρολόι, πρέπει να έχει πολύ ωραία θέα.

Σ ευχαριστω εχει λιγο συναχι κ.λιγο βηχα ελπιζω να μείνουμε μεχρι εκει

Στο φρουριο λες ....ναι ειναι πολυ ωραια βλεπεις την πολη απο ψηλα...ελπιζω να ερθετε καποια στιγμη

2 hours ago, Nina-Tom είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ή μάλλον καλησπέρα, τέτοια ώρα:-D

Ευχαριστώ για τις ευχές σας... να είσαστε όλες καλά!

Τζένη κρέπες ε; και δεν κράτησες καμία για μένα;!

Λιάνα περαστικά στην μικρή σου!

Αγγελική και εγώ με παγωτό, θα ξέχναγα κάθε πόνο:-D

Σήμερα το μενού έχει φακές και πλευρώτους με μπαλσάμικο... χτες έκανα μακαρονάδα... για αύριο καμία ιδέα;

Ξέχασα να σας πω ότι την Πέμπτη είχα κάνει ένα εύκολο εκμέκ με φρυγανιές, για κέρασμα της Παρασκευής. Αν σας αρέσει γλυκά με κρέμα, είναι ωραίο και εύκολ. Όποια θέλει την συνταγή, ευχαρίστως να τη γράψω.

Φιλιά σε όλες!

Σ ευχαριστω κοπελα μ...ωραίο το εκμεκ εμενα μ αρεσει αλλα τα λευκα γλυκα δεν αρέσουν καθολου στον σύζυγο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως ειστε;

Λιανα περαστικά στη μικρουλα σου! Πως ειναι σημερα; Σε ευχαριστω για το σουφλέ. Σου πεφτω λιγο μακρια αλλά ο λόγος σου με χόρτασε που λένε.

Αγγελική χαιρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκε ο μικρος. Το κουνελι γενικά Ζακυνθο και Κεφαλονιά το μαγειρευουν αρκετα. Εμένα παντως μου αρεσει απλά κοκκινιστό κι οχι στιφαδο. Εδω εχουν και μια αλλη συνταγη που τη λένε "λαγωτό" αλλά εχει αρκετο σκορδο μέσα και δεν με ξετρελαίνει κι ουτε την εχω μαθει.

Τζενη καθε φορα που σε διαβαζω νοιωθω ακαμάτρα στην κουζινα... Μπραβο σου κοπέλα μου. 

Νινα πως τα περνάς;

Ιωαννα σε σκέφτομαι. Αντέχεις;

Μαριουλα που χαθηκες; Εβιρι δωσε το παρον. Καρμάκι όλα εντάξει;

Εμεις χτες ειχαμε τελικά ρεβυθια στο φουρνο με λουκάνικα τα οποία περισσεψαν και για σημερα αφου η γιαγια υπολόγισε παλι ποσοτητα για ενα λόχο και θα συμπληρώσουμε με μια ομελέτα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε μπριζόλες χοιρινές στον φούρνο. Έχουν μείνει και φασολάκια από χτες οπότε ο καθένας τρώει ότι θέλει.

Νινάκι το εκμέκ είναι από τα αγαπημένα γλυκά του μπαμπά μου. Εμένα για να είμαι ειλικρινής δεν μου πολυαρέσουν τα άσπρα γλυκά. Όχι ότι δεν θα τα φάω αλλά αν έχω να επιλέξω ανάμεσα σε άσπρο ή σοκολατένιο μάντεψε ποιό θα φάω! 

Λιάνα έχουμε μια συνάδελφο που λέει ότι γλυκό που δεν έχει σοκολάτα δεν είναι γλυκό. Νομίζω ότι ο άντρας σου θα συμφωνεί απόλυτα!

Φωτεινή στιφάδο ούτε κι εγώ τρώω με ολόκληρα κρεμμύδια. Αλλά αν το φτιάξεις με τα κρεμμύδια περασμένα στο μούλτι βγαίνει μία πηχτή σαλτσούλα μούρλια! 

Που είστε οι υπόλοιπες? 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας...σημερα κριθαρακι εμειναν κ μπιφτεκια απο χτες

Φωτεινη μ σ ευχαριστω συναχι εχει ακομα ευτυχως δεν εκανε πυρετο

Αγγελικη μ χαχα ναι ετσι λεει κ ο δικος μου ακριβως...κ εγω πιο πολυ στη σοκολάτα ειμαι αλλα δεν λεω οχι κ στα ασπρα η στα σιροπιαστα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εχω χασει επεισοδια απο αυτα που γραφετε, ευχομαι ολες να ειστε καλα. Χτες φαγαμε μπριζολες χοιρινες κρασατες με ρυζι, σημερα κανει η μαμα κρεατοσουπα που θα φαμε σημερα κι αυριο.

Αυριο εχουμε τα γεννεθλια του παλικαριου μας, θα κανουμε 2 τουτοκεικ για το σχολειο και στο σπιτι θα ερθουν οι γονεις μου και η αδερφη μου και ενας φιλος του και η τουρτα εχει θεμα skooby doo. Οπως καταλαβαινετε παρτυ δεν μπορουμε να κανουμε αλλα δεν πειραζει καλα να ειμαστε.

Εγω ειμαι ακομα στη δουλεια δεν ξερω μεχρι ποτε ουτε ηρθε ξανα κανεις να μας μιλησει, εξαλλου εμεις δεν ξαναμιλαμε με κανεναν εχουμε βαλει δικηγορο. Να σας πω το περιεργο? Ειμαι καλα, εχω το σχετικο μου αγχος αλλα ακομα δεν εχουν καταφερει να μου κοψουν το γελιο. Οποτε αντεχω!!!!

Τα φιλια μου σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειροπαρεάκι!

Μπριζόλες χοιρινές στον φούρνο έχει το μενού μας σήμερα. 

Ιωάννακι καταρχήν να τα εκατοστήσει το αγοράκι σου από σήμερα! Καλά κάνεις και δεν σε έχει πάρει από κάτω. Έχεις την υγεία σου και το παιδάκι σου. Αυτά είναι τα σημαντικότερα. 

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια ! Να ευχηθω και εγω με τη σειρα μου αν και καθυστερημένα  στη Νινα να τα εκατοστησει με υγεια. Και επίσης για αυριο για τα γενέθλια του μικρού της Ιωάννας. Γερό και καλότυχο!

Νίνα πολυ ενδιαφερον το εκμεκ με τη φρυγανια!Καλοδεχουμενη η συνταγη για να τη δοκιμάσουμε! Τι ωραια φαγητάκια διαβασα, μιαμ μιαμ!

Εγω τι να σας πω, τις τελευταιες μερες πεινάω συνεχεια, δεν εχω ξαναζησει τετοιο πραγμα! Λοιποοοον, το φαγακι σημερα ηταν απλο,εκανα μια πρασοπιτα, εβρασα μακαρονακια και κοκκινισα το στηθος κοτοπουλου που ειχα φυλαξει στην καταψυξη. Τσιγαρισα κρεμμυδάκι,ελαχιστο σκορδο κ ενα λεπτοκομμενο καροτακι,εριξα το κοτοπουλο που το ειχα κοψει μπουκιτσες μικρες να ροδισει και εσβησα με λιγο κοκκινο κρασι. Πολτοποίησα 2 μεγαλες ντοματες ολοκληρες στο μουλτι λιγο νερακι, λίγο πελτέ για να κοκκινίσει ωραια το φαγακι και τα εριξα μεσα να βρασουν καλα. Απο μπαχαρικα μονο αλατι,πιπερι, φυλλο δάφνης κ ενα δυο γαρυφαλλα. 

Τωρα ο αντρας μου ζητησε κεικ.Το πεθυμησε πολύ!Τοσα και τοσα κανω βρε κοριτσια ομως καποιες φορες τα μισα κεικ μου βγαινουν αποτυχιες !Ειναι το αδυνατο μου σημειο..ψαχνω να βρω που κανω λάθος αλλά μάταια.Θα σας γράψω να σας πω αν εφαγε τελικα ή αν έμεινε με τη χαρά στα δόντια! :)


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...