Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Σημερα λογω τσικνοπεμπτης ειπα κι εγω να την τιμησουμε κι εκανα φακες χαχαχα. Μπορει το βραδυ να παρω το παιδι και να παμε καπου τα δυο μας να φαμε κανα σουβλακι. Εχει πολυ κρυο τα πρωινα βρε κοριτσια αλλα το μονο καλο ειναι οτι ξεκινησε ν ανθιζει η κορομηλια. Την εχω σημα καταταθεν. Μολις τη δω ν ανθιζει αλλαζει η διαθεση μου. Εχτες κουρευτηκα κιολας. Ειχαν μακρυνει αρκετα και τα εκοψα μεχρι τον ωμο. Τι θα κανετε σημερα? Κοριτσια εχει καμμια νεα απο την Εβιρι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κοριτσια...κερναω τουρτιτσα εχει γενεθλια το κοριτσι μου σημερα...

Για φαγητο μακαρονια με κιμα κ θα φτιαξω κ μεζεδακια για το απογευμα 

Φωτεινη μου σ ευχαριστώ πολυ να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Liana1984 να την χαίρεστε!

Nina-Tom, όχι βέβαια να γίνουν κλέφτες! Δεν τους επιτρέπω με τίποτα! :-D :-D 

Αλλαγή μενού σήμερα, κοτόσουπα αντί για κοτόπουλο στον φούρνο. Μας χτύπησε ίωση με πυρετό από παιδικό πάρτυ της Κυριακής (η μισή τάξη είναι με πυρετό από εχθές-τυχαίο; δεν νομίζω :mad:)

Το βράδυ θα τρώγαμε στην μαμά μου (κατσίκι με πατάτες στην γάστρα-άγρια χόρτα σαλάτα-σπιτικό τζατζίκι) αλλά εγώ θα μείνω με την αρρωστούλα μου και θα μου φέρουν ταπεράκι.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Λιανα να χαίρεσαι το αστερακι σου με υγεια πάνω απ όλα να είναι ευτυχισμένη πάντα.Μια χαρά είναι κ το  δικό μου αστερακι έχω τρελαθεί με τους  σύνειρμους τς κάθε μέρα κ κάτι νέο τα ζήσεις κ συ είμαι σίγουρη.

Σήμερα θα πάμε με φίλους έξω για φαγητό νωρίς  κ αύριο έχω άδεια!!!!

Σήμερα κοτόπουλο με τραχανά χθες φακές αυριο μακαρονακια με κιμά

Μπραβο στην κόρη Φωτεινή ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

Ιωαννα Κ τα δικά μας στο εξοχικό καηκαν ολα αλλα μας είπαν να περιμένουμε περίπου ένα μήνα μήπως πάρουν τα πάνω οπότε υπομονή από ξεκούραση άλλο τίποτα αλλά δεν πειράζει υγεια να έχουμε.

Ωραία μενου Αφροδιτη !

Αχ αυτή η πεθερά Νινα όλα τα εχει:shock:

Αγγελική πως είναι ο μικρός ;;;

Καλό απόγευμα σε όλους καλά να περάσετε :)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα

Γιωτα μια χαρα τα φαγητακια σου! Πως τα πατε με το μαγαζι; Συνεχιζεις το φουλ προγραμμα κι εκει;

Λοιπον χτες ειχαμε κουνουπιδι με ψαρι και μπιφτεκια για τα πιτσιρικια. Εφαγε και η κορη. Για σημερα το μεσημερι αλλα και για αυριο γιουβαρλάκια και το βραδυ κατι θα φτιαξουμε για να τιμησουμε την Τσικνοπέμπτη.

Φιλια και καλά να περασετε σημερα!

ναι φωτεινη μου, πιο φουλ δεν γινεται!!! λειπει αρκετες ωρες ο αντρας μου κ αναλαμβανω εγω...... ας εχουμε λιγο δουλιτσα, γιατι τα οικονομικα μας ειναι δραμα! χαλασαμε πολλα χρηματα για το μαγαζι (χαλαλι βεβαια γιατι εγινε πολυ ωραιο)

κ εμεις θα ψησουμε σημερα, στην πισω βεραντα που ειναι καπως καλυμενη κ φανταζομαι δεν θα εχει κ τοσο κρυο

7 hours ago, Liana1984 είπε:

Καλημέρα κοριτσια...κερναω τουρτιτσα εχει γενεθλια το κοριτσι μου σημερα...

Για φαγητο μακαρονια με κιμα κ θα φτιαξω κ μεζεδακια για το απογευμα 

Φωτεινη μου σ ευχαριστώ πολυ να σαι καλά

να την χαιρεσαι!!! πολυχρονη!

7 hours ago, Liana1984 είπε:

Καλημέρα κοριτσια...κερναω τουρτιτσα εχει γενεθλια το κοριτσι μου σημερα...

Για φαγητο μακαρονια με κιμα κ θα φτιαξω κ μεζεδακια για το απογευμα 

Φωτεινη μου σ ευχαριστώ πολυ να σαι καλά

να την χαιρεσαι!!! πολυχρονη!

1 hour ago, asteraki2014 είπε:

Καλησπέρα

Σήμερα θα πάμε με φίλους έξω για φαγητό νωρίς  κ αύριο έχω άδεια!!!!

αχ τι ωραια!!! καλα να περασετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεακι! Πως τα περασατε χτες;

Ιωαννα μεγεια το κουρεμα! Σε εμας εχουν ανθισει οι αμυγδαλιες. Οι κορομηλιες οχι ακομα.

Αφροδιτακι περαστικά στην κορουλα σου! Αμαν αυτες οι ιωσεις φετος! Η μιση ταξη οφφ ε; 

Γιωτα κουραγιο! Τι αλλο να πουμε! Ζορικα τα οικονομικά για παρα πολλους δυστυχως...

Αγγελικη εσεις σιγουρα θα τσικνισατε κανονικά χτες. Πως ειναι ο μικρουλης;

Αστερακι τι ωραια που εχεις αδεια σημερα.

Νινα εσεις τσικνισατε ή εκανε διατροφη ο συζυγος;

Εμεις χτες το βραδυ φτιαξαμε σεφταλιες με πατατουλες τηγανητες και τηρησαμε ετσι λιγο το εθιμο. Ετοιμασα και τα παντεσπανια για τις τουρτες. Επρεπε να βλεπατε την εκφραση της κορης χτες που ετρωγε ενα γιουβαρλάκι. Ο Σωκρατης την ωρα που επινε το κώνειο καλύτερη αντίδραση είχε είμαι σιγουρη. Για σημερα εχουμε γιουβαρλάκια απο χτες. Σιγα σιγα επανερχεται κι ο κακομοιρης ο μικρος σε κανονικη διατροφη.

Φιλια και καλό ΣΚ


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια ευχαριστούμε για τις ευχες περασαμε ωραια χτες

Σημερα λαχανοντολμαδες απο τη μαμα μου εμειναν κ μεζεδακια απο χτες μια χαρά...εχει παλι ηλιο σημερα δεν εχω μαγειρεμα θα παω βολτα με τη μικρη μου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

 

Αφροδιτακι περαστικά στην κορουλα σου! Αμαν αυτες οι ιωσεις φετος! Η μιση ταξη οφφ ε; 

 

 

Ευχαριστώ Φωτεινή. Σήμερα πήγαν 2 παιδάκια μόνο........Πανδημία :-(

Αυπνη είμαι, εχθές το βράδυ ψήθηκε στην κυριολεξία.

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2017 at 11:10 ΠΜ, Liana1984 είπε:

Καλημέρα κοριτσια...κερναω τουρτιτσα εχει γενεθλια το κοριτσι μου σημερα...

Για φαγητο μακαρονια με κιμα κ θα φτιαξω κ μεζεδακια για το απογευμα 

Φωτεινη μου σ ευχαριστώ πολυ να σαι καλά

Χρονια πολλα και καλα στην κορουλα σου :)

On 16/2/2017 at 9:43 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σημερα λογω τσικνοπεμπτης ειπα κι εγω να την τιμησουμε κι εκανα φακες χαχαχα. Μπορει το βραδυ να παρω το παιδι και να παμε καπου τα δυο μας να φαμε κανα σουβλακι. Εχει πολυ κρυο τα πρωινα βρε κοριτσια αλλα το μονο καλο ειναι οτι ξεκινησε ν ανθιζει η κορομηλια. Την εχω σημα καταταθεν. Μολις τη δω ν ανθιζει αλλαζει η διαθεση μου. Εχτες κουρευτηκα κιολας. Ειχαν μακρυνει αρκετα και τα εκοψα μεχρι τον ωμο. Τι θα κανετε σημερα? Κοριτσια εχει καμμια νεα απο την Εβιρι?

Με γεια το μαλλακι :)

On 16/2/2017 at 1:10 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Liana1984 να την χαίρεστε!

Nina-Tom, όχι βέβαια να γίνουν κλέφτες! Δεν τους επιτρέπω με τίποτα! :-D :-D 

Αλλαγή μενού σήμερα, κοτόσουπα αντί για κοτόπουλο στον φούρνο. Μας χτύπησε ίωση με πυρετό από παιδικό πάρτυ της Κυριακής (η μισή τάξη είναι με πυρετό από εχθές-τυχαίο; δεν νομίζω :mad:)

Το βράδυ θα τρώγαμε στην μαμά μου (κατσίκι με πατάτες στην γάστρα-άγρια χόρτα σαλάτα-σπιτικό τζατζίκι) αλλά εγώ θα μείνω με την αρρωστούλα μου και θα μου φέρουν ταπεράκι.

Περαστικα σας λιανα μου

 

Καλησπερα κοριτσια! :)

Χθες ψησαμε διαφορα...σημερα φαγαμε λαχανοντολμαδες.


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε το ΣΚ; Εμεις όμορφα απο παρτυ σε πάρτυ. 

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε ψαράκια μια που είχε έρθει κι ο άντρας μου. Παρασκευή βράδυ και Σάββατο βράδυ φάγαμε σε πάρτυ. Κυριακή μεσημέρι κόψαμε την τούρτα μας με κάτι φίλους μας και φάγαμε έξω πίτσες για τα πιτσιρίκια και ποικιλία κρεατικών για εμάς τους μεγάλους. Η τούρτα άρεσε. Ήταν αρκετά ψηλή για να πω την αλήθεια γιατί τα παντεσπάνια μου βγήκαν λίγο πιο χοντρά αλλά δεν πείραζε γιατί ήμαστε αρκετά άτομα  οπότε χόρτασαν όλοι. Για σήμερα έχουμε περισσεύματα.

Φιλιά

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα στο μαγειροπαρεάκι! 

Διάβασα τα νέα σας στα γρήγορα και θα απαντήσω σε ότι θυμάμαι....

 

Καταρχήν Φωτεινή και Λιάνα να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Να είναι καλά και ευτυχισμένα!

Ιωάννα μεγειά το μαλλάκι! Είδα φώτο και μου άρεσε!

Γιώτα μακάρι να υπάρχει δουλίτσα στο μαγαζί γιατί δυστυχώς οι εποχές είναι πολύ δύσκολες.

Αστεράκι είναι εντάξει η κούκλα σου? 

Νινάκι τα χόρτα που μαζέψατε με την πεθερά σου ήταν από τον κήπο σας ή βγήκατε στο βουνό?

Πολλά φιλιά και στα υπόλοιπα κορίτσια!

Στα μαγειρικά των ημερών τώρα...

Τσικνοπέμπτη ξεκινήσαμε από την δουλειά το μεσημέρι όπου φάγαμε σουβλάκια χοιρινά και κοτόπουλο. Το βράδυ ψήσαμε κι εμείς στο σπίτι πανσέτες, λουκάνικα, κεμπάπ και καλαμάκια χοιρινά. Ψήσαμε και πιτούλες, φτιάξαμε και σως γιαουρτιού και τζατζίκι και περιδρομιάσαμε!

Την Παρασκευή το μεσημέρι είχε κάτι υπόλοιπα από προηγούμενες μέρες στο ψυγείο και έγινε εκκαθάριση. Το Σάββατο φάγαμε αυγουλάκια τηγανιτά και πατατούλες. Το βράδυ έφτιαξε η πεθερά μου πίτσα κι εμείς συμπληρώσαμε με τυροπιτάκια και λουκανικοπιτάκια. Την Κυριακή φάγαμε στην μαμά μου κατσικάκι στον φούρνο με πατάτες, σουφλέ ζυμαρικών και τυρόπιτα. Πήρα και τα σχετικά ταπεράκια φεύγοντας! Για σήμερα το μενού μας έχει κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.  

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες σας! Τα παιδακια ολου του κοσμου να ειναι καλά κι ευτυχισμένα!

Για σημερα έχουμε σουπιτσα που ηταν ετοιμη στην καταψυξη. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα στο μαγειροπαρεάκι! 

Έχει φτιάξει ο καιρός, μεγαλώνει και η μέρα σιγά σιγά και μου αρέσει πολύ! Άντε να φύγει ο χειμώνας που φέτος με κούρασε πολύ.

Σήμερα τρώμε ότι έχει μείνει στο ψυγείο από χτες και το Σαββατοκύριακο.

Έχω τον ¨Ολυμπο για σιδέρωμα κι ελπίζω να προλάβω να κάνω λίγο σήμερα το απόγευμα. Μήπως υπάρχει καμία εθελόντρια να την κεράσω καφέ και γλυκάκι και να μου σιδερώσει??? :-)

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...