Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μένα. Χρόνια πολλά σε όλες και σε όλους για την ημέρα.

Φωτεινή μου να είσαι πολύχρονη, υγιής κι ευτυχισμένη πάντα. Να σε χαιρόμαστε κι εμείς και η οικογένειά σου. Εύχομαι επίσης, σύντομα να ενωθεί ολόκληρη η οικογένεια όπως πριν.

Ιωάννα μου χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα με υγεία και τύχη. Να σε χαιρόμαστε κι εμείς και η οικογένειά σου. Σου τα λέω από σήμερα γιατί αύριο δεν ξέρω αν θα μπω στο καφέ.

 

Θα διαβάσω κάποια στιγμή με ησυχία τα νέα σας. Αύριο φεύγει η μεγάλη Εβιρίνα μου. Πέρασαν τόσο σύντομα οι μέρες πάλι. Πόσο γρήγορα περνάνε όταν είμαστε μαζί και πόσο αργά όταν χωριζόμαστε.!!!

Σήμερα έφτιαξα μοσχαράκι κοκκινιστό με τραχανά και τη χειμωνιάτικη σαλάτα με κάστανα που είχα φτιάξει πριν από λίγο καιρό για να τη δοκιμάσει και η Εβιρίνα.

Στέλνω τα φιλιά μου σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια χρονια πολλα Φωτεινη κ Ιωαννα

Εδω σημερα χιονιζει κ εχει κρύο...σημερα παστίτσιο..ολη τη βδομαδα σε τραπεζια αλλου ημασταν αρα χαλαρα απο μαγειρικη ημουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Ιωαννα μου χρόνια πολλά για τη γιορτή σου λίγο καθυστερημένα αλλά ευτυχως σου ειχα ευχηθεί οταν συναντηθήκαμε. 

Ευχαριστώ ολες για τις ευχές σας! Εβιρι μου με το καλό να ενωθείτε κι εσεις φέτος. Υπομονή μέχρι το Πασχα μάλλον που θα ξανασυναντηθείτε;

Λιανα μου ελπίζω καποια φορα αν ερθεις Αθηνα να συναντηθούμε.

Νινα περαστικά πως εισαι σήμερα;

Αγγελική πως πας; 

Χαρηκα παρα πολύ που σας ειδα παρα την ταλαιπωρία που υποστηκαμε ολες λόγω της κίνησης. 

Γυρισα χτες ατο νησί. Ευτυχως προλαβα να περασω απο την παλαια Ε.Ο. Πατρων - Κορίνθου καθως λιγο μετα έκλεισε. Εδω εχει χιονισει πολύ, χρειαζεται αλυσιδες σε ορισμενα σημεια και αυριο δεν θα λειτουργησουν τα σχολεια. Να δω πως θα παω στη δουλεια μου καθως μαλλον θα εχει παγωσει ο δρομος.

Και για να ειμαι στο θεμα σημερα ειχαμε κοτοσουπα καθως τον αντρα μου τον τριγύρναγε κρύωμα. 

Φιλια και καληνύχτα.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη χρονια σε ολους με υγεια καο ευτυχια!

Φωτεινη χρονια πολλα αν και καθυστερημενα

Ηρθα σημερα στην ετιαρια και μας εχουν κλειδωσει απ εξω απο την αποθηκη, μονο το γραφειο ειναι ανοιχτο για να μην κρυωνουμε

Δεν ξερω τι να γραψω τι να πω μονο ο Θεος να βαλει το χερι του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδα να εχουμε !

 

Να ευχηθω κ καθυστερημενα χρονια πολλα στην Φωτεινη & στην Ιωαννα,χιολιοχρονες κ με υγεια κοριτσια !! Φωτεινη μου ευχομαι του χρονου να ειστε ολοι μαζι ξανα σπιτι σας κ εσυ Ιωαννα μου σε μια νεα καλυτερη δουλεια χωρις αγχος !! Να χαιρεστε τις οικογενειες σας !! 

Ιωαννακι μου τι να πω , ο Θεος να βαλει το χερι του κ να γιενι οτι ειναι καλυτερο. 

Εβιρακι μου περασε ο καιρος κ φευγει η κορακλα ε; 

Πως τα πατε απο χιονια κ κρυο; εδω δεν χιονισε αλλα εχει πολυ κρυο.

Κ εμεις απο την Παρασκευη κ μετα ολο σε τραπεζια γυρναμε. 

Χτες για να αλλαξουμε λιγο γευση εφτιαξα πιτσα κ σημερα σουτζουκακια.

Να προσεχετε στους δρομους κοριτσια με τον παγετο, ειναι πολυ επικινδυνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

 

Σήμερα το μενού μας έχει φακές. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε πατάτες τηγανιτές κι αυγά και το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυριακή έψησα ρολό χοιρινό στην γάστρα με πατατούλες και έγινε μούρλια! Είχα ρίξει και μπόλικο λεμονάκι και ήταν μιαμ μιαμ!

 

Φωτεινή χαίρομαι που προλάβατε να φύγετε γιατί ήταν ζόρικα τα πράγματα στην εθνική. Την Παρασκευή το μεσημέρι έφυγε εκτάκτως ο άντρας μου για το χωριό γιατί μας προέκυψε κηδεία και ξεκίνησε να επιστρέψει το Σάββατο το μεσημέρι. Έκανε να φτάσει από τα Γιάννενα 13 ώρες!!! Αποκλείστηκαν στην Πάτρα και περίμενε κοντά 5 ώρες να ανοίξει ο δρόμος. Έφτασε ξημερώματα Κυριακής ευτυχώς καλά αλλά ψόφιος στην κούραση. 

 

Πολλά φιλάκια σε όλο το μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Απ'οτι ειδα χιονισε παντου. Εδω χιονιζει μεχρι τωρα ακομα και παραλιακα. Οι δρομοι εχουν κλεισει και για να παω στη δουλεια μου ηθελα αλυσιδες!!! Ομως επειδη ανεβασα πυρετο δεν χρειαστηκε να προσπησω καν.ηΑγγελικη ο αντρας σου ταλαιπωρηθηκε πολυ. Ευτυχως τελος καλο ολα καλα.

Ιωαννα πως ειστε σημερα;

Τζενη ευχαριστω για τις ευχες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους και όλες, με υγεία, ευτυχία, ευημερία, δουλειές για τους άνεργους και καλύτερες συνθήκες εργασίας γενικώς.

Μαγειρικά τώρα, το Σάββατο φάγαμε σπαγγέτι napolitana.

Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε έξω οικογενειακώς αλλά μαγείρεψα σουτζουκάκια με πιλάφι για βραδινό και για φαγητό της Δευτέρας.

Σήμερα Τρίτη φασολάδα ζεστή και πηχτή με πολλά καρότα και σέλινο.

Αύριο περισσεύματα και αυγουλάκια.

Πέμπτη μπιφτέκια με πατάτες στον φούρνο και σαλάτα μπρόκολο.

Παρασκευή λαχανόρυζο το ελληνικόν!

Σάββατο τσιπούρες με πατάτες στο φούρνο και μπρόκολο ή μαρουλοσαλάτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Σουφλέ ζυμαρικών στην κατσαρόλα έχει σήμερα το μενού μας. Ανυπομονώ να πάω σπίτι να τα τσακίσω!

Φωτεινή περαστικά! Πριν λίγο διάβαζα ότι το έστρωσε και στα παράλια της Κεφαλλονιάς και της Ζακύνθου. Κι εδώ από χτες το βράδυ το είχε στρώσει αλλά ευτυχώς το πρωί ο δρόμος δεν είχε πάγο κι έτσι μπορέσαμε και πήγαμε στις δουλειές μας χωρίς προβλήματα.

Αφροδιτάκι καλή χρονιά και σε σένα! Ωραίο πρόγραμμα έχεις!

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα. Που χαθηκατε βρε παιδια;

Πως τα πατε με τον καιρο;  Σε εμας σημερα σνοιξαν για πρωτη μερα τα σχολεια.

Αφροδιτη μου καλη χρονια και σε εσενα και την οικογενεια σου! Ευχομαι ο,τι επιθυμεις να γινει πρσαγματικοτητα!

Εγω παιδια δεν εχω συνελθει ακομη. Ειμαι σπιτι.

Χτες φακες σημερασ μακαρονια με κιμα για τους υπολοιπους και λαπα για εμενα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια τι κάνετε;

Πολυ ερημια εχει πεσει στο παρεακι μας, ελπιζω μονο να μην ειναι λογω ιωσεων κ απλα να χουχουλιαζεται στις ζεστες κουβερτουλες σας !

Εγω τα ιδια, δουλεια πολυ κ τρεξιμο.Εχω αυτες τις μερες κ την μαμα εδω κ τουλαχιστον δεν εχω πολλα μαγειρεματα.

Αυτες τις μερες φαγαμε σουτζουκακια με πατατες τηγανιτες,φασολαδα,κανελονια με κιμα κ δεν θυμαμαι τι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, τι κανετε? Σημερα εχουμε φακες. Αυτες τις μερες εχουμε φαει κοτοπουλο κοκκινιστο με ρυζι, σολωμο, φασολαδα, ψαρονεφρι και δεν θυμαμαι τιποτα αλλο. Ελπιζω να ειστε ολες καλα γιατι βλεπω χαθηκατε.

Εγω στη δουλεια εχω σοβαροτατα προβληματα,  η βδομαδα βγηκε πολυ δυσκολη και η αλλα δυστυχως θα ειναι χειροτερη. Ευχηθειτε να τελειωσει γρηγορα το μαρτυριο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια;χαθηκαμε...εδω εχει ηλιο αλλα εμεινε το χιονι κ για να λιωσει βλεπω να περνανε μερες...δεν μπορεις να πας πουθενα

Κυριακη δευτερα ημασταν με μινι γαστρεντεριτιδα ευτυχως κρατησε 1 μερα γι αυτο κ λαπα κ μακαρονια το φαγητο μας...τεταρτη εφτιαξα φασολαδα χιονιζε κ ταιριαζε,πεμπτη σουτζουκακια με πατατες κ σημερα κριθαρακι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Ιωαννα μου εύχομαι ειλικρινά ό,τι καλύτερο για εσενα και πραγματικά να τελειώσει αυτο το μαρτύριο που περνας τα τελευταια χρόνια.

Λιανα εσας σας επιασε για τα καλά ο χιονιάς. 

Εδω βρεχει απο την Παρασκευη το βραδυ αν θυμαμαι καλά. Εχω χασει τις μερες. 

Εγω ψιλοσυνηλθα. Δεν μπορω να πω οτι ειμαι εντελώς καλά αλλά ήρθα στη δουλεια τουλάχιστον. Ο μικρος είναι χαλια με γαστρεντεριτιδα μαλλον αν και με φοβισε για σκωληκοειδίτιδα να πω την αλήθεια. Η γιατρος μας ειπε οτι μαλλον δεν ειναι αλλά να τον παρακολουθούμε. 

Μαγειρικά εγω κι ο μικρος ακομα σε δίαιτα. Το στομαχι μου δεν αντεχει φαγητο (λετε να αδυνατισω καθολου; ). Το Σαββατο ειχαμε σεφταλιες με σαλάτα και πατατες τηγανητες και χτες γιουβαρλάκια σουπίτσα. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...