Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Έπιασε για τα καλά η ζέστη και μας ζορίζει μέχρι να συνηθίσουμε! Αλλά έτσι είναι το καλοκαιράκι.... ας είναι καλά οι ανεμιστήρες και τα κλιματιστικά!

Μαγειρικά το Σαββατοκύριακο είχε ως εξής: Σάββατο μεσημέρι γαύρο τηγανιτό και στον φούρνο συνοδευόμενος από βλήτα και ντοματοσαλάτα. Το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό με μακάρονια στην πεθερά μου. Για σήμερα έχω φτιάξει γεμιστά. 

Εβιράκι μέχρι να έρθεις Ελλάδα σε βλέπω να γίνεσαι ερείπιο!!! Κάνε κουράγιο και τελειώνουν τα βάσανά σου! Αλλά κι εγώ δεν πάω πίσω... Μάζεψα κάτι απλωμένα ρούχα που είχα και τα έριξα στο κρεβάτι για να τα διπλώσω. Πάνω στο σκύψιμο για να πάρω το ένα, κλείδωσε η μέση μου αριστερά και δεν μπορούσα να ισιώσω για λίγη ώρα. Ακόμα με τσιγλάει αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν βολεύομαι στον ύπνο και δεν κοιμάμαι καλά. Αλλά θα περάσει που θα πάει?

Πάω να δουλέψω λιγάκι και τα ξαναλέμε....

 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι!

Καταρχην να ευχηθω στη Νινα μας ο,τι καλύτερο στη νέα δουλεια και στις αλλαγες που δρομολογει στη ζωη της! Ειναι πολύ σημαντικο να κανουμε πραγματα που μας γεμιζουν και να μην τελματώνουμε!

Εβιρακι περαστικά σου! Θα ταλαιπωρηθεις πολύ με τη μετακομιση. Πρόσεχε οσο μπορεις;

Αγγελική περαστικά και σε εσενα! Αχ αυτη η μέση είναι θέμα...

Χρύσα μην αγχωνεσαι για τιποτα. Συγχαρητηρια που περασες το μάθημα! Οσο για τον αδελφο σου μια ψυχη που ειναι να βγει... θα βγει.

Τζενη πως εισαι; Ζεις;

Ιωαννα τι νέα; Εσυ πως πας;

Την Παρασκευη είχα άδεια για να ειμαι stand by για τη μαμα μου. Προσθέσαμε κατι στην αγωγή της και δειχνει καλύτερα. Για να δουμε. Βεβαια πρεπει να συνεργαστει κι αυτή.

Αυτες τις μερες μαγειρεψα διαφορα γιατι έστειλα προμήθειες στον σύζυγο και κρατησα και για εμάς οπότε θα βγουν αρκετες μέρες το επόμενο διάστημα. Την Παρασκευή ειχαμε κανελλονια με κιμά, το Σαββατο σνιτσελ γαλοπουλας πανε με πατατες τηγανητες και χτες σουπα από αρνάκι. Για σημερα λιγη σουπα που εχει περισσεψει, φακες για την κόρη που ειναι ηδη έτοιμες. 

Γινεται πανικος στη δουλεια αυτες τις μέρες.

Φιλια

  • Μου αρέσει 3

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημέρα κ καλη εβδομάδα να έχουμε !!

Νινακι μου συγχαρητηρια, καλη αρχη να εχεις κ ολα θα πανε σουπερ !! Πολυ χαρηκα για σενα !! Οσο για το μαγειρεμα θα την βρεις την σειρα σου σιγα σιγα δεν σε φοβαμαι εσενα !!! Μπραβο βρε κοριτσι !!! Αντε να διαβαζουμε κ ευχαριστα !!

Φωτεινη μου, πολυ ευχαριστα τα νεα κ για την μανουλα σου ! μακαρι να πανε ολα καλα !καλα εκανες κ πηρες αδεια να εχεις το κεφαλι σου ησυχο !! καλες ετοιμασίες με τα φαγητά.Αντε να παιρνω κ εγω καμια ιδεα να ετοιμασω τιποτα για το χωριο.

Χρυσα μου απο την στιγμη που έχεις παρει την αποφαση σου μην φοβασαι τιποτα κ ειμαι σιγουρη πως θα έχεις την στήριξη απο την οικογένειά σου !Τελειωσε με το καλο με την εξεταστική σου κ το ανακοινωνεις κ στον μπαμπα σου κ στον αδερφο σου ! Κ να ξερεις μπορει να εχουμε στο μυαλο μας πως πρεπει να στρωσουν καποια πραγματα και καταστασεις πχ να τελειωσει μια σχολη, να βρεθει η καταλληλη δουλεια, να υπαρχουν αρκετα χρηματα  για να παρπυμε την αποφαση να κανουμε ενα παιδακι αλλα οσο κ να τα φτιαξεις ποτε δεν θα γινουν ιδανικες οι συνθηκες κ παντα κατι θα προκυπτει που να το αναβαλει/καθυστερει, οι δυσκολιες παντα θα υπαρχουν.Οποτε αφου ηρθε τωρα κ το θελετε θα την βρειτε την ακρη οπως ολος ο κοσμος. 

Αγγελικη μου καλημέρα ! τι εγινε το βρηκες το ρουχο που εψαχνες; Πολυ ζεστη φιλη μου κ το ΣΚ προβλεπεται πολυυυ ζεστο, θα κατασκηνώσουμε στην θάλασσα! 

Εβιρακι μου αντε να ερθετε επιτελους κ ελπιζω να καταφερουμε να βρεθουμε μια φορα ολες μαζι, οσεςφ ορες κανονιζετε ολο κατι μου τυχαινει κ δεν ερχομαι . Η ξαδερφη μου που επιστρεψανε περσυ τετοια αποχη απο Βιεννη στην αρχη τους ειχε στοιχισει αλλα τωρα ειναι πολυ χαρουμενη,ειδικα για τα παιδια γιατι τα καλοδεχτηκαν στο σχολειο κ περνανε πολυ καλα !! 

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τα περαστικα κ τις ευχες.Η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα παρα πολυ γιατι αυτη την φορα τα εκανα ολα ολομοναχη αλλα απο την αλλη σκεφτομουν κ την περιπετεια της μαμας μου κ οτι πανω απο ολα ειναι η υγεια μας κ δεν με ενοιαζε. Την Τριτη ομως το απογευμα που γυρισα απο το γραφειο κ αρχισα να σιδερωνω μεχρι της 2,5 ωρες , ειμουν κ στα τελιωματα της περιοδου δεν ειχα αλλο κουραγιο νομιζα πως θα πεσω κατω .

Ο μεγαλος περναει πολυ ωραια στο χωριο, μαυρισε κιολας και φαινεται ξεκουραστο το παιδακι μου. Ο μικρος δε για να αναπληρωσει το χαμενο χρονο εσερνε τον μπαμπα μου απο της 9 το πρωι στην θαλασσα,δεν ξεκολλησε ολο το ΣΚ,χτες για να φυγουμε αλλη μια βουτια κ αλλη μια βουτια πηγε η ωρα 8 το απογευμα.

Το Σαββατο το πρωι καθισα κ εκανα λιγο καθαρισμα στο σπιτι κ σιδερωσα τα ρουχα που ειχε η μαμα γιατι δεν μπορει να καθεται ορθια τωρα να σιδερωνει δεν θελω να κουραζεται ακομα, ειχε ο μπαμπας μου ο καημενος 1 μηνα σχεδον τωρα ενα σωρο ρουχα .Εφτιαξα κ μια κολοκυθοπιτα κ μπιφτεκια με πατατες κ φαγαμε το μεσημερι κ το βραδυ φαγαμε στην πεθερα.Χτες εκανα ψαρακι με χορτα κ ειχαν μεινει κ απο το Σαββατο μπιφτεκια κ πιτα κ μια χαρα.Εκανα κ ενα ταψι μεγαλο γεμιστα να μην εχει σημερα η μαμα μου να μαγειρεψει, ειναι κ μπελαλιδικο φαγητο κ πηρα κ για το συζυγο για το μεσημερι μια μεριδα κ εγω θα φαω βλητα που εφερα βρασμενα κ θα παρω κ δυο καλαμακια κ μια χαρα.

Εβγαλα κ μοσχαρι το πρωι να ξεπαγωνει να το κανω γιουβετσι με κολοκυθακια φρεσκα να ξενοιασω για δυο μερες.Για τον μικρο εχω ετοιμα ζυμωμενα γιουβαρλακια στην καταψυξη ,θα τα βγαλω οταν γυρισω να τα φτιαξω κ αυτα.

Αυριο μιας κ δεν θα εχω μαγειρεμα θα κανω ενα ταψι κανελλονια να τα βαλω στην καταψυξη κ θα βρασω κ μοσχαρακι να τα παω στην μαμα μου να τα έχει έτοιμα για μεσοβδομαδα να μην κουραζεται.

Φιλια πολλα σε όλες 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζενάκι μου καλά κάνεις και βοηθάς την  μανούλα σου! Κι εσύ κοίτα όμως να αρχίζεις να ξεκουράζεσαι για να μην πέσεις κάτω. Όσο για το ρούχο που έψαχνα, βρήκα ένα πολύ ωραίο άσπρο πουκάμισο που ταιριάζει με πολλά παντελόνια μου. Το φόρεσα χτες στην βάφτιση που είχαμε και το ευχαριστήθηκα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2017 at 4:26 ΜΜ, Liana1984 είπε:

Γεια σας κοριτσια εφτιαξε ο.καιρος επιτελους

Λοιπον Τρίτη αρνί με πατατες στη γαστρα Τετάρτη σπανακορυζο Πέμπτη μακαρονια με κιμα που φαγαμε κ σημερα

Εβιρι κ εγω ειχα πρηστει με τους φρονημιτες υπομονη

Νινα με το καλο το νεο ξεκινημα..αντε κ στα δικα μ να βρω καμια δουλεια

Χρυσα μπραβο για το μαθημα..σιγα σιγα θα τα περασεις ολα.εγω θυμάμαι ενα μαθημα 6 φορες κ ηταν το τελευταιο μαθημα για να ορκιστω.ο αδερφός σου μεγαλυτερος η μικροτερος;οι δικοι σου δεν ειπαν τιποτα;

Γεια σας κορίτσια

Είπα να βάλω και εγώ τις παραθέσεις, αλλά τα έκανα μούσκεμα... δεν πειράζει.

Λοιπόν ξεκίνησα δουλειά χτες και είναι πολύ καλά... το κλίμα πολύ ευχάριστο, η δουλειά μου είναι γνωστή, οπότε σιγά σιγά προσαρμόζομαι και οι συνάδελφοι πολύ θετικοί απέναντι μου. Βέβαια η καθημερινότητα μου άλλαξε και έχω λίγο τρέξιμο μέχρι να συνηθίσω... προς το παρόν, καλά πάει.

Από φαγητά σήμερα μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο, χτες φασολάκια. 

Χρύσα μου, σου το εύχομαι πραγματικά να βρεις μία δουλειά και εσύ... ψάχνεις αγγελίες ή γνωστούς;

 

On 23/6/2017 at 3:46 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Νινάκι δεν θα φύγουμε αυτό το Σαββατοκύριακο γιατί την Κυριακή έχουμε μία βάφτιση. Το επόμενο πρώτα ο Θεός. Βραχόκηπο διαβάζω.... θέλω να δω φωτογραφίες όταν τελειώσεις. 

Χρύσα όταν έλεγα για τον καθηγητή εννοούσα αυτό που είπες κι εσύ. Ότι ενδεχομένως βαθμολογεί με πιο ελαστικά κριτήρια κι έτσι κατάφερες να το περάσεις το μάθημα. Αν κατάλαβα καλά σου μένουν άλλα 3 μαθήματα ή από τα συνολικά 21 έχεις περάσει τα 9?

Έτοιμος ο βραχόκηπος! Έρχονται φωτογραφίες λίαν συντόμως! Το επόμενο Σ/Κ, που θα έχει καύσωνα, θα είναι τέλεια στο χωριό!

On 23/6/2017 at 11:39 ΜΜ, Eviri είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.

Πότε έφτασε πάλι η Παρασκευή ούτε που το κατάλαβα. Σήμερα έφτιαξα μπάμιες στην κατσαρόλα και η Εβιρίνα καρμπονάρα.  Τελικα δεν έκανα σάουνα γιατί δεν έβρεξε, αλλά είχε συννεφιά (το στέγαστρο που συνηθίζω να λέω). Σήμερα μαζί με τη ζέστη είχαμε και λίγο αεράκι που μας έσωσε.

 

Εβίρι ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά μου αρέσει και τα κάνω όλα αυτά... και δεν βγαίνουν τέλεια βέβαια, όπως λες, αλλά δε με πειράζει... να φανταστείς, σοβάντισα από μέσα τις πέτρες, για να μη φεύγει το νερό και την επόμενη μέρα πότισα... τα δε ρυάκια που κυλάγαμε από κάτω από τις πέτρες έδειξαν κακό μάστορα... χα χα χα το αφεντικό θα με διώξει!

Φιλιά και στα υπόλοιπα κορίτσια.

 

Τώρα διαπίστωσα ότι διάβασα τα μηνύματα σας από την προηγούμενη σελίδα μόνο!

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές! Πραγματικά χρειαζόμουν κάποιες αλλαγές στην  ζωή μου, γιατί έχω ζοριστεί απίστευτα κάποια τελευταία χρόνια... μακάρι να πάνε όλα καλά.

Τζένη θα χρειαστεί πολύς καιρός να αναρρώσει καλά η μανούλα; Να προσέχεις εσύ όσο μπορείς και αν μείνει κάτι πίσω, δεν έγινε και κάτι... σου έχουν πέσει μαζεμένα και κάνε λίγο και το κορόιδο σε μερικά.

Φωτεινή είναι δύσκολη εποχή τώρα στη δουλεία, ε; Φαγητάκια μπόλικα διαβάζω... μπράβο! 

Αγγελική περάστικά με την μέση... έχει και αρκετή υγρασία αυτές τις μέρες, παρόλο που έχει ζέστη. Οπότε δεν βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως τα πατε με τη ζέστη; Το Σαββατοκύριακο λενε οτι θα λιώσουμε.

Τζενάκι πως παει η ανάρρωση της μαμάς σου; Πρόσεχε οσο γινεται και τον εαυτο σου. Ειναι καλή λύση το ετοιμο φαγητο στην καταψυξη για να μην κουραζεται η γυναικα. Ο μεγαλος καλοπερνάει ε; Ο μικρος δεν ζηλευει που έχει μεινει εδω; Εγω τον μικρο θα τον συνεχισω και τον Ιουλιο στον παιδικο σταθμο ίσως όχι ολόκληρο το μήνα αλλά μέχρι τις 20 περιπου για να βολευονται κι οι δικοι μου. Χωρια που έτσι θα βαρεθει λιγοτερο γιατι οι παππουδες δεν μπορουν να τα πανε καμια βολτα. Η κορη τωρα που καθεται αυτο μου λεει και με περιμενει το απογευμα πως και πως.

Νινα εγω με τις κατασκευες δεν το έχω οπότε σε θαυμάζω. Το καλοκαιρι ειναι ζορικα για εμας στη δουλεια. Χαιρομαι που ειναι ωραιο το κλίμα στη δουλεια. 

Αγγελικη πως εισαι; Δεν ειναι καλύτερα στο υπογειο με αυτην τη ζεστη;

Χτες ειχαμε ψαρι με κουνουπιδι και σημερα μπριαμ. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

¨Οντως έχει αρχίσει η ζέστη και ο συνδιασμός με τα σκουπίδια είναι τραγικός! Ελπίζω να λυθεί άμεσα το θέμα αυτό γιατί δεν μας βλέπω καλά...

Νινάκι και μόνο η προσπάθεια για τον βραχόκηπο μετράει! Χαίρομαι που είναι ωραίο το κλίμα στην δουλειά σου! Είναι πολύ βασικός παράγοντας στην καλή ψυχολογία.

Φωτεινή μου η μέση μου είναι πολύ καλύτερα. Χτες όμως ο συνδιασμός ζέστης και υγρασίας μου προκάλεσε μία μικρή ενόχληση στην αναπνοή αλλά την ξεπέρασα όταν κάθισα λίγο κοντά στον ανεμιστήρα και χαλάρωσα. Δεν ξέρω τι θα συμβεί τις επόμενες μέρες που η ζέστη θα είναι περισσότερη. Παντως έχω μαζί μου συνεχώς το εισπνεόμενό μου για παν ενδεχόμενο. Όσο για το υπόγειο η αλήθεια είναι ότι τις ώρες που είμαι εδώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την ζέστη.

Για σήμερα έχει περισεύματα των προηγούμενων ημερών το μενού  μας.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;; 

Εγώ έχω λιώσει με αυτήν τη ζέστη!!! Με ενοχλεί απιστευτα πολύ το ερκοντίσιον (δε μπορώ να ανασάνω) αλλά είμαι αναγκασμένη να το υποστώ, μιας και η μαμά μου δε μπορεί χωρίς αυτό. Το ανάβει το βράδυ όταν πέφτει για ύπνο και το σβήνει ό,τι ώρα ξυπνήσει. Σήμερα μαγείρεψε κατσικάκι στο φούρνο. Ωραιότατο! Χθες πήγαμε στο σπίτι του αγοριού μου, μιας και είχε έξοδο. Καλά να είναι η μανούλα του, με μπούκωνε με το παραμικρό, να τα παγωτά (σπιτικο η γλυκιά μου), να τα καρπούζια, να οι λιχουδιές.. Λέω, αν έμενα εκεί θα είχα γίνει πενταπλάσια!!!

@ggeny συμφωνώ και εγώ έτσι το είχα σκεφτεί και εγώ και το αγόρι μου. Απλά ζορίζομαι πάρα πολύ, γιατί κακά τα ψέματα, δεν ξέρω πώς θα μπορέσω να πηγαίνω στη σχολή ή τι θα κάνω όταν το μωρό χρειάζεται συνέχεια γιατρό και γενικά δεν ξέρω πώς θα ανταπεξέλθουμε στα οικονομικά. Δε δέχομαι να ζητάω από γονείς, άλλο αν θέλουν από μόνοι τους να βοηθήσουν. Πάντως σχετικά με τη σχολή, έχω σκεφτεί κάτι ακραίο.. Αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός, θα περιμένω να κλείσει δυο μήνες και μετά λέω να το παίρνω μαζί με μάρσιπο, εφόσον όμως συμφωνήσει και ο μπαμπάς του!!! Θα δούμε όμως, ας γεννηθεί με το καλό και βλέπουμε.

@Nina-Tom καλά εννοείται πως έχω πει σε γνωστούς και φίλους να έχουν το νου τους για ιδιαίτερα αλλά έχω βάλει και αγγελίες στο ίντερνετ, σε διαφορες σελίδες, αλλά τίποτα. Τι να πω, εχει ο Θεός..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μπαίνουμε στο γκρίλ από σήμερα και ο Θεός να βάλει το χέρι του! Χτες που είχε αρκετή ζέστη όσο ήμουν στην δουλειά ήμουν καλά. Και στην Αθήνα το πάλευα με την ζέστη. ¨Οταν όμως κατέβηκα Πειραιά που είχε και την υγρασία από την θάλασσα δυσκολεύτηκα λιγάκι με την αναπνοή μου. Αλλά έβαλα τον ανεμιστήρα στην κουζίνα που μαγείρευα και έστρωσα. Και γενικώς όπου βρισκόμουν στο σπίτι ο ανεμιστήρας ήταν δίπλα μου!

Καλαμαράκια κοκκινιστά με κοφτό μακαρονάκι έχει σήμερα το μενού μας.

Χρύσα και την κόρη μου την ενοχλεί το κλιματιστικό και γι΄αυτό στο σπίτι μέχρι στιγμής αντιμετωπίζουμε την ζέστη με τους ανεμιστήρες. Αλλά από σήμερα δεν το βλέπω να μην ανάψουμε το κλιματιστικό καθώς θα έχει πολύ ζέστη.... θα δείξει....

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι! 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

Ζεστη κ σκουπιδια, ο συνδιασμος που σκοτώνει !!! Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο να εισαι εξω κ να μην μπορεις να αναπνευσεις απο την μυρωδια η μεσα κ να σκας απο την ζεστη. Κ εμεις χτες βαλαμε πρωτη φορα κλιματιστικο ολο το βραδυ, εγω δεν το θελω καθολου αλλα ο αντρας μου δεν αντεχει λεει χωρις αυτο ! 

Αγγελικη κ εγω υποφερω απο την μεση ,εχω απο την Παρασκευη ενω γενικα δεν εχω θεμα .

Φωτεινη κ εγω θα τον αφησω τον μικρο μεχρι 31 Ιουλιου που κλεινουν. Ειναι τοσο καλοβουλο το μικρολη μου που απλα περιμενει την αδεια να κατσει κ αυτος.Ξερει γιατι δεν παει αλλα δεν μιλαει το καημενο. Αν ηταν στην θεση του ο μεγαλος θα ειχε ξεσηκώσει τον κοσμο απο την γκρινια του. Που να πανε κ ι παπουδες με τοση ζεστη,εδω εμεις το απογευμα κ δυσανασχετουμε...

Νινακι πολυ καλο ακουγεται το κλιμα στην δουλεια σου μπραβοοοο !! οσο για τους ρυθμους μην ανησυχεις ολα θα παρουν τον δρομο τους !

Χρυσα μου θα βρεθει λυση κολεπα μου μην στεναχωριεσαι κ ολα θα τα συνδιασεις.Να γεννηθει το μωρακι με το καλο κ ολα θα ρολαρουν. Τυχερη που σε προσεχει η πεθερουλα σου !!

Σημερα τρωμε απο χτες φασολακια φρεσκα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ζέστη και σήμερα! Πως τα πάτε;

Αγγελική όντως για ανθρώπους με αναπνευστικά προβλήματα ο συνδυασμός ζέστης και υγρασίας είναι ό,τι χειρότερο. Ευτυχως η γιαγια κρατιέται με την αγωγή που παίρνει και έχει ενοχληθει σε φυσιολογικά επίπεδα. 

Τζενη ευτυχως που ο μικρος ειναι καλόβολος. Κι ο δικος μου δείχνει να έχει κατανοηση. Εν τω μεταξυ νομιζα οτι ο μικρος σου ηταν στο νηπιο. Μαντάρα τα έχω κάνει. Στο σπίτι δεν έχουμε κλιματιστικό. Απαγορευεται λόγω της γιαγιας.

Χρύσα είναι ωραία να σε προσέχουν. Με το καλό να γεννησεις και ολα θα παρουν τη σειρά τους.

Χτες ειχε μεινει μπριαμ και περασαμε. Δοκιμασε και η κορη. Της φανηκε έτσι κι έτσι. Προχτες φτιαξαμε μαρμελάδα κορομηλο μια που η κορομηλια μας ειναι γεμάτη. Χτες έφτιαξα και παγωτο που του ζητουσε ο γιος εδω και ποσο καιρο. Πηραμε και υλικα να φτιαξουμε σημερα τσιζκεικ γιατι το ζητησε η κορη. Για σημερα μακαρονια με κιμά μια κι ερχεται για διακοπές κι η ανιψια μου και της αρεσουν. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Αχ μου εχετε λειψει! Εχω φτασει στο αλλο ακρο, εκει που ολη μερα καθομουνα τωρα απο τις 6.15 το πρωι καθομαι στις 10 το βραδυ. Στη δουλεια δεν προλαβαινω ουτε νερο να πιω γινεται χαμος και το απογευμα με το που γυρναω η θα εχω δουλειες η θα ειμαστε εξω με το παιδι. Αυτες τις μερες ειχαμε και κατι τρεχαματα με τη μαμα μου στο νοσοκομειο γιατι δεν ηταν καλα και την πηγαμε με ασθενοφορο ξημερωματα αλλα ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο και τωρα ειναι σπιτι. Απο φαγητο σημερα εχουμε φακες.

Προσπαθησαμε να κανουμε τη γιορτη του παιδιου το προπερασμενο σαββατο αλλα τελικα ανοιξαν οι ουρανοι και ακυρωθηκε αφου γιναμε ολοι παπακια και τελικα θα γινει την Κυριακη με τον καυσωνα. Τα λυπαμαι τα καημενα γιατι θα φορανε και στολες θα σκασουνε.

Δεν εχω διαβασει τα νεα σας και ευχομαι να ειστε ολες καλα κι ευχομαι να τα πουμε απο κοντα. Συγνωμη που δεν εχω καταφερει τοσες μερες να γραψω αλλα πραγματικα τρεχω. Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...